Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Saç, Cilt ve Vücut Bakımı (http://www.forumgercek.com/sac-cilt-ve-vucut-bakimi/)
-   -   7 Etnik Yöntemle Pürüzsüz Bir Cilt (http://www.forumgercek.com/sac-cilt-ve-vucut-bakimi/128314-7-etnik-yontemle-puruzsuz-bir-cilt.html)

Gülümsün 10.09.16 22:06

7 Etnik Yöntemle Pürüzsüz Bir Cilt
 
Pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir cilt isteyen kadınlara, dünyanın çeşitli yerlerinden 7 etnik yöntem...

Yaz mevsiminin bitip sonbahara geldiğimiz şu günlerde, cildinizin yenilenmeye ihtiyacı olduğunu düşünenlerdenseniz, dünyanın çeşitli yerlerinde uygulanan bu yöntemleri denemelisiniz.

Dünyadaki tüm kadınlar pürüzsüz, parlak, sağlıklı bir cilt ister ve bunu sağlamak için de kendilerine göre yöntemleri vardır.

İşte 7 etnik yöntem:

Pirinç suyu

Asyalı kadınlar yüzlerini yıkamak için Jasmine pirinci kaynatarak, pirinç suyu elde ederler. Uzmanlara göre, oldukça ucuz ve kolay olduğu için pürüzsüz bir cilt için en iyi yöntemlerden biridir. Pirinç suyu, içerdiği E vitamini ve antioksidanlar sayesinde cildi yumuşatır.

  • Kahve telvesi
Endonezyalı kadınlar, kahve çekirdeklerini sabah uyanmaktan daha fazlası için kullanıyorlar, ciltlerinin pul pul olmasına karşı bir tedbir olarak. Çekirdeklerdeki kafein cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor ve böylece daha pürüzsüz ve yumuşak görünmesine. Ve eğer bu sizin için yeterli değilse, bu ritüelin nefis kokmanıza da sebep olacağını hatırlatırız. Üstelik kahve çekirdekleri sadece yüzünüz için değil tüm cildiniz için işe yarayacaktır.

  • Shea yağı
Bir tavsiye de Afrikalı kadınlardan. Shea yağı, vücudunuz tarafından emilip yumuşak ve nemli kalmasına yaramaz, aynı zamanda kuru ve sert bölgeler varsa onların da iyileşmesine sebep olur. Ve daha da güzeli kırışık oluşumunu da azaltır.

  • Deniz lahanası
Çin'de, kadınlar nemlendirici ve yenileyici etkisi yüzünden yüzlerini deniz lahanası ile kaplarlar. Bulması güç olsa da böyle bir şansınız varsa asla pişman olmayacağınızı bilmelisiniz. Deniz lahanası sildi yumuşatır, pürüzsüzleştirir ve ölü hücrelerden arındırır. Yüzünüze uyguladıktan sadece birkaç dakika sonra bile daha genç ve taze görüneceksiniz.

  • Kahverengi kil
Eğer Fas'taki kadınlarının cildinin nasıl bu kadar sağlıklı göründüğünü merak ediyorsanız, sebebi kil. Ama herhangi bir kil değil. Atlas dağlarında bulunan 'rhassoul' adında özel bir kil kullanıyorlar. Bu kilin cildin elastikiyetini arttırdığı ve lekelerden koruduğu söyleniyor. Tabii tek sorun Fas'ta kolay bulunuyor olmasına rağmen, diğer ülkelerde biraz zorlanabileceğiniz gerçeği.

  • Deniz çamuru
Ölü denize bu ismin verilme sebebi içerdiği tuz oranıdır. İçinde uzun süre yüzmek istemeyebilirsiniz ama yaparsanız cildiniz denizdeki çamurdan oldukça faydalanacaktır. Bu çamur, ölü deri hücrelerinin temizlenmesine yardım eder ve cildi mümkün olan en sağlıklı besinlerle tazeler. En güzeli ise kozmetik dükkanlardan da ürün olarak satın alınabilmesidir.

  • Çay
Özellikle roobios çayı. İçmek de faydalıdır ama cilt için tropikal olarak uygulanmalıdır. Güney Afrika'da, kadınlar roobios çayından üretilen losyon ve sabunları tercih eder.


Kaynak

Canan 10.09.16 23:42

Cevap: 7 Etnik Yöntemle Pürüzsüz Bir Cilt
 
Bunlarla hiç uğraşamam :kapris:

Kuru ciltler için Dr. tavsiyesi bir kremim var yetiyor bana :honks:

Basakca 11.09.16 13:11

Cevap: 7 Etnik Yöntemle Pürüzsüz Bir Cilt
 
İyi güzel de bu yöntemlerde kullanılan malzemeleri her yerde bulamayız ki.

Deniz çamuru için Ölü Denize mi gitmemiz gerekiyor. Tatile bile çıkamazken pürüzsüz bir cilt için nasıl olacak?:blink:

Ama güzel bilgiler bu yöntemlerle işlem yapan merkezler var.

Ben gülsuyuna devam edeceğim.:honks:

nurideniz34 11.09.16 14:31

Cevap: 7 Etnik Yöntemle Pürüzsüz Bir Cilt
 
Kimya sektörü hanımlarımıza çalışıyor desem yeridir...helal olsun...


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker