Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Oyun Dünyası


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 05.02.13, 13:54   #1
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Thumbs up The Witcher 3: Wild Hunt (19 Mayıs 2015)


CD Projekt RED'in yeni oyunu The Witcher 3 duyuruldu! GameInformer yeni sayısının kapağını açıkladı ve daha önce de Cyberpunk 2077'den gelme ihtimali olan The Witcher 3, resmi olarak duyuruldu.

Aşağıda GameInformer'ın kapağını, hazırlanan dosya konusunun fragmanını ve dergide yer alan konsept çalışmaları görebilirsiniz; biz de o sırada açıklanan ilk bilgileri paylaşalım:- Skyrim'in dünyasından 20% daha büyük
- Haritanın bir ucundan diğer ucuna gitmek at üstünde bile 40 dakika sürüyor
- REDengine 3 ilk defa kullanılacak
- Oyun bölümlere ayrılmayacak
- Geralt herkes için savaşmaktan bıkmış durumda
- Yeni nesil konsollara gelecek

Böylelikle özetleyecek olursak, ve GameInformer'ın sitesinden alıntılarsak: Önceki oyundan 30 kat daha büyük. Hatta Skyrim'den bile büyük. İlk defa REDengine 3 kullanılacak. PC'nin yanı sıra "mümkün olan tüm yüksek teknoloji platformlara" çıkacak, yani kısaca "henüz duyurulmamış yeni nesil konsollara" demek.

The Witcher 3 çıkış tarihi ise en erken 2014 olarak gözüküyor. CD Projekt RED, direkt olarak "yeni nesil oyun" demekten kaçınmıyor ama "yeni nesil konsollara da gelecek" demek için muhtemelen bu konsolların resmi duyurusunu bekliyor. Tam ismiyle The Witcher 3: Wild Hunt, bizi savaşların yok ettiği fırtınalı ormanlardan, karanlık bir kente gidebileceğimiz kocaman bir dünyaya sokuyor. Ve REDengine 3'in yeni streaming teknoloji sayesinde yükleme ekranı diye bir şey olmayacak.

The Witcher 3 direkt olarak "yeni nesil RYO" olarak konumlandırılıyor. Bu yüzden PS3 veya 360'a gelmesini beklemeyin. Oyun PC'nin yanı sıra yeni nesil konsollar için hazırlanıyor ve 2014 yılında çıkması bekleniyor.

Ana karakterimiz iki oyundur tanıdığımız Geralt of Rivia yine. Hafızası yerine geri gelmiş ve başkaları adına savaşmaktan bıkmıştır. Sakalını da iyice uzatan Geralt artık gizemleri çözüp yaratıkları bertaraf ediyor. Burada en güzel şey, oyunun hikayesi bölümlerle ayrılmış değil, hikayede belli kırılma noktaları yok ve tüm dünya bir yekün halinde.

Tüm dünyanın yekün halde olması da dünyayı oyunda en önemli noktalardan biri olarak konumlandırıyor. Şöyle ki, oyun dünyasını oluşturan haritayı Skyrim ile kıyaslayacak olursak; Skyrim haritasından %20 daha büyük olacak The Witcher 3'ün haritası. Bu da The Witcher 2'nin tam 40 katı büyüklükte bir harita demek. Harita öylesine büyük ki, at üstünde bile bir taraftan diğer tarafa gitmek yaklaşık 40 dakika alıyor. Elbette teknelerle veya hızlı-seyahat yollarıyla haritada seyahate edebiliyor olacağız.

Peki böylesine büyük bir haritayı, bölümlere ayrıştırılmadığı halde bilgisayarlarımız (ve yeni nesil konsollarımız) nasıl kaldıracak? CD Projekt RED, REDengine 3 motorunda gelişmiş bir "streaming" teknolojisi kullanıyor. Böylelikle oyunda hiçbir noktada, hiçbir ara yükleme süresi olmayacak. Ekibe göre bu ara yükleme süreleri, Skyrim gibi açık dünya oyunların özgürlük hissiyatını baltalayan en büyük etkendi, bunu The Witcher 3'te görmeyeceğiz.

Oyunun anlatımı ise üç tabakalı gelecek.

En alttaki tabakada, açık dünyanın getirdiği mini aktiviteler yer alacak. Eşya üretme, materyal toplama, oyun boyu devam eden irili ufaklı görevler ve yaratıkları öldürme. Bu tabakadaki görevlerin yazılı halleri 100 saatten fazla tutuyor ve köylerdeki insanlardan yardım etmekten tutun, Skellige krallarına yardım etmeye kadar büyük bir görev yelpazesi var.

Sonraki tabakada, Nilfgaardian istilasının Skellige, Novigrad ve No Man's Land bölgelerinde yer alan özel görevleri yer alıyor, yani dünyanın politik durumu ayrı bir katman olarak sayılıyor The Witcher 3'te.

Son tabakada ise Geralt'ın ana hikayesi geçiyor, sevdiklerini aradığı ve Wild Hunt peşinde geçen macerasını oynuyoruz.

Bu üç anlatımın da ortak noktası, oyuncuların seçimler konusunda özgür olması ve bazılarını yapmamayı tercih etmesi, ama yaptığı seçimlerin ve vazgeçişlerin oyuna direkt olarak etki ediyor olması.

The Witcher 3'te haritadaki her bölgenin kendi hikayesi de ayrı olacak. Ana hikayedeki büyük olaylar, dünyanın durumu için "kapı" görevi görecek. Örneğin bir köy haydutlar tarafından saldırı altındaysa ve Geralt oraya yardım etmezse; hikayedeki belli olaylardan sonra köydeki vatandaşlar evlerini terkedip gidiyorlar.


Hava koşulları ise The Witcher 3'teki önemli bir gelişme. CryEngine 3'ten de tanıdığımız "hacimsel bulut" teknolojisi REDengine 3'te de karşımıza çıkıyor. Bu da hava koşullarının kontekst olarak oyuna etki etmesinin yanı sıra, grafik olarak da enfes görüntüler sunuyor. CryEngine 3'ü kurcalarken motorlarda bu tarz hava koşullarının etkisini görenlerdenseniz, bunun oyun atmosferi için ne denli güzel bir gelişme olduğunu anlayacaksınız.

Oyunda yaratıklar da büyük önem kazanmış durumda. Hem çeşitlilik açısından sayıları artıyor, hem de yapay zekaları baştan yazılıyor. Yaratıkları avladığınız kısımlarda yaratıklar çok önemli, hangisinin ne yapacağını önceden öğrenmezseniz sıkıntılı vakitler geçirebilirsiniz. Dünyadaki kitaplardan yaratıklar hakkında bilgi alabilirsiniz, kitapları tercih etmiyorsanız vatandaşlarla konuşarak ipuçları elde edebilirsiniz. Çarpıştığınız düşmanlar ise sizin seviyenize göre seviyelendirilmiyor, hepsinin seviyesi belli. Yaratıklar ile ilgili en güzel nokta ise hepsinin değişkenleri olması. Aynı yaratık başka bir bölgede daha farklı davranabilir, veya gece / gündüz döngüsüne farklı güçler kullanabilir. Boss dövüşlerinde ise önceden yazılmış noktalar yok, her şeyi tamamen yaratığın yapay zekası kontrol ediyor olacak.

Ama yaratıklar konusunda bilgi edinmek bir noktada oldukça önemli oluyor, zira dövüştüğünüz yaratıkla ilgili ne kadar bilgi sahibiyseniz ona karşı o kadar çok şansınız var. Düşmanın kritik noktalarını bildiğiniz için oralara çalışarak, onu çok daha rahat alt edebilirsiniz. Açıklanan örneklerden birisi vampir örneği mesela, zehir bezine vurarak saldırılarında verdiği zehri azaltabilirsiniz ya da hemen öldürebilmek için iki kalbine birden kılıcınızı saplayabilirsiniz. Eğer bunları bilmiyor olsanız hem zehrinden daha fazla etkileneceksiniz, hem de öldürmek için oldukça uğraşacaksınız. O yüzden dünyadaki her detaya dikkat edip, dünya ve içinde yaşayanlarla ilgili edinebildiğimiz bilgiyi azami derecede tutmakta fayda olacak.

Yaratık kesmek basit bir konu gibi dursa da, CD Projekt RED bunu oldukça ön planda tutmuş ve sıkıcı hale gelen "Grind" dinamiğini zenginleştirmiş. Örneğin yaratıklardan düşen eşyalar, doğada normalde bulamayacağımız eşyalar olabiliyor. Özel bir iksir için gereken, sadece o yaratıkta bulunan bir hammadde örneğin, ya da silah yapmak için gereken özel materyaller yaratıklardan düşüyor. Yani yaratıklar XP'den daha fazlasını ifade ediyor The Witcher 3'te. Ayrıca Geralt'ın yeni mutasyon gelişim ağacında da bu özel materyalleri kullanmamız gerekebiliyor.

Üretim sisteminin ne kadar geniş olduğunu, yukarıda anlattığım yaratık loot sisteminde kafanızda canlandırabilirsiniz. Ancak The Witcher 3'te silah ve zırh üretimi ile geliştirmesi inanılmaz derecede kişiselleştirilmeye açık bir durumda. REDengine 3'te yer alan yeni "kumaş simülasyon teknolojisi" sayesinde hiçbir zırh parçası bir diğerine benzeyemeyecek. Ayrıca yaratıklardan elde ettiğimiz hammaddeler ile de zırhlarımızı güçlendirebiliyor olacağız (mesela güçlü bir yaratık derisini zırhımıza ekleyerek daha dayanıklı olacağız ve bu görsel olarak kumaş simülasyon teknolojisi tarafından da işlenecek). Kişiselleştirilebilir tek karakter geliştirmesi sadece kostümler değil, berbere gidip Geralt'ın saçını kestirebileceğiz; ama boyatmak mümkün olmayacak. Sakallara ne yapacağımız konusunda ise bir bilgi henüz açıklanmadı.

Dövüşlerin akıcılığı ve oyunun yüksek olan öğrenim eğrisi de elden geçiriliyor üçüncü oyunla beraber. The Witcher 2'de sadece 20 dövüş animasyonu varken, The Witcher 3'te bu sayı 96'ya çıkıyor. Ayrıca dövüşler esnasında birden çok yaratıkla kapışıyorsak, yeni "ağırlık" sistemi ile sayesinde, o yaratık grubun en güçlü olanları kadrajımızdan çıkmayacak. Dövüş sistemine göre oyuncular düşmanlara tek bir tuş ile kolayca saldırabiliyor olacak ve her hareketin işleme süresi de neredeyse aynı olacak. Böylelikle hareketlerimiz esnasında düşmandan gelecek saldırıları savuşturmak veya onlardan kaçmak için vaktimiz olacak. Stamina bitse bile saldırıları savuşturabiliyor olacağız ama tabi ki stamina sıkıntısı yüzünden biraz hasar alıyor olacağız. Bu demek değil ki hareketler, kesilebilir olsun diye yavaş olacak; tam aksine Geralt inanılmaz hızlı dövüşebiliyor olacak. Tabi ki düşmanlarınız da aşağı kalır hızda olmayacak, ağlamayana meme yok ne de olsa.

The Witcher 3 ile beraber seriye eklenecek bir diğer özellik ise, at üstünde dövüş mekanikleri. Henüz erken test aşamasında olduğu için, oyunun içinde böyle bir özellik olup olmayacağı aslında pek de kesin değil. CD Projekt RED eğer gerekli gördüğü kaliteye ulaşmazsa bu özellikte, oyuna koymayı düşünmüyor. Ama her ne olursa olsun ATLAR, The Witcher 3'te inanılmaz önemli bir yere sahip olacak. Hem eşya taşımada, hem de dünyada gezinmek için.

Ekip bir yandan da The Witcher 2'deki envanter sisteminin ne kadar çileden çıkarıcı olduğunun farkında, bunu The Witcher 3'te geliştireceklerini açıkladılar o yüzden. Ekip demişken, The Witcher 3 üzerinde önceki oyunun tam iki katı büyüklüğünde bir ekip çalışıyor.

Şimdiye kadarki en zengin rol yapma oyunu ile karşı karşıya olabiliriz. Ama bu kadar güzelliğin bir de dikeni olmasa olmazdı; bu oyun The Witcher üçlemesinin son oyunu olacak... Hüzünbaz bir heyecan içindeyiz. Yeni nesil konsollar, bu kadar güzel bir RYO derken 2014'e kadar nasıl sabredeceğimiz konusunda pek de bir fikrimiz yok. En iyisi şimdi Steam'den ilk iki oyunu hemen indirip, iki yıla yaya yaya oynamak...****
Yazar - Berkant Jeff Akarcan(Merlininkazani)


Kaynaklar - Merlininkazani,Gameinformer

__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.02.13, 12:32   #2
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3 Yolda..

__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.13, 20:51   #3
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt(2014)

Son yapılan duyuruya göre yapım için PS4 seçeneğide gözüktü.. Böylece Oyun'un şimdilik hem pc'ye hemde PS4'e çıkacağı kesinleşmiş durumda...
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.02.13, 20:39   #4
we can stop the rain

Supertramp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 73
Mesajlar: 656
Ettiği Teşekkür: 2472
Aldığı Teşekkür: 2412
Rep Derecesi : Supertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmedeSupertramp muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt(2014)

Dört gözle bekliyorum harika bir seri.
Supertramp isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Supertramp'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.04.13, 17:12   #5
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt(2014)

RPG hayranlarınıın duydukları anda merakla beklediği Witcher 3: Wild Hunt için detaylar açıklanmaya başladı. worldofplayers adlı forum'da yapılan açıklamalarda oyunun yeni savaş sistemi ve oynanış süresi anlatılıyor. Buna göre Witcher 3: The Wild Hunt'ta şunlar olacak:

-Witcher 3 dünyasının oyuncunun yaptığı eylemlere göre 36 farklı durumu ortaya çıkacak. Dahası oyunun 3 farklı sonu bulunacak ve her son bir saat uzunluğunda olacak.

-Kayıtlı oyunlarınızı import edebileceksiniz ancak bu karkaterlerin geçmişini etkilemeyecek. Yine de karakterlerin kendilerini etkileyecek.

-Axii kullanarak at satın alabilecek ya da vahşi atlardan bir tanesini evcilleştirebileceksiniz.

-Geralt yeni oyunda çok daha fazla çevik olacak. Artık ne zaman isterse zıplayıp tırmana bilecek.

-Etrafta vahşi hayvanlar bulunacak. Geralt onları avlayabilecek ve onların kürklerini, pençelerini, vs.'lerini toplayabilecek.

-Ana hikye 50 saat sürecek.

-Geralt'ın bir şeyler çaldığını gören insanlar muhafızları çağıracak.

-Yeni oyunda Fallout 3 benzeri bir VATS mekaniği bulunacak. Yaratıkların belirli bölgelerine hedef alabilecek ve ağır çekim modunda bu bölgelere saldırabileceksiniz.

-Geralt 60. seviyeye kadar çıkabilecek

-PC ve konsol versiyonlarında tamamen farklı arayüzler bulunacak.

-Tecrübe puanlarını sadece görevleri yapark kazanacaksınız. Avlanmak size sadece para ve crafting materyalleri sağlayacak.

-Balta fırlatma ve kart oyunları olmak üzere iki yeni mini oyun olacak.

-Ekonomi yeni oyunda bölgeden bölgeye değişecek. Bazı yerlerde aynı ürünü daha ucuza alabilecek ya da daha pahalıya satabileceksiniz.

Ayrıca yapılan son açıklamada oyunda DRM (Dijital haklar yönetimi) bulunmayacağı duyuruldu. Geliştirici Maciej Szczesnik "Bizler DRM'den tamamen kurtulmaya çalışıyoruz. Eğer birisi oyunumuzu korsan olarak indirmek isterse, eninde sonunda bunu başaracaktır." diyor.

CD Projekt RED'in genel müdürü Adam Badowski açıklamalara devam ediyor "Korsan tabii ki kötü bir durum. Elinizden bir şey gelmiyor. Ancak, torrent sitelerinde oyunlarımızda DRM olmadığı için insanların korsan indirmeyin diye yorumlar yazdıklarını görüyoruz."

Witcher 3'ün hikaye yazarı Jakub Szamalek verdiği röpörtajda Witcher 3'ten ne beklememiz konusunda biraz daha aydınlattı bizi. "Zor meseleleri ele almaktan korkmuyoruz" diyen Szamalek, aynı zamanda Geralt'ın kadınlarla olan ilişkilerine de açıklık getirdi. Önceki oyunlarda hep birçok farklı kadınla beraber olabildiğimizi belirten yazar, bu sefer yaptığınız seçimlere göre bazı aşk ilişkilerinin size tamamen kapalı bile olabileceğini belirtti. Yani romantizm biraz gerçek hayat gibi olacak; eğer hedefinizin suyuna gitmezseniz biraz zor.

Bunun dışında üç farklı tamamen oynanabilir epilog (yani oyunun sonundan sonra neler olduğunu anlatan bir bölüm) olacağını ve bunun tamamen oyun içi seçimlerimize bağlı olacağını belirtti Szamalek. Fakat sanıyoruz ki bu biraz Mass Effect gibi olacak. Yani oyunun sonunda gelen tek kocaman bir seçim. Umalım da onun kadar kötü uygulanmasın.(Merlininkazani)
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.07.13, 23:38   #6
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt(2014)

__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.09.13, 22:12   #7
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt(2014)

Bu sinematik 2 milyona yakın kişi tarafından izlenmiştir..Forum Gerçek Flash Dosyası

__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.09.13, 22:26   #8
Tam Üye

Gündönümü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Yaş: 49
Konular: 50
Mesajlar: 252
Ettiği Teşekkür: 624
Aldığı Teşekkür: 1146
Rep Derecesi : Gündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt(2014)

The Witcher 2 oyununu yükledim bilgisayarıma. Türkçe yaması olması çok büyük bir artıydı benim için. Bilgisayarım oldukça güçlü olmasına rağmen kasmalar yüzünden oynayamadım ve kaldırdım maalesef.
__________________
Gündönümü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Gündönümü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.09.13, 14:10   #9
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt (2014)RPG türünün beğenilen serilerinden The Witcher, ikinci oyunuyla birlikte resmi bir şekilde PC sürümünde Türkçe dil desteğine kavuşmuştu. Oyunceviri.com'un gönüllü çevirmenleri sayesinde gelen altyazı desteğini bu kez The Witcher 3'te görmek için kampanya başlatıldı.

Change.org aracılığıyla başlatılan bu kampanya, daha önce gördüklerimizden epey farklı. Zira bu imza kampanyası, Oyunceviri.com bünyesinde The Witcher 2'ye Türkçe altyazı desteği eklemiş kişiler tarafından başlatıldı. Şimdilerde 23 Studios isimli profesyonel bir stüdyoda lokalizasyon işlemlerini yapan ve The Witcher 3 için de gönüllü olan ekip, CD Projekt ekibinden bir yanıt bekliyor. Bu yanıtın hızlı gelmesi için bir imza da siz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.(BSC)
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.13, 21:53   #10
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1635
Mesajlar: 7,896
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35009
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Cevap: The Witcher 3: Wild Hunt (2014)

Konsol sektöründen elini ayağını çeken Nvidia, PC oyunculuğuna yüklenmeye devam ediyor. Daha önce önemli oyun firmalarıyla görsel teknolojiler açısından anlaşmalar sağlayan Nvidia'nın The Witcher 3 adına anlaşmasından bilgiler geldi.

Polonya'daki bir oyun fuarında CD Projekt Red yetkililerinden bilgi alan DobreProgramy isimli Polonya kökenli site, CD Projekt Red'den Christopher Kzyscina ile konuştu. Yaptığı açıklamalarda oyunun yapımcısı, The Witcher 3'ün her üç platformda da hemen hemen aynı gözükeceğini, fakat PC'de Nvidia kartlarda en iyi görselliğin yakalanacağını söyledi. Kzyscina'nın belirttiklerine göre The Witcher 3, Nvidia'nın özel teknolojilerinin haricinde daha iyi efektlerle karşımıza çıkacak.(BSC)
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
büyük, hunt, için, mayıs, olarak, wild, witcher, yeni


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bandırma Vapuru (19 Mayıs 1919) OkyanusunKalbi Türk Tarihi 4 17.06.20 21:53
Nutuk Ekin Atatürk Kimdir? 27 11.10.15 13:04
27 Mayıs 1960 Devrimi oneyouu Türk Tarihi 0 25.01.09 02:11


WEZ Format +3. Şuan Saat: 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.