Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Psikoloji

Psikoloji Psikoloji, psikiyatri ve kişisel gelişim


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 22.04.13, 23:37   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9471
Mesajlar: 32,355
Ettiği Teşekkür: 107189
Aldığı Teşekkür: 166231
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Yaşlı erkek genç kızda, genç kız yaşlı erkekte ne buluyor?“Sorun her ne kadar hormonsal gibi algılansa da psikolojik ”


Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Başkanı Dr.Cem Keçe orta yaş krizine giren erkeklerin genç sevgili arayışına girdiğini düşünüyor: “Orta yaş krizine giren, cinsel isteğinde yalancı bir artış yaşayan, evini, karısını, işini veya sosyal çevresini terk etmeye teşebbüs eden, kıskançlığı artan, çapkınlık yapan ve keyfine düşkün olan erkeklere halkarasında ‘azgın teke’, bu durumun yaşanmasına da ‘azgın teke sendromu’ denir. Her erkekte görülecek diye bir kural olmasa da, orta ve ileri yaş içinde olan erkekler; yaşamlarını gözden geçirip kendileri için ne yaptıklarını sorgulamaya, genç bir partner aramaya ve kayıplarını fark etmeye başlayabilirler. ”Psikolog Serap Güngör ise bu tür bir arayışta erkekliğin simgesi haline gelen seks kapasitesindeki düşüşün etkili olduğunu söylüyor: “Bu aslında doğal ve normal bir süreçtir.Ama hiçbir erkek bu fizyolojik süreci kolayca kabullenemez. Bu kabullenememe duygusu bir kısmını kendini ispat etme davranışına itebilir. Zemin müsaitse, cinsellik sinyallerini güçlü bir şekilde yaymakta olan bir kadın varsa çevrede, erkeği harekete geçmesi için tetikleyecektir. ”Uzmanlar genç partner arayışındak itek nedenin sadece seks dürtüsünün ve kapasitesinin azalması olmadığına da vurgu yapıyor. Cem Keçe, “Bu sendrom her ne kadar hormonsal gibi algılansa da psikolojiktir. Kişinin yaşlanmaya karşı ve cinselliğinin bitimine yönelik duyduğu panikle geçmişini sorgulaması ve keşkelerle dolu bir sonucun ortaya çıkması ile birlikte psikolojik duygu durumlarında huzursuzlaşma, kendini kötü hissetme ve anlamsız bir var olma çabası içine girme bu tür ilişki yaşayan erkeklerde en sık gördüğümüzdavranımlardır” diyor.


“Bu ilişki hep vardı”

Psikiyatr Doç Dr. Cebrail Kısa ise tamamen farklı düşünüyor. Genç bir kadınla ilişki yaşayan veya evlenen insanlara haksızlık ettiğimize inanıyor, ona göre ilişkide yaş farkının hiçbir önemi yok. “İnsanlık tarihine bakıldığında yaşlı erkek-genç kadın veya yaşlı kadın-genç erkek ilişkisi hep vardı. Aşk ilişkisi kişinin içsel ve dışsal ihtiyaçlarından doğar ve nesnesini ararken de yaş, din, etnisite ve ırk gibi farklılıklardan etkilenmez. İnsanların birbiriyle olan ilişkisini sınırlayacak bir şeylerin olduğunu kabul etmiyorum. Ben buna azmaya da azgın teke sendromu denmesinide doğru bulmuyorum. Bu tanımlamanın bilimsel bir yönü de yoktur. Genç kadın yaşlı erkek ya da yaşlı kadın genç erkek ilişkisine normal ya da patolojik de demiyorum. Psikiyatr olarak da böyle bir tavrım olamaz.”
Neden orta yaşa gelen her erkek hatta kimi zaman şartlar müsait olduğu halde genç bir sevgili arayışına girmiyor? Neden bazıları uzun yıllardır süren evliliklerini, çocuklarını ve tüm sosyal çevrelerini kaybetmeyi göze alarak genç bir sevgili peşinde koşuyor da bazıları hiç böyle bir dürtü hissetmiyor? Görüşlerine başvurduğumuz isimler bu konuda da birbirlerinden farklı düşünüyor.
Dr. Cem Keçe bu soruyu şöyle yanıtlıyor:
“Bireysel farklılıklarımızla birlikte içinde doğduğumuz aile yapısı, dinsel profilimiz, toplum hayatına bakışımız, eşimizle ilişkimizin niteliği, aile hayatımızın dinamiği her birimiz için farklıdır ve her birimizi farklı derecelerde etkiler. Bu nedenle benzer bir psikolojik sürece tıpkı ergenlikte olduğu gibi herkes aynı tepkiyi göstermeyebilir. Kişi, yapacaklarının toplum tarafından kabul görmeyeceğine ve itileceğine yönelik bir inanca sahip ise duygularını din, spor ve iş hayatı gibi toplumun onay verdiği bir süreç ile yaşayabilir. Eğer bireyin dini yönü kuvvetli ise yaşadığı değişikliği günah - ayıp yasak üçgenine koyacak, aradığı huzuru kendini dine vererek halletmeye çalışacak ve böylece hem içinde yaşattığı suçluluk duygularını temizlemiş hem de tanrı katında günahlarından arınmış olacaktır.”


Dr. A. Cem Keçe’nin orta yaş bunalımına girdiğini hisseden erkeklere tavsiyeleri şöyle:

“Dinç ve sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için düzenli egzersizler yapın. Saçlarınızı boyatın, imkânınız varsa saç ektirin, ancak genç kalmayı bir zorunluluk gibi algılamayın. Spor yapın, sigara ve alkol almayın, bazı hobiler gibi çeşitli aktivitelere yönelin.”

Doç Dr. Cebrail Kısa ise,
“Ben bu tür ilişkilerin yaşanmasında ilk gelişim yıllarındaki ebeveyn ilişkisinin belirleyici olabileceğini düşünüyorum. Kişinin bebeklik ve çocukluk yıllarında ebeveynine bağlanma - ayrışma ve aynı cinsiyetteki ebeveyni ile identifikasyon kurma sürecinin diğer sebeplerden daha önde olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bazı erkekler kadın erkek ilişkisi ya da aşırı cinselliğe yönelirken kimileri de din, spor ya da akademik kariyer gibi bilimsel etkinliklere yönelmekte” sözleriyle konuya açıklama getiriyor.


Doç. Dr. Cebrail Kısa
“Sevgi ve aşk ilişkisi kural tanımaz. İnsanların aşklarını yaşamalarına saygı duymayı toplum olarak öğrenmeliyiz. ‘Azgın teke’ gibi aşağılayıcı, sevgi ve şefkatten yoksun bir kavramı kabul etmiyorum.“Erkek kadından enfazla 10 yaş büyük olmalıdır ”İlişkilerde büyük yaş farkı toplum tarafından genellikle kabul görmüyor.
Peki ama ideal bir yaş farkından söz edilebilir mi?
Psikolog Serap Güngör,
yaş farkının çiftlerin birbirlerinin isteklerini karşılayamaz hale getirmemesi gerektiğine inanıyor: “Benim deneyimime göre erkek lehine olmak üzere en fazla 5–10 yaş arasında bir fark olmalıdır. 10 yılın üzerinde bir yaş farkının olması çiftlerde sorun yaratabilir. Çünkü insanlar her 10 yılda bir yeni bir kuşak yaratırlar ve her kuşağın algıları ve beklentileri farklıdır. Ancak bu tarz problemleri genellemek oldukça zor çünkü bunun tam tersine yaş farkının bir avantaj ve mutluluk kaynağı haline geldiği ilişkiler de göstermek mümkün.
” Doç Dr. Cebrail Kısa ise,
ilişkilerde yaş farkı da dahil olmak üzere nelerin yaşanması ya da olması gerektiği ile ilgili de ahkam kesmenin bilimsel bir yaklaşım olmadığını düşünüyor: “Herkesin içsel ve de dışsal dünyasınıngereksinimi doğrultusunda ilişkilerini yaşadığınainanıyorum.

” Orta yaşın üstünde bir erkekle genç bir kadın birbirine gerçekten âşık olamaz mı? Bu türden her ilişki “azgın teke sendromu”nun kapsama alanına girmek zorunda mı?
Uzmanlar bu konuda hemfikir.


Lale Akat / Eş ve aile tarapisti

"Bazı erkekler yaşlanmayı inkar ettikleri için genç sevgili arayışına girebiliyorlar"Herhangi bir kişinin - erkek veya kadın - evliliğinden kopması için ilişkisinin doyurucu olmaması yani yaşamı paylaşmama, cinselliğin bitmesi, gerginlik ve sevilmemeyi yaşamak gibi faktörler aslında en önemli nedenler. Erkeğin kendinden çok genç bir kadınla birlikte olma arzusu ise anlaşılabilir bir durum. Erkek eşit güçte bir kadınla ilişkiden tedirginlik duyuyor olabilir. Genç bir kadın ona daha hayran olabilir, onu daha üstün, akıllı, başarılı bulabilir. Doğanın insanlara verdiği çoğalma güdüsü ile erkeğin doğurgan genç bir kadına çekim duyması da söz konusu olabilir. Genç kadının tazeliği, güzelliği ve cinsel yönden doyuruculuğu karşı koyulması zor bir çekimdir. Erkeğin genç evlenmiş olup özgürce seçim yapmamış olması ve olgun bir yaşta yaşamını gözden geçirip artık ihtiyaçlarını özgürce yaşama isteği de etken olabilir. Tabii bir de erkeğin diğer erkeklere karşı “başarı”sını ispat etme ihtiyacı da önemli. Bir de yaşlanan erkeğin yaşlanmayı inkâr etmesi söz konusu. Bu arada genç kızların olgun erkeği tercih etmesi, istemesi, onlarla ilişkiye açık olması durumunu da unutmamalıyız elbette.

Kaynak
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 04.09.14, 18:52   #2
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9471
Mesajlar: 32,355
Ettiği Teşekkür: 107189
Aldığı Teşekkür: 166231
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Ziyaretçilerden biri bu konuyu okuyordu.

Baktım öylece kalmış yorumsuz.... Hortlatayım dedim :8


Eee... Geçmişten günümüze olagelen bir şey
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 04.09.14, 19:08   #3
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 1
Mesajlar: 1,788
Ettiği Teşekkür: 1984
Aldığı Teşekkür: 6264
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Valla ben de Canan konuyu hortlatınca konuya baktım


azgın teke sendromunu öğrendim erkekler açısından sebep buymuş demek ki

Benim açımdansa daha güvenilir olmaları , deneyim ve yaşanmışlıklardan dolayı kadını daha iyi tanımaları ve kadının kendi yaşıtı ile anlaşamaması çocukça bulması gibi geliyor. Bu benim tamamen kişisel yorumlarım ve iyi niyetli taraftan bakınca böyle.
__________________
Mihri Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Mihri Sultan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.09.14, 19:23   #4
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2676
Mesajlar: 31,134
Ettiği Teşekkür: 167337
Aldığı Teşekkür: 186439
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Olgun erkekte para var. Tecrübe var, bayana nasıl davranacağını bilir. Zira erkek için de seçenek azdır. Bayanların yaşıtında erkeklerde seçenek çook, biri olmazsa diğeri, hatta ve hatta; bir günde 2-3 bayan ile ayrı saatlerde bile buluşabilir.

Erkek kısmına gelirsek; yaşlı bayan ile genç bayan bir olur mu yahu. Biri çıtır, diğeri kıtır. biri soğanın cücüğü, diğeri soğanın dış kabuğu

* * *

Tabi sadece bunlarla bitmiyor. Güven, sadakat, hoşgörü, anlayış vs. vs.. bayanlar için bunlar çok önemli

Yazmayacaktım aslında bu konuya, niye yazdıysam.. Tehlikeli konu.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.09.14, 19:33   #5
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,081
Ettiği Teşekkür: 69124
Aldığı Teşekkür: 66527
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Bu konuya en güzel örnek Ali Ağaoğlu ve son gözdesi kendinden 40 yaş küçük sevgilisi...
Daha yeni Ali Beyin yatında çekilmiş pozlarını gördüm içim kaldırmadı...Aralarındaki ilişki tamamen duygusal (!)...Kız kendi reklamını yapıp bir yerlere gelecektir mutlaka ama bunun için değer mi tartışılır...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.09.14, 19:50   #6
Her şey aşk için...

Zeynep Sappho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 30
Konular: 21
Mesajlar: 876
Ettiği Teşekkür: 3797
Aldığı Teşekkür: 4419
Rep Derecesi : Zeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura about
Ruh Halim: Saygin
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Boşuna demiyorum emekli olunca bodrumda dans kursu açıp onsekizliklerle fingirdiyeceğim diye
__________________
Hayat seninle sen yeterki iste
Zeynep Sappho isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Zeynep Sappho'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.09.14, 20:11   #7
Başına Buyruk

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1228
Mesajlar: 9,831
Ettiği Teşekkür: 32135
Aldığı Teşekkür: 44794
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Yaşlı erkek genç kızda ne bulur bilemem amma genç kızın bulup bulacağı tek şey para.
Maddiyat olmasa sanmıyorum selam vereceklerini.
Bu neconunun kızıda babasına olan hırsından yapmış olabilir. Adam genç kızla eh kızıda inat için yapmış olabilir. Reklamınıda yaptı.

Güzel yuvalarını bırakıp genç kızlara gidiyorlar sonundada psikolojik sorunlu evlatlar ortaya çıkıyor.

Allah herkese akıl fikir ve vicdan versin.
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.09.14, 20:31   #8
Her şey aşk için...

Zeynep Sappho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 30
Konular: 21
Mesajlar: 876
Ettiği Teşekkür: 3797
Aldığı Teşekkür: 4419
Rep Derecesi : Zeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura about
Ruh Halim: Saygin
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster


Allah herkese akıl fikir ve vicdan versin.
öyle deme yaaa ben de yaşlanınca gençlere bakacağım kesin net yani
__________________
Hayat seninle sen yeterki iste
Zeynep Sappho isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Zeynep Sappho'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.09.14, 20:32   #9
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 1
Mesajlar: 1,788
Ettiği Teşekkür: 1984
Aldığı Teşekkür: 6264
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zeynep Sappho Mesajı göster
öyle deme yaaa ben de yaşlanınca gençlere bakacağım kesin net yani
Tabi her şey AŞK için
__________________
Mihri Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Mihri Sultan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.09.14, 20:40   #10
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1659
Mesajlar: 8,021
Ettiği Teşekkür: 27965
Aldığı Teşekkür: 35287
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaşlı Erkek Genç Kızda, Genç Kız Yaşlı Erkekte Ne Buluyor?

Açıkçası 30'una girmeme aylar kalan biri olarak diyorum ki 24 yaşından küçük olan bayanlara bayan demiyorum. Onlara küçük hanım diyesim geliyor. Eğer bu yaşlardan bir kıza duygusal yakınlık kurarsam kendimi pedofili gibi hissedebilirim.

Ha bu 24 yaşından büyük olanlarla duygusal yakınlık kuracağım anlamınada gelmez. Benim bahsettiğim sadece sınır. Zaten kolay tongaya düşecek insan değilim doydum artık..

Soruya gelince.. zaten herkes yazmış yazacağını bende farklı birşey yazmam öngörülemez değilmi..
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
azgın, erkek, erkekte, ilişki, kızda, sağlıklı, teke, terapist


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkler tabu oynarsa... Papazulya Fıkra ve Gülmece Yazıları 1 28.06.14 19:34
Erkek Dediğin.. Duayen Resimli, Resimsiz Şiirler 22 08.06.14 14:23
Burca Göre Erkek Tavlama ! Nazlı Astroloji | Mitoloji 9 14.01.12 02:17
Erkeklerin kadınlardan daha çok anlaşılmaya ihtiyacı var. Megan Psikoloji 1 23.06.10 20:24
Erkek Dediğin... SuLTaN Duygularımız 5 06.12.09 00:05


WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.