Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Mutfağı > Pratik Bilgiler & Püf Noktalar

Pratik Bilgiler & Püf Noktalar Yemeklerle ilgili pratik bilgiler, püf noktalar


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.04.09, 20:33   #1
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1444
Mesajlar: 5,870
Ettiği Teşekkür: 18124
Aldığı Teşekkür: 25837
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Red face Sofra Düzeni Nasıl Olmalı? Sofra Örnekleri - Romantik Masa Nasıl Hazırlanır

Masa Düzeni Nasıl Olmalıdır ?Özel bir yemek daveti için sofra hazırlamak sizi korkutmasın. Bazı temel kuralları izleyerek kolay bir şekilde zarif bir yemek masası hazırlayabilirsiniz.
 • Sofranın üzerine ütülenmiş güzel bir örtü örtün.
 • Tabakları düzenli bir şekilde iki tabak arasında aynı mesafeyi bırakarak koyun.

Masa örtüsünün üzerine ilk olarak düz ve büyük olan tabağı (bu sizin yemekleri sunduğunuz tabak olucak ve en altta kalıcak) yerleştirin. Bu tabağın üzerine ana yemek tabağı ve ortasına çorba kasesini yerleştirin.

Her tabağın en üst soluna bir ekmek tabağı yerleştirilir. Ekmek tabağı, eğer servis tabağımızı bir saat olarak düşünürsek 10:00 , 11:00 yönünde konulabilir.

Not: Salata tabağı çorba bittiğinde çorba kasesiyle yer değiştirilir.

 • Peçeteleri yerleştirin.

Peçeteleri tabağın soluna yerleştirin,masanızın büyüklüğüne göre peçete ve tabaklar arasında yer varsa çatalları peçetenin üzerine yerleştirebilirsiniz yada masanız genişse çatallar masa örtüsüne yerleştirilebilir.

 • Varsa gümüş takımlar yada çatal bıçak kaşıkları tabağın her iki tarafına yerleştirin.

Çatal bıçak ve kaşıkları soldan sağa yerleştirin.

Salata çatalı, sonra ana yemek çatalı, bıçak, sonra sağ tarafa çorba kaşığı, ekmek tabağının üstünün yatay bir şekilde karşısına yada üzerine tereyağı bıçağını yerleştirin. Tabağın yukarısına bir tatlı kaşığı ( çatalla yenilebilecek bir tatlı ise yanına tatlı çatalı) yerleştirin.

 • Bardaklar kaşık ve bıçağı yerleştirin.

Su bardağını tabağın sağ üst köşesine, bıçağın hizasında yerleştirin. Su bardağının sağına ve kaşığa doğru şarap bardağını yerleştirin. (İçkisiz davetlerde şarap bardağı yerine meşrubat için bir bardak daha yerleştirin)

 • Tuzluk biberlik ve çiçekleri yerleştirin.

Masanın ortasına yakın, misafirlerin uzanabileceği şekilde tuzluk biberlikleri koyun, ve dekorasyon için sofranıza zarif bir çiçek ekleyin.
A) Peçete

B) Ana yemek tabağı

C) Çorba kasesi

D) Ekmek ve tereyağı tabağı,tereyağı bıçağıyla

E) Su bardağı

F) Şarap bardağı

G) Şarap bardağı

H) Salata çatalı

I) Ana yemek çatalı

J) Tatlı çatalı

K) Bıçak

L) Tatlı yada çay kaşığı

M) Çorba kaşığı


Sofrada çatal, bıçak ve kaşıklar nasıl yerleştirilmeli?
Sofra Düzeni
Masada değişik şekillerde servis yapma olanağınız olsa da temel olarak kullanılan çatal, bıçak ve kaşıkların düzeni hep aynıdır. Hemen hemen hiç değişmeyen 5 çeşit çatal bıçağın nasıl yerleştirilmesi gerektiğini birlikte hatırlayalım.

1) Çorba kaşığı. Sofra düzenlerken çorba kaşığı sağ baştan birinci sıraya konulmalıdır.

2) Bu çatal ve bıçak soğuk ve sıcak ordövrler için kullanılır. Ana yemeklerde kullanılan çatal ve bıçağa çok benzer fakat biraz daha küçüğüdür. Bıçak tabağın sağ tarafında, sağ baştan ikinci sıraya, çatal ise tabağın sol tarafında, sol başa konur.

3) Bu çatal ve bıçak balık için kullanılır . Bıçak sağ baştan üçüncü sıraya, çatal ise sol baştan ikinci sıraya konur.

4) Bu çatal ve bıçak ise ana yemekler için kullanılır. Bıçak tabağın hemen kenarına sağ tarafa, çatal ise tabağın yine hemen kenarına sol tarafa yerleştirilir.

5) Çatal ve kahve kaşığı kahvaltı için kullanılır. Ya da yemek sofranızda tatlı çatalı, bıçağı ve kaşığı olarak bulunur. Eğer masanızın daha zengin ve şık görünmesini istiyorsanız kahvaltı sofrası düzenlerken ekmek tabağı kullanabilirsiniz. Tabağın sol kenarına da yağ bıçağı koyabilirsiniz. Ancak kullanılan malzemelerle ilgili değişikliklerde yapabilirsiniz. Örneğin balık yemeğiniz varsa ve bir sos hazırladıysanız kahve kaşığını sos kaşığı olarak da kullanabilirsiniz.

Sofra düzeni pek bilmediğim her misafir ağırladığımda çatal bu taraf bıçak bu tarafta mı olmalı ? diye düşündüğüm bir konu. Kendim için küçük bir araştırma yaptım. Bu resimler sofra hazırlama sırasında işinize yarayabilir.
Yemek davetleri için küçük öneriler

 • Davetlerde Giysi
Giyeceğimiz kıyafet, davetin saatine ve şekline, çağıran kişinin yakınlık derecesine göre değişebilir. Eğer davetiye ile gidilen bir davetse ortam daha resmi olacağından, erkekler takım elbiseden smokine, kadınlar şık bir elbise, döpiyes tuvalete kadar çeşitli seçimler yapabilirler. Unutmayın seçtiğiniz kıyafet herşeyden önce kendinize olan saygınızın önemli bir göstergesi. Sakın çılgınlık yapıp, bir davete blue-jean ile gitmeyin.

 • Tanıştırın Kaynaştırın
Dostlarınız için bir davet vermeye karar verdiniz. Eğer çağırdığınız kişilerden birbirlerini tanımayanlar varsa, sakın onların kendi kendilerine tanışmalarını beklemeyin, bu büyük kabalık sayılıyor. Ama tanıştırmanında kuralları var : Sonradan gelen kişi önce gelene, erkek kadına ve genç yaşlıya tanıştırılır. Bu ufacık detayı aklınızın bir köşesinde tutarsanız nezaketi elden bırakmamış olursunuz.

 • Sigarasız Sofralar
Nerede olursak olalım, eğer sigara içeceksek mutlaka çevremizdeki insanlardan izin istemeliyiz. Bu karşımızdaki insana saygımızı belirtir. Bir zamanların kurallarına göre her ne kadar sigara içmeden önce kadınlardan izin alınması gerekiyorduysa da … Artık eşitlik var ! Önemli olan kimseyi dumanımızla rahatsız etmemek.

 • Ev Sahibi İçin Küçük Bir Jest
Herhangi bir yere davet edildiğinizde, götürülecek en güzel hediye, tabii ki çiçektir. Yakın arkadaş davetlerine içecek ya da yiyecek götürülebilir. Fakat unutmayın ki götüreceğiniz hediye hem sizin kişiliğinizi yansıtmalı, hem de davet sahibinize verdiğiniz değeri göstermelidir.

 • Böreği Nasıl Yemeli
Mükemmel bir sofradasınız ve işte sıra böreğe geldi. Şunu iyi bilin ki böreği çatalla kesmek kesinlikle doğru değildir. Çatalı böreğe batırıp bir çırpıda ağıza atmak daha beter! Yapılacak en doğru şey tabii bıçakla küçük lokmalar kesmek. Aman unutmayın, bebekler gibi hepsini önceden değil, yedikçe keseceksiniz.

 • Çatal Bıçağın Dili
Güzel bir yemek masasında hem hoş lezzetler tadıp hem de arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçirdiniz. Yemekten sonra sıra meyvaya geldi. Hizmet eden garsonlar arkadaşlarınızın tabağını alıp meyva servisi yaptı. Garsonla defalarca göz göze geldiğiniz halde ısrarla sizin tabağınızı almadığını gördünüz. Unutmayın bir takım kurallar bu gibi durumlar için yaratılmıştır. Eğer çatal ve bıçağınızı yemek tabağınızın üstüne çapraz bir biçimde koymuşsanız, bu garsona “yemeğimi henüz bitirmedim” mesajı verir. Eğer tabağınızın alınmasını istiyorsanız, çatal ve bıçağınızı birbirine paralel bir şekilde tabağınızın ortasına koyun. Tabağınızda hala yemek olsa bile, garson artık yemeğe devam etmeyeceğinizi anlayacaktır.

 • Ve Sohbet...
4-5 kişilik küçük gruplarda, kişilerden biriyle diğerlerinden daha fazla özel bir şekilde ilgilenmek toplantıların tadını kaçıracak yanlış bir davranıştır. Ancak kalabalık bir yemek daveti veya toplantı söz konusu olduğunda durum değişir. Hem sağ, hem sol taraftaki masa komşunuzla eşit olarak ilgilenmeniz gerekir. Herkesin sabih oturma yeri olmadığı toplantılarda ise gruptaki dostlarınız, eşiniz, nişanlınız ve pek çok ev arkadaşınız olsa bile, size yakışan o gece tanıştırıldığınız diğer davetlilerle de sohbet etmektir.


Konu Kartal tarafından (23.04.09 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir..
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 23.04.09, 20:59   #2
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1444
Mesajlar: 5,870
Ettiği Teşekkür: 18124
Aldığı Teşekkür: 25837
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sofra Düzeni Nasıl Olmalı ? Sofra Örnekleri-Romantik Masa Nasıl Hazı

Romantik Masa Hazırlama Önerileri
Öncelikle çocuklarınız varsa onlar için ayrı bir yemek hazırlayın yada sevdikleri yiyecekleri dışarıdan sipariş edin (pizza…vs) , onlara oyun oynamaları yada tv seyretmeleri için izin verin. Çok küçük çocuğunuz varsa erken yatırın yada bir süreliğine yakınlarınıza emanet edin.

 • Menüyü belirleyin
Çok fazla zamanınızı almayacak pratik yemekler hazırlayın.
Bu özel günde zamanınızın büyük bir çoğunluğunu mutfakta yemek hazırlamakla geçirmeyin, son beş dakika içinde ısıtılacak şekilde yemeğiniz hazır olsun

 • Masayı hazırlayın
Masa hazırlama konusunda aşağıdaki yazılar yardımcı olabilir.

 • Bir sofra örtüsü örtün.
Renk seçiminiz kırmızıdan yana olsa iyi olur.
Kırmızı kumaş& kağıt peçeteler, kırmızı mum, kırmızı masa örtüsü kırmızı renkli yemekler tatlılar. Dekorasyonunuzu siyah ve beyazla kombine edebilirsiniz.

 • Ortaya Onun sevdiği çiçekleri koyabilirsiniz.
Ancak hiçbir çiçek aşkı kırmızı gülden daha fazla ifade edemez.

 • Tabakları yerleştirin.
Tabakların üzerine bir adet kırmızı gül koyabilirsiniz veya masanının ortasına yerleştirdiğiniz vazoda birkaç adet gül bulunabilir.
 • Kristal bardaklarınızı hazırlayın, şamdanlarınızı çıkarın. Varsa hep sakladığınız özel yemek takımlarınızı bu gece için kullanın.
 • En son olarak mumlarınızı şamdanlarınıza yerleştirin.
Mumlar romantik yemeğinize büyülü bir dokunuş ekleyecektir.
Ayrıca ev dekorasyonunda da suda yüzen mumlar kullanabilirsiniz.
Ve evinizin istediğiniz bir bölümüne mumdan ve gül yapraklarından romantik bir yol yapabilirsiniz
Önceden herşeyi hazırlayın en sona mumları yakmak, giyinmek ve fonda çalacak olan müziği ayarlamak kalsın.

 • Ve çikolatayı unutmayın
İçinde çikolata bulunan bir tatlı olması masanızı renklendirir. Çikolata soslu dondurma, tiramisu, kalp şeklinde bir pasta… Seçim size kalmış..

Bambaşka bir Sevgililer günü atmosferini yakalamak için tatlı olarak Narlı cheese kek yapabilirsiniz.

Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 01.09.09, 11:18   #3
Süper Üye

nur@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 511
Mesajlar: 2,260
Ettiği Teşekkür: 1393
Aldığı Teşekkür: 5451
Rep Derecesi : nur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Masa Süslemeleri İçin Öneriler

İşte size misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz şık masalar...

Yaz mevsimi hepimizi heyecanlandırdı. Artık akşamları sadece televizyon izlemek değil, sevdiklerimizle birlikte olmak istiyoruz. Bunun bir yolu da onları evimize davet etmek…

1. Taze sebzelerden oluşan orta masa süsü:

Evinizde bulunan dikdörtgen bir saksının içine kiraz domates, karnıbahar, turp, mini boy havuç ve salatalık gibi sebzeleri düzgünce yerleştirerek bir kompozisyon yapıp çok doğal ve güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.


2. Kum ve mumun birlikteliği:

Plajlardaki doğal ortamı evinize getirmek için cam bir vazonun içine kum koyabilir ve ince beyaz mumları kuma saplayarak romantik ve loş bir ortam yaratabilirsiniz.


3. Deniz kabuklarından kompozisyon:

Değişik şekillerdeki deniz kabuklarını bir araya getirerek ve araya mercanlar karıştırarak deniz ve yaz havasını masanıza taşıyabilirsiniz.


4. Vazolarda minimalim:


Birkaç cam uzun vazoya aynı cinsten ayrı renklerde birer çiçek koyarak farklı bir tarz yaratmanız mümkün.


5. Saksılarınızda bulunan yeşillikleri sofranıza taşıyın:

Hepimizin yemek yaparken kullandığı biberiye, fesleğen, nane ve kekik gibi otları küçük ve aynı büyüklükte saksılara ekerek soframızda sergileyebiliriz. Hem sunacağımız yemeğin türüne göre otlardan yemeğimize ilave etme, hem de harika kokular eşliğinde bir akşam yemeği yeme şansına sahip oluruz.


6. Masa aydınlatmasında fenerli çözüm:

Masamızın üzerinde bulunan şemsiyeye, ağaca ya da pergolaya ascağımız küçük fenerler hem süs hem de aydınlatma vazifesi görebilir.


nur@n isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
15 Üyemiz nur@n'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.09, 17:34   #4
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 8,366
Ettiği Teşekkür: 36758
Aldığı Teşekkür: 38609
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Masa Süslemeleri İçin Öneriler

Hepsi olmasa da uygulanabilecek olanları var....

Yemek yapmayı çok fazla bilmesemde, masa düzenleme de iyiyimdir...
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.09, 17:55   #5
Süper Üye

nur@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 511
Mesajlar: 2,260
Ettiği Teşekkür: 1393
Aldığı Teşekkür: 5451
Rep Derecesi : nur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masa Süslemeleri İçin Öneriler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi smyrna Mesajı göster
Hepsi olmasa da uygulanabilecek olanları var....

Yemek yapmayı çok fazla bilmesemde, masa düzenleme de iyiyimdir...
Hiç problem değil..Zaten yemeği yenilir yapan sunulduğu ortamdır..
nur@n isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz nur@n'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.09, 21:36   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,919
Ettiği Teşekkür: 165619
Aldığı Teşekkür: 185509
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Masa Süslemeleri İçin Öneriler

Masa süslemesi tamam...

Yemek yapacak kimse yok...

Artık masayı kemiririz ne yapalım...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.09, 23:04   #7
Süper Üye

nur@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 511
Mesajlar: 2,260
Ettiği Teşekkür: 1393
Aldığı Teşekkür: 5451
Rep Derecesi : nur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masa Süslemeleri İçin Öneriler

Olmaz ama..Lütfen buyur seç bir masa..
nur@n isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz nur@n'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.09, 23:25   #8
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,919
Ettiği Teşekkür: 165619
Aldığı Teşekkür: 185509
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Masa Süslemeleri İçin Öneriler

Kötünün iyisini seç diyor isen, kumlu mumlu bir şey olsun bari...

Başka bir konuda görmüştüm, mavili mavili yada başka yerde mi gördüm ne?

Tamam başka bir yerde gördüydüm... Zamanla buraya takviye yapılır, o resim de denk gelir...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.09, 23:37   #9
Süper Üye

nur@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 511
Mesajlar: 2,260
Ettiği Teşekkür: 1393
Aldığı Teşekkür: 5451
Rep Derecesi : nur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmedenur@n muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masa Süslemeleri İçin ÖnerilerAl işte sana mavi masa..
nur@n isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz nur@n'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.10.09, 12:00   #10
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 4,879
Ettiği Teşekkür: 16945
Aldığı Teşekkür: 25984
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Sofra Düzeni Nasıl Olmalı ? Sofra Örnekleri-Romantik Masa Nasıl Hazı

Hepsi tamam daaa. Peçeteyi hep yanlış tarafa koyuyormuşum Teşekkürler...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
antik, düzeni, fotoğrafları, hazırlanır, için, masa, masa hazırlama, nasıl, noktaları, olmalı, olmalıdır, Örnekleri, püf noktalar, resimleri, sofra, süslemeleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 12:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.