Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Psikoloji

Psikoloji Psikoloji, psikiyatri ve kişisel gelişim


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.09.19, 09:21   #1
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1744
Mesajlar: 10,034
Ettiği Teşekkür: 54280
Aldığı Teşekkür: 38028
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Berbat Bir Hayatım Var

Berbat Bir Hayatım VarHepiniz mutlaka yaşadığı şehirden devamlı şikayet eden ve günlük hayatın getirdiği hareketlilikten yakınan insanlarla iç içesiniz ya da hatta onlardan birisiniz.İnsanların çok büyük bir bölümü şikayet etmeyi yaşam şekli haline getirdikleri gibi bilinç dışlarında yaşamın bundan ibaret olduğuna inanırlar. Hatta ve hatta bunun bir tercih olduğunu, böyle yaşamayı sevdiklerini ve yaşam şekli olarak kendilerinin seçtiklerini bile bilmeden yaşarlar. Bunlar aslında bizlere öğretilmiş ancak gerçek olmayan davranış şekilleridir. Farkındalık seviyeniz yükseldikçe aslında ne kadar ufak ve saçma şeylerle hayatınızı inatla negatifte tutmaya çalıştığınızı fark edebilirsiniz.

Yaşadığınız şehir ve o şehirde yaşayan topluluk kendi içinizde yaşadıklarınızdan bağımsız kendi halinde hareket eden bir bütündür. Sizin başınıza gelenlerden bu bütün sorumlu değildir. Dolayısı ile bundan şikayet etmek kendi hayatınızı devamlı olumsuzlukta ve mutsuzlukta tutmaktan başka bir şey olmadığı gibi anlamsızdır da. Aslında hayatta her istediğinizi yapabilirsiniz. Evet doğru duydunuz her istediğinizi dedim.

Tercihlerinizi istediğiniz yönde yapma özgürlüğünüz her konuda var. Sadece böyle bir güce sahip olduğunuzu ya fark edemiyorsunuz ya da bu gücünüzün varlığını unuttunuz. Yaşadığınız şehri, görüştüğünüz insanları, oturmak istediğiniz evi ve hatta iş yerinizi kendiniz tercih ettiğiniz halde sanki başınıza sizden habersiz gelmiş olaylar ya da durumlar gibi algıladığınız için böyle bir çıkmazdasınız.


Durmadan hayatınızdan, trafikten, insanlardan, hayvanlardan, komşulardan, çalışma arkadaşlarınızdan, evinizden, çocuklarınızdan, şikayet etmek bu güne kadar bir işe yaradı mı? Herhangi bir sorununuza çözüm oldu mu? Ben söyleyeyim maalesef olmadı. E o zaman bu gereksiz davranışlarınıza bir son verin ve yeni tercihler yaparak hayatınızı değiştirin.

Madem bu denli mutsuz ve kötü şartlarda yaşadığınıza inanıyorsunuz, söylenmeyi bırakın ve öncelikle bu şartları kendi tercihlerinizin oluşturduğunu fark edip değiştirmek için harekete geçin.

Yeni planlar yapın. Öğretilmiş gerçeklerden uzaklaşın ve kendi gerçeklerinizi belirleyin. Yani kendi serüveninizi kendiniz yazın.

Bir şeyi içten ve kesin değiştirmeye karar verdiğinizde onun gerçekleşmesi için her şeyin kendiliğinden şekillendiğini ve şartların değiştiğini göreceksiniz.

Değişimin mümkün olduğuna inanın. Kendinize inanın.
__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.09.19, 14:08   #2
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1803
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Berbat Bir Hayatım Var

iyi bir insan olduğu halde kötü bir hayat yaşamak

var olan evrende kainatta uzayda dünyada ve insanın iç dünyasında geçerli bir kural vardır ki o da: her sebebin birden fazla sonucu, her sonucun da birden fazla sebebi vardır.

iyi bir insan (eşit değildir) iyi bir hayat yaşamaya. iyi bir insanın vasıfları nedir? doğru sözlü olmak, çalmamak, öldürmemek, çekiştirmemek, fitne yaymamak. dürüst olmak. namuslu yaşamak. ahlak sahibi olmak. vicdanın yerinde olması. zarar vermemek. hak yememek. kişiliğe tecavüz etmemek. farklı olanlara saygılı olmak. vb bir sürü erdem.

Bütün bunlara sahip olduğu halde mutsuz ve kötü bir hayat yaşadığını iddia edenler yok mu? var. iyi bir insanın evrensel çaptaki vasıflarını yazdık. peki kötü bir hayatın tanımı nedir? yalnızlık mı? fakirlik mi? açlık mı? hastalık mı? saygı görememek sevilmemek mi? her denemenin başarısızlıkla sonuçlanması mı?

iyi bir insan olmak iyi bir hayat yaşamaya yetmiyorsa eksik olan nedir? sorun nedir tam olarak? tembellik mi? atalet mi? içine düştüğü durumdan kurtulmaya çaba göstermemek kabullenmek mi? bir çok çabanın boşa çıkması sonucu gelen yılgınlık mı? kimseye zararı yok denilen insanların en büyük zararları kendineyse bu zararın tanımı: tembellik midir? ama hangi tembellik? doyuma ulaşanların tembelliği mi yoksa zaten dipte olanların tembelliği mi? çaresizlerin veya yılmışların ve içi geçmişlerin tembelliği mi yoksa hepimiz öleceğizcilerin tembelliği mi? kadercilerin tembelliği mi yoksa kısmetçilerin tembelliği mi? kabullenmiş güçsüzler ile gücün mutluluğunun erdem olmadığının farkında olanlar?

iyi bir insan olduğu halde kötü bir hayat yaşayanların ortak noktası azmini kaybetmiş insanlar topluluğu olmasıdır. içindeki mücadele ruhunu yani şevkini isteğini kısacası azmini kaybeden her şeyini uzun veya kısa vadede tek tek yavaş veya hızlı bir şekilde eninde sonunda kaybeder. işini kaybeder. eşini kaybeder. çocuğunu kaybeder. evini kaybeder. kendini ve sonunda hayatını kaybeder. azim yoksa hayat yoktur.

azmin kaynağı olan motivasyon ise en dikkat edilmesi gereken temel dayanak noktasıdır. motivasyon eksikliği veya yoksunluğu hastalıktır. tekrar başa dönen kısır bir döngüdür bu. insanı korkuları mı motive eder yoksa hırsı mı? korkulacak bir şey yoksa rahatlık başlar. rahatlığın başladığı yerde ise tembellik uyuşukluk başlar. rahata alışmak ne kötüdür. diken üstünde olmamak. uyuşturucu gibidir rahatlık. insana korku lazım. fakirlikten korkmuyorsan zengin olamazsın çünkü içinde bulunduğun fakirlik durumunu değiştirmeye çaban olmaz. mutlusundur belki. yalnızlıktan korkmuyorsan yalnız yaşar yalnız ölürsün. o halde fakirlik veya yalnızlık kötü şeyler midir? azimli olamamak, motive olamamak kötü şeyler midir? neden "ben böyle iyiyim" dediğinde başlar tüm terslikler ve sen "öyle" kalamazsın. "ben böyle mutluyum, ben halimden memnunum" diyenlerin hali neden stabil değildir? azmi hırsı motivasyonu diri tutmak uğruna yaşanılan stresler hem bedeni hem beyni tahrip ediyorsa bünyenin duyduğu hazlar geçici mutluluklardan mı ibarettir? yaşanılmayan hayatların hayalini kurup sonunda yaşadığın hayatla aynı kapıya çıktığını farketmek?

koşmak koşmak koşmak yorulmak dinlenip tekrar koşmak koşmak koşmak. sınırlara ulaşmak. sınırları görmek. sınırlara dokunmak. ötesine ulaşılamayacak bir noktaya gelmek. boşvermişlik her şeyden vazgeçmişlik insanın atmosferle çevrili bu mavi kafeste mutsuz bir kuş olduğunun farkına varmasına delil olabilir mi?https://eksisozluk.com/iyi-bir-insan...samak--5340321
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.09.19, 19:57   #3
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,438
Ettiği Teşekkür: 18818
Aldığı Teşekkür: 26388
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Berbat Bir Hayatım Var

Hayatımdan memnunum da çevremden memnun değilim; yaşadıklarım, gördüklerim duyduklarım salaklıkla izah edilemez çünkü.
Meselâ bir komşu düşünün niye aidat vermiyorsunuz deyince temizlik yapın vereyim diyen, otomatikler bile yanmıyor deyip eski iptal edilmiş merdiven otomatiğinin düğmesine basıp yanmadığını kanıtlamaya çalışan...
İnsan sormadan edemiyor, bu arkadaşın hakikaten sensörlü merdiven otomatiğinden haberi mi yok, yoksa üste çıkmak için saçmalamayı mı tercih ediyor!
Daha önemlisi karşısındakini salak mı zannediyor!
Hiçbirşey değil de salak yerine koyulmak dokunuyor insana, yoksa ne diye düzeltmeye çalışayım bu yamuk demiri.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
berbat, hayatım


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.