MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.03.13, 02:48   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Küçük Şeyler Küçük Ruhları Esir Alırmış.

KÜÇÜK ŞEYLER KÜÇÜK RUHLARI ESİR ALIRMIŞ


Türkiye Cumhuriyeti devleti, laik sosyal bir hukuk devletidir. Kurucu irade bunu böyle uygun görmüş, böyle yaşanması, sosyal hayatın bu ilkelere göre medeni kanunlar çerçevesinde olması, Türk insanın hayrınadır demiş ve uygulama böyle devam ederek gelmiştir.

Laikliğin dinsizlik olmadığı, ülkede yaşayanların çoğu nufusunun Müslüman olduğu malumun ilanıdır.
İslam'ı sulandıranlara, öğretilerinden sapanlara müşterek dinin bir mensubu olarak herhalde bir iki söyleyeceğimiz olacaktır.

Sakal adamı ne alim, ne din bilgini nede filozof yapmaz, kılda keramet olsa keçi evliya çelebi olur, İslam öğretilerinde saçı sakalı kutsama, urbayı kutsama, türbanı kutsama, yatır kabul edilen mezarlarda yatanları ululama yoktur, yapanlar dine ve Allah'a şirk koşuyor demktir ki, şirk; İslam öğretilerinde en büyük günahlardan ve affı olmayak suçlardan kabul edilir.

İslam öğretilerinde Azizlik, Velilik gibi Tanrı ile kul arasında aracı koymaya çalışmak şirktir, adına şeyh denen şıh denen, tarikat ve cemaat önderi denilen tarikat ve cemaat mürüdü olup İslam öğretilerine göre günah işleyenler, ululanmış ve aziz kılınmış varsaydıkları Fethullah vari kişileri vd tarikat şeyhlerini İslam öğretileri önüne koyarak İslam açısından en büyük günahı işlemektedirler.

İslam'da mezhep, tarikat, din eksenli cemaat yoktur. Tespih, külah, sarık ,cübbe, ağil gibi İslam'a mal edilen enstrümanların hiç birinin kutsiyeti yoktur.. Tespih klasik bir Arap oyuncağı diğerleri de klasik Arap giysileridir.

Arap örf ve adetleri giyim ve kuşamları, sosyal yaşamları, ilkellik ve bağnazlık içindeki tutum ve davranışları asla İslam öğretisi ve İslam olarak kabul edilemez. Kur'an Müslümanlığı bu değildir. Kız sünneti vb. İğrenç töreler ile İslam'ın alakası yoktur.

Yaklaşık 1500 yıl önce sadece o günün koşullarında toplumsal açmazların halli için tavsiye mahiyetinde inen ayetleri, günümüze taşıyarak ve bunları farz ve emir olarak telakki edip, bilmeyenlere dayatmak, İslam'a ve Allah'a şirk koşmaktan başka bir şey değildir.
(Bazı İslam Alimi geçinenler Kur'an ayetlerinin tüm zamanları kapsadığını söylerler ama kesin emir ile tavsiye olanları ayırt etmezler)

6666 ayet olarak bilinen Kur'an hz. Osman vakası ile sanırım 6223 ayet olarak günümüze kadar gelmiş, bu ayetlerden bin adedi kesin yasakları, bin adedi tavsiye mahiyetinde olup, geriye kalan ayetler geçmiş toplumlar hakkında bilgi ve bazılarının yok edilişlerini anlatan ayetler olarak, Mekke ve Medine inmiş elimizin altındadır.

Şirk ise İslam açısından en büyük günahlardan kabul edilen suçtur. Kur'an emirlerinden biri de tefrikalara sapmayın dır! Hiç kimse Dünya'da haşa Allah'ın avukatı değildir. Şimdilerde adına tebliğciler denilen meczuplar türemiş, birilerinin telkini ile ve Türkiye'yi dönüştürme sevdasında olanlara militan olarak ve durumdan kendilerine vazife çıkarmışlar, İslam'ın Avukatlığına soyunmuşlardır. Çarşı Pazar dolaşan bu meczuplar, içlerinde İslam öğretilerini belki kendilerinden daha üstün bir bilgiye sahip olarak bilenleri, sanki o insanlar Müslüman değilmiş gibi dine davet etme şarlatanlığını cüret ve cesaretini gösterme ileCumhuriyet yasalarını unutmuş ve bir tarafa bırakmışlar, sosyal yaşama müdahale etmeye kalkışıyorlar, Paralı maaşlı "MELE" dedikleri bunlar olsa gerek?

Hiç kimse dünya'da Allah adına insan öldürmeye yetkili cellad değildir. Tekbirrr diyerek, Allah'u Ekber diyerek insan boğazlanmaz, domuz bağı ile bağlanarak insana İslam adına işkence yapılmaz ve katledilmez.

"Gerekçe ne olursa olsun bir insanı katleden tüm insanlığı katletmiş gibi olur" sözü İslam öğretisidir.

Orta doğu ve diğer uzak doğu bölgelerine bakınız! 1.5 milyar nüfuslu Müslüman'ların içinde olduğu çeşitli devletlerin iflah olduklarını hiç gördünüz mü? İnsan hak ve hürriyetlerinin egemen olduğu bir idare altında yaşadıklarını gördünüz mü? Göremezsiniz! Çünkü; İslam'ı çıkarları doğrultusunda yorumlayıp çıkarları uğruna din dahil her hususu çıkar aracı olarak kullanan idareciler, her tür otoriter ve totaliter anlayış ile insanları baskılayarak sömürür, kendileri bir eli yağda bir eli balda yaşarlar. Türkiye şimdi bu anlayış empozesi ile İslam'i diktaya, irtica'ya doğru gitmektedir.

Yukarıda sayılanlar kendilerini Müslüman görür ama uygulamalarına bakıldığında, Kur'an Müslümanlığı ile alakalarının olmadığı gün gibi aşikar ve açıktır.
İslamiyet medeniyet önünde engel değildir engel olan irtica ve hurafeler ve hurafelerin savunucusu olanlardır.

İslam ülkelerinde iç savaş hiç durmaz, Ortadoğu ise klasik Filistin İsrail savaşı hiç durmaz. Emperyalistler hem savaşmaları için her tarafa silah satar savaştırır sonra barıştırmak için güya diplomasi! güya barış havariliği!

Barış ile ilgili söylenmiş şu sözlere bakınız!
>Dünyada barış.. en haklı savaştan daha iyidir.
>Savaşın korkusu savaşın kendisinden daha kötüdür.
>Atatürk öğüdü ile, Yurtta barış Cihanda barış diyoruz..

Aferin delisi olmuş, Anayasal suç işleyerek bir başka devletin BOP eşbaşkanlığı gibi görevlisi ve işbirlikçisi olmuş AKP Başbakanına da akıllı ol Suriye'ye bulaşma, BM'nin mülteciler için ölçüsünü belirlediği ölçüler içinde kal, sığınmacıların dışında lejyoner askerlerini ayrı kamplarda tutup barındırma, onların silahlanmasına imkan tanıma, silahlandırıp Suriye içine salma, Türkiye Cumhuriyeti devletinin başını belaya sokma!
(Küçük şeyler küçük ruhları esir alır OVİDUS ) Cümlesindeki ruh olma!


Türkiye'de Müslümanlık artık Tevhid ve Takva üzere olmaktan çıkmış;
Pazar Müslümanlığı,
Tayyip Müslümanlığı,
Fethullah Müslümanlığı,
Tarikat Müslümanlığı,
Şeyhler ve Mürütler Müslümanlığı şeklinde yorumlanır hale gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyetine, Cumhuriyetin tüm nimetlerini kullanarak ve halkın din ve ulvi duyguları istismar edilerek, toplumsal yanılgının ve çarpık seçim sisteminin sağladığı parlementoda sayısal çoğunluk ile ülkeye idareci olduğunu sananlar, bu gün nimetlerini kullanıp nemalandıkları. T.C. ni Kafir devlet ilan etmişler, mallarını, Cumhuriyet tarihi boyunca kazanımlarını talan etmekteler, Cami ve mescitlerini ise çarpık ve anti İslam görüşlerinin propaganda mekanı yapılan "Mescid-i Dırar" = içinde ibadet edilmesi mekruh yerler haline getirmişlerdir.

Türkiye Cumhuriyetindeki Müslümanlığı ve İslam anlayışını Teyfik Fikret'in ve M.Akif Ersoy'un aşağıdaki mısraları pek güzel anlatmaktadır.
 
Ya taassup! ya taassup! o kadar maskaraca
Bir yol almış ki, bakarsın başı misvaklı hoca
Mütehassisken edepsizligin eşkalinde
En ufak şeyden olur dini hemen rencide.
Müslümanl
ık denilen ruh-i ilahi arasak

Müslümanız diyen insan yıgınından ne uzak!
Müslümanlık nerde, geçmis bizden insanlık bile
Adem aldatmaksa maksat, aldanan yok, nafile
Kaç hakiki Müslüman gördümse hep makberdedir
Müslümanl
ık, bilmem amma, galiba göklerdedir


M.Akif Ersoy

 

Bi Namaz deyip beni Hak'tan uzak gören
sığmaz senin hayaline mihrab'ü mübrem.
Sen sade beş vakitte ararsın Allah'ını
ben her zaman onunla emin ol beraberim.
Asrın yeni umdesi var, hak kapanındır,
söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye, kavuk sallamayınca,
kürsi-i liyakat pezevenk, **** olanındır.
Hayliden hayli kalınlaştı yobazlık yeniden,
softalık zorlu anırtı ile aldı yürüdü.
Kara bir kinle taassup pusudan çıktı yine,
yurdu şahane cehalet yeni baştan bürüdü.
Neyzen Teyfik.

17.03.2013
Mustafa AKten

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.03.13, 03:08   #2
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,611
Ettiği Teşekkür: 43973
Aldığı Teşekkür: 75373
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Küçük Şeyler Küçük Ruhları Esir Alırmış.

Ovidus "küçük şeyler küçük ruhları esir alır" demiş te, bunlarda acaba küçük de olsa ruh var mı?

Teşekkürler Mustafa abi...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.03.13, 03:16   #3
Huysuz ve Tatlı Kadın

Duayen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 198
Mesajlar: 4,138
Ettiği Teşekkür: 52794
Aldığı Teşekkür: 25537
Rep Derecesi : Duayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisi
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Küçük Şeyler Küçük Ruhları Esir Alırmış.

Mustafa bey, Ovidus güzel söylemişte siz daha güzel söylemişsiniz bence..

Kendimi babamla sohbet ediyormuş gibi hissettim,sözleriniz düşünceleriniz çok örtüşüyor babamla..
Çok teşekkürler, yüreğinize kaleminize sağlık
Duayen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Duayen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.03.13, 03:29   #4
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Küçük Şeyler Küçük Ruhları Esir Alırmış.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Duayen Mesajı göster
Mustafa bey, Ovidus güzel söylemişte siz daha güzel söylemişsiniz bence..

Kendimi babamla sohbet ediyormuş gibi hissettim,sözleriniz düşünceleriniz çok örtüşüyor babamla..
Çok teşekkürler, yüreğinize kaleminize sağlık
Babalık çok ulvi bir değer. Analar kadar olmasa bile gerçek anlamda baba olanların elbette hayranı, ayağının türabı oluruz. Tüm Ana ve Babaları bu vesile ile şahsınızda selamlar acizane bendenizi babanız kadar yakın bulmanıza kalbi teşekkürlerimi sunarım.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.03.13, 03:36   #5
Huysuz ve Tatlı Kadın

Duayen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 198
Mesajlar: 4,138
Ettiği Teşekkür: 52794
Aldığı Teşekkür: 25537
Rep Derecesi : Duayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisi
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Küçük Şeyler Küçük Ruhları Esir Alırmış.

Değerli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için asıl ben size çok teşekkür derim..
Sağolun varolun..
Duayen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Duayen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alırmış, esir, islam, küçük, olarak, ruhları, şeyler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sakarya'da Tahliye Olan Tecavüzcüler Alkışlarla Karşılanmış LaLe Serbest Kürsü 29 25.05.14 22:32
Küçük Şeyler Diliyorum Mislina Hoş Geldiniz | Esen Kalınız 15 31.05.12 18:39
Küçük şeyler aslında büyük şeylerdir!!! Derin Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 4 23.01.12 19:04
DT “6. Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Tiyatro Festivali 24 Nisan'da Başlıyor SuLTaN Tiyatro Haberleri 0 18.04.10 14:38
Küçük Şeyler 4 (Eşitler Evi) - Üstün Dökmen Smyrna Vitrindeki Kitaplar 1 11.03.09 02:18


WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.