Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Oyun Dünyası


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.01.10, 10:35   #1
Outlaws
Ziyaretçi
Outlaws - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Tekken Hikayesi

Tekken hikayesi Mishima zaibatsu isimli büyük şirketin etrafında döner. Bu şirket Mishima ailesinindir. Ayrıca mafya gibi bir şey değil dünyada önemli bir güce sahip güçlü bir şirkettir. Ailenin en büyüğü jinpachidir. Jinpachiden sonra oğlu heihachi ve oğlu heihaclinin oğlu kazuya gelir. Yıllar sonra Kazuya'nın oğlu Jin Kazama şirketin lideri olur

Aile arasında bu dev gücün yönetimi ile ilgili bir rekabet vardır. Ancak Kazuya sahip olduğu devil geniyle bu mücadelede üstün durumdadır. Tekken 2 turnuvası eşit şartlarda bir dövüş ortamı oluşturmak için heihachi tarafından organize edilir. Jun kazama da devilin etkisi altına aldığı Kazuyayı durdurmak için bu mücadeleye katılır. Devil ile mistik bir güç ile dövüşür. heihachi şirketin kontrolünü babası jinpachiden almıştır. Heihachi şirketi kötü emelleri için kullanmaya başlayınca Jinpachi şirketi tekrar ele geçirmeye çalışır ancak başarılı olamaz. Jinpachi birden bire ortadan kaybolur. Heihachi Mishima ailesi için iyi bir varise ihtiyacı olduğunu düşünür ancak Kazuya'nın yeteri kadar güçlü olmadığına inanır. Lee'yi evlatlık alır. Oğlu olan Kazuya'yı bir uçurumdan atar. Ancak Kazuya ruhunu oyunda devil olarak geçen varlığa satarak kurtulur, devil genine bundan sonra sahip olur.

Tekken hikayesi böylece başlar. Kazuya ülkeyi terk ederek tekniğini geliştirmeye çalışır. Daha sonra geri döner ve babası Heihachiyle mücadele eder.
Kazuya babasını yener ve intikamını almak için oda babasını bir uçurumdan atar. Kazuya uzun müddet şirketi kanunsuz işler yaparak yönetir
Heihachi kurtulur. Oğlu Kazuya'nın şeytani gücünü anlar ve Tekken 2 turnuvasını düzenler. Bu turnuvada galip gelmeyi başarır ve bu şeytani güçten kurtulmak için oğlunu bu kez yanardağa atarak öldürür

Tekken 3 bu olaylardan yıllar sonra başlar. Jin kazama 15 yaşına gelmiştir. Jinin annesi Jun Kazama Ogre tarafından öldürülür. Jin bu olaydan sonra annenin ölmeden önce, "bana bir şey olursa büyükbaban Heihachi'nin yanına git" sözü üzerine Jin Heihachi'ye gider ve ondan kendisine Mishima sitilini öğretmesini ister. Jin kazama mishima stilini heihachiden öğrenir. 4 yıl boyunca ders alır. Heihachi gücünü arttırmak için çeşitli araştırmalar yapar ve ogre vasıtasıyla şeytani bir güce sahip olacağını anlar, ancak bu iş için kazuyanında genlerine ihtiyacı vardır. Aklına Jin gelir ve jinide kullanarak bu gücü elde etmek için plan yapar. 4 yıl boyunca eğitim verdiği jinin kendisini kanıtlaması bahanesiyle turnuva düzenler. Ancak işler Heihachinin beklediği gibi gitmez, çünkü ogre jinin kanında bulunan şeytani gücün ortaya çıkmasına neden olur.

Turnuvayı jin kazanır. Devilin etkisiyle Heihachiyi öldürmek ister ancak herşeyi öğreten annesi junu hatırlayarak Heihaciyi öldürmekten vazgeçer. jin tekken 3 sonrası heihachinin şeytani planlarını öğrendiğinden dolayı ondan nefret etmeye başlar. Kimsenin bilmediği bir ülkeye gider ve Mishimaya ait herşeyi terk eder. Mishima sitilini kullanmaktan vazgeçer, karete öğrenir ve kendini geliştirir. Tekken 4 kapşonlu kıyafeti onun çevreden gizlendiğini vurgular. Tabi G corparationu unutmamak lazım. bu şirket heihachinin gücüne karşı bir kuruluştur ve çeşitli araştırmalar yapar. Kazuya Mishimanın genetik kodlarını bulurlar. Bu şekilde Kazuyayı klonlarlar, Heihaci bu olayın istihbaratını aldıysada yaptığı operasyonda Kazuyayı ele geçiremez. Yine bir turnuva organize ederek Kazuyayı alt etmek ister. Kazuya bunun bir tuzak olduğunu anlasada kendisine güvenerek turnuvaya katılır. Yine intikam almak isteyen jinde bu turnuvaya katılır.

Bu turnuvayı yani tekken 4 ü de Jin kazanır. Jin bu kazanımdan sonra tekken zaibatsunun başına geçer. tekken 5 tekken 4 den hemen sonra başlar. G corporation tarafından heihachi Jackler vasıtasıyla öldürülmeye çalışılır, ancak heihachi kurtulur. Jinpachide uzun yıllar önce hapsedildiği yer altı hapsinden kurtulur. yakın zamanda mishima zaibatsu tarafından tekken 5 turnuvası ilan edilir. Heihachi için bu turnuva son şanstır. Tekken 5 e jin kazama şirket sahibi olarak katılır. tekken 5 i de jin kazanır. Jin kazama gücünü iyice artırır ve dünyanın genelinin kontrolünü ele geçirir. Devilin etkisini büyük oranda göstermesiyle dünyada kaos başlar. çeşitli iç savaşlar meydana gelir. dünyayı bu durumdan kurtarmak için tekken 6 ilan edilir. G corporation da jinin başına ödül koyar. Tekken 6 hikayesinde benim gördüğüm kadarıyla zafina önemli bir karakter. O büyük bir gücü ailesiyle beraber korumaktadır. O gücü korumak uzun yıllardan beri onlara verilmiş bir görevdir.

Yakın zamanda bu gücü ele geçirmek isteyenler olmuştur ancak zafine üstün bir yetenek göstererek bu saldırıyı engellemiştir. bunun üzerine zafina halkı tarafından lider seçilir. zafina dünyayı saran kötülük ile korudukları şeyin birleştiğinde her şeyin yok olacağını sezer. bunu engellemek için turnuvaya katılır. Leo da önemli bir karakterdir, annesi G corporotiondandır, annesi katledilir. Leo annesinin intikamını almak istemektedir. G co. da önemli bir mevkiye sahip olabilir. benim anladığım kadarıyla devil olayı miadını doldurmuştur, tekken 6 da jin devilden kurtulabilir diye düşünüyorum ama tamamen kendi fikrimdir. böyle düşünüyorum çünkü devilin daha ilersi dünyanın yok olmasıdır. dünyada kargaşa çıkmışken bu kargaşa ya devilin durdurulmasıyla biter, yada dünyanın bitmesiyle. jin kazama bu oyunda heihachiyle veya bir başkasıyla değil kendisiyle mücadele edecek bence.

Kunimutsu...
Kunimutsu Yoshimutsuda bulunan kılıcı ele geçirmek için turnuvaya katılır.
Sonra ortalarda gözükmüyor, benim Kunimutsu hakkındaki hikayem malesef eksik.

Ogre (God of Fighting)
Efsaneye göre Ogre dış uzaydan dünyaya bırakılmış bir savaş silahıdır, ancak bu bir efsanedir, diğer bir efsaneye göre azteclerin tanrılarından biri olduğuna inanılır. Ogre konuşur ancak dili anlaşılmamaktadır. Ogre insanların gücünü sezebilmektedir ve güçlü insanları aramaktadır. Devil'i yenen Jun'u da bu şekilde bulur ve öldürür. Jin annesinin daha önce tembihlemesi üzerine kaçarak Heihachiye sığınır. Ogre aynı zamanda Tekwando ustası Baek'e de saldırır, Baek'in önce öldüğü düşünülür ancak askeri bir hastanede ortaya çıkar. Tekken 2 deki King yani ilk King'de Ogre tarafından öldürülür. Heihachi Ogre'nin gücü hissedebildiğini anladığından dolayı Tekken 3 tunuvasını düzenler ve bu şekilde Ogre'yi ortaya çıkarır. Ogre turnuva sırasında Poul ile dövüşür, poul Ogre'yi yener. Poul turnuvayı kazandığı düşüncesiyle oradan ayrılır. Ancak Ogre True Ogre halinde tekrar canlanır. True Ogre ile Jin Kazama dövüşür, True Ogre'yi yener ve böylelikle annesi Jun Kazama'nın intikamını alır. Ayrıca Ogre'nin bazı hareketleri Kunimutsu'nun hareketleridir. Bu nedenle Kunimitsu'nunda Ogre tarafından öldürülmüş olabileceği söylenir ancak bu kesin değil.

Steve...
Tekken 2 de başarılı olamayan Nina Heihachi tarafından uyutulmuştu. Uyutulduğu süre boyunca çeşitli deneylerde kullanıldı ve biyolojik oğlu oldu. Steve'in nasıl yetiştiği belli değil ama başarılı bir boksör. Bir gün bir mafya tarafından Steve'in kaybetmesi gereken bir dövüş organize edilir. Ancak Steve anlaşmaya uymaz ve maçı kazanır. Bu mafya peşine takılır, Steve onlarda kaçar ve bu olaylar esnasında Tekken 4 turnuvasını öğrenir. Sürekli olarak ailesini araştıran Steve bu turnuvayada ailesi hakkında bir ipucu bulabileceği düşüncesiyle katılır. Başarılı olamaz ancak Nina'nın annesi olduğunu öğrenir. Tekken 5'e Mishima Zaibatsu'yu yok etmek için girer. Çünkü Steve kendisinin bir deney ürünü olduğunuda öğrenir ve Mishima Zaibatsu bir daha benim gibi bir canavar yapamaycak diye yemin eder. Tekken 5 de bu niyetinde başarılıda olur. Mishima Zabibatsu'nun Nina'nın uyutulmasını gerçekleştiren araştırma grubunu darma dağın eder. Tekken 6'ya davet üzerine katılır.

Mokujin...
Mokujin ilk olarak Ogre'nin çıkışıyla dirilmiştir. Ogre ölünce ortadan kaybolur ve Jinpachi'nin çıkışıyla tekrar ortaya çıkar. Mokujin ile Tekken 5 i bitirdiğinizde Mokujin'in öldüğünü görüyürüz. Bu da mokujin'in Ogre, Jinpachi gibi şeytani yada tanrısal güçte karakterler nedeniyle ortaya çıktığı anlamına gelir.

Bryan Fury...
Bryan Fury düzenbaz bir polistir. Lee'nin tamamen zıttıdır ve iki birbirine rakiptir. Öldürüldükten sonra Dr. Boskonovitchi ve ona yardım eden Yoshimitsuyu öldürmesi için Dr. Abel tarafından cyborg haline getirilir. Tekken 3'de Yoshimitsuyu ve Dr. Bosk. öldürmek için çalışır. Tekken 4 turnuvasından önce ise Bryan ömrünün kısa olduğunu cyborg ömrünün sonsuza kadar sürmeyeceğini anlar. Bu nedenle Mishima Zaibatsu'nun başına geçerek kendisini sürekli yaşatması için Dr. Abel'i yönetmek ister. Bryan bu amacında başarılı olamaz ve gücü tükenme noktasına gelir. Onu bu şekilde Yoshimitsu bulur ve Dr. Boskonovitce götürür. Dr. Bryan'a kendisini yaşatabileceğini, bunu için üzerinde deney yapmasına izin vermesini söyler. Bryan çaresiz olarak bu teklifi kabul eder. Dr. kötü huylarından Bryan arındırmak için uğraşır ancak Bryan kendine geldiğinde eskisinden daha fazla kötü olur. Daha sonra Dr. Abel tarafından Bryan'a bir jenaratör takılır. Bu şekilde Bryan'ın enerjisi daimi olur. Bryan Jenarötörü denemek için Tekken 5 turnuvasına katılır.

Julia Chang...
Julia'nın soy ismi Michelle ile aynı olsada ikisinin bir akrabalığı yoktur. Michelle Julia'yı daha bebekten yıkıntılar arasında bulmuş, onu sevmiş ve kendisiyle beraber kabilesini ve topraklarını koruması için onu eğitmiş. Ogre ortaya çıktığında Michelle bu olayların taşıdığı kolye ile ilgisi olduğunu düşünerek Heihachi'ye daha önce kolyeyi ele geçirmek için neden çok fazla uğraş verdiğini ve kolyenin gerçekte ne işe yaradığını sormak için kabilesinden ayrılmış ancak bir daha dönmemiş. Julia Michelle'nin koybolmasından Heihachi'yi sorumlu tutmaktadır, bunun için Tekken 3 turnuvasına katılır. Tekken 3 oyununu bitirdiğinizde Julia Michelle'yi kurtarmaktadır ancak Michelle'nin kurtulduğu kesin değil. Çünkü asıl hikaye içinde Julia'nın Michelle'yi kurtarıp kurtarmadığı belli değil.

Julia Tekken 4 den önce arkeoloji öğrenimine başladı. Okul yıllarında yaşadığı toprakların bir gün çöl olma tehlikesi olduğunu öğrenince ekosistem üzerine çalışmalar yapmaya başladı. G Corporotion'un desteklediği Profosör T nin yönetiminde bir çalışma grubuna katıldı. Bu grup ekosistem üzerine önemli buluşlar yaptı ancak Mishima Zaibatsu şirketi tarafından araştırmaların yürütüldüğü gemiye saldırıldı ve herşey yerle bir edildi. Julia bu verileri Mishima Zaibatsu'dan tekrar elegeçirebilmek için Tekken 4 turnuvasına katıldı.

Julia Tekken 4 turnuvasında istediğini elde edemez, aslında yapılan deneylere ilişkin verileri ele geçirir. Ancak bu verilerin Dr. Abel tarafından bütün canlılara şeytan geni aşılamak için kullanıldığını öğrenir. Bu nedenle bu verilerin tamamını yok eder, ancak usanmadan yaşadığı bölgelerde yeni ormanlar üretebileceği düşüncesiyle çalışır durur. Ancak hiç ilerleme elde edemez. Tekken 5 ilan edildiğinde aynı nedenle bu turnuvayada katılır.

Jun Kazama...
yabani hayvanları koruma işiyle uğraşan bir şirkette memurdur. Kazuya Bruce Irvin vasıtasıyla yabani hayvanların ticaretini yapıyordu. jun bu konu ile ilgili araştırmalar sırasında Kazuyanın şeytani gücünü hisseder. Ancak çözemediğim bir nedenden Kazuya Mishimadan hamile kalır. Jin'i doğurduktan sonra Devili yener. Devili nasıl yendiği belli
değildir. Yıllar sonra ortaya çıkan Ogre tarafından öldürülür.

Anna...
Anna Ninanın hikayesinin yardımcı oyuncusu gibidir. Ninanın hikayesi kapsamında oda oyunda gözükür. Oda Nina ile birlikte Tekken 2 turnuvasında uyutulur. Anna kendisini Nina ile
birlikte uyandırmalarını ister. Uyandığında Ninayı öldürmek için hazırlık yapar ancak Nina'nın hafızasını kaybettiğini anlar. Tekken3 turnuvasında Nina'nın hafızasının yerine gelmesi için yardım eder. Tekken 3 ün sonundanda anlayacağınız gibi onu babaları Richard'ın mezarına götürür. Nina geçmişini hatırlar, Nina'nın Anna'ya attığı bir tokatla aralarındaki kin ve nefret dolu mücadele tekrar başlar.


(Tekken 4 ve sonraki hikayesi eklenecektir)


Jack 2...
jack-2 jackin Doctor Boskonovitch tarafından yükseltilmiş modelidir. Küçük bir kızı kurtaran jack doktorun tutulduğu adaya getirilir. Doctor Boskonovitch bu robotu gördüğüne sevindi çünkü jack 2 nin tasarımı sayesinde Yoshimutsuya elini çevirebildiği bir kol yapmayı başardı. Doctor Boskonovitchi jacki geliştirerek jack-2 yi yaptı, daha sonra Yoshimutsu tarafından adadan kurtarıldı. Jakc - 2 nin yanında görülen küçük kız kurtardığı bu kızdır. Sevgilisi değildir yani. Küçük kız Jacke hayranlık duyar ve onun yanından ayrılmaz.

Jack...
Jack Sovyetler Birliği tarafından tasarlanan bir robot. Kazuyanın tehlikeli şeytani gücünün farkedilmesi üzerine tasarlanır ve onu yok etmesi için gönderilir.

Ling Xiaoyu...
Ling Wangın torunudur ve küçük yaşından itibaren WAng
tarafından eğitilmiştir. Ling eğlenmeyi seven bir çocuktur ve hayalinde büyük bir lunapark inşa etmek vardır. Bir gün ailesiyle tatildeyken
Heihachinin teknesini görür ve ondan hayalini geliştirmek için para istemeye karar verir. Gemiye girip Heihachiyle konuşmak ister ancak güvenlik görevlileri tarafından durdurulmak istenir. Ling güvenlik görevlilerine kızar ve hepsini dövmeye başlar. Uzaktan bakıldığında sanki gemide bir fırtınaya tutulmuş gibi sallanır. Heihachi Ling'i izler ve onun dövüşünden etkilenir. Onunla konuşur, onun lunapark hikayesini kahkahalarla dinler. Ling'e eğer turnuvayı kazanırsa hayalindeki lunapark için söz verir. Saf çocuk Ling Heihachiye inanır. Ling bu şekilde turnuvaya katılır.
Ling tekken 3 turnuvası bittikten sonra lunapark hayali doğal olarak gerçekleşmez, çünkü turnuvayı jin kazanmıştır. Ling turnuvadan sonra kim olduğunu bilmediği birinden mailler almaya başlar. Maillerde Heihachinin ne kadar kötü bir insan olduğu anlatılmaktadır. Ling bu maillerin Jin tarafından geldiğini düşünür. Bu arada Tekken 4 turnuvası ilan edilir. Ling Heihachi hakkındaki iddiaların doğruluğunu araştırmak için bu turnuvaya katılır. Turnuva sırasında Jin ile görüşür. Jin Ling'i kendi gücüyle ideallerini gerçeleştirmesi için telkin eder.

Ling'in tekken 4 hikayesinde pek önemli rolü yoktur. Tekken 4'den sonra Heihachinin gerçekten kötü biri oldugunu anlar, Yoshimitsu'da Ling'e bu konuda yardımcı olur ve ona Mishima ailesinin tarihini anlatır. Ling Mishima ailesinin hikayesini öğrendiğinde bütün kötü olayların Kazuya henüz 5 yaşındayken babası Heihachinin onu uçurumdan atarak öldürmek istemesiyle başladığını düşünür. Olay zamanında geçmişe dönüşü sağlayacak bir makine yapabilecek bir profösör ile tanışır ancak bunun için çok paraya ihtiyacı olduğunu öğrenir. Tekken 5 turnuvasını kazanarak bu makineyi yaptırmak ve Kazuya'nın uçuruma atılmasını engellemek için Tekken 5 turnuvasına katılır.

Tekken 6 turnuvasına Jin'i durdurabilmek için katılır.

Hwoarang...

Hwoarang Baek'in en iyi öğrencisidir. Ancak yaramaz bir çocuktur. Sokak dövüşlerine katılır. Önüne geleni döver ve dövdüğü insanların birer ahmak olduğunu düşünür. Bir gün Jin ilede karşılaşır ve dövüşü
kaybeder. Bu maçtan sonra kimseye yenilmemeye yemin eder ve hiç bir maçı kaybetmez. Hwoarang hem jini yenmek için hemde hocası Baek Tekken 2 de kaybettiği için Baek'in intikamı için turnuvaya katılır.

(Tekken 4 ve sonraki hikayesi eklenecektir)

Alex (Dinazor)
Doctor Boskonovitchin porojelerinden biridir. Oda Kazuya Mishima şirketin başına geçtikten sonra yapılan yasa dışı faaliyetlerden birinin sonucudur. Bulunan eski bir fosil yardımıyla yapılmıştır.

Roger (Kanguru)
Roger Doctor Boskonovitchin porojelerinden biridir. DNA ları ile oynanmış bir kangurudur. Oda Kazuya Mishima şirketin başına geçtikten sonra yapılan yasa dışı faaliyetlerden birinin sonucudur.

Baek...
Baek bir dövüşte yanlışlıkla ölen babasının ölümü için dojoyu suçlamaktadır. Bu nedenle Marshal Law'ın da dojo okuluna saldırır. Bu şekilde Tekken 2 mücadelesine katılır.
Baek Tekken 2 de başarılı olamaz. Baek Jun Kazama gibi Ogre mağduru bir dövüşçüdür. Ogre ortaya çıktığında Baek'e de saldırır, ancak oda Jun gibi tekken 3 hikayesinde rol almaz. Ogre bu kişilerle dövüşsede bu olaylar turnuvanın ilanından önce, tekken 2 turnuvasından sonradır. Baek'in bu Ogre ile yaptığı dövüş sırasında öldüğü zannedilir. Ancak bir süre sonra Baek'in Kuzey Kore Ordusunda olduğu anlaşılır. Aslında Baek ordu tarafından baygın olarak bulunmuştur ve bir yıl kadar askeri hastanede baygın olarak kalmıştır. Burada gözünü açar ve kendini geliştirmeye başlar. Bu arada Hwoarang'ıda eğitmektedir. Baek gücünü toplayamadığı için Tekken 4 turnuvasına katılmaktan çekinir, ancak Tekken 5 ilan edildiğinde gücünü test etmek için bu turnuvaya katılır.

Lei...

Lei bir polistir. Birden bire ortadan kaybolan Bruce'yi bulmak ve onun hakkındaki yasa dışı olayları araştırmak üzere turnuvaya katılır.


Bruce Irvin...
Bruce aslında bir polistir, Lei ile birlikte ortak çalışmak üzere görevlendirilir, ancak Bruce yolculuk sırasında uçak kazası geçirir. Hafızasını kaybeder. Onu Kazuya bulur ve gücünden faydalanmak için yanına alır. Kazuya Bruce yi yabani hayvan ticareti gibi çeşitli yasa dışı işlerde kullanır.

Wang Jinrei...
Wang Jinrei, Jinpachi Mishima'nın çok yakın arkadaşıdır. O bu kavgaya dahil değildir. Aynı zamanda Ling Xiaoyu nun dedesidir ve Xiaoyu ya dövüş sanatlarını öğretir. Jinpachi ve Heihachi ve Kazuya arasındaki korknuç mücadeleye üzülsede mücadeleyi dışardan izler. Taki Tekken5'de Jinpachiden bir mektup alana kadar. Jinpachiden gelen mektubun doğru olup olmadığını anlamak için Tekken 5 mücadelesine katılır.

Armor King...

Armor King eski rakibi King'e yardım etmek için yani onu perişan hayatından kurtarmak için bu mücadeleye dahil olur. Tekken 3'e ikinci King'i hazırladıktan sonra ortalarda bir süre gözükmek.

(Tekken 5 D.R. ve sonraki hikayesi eklenecektir)

Devil...
Devil Kazuya'nın ruhunu sattığı varlıktır. Devil Tekken 2 de Jun Kazama'ya yenilir. Jin Kazama'nın devil özelliği Kazuya'nın kinden farklıdır. Devil genleri Jin'in kanında vardır, annesi Jun Kazama Jin'e hamile kaldığında Devilin etkisi Jine böylelikle geçmiş oldu.

Kuma...
Heihachi tarafından eğitilen evcil bir ayıdır. Heihachi bu evcil hayvanına dövüşmeyide öğretir. Turnuvada Poule saldırtır ancak Poul Kuma'yı yener. Kuma ölür. Tekken 3 de Kumanın yavrusu ikinci Kuma Poul'den intikam almaya çalışır.

(Tekken 3 ve sonraki hikayesi eklenecektir, aslında böyle bir karakterin hikayesini eklemesemde olur heralde)

Lee Chaolan...
Heihachinin yardımcısı ve üvey oğludur. Lee aslında yetim bir çocuktur. Heihachi onu bir seyahatinde çocuklarla kavga ederken görür. Onun doğal yeteneğine hayran kalır ve
onu yanına almaya karar verir. Ona hem Mishima sitili, hem karate öğretir. Ayrıca Lee'ye Poul'ün dövüş tarzıda öğretilir. Poulün sitili kendine özgü bir stildir ve bu stilin ona faydalı olacağı düşünülür. Lee Dr. Boskonovitchin projelerini yönetir ve Kazuyanın yardımcıları ile mücadele eder, yani Ganryu, Anna ve Bruce İrvin ile karşılaşır. Tekken 2 de Heihachinin başarısında önemli rolü vardır. Tekken 2 den sonra izdivaya çekilir ve kendine ait bir şirket kurar.

(Tekken 4 ve sonraki hikayesi eklenecektir)

Ganryu...

Ganryu Tekkene öncelikle yalnız spor için katılır ancak Kazuya tarafından kullanılır. Turnuvada Yoshimutsu tarafından parası çalınır. Kendisi spor için katıldıysada Kazuya Ganryuyu kullanır. Yukarıda anlattığım gibi Michelleye aşık olduğu için yanlışından vazgeçer ve Japonyadaki evine geri döner. Taki Michelleye çok benzeyen Julia'yı görene kadar ortaya çıkmaz.

(Tekken 5 ve sonraki hikayesi eklenecektir)

Yoshimutsu...
Yoshimutsunun Tekken'e ilk katılışını açık olarak bilmiyorum, ancak Kazuya tarafından yakalanıyor, ancak Doctor Boskonovitchin yoshimutsu için tasarladığı özel kıyafet sayesinde (yani döndürebildiği kolu) kaçmayı başarır. Yoshimutsu Tekken 2 turnuvasınada katılır ve Doctor Boskonovitchi zorla çeşitli projelerde çalıştırıldığı adadan kurtarır. Yoshimutsunun Kunimutsu ile ilgisi Kunimutsunun Yoshimutsunun kılıcını ele geçirmek istemesidir. Bu şekilde klanın lideri olacaktır. Ancak Kunimutsu başarılı olamaz.

(Tekken 3 ve sonraki hikayesi eklenecektir)

King...
King bir güreşçidir. Bir dövüşte yaralanır ve bir manastırın önünde papazlar tarafından bulunur. King burda yetim çocukları görür. Dövüşmekten vazgeçerek burada kalır ve papaz olur. İlk turnuvayı duyduğunda yüksek ödüllü bu turnuvayı kazanırsa yetimlere yardım edebileceğini düşünerek turnuvaya katılmaya karar verir. King çok para kazanır ancak yetimhanedeki çocuklardan biri ölür. King kendini suçlar ve yetimhaneden ayrılarak sokağa dönmeye karar verir. Kendini içkiye vererek ayyaşın teki olur. Eski rakibi olan Armor King onun bu halde görür ve ona yardım eder. Onu alkoldan kurtararak 2. Turnuvaya katılmasına yardım eder. King 2. turnuvada veya sonrasında ölür. Tekken 3 ve sonrasındaki King eski King'in yetimhanede yetiştirdiği bir çocuktur. Kingi çok seven çocuk onun gibi başarılı bir güreşçi olmak ister ve King'in maskesini kullanır. Ancak hiç bir dövüşü kazanamaz. Onu King'in maskesiyle gören Armor King bu çocuğa yardım eder ve onu eğitir. King iyi bir dövüşçü olur ve kendini kanıtlamak için Tekken 3 turnuvasına katılır.

(Tekken 3 ve sonraki hikayesi eklenecektir)

Michelle...
Heihachiye ait güçler tarafından katledilen kabilesinin ve babasının intikamını almak için turnuvaya katılır. Babasının sahip olduğu ve koruduğu bir kolye bu katliamda ele geçirilir. Michelle bu kolyeyide geri almak ister. Turnuvada Kunimutsi ile karşılaşır ve kolyenin onda olduğunu görür. Onu yener ve kolyeyi geri alır. Tekken 2 turnuvasında ise Kazuya Mishima bu kolyeyi alması için Ganryu'yu görevlendirir. Michellenin anneside bu kolye için kaçırılır. Michelle Tekken 2 turnuvasında Ganryu ile karşılaşır. Ganryu Michelle'yi görünce ona aşık olur, yaptıklarına pişman olur ve Michellenin annesini kurtararak turnuvadan ayrılır. Michelle kolyenin daha kötü şeylere sebep olacağını düşünerek kolyeyi denize atar.

Nina Williams...
İrlandalı bir küçük kızken kardeşi Anna ile birlikte suikast eğitimi alır. Büyüdüğünde ünlü bir suikastçi olur ve Tekkenin ilk turnuvasında Heihachiyi öldürmesi için kiralanır. Richardı adında bir babaları vardır. Her ikiside babalarını tapma derecesinde sever. İlk turnuvadan sonra Richard kim olduğu belli olmayan biri tarafından öldürülür. Nina ve Anna birbirlerini suçlar va aralarındaki bu kavga kine dönüşür. Nina Tekken 2 turnuvasında Kazuya'yı öldürmesi için tutulur ancak Nina ile aralarındaki kin savaşı yüzünden başarısız olur. Bu turnuvadan sonra cryogenic adı verilen proje kapsamında uyutulur. Anna kardeşi Ninayı öldürmek istesede projeyi öğrenir ve kendiside uyumak için gönüllü olur. 19 yıl sonra Nina Tekken 3 turnuvasında Heiachiye suikast yapması için uyandırılır ancak geçmişini hatırlamaz. Uyuduğu süre boyunca çeşitli deneylerde kullanılır. Hatta steve adında bir oğlu olur, ancak Nina bir oğlu olduğunu bilmez.

(Tekken 3 ve sonraki hikayesi eklenecektir)

Paul...
Poul turnuvaya hem Law a yardım etmek hemde ünlü olmak için katılır. Poul turnuvada çok başarılı olur. Tekken 2 turnuvasında çok başarılı olur. Kumayı öldürür. (Tekken3 deki Kuma, Junior kumadır) Kazuya Mishima ile dövüşme hakkını kazanır. Ancak trafik kazası geçirmesi sağlanır ve Kazuya ile dövüşemez.

Marshall Law...
Marshall Law'ın dojo okulunu kurabilmek için paraya ihtiyacı vardır. İlk turnuvaya arkadaşı paul ile birlikte para kazanmak için katılır. Ancak ikinci turnuvaya Baek Do San'dan okulu ile kendi okulu arasındaki rekabet yüzünden katılır. Marshall turnuvada başarısız olur.
  Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.01.10, 23:33   #2
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 813
Mesajlar: 9,996
Ettiği Teşekkür: 31880
Aldığı Teşekkür: 47266
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Acimasiz
Standart Cevap: Tekken Hikayesi

İşte bu süper olmuş....
Bir zamanlar oynuyordum bu oyunu...Sevenide benim gibi çoktur eminim...
__________________
Hayatın ızdırabından iki kaçış vardır: Müzik ve kediler.
Albert Schweitzer
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hikayesi, tekken


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hey Onbeşli, Onbeşli Türküsünün Hikayesi ReaL Türkülerimizin Hikayesi 13 19.03.16 01:10
Burası Muştur Yolu Yokuştur Türküsünün Hikayesi ReaL Türkülerimizin Hikayesi 12 28.04.14 19:04
Bir Çin Hikayesi / Aziz Nesin oneyouu Türk Edebiyatı 0 27.01.09 02:39


WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.