Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 06.03.13, 09:31   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 564
Mesajlar: 2,622
Ettiği Teşekkür: 21198
Aldığı Teşekkür: 11338
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hugo Chavez Öldü Derken, Atatürk Kimdir?

HUGO CHAVEZ ÖLDÜ DERKEN, ATATÜRK KİMDİR?


Latin Amerika ülkelerinden biri olan Venezuella devlet başkanı HUGO CHAVEZ, halkının refahı ve mutluluğu uğruna verdiği savaşı hemen hemen kazanmış iken, vermiş olduğu yaşam savaşını kaybetti. Toprağı bol olsun son 50 yıl içinde ülke idarelerine gelen idareciler içinde kişiliği, idaresi ve halkının insanı olması ile önemli bir liderdi.

Saniyen aklıma kendi ülkem olan Türkiye'nin ezeli ve ebedi lideri, Cumhuriyetin kurucusu ve hamisi Mustafa Kemal Atatürk geldi. Liderlik vasıfları, doğumundan ölümüne kadar çok hızlı bir şekilde Atatürk hayatı geldi geçti gözümün önünden.

Kimdir Atatürk derken hepimizin bildiği söylemleri ile idaresi geldi ve bilgi tazeleme adına hemen yazıya dökerek paylaşmayı yeğledim.

Atatürk 1881 yılında doğmuş, 10 Kasım 1938 yılında saat 9. 05 de İstanbul Dolmabahçe sarayında vefat etmiştir. Bir Türk olan Atatürk, yaptıkları ile ve milletine kazandırdıkları ile Atatürk olmayı milyon kez hak eden biri idi.

Kısa bir tarih anımsaması; Türk'lerin çeşitli boyları olan, orta Asya’dan göç ederek bu günkü adına Anadolu denilen Türk yurduna yerleşmiş Türk’lerin, Osmanlı adı ile bilinen Türk boyunun idaresi altında birleşerek 1299 yılında Osmanlı imparatorluğu kurulmuş , 623 yıl devam eden bu imparatorluk Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23 Nisan 1920 yılında kuruluşuna kadar devam etmiştir.

1914-1918 yılları arasında sürmüş olan Birinci dünya savaşında yenilgiye uğrayan devletler yanında yer alan Osmanlı devleti, itilaf devletleri adı verilen galip devletler tarafından toprakları ve illeri bölüşülmeye başlanmış, İtalyan’lar Antalya ve çevresi, Yunanlılar Eğe bölgesi ve çevresi, İngilizler İstanbul ve çevresi, Fransızlar G.antep, Adana, K.Maraş ve çevresini işgal etmeye buralara askerlerini göndermeye başlamışlardır.
Türk yurdu olan Anadolu’nun yabancılar tarafından işgal edilmesine gönlü razı olmayan ve kendiside bir Türk subayı olan Atatürk, İşgalci devletler ile işbirliği yapan o günün idarecisi olan ve adına Padişah denen idarecilere karşı gelmiş, Anadolu içlerine giderek Samsun, Erzurum, Sivas gibi bölge illerinde toplantılar yaparak Türk milletini uyarmış, istilacı yabancı güçlerin yurdumuzdan atılması için gerekenler yapılmış ve savaşlar verilerek Anadolu yabancılardan temizlenmiş ve 29 Ekim 1923 yılında Ankara'da Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Osmanlı idaresinde olmayan haklar Cumhuriyet ilanı ile birlikte Türk milletine kazandırılmış, Osmanlı zamanında malı ile canı ile Padişah'ın malı olan insanlar Cumhuriyet ile birlikte yurttaş olmuşlar, medeni ölçülerin emrettiği hakların tümüne kavuşmuşlardır.

Yukarda anlatıldığı şekilde kendine hizmet etmiş olan bu Türk çocuğu Mustafa Kemal'i, Türk milleti kendine Atatürk yapmıştır. Atatürk ise "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" diyerek, Türküm diyenleri kutlamıştır.

Atatürk çocukları, gençleri çok severdi. Bunun için Cumhuriyetin ve vatanın korunması için kendini her yaşta genç hisseden Türk insanına, "GENÇLİĞE HİTABE" isimli söylemi ile görev vermiş, ülkenin, Cumhuriyetin ve devrimlerinin hangi şart ve ahvalda nasıl korunacağını anlatmış, muhtaç olduğun güç ve kuvvet olursa damarlarında asil kan buna yeter demiştir.

Çocukların iyi yetişmesi için Öğretmenlere talimat vererek Türk milleti sizlerden "İlmi hür, irfanı hür, vicdanı hür" nesillerin yetiştirilmesini bekler diyerek tenbihlemiştir.

"Türk; Övün, Çalış, Güven" diyerek Türk milletini moral açıdan motive ederek üretkenliğe teşvik etmiştir. 10. yıl nutku çok önemlidir. Az zamanda çok büyük işler yaptık hepsi sizin sayenizde ve çalışkanlığınızda diyerek Türk milletine teşekkür etmiş, işte Ne Mutlu Türküm diyene sözünüde burada ifade etmiştir.

23 Nisan 1920 TBMM açılışı ile "hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" denmiş ve Padişah hakimiyetine fiilen son verilmiştir. 23 Nisan 1920 Dünya'da bir eşi daha olmayan şekilde Türk çocuklarına bayram, 29 Ekim 1923 Cumhuriyet kuruluşu Türk milletine bayram, 19 Mayıs 1919 Samsun'a çıkış Türk Gençliğine bayram, 30 Agustos askere ve tüm Türk milletine Zafer bayramı olarak hediye edilmiştir.

Cumhuriyet çok zorluklarla kurulmuş ve insanlarımızın savaşlarda hayatını kaybetmesine sebep olduğundan büyük Atatürk savaş çok elzem olmadıkça cinayettir demiş, bunun için"YURTTA SULH CİHANDA SULH" öğüdünde bulunmuştur.. Ve Cumhuriyetin korunup kollanmasını da Cumhuriyetin kuruluşunda aktif görev alan Türk Silahlı Kuvvetlerine görev olarak vermiştir.

Ölümünden yıllar sonra Atatürk ile ilgili Birleşmiş Milletlerin bir kurumu olan UNESKO, aşağıda ki metni kabul ederek Atatürk'ün nasıl bir tarihi şahsiyet olduğunu tüm düyaya ilan etmiştir.

ATATÜRK KİMDİR?

"Uluslararası anlayış ve işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün bir kişi; olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci,
Sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder,
İnsan haklarına saygılı,
dünya barışının öncüsü,
bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, din, ırk ayrımı göstermeyen
eşsiz bir devlet adamı,
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu."

Yukardaki metin: Atatürk'ün doğumunun 100. yılında Birleşmiş milletler eğitim, bilim ve kültür teşkilatı olan "UNESKO" ya üye 152 ulusun oy birliği ile almış olduğu karar metnidir.

Bu tarihi şahsiyeti Türk milleti kendine Atatürk yapmıştır. İlkeleri ve devrimleri, kurduğu Cumhuriyet ve ilkeleri, Türk milletinin değişmez dusturları ve uyulması gereken öğretileri arasına girmiştir. İlkelerinin içinde öyle değerler varki, kurucu irade ve Anayasa BU DEĞERLERİ, değişmez ve değiştirilmez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez hükümler olarak Türk milletinin yaşam biçimi yapmış, Türk milleti yaşamını ve devlet hayatını bu ilkelere göre tanzim etmiştir.

Atatürk'ün ilkeleri ana başlıklar halinde;

Cumhuriyetçilik,
Halkçılık,
Laiklik,
Milliyetçilik,
Devletçilik,
Devrimciliktir.


Atatürk'ün Türk milletine kazandırdıklarından ve yaptığı hizmetlerinden dolayı onu teşekkürlerle, rahmetle, sevgi ve saygı ile her zaman anıyoruz, anmaya devam edeceğiz.
Karanlık odaklar Atatürk ve ilkelerine karşın her tür melanet uygulamalarını Türk milletinin çoğunluğu hilafına, hayata geçirmeye çalışsalarda, Türk milleti hayatından, çocukların gençlerin hayatından çıkarmaya çalışsalarda, Tevhid-i Tedrisat denilen eğitim öğretim sistemini irtica'ya, karanlığa ve gericiliğe teslim etmeye çalışsalarda, kaldırılmış olan tekke zaviye, medrese gibi ilkellik içeren kurumlar yeniden ihya edilmeye çalışılsada, bizler Atatürk'ü anmaya, ilkelerini savunmaya devam edeceğiz, içimizde kan uykusunda uyuyup uyanmayı beceremeyenlerin varlığına rağmen, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanların varlığına rağmen bunları yapmaya devam edeceğiz.

06.03.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.13, 10:10   #2
...Çevre dostu...

Muradyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 31
Mesajlar: 708
Ettiği Teşekkür: 1847
Aldığı Teşekkür: 4256
Rep Derecesi : Muradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hugo chavez öldü derken, atatürk kimdir?

Eline gönlüne sağlık Mustafa Bey,
Chavez gibi bir liderin vefatı ve halkının bundan sonraki ''Hugosuz'' yıllarını düşünmüş,ben de asrımızın tartışmasız lideri Mustafa Kemal'i hatırlamıştım.
Venezuella hakının içinde bizimkiler gibi,karaçalı misali karanlık beyinli ve kinle dolu bir gurubun olacağını sanmıyorum.
Bu nedenle,onlar bizden daha şanslı..
Çünkü,Chavez zamanında diş geçiremeyen Emperyalistlerle,artık onsuz savaşacaklar.Dış güçlerle,''harici bedhah''larla sadece..
Biz Cumhuriyet ve Atatürk yandaşlarının ise ''dahili ve harici bedhah'larla'' uğraşmamız gerekmekte.
İşimiz iki kat zor ama,imkansız değil.
__________________
Muradyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Muradyum'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.13, 23:23   #3
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,429
Ettiği Teşekkür: 87849
Aldığı Teşekkür: 126336
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Hugo chavez öldü derken, atatürk kimdir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster

Atatürk'ün Türk milletine kazandırdıklarından ve yaptığı hizmetlerinden dolayı onu teşekkürlerle, rahmetle, sevgi ve saygı ile her zaman anıyoruz, anmaya devam edeceğiz.
Karanlık odaklar Atatürk ve ilkelerine karşın her tür melanet uygulamalarını Türk milletinin çoğunluğu hilafına, hayata geçirmeye çalışsalarda, Türk milleti hayatından, çocukların gençlerin hayatından çıkarmaya çalışsalarda, Tevhid-i Tedrisat denilen eğitim öğretim sistemini irtica'ya, karanlığa ve gericiliğe teslim etmeye çalışsalarda, kaldırılmış olan tekke zaviye, medrese gibi ilkellik içeren kurumlar yeniden ihya edilmeye çalışılsada, bizler Atatürk'ü anmaya, ilkelerini savunmaya devam edeceğiz, içimizde kan uykusunda uyuyup uyanmayı beceremeyenlerin varlığına rağmen, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanların varlığına rağmen bunları yapmaya devam edeceğiz.

06.03.2013
Mustafa Akten
Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bir Cumhuriyet çocuğu olarak yazdıklarınızı bilsem de, duygulanmamam imkansızdı Sevgili Mustafa Bey, ellerinize sağlık.

Alıntı:
ATATÜRK KİMDİR?
"Uluslararası anlayış ve işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün bir kişi; olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci,
Sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder,
İnsan haklarına saygılı,
dünya barışının öncüsü,
bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, din, ırk ayrımı göstermeyen
eşsiz bir devlet adamı,
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu."

Yukardaki metin: Atatürk'ün doğumunun 100. yılında Birleşmiş milletler eğitim, bilim ve kültür teşkilatı olan "UNESKO" ya üye 152 ulusun oy birliği ile almış olduğu karar metnidir.

152 ulusun oy birliği ile...

Ülkemizden bir daha kesinlikle 152 ülkenin oyunu alabilecek böyle bir lider çıkmaz, çıkamaz.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.13, 23:26   #4
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,623
Ettiği Teşekkür: 44009
Aldığı Teşekkür: 75466
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hugo chavez öldü derken, atatürk kimdir?

Alıntı:
ATATÜRK KİMDİR?
"Uluslararası anlayış ve işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün bir kişi; olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci,
Sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder,
İnsan haklarına saygılı,
dünya barışının öncüsü,
bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, din, ırk ayrımı göstermeyen
eşsiz bir devlet adamı,
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu."

Yukardaki metin: Atatürk'ün doğumunun 100. yılında Birleşmiş milletler eğitim, bilim ve kültür teşkilatı olan "UNESCO" ya üye 152 ulusun oy birliği ile almış olduğu karar metnidir.
152 ulusun oy birliği ile onaylanmış vasıfları üstte.

İçimizdeki hainlerin, kadir kıymet bilmezlerin, bu sıfatlardan nasibini alamamışların anlayamayacağı üstün nitelikler...

Teşekkürler Mustafa bey...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.13, 23:30   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1532
Mesajlar: 14,732
Ettiği Teşekkür: 60964
Aldığı Teşekkür: 51929
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Hugo Chavez Öldü Derken, Atatürk Kimdir?

Alıntı:
Venezuella hakının içinde bizimkiler gibi,karaçalı misali karanlık beyinli ve kinle dolu bir gurubun olacağını sanmıyorum.
Orda da varmış. İçki içip dans ederek kutlamışlar ama tam hatırlamıyorum, kutlamaları Amerika' ya sığınan venezuelalılar yapmış galiba.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.03.13, 00:26   #6
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 108
Mesajlar: 1,462
Ettiği Teşekkür: 1054
Aldığı Teşekkür: 6340
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Hugo Chavez Öldü Derken, Atatürk Kimdir?

Benim Anlamadığım şurası.. Hugo Chavez'i mi anacağız burada yoksa Gazi Paşa'yı mı?

Evet ikisi de emperyalizme tokat vurmuştur, ikisi de damarlarında bağımsızlık coşkusunu taşıyanların önderleridir

1938'den sonra 10 yıl geçince ''Emperyalizmin yeni yüzü olan'' ülkemiz.. Düşünsenize 10 yıl dayanabilmişiz.. Şimdi herkes şunu diyebilir ''yav cliff ülkeyi emperyalizmin kucağına atan akp..''

Ben de derim ki alakası yok.. 1950'den bu yana o kucaktayız.. bilmem akpsini falan.. 10 yıl dayanabildi bu ülke.. Atatürksüz sadece 10 yıl..

Umarım Venezuella çok daha uzun dayanır.. Umarım Castro'dan sonra Küba çok daha uzun dayanabilir..
__________________
Yerli dizilerle ilk tanışmam TV'de değildi. 12 yaşındaydım, bir ilçede arkadaşlarla geyik yapıyorduk. Arkadaş bir diziden bahsetmişti:

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atatürk, chavez, derken, hugo, kimdir, olan, Öldü, türk, yılında


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk ve Spor - Atatürk'ün İlgilendiği Spor Dalları Kartal Atatürk Kimdir? 14 09.11.18 19:18
Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor ReaL Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar 13 04.04.16 17:04
Atatürk Hakkında Dünya Basınının Yazdıkları Kartal Atatürk Kimdir? 4 29.01.15 16:12
İzmir Atatürk Evi ve Müzesi Mathematician Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar 8 20.07.14 01:14
Hugo Rafael Chavez (1954 - 2013) SerseriGezgin Dünya Tarihinde Yer Alanlar 6 28.06.14 17:17


WEZ Format +3. Şuan Saat: 17:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.