Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Mustafa Akten (http://www.forumgercek.com/mustafa-akten/)
-   -   Bir garip ülke olduk (http://www.forumgercek.com/mustafa-akten/96479-bir-garip-ulke-olduk.html)

Mustafa Akten 31.03.13 10:47

Bir garip ülke olduk
 
BİR GARİP ÜLKE OLDUK

Son zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti devletinde yarg
ı sisteminin çökmesi, yargının tarikat Müslümanlığınca ele geçirilmesi, Cumhuriyetin anladığı manadaki Adaletin tatile gönderilmesi, hukukun, AKP zihniyeti devlet hayatından gidinceye kadar, birileri tarafından izinli sayılması nedeniyle hukuk üstünlüğü kavramı, işi tatil ettiğinden, hukuk arayanların bir bölümü bu hukuk anlayışından hukuk çıkmaz, çıksa çıksa guguk çıkar diyerek şikayetçi olduklarını hukuka değil Allah’a ve Millet’e havale etmeye başladı.

Geçti
ğimiz aylarda Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, YÖK'ün ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında soruşturma izni vermemesini eleştirerek, ''ÖSYM Başkanı hakkında soruşturma izni vermeyen YÖK'ü millete havale ediyoruz'' demişti.

Bizde diyoruz ki;

Kimseyi kimseye havale etmeyin hele hele AKP Ba
şbakanı Erdoğan'ın milletine ki, onlara hiç etmeyin. Çünkü oydaş olmuş, basireti bağlanmış, toplumsal yanılgının en çok hâkim olduğu zümre bunlar!Ve ülke gerçeklerinden, başına geleceklerden bihaber Erdoğan milletine hiç havale etmeyin. Etseniz de şu aşama da kan uykusunda olduklarından bir şey anlayamazsınız.

Türk milleti olarak tarif edilenler, Ulusalcı, Atatürk devrimcisi, Atatürk milliyetçisi olarak anılanların dışında kalanlar ise, tüm yaşanan ülke olumsuzluklarına karşın adeta groke olmuş durumda olduğundan yılgınlık ve miskinlik içinde olduklarından bu işlerle ilgilenmiyorlar.

Erdo
ğan'ın milleti, miskinleştirilerek afyonlanmış durumda. Sonra onların başka işleri var. Telkin edilen 3 çocuk yapma işi şimdi artırıldı ve 5 çocuğa çıktı, Hukuk meselesi ile ilgilenecek durumda değiller. Şimdilerde 5 çocuk hedefine varmak için çok meşguller, eczanelerde Viağra satışları patlama yapmış diyorlar.

Her şeye rağmen hukuk arayanlar, siz kimseye bir şey havale etmeyin, AKP’lileşmiş yargının yanında azda olsa bağımsız yargı kalmıştır onlara gidin, olmazsa AB nin kefere yargıçlarına gidiniz!

İmkân dâhilinde olsaydı, yargı badem bıyıklıların elinde tecelli etmeye bırakılmasaydı, kendi yargı sistemimiz yandaşlaştırılmamış olsaydı, hukuk sistemi ve hukuk üstünlüğü, seçilmiş olduğunu iddia eden, 11 yıldır devirmedik çam bırakmayan ve daima yanlış yapanlara doğrular ve doğru olanlar galebe çalmış olsaydı, şimdi kefere yargıçlarına gidin öğüdünü yapmamış olacaktık.

Ölçme Seçme ve Yerle
ştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzundan, üniversiteye yerleşmeye hak kazanan adaylardan kayıt yaptırırken istenen fotoğrafların "son altı ay içinde önden, başı açık; adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olması" koşulunu çıkarmış.

Eski kılavuzdaki, "Son altı ay içinde önden, başı açık; adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5 cm X 6 cm boyutunda fotoğraf" ifadesi, yeni kılavuzda; "12 adet 4,5 X 6 cm boyutunda fotoğraf" olarak yer almıştır. Bu yönerge ile bazı aklı evveller artık Türban resmen serbest diyorlar. Acaba öylemi?

Hukuk devletinden ileri demokrasiden bahsedenlere duyurulur. Bir işgüzarın nasıl hukuku çiğnediği açıkça görülüyor. Burası hukuk devleti diyenler her şeyden önce bu konu ile ilgili verilmiş Anayasa, diğer yüksek mahkemeler ve AB insan hakları mahkemelerinin verdiği kararlara bakmak ve hem iç hukuk kurallarının, hemde angaje olunan AB hukuk normlarının nasıl çiğnendiğini görmek lazım. Bunları çiğner yok varsayarsınız, işinize gelmez mahkeme kararlarını uygulamaz görmezden gelirseniz, işinize gelmez aleyhinize olacak karar ittihaz eden hâkimleri oradan oraya sürer tenzili rütbe edersiniz, sonrada burası hukuk devleti dersiniz. Bir kişi veya kurumun hukuku hiçe sayması ile Türban'ı resmen serbest sayamazsınız.

AKP zihniyeti ve onun kaptanı İmam Recep Tayyip Erdoğan işine geldiğinde hukuk diyor, işine gelmediğinde kendine oydaş olanları milleti sayıyor ve o milletin verdiği oyla orada oturduğunu, Yargı ve diğer atanmışların ve kurumlarının kendilerine ayak bağı olamayacağını söylüyor ve bu düşünceleri ile Yargı, bu gün çoğunluk olarak badem bıyıklı AKP' ye militan bağlılığı ile bağlı insanların elinde tecelli etmektedir.

Bu kanıya varmak için, Silivride görülen Ergenekon vb davalara bir bakınız! Yargılananlar ve Avukatları dava süresince belki 100 kez reddi hakim talebinde bulundular. Eğer gerçek manada bir hukuk adamı ve kürsü ehli olan insan, bırakın 100 kez reddi hakim talebini bir kez dahi davadan reddedilmiş olsa bu hususu onur meselesi sayar güvenilmeyen bir hakim olarak o kürsüde kalmazdı.

Bunlar reddedildikce, davada kalabilmek için yargı içinde oyunlara başvurmuşlar ve ısrarla davanın hakimleri olmayı sürdürmüşlerdir acaba neden? Hukuk adına hukuksuzluk kanun adına kanunsuzluk yaparak Atatürk milliyetçilerinin hakkından gelmek için.

Türkiye resmen hukuk devletidir.
Değişmez ilkelerinden birisi ise hukukun üstünlüğüdeğeridir. AKP ve zihniyeti var olduğu için, idarecileri olduğu için, hukuk üstünlüğü idari ilkesi yara almıştır. Hukuk ve hukuk camiası içinde çalışan bağımsız ve yüce Türk milleti adına hüküm veren yargıçlar yara almıştır. Bunların olması hukuk ilkesi ve hukuk devleti olmaya engel değildir.

İdari sistemin önemli bir öğesi olan hukuk devleti ve hukuk üstünlüğü, AKP tarumar ve bertaraf edildikten sonra aynen kaldığı yerden devam edecektir.

Şimdi 8 Nisan'da Silivriye yurttaşlar akın akın gidecek orada bir protestoda bulunacak ve hukukun katledilmesini telin edeceklerdir. Bir de sloganları var Silivri duvarları yıkılacak! Tabi bu fiziki bir yıkılma değil mecazi anlamda bir yıkılma olacaktır.

Yukarıda ifade edilenleri Cumhuriyet çocukları biliyor. Benim yapmaya çalıştığım belleklerde sıcak tutulmasına matuf malumun bir kez daha ilanıdır.

31/MART/2013
Mustafa AktenWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker