Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Rahmi Turan


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.11.19, 21:27   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8737
Mesajlar: 30,548
Ettiği Teşekkür: 104391
Aldığı Teşekkür: 161078
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Siyaseti Sarsan Olay! | Rahmi Turan

Siyaseti Sarsan Olay!9 Kasım'da önemli bir CHP'linin, Külliye'ye gidip AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü yazmıştım. Tarih 20 Kasım idi.

Siyasi çevrelerde büyük gürültü koptuğu haberi bana geç ulaştı, çünkü tedavi nedeniyle bir süredir Londra'da bulunuyorum. İki gün telefonlara cevap verecek zamanım olmadı.

SÖZCÜ İnternet Sitesi'nin yöneticisi Mustafa Çetin bana cuma gecesi ulaştı ve Türkiye'deki havayı anlattı. O zaman saray ziyaretçisinin adını açıklamak şart oldu.
Mustafa Çetin'e, “Haber kaynağım bana o CHP'linin Muharrem İnce olduğunu bildirdi” dedim.

İstanbul ile Londra arasında 3 saat fark var. Mustafa Çetin'le gece geç vakit görüştüğüm için açıklamam gazetenin baskısına yetişmedi ve haber SÖZCÜ İnternet Sitesi'nde yayınlandı.

Olay çok büyütülüp, CHP'liler de dahil, her kesimden ağır eleştiriler gelince, adı geçen kişinin Muharrem İnce olduğu iddiasını açıklamak zorunda kaldım.Saray
'a daha önce de birçok siyasetçi gitmiştir. Bunların arasında CHP'li olanlar da vardır.

Erdoğan'ın hem parti başkanı, hem de Cumhurbaşkanı olarak her kesimden siyasetçi ile görüşmesinden daha doğal ne var?

Buna rağmen, Muharrem İnce'nin Külliye'yi ziyaret ettiği haberi Türkiye çapında bir olay haline getirildi.

★★★

Bir süredir tedavi amacıyla Londra'da bulunuyor, gazetedeki yazılarımı da aksatmamak için gayret sarf ediyorum.

Hastane, doktor, tedavi koşuşturmaları arasında, güvendiğim, inandığım ve kardeşim gibi bildiğim gazeteci arkadaşımdan, “Muharrem İnce'nin Saray'da Erdoğan'la görüştüğü” haberi gelince önce:

“Bu tür haberler hemen tekzip edilir, yalanlanır, sonra zor durumda kalırız” diyerek tereddüdümü belirttim. Haber kaynağım olan 20 yıllık arkadaşım:

“Yok ağabey; haber yüzde yüz, hatta yüzde bin doğru, tekzip edilmesi mümkün değil” diye güvence verince gazeteci heyecanım öne çıktı.

Tabii hata yaptım. Çünkü haberi destekleyen belge istemem gerekirdi.

Her haberde kanıt arardım ama bu defa bunu yapamadım. Doktor, hastane, tedavi girdabı arasında ve zaman darlığında haberin belgesini istemek aklıma gelmedi. Ayrıca, bunda haber kaynağıma güvenmemin de rolü büyük.

★★★

Haber dallanıp budaklandı. Televizyonlarda yaylım ateşine tutuldum!

Gelişen olaylar sonunda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“İspat etsinler, ben Cumhurbaşkanlığı koltuğumu bırakırım!” diye çok kesin konuştu.

Muharrem İnce de “İddiaların benimle uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur. Haberin CHP Genel Merkezi'ndeki bazı kişilerden kaynaklandığını biliyorum” diye net konuşunca olayın seyri değişti.
Bu açıklama yazısını yazmak benim için görev oldu.

Haber kaynağım!


Büyük baskılara rağmen, meslek anlayışım gereği, haber kaynağımı açıklamıyordum… Fakat o arkadaş Odatv'ye:

“Haber kaynağı ben değilim. Bunu söyleyenleri mahkemeye vereceğim”
diye demeç verince gerçeğin açıklanması gerekti.

Sevgili Talat Atilla… Ne vardı durup dururken “Haber kaynağı ben değilim” diye açıklama yapmak?

Bunu çok garip buldum ve içtenlikle söylüyorum, ayıpladım!
Ne yazık ki, kuralı Talat Atilla kardeşim bozdu, ben de üzülerek gerçeği açıklamak zorunda kaldım:

Evet, “Muharrem İnce, Saray'da Erdoğan'la görüştü” şeklindeki haberimin kaynağı Talat Atilla'dır.
Güvendiğim bir arkadaşım, kardeşim ve başarılı bir meslektaşım olduğu için ona inandım.

Burada bir gerçeğin de altını çizmek gerekir. Talat Atilla'ya da haberin başka bir kaynaktan geldiği kesin. Açıklar mı, bilemiyorum. Bu onun vereceği karara bağlı…
Bana gelince, güvendiğim, inandığımdan, ondan belge istememek gibi bir hatada bulunduğum için kendimi affetmiyorum!

Ahmet Hakan efendiye…

Saray'a giden CHP'li haberi hakkında TV'lerde ağzı olan konuştu. Kendi düşük seciyelerini belli ettiler. Tümüne, kullandıkları ifadelerin hepsini misliyle iade ediyorum.
Bunların arasında Ahmet Hakan'ın ayrı bir yeri var. O değer verdiğim bir meslektaşımdı, meğerse değersizin biriymiş…

Ahmet Hakan beni eleştirebilir. Bu onun hakkıdır. Fakat iftira atmak, işkembeden sallamak hakkı değildir.

Ahmet Hakan yazısında benim yıllar önce TAN Gazetesi'nde “Sakallı bebek” diye palavra bir haber yaptığımı iddia etti. Kulaktan dolma, iftira niteliğinde bir söylentiye dayanarak yazı yazmak Ahmet Hakan gibi birine hiç yakışmadı!

Ona tavsiyem: Haberin çıktığı gazetenin künyesine baksın. Benim adım var mı, yok mu görsün ve utanması varsa utansın!


__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.19, 23:21   #2
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 191
Mesajlar: 1,877
Ettiği Teşekkür: 9729
Aldığı Teşekkür: 7267
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Siyaseti Sarsan Olay! | Rahmi Turan

Merhaba,

İşin detayını bizler çok bilemeyiz, ancak ve ancak siyaseti izleyen, kişileri takip edenler olarak tahminlerimizi, öngörülerimizi aktarabiliriz.

Ben bu olayı, CHP içerisinde, kurultayda Kılıçtaroğlu'nun karşısına çıkması en muhtemel kişi olan Muharrem İnce'ye yapılmış bir operasyon olarak görüyorum.Muharrem İnce ne yaparsa yapsın bunu parti içerisinde mücadele ederek yapar...Şu ana dek de öyle oldu...Ancak Kılıçtaroğlu, düzgün bir insan olsa da çevresi sıkıntılı, sorunlu...Eğer Muharrem İnce kurultayda genel başkan seçilirse CHP de çok kelle gidecek...O yüzden CHP içerisindekilerin, Muharrem İnce'yi tamamen ekarte etmek amaçlı bir operasyon olduğunu düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.19, 14:25   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,893
Ettiği Teşekkür: 165456
Aldığı Teşekkür: 185380
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Siyaseti Sarsan Olay! | Rahmi Turan

Sözcü Gazetesinin Başyazırı Rahmi Turan derhal istifa edip, utanmadan sıkılmadan yazılarına devam etmemeli. Ama tabi burası Türkiye.

Televizyonlardaki tartışma programlarını uzun zamandır izlemiyordum, kanalları dolaşırken CNN Türk'de bu konunun tartışıldığına denk geldim. Telefon ile tedavisi için İngiltere'de bulunan konunun baş aktörü Rahmi Turan bağlantı kuruldu. Açıklaması rezalet boyutunda idi. 20 yıldır tanıdığı Talat Atilla isimli gazetecinin bu bilgiyi kendisine verdiğini belirtti. Barış Yarkadaş tarafından soru sorulması üzerine olayın muhatabı Muharrem İnce'ye ulaşamadığını, haberin doğru olduğuna kanaat getirip haberleştirdiğini söyledi. Muharrem İnce'ye telefon ile mi ulaşamadın diye bir soru daha sorulması üzerine; M.İnce'nin telefonunun kendisinde olmadığını, birkaç arkadaşına sorduğunu onlarda da olmadığını söyledi.

Rahmi Turan'ın Muharrem İnce'ye ulaşamadım dediği bu. Sözcü Gazetesinin Başyazarı Muharrem İnce'ye ulaşamıyor. Ne kadar ilginç ve tuhaf.

Daha sonra aynı gazetede yazan Uğur Dündar'a telefon ile bağlantı kuruluyor. Uğur Dündar Talat Atilla'ya belgesi var mı diye soruyor. Belgesi yok ama yüzde yüz doğru gibi cümleler ile ikna etmeye çalışıyor. Uğur Dündar tatmin olmayarak konunun asıl muhatabı Muharrem İnce'yi telefon ile arayarak teyid etmek istiyor, şiddetle red ediliyor, bunun üzerine konuyu haberleştirmiyor.

Daha sonra Posta gazetesi yazarı Tolga Candaş Işık'a konu iletiliyor, o da aynı gerekçelerle red edip, konuyu haberleştirmiyor.

Rahmi Turan yılların gazetecisi, böyle önemli bir konuyu muhataplarını aramadan, sormadan teyid ettirmeden, belgesi olmadan haber yapmak DEDİKODU değil de nedir? Rahmi Turan'ı anladık. Peki koskoca Sözcü gazetesi bu başyazarı hala nasıl görev de tutuyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fok tv de sabah programında, gazetede çıkan bu haber sorulduğunda, inanarım, doğrudur vs. diyor. Böyle mi demeliydi? Sen parti başkanı olarak bunu dersen başkaları ne demez.

Haber televizyonlarının başka işi gücü yok, bu konu üzerine yoğunlaştı, onlara da böyle şeyler lazım.

Bu komplo Muharrem İnce'yi tasviye etme, itibarsızlaştırma adına kurulmuştur.

Artık benim nezdimde Rahmi Turan'ın iki paralık değeri yoktur.

ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
olay, rahmi, sarsan, siyaseti, turan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.