Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Rahmi Turan (http://www.forumgercek.com/rahmi-turan/)
-   -   Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan (http://www.forumgercek.com/rahmi-turan/129405-bu-tecavuzcu-sevgisi-neden-rahmi-turan.html)

Canan 21.11.16 14:06

Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden?


Yaşı küçük kızlara tecavüzle ilgili yasa önerisi hakkında birinci sayfamızdaki TOKMAK-1 sütunumda yazdığım yoruma devam ediyorum…
Türkiye Büyük Millet Meclisi yarın, sanırım çok sert tartışmalara, hatta kavgalara sahne olacak!
AKP, 18 yaşından küçük kızlara tecavüz ettikleri için yargılanıp mahkûm olarak cezaevlerinde yatan 4 bin dolayındaki tecavüzcüyü kurtarmaya kararlı…
Bu mahkûm ve tutuklular, tecavüz ettikleri kızlarla evlenirlerse hapisten çıkacaklar!
Ülkenin bin bir derdi varken iktidar neden durup dururken bunu ortaya attı, anlamak mümkün değil!
Oysa ülkede çözülmesi gereken o kadar büyük, o kadar hayati sorunlar var ki…
Gerçi yasa önerisini 6 AKP milletvekili verdi ama yönetimin haberi olmadan hiç kimsenin böyle bir teklif yapamayacağı kesin… Yani durumdan tüm AKP'lileri haberi var ve bunu onaylıyorlar!

* * *

Peki, hukukçular buna ne diyor?
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu “Bu önergeyi derhal çöpe atmak lâzımdır” diyor ve ekliyor:
“Çocukla cinsel anlamda birleşen yetişkin, çocuğa tecavüz etmiştir ve suçtur!
Önerge yasalaşırsa, aile zoruyla çocuk yaşta evlendirmelerin yolu açılacak. Tecavüzcü aileyle anlaşacak. Bir bakıma satacaklar o kızı… Parasını alıp zorla evlendirecekler. Ondan sonra dayak, işkence başlayacak!
Biz bunları gördük. Kızcağız belki boşanmak isteyecek. Aile ona boşanmaması için baskı yapacak.
Sonuç; Kız, sadece çocukken tecavüz edilmiş olmakla kalmayacak, bütün evlilik hayatı boyunca işkenceyle yaşamak zorunda kalacak!”

* * *

ATV'nin çok izlenen “Tatlı Sert” programını hazırlayan Müge Anlı'dan da skandal yasa tasarısına haklı bir tepki geldi. Bu tür tasarıların doğru olmadığını belirten Anlı:
“Suçu övecek yasa tasarılarını kabul etmiyoruz. Bu tasarıyı hiçbir anne-babanın desteklediğini düşünmüyorum” dedi.
Toplumda hoşnutsuzluk çığ gibi ama bu tepkilerin AKP'yi durduramayacağı anlaşılıyor!
Tecavüzcüler bayram yapacaklar!
Hay sizin aklınıza!

Birkaç gün önce “Kuzu ile kurt öyküsü” başlıklı bir yazı yazmış İstanbul Esentepe'de çile çeken ailelerin acıklı durumunu anlatmıştım.
Gönül isterdi ki CHP'li Şişli Belediyesi:
“Olayla derhal ilgileneceğiz. Dertli vatandaşlarımızın sıkıntılarının imkânlarımız nispetinde giderilmesi için çaba sarf edeceğiz” desin.
Hayır! Şişli Belediyesi (tabii ki Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün haberi vardır) bana yolladığı açıklamada bunlardan söz etmiyor, tam tersine;
“Söz konusu yer 306 pafta, 2000 ada 1-2-3-4 sayılı parsellerdir” diyor ve “en iyi savunma hücumdur” taktiğini kullanarak bana çatıyor:
“Köşenizde Şişli Belediyesi adını cömertçe kullanırken söz konusu yazıya bahis olan ve sizin cümlenizde ‘mafyavari' olarak nitelendirdiğiniz ünlü işadamı-müteahhidin adını neden cömertçe kullanmadığınızı sizin takdirinize bırakıyoruz.”

* * *

Bu ne seviyesiz bir cevaptır! Hayri İnönü'ye yakıştı mı?
Böylece dertli vatandaşların sorunu halledilmiş mi oluyor?
Ben olayı sadece vatandaşın hakkını korumakla yükümlü belediye açısından ele aldım. İşadamları çıkarcıdır. Kendi kârlarına bakarlar. Onları engellemesi gereken belediyelerdir.
Şimdi Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'ye sesleniyorum:
“Bahsedilen 306 pafta, 2000 ada, 1-2-3-4 sayılı parsellerle ilgilenen müteahhit veya müteahhitlerin ismi veya isimleri sizin kayıtlarınızda mutlaka vardır. Bunları bana lütfen bildirin. Kim olurlarsa olsunlar açıklamazsam namerdim. O isimleri bana bildirmezseniz, siz namertsiniz! Bekliyorum!”

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/9fcmwL.png

CeMKaN 21.11.16 19:29

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Alıntı:

AKP, 18 yaşından küçük kızlara tecavüz ettikleri için yargılanıp mahkûm olarak cezaevlerinde yatan 4 bin dolayındaki tecavüzcüyü kurtarmaya kararlı…
Bu mahkûm ve tutuklular, tecavüz ettikleri kızlarla evlenirlerse hapisten çıkacaklar!
Ülkenin bin bir derdi varken iktidar neden durup dururken bunu ortaya attı, anlamak mümkün değil!
Anlamak mümkün iceriye girenler cogu akp yanlisi ve onlara sözleri var ki. Iktidar durmadan kivranip duruyor nasil tecavüzcüleri cikarabiliriz diye.

Rosebud 21.11.16 20:51

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
http://d.abcgazetesi.com/news/41766.jpg


AKP'nin Türkiye'yi ayağa kaldıran ve büyük tepkilere neden olan cinsel istismarlarda evlenenleri affeden önergesine Yeşilçam'ın efsane aktörü "Tecavüzcü Coşkun" olarak tanınan Coşkun Göğen'den de tepki geldi. Kendisinin kötü adamı oynadığı rollerde aslında tecavüze karşı toplumda bilinç yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Göğen, mevcut yasa için "içime sindiremem" dedi.

Oda TV'den Murat Sökdü'nün haberine göre AKP'nin önceki gece gündeme taşıdığı “cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanması geri bırakılması” önergesi Türkiye'yi ayağa kaldırdı. 7'den 70'e herkesin büyük tepki gösterdiği önergeye, Türk sinemasının efsane oyuncusu, oynadığı roller sebebiyle "Tecavüzcü Coşkun" olarak bilinen Coşkun Göğen'den de tepki geldi. Odatv'ye konuşan Ünlü oyuncu yasalaştırılmaya çalışılan önergeye isyan etti ve "içime sindiremem" dedi.

Öğren'in açıklaması şöyle:

"Ben yıllarca Türk sinemasına emek verdim. Kötü adamı oynadım. Tecavüz sahneleriyle ön plana çıksam da o filmlerde topluma tecavüzün çok kötü bir şey olduğunu anlattık. Gençliğe mesajlar verdik. Evden kaçan kızların kötü yollara nasıl düştüğünü gösterip belki de okullarda öğretilmeyen ve ailelerin es geçtiği kuralları aslında biz o filmlerle anlattık. Bugün ise içime sindiremediğim tecavüzcülerle ilgili önergeye karşıyım. Yani olumsuz her şeye karşıyım. Ben Atatürk ve Cumhuriyet çocuğuyum. Bakın, bu güne kadar yüzlerce filmde oynadım. Ama hiç bir zaman tecavüzü özendirmedik. Aksine tecavüze giden yolların hangi evrelerden geçtiğini sinema dili ile anlattık. Yani bu önerge ve yasaya karşıyım yani içime sindiremem. Çünkü ben Atatürk ve Cumhuriyet çocuğuyum. 45 Yılı aşkındır Türk sinemasındayım. Yakında yine

ABC Gazetesi

Aristo 21.11.16 22:34

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Bazı arkadaşlarımız durumu gerçekten idrak edemiyor.

Yahu ceza yasaları Kuran' a benzetilmeye çoktan başlandı bile ve tam gaz devam ediyor.
Kuran' ın şeriatı (!) budur zaten.

Yoksa aramızda bazıları bu ülkedeki islamik egemenlik güçlendikçe kız ve erkek çocuklarının korunacağını, dinsel sapıkların en ağır cezalara çarptırılacağını falan mı sanıyordu?

Dinlerinde ne varsa yavaş yavaş yasalaşıyor.

alkanaga 22.11.16 00:16

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Teokrasi yani din esaslı devlet anlayışı, demokrasiden uzaklaşmak demektir.
Teokrasi nedir? Din esaslarına göre yönetilen devlet demektir. Hakimiyetin kaynağı Allah’tır. Devlet dini esaslara göre yönetilir. örneğin Osmanlı Devleti teokratik bir devletti.
Başta bulunan padişah halife unvanını da taşırdı. Devlet, Kur’an’ın hükümlerine göre idare edilirdi.
Aslında ilk çağlardan beri olan bir yönetim biçimidir. Teokrasinin tarihteki ilk örneklerinden bazıları Hitit ve Urartulardır. Bu uygarlıklara dair bulunan tüm belgeler dini kaynaklardır. İlk siyasi birliği oluşturan Hititlerin, Teokratik Monarşi ile yönetildiği, yani güçlerini Tanrı’dan aldığına inanılan krallar tarafından yönetildikleri bilinmektedir. Bunun gibi eski mısırda da gücünü dinden alan ve kendini tanrı kral ilan eden firavunlar bulunmaktadır. Bu durum Sümer krallarında da kendini gösterir.Sümer Kralı Naram-Sin aynı zamanda "Nemrut olarak da isimlendirilir ve tanrılaştırılmıştır. Tanrı sin ya da nemrut ay tanrısı olmuştur. Bütün Arabistanda yayılan ay kültü, kabenin içimde ki el ilah putuna kadar gider...
Tanrı Sin için bkz: http://www.forumgercek.com/astroloji...simleri-2.html
Kısaca işin içine din ve inanç girince olayın rengi değişebiliyor....

Insanlikarayan 22.11.16 00:38

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Aristo (Mesaj 875459)
Bazı arkadaşlarımız durumu gerçekten idrak edemiyor.

Yahu ceza yasaları Kuran' a benzetilmeye çoktan başlandı bile ve tam gaz devam ediyor.
Kuran' ın şeriatı (!) budur zaten.

Yoksa aramızda bazıları bu ülkedeki islamik egemenlik güçlendikçe kız ve erkek çocuklarının korunacağını, dinsel sapıkların en ağır cezalara çarptırılacağını falan mı sanıyordu?

Dinlerinde ne varsa yavaş yavaş yasalaşıyor.

Yahu Millet bir birinin Bogazina atlamakta, Komsusunun Kizina bakmakta cekinmeye basliyor, hala Din´le Mesrulastirma cabasindasin!.

Yahu O nevi Dinlerini alipta, Günesin bile girmedigi yere yerlestirsinler.

Simdi artik Bu Sapiklari Din diye Mesrulastirmaya ugrasmasak ne dersin?.

Aise, Tarihte geri gidipte, bu olayi olmamis yapabilirmiyiz?.

Yok orada öyle oldu diye, halen birkac kisinin uckuruna cikartilmis seyleri sürdürmemizmi lazim?.

Artik beraberlige cikan yol arayip, Cocuk Tecavüzcüleri Cezalandirmaya yollari acmak lazim!.

Daha düne kadar sesler, "yaa" Benim Cocuk degil ya, onlarin Cocuklari denildinildigini bile duyduk!.

Burada artik dur demek lazim, onun bunun Cocugu degil, Insanlik Namina üstlendigimiz Topluma karsi Sorumlulugumuzu ciddiye almamiz lazim!.

Yok Ailesi öyle istemis ve Cocugu vermis, Kabül görülmeyip, iki tarafta en sert sekilde Cezaya carptirilmaya yolu acilmasi lazim!.

Cocuk Tecavüzcü Kulüpler tarafindan Milleti Muhtac birakip, Cocuklarini, Bebeklerini Pazarlama yollari Dikenle örülmesi lazim.

Muhtac olan Ailelerede, bir göz atip, Itlerin Kucaklarina itmemek lazim!.

Yanlis elestirileri simdi kenara birakip, Anca CHP´yi destekleyip, onlarda ise yaramiyor diye laflari bir tarafa birakip, CHP´ye söylemek lazim!.

"Destekle" Cocuk Tecavüzcü Kulüplere Yem etme!.

Bunu iyi bilki, Üc veya Bes sene sonra, Osurugunu bile tutamadiktan sonra, o Bademlenmislere Muhtac kalacaksin, Sayet simdi karsi gelip, sesini kaldirmazsan!.Aristo 22.11.16 01:33

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan (Mesaj 875474)
Yahu Millet bir birinin Bogazina atlamakta, Komsusunun Kizina bakmakta cekinmeye basliyor, hala Din´le Mesrulastirma cabasindasin!.

Yahu O nevi Dinlerini alipta, Günesin bile girmedigi yere yerlestirsinler.

Simdi artik Bu Sapiklari Din diye Mesrulastirmaya ugrasmasak ne dersin?.

Aise, Tarihte geri gidipte, bu olayi olmamis yapabilirmiyiz?.

Yok orada öyle oldu diye, halen birkac kisinin uckuruna cikartilmis seyleri sürdürmemizmi lazim?.

Artik beraberlige cikan yol arayip, Cocuk Tecavüzcüleri Cezalandirmaya yollari acmak lazim!.

Daha düne kadar sesler, "yaa" Benim Cocuk degil ya, onlarin Cocuklari denildinildigini bile duyduk!.

Burada artik dur demek lazim, onun bunun Cocugu degil, Insanlik Namina üstlendigimiz Topluma karsi Sorumlulugumuzu ciddiye almamiz lazim!.

Yok Ailesi öyle istemis ve Cocugu vermis, Kabül görülmeyip, iki tarafta en sert sekilde Cezaya carptirilmaya yolu acilmasi lazim!.

Cocuk Tecavüzcü Kulüpler tarafindan Milleti Muhtac birakip, Cocuklarini, Bebeklerini Pazarlama yollari Dikenle örülmesi lazim.

Muhtac olan Ailelerede, bir göz atip, Itlerin Kucaklarina itmemek lazim!.

Yanlis elestirileri simdi kenara birakip, Anca CHP´yi destekleyip, onlarda ise yaramiyor diye laflari bir tarafa birakip, CHP´ye söylemek lazim!.

"Destekle" Cocuk Tecavüzcü Kulüplere Yem etme!.

Bunu iyi bilki, Üc veya Bes sene sonra, Osurugunu bile tutamadiktan sonra, o Bademlenmislere Muhtac kalacaksin, Sayet simdi karsi gelip, sesini kaldirmazsan!.Her ne kadar bir çok konuda benzer düşüncelere sahip olsak da, sen bazı kötülüklerin dinde olduğu gösterilince bu kötülüklerin meşrulaştırılacağına inanıyor olabilirsin.

Mesela; ben kız çocuklarının Kuran' da ya da din tarihinde ganimet olarak alındığını, dinde kadınları yerini falan bizzat dinin ana kaynağından verirken, bunları görüp de bunların dinen meşru olduğunu düşünen her kim varsa hem cinseli hem de dinsel sapıktır.

Ben Muhammed' in 9 yaşındaki Ayşe' den ya da babası öldürülerek kendisine 14 yaşında ganimet olarak getirilen Safiye' den bahseder ve bunları insanlık dışı davranışlar olarak sergilerken kim bunları din üzerinden kabul ediyorsa zaten o da hem dinsel hem de cinsel sapıktır.

Biz bu gerçekleri bilmeyen her insana göstermek zorundayız ki neye inandıklarını bilsin ve dinlerini bilmeden kendi kafalarında yarattıkları güzelliği gerçek din sanmasınlar.

Bunları yazmak eğer birileri için sapıklığı meşrulaştırıyor ise, onlar zaten her gün televizyon kanallarından dinsel ve cinsel sapıklığın reklamını yapıyor...

Alıntı:

Kadınlar kahkaha atmasın!

Kadınlar hamile iken sokağa çıkmasın.

Hatta hamile değillerse de sokağa çıkmasın.

6 yaşında evlenmek caizdir...

Falan filan...
Bunların dinde yeri varsa, bunları ortaya koymak bu rezillikleri meşrulaştırmak değildir.

Insanlikarayan 22.11.16 02:33

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Aristo (Mesaj 875478)

Bunları yazmak eğer birileri için sapıklığı meşrulaştırıyor ise, onlar zaten her gün televizyon kanallarından dinsel ve cinsel sapıklığın reklamını yapıyor...Bunların dinde yeri varsa, bunları ortaya koymak bu rezillikleri meşrulaştırmak değildir.

Torba yasalar cikmadan evvel Cocuk tecavüzcüleri geregince önlenebilindimi?.

Kac tane Kizimiz, Kader-Kaderine terk edildi?.

Burada bile, bizim degil onlarin Cocuklari Bademlendi diye ayrimlik yapilmadimi?.

Yapildi!.

Burada Cevremde, Cocugu Cocuk olarak ilk önce görüp, önündeki Imkanlari gözler önüne sereriz.

Cocugu Yetistirip, Topluma yarayabilecek seviyeye getirmeye calisiriz.

Burada Marok´mus, Laz´mis, Cerkez´mis, Rus´mus diye ayrim yapmayiz.

Cocuk Cocuktur, kendi Kuvveti yetmeyebilir, onlarada destek cikmak gerek.

Onun haricinde, Cocuk istirmarini önleyebilmek icin, hangi adimlari attin?.

AKP yedek lastiginimi sectin?.

Secmeyip, Hak´inin Cocuk Istirmarcilarin yesin diyemi, sessiz kaldin?.

Cocuk seyini önlemek icin CHP´yi destekleyip, Oyunu CHPye verip, onu Kuvvetlendirecekmisin?.

Zamaninda Namus ve Seref dedik, Bademlenmeyi anladilar!.

Simdide ikide bir iste o zamanlarda öyleydi diye, .................... !.

Hep ayni Hikaye!.

Gezi olaylarinda bile, buradan 216 numarasi altinda CHP bürosunla temasa gecmistim.

Daha baska konularda bile Bazi Parlamenterlere yazmistim.

Eeeee

Hala Kitapta öyle yaziyor diye ortaya atip, arkasinda saklanmalarini sagliyacagina, (Burada Torba yasalara bir göz at) Dinlerince yasiyor diye Kilif gecirmeye calisacagina, direk olarak IT ve Köpek de!.

Bunlarin her hangi bir Din´in arkasinda saklanabilmesi icin Duvar örme!.

Bu son zamanda sonuncu Kontomda Ensar yüzünden kapandi.

Durum basit!.

Yayin yasagi geldigi halde, 30 Cocuk degil daha fazla oldugunu gördük.

Düsün bakalim, birde Yayin yasagi gelmemis olsaydi?, bu sayi kaca cikabilirdi.

Bölelerine acayip bir Ceza aklimdan geciyor.

Taksimde X´e ciplak baglayip, tasaklarina tuz süreceksin, gerisini keciler becerir.

Isi bittinende Köpeklere yem, Toprak Kabül degil böyle Itlere!.

Aristo 22.11.16 02:41

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan (Mesaj 875481)
Torba yasalar cikmadan evvel Cocuk tecavüzcüleri geregince önlenebilindimi?.

Kac tane Kizimiz, Kader-Kaderine terk edildi?.

Burada bile, bizim degil onlarin Cocuklari Bademlendi diye ayrimlik yapilmadimi?.

Yapildi!.

Burada Cevremde, Cocugu Cocuk olarak ilk önce görüp, önündeki Imkanlari gözler önüne sereriz.

Cocugu Yetistirip, Topluma yarayabilecek seviyeye getirmeye calisiriz.

Burada Marok´mus, Laz´mis, Cerkez´mis, Rus´mus diye ayrim yapmayiz.

Cocuk Cocuktur, kendi Kuvveti yetmeyebilir, onlarada destek cikmak gerek.

Onun haricinde, Cocuk istirmarini önleyebilmek icin, hangi adimlari attin?.

AKP yedek lastiginimi sectin?.

Secmeyip, Hak´inin Cocuk Istirmarcilarin yesin diyemi, sessiz kaldin?.

Cocuk seyini önlemek icin CHP´yi destekleyip, Oyunu CHPye verip, onu Kuvvetlendirecekmisin?.

Zamaninda Namus ve Seref dedik, Bademlenmeyi anladilar!.

Simdide ikide bir iste o zamanlarda öyleydi diye, .................... !.

Hep ayni Hikaye!.

Gezi olaylarinda bile, buradan 216 numarasi altinda CHP bürosunla temasa gecmistim.

Daha baska konularda bile Bazi Parlamenterlere yazmistim.

Eeeee

Hala Kitapta öyle yaziyor diye ortaya atip, arkasinda saklanmalarini sagliyacagina, (Burada Torba yasalara bir göz at) Dinlerince yasiyor diye Kilif gecirmeye calisacagina, direk olarak IT ve Köpek de!.

Bunlarin her hangi bir Din´in arkasinda saklanabilmesi icin Duvar örme!.

Bu son zamanda sonuncu Kontomda Ensar yüzünden kapandi.

Durum basit!.

Yayin yasagi geldigi halde, 30 Cocuk degil daha fazla oldugunu gördük.

Düsün bakalim, birde Yayin yasagi gelmemis olsaydi?, bu sayi kaca cikabilirdi.

Bölelerine acayip bir Ceza aklimdan geciyor.

Taksimde X´e ciplak baglayip, tasaklarina tuz süreceksin, gerisini keciler becerir.

Isi bittinende Köpeklere yem, Toprak Kabül degil böyle Itlere!.

Değerli dostum; hala sol kulağını sağ elini boynunun arkasından dolandırarak tutmaya çalışıyorsun. Ve olmuyor işte...

Dinin egemen olduğu bir toplum gelişmez.


Gerçek budur.

Insanlikarayan 22.11.16 03:28

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Aristo (Mesaj 875483)
Değerli dostum; hala sol kulağını sağ elini boynunun arkasından dolandırarak tutmaya çalışıyorsun. Ve olmuyor işte...

Dinin egemen olduğu bir toplum gelişmez.


Gerçek budur.

Din´e bayagi bagli oldugunu gördüm. :p

Ben Cocuklardan, Korumaktan bahsedip, CHP seciminden üstü kapali olsa bile anlatmaya calistim, yine Din´e kaydin. )))

#CocukBademlenmesineHayir!.

Eeee, CHP´ye bir oy kazanabildimmi?. :clap:

Aristo 22.11.16 03:32

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan (Mesaj 875486)
Din´e bayagi bagli oldugunu gördüm. :p

Ben Cocuklardan, Korumaktan bahsedip, CHP seciminden üstü kapali olsa bile anlatmaya calistim, yine Din´e kaydin. )))

#CocukBademlenmesineHayir!.

Eeee, CHP´ye bir oy kazanabildimmi?. :clap:

147. defa ben söyleyim, sen de yine 147. defa okumuş ol.

Son iki genel seçim ve CB seçiminde oyumu CHP' ye verdim.

Ha bir dahaki seçimlerde muhtemelen yine CHP' ye oy vereceğim.

Ama maalesef sıfıra sıfır, elde var yine sıfır...

Bu CHP' den muhalefet olmaz.

alkanaga 23.11.16 00:01

Cevap: Bu Tecavüzcü Sevgisi Neden? | Rahmi Turan
 
http://gazetekartepe.net/images/habe...s-puskurdu.png
Şu an AKP ve MHP nin bir derdi de kötü gidişattan memnun olmayanların CHP ye yönelmesini önlemek sanırım.CHP, demokrasiyi savunduğunu iddia ediyor ve yaptıklarının arkasında duruyor ama Türkiye bir İsviçre değil maalesef. Bu suretle devamlı CHP'yi HDP işbirlikçisi olmak, PKK ve HDP'ye destek vermek gibi söylemlerle eleştiriyor ve üzerine gidiyorlar. Nitekim de bu taktik sade vatandaş için CHP yi HDP ile özdeşleştirmek adına güzel bir taktik...
http://d.habersitesi.com/news/34995.jpg:crazy:


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker