Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Psikoloji

Psikoloji Psikoloji, psikiyatri ve kişisel gelişim


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.03.16, 00:22   #1
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 13551
Aldığı Teşekkür: 21644
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Zihinsel Olarak Güçlü İnsanların 5 Özelliği

Zihinsel Olarak Güçlü İnsanların 5 Özelliği1. Stres Hayatın bir parçasıdır.

Bazı insanlar zamanlarını ve enerjilerini, ”Neden hep sadece benim başıma geliyor”, ”Neden ben?” gibi sorulara cevap bulmak ile harcarken, Zihinsel olarak güçlü olan insanlar bilirler ki problemler, terslikler, güçlükler ya da zorluklar yaşadığımız hayatın bir parçasıdır ve kaçınılmazdır.

Bu kişiliğe sahip kişiler strese neden olabilecek bir durum meydana geldiğinde tüm enerjilerini stresin üstesinden gelebilme eylemine verirler. Önemli olan ilerlemedir.İçinde bulundukları durumu değiştiremeseler bile düzeltebilecek adımları atabileceklerini bilirler.

Kontrol edemedikleri olaylar yüzünden kendilerini üzmek yerine, hayatlarında kontrol edebildikleri şeylere odaklanırlar. Davranışlarının kontrol edebilecekleri en iyi şey olduğunu bilirler ve ona göre bir yol haritası çizerler.

2. Pesimist yaklaşımı reddederler.

Karamsar ve olumsuz düşünce yapısından uzak dururlar. Problemlere akılcı ve yapıcı çözümler getirirler. Zihinsel yönden güçlü olan kişiler, güçlükleri gerçekçi birer perspektif ile ele alırlar. Ancak zihinsel olarak güçlü olmak her olaya pozitif bir biçimde yaklaşmak demek değildir. Aksine olaylara olabildiğinde gerçekçi ve mantık çerçevesinde yaklaşırlar.

Pesimistlik, kişinin içinde bulunduğu durumu daha zor bir hale getirir. Yapılan bir araştırma, insanların endişelerinin %90 ‘ının gerçekleşmediğini, gerçekleşenlerin yarısının da korkulduğu kadar kötü olmadığını ortaya koymuştur. Zihinsel yönden güçlü kişiler, pesimist yaklaşımı reddederler. Unutmamak gerekir ki; Bir optimist ışığı gören, Bir pesimist ise ışığı daima söndüren kişidir.

3. Zihinsel ve Fiziksel Sağlık Önemlidir.

Zihinsel olarak güçlü insanlar fiziksel sağlığın ruh sağlıkları için ne denli önemli olduğunun bilincindedirler. İyi bir uyku düzenine sahiptirler. Sağlıklı bir beslenme düzeni yürütürler ve egzersiz yaparlar.

Stresten kaçınmak için yürüyüşe çıkmak, temiz hava almak, yeni hobiler edinmek gibi aktivitelerde bulunurlar. Zihinsel sağlıklarını en az fiziksel sağlıkları kadar önemser ve buna göre davranırlar.

4 .”Özgüven” Duygusu Gelişmiş kişilerdir.

Özgüven sahibi kişilerdir. Durumlar ile kişileri birbirinden ayırt edebilirler. İç sesleri gelişmiştir. Kendilerine olumlu telkinlerde bulunup, değerlendirmeler yaparak, yanlışlarını düzeltme yolu ararlar. Yeni bilgilere açıktırlar. Yeni bilgilerin bakış açımızı her zaman değiştirebileceğini iyi bilirler.

Zorlukların kendilerini daha güçlü ve daha iyi birer birey haline getireceklerine inanırlar. Bugünü yaşayıp, gelecek için plan yaparlar. Hayata farklı açıdan bakabilen , kendine inanan ve güvenen kişilerdir. Pozitif düşünceleri ile özgüven duygusunu harekete geçiren kendileri ile barışık bireylerdir.

5. Risk almaktan çekinmezler.

Zihinsel olarak güçlü olabilmek için değişime ayak uydurabilmek esastır. Belirsizlik, cesur olmayan insanlar için bir engel teşkil edebilir ancak zihinsel yönü gelişmiş insanlar için bu bir engel değil, sınırların bir adım ötesine gidebilme fırsatıdır.

Korku, endişe, kaygı gibi olumsuzluklar kişiyi yalnızca geriye doğru çeker. Zihnen güçlü insanlar, ilerleyebilmek için risk alabilme becerisine sahip olunması gerektiğini bilirler.

Kişiselbaşarı.com
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.03.16, 01:35   #2
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,407
Ettiği Teşekkür: 4154
Aldığı Teşekkür: 5941
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Zihinsel Olarak Güçlü İnsanların 5 Özelliği

Alıntı:
1. Stres Hayatın bir parçasıdır.
Eğer bir günüm stressiz geçerse o günü yaşamadım sayarım.
Stres benim yaşam topum

Bu beş maddeden dördü az buçuk mevcut bende. Ama hayatta başarılı olmaya yeterli değil maalesef.
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.16, 00:12   #3
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 13551
Aldığı Teşekkür: 21644
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Zihinsel Olarak Güçlü İnsanların 5 Özelliği

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Sınıflı toplumların insan hayatına kalıcı olarak soktukları bir rezalettir stres.

İnsanın doğasında sabahın 5' inde 6' sında hortlayıp (!) abur cubur bir şeyler atıştırıp ardından sokağa çıkıp otobüs, dolmuş beklemek ve 8-10 hatta bazen 12 saat karın tokluğuna ve ev kirasına özel ya da kamu sektörüne çalışmak ve yine saatleri trafikte yakarak gebermiş bir vaziyette eve dönmek diye bir şey yoktur.

Gerçekten yoktur ve milyonlarca yıldır evrimleşerek bu hale gelen insan bedeni kendisine sınıflı toplumlarca dayatılan bu esarete kolay kolay dayanamaz.

..

Ve şimdi kapitalist sistem bedenini ve ruhunu bozduğu insanlara akıl vererek, gerektiğinde güya tedavi ederek yeniden kapitalist düzenin çarklarına atarak tamamen posasını çıkarıyor...

...

Bu rezil sistemde ne aile olabiliyorsun, ne de çocuklarınla anne-baba olabiliyorsun...

Her şey sistemin doymak bilmeyen kar hırsına göre ayarlanmış.

Eskiden stresmi vardı , şimdi öylemi ?
Teknoloji ilerledikçe streste artacak .

__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.16, 01:55   #4
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,438
Ettiği Teşekkür: 18817
Aldığı Teşekkür: 26382
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Zihinsel Olarak Güçlü İnsanların 5 Özelliği

Küçükken bisikletle dereye girip, suyun içinde ilerlerken balıkların kaçıştığını izlediğim zamanlar bir daha asla geri gelmeyecek ama o anın mutluluğunun bugüne bile yetecek kadar büyük, mutlu anlar olduğunu, insan ancak bugün anlayabiliyor.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
güçlü, insanların, olarak, özelliği, İnsanların, zihinsel


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 08:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.