Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.04.13, 10:07   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Aktif ve Pasif İnsanlar

AKTİF PASİF İNSANLAR

Yürümek bile bazen onlara zor ve zül gelirken, etrafındakilere koşmaktan, spor yapmaktan sporun faydalarından bahseder, talkın vermek en büyük özelliklerinden olması, kendilerinin talkın içeriğine bağlı kaldıkları anlamına gelmez ve salkımı daima kendileri götürürler.

Onlara bir anlamda milli yorumcu desek yeridir. Parkta, bahçede, Trende Vapurda, Dolmuşta, Otobüste, sürekli ve biteviye, eleştirir, düzeni eleştirir, hükümeti eleştirir, ekmeği, sütü, kapıcıyı, yöneticiyi, memuru, amiri, polisi, jandarmayı eleştirir de eleştirir ama sonunda eleştirdiklerinin yerine ne konması gerektiği sorulduğunda, işte orada durur, sanırım hava güzel ve masmavi gökyüzüne bakarak ve yanındakilere işaret ederek havada bu gün bir başka güzel muhterem diyerek konuyu değiştirmiş, bir başka eleştiri konusunu açmıştır bile.
Meteoroloji.

Mizaç olarak güneşin doğuşu kadar batışına muhalifdir. Neden bir gün olsun yer değiştirmediklerinden dahi dem vuracak kadar ileri yurumcudur. Kar’ı sever yağışı ona hüzünlü bir keyif ve yaşama sevinci vermesine rağmen, elleri üşür diye avuçlamaktan imtina eder ve bazende ellerini yukarı kaldırıp, bunun ne gereği vardı şimdi zamanımıydı diyecek kadar da Tanrı’ya sitemkârdır.

Olaylar, olası tehlikeler, meydana gelecek toplumsal polisiye vakalar karşısında yiğitlik ve cesaret gösterilerini diliyle pekiştirir ama gölgesinden bile irkilecek kadar aslında ödlek ve korkaktır. Bu yüzden Silivri Guantanamosunun yerini bile bilmez, orada yapılan duruşmaları bir kez dahi olsun izlemeye dahi gitmemiştir. Şimdi 8 Nisan geliyor insanlar Silivri duvarlarını yıkmak için akın akın Anadolu’nun her yanından gelecekler, milli yorumcu varsaydığımız yurtseverimiz, milliyetperverimiz “Kuruca kuruca kurban olayım akçe kesemi elleme” ekmeğin tüm olanını elleme, yarım olanınıda bölme diyecek kadar kadirşinas hatırşinas misafirperverdir.

Kendileri şık giyindiklerinden ve kendisini pahalı urbaların içinde görmekten pek keyif alır ama onu bile beceremez her zaman milli RÜKÜŞ’TÜR. Havalı ve pahalı kıyafetlerin içinde bir pisliğe benzemez. Kendini yürüyen kütüphane sanır, 3 kelime verilse birbirine ulamayı beceremez. Diliyle, havası ile, yaptığı, yaptırdığı jölesi, briyantini ile yüzüne bakılmaz kokuşmuş bir çöplüktür yüzüne bile tükürülmez.


Bize, bizlere yattığı yerden vaaz edecek, Atatürk ilke ve devrimlerinden söz edecek, geçen gün bir yazımda ifade ettiğim Gardırop Atatürkçüleri değil Gençliğe hitabede, Bursa nutkundaki içeriği hatmetmiş yeri ve zamanı geldiğinde hayata geçirecek Atatürkçüler lazım.
04.04.2013
Mustafa Akten


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 21:44   #2
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,430
Ettiği Teşekkür: 87856
Aldığı Teşekkür: 126300
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Aktif ve pasif insanlar

Yazınızı iki kere okudum Mustafa Bey, dokundu mu bana ne?

Korkaklık değil de, daha çok pasif sınıfına koydum kendimi. Cumhuriyetine sahip çık diyerek Cumhuriyet mitinglerine gider, sesimiz kısılıncaya kadar bağırırdık. Artık o da yok.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Şener Eruygur ve sonrasında Cumhuriyet mitinglerinde hep önde giden birçok isim bu gün tutuklanmış durumda. Sivil toplum örgütleri de sinmiş halde sanırım.

Muhalefet ne iş yapıyor diye baktığımızda, sayacak pek bir şey bulamıyorum. Ancak kendi içlerinde bir birlerine muhalafet oluyorlar.

Bu durumda bana yapacak tek şey kalıyor, Femen kızları gibi Cumhuriyet Meydanı'nda koşmak. Belki dikkat çekerim...
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 21:45   #3
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 5,070
Ettiği Teşekkür: 17725
Aldığı Teşekkür: 26839
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Aktif ve pasif insanlar

Sevgili Mustafa Akten,

Çok karamsar bir hava var bu yazınızda. Burada dile getirdiğiniz insan tipleri elbette var toplumda. Ancak, inanın herkes öyle değil. Çokça da, olduğu gibi olan, İstanbul' da, İzmir' de, Ankara' da çeşitli cezaevlerinde, kendi devleti tarafından esir alınmış askerlere sahip çıkan, okuyan, yazanlar da var. Eminim, bugün onlardan çok insan vardı Silivri' de. Bu kadar karamsar olmayın lütfen...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 21:48   #4
Tam Üye

Kafka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2013
Konular: 5
Mesajlar: 379
Ettiği Teşekkür: 256
Aldığı Teşekkür: 1786
Rep Derecesi : Kafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Aktif ve Pasif İnsanlar

Kanımca Atatürkçülerin ciddi bir revizyona ihtiyaçları var. Söylemlerindeki tutarsızlık sürekli beyan ediyor kendini. Bunu "aktif" veya "pasif" kelimeleriyle değil de daha farklı izah etmek gerekir. Bu durumda kullanılması gereken kelime ilk etapta aklıma geldiği şekliyle "eylemci" veya "devrimci"dir. Özellikle son süreçte iyice sanallaşan Atatürkçü söylemin kanımca meydanlara çıkması ve ciddi bir duruş sergilemesi icap etmektedir.
__________________
Geçenlerde ilk defa intiharı düşündüm. sonra direk bu düşünceyi kafamdan sildim. çünkü benim intiharım annem ve babamı yıkacaktı. tabi böyle bir şeye sebebiyet vermemek için önce onları öldürmek zorunda kalacaktım. sonra onların ölümüyle teyze ve amcalarımın da hayatı kararacağından, onları da öldürmem gerekecekti, ve basit intihar girişimim sonunda bir toplu katliama dönüşecekti..
Kafka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Kafka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 21:54   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2663
Mesajlar: 31,204
Ettiği Teşekkür: 171811
Aldığı Teşekkür: 185446
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Aktif ve Pasif İnsanlar

Mustafa Akten haklısın abim..

Ne denilebilir ki.. Herkes pasif olmasa da görünen köy kılavuz istemiyor..

Halk uyuşmuş gibi. Belki de herkes hayatından memnun. Ya da sorgusuz sualsiz içeri atılmaktan da korkuyor olabilir. Bastırılmış, sindirilmiş.

Öğrenciler basit bir eylem yapıyor, yakalanan doğru içeri..

Korku salındı, korku..

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 22:29   #6
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,329
Ettiği Teşekkür: 1094
Aldığı Teşekkür: 5102
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Aktif ve Pasif İnsanlar

Şimdi 8 Nisan'da Silivri'de olmayan herkes korkak ve pasif mi?
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 22:32   #7
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 5,070
Ettiği Teşekkür: 17725
Aldığı Teşekkür: 26839
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Aktif ve Pasif İnsanlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Şimdi 8 Nisan'da Silivri'de olmayan herkes korkak ve pasif mi?
Bence Silivri' de olunabilse, harika olur. Ama olunamadıysa, en azından cezaevindekileri ziyaret etmek de harika olur, diye düşünmekteyim. Yüksek sesle de, onların düşürüldüğü durumu dile getirebilmek aynı zamanda...Aksi takdirde, evet duyarsız kalan herkes pasiftir. Kesin ve net.
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 22:34   #8
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,329
Ettiği Teşekkür: 1094
Aldığı Teşekkür: 5102
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Aktif ve Pasif İnsanlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Bence Silivri' de olunabilse, harika olur. Ama olunamadıysa, en azından cezaevindekileri ziyaret etmek de harika olur, diye düşünmekteyim. Yüksek sesle de, onların düşürüldüğü durumu dile getirebilmek aynı zamanda...Aksi takdirde, evet doyarsız kalan herkes pasiftir. Kesin ve net.
Yoo istesem gelirim ama bunu tercih etmiyorum diyelim ki
düşündüm, tarttım desteklemek için bir sebeb bulamadım.
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 22:35   #9
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,430
Ettiği Teşekkür: 87856
Aldığı Teşekkür: 126300
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Aktif ve Pasif İnsanlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Şimdi 8 Nisan'da Silivri'de olmayan herkes korkak ve pasif mi?


Yazıdan bunu çıkarttıysan, eğer Silivri'ye de gitmediysen bugün, korkak ve pasifsin o zaman C.C.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.13, 22:37   #10
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,329
Ettiği Teşekkür: 1094
Aldığı Teşekkür: 5102
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Aktif ve Pasif İnsanlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster


Yazıdan bunu çıkarttıysan, eğer Silivri'ye de gitmediysen bugün, korkak ve pasifsin o zaman C.C.
Yazıdan başka ne çıkabilir anlatır mısın?
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aktif, bile, insanlar, kadar, pasif


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aktif & Pasif Burçlar saya35 Astroloji | Mitoloji 18 26.01.15 02:34
Unuttuğumuz İnsanlar - Evsizler SerseriGezgin Sosyal Bilimler 7 14.07.13 16:17
Fizyognomi Nedir? Isilti Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 0 29.09.10 00:03
Niçin Bazı İnsanlar Hayatta Daha Başarılı Oluyor? oneyouu Sosyal Bilimler 0 29.01.09 04:50


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.