Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Rahmi Turan


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 12.06.18, 14:08   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9275
Mesajlar: 31,936
Ettiği Teşekkür: 106748
Aldığı Teşekkür: 165377
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Bahçeli’nin Af İsteği Danışıklı Dövüş mü? | Rahmi Turan


Bahçeli’nin Af isteği Danışıklı Dövüş mü?Partisinin oyları dibe vuran Devlet Bahçeli şimdi ısrarla “Af” konusuna sarıldı.
Bir çeşit seçim rüşveti bu…
Bahçeli böylece birkaç oy daha fazla alacağını umuyor.
Büyük ortak AKP “Genel Af”fa yanaşmıyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım “Gündemimizde af yok!” diyor ama Devlet Bahçeli, “Genel af çıkarılmasında kararlıyız. Afla ilgili vaatlerimiz beyannamemizde de var. Bu duruşumuzdan geri adım atmayız” diye dayatıyor.
Devlet Bahçeli, Tayyip Bey'e rağmen, kendiliğinden “af” diyebilir mi? Bu çok zor!
Af konusu iktidar partisi ile Devlet Bahçeli arasında danışıklı dövüş mü, AKP “Son anda alelacele bir af çıkarır mı?” bilmiyoruz.

* * *

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Metin Feyzioğlu, alelacele af konusunun konuşulmayacağını belirterek şöyle diyor:
“Devlet ciddiyeti, ayaküstü bazı lâfları konuşmamayı gerektirir. ‘Rahşan Affı' çıktıktan sonra, affı gündeme getiren herkes pişman olmuştu. Tahliye edilen 64 bin kişinin tamamına yakını 3 yıl içinde suç işleyerek tekrar hapse girdi. Türkiye 2000'de yaşadığı o aftan çok çekti. Çözüm nedir? Çözüm, mahkemeleri güvenilir yargılama yapar hale getirmek ve siyaseti yargının içinden çekmektir.”

* * *

Ekonomiden Sorumlu Devlet eski Bakanı H. Ufuk Söylemez de “Bugün bize lâzım olan af değil, pişmanlık yasasıdır” diyor ve ekliyor:
“Cumhuriyet tarihinde görülmemiş boyutlarda yapıldığı iddia olunan yolsuzluk, rüşvet, partizanlık, eş-dost, akraba kayırmacılığı, hırsızlık, haksız iktisap, haksız zenginleşme olaylarını örtbas edebilecek böyle bir af önerisi yaparken hiç mi yüzleri kızarmıyor, hiç mi vicdanları sızlamıyor?
Yapılacak son şey aftır. Ama yapılacak ilk iş derhal kapsamlı ve iyi düşünülmüş bir ‘pişmanlık yasası' çıkarmaktır. Yurtdışına kaçırıldığı iddia edilen milyarlarca dolarlık paraların tespiti ve ülkeye iadesini sağlayacak çalışmalar seçim ertesinde hızla başlatılmalıdır. Pişman olan ve paraları iade etmeyi kabul edenler için gerekli teşvik edici ve koruyucu yasal önlemler de alınmalıdır.”
Ufuk Söylemez, Bahçeli'nin siyasal çıkarlar nedeniyle ortaya attığı af önerisinden vazgeçmesi gerektiğini belirterek şöyle devam ediyor:
“Sayın Bahçeli ‘tüyü bitmemiş yetimin' hakkını çalan, Allah ile aldatan, eş-dost, akraba ve partizan kayırımcılığı ile çıkar temin eden, yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlık faillerinin affı ile sonuçlanacağını gayet iyi bildiği bu ‘af isterük' lâfından ve ısrarından vazgeçmelidir. Aksi halde büyük haksızlık ve kötülüğün önünü açmış olacaktır.”

BELEDİYELER NİÇİN VAR?
Belediyeler halka hizmet etmek, insanların rahatını sağlamak için var değil mi?
Siz öyle sanın! Bizdeki belediyecilik anlayışı maalesef böyle değil!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir kanunsuzluğa göz yumarak Kadıköy'ün Merdivenköy Mahallesi sakinlerine cehennem azabı yaşatıyor.
Çok sayıda şikâyet geldi.
Merdivenköy Mahallesi'ndeki Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nin yanı başındaki 96 bin metrekarelik boş arsayı İSKİ şantiye alanı olarak kullanıyor. Tatil günleri dahil günün her saatinde boş arsaya toprak boşaltan ağır tonajlı hafriyat kamyonları mahallenin kâbusu oldu. Aileler korkudan çocuklarını sokağa bırakamaz hale geldiler.
Aynı yerde Kurban bayramlarında yurdun her yanından binlerce büyük baş kurbanlık hayvan getiriliyor, Merdivenköy Mahallesi gübre kokusu ve karasinek istilasından geçilmiyor, halkın sağlığı tehlikeye giriyor.
Kadıköy Belediyesi bu kanunsuzluğa izin vermiyor ama arkada İstanbul Büyükşehir Belediyesi olunca bir şey yapamıyor.
Sonuçta Merdivenköy halkının savcılığa başvurup suç duyurusunda bulunması gerekecek sanırım.__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.06.18, 16:55   #2
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,452
Ettiği Teşekkür: 18925
Aldığı Teşekkür: 26471
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bahçeli’nin Af isteği Danışıklı Dövüş mü? | Rahmi Turan

Bence öyle.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.06.18, 21:04   #3
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1804
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bahçeli’nin Af isteği Danışıklı Dövüş mü? | Rahmi Turan

Katillere "Kader kurbanı" diyen Bahçeliye sormak lazım, "Ölenler neyin kurbanı", hadi katilleri hapisten çıkartabilirsin, ölenleri de geri getirebilirmisin?

Bana göre de erken seçim tezgahında olduğu gibi bu da Bahçelinin piyon olarak kullanıldığı bir AKP projesidir, "Kader kurbanları" masalı ile milleti uyutup Fetöcülere af çıkartacaklar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.06.18, 01:43   #4
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,452
Ettiği Teşekkür: 18925
Aldığı Teşekkür: 26471
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bahçeli’nin Af İsteği Danışıklı Dövüş mü? | Rahmi Turan

Ben inanıyorum ki, AKP-MHP kavgası denilen bu kavga; Mağdur bir MHP yaratarak MHP'den İyi Parti ve CHP'ye kaçmış seçmeni MHP'ye geri döndürme çabasından başka bir şey değil.
AKP artık yeni seçmen kazanamaz ama MHP'den kaçmış oylar geri dönerse ittifakın oylarını yükseltebiliriz düşüncesi içindeler.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bahçeli’nin, danışıklı, dövüş, isteği, rahmi, turan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 08:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.