MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.03.13, 10:25   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Basiret yoksunluğu

BASİRET YOKSUNLUĞU

Elimizle yaptığımızı boynumuzla çekiyoruz. AKP 'ye oydaş olanların basiretden yoksunluğu ve toplumsal yanılgısı, Türkiye'yi 11 yıldır telafisi güç ve uzun zaman alacak idari, mali, siyasi, askeri, diplomasi alanında hataların içine itmiştir.

Bazı siyaset bilimcileri tek parti çoğunluğuna dayalı hükümetlerin siyasi, mali, idari açıdan istikrar getirdiğinden bahsederler. Prensip olarak bakıldığında koalisyon hükümetlerinden daha cazip görünmesine rağmen, tek parti çoğunluğunda oluşan hükümetler tıpkı bizdeki AKP hükümeti gibi kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıp faşizan uyglamalar içine girdiği zaman Koalisyon hükümetleri bu zihniyette olan hükümetlere bin defa daha tercih nedenir.

2002 yılı 3 Kasım seçimlerinden bu gün 24 Mart 2013 tarihleri arasında Türkiye'de her konuda istikrar oldumu? Var olan azıcık istikrar, oda AKP eliyle yok oldu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin hangi temel sorunları çözülmüş oldu?

Terör bittimi? İşsizlik sona erdimi? sosyal barış sağlandımı? Gelir dengesindeki adaletsizlik sona erdimi? Deli dumrul misali haksız ve adaletsiz salınan vergiler sona erdimi? Devlet katında siyasi kadrolaşmaya dayalı bölüşüm ve paylaşım sona erdimi? Rüşvet irtikap, ihtilas sona erdimi? En büyük tehlike olan irtica ve irticai tarikatlar sona erdimi? Yatırımlar arttımı? İstihdam artırıcı yatırımlar çoğaldımı? AB hayali hayata geçtimi?

Türkiye bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen ağırlğı olan ülke oldumu? Türki Cumhuriyetlerin Ağabeyi olmayı sürdürebildimi? Komşular ile sıfır sorun politikası idame ettirilebildimi? İnsanlar yeşil kart uygulamasından kurtuldumu? Sosyal devlet anlayışı bi hakkın tüm sosyal katmanlara dayalı olarak uygulanabildimi? Fert başına düşen milli gelir Türkiye gibi bir devlete yaraşır hale geldimi? 10 bin dolar olduğu ifade edilen fert başına milli gelir hani nerede? Hani benim 10 bin dolarım? Dış ödemeler dengesindeki açık sıfırlanabildimi? İthalat İhracat rejimi Türkiye'ye yaraşır haldemidir? Eğitim sistemi çağdaş ilimlerin içinde olduğu müfredat sistemi ile yapılır haldemidir? Kadınlar toplum hayatında layık olduğu yerdemidir? Bunları görerek, duyarak, bilerek ve hiç unutmayarak, anamızı belleyen zampara misali belleğimize nakşederek AKP ve hükümetini öyle tahlil etmeliyiz. Şimdi bu günleri yaşıyoruz.

Demekki hala bu ülkeye tek başına Atatürk ilkelerinden ödün vermeyecek Cumhuriyet Hükümetleri veya iplerin Cumhuriyet çocuklarının elinde olduğu koalisyon hükümetleri ve milli olan hükümetler gerekiyor.

Çoğunluk partileri siyasi erginliğe ulaşmadıklarından, uygulamalarındaki kanunsuzluğu demokrasi sayıyor, hatta ileri demokrasi sayıyor. Türkiye, siyasi erginliğin emekleme devresi olan 1950-1960 döneminde bu gün yaşananların benzerlerini Demokrat Parti iktidarı ile yaşadı. Butün bu muhtıra, darbe ve sıkıyönetim dönemlerini ve onların getirdiği olağanüstü Mahkemeler dahil hukuksuz, kanunsuz anti demokratik dönemi Türk milleti hak ettimi? 1950-1960 dönemi arasındaki zihniyeti 2002-2013 arası dönemlerini ve onların getirdiği anti demokratik dönemi Türk milleti hak ettimi? 1950-1960 dönemi arasındaki zihniyeti 2002-2013 arası zihniyeti ve AKP, Demokrat Parti idarelerini Türk milleti hak ettimi?

Kimse kusura bakmasın siyasi olgunluğa eremedik, siyasi basiretden yoksun yaşadık, ve eğitimin nimetlerinden yeterince yararlanamadık, kadınlarımızı kızlarımızı bu nimetlerden yararlandıramadık kusur bizde!

Millet olarak saplantılar içinde dini ve ulvi duygularımızın istismar edilmesine razı olduk uyanmadık, uyandıramadık. Bu gün % 50 si kadın olan nufusumuzun 550 sayılı parlementoya yansıması % 9 civarındadır.. Ülke seçimlerinde uygulanan baraj % 10 dur. Bu sistem ile seçimlere devam edildiği sürece doğacak siyasi çocuklar zihinsel engelli doğmaya, bedensel engelli doğmaya devam edecektir.

Hepsinden öte ve önemlisi 11 yıldır Atatürk ilkelerinin Türk milleti için öngördüğü sistemin dışına çıkılması ile içerde ve dışarda telafisi güç sorunlar yaşadık ve dahada yaşayacağız. Görünen o dur ki, içim sızlayarak ifade ediyorum ki; 12 Haziran seçimlerinde uyanmaya muaffak olamayan basireti bağlanmış, uyandıramadığımız oydaşları sayesinde AKP yine siyaseten iktidar olacaktır.. Çok büyük bir süpriz olmazsa! "

Artık sığınabileceğimiz bir yer kalmadı." (Ne ilerisi ne gerisi) Demokrasi AKP eliyle berhava edildi. Hazret imam Recep Tayyip Erdoğan, basılmıyan kitap için yazarlarının nerede ise kafasının içine kimyasal kelepce takacak hale geldi. Basılmayan ve yayınlanmayan kitaplardan dolayı bir çok düşünür hapse atıldı, insani olmayan muamelelere maruz kaldılar. Daha tamamlayamadığı ve fakat sonuna geldiği Said-i Nursi ve Fetullah Gülenin dinen ve ilmen topluma vereceği zararları işleyen muhtemel Kitap için Prof Zekeriya Beyaz'ın evi basıldı.. Şahin Filiz gibi değerli bir ilim adamının evi basıldı... Hazret Erdoğan'a daha önce sorulduğunda, benim konum değil yargının konusu derken, Silivri'de yatanlar için fetva verebiliyordu.

İçinde bulunduğumuz hal-i pür melal'in göstergesi ortada, Türkiye bölünmesi ve parçalanması adına son yapılanları dikkate aldığımızda, artık sığınacak bir yerimiz kalmadı sözü, ümit ve temenni ile isteğimiz ile, bundan sonra yapılacak seçimlerde AKP siz, Erdoğan'sız, Abdullah Gül'süz vb lerinin devlet hayatında olmayacağı günler için Atatürk'te birleşmek dileğiyle iyi basiretler.

24/03/2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.13, 12:52   #2
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,713
Ettiği Teşekkür: 18775
Aldığı Teşekkür: 20510
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Basiret yoksunluğu

Yazılarını büyük bir dikkatle okuyorum. Eline sağlık ağabey..
__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.13, 12:59   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Basiret yoksunluğu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilaver Mesajı göster
Yazılarını büyük bir dikkatle okuyorum. Eline sağlık ağabey..
Asıl ben sizlere çok teşekkür ederim. Zaman ayırarak takip ettiğiniz, göz nuru dökerek okuma zahmetine katlandığınız için.

Sevgiler sunar tekrar teşekkür ederim.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
basiret, olan, siyasi, sona, yoksunluğu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk basiret ve öngörü Mustafa Akten Mustafa Akten 3 27.01.13 12:00
İlişkilerde İletişim Yoksunluğu ve İletişim Kopukluğu. Megan Psikoloji 0 23.09.09 18:58


WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.