Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Oyun Dünyası


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.11.11, 14:16   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1627
Mesajlar: 7,864
Ettiği Teşekkür: 27798
Aldığı Teşekkür: 34869
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Silent Hill Serisi - Bilinenler, Bilinmeyenler

Dikkat Konu Aşırı Derece bilgi İçermektedir..

Konu kapanmış olan SilentHilltr Forumlarından Alınmıştır...

Konu Tüm Serilerin (1-2-3-4) Cevaplanamış Soruları Hakkında Bir Bakış Açısı Getirmektedir...

Konu Tarafımdan Resimlerle ve videolarla Desteklenmiştir

SİLENT HİLL
TÜR - KORKU
YAPIMCI - SİLENT TEAM(1-2-3-4 serisinde), (Origins,Shattering Memories - Yapımcı,Climax), (Homecoming - Yapımcı Double Helix)

Silent Hill'in Sırrı Ve Sis Perdesi...

Tanrıların Gönderdiği Bitki

Tarihçesi..

İlk bakışta Amerika’nın herhangi bir kasabasından farklı görünmeyen Silent Hill’in tarihi oldukça eskiye dayanıyor. Muhtemelen Amerika’da bulunmuş olan tarih öncesi uygarlıklar (Mayalar, Aztekler gibi) Silent Hill’den çok da uzak olmayan bir bölgede binlerce yıl varlıklarını sürdürmüşler. Aynı bölgede tanrıları için ayinler yaptıkları, pek çok kurban verdikleri tahmin ediliyor. Mitolojileri de o zamanlarda Silent Hill’in topraklarına yerleşmeye başlıyor.

Silent Hill’deki olayları açıklamak için yola çıktığımızda, tamamen metafiziğe yönelmek bazı noktaların boşlukta kalmasına neden olur. Aslında Silent Hill, mitolojinin, paranormal olayların ve aynı zamanda bilimsel bazı gerçeklerin kesişim noktasında bulunan özel bir yer. Peki, nedir Silent Hill’i bu kadar özel yapan? Tarih öncesi uygarlıklar hakkındaki bilgileri incelediğimizde, ayinlerinde ve tanrıları çağırma törenlerinde kullandıkları bir bitkiye rastlıyoruz. Adı değişik kaynaklarda değişmekle birlikte, halüsinojen olduğu bilinen bu bitkiye, günümüzde Beyaz Claudia ismi veriliyor. Bu bitki yine aynı kaynaklarda belirtildiği üzere sadece Silent Hill yakınlarındaki Toluca Gölü’nün etrafında bulunuyor. Seri boyunca okuduğumuz bazı kitaplarda “Beyaz Yağ”, “En Beyaz Şarap” ve “Beyaz Kutsal Su” olarak geçen maddeler de aslında Beyaz Claudia’nın kendisi ta kendisi.

Tarih öncesi uygarlıklardan sonra devam eden katliamlar, savaşlar, Kızılderili soykırımları, Silent Hill’in lanetli bir yer haline gelmesini sağlamış. Günümüzde aynı topraklarda bulunan tarikatın da oluşumunu eski uygarlıklardan kalan öğretiler sağlamış olabilir. İçine kapalı bir kasaba olan Silent Hill’de hızla yayılan bu tarikatın, araştırmalar sonucu Beyaz Claudia’yı keşfetmesi uzun sürmemiş. İlk oyundan hatırlayacağımız üzere, bu bitkiyi PTV adı verilen bir uyuşturucuyu yapmak için kullanmaya başlamışlardı. Büyük olasılıkla Silent Hill’de doğup büyümüş olan Dr. Michael Kaufmann, hiçbir zaman tarikatın gerçek bir üyesi olmasa da bu uyuşturucuyla kazanacağı paranın farkında olduğu için, bunu gizlice üretip turistlere satmakta herhangi bir sakınca görmedi. Dahlia Gillespie’nin tarikatın başında olduğu zaman diliminde bu uyuşturucu trafiği oldukça yaygınlaşmıştı. Polisin sağa sola astığı uyarılara rağmen herhangi bir şey yapmaması, onların da bu uyuşturucu trafiğinden bir pay aldıklarının göstergesi. Dr. Kaufmann ise bu maddeleri ilk önce çok yakınında olan biri üzerinde, hemşire Lisa Garland’da denemeye başladı. Bu nedenle Beyaz Claudia hem kasabanın tarihi lanetinin çıkış noktası oluyor, hem de günümüzdeki olayların başlangıcında rol oynuyor.

Şimdi kasabayı biraz daha anlayabilmek için, seri boyunca gördüğümüz olayları ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Silent Hill’in lanetinin günümüzde tekrar ortaya çıkmasına neden olan Dahlia Gillespie, tarikatın önde gelen üyelerinden biridir. Dahlia Gillespie, büyük olasılıkla ikinci dünya savaşından sonra Avrupa’dan göçerek Silent Hill’e geldi. 2. Dünya Savaş zamanında insanlığın ne kadar acı ve nefret içinde olduğunu gördükten sonra, yeni geldiği bu kasabadaki yerel tarikatın “cennet”i vaat eden öğretilerini benimsemekte zorlanmadı. O zamanlar tarikatın en güçlü üyesi olan Leonard Wolf’la yakın arkadaş olduktan sonra yavaşça zirveye tırmandı. Bu zaman diliminde mitolojik öğretiler hakkında oldukça bilgi sahibi olmuştu. Leonard ve Dahlia, gerçek tanrının ancak kin ve nefret gibi kuvvetli duygularıyla doğacağına o zamanlar karar vermişlerdi. Dahlia bunun bilincinde olduğu için kızına hep kötü davrandı. Alessa’yı tanrılara kurban vermek için seçmişti. Alessa’nın günlük hayatında bir türlü tutunamayan, arkadaşları tarafından dışlanan bir çocuk olması Dahlia’nın işine geliyordu. Bir gün artık zamanın geldiğini düşünerek, kızı içindeyken kendi evini ateşe verdi. Yine de bir şekilde Alessa bu yangından kurtuldu, ama ömrünün geri kalan kısmını komada geçirmek zorunda kalacaktı. Dahlia ise amacına ulaşmanın tersine, insanlardan nefret eden kızının kâbuslarının gerçeğe dönüşmesine sebep olmuştu. Alessa annesini seviyordu, bu nedenle nefreti tanrının doğmasına yetmemişti. Bunun yerine iyi kısmını başka bir bebeğin bedeninde var ederek, Silent Hill yakınlarında bir yere bıraktı.
(Dahlia Gillespie - Alessa'nın Annesi The Order Tarikatının Önemli Üyelerinden Biri Kızını Tanrıyı Yaratmak Uğruna Kötü Amaçlar İçin Kullanmaktan Çekinmedi Kızından Yarattığı Bir Canavar Yüzünden Kendi Sonunu Hazırladı)(Alessa Gillespie - Silent Hill Serisinin En Önemli Karakteri Annesi Tarafından İhanete Uğradı The Order Tarikatının Uyguladığı Karanlık Yöntemler Yüzünden Lanetli Bir Karakter Oldu Kazandığı Güçle Kasabayı Bir Kabusa Çevirdi Kendisini İhanet Edenleri (Annesi Dahil) En Kötü Bir Şekilde Cezalandırdı Sonrada Kendisini Yok Etti)
“Radio, What’s Wrong With The Radio?”

Harry Mason ve eşi, ilk oyundaki olayların yedi yıl öncesinde devreye girdiler. Evlilikleri süresince çocukları olmamıştı. Silent Hill yakınlarında buldukları bu bebeği evlat edindiler ve öz evlatları gibi yetiştirmeye başladılar. Nereden geldiğini bilmiyorlardı ama onu tanrının bir armağanı olarak gördüler. Bayan Mason, kısa süre sonra bir hastalık nedeni ile hayatını kaybedince Cheryl adını verdikleri bu çocuk için, Harry’den başka tutunacak dal kalmamıştı.

Cheryl yedi yaşına geldiğinde, Silent Hill’le buluşma zamanı gelmişti. Baba ve kız bir tatil için Silent Hill’e giderken, Alessa’nın diğer parçası birden karşılarına çıktı, malum kaza meydana geldi ve Cheryl, Silent Hill sokaklarında kayboldu. Büyük olasılıkla onu çağıran diğer yarısını bulmak üzere arabadan çıkmıştı. Harry Mason uyandığında Silent Hill’in sisli yüzü ile karşı karşıyaydı ve bilmediği dev bir geçmişin ortasında kızını aramaya koyuldu.

Aradan geçen bu yedi yıl boyunca, komadaki Alessa, Alcemhilla Hastanesinin altındaki gizli bir odada bakılmıştı. Bu süre boyunca onunla ilgilenen ve bir yandan da Dr. Kaufmann’ın deneylerine maruz kalan Hemşire Lisa Garland, bu kızın karanlık bilinçaltının esiri olmaya başlamıştı. Günlüğünde de belirttiği üzere, Alessa’nın bu halde hala yaşamaya devam edebilmesine anlam veremiyordu. Bu nedenle -belki de uyuşturucu yüzünden- öldüğünde, Alessa’nın karanlık dünyasında, öldüğünden bile habersiz yaşamaya devam etti. Hiçbir zaman diğer doktorlar veya hemşireler gibi dönüşüm geçirmedi, sadece korkmuştu ve ruhu Alessa’nın dünyasının bir parçası olmuştu. Bu nedenle Harry Mason, Lisa Garland’ı karanlık hastane dünyasının dışında hiç göremedi. Yine bu yüzden Lisa Garland, Harry Mason’a bilmediği bir sebepten dolayı hastaneyi asla terk edemeyeceğini söylemişti.(Harry Mason - Cherly'in Babası Silent Hill'in Ana Karakteri, Herşey Alessa'nın Kendi Gücünden Yarattığı Bir Bebeği Kendisi Bulmasıyla Başladı Harry Eşiyle Beraber Buldukları Bu Kız Bebeği Evlatlık Olarak Aldılar Ve İsmini Cherly Koydular Harry Kendı Canından Olmadığı Kızını O Kadar Çok Seviyorduki Kendini Hiçe Saymıştı İlk Seri Sonunda Harry Alessa'dan Aldığı Yeni Bir Bebekle Kasabadan Ayrılıyordu The Order Tarikatı Yinede Harry'in Peşini Bırakmadı Onu Buldular(Bkz Silent Hill 3) Harry Masum Bir Karakterdi Herşeyi Kızı İçin Yapmıştı Ama Maalesef Claudia Wolf Tarafından Öldürüldü)(Harry Ve Eşi Judith Mason'un Cherly'i Buldukları Anki Resim)
------------------


(Cherly Mason - Harry'in Kızı Alessa'nın Yarattığı Bebek.. Cherly Alessaya Çok Benzerliği İle Dikkat Çeker Alessa'nın Kendisini Çağırmasıyla Silent Hill Sokaklarında Kaybolur Alessa'nın Yaşayan Diğer Yarısıdır Alessa ya Kavuşmasıyla Varlığı Son Bulmuştur)

----------------(Dr Michael Kaufmann - The Order Tarikatının Para Gücünü Yöneten Bir Üyesi Kasabadaki Uyuşturucuların Tüm Yönleri Ona Çıkıyordu Kaufmann Ayrıca Komada Yatan Alessa Üzerinden Çok Büyük Bir Güç Elde Etmek İstiyordu Bu Çıkarı İçin Kendi Hastanesinde Çalışan Güzel Hemşire Lisa Garland'ı Uyuşturucuya Mahkum Ederek Onu Alessaya Bakmaya Zorluyordu Michael Kaufmann Lisa Garland'ın Lanetine Maruz Kalıp Ölmüştür)(Cybil Bennet - Polis Memuru Olan Cybil Bir Şüpheli Vaka Sonrasında Harry'in Peşine Takılır Onu Durdurmak İster Ama Lakin Kasabanın Laneti Onuda Kapar Cybil Bundan Sonrasında Harry'e Kızını Bulması İçin Yardım Eder Sonrasında Kaptığı Bir Parazit Yüzünden Harry'e Saldırır Ancak Harry' Tarafından Kurtarılır Cybil,Harry'in Kucağındaki Bebekle Beraber Kasabadan Sağ Salim Kurtulmuşlardır Cybil'in Bundan Sonraki Akıbeti Bilinmemektedir)

-----

Lisa Garland


(Lisa Garland - Alchemilla Hastanesinde Çalışan Genç Bir Hemşire.. Kaufmann Tarafından Uyuşturucuya Alıştırılmıştır Lisa Alessa'nın Bakımını Üstlenmektedir Alessa'nın Annesi Kadar Sevdiği Bir Kişidir Harry Karısı Öldüğünden Beri Lisa'ya Karışık Duygular Beslemekteydi Oysa Lisa Uyuşturucu Komasından Ölmüştü Ve Harry'in Gördüğü Sadece Lisa'nın Hayaletiydi)
-----------------

Leonard Wolf, bu olaylar gerçekleşirken hala hayattaydı. O da tıpkı Dahlia gibi kendi kızını nefret ve işkenceyle büyütmüştü. Claudia adını verdiği bu kız, onun için tarikatın mirasçısı olacaktı. Onu katı öğretilerle yetiştirdi. Yine de Claudia, Alessa’yla tanışma fırsatı bulmuştu. İkisi, yangından önce çok iyi arkadaş olmuşlardı. İkisinin de çok fazla ortak yönü vardı. Diğer insanları içine almadıkları bir dünya kurup, orada oyunlar oynamaya başlamışlardı. Alessa’nın evde yanmasının üzerine travma geçiren Claudia, onun içinden yeni bir tanrı doğduğu fikrine inanmaktan başka çıkış yolu bulamadı. Bu nedenle de onun tam olarak öldüğüne asla inanmadı.

Dahlia Gillespie, Harry Mason’ı Alessa’nın diğer yarısını bulmak için kullandıktan sonra, tanrıyı yeniden doğurmak için son bir kez daha çaba gösterdi. Ama yine işler beklediği gibi gitmedi ve bu yeni tanrı, onun ölümüne yol açtı. Yine de bir tanrı doğmuştu ama bu tanrı daha gelişimini tamamlayamadan Harry Mason tarafından yok edilince, tarikat büyük bir darbe aldı. Cheryl ve Alessa ölmüştü, ama tanrılar Harry’ye yeni bir bebek armağan etti. Bu bebek Alessa’dan geriye kalan son parçaydı. Alessa, bu kasabadan ve kötülüklerden uzakta yaşamak için bir kez daha şansını deniyordu.

İlk Silent Hill Açılış Videosuİlk Silent Hill oyunu çıktığında oyuncular yeni bir tür ile karşı karşıyaydı ama kısa süre içersinde oyunun ünü yayıldıkça yayıldı özellikle oyunda Akira Yamaoka adlı bir bestecinin yaptığı gerilim türündeki müzikleri ve eşi benzeri olmayan sözsüz soundtrackleri çok tuttu.. oyuncular oyunun atmosferine ve hikayesine hayran kaldılar..
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 14.11.11, 14:48   #2
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1627
Mesajlar: 7,864
Ettiği Teşekkür: 27798
Aldığı Teşekkür: 34869
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Silent Hill Serisi - Bilinenler,Bilinmeyenler

Silent Hill 2
Yayıncı - KONAMI
Yapımcı - Sh Team

Oyuncular Yeni bir devam serisi beklerken Konami yeni yayınladığı videoda aslında tamamen bağımsız bir silent hill hikayesi müjdesini vermişti başlarda bu pek yadırgansada aslında öyle olmadı..
Sh Serisi içersinde belkide en fazla beğenilen tercih edilen bir oyun oldu..
Oyuncuların çoğunda derin izler bırakmıştır,korku öğeleri bir kenara duygusallık çok ön plana çıkmıştır bu seride..

Silent Hill 2'nin hikayesi neydi?

Karısından Aldığı Bir Mektup..... onu geçmişe kadar götürdü yaptığı yanlışları karısına karşı gösterdiği ilgisizlik ve ona karşı işlediği suçlardan dolayı çok pişmandı hatta yalnızdı bu yüzden bu mektubu önemsemişti bu yüzden karısı mary'i bulacağını zannediyordu ama aklına gömmüş olan bir gerçeği acı bir şekilde öğrenecekti james karısını hastalığından dolayı acı çekmemesi İçin onu öldürmüştür bunu yaparken çok bencil düşünmüştür karısının son isteklerini hiç bir zaman yapmamıştır..(James Sunderland - Silent Hill 2 Nin ana karakteri unutamadığı acı hatıralarının bir yalan olduğunu kendisine İnandırmıştır... gerçeği gördükten sonra (Karısı Mary'in Ölümü) karısının ölü bedeni ile beraber arabasını sessiz tepe'nin karanlık sularına sürerek intihar etmiştir)

-------------


(Mary Shepherd Sunderland - James'in biricik karısı yakalandığı hastalık onu O Kadar değiştirmişki bu yüzden james'a layık olmadığını düşünmesine yol açmıştır son günlerini James'i bekleyerek geçirmiştir ve göremeden ölmüştür)

---------------

Lakin James'in Bu Sona Giden Yolculuğundaki Kader Yolcuları İle Karşılaşmasıda Oldu Angela Orosco Ve Eddie Dowbroski Bu Karakterlerdi.. James İçindeki Umutsuzluğu Angela'ya Yansıtmak İstememektedir hatta onu kurtarmaya bile çalışmıştır Lakin Bunlar İşe Yaramaz...(Angela Orosco - Umutsuz bi genç kız kız hayata küsmüş babası tarafından tecavüze uğramıştır daha sonra babasını öldürmüştür çok sevdiği annesinin mezarını kasabada aramaktadır annesini bulmakla huzuru bulacağını zannetmiştir James ona çok yardımcı olmaya çalıştı fakat angela bunları göremedi önyargılarından dolayı kaybetti çıkmaz bir yola girdiğini düşündü bu yüzden kendi yaşamına son verdiği sanılıyor akıbeti bilinmemektedir)(Eddie Dombrowski - Arkadaşları tarafından sürekli alay edilen bir genç olan Eddie birgün çalıştığı takımın Koç'undan şiddetli bir azar işitir ertesi gün'se koç'un köpeğini öldürür ve polisten kaçar insanlara nefretle bakan bu genç james'a karşıda aynı hisler beslemektedir james'in kendisiyle alay ettiğini düşünerek onu öldürmeye çalışır ama kendisi james tarafından istenmeyerekde olsa öldürülmüştür)

-----------------

Lakin Bu Yolda Mary'i seven onu annesi gibi gören yetim bir kız çocuğu onu bu lanetli kasabada aramaktadır oda laura'dır(Laura - Mary'in hastanedeki son günlerinde yanında olan küçük kız.. Mary kızın yetim olduğunu bildiği için ona annesi gibi davranmaktaydı Laura ise Mary'i bu yüzden annesi gibi bilir son olan olaylardan sonra Laura Mary'i aramaya başlar ama oda gerçeğin farkında Değildir öğrendikten sonrada ortadan kaybolmuştur akıbeti bilinmiyor)
--------
Silent Hill 2 De Eski Serile Pek Bir Bağda Bulunmamaktadır Bunu Söylemiş Olayım....

tabi James karısını ararken kasabanın ona ne gibi bir süprizler yapacağını bilmiyordu bu süprizlerden en Önemliside Maria'ydı(Maria - James ile Silent Hill'de Rosewater park'da karşılaştılar ve şehirde birçok zamanı birlikte geçirdiği Maria, James'in ölen eşine adeta bir ikiziymiş gibi benzemekteydi(sadece saç rengi ve kıyafetleri hariç) .Maria,James'ten kendisini ölen karısının yerine koymasını istiyor ve ona duygusal anlamda yaklaşmak istiyordu birlikteyken bazı kritik zamanlar geçirdiler ve şehrin meşhur zebanisi ve azraili olan Pyramid Head tarafından defalarca öldürüldü.Her öldürülüşünde James kaçınılmaz gerçeğine bir adım daha yaklaşıyordu.Bu dehşet dolu sınavın sonunda James onun kendisinin cezalandırılmasında kullanılan bir yanılsama olduğunu anladı.Maria şehirde James'den başka kimseyle karşılaşmadı(Ernest Baldwin olarak bilinen daha doğrusu bilinemeyen şahıs? veya ses hariç)fakat James hakkında onun tahmin edebileceğinden fazlasını biliyordu.Heaven's night adlı kulüpte çalıştığı zannedilen Maria James ile son karşılaşmalarında onun hatıralarında kalan karısının görünümüne dönüşerek ona daha saldırmıştır fakat bu sefer Maria'ı öldürme sırası James'tedir. )

Silent Hill 2 Açılış Videosu


James Ve Angela Arasında bir sahne


James'in Maria ile karşılaştığı ilk sahne


Laura'nın görüldüğü ilk sahne


James'in Eddie ile karşılaştığı sahne


Angela'nın son sahnesi(kanımca en iyi sahnelerden biri)
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 14.11.11, 15:08   #3
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1627
Mesajlar: 7,864
Ettiği Teşekkür: 27798
Aldığı Teşekkür: 34869
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Silent Hill Serisi - Bilinenler, Bilinmeyenler

Silent Hill 3 (İlk Silent Hill Devamı Olaylar Gelişiyor)

Harry, bebeğin adını Heather koydu ve izini kaybettirmek için kendi adını değiştirdi. Yıllar boyunca saklanmak ve sürekli yer değiştirmek zorunda kaldılar. Sonunda Harry, Heather’ı habersiz olduğu geçmişinden uzakta bir yere götürmeyi, ona güzel bir hayat kurmayı başarmıştı. Heather ise belleğinde gizli olan geçmişini bastırmış, sıradan bir kız olarak büyümüştü.

Yeni Jenerasyon Tarikat

Leonard Wolf, ilk oyundaki olayların ardından tarikatın öğretilerine fazlaca kapılmaya başladı. Tanrının sesini duyduğunu, tanrı tarafından görevlendirildiğini iddia etmeye başlayınca şizofreni teşhisi ile Brookhaven Hastanesinde gözetim altına alındı. Bu süre zarfında doktorlara ve hastalara öğretilerini anlatmaya devam ediyordu. Claudia ise babasından ayrı kaldığı yıllarda tarikatın başına geçmiş ve büyük bir reform gerçekleştirmişti. Artık amacı Alessa’yı bulmak ve yeniden hayata getirmekti.

İlk oyundaki olaylardan 17 yıl sonra (SH3) Heather’ın Silent Hill’deki geçmişiyle yüzleşmesinin zamanı gelmişti. Heather, tıpkı babasının amaçladığı gibi sıradan bir genç kız olmuştu. Oyundan da anladığımız üzere yaşıtlarının genel ruh halinden ve karakterinden farklı bir özelliği yoktu. Claudia tarafından kiralanmış Dedektif Douglas, bir gün alışveriş sırasında onu bulunca, kâbus yeniden başladı. Kısa süre sonra da Claudia ile karşılaşmış ama karnındaki garip bir ağrı sohbeti yarıda bölmüştü. Karanlık dünyanın gelmesiyse uzun sürmedi. Claudia, Alessa’nın içindeki tanrının hala ölmediğine, cenneti var etmek üzere geri geleceğine inanıyordu. Ona göre Alessa, Heather’ın içinde doğmaya başlamıştı, ama Heather bundan habersizdi. Tarikatın sistemiyse hala değişmemişti. Claudia, Heather’ın içini nefretle doldurmak için babası Harry’yi öldürdü. Planı istediği gibi işlemeye başlamıştı; Heather intikam arzusuyla yanıp tutuşuyordu ve hesaplaşma için Silent Hill’e geldi.(Heather Mason - Aslında O Heather Değil Ona Cherly Yada Alessa Diyebilirsiniz... Heather 17 Yıldır Kendisinden Saklanan Gerçeği Ve Bu Gerçek Yüzünden Babası Harry'in Öldüğünü Öğrendiği Zaman Yüzleşmek İçin Silent Hill Kasabasına Döner Amacı Babasını Öldüren Claudia Wolf'tan İntikamını Almaktır Ama Bu İntikam Haricinde Kendi Geçmişiyle Yüzleşmesi Onun İçin Çok Acı Bir Tecrübe Olacaktır Heather Seri Sonunda Karşılaştığı Bir Tanrı Sanrısıyla Savaşır Savaşı Yener Sanrı'yı Öldürür Douglas Cartland'la beraber kasabadan ayrılır akıbeti bilinmiyor)(Claudia Wolf - The Order tarikatını babası Leonard Wolf'tan sonra devir alan kişi Alessa'nın üvey kardeşi.. Claudia İlk Seride kalan cennet özleminden bir an olsun vazgeçmez bunu gerçekleştirmek içinde Harry Ve kızının izini takip eder onları kiralık olarak tuttuğu dedektif Dauglas Cartland Sayesinde Bulur.. Harry Mason'ı Öldürtende Bu Karakterdir Heather'i Öfkelendirip İçindeki Cenini Harekete Geçirmek Ve Yeni Tanrının Yaratılmasını Amaç Edinmiştir Ancak Bu Sonuca Ulaşamaz Heather'in Bu İsteği Çok Kontrollü Bir Şekilde Reddetmesi Ve Cenini Kusmasından Sonra Claudia Bu Görevi Kendisi Yapmaya Çalışmış Ama Bu Ölümüne Neden Olmuştur)

----------

Üçüncü oyunun karakterleri arasında en ilgi çekici olan Vincent’tır. Tam olarak kim olduğu veya kaç yaşında olduğu belli değildir. Bir yandan Heather’la oyun oynarken, diğer yandan Claudia’yı ortadan kaldırmak istemiştir. Silent Hill’e ilk oyundaki olaylardan kısa bir süre sonra gelmiştir. Claudia ile yakınlaşmış, kısa sürede tarikatın önemli üyelerinden biri haline gelmiştir. Gerçek mesleği bilinmese de Silent Hill’de rahip kimliğiyle yaşamıştır. Tarikatın ideallerine asla inanmamıştır, zeki bir insan olduğundan tarikatın Silent Hill’deki önemini para kazanmak için kullanmıştır. Heather ile ilk karşılaşmalarında onun tarafında olduğunu dile getirdiyse de fazlasıyla şüpheli davranışları yüzünden onu korkutmuştur. Ama hikâyenin devamında Heather’ı, Leonard ve Claudia’ya götüren yolları da o belirlemiştir. Alternatif Silent Hill’i eğlenceli bulan tek kişidir ve her şeye son vermek yerine olabildiğince bu dünyanın deneyimlerinden faydalanmak istemektedir. “Bu dünyanın zevklerini biliyorum ve bu dünyada bulunduğum sürece kendi mutluluğumu bulmak istiyorum.” demiştir. Kasabadaki olaylar sırasında aristokrasinin gücünü kullanan tek kişidir. O, Heather kadar karanlığın içinde değildir, diğer yandan tam olarak normal Silent Hill’e de dönemiyordur.(Vincent - The Order Tarikatına Karşı Gelen Tek İsim... Bir Kilise Papazı Ama Dininden Çok Paraya Önem Veren Paranın Gücünü Gören Bir Kişi... Claudia'nın Çılgınca Planlarından Bıkmış Ona Engel Olmak İçin Heather'a Yardım Etmeye Çalışmıştır Ama Tüm Bunların Altında Kendi Çıkarları Yatıyordur Vincent Claudia tarafından öldürülmüştür)
---------


(Douglas Cartland - Emekli Bir Dedektifdir Silent Hill'da yaşanan büyük yangının nedenleri ve sonuçlarını incelemektedir çok sonuca ulaşmıştır bunlardan biride the order'dir tarikatı tüm detayıyla araştırmaktadır Bu Yüzden Claudia Denilen Bir Kadınla Buluşur Ondan Bir İsim Alır O İsmi Bulmaya Çalışır Ve Bulurda Tabi o isim heather'dan başkası değildir sonrasında ise claudia tarafından kandırıldığını anlar ve Heather'a Yardım Etmeye Karar Verir Seri Sonunda Heather'la Birlikte Kasabadan Ayrılırlar Akıbeti Bilinmiyor)
------------

Yıllarını hastanede geçiren Leonard’ın günleriyse iyi geçmemişti. Heather, bütün kâbusu sona erdireceği ümidiyle Metatronun Mühürü’nü ondan almaya gittiğinde, onun çoktan öldüğünü fark etti. Hastaneden, büyük olasılıkla su kanalları aracılığıyla kaçmaya çalışırken ölmüştü. Karanlık hastane dünyasının bir parçası olarak, çoktan dönüşüm geçirmişti. Kendisini tanrının koruyucusu ilan etmiş, mührü koruması altına almıştı. Yine de Heather, Leonard’ı öldürüp mührü aldığında, bir kez daha işler yolunda gitmedi. Mühür işe yaramamaktaydı, hatta Claudia’nın söylediğine göre bir çöpten başka bir şey değildi. Aslında işe yaramamasının sebebi Heather’ın tarikatın öğretilerine ve anlatılan hikâyelere inanmamasıydı. Benzer şekilde Claudia, babasının anlattıklarına inanmadığı için mührü de işe yaramaz olarak görüyordu. İkisinin bu “inançsızlığı” mührü sıradan bir parça taş haline getirdi. Vincent’ın ölümü de beklendiği üzere Claudia’nın elinden oldu. Claudia, cennetin kanla yaratılacağına, Alessa ile hayallerinin gerçek olacağına inanmıştı. Bu nedenle bu cinayeti işlemekten çekinmedi. “Neşeli insanlar kaba olur.” demişti. Onun için acı, gerçek kurtuluşun tek yoluydu. Heather’ın içinde bulunan ceninden haberdar olan tek kişi de O’ydu. Heather’ın nefreti tüm bedenini ele geçirdiğinde, bu tanrı cenini, vücudunun ağrılar ile dolmasına neden oluyordu. Nefretini bastıramadığı gün, tanrı doğacaktı. Heather ise beklenmedik bir şey yaptı: tarikatın öğretilerine inanmasa da, babasına güvendiği için, ondan kalan kolyenin içindeki maddeyi içti. Aglaophtis adı verilen bu madde, babasının 17 yıl önce Silent Hill’de bulduğu bir sıvının ta kendisiydi. Silent Hill’in gücünü insanın aklından ve inancından aldığının en büyük kanıtı bu sahnedir. Çünkü Aglaophtis işe yaradı ve Heather, içindeki cenini dışarı kustu. Claudia büyük bir korku ile tanrıyı kendi vücuduna aldı. Ama son yine beklediği gibi olmayacaktı. Claudia’nın anlayamadığı, Alessa’nın herkes gibi sıradan, mutlu bir hayat yaşamak istemesiydi. Bu neden Heather’ı yaratmış ve onu güvendiği Harry’ye emanet etmişti. Kendisinin gördüğü dünya acı, pislik ve işkence ile doluydu. Onun için tek kurtuluş Silent Hill’den uzakta, dış dünyada mümkün olabilirdi. Claudia ise onu anlayan tek arkadaşı Alessa’nın ölümünden sonra tamamen yalnız ve kimse tarafından anlaşılamayan biri olarak yaşamıştı. Bu nedenle Vincent’la bir tartışmasında “Siz anlayamıyorsunuz, hiçbiriniz…” demişti. Onu anlayan tek kişi Alessa’ydı ve o da Heather’ın kabuğu altında dünyaya gelmekteydi.

Claudia tanrıyı içine aldığında, Alessa’nın parapsikolojik güçleri, iki insanın nefreti ile birleşmişti. Ortaya çıkan tanrı, dünyaya bir cennet getirebilecek türden değildi. Daha çok hayatları boyunca acı çekmiş iki zavallı kızın tüm dünyadan almak istediği intikamın bir yansımasıydı. İki kardeş tek bir bedende birleşmişti. (Alessa ile Claudia hep birbirlerinin kardeşi olmayı hayal etmiştir.) Artık Heather için bütün bunlara bir son vermenin zamanı gelmişti. “Bu babam için… ve benim için… ve Claudia için de.” demiştir. Bu Heather’ın öfkesinden ve nefretinden arındığının bir göstergesidir. Claudia’ya acımaktadır, hayatı boyunca yaşadığı kötü kâbus sonunda onu bir yaratığa çevirmiş, öfkesi onu kör etmiştir. (Claudia büyük olasılıkla Alternatif Silent Hill’i, Heather’ın gördüğü gibi görmüyordu. Eğer görebilseydi yaratmak istediği cennetin ne kadar iğrenç ve çürümüş olduğunu da fark edebilirdi.) Kısa bir çarpışma sonunda, Heather tanrıyı yok ettiğinde, ölmüş olduğunu bilmesine rağmen onu tekmelemeye devam ettiğini fark etti. Her şeyin sonunda bitmiş olması ona garip geliyordu. İntikamın babasını ona geri getirmeyeceğini anladığındaysa onu düşünüp ağlamaktan başka bir şey yapamadı.

Silent Hill 3 Açılış Videosu


Heather'in Claudia ile ilk buluşması


Heather'in Babasını ölü bulduğu sahne ve intikam yemini


Dedektif Douglas ile bir sahnesi..


Vincent ile buluşması


Silent Hill 3 serinin korku öğelerini sonuna kadar kullanan bir oyundur.. hatta öyleki zamanında kalbi ve tansiyonu olan bir çok oyuncu'nun öldüğüne dair bazı haberler çıkmıştı.. oyunda +16 ibaresi olmasına rağmen gelen eleştiriler sonra bu ibare +18'e çıkarıldı..
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 14.11.11, 15:58   #4
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1627
Mesajlar: 7,864
Ettiği Teşekkür: 27798
Aldığı Teşekkür: 34869
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Silent Hill Serisi - Bilinenler, Bilinmeyenler

Silent Hill 4 Deki Olaylar....

Silent serisinde, Silent Hill ile en az alakası olan son bölüm “The Room” ise kökenini yine Dahlia’dan alıyor. Walter Sullivan isimli bir seri katilin bilinçaltına odaklandığımız bu bölümde, başkarakter belki de tüm serinin en sıradan insanı: Henry Townsend. South Ashfield Apartmanının 302 numarasına taşınmak dışında hiçbir suçu yok Henry’nin....(Henry Townshed - Henry, Silent Hill 4'te hikayenin etrafında geliştiği ve Walter Sullivan tarafından kurbanların sonuncusu olarak tayin edilen oyunun baş karakterdir.Hobileri arasında fotoğraf çekmek önemli bir yer tutar.Silent Hill'deki turistlik gezisinde de şehrin fotoğraflarını çekmiştir.Güney Ashfield Heights apartmanlarına taşınalı 2 yıl olmuştu fakat 5 gün önce dairesinde yolunda gitmeyen birşeyler hissetti ve kabuslar görmeye başladı.evdeki iletişim ve haberleşme araçları garip bir şekilde çalışmıyor pencereler ve kapı açılmıyordu.en sonunda kapı içerden ilginç bir şekilde kilitlenince evde tamamen mahsur kaldı;fakat yine başka bir ilginçlikle banyosunda oluşan delikten hiç olmadık mekanlara gidebiliyor bu yerlerden her dönüşünde kendini yatağında buluyordu.bunları kabus olarak değerlendirdi fakat rüya sandığı bu maceralarda ölen kişiler gerçek hayatta da ölüyor ve buna gerçek hayatta tanık oluyor bazen de radyosunun sadece bu ölümleri haber vermek için çalıştığı da oluyordu.Bu lanet'in sebeplerinden Silent Hill'e gitmesinin dışında asıl önemli olan taşındığı 302 nolu dairedir.Hikayede intihar ettikten sonra insanüstü-spiritüel güçlere güçlere sahip olan seri katil Walter Sullivan bu dairede doğmuştur.Kurbanların teker teker ölmesini gördükten sonra tehlikenin komşusu Eillen için geldiğini anlamıştır ve ona yardım etmek,sesini duyurmak istemiştir.Henry dairesinde daha önce oturan gazeteci Joseph Schreiber tarafından bırakılan notları okuyarak içinde bulunduğu durumu anladı ve Walter'la yüzleşti."Kutsal Annenin inişi" ayini tamamlanamadan Walter'i durdurmayı başardı)

-------------

302 Nolu Odanın Hikayesi

Walter, bundan uzun yıllar önce annesi ve babası tarafından aynı odada terkedilmişti. Terk edilen bebekler genellikle ölür, ama Walter şanslıydı. Apartman yöneticisi, aynı zamanda 2. oyundaki James’in babası, Frank Sunderland onu buldu. Ambulansla St. Jerome Hastanesine kaldırıldı. Üstelik aynı hastanede, apartmanda oturan hemşire kadın Rachel çalışıyordu (Aynı zamanda Rachel’ın SH2’deki Mary’nin ve Laura’nın hemşiresi olduğunu biliyoruz. Bu durumda Mary ve Laura da aynı hastanede tedavi görmüş olabilir). Bebek kurtarıldıktan sonra Silent Hill’e, yetimler yurduna gönderildi. Walter’ın hayatının bu dönemi pek güzel geçmedi. SH serisinin tüm antagonist karakterleri gibi o da yalnız ve işkence dolu bir çocukluk geçirdi. Çocukların cezalandırıldığında gönderildiği Water Hapishanesinin görevlisi Andrew DeSalvo çocuklara sadistçe davranmaktan zevk alıyordu. Aynı zamanda çocukların içini kin ve öfke ile doldurmanın bir yoluydu bu. Sonunda herhangi bir neden olmadan Walter’ı dövmeye başladığında, Walter ilk defa birinin ölümünü gerçekten istedi. Bu sırada onun tarafından daha az hırpalanabilmek için okuma derslerine daha fazla çalışmaya başladı. Tarikatın kutsal kitapları ve öğretileri bir yandan çocuklara öğretiliyordu. Walter’ın okuma derslerindeki başarısı da bu nedenle Dahlia’nın ilgisini çekti.

Bu süre boyunca annesinin olmamasının eksikliğini kafasındaki bir fikir ile doldurdu, annesi hala kendisinin bulunduğu 302 nolu evde yaşıyordu. Yıllar boyu yurttan kaçamasa da, Dahlia ile tanıştıktan sonra hayatı değişti. Dahlia onu özellikle seçmişti; tarikatın gelecekteki planları için kullanmaya müsait görünüyordu. Belli aralıklarla ona masallar anlatıyor, annesinin gerçekten o odada yaşadığına dair fikirleri doğruluyordu. Sonunda Dahlia, eğer “21 Sacraments”ı düzgün okuyabilirse, ona annesini görmeye gidebileceğini söyledi. Bu vesile ile onun öğretileri iyice öğrenmesini amaçlıyordu. Walter çok iyi bir şekilde okudu ve bir Pazar günü ilk defa dış dünyaya çıktı. Dahlia’nın beklediği gibi şehir hayatı onu çok korkutmuştu. Hemen evi bulup, 302 nolu odadaki annesine seslenmeye başladı. Ama kapıyı açan olmayacaktı. Walter yine de ümidini kaybetmedi. Belli aralıklarla annesini ziyaret etmeye devam etti. Ona göre annesi uyuduğu için kapıyı açamıyordu, yoksa o da oğlunu görmek istiyordu. Walter için korkunç dünyada tutunabilecek tek dal buydu. Bir gün eve yeni birileri taşındığı için kapı açıldı. Walter, hayalkırıklığına uğradı. Dahlia’nın anlattıkları onun için yalan olamazdı, tarikatın öğretilerinden dışarıya çıkabilmeyi düşünemiyordu. Bu nedenle zamanla annesinin 302 nolu odada yaşadığını değil, 302 nolu odanın onun annesi olduğunu düşünmeye başladı. Hemen hemen her canlı, doğumundan sonra görebildiği ilk şeyin annesi olduğunu düşünür. Walter’ın ise bebekliği ile ilgili hatırladığı ve bildiği tek şey bu “odaydı”.
---------


(Walter Sullivan - Walter,1970 yılında,Ashfield kasabasındaki,Güney Ashfield Heights apartmanındaki 302 numarada doğmuştur.Doğumundan kısa bir süre sonra,biyolojik anne babası,yeni doğmuş bebeği bırakarak daireyi terk etmişlerdir,doğumunun doğal olmadığına inanmaktaydılar.Çocuk daha sonra,binanın sahibi,Frank Sunderland tarafından fark edildi,çocuğu yakındaki St.Jerome’s Hastanesi’ne götürdü.Daha sonra çocuk devlet korumasına alındı ve Silent Hill’deki Wish House yetimhanesine yollandı.Burada Order tarikatının himayesine girdi,tarikat yetimi etkiliyordu.
Walter,21-22 yaşındayken,öldürme serisine başladı,farklı zamanlarda 10 kişiyi öldürdü,kalpleri çıkardı ve vücutlarına 01121-10121 numaralarını
kazıdı.İpucu bıarkmamak için hiçbir çaba sarf etmiyordu,hatta kurbanlarının etine kendi ismini kazıyacak kadar ileri gidiyordu.Sonunda yakalandı ve
yargılandı,fakat hapiste boğazına bir kaşık saplayarak intihar etti,ve bir şekilde şah damarını da kopardı.Wish House’un yakınlarında,isimsiz bir mezara gömüldü,fakat üç gün sonra,onun görünüşüne uyan bir adam,Güney Ashfield Heights apartmanının 302 numaralı dairesinden çıkarken görüldü.
Üç yıl sonra,başka bir ceset bulundu,Walter'ın önceki kurbanlarına benzer bir şekilde öldürülmüştü,ve polis taklit bir katilden şüphelendi,ne kalbi sökülmüş ne de vücuduna isim kazınmıştı.Polis,Walter’ın mezarını inceledi,fakat,içeride naaş yoktu ve 11121 numaraları tabuta kazınmıştı.İleriki birkaç yılda 12121-142121 numaraları vücutlarına kazınmış iki ceset daha bulundu.Polisin fark etmekte zorlandığı şey numaralardı,01121-14121,aslında 01|21-14|21,yani Walter’ın toplamda 21 kişiyi öldürmeyi planladığı anlamındaydı.
Order tarikatının öğretileri doğrultusunda,Walter bu 21 kişinin ölümünün “annesi”,302 numarayı ,serbest bırakacağına inanıyordu.Onu uyandıracak ve bir kez daha onun “rahminde”,onu korkutan dünyadan korunarak yaşayabilecektir.Kurbanlarından çoğu,oyun içinde hayalet olarak görülmektedir.
Bu karaktere ait ilk belirtiler Silent Hill 2’de görülür,James Sunderland tarafından Blue Creek Apartmanı’nda bir çöp kutusunda bulunan,gazete haberinde sözü geçmektedir.Haberde,Walter Sullivan’ın yakınlardaki Pleasant Nehiri’nden gelen bir katil olduğu ve iki çocuğu(Miriam ve Billy Locane) balta ile öldürüdüğünden bahsedilir.Tutuklanmasından dört gün sonra yukarıda bahsedildiği gibi intihar eder.Haber tarihinde, işlediği diğer cinayetlerin kurbanlarına dair bir bilgi yoktur.İlave olarak,Walter’ın Pleasant Nehri’nden eski bir okul arkadaşının sözlerini içerir.Burada Walter,”Kırmızı Şeytan”ın(muhtemelen Jimmy Stone) ,onu cinayetleri işlemesi için zorladığını iddia etmektedir.)
----------------------
Walter, büyüdükçe daha da sorunlu ve yalnız biri olmaya devam etti. Sıklıkla 302 nolu odayı ziyarete gidiyordu. İnsanlarla az iletişim kuruyor ama kurduğunda da kötü tecrübeler ediniyordu. Apartman sakinlerinden silah manyağı Richard Braintree, küçükken sürekli apartmana geldiği için, onu vurmakla tehdit etmişti. DeSalvo’nun davranışlarından farkı olmayan bu davranış Walter’ın nefretini arttırdı. İnsanlardan nefret ediyordu. Ama ileride tanıdığı bu az sayıdaki insanın hepsini kullanması gerekecekti. Çünkü Walter, annesini tekrar diriltmek için kendi yolunu bulmuştu: 21 Sacraments! Tarot kartlarına göndermelerle dolu 21 cinayeti işlemesi ve bazılarının kalbini çıkarması gerekiyordu. Bu sayede annesine tekrar kavuşabilecekti.

Walter, 24 yaşında cinayetlerine başladı. İlk kurbanı, tarikatın önemli bir üyesi olan Jimmy Stone oldu. 21 Sacraments’a göre ilk 10 kurbanın kalbinin çıkarılması gerekiyordu. Her birini tarot kartlarındaki bir karakterle özdeşleştirdikten sonra sırayla öldürmeye başladı. Bunların arasında Lisa Garland’ın akrabası olduğu düşünülen Steve Garland da bulunuyordu. İlk 10 cinayetin ardından yakalandığında, hapishanede kendini bir kaşıkla öldürdü. Gömüldükten sonra cinayetlerin devam ettiğini gören polis, mezarını açtığında bedeni bulamadı. Walter’ın kurbanlarının üzerine yazdığı rakamlardan biri olan “11121” yazısı bulundu sadece. Bu da 11. kurbanın kendisi olduğunu gösteriyordu. (11/21) Bunun ardından Walter’ın ölüm sonrası cinayetleri başladı. 15. kurban Joseph Scheiber da, 302 numarada yaşıyordu. Gizlice tarikatın eylemlerini takip etmeye çalışan bir araştırmacı gazeteciydi. Garip bir şekilde bir gün kendini evine kilitledi ve günlerce çıkmadı. Sonunda polis eve girdiğinde bedeni bulamadı. Andrew DeSalvo ve Richard Braintree gibi nefret ettiği insanlarıysa sona saklamıştı. Biri 18. diğeri 19. kurban oldu. Richard ile Henry’nin bu nedenle yolları kesişti. Çünkü Henry 21. kurban olacaktı. 20. kurban ise Henry’nin gizlice gözetlediği komşu Elieen’di. Henry bir gün kendini evine kilitli bulunca hikâyenin onunla ilgili kısmı başladı. Uzun bir süre telefonla bile sesini dışarıya duyuramadı. Duvarlarda bulduğu delikler dışında evinden dışarı çıkacak bir yolu kalmamıştı. Bu delikler onu Walter’ın karanlık dünyasına, yok edilemeyen kurbanların ruhlarına ve değişik yaratıklara götürüyordu. Oyunda Silent Hill’in çok fazla yeri olmasa da olayların çıkış noktası için gerekliydi.(Eileen Galvin - Eileen, Henry'nin komşusudur. 303 numaralı odada Henry 302'ye taşınmadan önce de oturmaktadır. Henry'nin aksine gayet konuşkandır ve utangaç olmayan birisidir. Fakat iki yıldır yanyana yaşamalarına rağmen Henry'yi pek tanıyamamıştır. Oyun içerisinde duvarda keşfettiğimiz bir delik ile Eileen'i gözetlemeye başlıyoruz. Eileen, etrafı ile çok ilgili olduğundan, Henry'nin bir süredir ortalıkta gözükmediğinin farkına varır ve Frank Sunderland ile kapıya gelirler (tabiki açamıyorlar). Oyunun ilerleyen döneminde Eileen, Walter tarafından saldırıya uğrar. 21 Sacraments'in 20. kurbanı olarak seçilmiştir. Ama kendisini bayılmak üzereyken bulduğumuz zaman önündeki küçük bir çocuğa (küçük Walter) kendisini kurtardığı için teşekkür eder ve hastaneye kaldırılır.
Oyunun ikinci yarısında Eileen, Henry'nin onu hastanede bulması ile yolculuğa bizim yanımızda katılır; fakat bir sorun vardır. Eileen delikleri göremez ve o yüzden bizimle birlikte odaya gelemez. Hayatta kalmak için tek şansının Henry olduğunu bilen Eileen, yaratıklarla dövüşümüzde de bize yardımcı olur, okuyamadığımız yazıları okur. Yalnız oyun içinde farkedildiği üzere, Eileen Walter tarafından seçilmiş ve 20121 olarak işaretlenmiş olduğundan, yavaş yavaş kendini kaybetmeye başlar. Garip sözler mırıldanır, garip davranışlar sergiler. Bu, oyunu ne kadar hızlı oynadığınız ve Eileen'i ne kadar koruduğunuza göre değişebilir. Oyunun sonunda ise, Eileen bir yolda ölüme doğru adım adım ilerlerken, Henry'in Walter ile olan savaşı, onun kaderini belirler.)(Jasper Gein - Jasper,Silent Hill’deki büyücülükle ilgili araştırma hobisi olan genç bir adamdır,”Şeytan”la karşılaşmak için hayranlık seviyesinde bir isteği vardır,”Şeytan” ile tarikatın tanrısını kastetmektedir.)
------------

(Andrew Desalvo - Tarikat tarafından Wish House yetimhanesindeki çocukları gözetlemesi için işe alındı.Tarikatın inancıyla herhangi bir ilgisi yoktu.genellikle sarhoş ve vurdumduymaz biridir.çocuklara ne yaptıklarına bakmaksızın kötü muamelede bulunur,şiddet uygulardı.bazen de su hapishanesine kilitlerdi.bu çocukların içinde Walter Sullivan da vardı.kurban listesinde 18. dir.Son zamanlarında öldürüleceğini anlayan ve bunu su hapishanesinde karşılaştığı Henry'e anlatan Andrew hapishanenin bir odasında (suda boğularak) ölü olarak bulunmuştur)
------------


(Richard Braintree - Richard,Henry’nin kayboluşuyla ilgilenen başka bir komşusudur.Bu işe el atmak için oldukça heveslidir,sadece huzur ve düzen istemektedir,bunun gerçekleşmesini insanları tabancası ile tehdit ederek sağlamaktadır.Diğer kiracıları sürekli izlemektedir.Walter çocukken,302 numaralı odayı ziyaret etmeye çalışmıştır,fakat Richard ona bağırıp,tehdit etmiştir,çocuğu oradan kovmuştur.)
------------
Resim Yok???

(Joseph Schreiber - Joseph Schreiber,302 nolu odanın Henry'den önceki sakinidir.mesleği gazeteciliktir.O da dışarıdan bakıldığında daireye taşındıktan bir süre sonra Henry gibi gözden kaybolmuş ve kendisinden haber alınamamıştır.Oyundaki karanlık odada bulunan daktilo ve kırmızı günlük sayfları ona aittir.tarikatın hakkında olumsuz söylentiler ve dedikodularıdan yola çıkarak merak edip bir araştırma başlatmış ve bunun hakkında beş sayfalık bir makale yayınlamıştır. Bıraktığı notlar ve ipuçlarıyla Henry'nin bazı şeyleri anlamsında büyük yardımı olmuştur.Kurban listesinde Despair teması ile 15. sıradadır ve ölüm şekli bilinmemektedir)

-------------------------


( Cynthia Velasquez - Cynthia, Henry ile yeraltı metrosunda karşılaşmıştır. Henry gibi oda kaybolmuştur ve de Henry den ona çıkışı bulmasına yardım etmesi karşılığında "özel" bir iyilik yapacağını söyler. Kendini bir rüyanın içerisinde olduğuna inandırmıştır ve de Henry ile karşılaştığında "benim rüyamdasın" der. Baştan çıkarıcı tavırları olan bir hatundur. Bu sebepten ötürü bazı(!) sitelerde hayat kadını damgası yemiştir ama bu yönde en ufak bir bilgi yoktur. Walter'ın 16. kurbanıdır ve bıçaklanarak öldürülmüştür, "16121"(16/21) numarası bıçakla göğsüne kazınıştır. Son anlarını yaşarken bile rüyada olduğunu sanmaktadır, bu sebepten ötürü ölmediğini düşünür. Walter ile küçükken metroda karşılaşmış, Walter onu sevdiğini söylemiş ama Cynthia tarafından dikkate alınmamıştır, hatta Walter ile dalga geçmiştir.)

Kasvetli Rüyalar

Peki, nedir bu 21 Sacraments? Temel olarak tarikatın Aztek mitolojisinden aldığı temel birkaç törenden biri olduğunu söyleyebiliriz. Genelde tanrıların veya ölmüş insanların tekrar hayata döndürülmesi için kullanılıyor. İlk olarak adını SH2’de bulduğumuz bazı kaynaklarda görüyoruz. “Born From A Wish” senaryosunda karşımıza çıkan Ernest, kasabanın zengin ve üst düzey sakinlerinden biriydi. Yedi yaşındaki kızı Amy kaza eseri öldüğünde hayatı birden anlamını yitirdi. Tek kızı, onun için yaşamanın tek anlamıydı ve ilk başta büyük bir depresyona girdi. Ardından tarikatın öğretileri içinde adı geçen “21 Sacraments”i duyduğunda büyük bir heyecan duydu. Bu kutsal törenin özel bir parçası olan “Holy Assumption” ölü bir insanın tekrar dünyaya gelebileceğinden bahsediyordu. İşe yarayıp yaramayacağını bilmiyordu ama denemekten çekinmedi. Bu tören için 3 ana parça gerekiyordu: siyah obsidiyan kadehi, “beyaz kutsal su” ve kırmızı kan. Ernest, kızını hayata döndürmek için kendini kurban etmekten çekinmedi ve kasabanın sisli boyutuna geçti. James ile aralarındaki benzerlik şaşırtıcı idi. Her biri sevdikleri birinin ölümünden sonra hayatına normal bir şekilde devam etmekten vazgeçmişti. James, Mary’yi öldürdüğünü hatırlamadığı gibi, Ernest da kendini öldürdüğünü bir süre fark edemedi. Maria, kasabanın James için yarattığı bir karakterdi, ama Ernest da onu görebiliyordu. Bilmediği bir nedenden dolayı odasından çıkamıyordu, bu nedenle kızını tekrar dünyaya getirebilmek için Maria’dan yardım istedi, “beyaz kutsal su”yu ona getirebilecek tek kişi O’ydu. (Beyaz kutsal su tahmin ettiğiniz gibi törende kullanılan, Beyaz Claudia tohumundan elde edilmiş sıvının bir başka adı.) Maria, Ernest’a bunun işe yarayıp yaramayacağını sorduğundaysa aldığı cevap bunaltı içindeki bir “Bilmiyorum.” olmuştu. Ernest hala vazgeçmemişti. Tıpkı James gibi. Çünkü James, “Rebirth” sonuna varabilmek için 4 eşyayı topluyordu: beyaz kutsal su, obsidiyan kadeh, “book of lost memories” ve “book of crimson ceremony”. Ve bilinmeyen bir adaya doğru kayığını çekerken şu cümleleri kuruyordu: “Mary… Çok huzurlu görünüyorsun; seni uyandıracağım için beni affet, ama sensiz devam edemem. Sensiz yaşayamam, Mary. Bu kasaba, Silent Hill… Eski tanrılar hala burayı terk etmedi. Ve onlar hala, kendilerine saygı gösterenlere güçlerini bahşediyorlar. Ölüme bile karşı gelme gücü… Ah… Mary.”


Görüldüğü gibi Silent Hill yüzlerce ince detayla süslenmiş, mitolojik ve dinsel bilgilerle desteklenmiş, psikolojik bir gerilim. Yapımcı ekibin ser verip sır vermemesi de Silent Hill’in gizemini uzun bir süre daha koruyacağa benziyor. Hollywood’un da SH’i markalaştırmasıyla gelecek oyunların daha da kasvetli ve derin olacağını düşünüyoruz. Yeri gelecek korkudan bir tuvalet molası verecek, yeri gelince de yanımıza bir arkadaş ve 100 Watt’lık ampul alıp öyle kâbusumuzu tamamlamaya çalışacağız. Ve bunları yaparken de aklımızda hep aynı sorunun cevabını arayacağız: “Peki, bir gün Silent Hill bizi çağırırsa, ne yapacağız?”


Silent Hill 4 intro


Cynthia ile ilk buluşma sahnesi


Kahramanımız Eileen'i bulmaya çalışıyor


Walterin ilk sahnesi ve Eileen'in yaralandığı sahne


Silent Hill 4 senaryosu ile halen kafalarda soru işareti bırakmış bir oyundur yinede hayranları tarafından başta benimsenmemiş olsada sonradan değeri anlaşılmıştır..
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 14.11.11, 15:59   #5
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1627
Mesajlar: 7,864
Ettiği Teşekkür: 27798
Aldığı Teşekkür: 34869
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Silent Hill Serisi - Bilinenler, Bilinmeyenler

The 21 Sacraments Ayini...

Walter Sullivan'ın Kurbanları....

01/21 - Jimmy Stone

On Kalbin Birincisi:Jimmy Stone,Order tarikatının bir bölümü olan,Valtiel mezhebinde rahipti.Ayinsel infazlarda giydiği üçgen kırmızı kukuleta sebebi ile,Order üyeleri tarafından “Kırmızı Şeytan” ismi verilmişti.Walter,onu Wish House yetimhanesinin içinde başının arkasından vurdu ve kalbini çıkardı.Oyunda Kurban 1 olarak bilinir.

---------

02/21 - Boby Randolph


On Kalbin İkincisi:Randolph,Walter’la aynı okula gitmiş olan,bir üniversite öğrencisidir.O ve arkadaşlarından ikisi,Sein Martin ve Jasper Gein,Order’ın gizeminden oldukça etkilenmiş ve hakkında her şeyi öğrenmeye çalışmışlardır.Walter,onu boğarak öldürüp,kalbini çıkarmış ve cesedini üçüncü kurbanınkiyle beraber Pleasant Nehri’ndeki kampüse atmıştır.Oyunda Kurban 2 olarak bilinir.

---------------

03/21 - Sein Martin


On Kalbin Üçüncüsü:Arkadaşı Randolph gibi,Martin de Order’ı çevreleyen efsanelere meraklıydı,ve bu merak ölümüne sebep olmuştur.Walter,Bobby’ye yaptıklarının aynısını,Sein’e de yapmıştır ve cesetlerini kampuse atmıştır.Kurban 3 olarak bilinir.

------------

04/21 - Steve Garland


On Kalbin Dördüncüsü:Steve,Ashfield’te bir hayvan dükkanı işletmekteydi.Ölümü oldukça dehşet vericidir,vücudunu makineli tüfekle kalbura çevirmiştir(sadece göğsü hasarsız bırakmıştır,böylece kalbi çıkarabilecekti),ayrıca dükkandaki tüm hayvanları da acımasızca öldürmüştür.Steve Garland’ın,Silent Hill 1’deki hemşire Lisa Garland ile bir bağı olabilir,fakat bu ne onaylanmış ne de reddedilmiştir.Kurban 4 olarak bilinir.

--------------

05/21 - Rick Albert


On Kalbin Beşincisi:Rick,Ashfield’te spor malzemeleri satan bir dükkan işletmekteydi.Walter onu bir golf sopası ile öldürmüş ve kalbini çıkarmıştır.Steve Garland ile aynı gün öldürülmüştür.Kurban 5 olarak bilinir.

-----------

06/21 - George Rosten


On Kalbin Altıncısı:George,Valtiel mezhebinde rahiptir ve Jimmy Stone’un sağ koludur.21 Kutsal İşlem’i Walter’a kendisi öğretmiştir.Sonrası ilginç bir şekilde,kendi öğretileri için kurban durumuna gelmiştir.Walter onu demir bir boru ile döverek öldürmüştür ve kalbini çıkarmıştır.Kurban 6 olarak bilinir.

---------

07/21 - Billy Locane


On Kalbin Yedincisi:Billy,Silent Hill’de yaşayan bir çocuktur.Walter onu tek bir balta darbesi ile öldürüp, kalbini çıkarmıştır.

------------

08/21 - Miriam Locane


On Kalbin Sekizincisi:Miriam,Billy’nin ikiz kızkardeşiydi ve hemen kardeşinden sonra öldürülmüştür. Tek bir balta darbesi ile öldürülen Billy’den farklı olarak,Walter,kadınlara duyduğu vahşi düşmanlık nedeniyle,kalbini çıkarmadan önce, Miriam’ın vücudunu acımasızca parçalamıştır.Walter’ın diğer kurbanlarından farklı olarak,Billy ve Miriam oyunda hayalet olarak gözükmez,fakat birleşmiş bir yaratık olarak karşımıza çıkarlar.(iki başlı çocuk canavar olması lazım)Kurban 7 ve 8 olarak bilinirler.

--------------

09/21 -
William Gregory


On Kalbin Dokuzuncusu:William,Ashfield’taki Watch and Clock saat dükkanının sahibidir.Walter,onu bir tornavida ile öldürüp kalbini çıkarmıştır.Kurban 9 olarak bilinir.

-----------

10/21 - Eric Wash


On Kalbin Sonuncusu:Walter’ın ilk dehşetinin son kurbanıdır.Eric,Ashfield Bar’da barmen olarak çalışmaktadır.Doğum gününde,orta yaşlı bir müşteri ona,hayvan dükkanı sahibinin öldürüldüğünü ve katilin hala ortalıkta dolaşmakta olduğunu,bu yüzden de bar sahibinin barı erken kapatacağını söyler.Eric evine gider,sadece orada onu bekleyen Walter’ı bulmak için.Walter onu yüzünden vurur ve kalbini çıkarır.Kurban 10 olarak bilinir.

---------------

11/21 - Walter Sullivan

Harekete Geçiş:Walter,yakalanışından sonra,hücresinde boğazına bir kaşık saplayıp,şah damarını parçalayarak intihar etti.Cesedi Wish House’un yakınındaki isimsiz bir mezara gömüldü,fakat ilk benzer cinayetten sonra,mezarı incelendi ve boş olduğu keşfedildi.Vücudu kendi hayaleti tarafından mezardan alınarak,302 numaradaki gizli bölmeye götürülmüştü,burada 21 Kutsal İşlem için geri kalanları bekleyecekti.Walter oyunda bir çok kez görülür,fakat çoğunlukla Henry’yle ilgili değildir.Hayalet değildir,Henry'in Peşindedir..

-------------

12/21 - Peter Walls


Boşluk:Walter’ın ölümünden sonraki ilk kurbanıdır.Peter,adı çıkmış bir uyuşturucu bağımlısıdır.Cesedi,Güney Ashfield Oteli’nin bir odasında bulunmuştur.Tanrıyı gördüğünü kabul etmesinden sonra,dövülerek öldürülmüştür.Kurban 12 olarak bilinir.

--------------

13/21 - Sharon Blake


Karanlık:Sharon,Order tarikatının bir süredir hedefidir.Tüm ailesi Order’a katılmıştır,fakat o katılması davetlerini reddetmiştir(sonrasında da dava açmıştır).Silent Hill yakınındaki ormanda ailesini aramaya gittiğinde,ailesinin mezar taşlarını fark eder,bu noktada Walter onu yakalar ve gölde boğar.kurban 13 olarak bilinir.
---------

14/21 - Tobby Archbolt


Kasvet:Toby,Order’ın Kutsal Ana mezhebinin bir rahibiydi,Wish House’u yönetiyordu.Jimmy Stone ve George Rostin’in ölümleri ve Valtiel mezhebinin zayıflamasından sonra,kendi mezhebinin Order içinde etkisini artırmaya çalıştı.Bir Meksika gezisi sırasında,Walter onu bir tepeden aşağı itti,böylece ABD dışında öldürülen tek kurban oldu.Kurban 14 olarak bilinir.

-------------

15/21 - Joseph Schreiber


Umutsuzluk(Bilgelik Verici):Joseph,Henry’den önce 302 numarada yaşayan bir muhabirdir.Order’ı araştırmaktadır,gizli işlerini açığa çıkardığı bir makale yazar.Order ve Walter Sullivan cinayetleri arasındaki bağı araştırırken,kendini aniden dairesinin içinde kilitlenmiş olarak bulur.Tek kaçış yolu banyo duvarındaki gizemli deliktir.Walter’ın 15. kurbanıdır,cesedi bulunamamıştır.Kurban 15 olarak bilinir.Joseph,Henry’ye düşmanlık göstermeyen tek kurbandır.

---------

16/21 -
Cynthia Velasquez

Ayartıcı:Cynthia,Ashfield’te yaşayan bir kadındır.Henry onunla Güney Ashfield istasyonunda karşılaşır,rüya gördüğüne inanmaktadır,ve Henry sadece hayal mahsulüdür.(fakat bu onu baştan çıkarmaya çalışmasını engellemez)Henry istasyondan bir çıkış yolu bulmaya çalışırken,Walter onu bir çok bıçak darbesiyle öldürür,göğsüne de 16121 numarasını kazır.Kurban 16 olarak bilinir.

-----------

17/21 - Jasper Gein
Kaynak:Jasper,aklen biraz dengesiz bir gençtir,Arkadaşları Bobby ve Sein ile birlikte,Order’ın gizeminden etkilenmişlerdir.Wish House’un yıkıntılarını incelerken,Walter Jasper’i kurban etmiştir,ki Jesper bundan dolayı minnettar gibidir.Henry,Jasper’la Wish House’un dışındaki ormanda yürürken karşılaşır.Ona çikolatalı sütü verdikten sonra,Jasper da Henry’ye bir kürek verir.Henry bu kürek sayesinde Wish House’un anahtarını bulur.Jasper,buradaki odalardan birine girerek kaybolur.Fazla zaman geçmeden,Henry insanın kanını donduran bir çığlık duyar ve Jasper’in girdiği odayı araştırır.Kapıyı açmasıyla,Jasper’i canlı olarak yakılmış halde acı içinde kıvranırken bulur.Henry bu olaya şahit olurken,Jasper uzun zamandır aradığı “kırmızı şeytanı” gördüğünü söyler.Onu kimin yaktığı asla belirtilmemiştir.

---------------

18/21 - Andrew Desalvo
Uyanıklık:Wish House’daki çocukların ceza için gönderildiği Water Prison’ın bekçisidir.Bir şekilde,kendi hücrelerinden birinde kilitli kalır ve Henry tarfından serbest bırakıldıktan sonra,Walter tarafından yakalanır ve boğularak öldürülür.Bu olurken,küçük Walter’ı görür,sanki Walter hareket geçişinden sonra “ruhunu” ayırarak bir çocuk hayalet yaratmıştır.Henry de küçük Walter’ı, ilki Wish House’un hemen dışında olmak üzere ,oyun içinde defalarca görür.

-----------
19/21 - Richard BrainTree

Kaos:Richard,Güney Ashfield Heights Apartmanı’nın 207 numarasında yaşamaktadır.İlginç ,bir anlamda da vahşi(sadist de denebilir) bir adamdır.302 numarada yine aynı şeylerin olmasıyla,Joseph Schreiber’e olanları hatırlamış ve endişenmiştir.Henry’ye yardım etmenin bir yolunu aramıştır,fakat Walter onu da yakalayıp,kendi dairesinde elektrikli sandalyede öldürmüştür.Sonradan,Richard’ın başka bir komşusunu dövdüğünü ve bu yüzden,çoğu Ashfield Heights sakinin ondan sakındığını keşfederiz.

-----------

20/21 - Eileen Galvin

Anne(Yeniden Doğuş):Eileen,Henry’nin kapı komşusudur,Walter tarafından neredeyse ölünceye kadar dövülmüştür.Fakat,küçük Walter ve Henry’nin müdahalesi ile öldürülmesini engeller.20. Kutsal İşlem tamamlanmadığından,Walter onu kontrol edebilir,ve işlemin tamamlanmasını dener.

-----------

21/21 - Henry Townshed

Bilgelik(Bilgelik Alıcısı):Walter,son kurbanının,302 numaranın şu anki sakini olmasını planlar,”annesini” temizlemek için Henry ölmelidir ve böylece en sonunda annesi yeniden doğacak ve Walter tekrar onunla bir araya gelecilecektir.Oyuncunun hareketlerine göre,Henry,Walter’ı alt edebilir,ya da onun ellerinde ölür.
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 14.11.11, 16:02   #6
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1627
Mesajlar: 7,864
Ettiği Teşekkür: 27798
Aldığı Teşekkür: 34869
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Silent Hill Serisi - Bilinenler, Bilinmeyenler

Solaris Vs. Silent Hill

Silent Hill’deki olaylar her ne kadar Beyaz Claudia ile (isim oyununa dikkat) alakalı olsa da, para psikolojik olarak gücünü insan beyninin gücünden ve inancından alıyor. Claudia veya Dahlia gibi inancı son derece kuvvetli olan insanlar, yeri geldiğinde tamamen olağanüstü şeyleri gerçekleştirebilmektedir. Örneğin Douglas, Claudia’yı vurmak için silahını kaldırdığında ne olduğu hala esrarını korusa da, Claudia’nın psişik güçleriyle onu yaraladığını söyleyebiliriz. Aynı şekilde oyundaki yaratıkların da tam olarak ne olduğunu anlamak mümkün değil. Karanlık dünyanın Alessa’nın beynindeki acımasız bir dünya olduğu düşünülürse, yaratıkların da aslında onu etkileyen binlerce parçanın bir yansıması olduğu söylenebilir. Bu konudaki en büyük ipucuysa serinin ikinci oyunundan geliyor. Bu sefer de başkarakter James, kendi yarattığı yaratıklarla savaşır, çünkü pek çoğu şekilsiz canlılardır. Derileri garip bir nedenle çürümeye başlayan karısının parçaları gibidir. Aynı şekilde ürkütücü hemşireler onun hastaneye gidip geldiği yıllarda karşılaştığı ve bilinçaltına kazıdığı ayrıntıların ortaya çıkmasıdır. Diğer bir yandan en büyük teoriyse Sisli Silent Hill’deki yaratıkların, aslında sıradan birer Silent Hill sakini olduğu ki, bu konuda da elimizde epey kanıt var. İkinci oyunda, Silent Hill tarafından çağırılan 3 karakteri incelediğimizde (James, Eddia ve Angela) her birinin kendi cehennemini yaşadığını görürüz. Eddie, Piramit Kafa’yı göremediğini söyler. Onun için yaratıklar sürekli onunla alay eden insanlardır. Angela ise yaratıkları kendisine tecavüz eden babası olarak görür. (Labirent bölümünde ona rastladığımızda, kapı şeklindeki bir yaratığa baba diye seslenmektedir.) James ise normal insanları çürümüş insanlar olarak görüyor olabilir. En büyük ipucu oyundaki ilk yaratığı gördüğümüz yerde saklı. Oyunun ilerleyen bölümlerinde o kısma geri dönersek tıpkı bir cinayet mahallini andıran şekilde, polis kordonu ile sarıldığını görürüz. Öldürülen sadece basit bir yaratık olsa, polis bu kadar ciddi bir şekilde olaya karışmazdı. Başka bir sahnede de sokakta elbise giymiş ölü bir şekilsiz yaratık görüyoruz. Yine SH2’de bulduğumuz bir defterde şu sözler yer almakta: “Şeytanları gördüm. Buradaydılar, eminim. Ama arkadaşım hiçbir şey görmediğini söyledi. Eğer bu doğruysa, ben sadece bir illüzyon mu gördüm?” Üstelik oyunda gördüğümüz o yaratıkların verdiği fiziksel zarara, darbelere, Piramit Kafa’nın büyük bıçağına rağmen James’in sadece birkaç şişe enerji içeceği içerek hayatta kalabilmesi ne kadar olası, değil mi?

SH3’te Vincent ile Heather arasında geçen efsanevi bir konuşmada, Vincent, Heather’ın Silent Hill’deki en kötü insan olduğunu, “Onları” öldürmekten ne kadar büyük bir zevk aldığını yüzüne vurduğunda, Heather şaşkınlık içinde “Yaratıkları mı kastediyorsun?” diye sorar. “Yaratıklar?.. Sana öyle mi görünüyorlar?” dediğinde ise zaten aklından şüpheye düşmüş olan Heather korkuyla gözlerini açar. Vincent’ın sonradan şaka yaptığını söylemesiyse onun oyunlarından başka bir şey değildir. Silent Hill, sadece Alessa’nın değil, yolu oraya düşmüş herkesin kâbuslarını görünebilir hale getiriyordur. Tıpkı Stanislaw Lem’in büyük bilimkurgu romanı “Solaris”te olduğu gibi, Silent Hill de bilinçaltının karanlık dehlizlerine girmeyi biliyor. Bu yüzden SH2’nin Laura’sı gibi iyi niyetli ve masum kişiler asla o karanlık dünyanın bir parçası olmuyor.

Silent Hill’in meşhur sisine gelince, sisin özellikle Toluca Gölü’nün çevresinde yoğunlaşıyor olması, bunu da Beyaz Claudia’ya bağlamamıza neden oluyor. Belki tohumların saçtığı polenler aslında sisli olmayan kasabanın sisli görünmesine neden oluyordur. Diğer yandan kasabanın sisli halini görebilenler de, Alessa’nın dünyasına girecek olanlar oluyor. Belki de Beyaz Claudia, halüsinasyon gördürdüğü kişilerin bilinçaltındaki bulanıklığı ve karmaşayı görünür hale getiriyordur. Silent Hill hakkındaki pek çok konuda olduğu gibi bunda da kesin bir sonuca varamıyoruz.

SILENT HILL NELERDEN ESİNLENDİ?

1999 yılında piyasaya sürüldüğünden beri pek çoğumuzun belleğine unutulmaz bir şekilde kazınmış olan Silent Hill, birçok korku klasiğinden etkilenmiştir. İlk olarak akla gelen film Jacob’s Ladder oluyor. Vietnam savaşıyla başlayan film, ana karakterin yaralanmasından sonra zaman atlaması yaşıyor ve bir grup askerin savaş sonrası yaşadıkları travmalara odaklanıyordu. SH benzeri yaratıklar, sis tabakası ve mekânlar sıklıkla karışımıza çıkıyordu. Özellikle ilk oyunun Bad+ sonunda Harry’nin aslında ölüm öncesi hayallerini oynadığımızı öğrendiğimiz kısım filmdekinin birebir aynısı. Bunun dışında Team Silent’ın büyük bir Davi Lynch hayranı olduğu gözüküyor. Her oyunda pek çok gönderme yapmaktan kaçınmıyorlar. Hatta SH2’deki dolabın içinden Piramit Kafa’yı röntgenlediğimiz kısım, yönetmenin Blue Velvet filmini hatırlatarak gülümsetiyor. SH2’nin James’i ile Lost Highway’in Fred Madison’ı kendi karılarını öldürüyor ve anımsamıyor, ikisi de bunu bir videokaset sayesinde öğreniyordu. Oyundaki mekanların ve hikayenin çıkış noktası da Hideo Nakata’nın “öfkeli küçük kızın laneti” konulu filmlerini (Ringu 1-2, Dark Water) fazlası ile andırıyor. Senaristler de dördüncü oyun için, Ryu Murakami’nin yazdığı Coin Locker Baby’den oldukça esinlendiklerini açıklamışlardı.Oyundaki yaratık tasarımları ise çok daha sofistike etkileşimler sonucu ortaya çıkmış. Ünlü ressam Francis Bacon’ın resimde görülen tablosu ikinci oyundaki Lying Figure’ü fazlasıyla andırıyor. En bariz etkileşimse Alman sanatçı Hans Bellmer’in çalışmaları üzerinde olmuş. Hans Bellmer insan uzuvlarının rahatsız edici görüntüleri üzerine yoğunlaşmış bir sanatçı. Meşhur dört bacaklı kadınları ise SH2’de apartmanda gördüğümüz kadın hissi veren yaratıkların birebir aynısı ve çok daha rahatsız edici.Çok eğlenceli bir çıkış noktası da SH2’nin Maria’sında olmuş. Maria, hepimizin tanıdığı pop yıldızı Christina Aguilera’nin MTV “Gençlerin Seçimi Ödülü”nü aldığı geceki halinin birebir aynısı. Üstelik “Maria”, Christina Aguilera’nın pek de bilinmeyen ortanca ismi.


SAMAEL VE SEMBOLLER

Silent Hill 1’in Good sonlarını görenler hatırlayacaktır Samael’i. SH tarihinde ilk ve son kez Samael’le mücadele etmiş ve kötülüğü kısa süreliğine de olsa defetmiştik. Peki, kim bu Samael, filmde ve oyunda gördüğümüz şu sembol nedir, kökeni nereden gelmektedir?Çeşitli dinlere göre Samael’in ne olduğu değişir ama genel görüş Samael’in şeytanın en sadık yardımcı olduğu yönündedir. SH’de de Samael kötülük, günah ve kurban isteyen sıfatlar üzerine kurulmuştur (çizimlerine bakılırsa oldukça Baphomet’e benzemektedir). Alessa kendisine tanrı olarak Samael’i seçmiştir ve nefreti karşılığında kendisine yardım edeceğini düşünmektedir. SH1’de posterlere veya notlara baktığımızda şehrin Samael’den haberdar olduğunu ve ondan korktuğunu söyleyebiliriz. Oyunun çeşitli yerlerinde zaten Samael ile özdeşleşen işareti görüyoruz.

HERŞEY BİRER SEMBOLDÜR

Mark of Samael veya bir diğer adıyla Seal of Metatron (SH3’de Virun VII Chest diye geçiyor) oldukça gizemli bir sembol. Hakkında kesin bir bilgi yok ama şu ana kadar gerçek bir sembol olduğu ispatlanamadı. Bize göre oyun için yapılmış bir hayal ürünü (mutlaka bir sembolden esinlenilmiştir tabii). Alessa bu sembolü tılsım olarak kullanmaktadır. Böylece kötü güçlerini kendisini incitmek istediğinde veya kendisinin de bazı nefret ettiği kişileri incitmek istediğinde bu gücü kullanabilmektedir. Dahlia’nın “Tılsımın kullanıldığını öğrenince şok olmuştum...” demesinden Alessa’nın bu güce sahip olduğunu ve Dahlia’nın da bu güce sahip olmak istediğini çıkarabiliriz. Sembole baktığımızda bir takım işaretleri görebiliyoruz. Eski Enoch alfabesi bu şekilleri neredeyse tamamen destekliyor. Ortaya çıkan kelime de Xuchilbara’dır. Bu kelimenin anlamı tam olarak açıklanmasa da Xuchilbara’nın Piramit Kafa olduğu düşünülüyor.Silent Hill’de gizemini koruyan bir diğer sembol de Halo of the Sun. SH3 yükleme noktaları ve SH4’te de duvardaki geçitler bu sembolle gösteriliyordu. Görülen işaretlerden yola çıktığımızda eski Macar alfabesi bize birkaç fikir verdi. Ortaya tanıdık üç isim çıktı. Dördüncü isimse Alizer olarak değiştirebilir ki bu da başka bir melektir (bu aslında Raziel’in bir diğer adıdır. Raziel de “Tanrının Sırrı” demektir). Ortada gözüken üç daire de geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği temsil etmektedir.

Görüldüğü gibi Konami, oyunun çerçevesini oldukça büyük tutuyor. Bir din veya tarikata ait bir sembolü direkt kullanmak yerine, ondan esinleniyor ve ipuçlarıyla oyuncunun kendisinin bu sırları ortaya çıkarmasını istiyor. Silent Hill’i diğer türdeşlerinden ayıran en büyük özelliğinden biri de işte bu.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 1?
Silent Hill 1’deki Midwich Okulunda bulduğumuz öğretmen listesinde adı geçen K. Gordon, T. Moore ve L. Renaldo isimleri Sonic Youth isimli grubun üyelerinden direk olarak alınmış.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 2?
California eyaletindeki, San Bruno isimli yerleşim bölgesi, Team Silent’a ciddi bir şekilde ilham vermiş. Pek çok mekân ve binayı birebir oyuna aktardıkları söyleniyor.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 3?
Seride UFO sonuna sahip olmayan tek bölüm The Room. Yine de başkarakter Henry, hepimizi gülümsetecek bir takım UFO söylentilerinden bahsetmeden geçmiyor

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 4?
SH2’yi oynarken anlam veremediğimiz bir kare, dördüncü oyuna geldiğimizde çok daha anlamlı bir hale gelmişti. Resmini de göreceğiniz “There was a hole here. It’s gone now.” yazısı SH4 oyunun o zamanda habercisi gibi.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 5?
Oyunda önemli bir yeri olan Beyaz Claudia, tamamen hayal ürünü bir bitki. Neden bu ismi aldığını düşündüğümüzde ise karşımıza gerçekten varolan ve az bilinen iki bitki çıkıyor: Siyah Dahlia ve Pembe Heather.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 6?
Old Silent Hill’deki Finney Caddesi, büyük bir olasılıkla adını bilimkurgu yazarı Jack Finney’den alıyor. Finney’in en ünlü eseri “The Body Snatchers” da, hastanede gördüğümüz başkalaşım geçirmiş doktor ve hemşirelerin sırtındaki parazite benzer yaratıklar barındırıyordu.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 7?İlk oyunu bir kez bitirdikten sonra elektrikli testereyi aldığımız dükkanın adı “Cut Rite Chainsaws”, meşhur korku filmi Texas Chainsaw Massacre Pt. 2’da efsanevi psikopatı oynayan Dennis Hopper’ın ilk testeresini aldığı dükkânın adı ile aynı.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 8?
Silent Hill’in yakınlarındaki Toluca Gölü, gerçekten Güney California civarlarında bulunmakta. Yönetmen David Lynch’in yedi yıldır her gün düzenli olarak öğle yemeği yediği Bob’s Big Boy isimli restoran ise Toluca Gölü’nün yakınlarında, Warner.
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilinenler, hill


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yeni Mercedes B Serisi "Concept Blue-Zero" (2010) | Hybrit motor Kartal Fotoğraf Galerisi 0 23.01.09 22:44


WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.