Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Sağlığımız İçin Püf Noktaları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.12.09, 17:05   #1
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,135
Ettiği Teşekkür: 85085
Aldığı Teşekkür: 125073
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Taşların Sağlığımızda EtkileriTaşlar ve etkileri


Akik (Agate)

Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır. Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Kan dolaşımına çok iyi gelir. Donuk akik, kan dolaşımını kolaylaştırır. Bu taşın çocuksuz aileleri çocuk sahibi yaptığı, kişilere uzun ömür getirdiği, güç ve cesaret verdiği, erkeklerde erkeklik bezini, kadınlarda yumurtalıkları koruduğu bilinmektedir. Donuk Akik Sindirim bozukluklarını ve mide ağrılarını geçiriyor. Yosunlu Akik Vücutta tansiyon dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Lenflerin sirkülâsyonunu rahatlatır. Sevinç ve huzur simgesidir. Uğur ve bereket taşıdır. Hemen hemen tüm burç özelliklerine uyar. Bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici bir taş olan Akik taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir. Akik taşının bunların yanı sıra uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası olduğu da bilinen şeyler arasındadır. Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir. Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir.


Aquamarin

Bereket ve uğur taşıdır. Sinirleri yatıştırır ve kişiye içsel rahatlık verir. Neşe, huzur ve aşk duyguları verir. Aile saadetini güçlendirir. Aquamarinin sinirleri yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra düşüncenin berraklaşması ve yaratıcı gücün ortaya çıkmasında da büyük rolü vardır. Cesaretinizin kırıldığı, emeklerinizin boşa gittiğini hissettiğiniz anlarda, aquamarin sizi yüreklendirir ve güveninizi tazeler. Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir. Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur. Falcıların taşı diye bilinen bu taşın aile saadetini güçlendirdiği ve mutluluğu arttırdığı bilinmektedir. Sanatçılara ilham veren ve öğrencilerin hafızasını güçlendiren etkileri vardır.Güven, denge ve ahenk sembolüdür. Özellikle meditasyona uygundur.


Amazonit

Beden ve ruh dünyaları arasında sürekliliği ve anlayışı sağlar. Kişinin yaşamına anlam katmasına, yaşamına değer vermesine yardım eder. Değişimleri kabullenmeyi kolaylaştırır. Beden dışı deneyimler karşısında duyulan korkuyu yatıştırır. Enerjisi, ölümcül derecede hasta olanlara iyi gelir.


Ametist


Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. Endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Tüm ağrılara, özellikle de migrene, strese, iştahsızlığa, akciğer hastalıklarına, saç dökülmesine iyi geliyor, sakinleştirici etkisi var. Mor renkli olan bu taşın ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenmektedir. Bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir. Mutluluk ve bir coşkunun simgesidir. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir. Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir. Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi vardır. Pozitif enerji yüklü bir kristaldir. Taşıyan kişiye de bu yükü aktarır. Beyin gücünü yükseltir. Negatif enerjilerimizi dışarı boşaltarak huzurlu ve zinde olmamızı sağlar. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir. Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur. Meditasyonda etkili olarak kullanılan bir taştır ve tepe chakra ile ilgilidir.


Aventurin

Sizin, fazla hassaslaşmadan yumuşak ve açık yürekli olmanızı sağlar. Kalbini kapattıktan sonra şimdi yeniden açmaya hazırlanan kimseler için yatıştırıcı bir etki yapar. Bu pürüzsüz taşı göğsünüzün üzerinde doğrudan cildinize temas ettirmek en iyi yoldur. Şayet taş sivri ise, o zaman sivri ucu yukarıya getirmek gerekir. Bu taş sınırsız imkanlar taşıdır, size geniş ufuklar açar. Hayal kuranların taşı olarak da tanımlanır ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımasında etkilidir. Kendinizi sınırlanmış, engellenmiş, dar düşünce kalıpları ya da modası geçmiş davranışlar içine sıkışmış hissettiğinizde bu taşı kullanabilirsiniz. Özellikle kendi bildiğini okuyan genç insanlar için çok uygundur. Hayal kuranların taşı olarak da tanımlanır ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımasında etkilidir. Korkuları yenmede ve yaşlılıkla mücadelede etkilidir.Aventurin neşe saçıcı bir taştır ve kullanımı ile hem kullanan kişiye hem de onun çevresine neşe duyguları getirir. Neşe taşı da denir. Sakinlik ve yaşama sevinci sunar. Zihinsel karmaşayı ve stresi azaltır.


Ay Taşı


Kramplara, bacak ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelir. Lenfatik sistemdeki bozuklukları ortadan kaldırır. Kadınlar tarafından kısırlığa iyi geldiği, üreme organlarının sorunlarını çözmesi ve kolay doğum yapmaya yaradığı için taşınır. Oburluğa karşı faydalıdır. Aytaşı, kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularını kabullenmesine yardımcı olur. Aşırı tepki verdiğiniz ve endişeli olduğunuz durumlarda aytaşı sizi dengeler ve diğer insanların hislerine karşı duyarlı olmanızı sağlar. İnsanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini taşıyan kişiye sempati kazandırır. Duygusal dengeyi sağlar ve egoya karşı iyi gelir. Duru görü, sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir. Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir. Sevgililerin daha ihtiraslı olmasını sağlar. Tutumlarda esneklik yaratır. Kişilerdeki egoizmi giderdiği ve fazla yemek yeme dürtülerini ortadan kaldırdığı da bilinir.
Azurit

İki adet azurit taşıyla, adet dönemi sancılarınızı ya da yumurtalık sancılarını azaltabilirsiniz. Bunun için, taşları yumurtalıklarınızın üzerine yerleştirin. Sinir sistemindeki enerji akışını arttırır, oksijenin daha iyi kullanılmasını sağlar. İçe yönelik derin enerjisiyle, geçmişi değerlendirmenize ve bilinçaltınızı yeniden programlamanıza yardım eder. Duyguların ve düşüncelerin rahatça ifade edilebilmesini sağlar. Kişinin, iç dünyasını hissedip, onu dışa vurma yeteneğini artırır. Derin konular üzerine konuşma yeteneğini ve bu konudaki arzuyu artırır. Psişik güçleri arttırıcı özelliğinin yanı sıra, düşüncelerin berraklaşmasını sağlar. Malahit ile birlikte kullanıldığında, içe gömülen duyguların ortaya çıkmasına sebep olur ve kişinin hissettiklerini açıklamasına yardım eder. Kolye, kolye ucu ya da küpe olarak kullanılması durumunda, kişinin ruhsal olarak uyanık kalmasını sağlar. Kişinin duygularını kabullenmesini ve konuşkan olmasını sağlar…


LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.12.09, 17:09   #2
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,135
Ettiği Teşekkür: 85085
Aldığı Teşekkür: 125073
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri
Firuze
(Turkuaz)


Tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Boyun ve boğaz ağrılarına yararlı oluyor. Sindirim sorunları için; kemer tokası, bileklik ya da yüzük olarak kullanılabilir. Metafiziksel ve psikolojik etkileri Cesaret, başarı, dürüstlük ve sadakatin sembolü olan bir taşdır. Nazara karşı etkilidir. Kaygıyı teskin eder. Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır. Olumsuzu olumluya çevirir, bilinci genişletir. Takı olarak, hergün kullanılabilecek bir taştır. Özellikle gümüş içine gömüldüğünde etkisi artar ve dengeyi sağlar. Kendisini taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur. Kederli insanların kederlerini gidermede, ya da bir olayın şokunu yaşayan kişileri o halden kurtarmada faydalıdır. Onlara, bu durumdaki kişilerin ihtiyacı olan huzur duygusunu verirFlorid


Kişinin anıların tutsaklığından kurtulmasını sağlar ve duyulan boşluk hissini yatıştırır. Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir. Enerjisi, yatıştırıcı ve huzur vericidir. Şeffaf florit diğer taşlarla birlikte kullanılabilir ancak, mor florit diğer taşlarla birlikte kullanıldığında etkileri zayıflar. Düşünceleriniz belirsiz ve karmaşık olduğunda floritinizi elinize alın. Düşüncenizin keskinleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde, zihniniz yorulduğunda da bu taşı kullanabilirsiniz. Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldığınızda florit size destek olacaktır. Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar ve ilginç projelerini hayata geçirebilmesine yardım eder. Yapmaktan çekininilen ve yetersiz kalındığı düşünülen işlerde, enerjisiyle kişiye destek olur. Kişinin dengesini sağlar, sinirlerini yatıştırır. Zihin yorgunluğunu alır.

Granat (Lal)

Kanın temizlenmesini sağlıyor, dolaşım rahatsızlıklarına iyi geliyor. Depresyon gideriyor. Aşırı hareketli (hiperaktif) çocukların sakinleşmesini sağlıyor.Havlit


Kişinin kendiyle barışık olmasını sağlar. Engellerin aşılmasına yardımcı olur. Farkındalığı artırır. Öfkeyi ve kızgınlığı engeller. Sanatsal duyarlılığı ve ifadeyi kuvvetlendirir. Huzur ve sakinlik verir. Bencilliği yokeder. Strese karşı iyi gelir.
Hematit


Hematit, demirin başlıca kaynaklarından biridir. Bir çeşit demir minerali. Narin bir kristal çeşididir ve işlenirken Mohs’a göre 6,5 sertlikte olmasından dolayı çok titiz bir çalışma ister. Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Mafsal romatizmalarına karşı faydalıdır. Dalağın düzgün çalışmasını sağlar. İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir. Solunum yolları üzerinde olumlu etkileri vardır. Bel soğukluğuna karşı etkilidir. Saçların daha gür çıkmasını sağlar. Stresi azaltır, enerji ve canlılık verir. Cesaret veren hematit kararsızlık çekenler için çok faydalıdır. Eski çağlarda tılsım olarak kullanılan taşların başında gelir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.İnci


Sadelik ve alçak gönüllülüğü simgeler. Böyle gözükmekle beraber, aslında çok kıymetli olmayı anlatır. Bu yüzden bilgeliğin ve alimliğin simgesi olarak da görülmüştür. Eski zamanlarda anne sütünü arttırdığı düşünülürmüş.
Jasper


Karaciğer, dalak, safrakesesi ve mesaneyi kuvvetlendirir. Damar hastalıklarını iyileştirdiğine inanılır. Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir. Endokrin (hormon) sisteminde dengeyi sağlar. Kişinin kendisini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve fiziksel direncini artırır. Erkeklerde, erkeklik özelliklerini artirir. Toprak elementini temsil eder. Sevgi, inanç ve kararlılık simgesidir.Kalsedon
(Mavi Akik)


Düşünce yeteneğini kuvvetlendirir, iyi konuşmayı sağlar. Zihinsel, duygusal ve ruhsal dengeleyicidir. Herkes arasında kardeşliği teşvik eden bir taştır. İyimserlik ve iyi dilekleri sembolize eder. Düşmanlığı, huzursuzluğu ve melankoliyi yatıştırır. Cömertliği, hassaslığı, anlayışı arttırır, minerallerin etkili bir şekilde özümsenmesini sağlar. Zihnin sağlamlığını arttırarak, bunamayı tedavi eder.

Kaplangözü


Cesareti artırır ve hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır. İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar. Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir. Pürüzsüz yüzeyini okşayarak dertlerinizi ve endişelerinizi hafifletebilirsiniz. Duygulara hitap eden bir taş olduğundan dolayı sevgililer arasında rağbet gören bir hediyedir. Eğer birisiyle ilişkiniz varsa kaplangözü; ilişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir. Yüzük ya da kolye olarak kullanabilir, ya da cebinizde taşıyabilirsiniz. Kendisini taşıyan kişilerin diğerlerine karşı daha az bağımlı olmasını sağlar. Negatif enerjiden korur. Sahiplenme arzusunu güçlendirir. Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Maskülen enerji verdiği gibi, kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar. Kişinin kendini işine vermesine yardımcı olur (bu sebeple Patron Taşı diyede bilinir), konsantrasyonu güçlendirir. Kaplangözünün nazardan koruduğuna inanılır ve eskiden bu amaçla kullanılırdı.


Kehribar
(Amber)


Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlaşması sonucu oluşmuştur. Özellikle soyu tükenmiş bir çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş halidir. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Soğuk algınlığı, astım, guatr, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır. Boğaz ve tiroid enfeksiyonlarını tedavide diğer taşlardan üstündür. Roma devrinde kehribar, guatrı tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır. Siyatiğe, adale iltihabına, sırt ağrılarına, baldır kramplarına, romatizmaya iyi geliyor. Toz haline getirilmiş şekli yaraların üstüne konarak kapanması için kullanılır. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özellikleri açığa çıkar. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için, genelde boynun çevresine takılır. Sol elde oynandığında bedenin elektiriğini toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı da faydalıdır. Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın, ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir. Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır. Yaşamın güzel yanlarını farketmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar. Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar. Para getiren bir taş olduğu düşünülür ve bu amaçla kasalara koyulur. Takıntılara karşı iyi gelir. Bütün sarı taşların aslan burcu insanına iyi geldiği bilinir. Bu sebeple aslanlara uyarıcı bir etki yapar.
Krizopras


Çok güzel ışıltıları olan bir taştır. Nörotik durumlarda dengeleyici ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Depresif durumlarda ise rahatlatıcı özellikleri vardır. Kişinin problemlerini görmesine yardımcı olarak, kendini tanımasını sağlar ve iç huzuru verir.Seks konusunda kaygıları olanlar ya da seksüel bozukluk taşıyan kişiler bu taşı kullandıkları takdirde bir çok cinsel problemi de halletmiş olurlar. Bu taş aynı zamanda kişisel yeteneklerin ortaya çıkmasında da büyük rol oynar


LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.12.09, 17:12   #3
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,135
Ettiği Teşekkür: 85085
Aldığı Teşekkür: 125073
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda EtkileriLabradorit


Yanardönerlik özelliğine sahip bir feldspat. İsmini, ilk defa bulunduğu Kanada’daki Labrador yarımadasından almıştır. Kişinin geçmişini ve güncel yaşantısını çözümlemesine yardım eder. Ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır.Lapis Lazuli


Küçük çocukların solunum yolu hastalıklarından korunmasını sağlar. Kemikleri kuvvetlendirir. Tiroid bezlerini harekete geçirir. Tansiyonu düzenler. Fiziksel yetenekleri ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir. Mide rahatsızlıklarını gideriyor. Besinlerin hazmını kolaylaştırıyor, alnına yerleştirerek kullanılıyor ve vücudun rahatlamasını sağlıyor. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, hergün kullanılması durumunda onu taşıyan kişi artık taşın gücüne alıştığı için etkisi azalır. Bu nedenle kullanımında dikkat edilmedilir. Dikkatli kullanılması gereken bir taştır. Yaydığı enerji, hassas kişilerde baş dönmesine neden olabilir. Kararlı ve etkili enerjisiyle, görmezden geldiğiniz olaylara bakmanızı sağlar. Ruhunuzun hakikate ulaşma arzusunu kuvvetlendirir. Akılcı olmayan düşünceleri netleştirir ve düşüncelerinize yoğunluk kazandırır. Küçük çocukları korkularından uzaklaştırır. Kaygıyı azaltır ve kişiyi canlandırır. Yaratıcı ifade, fiziksel yetenekler ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir. Hafızayı güçlendirir ve kişiye güven verir. İletişim yeteneğini güçlendirir ve sosyla fobik durumlarda etkilidir. Zihin açıklığı ve aydınlanma amacıyla kullanılır. Derin düşünceye yardımcı olur. Kişinin kendine olan güvenini arttırıyor, beden ve ruh arasındaki dengeyi sağlıyor, kişinin sempatisini güçlendiriyor. Arkadaş edinmesini sayılıp sevilmesini kolaylaştırıyor.Malahıt
(Malakit)


Ağrıları gidermek amacıyla, ağrıyan bölgenin üzerine koyularak kullanılır. Ancak, taşın büyüklüğü ağrıyan bölgenin büyüklügü kadar olmalıdır. Karaciğer ve dalağın işlevlerine yardımcıdır. Radyasyondan koruyucudur. Mide bulanması, araba ya da deniz tutması gibi durumlarda iyi gelir. Karın ağrısı, adele kasılmaları ve romatizmaya karşı faydalıdır. Sakinleştirici özelliği dolayısıyla, uyumaya yardım eder. Kalbi kuvvetlendirir. Kişiyi; korku, suçluluk, kendini kabullenmeme gibi olumsuz duyguların getirdiği sınırlamalardan kurtarır. Zihni ve vücudu canlandırır. Dengeleyicidir. Koyu yeşil taş kendini tanımaya, sinirsel depresyonlara yararlı oluyor. Kişiye güçlü olduğu duygusu verir. Neşe ve canlılık veren etkisi vardır. Korku, şüphe ve heyecanı gidererek, cesaret ve istekliliği artırır. İçe gömülen acıları ortaya çıkarır ve onların çözümlenmesine yardım eder. Böylece kişi, taşıdığı keder ağırlığını üzerinden atarak eski neşesine kavuşur.


Mercan

Başta sedef hastalığı olmak üzere, pek çok cilt hastalığının tedavi amacıyla kullanılır. Akciğer zaafiyeti için kullanılıyor. Solunum açıcı özelliği vardır. Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir. Kişinin ruhsal anlayışını güçlendirir. Saflığın ve dengenin korunmasını sağlar. Aile içinde ve arkadaşlar arasında saygınlığın güçlendirilmesine yardımcı olur. Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar. Onaylanmama korkusu ile girişilemeyen başlangıçlar için kişiyi yüreklendirir. Eleştiri ve zıtlaşmalar ile karşılaşıldığı durumlarda kararlılığın sürmesini sağlar. Nazara karşı kullanılır. Konsantrasyon eksikliğini giderir.
Obsidyen

Karın ve bağırsakları etkileyerek iyileştirir. Stresi azalttığı ve bağırsaklara iyi geldiği de bilinmektedir. Karaciğerin temizlenmesinde faydalıdır. Bu amaçla kullanımında, karaciğerin üzerine yumruk büyüklüğünde bir obsidyen taşı koyularak on ila otuz dakika beklenir. Ancak bu süre aşılmamalı ve bu durumda uyuya kalınmamalı. Obsidyen, kendi içinize bakmaktan çekindiğinizde size yardımcı olur. İçinizdeki olumsuz düşünce ve duyguları güçlendirerek, onları farketmenizi sağlar. Hatırlamak istemediğiniz anılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Böylece olumlu duygularınız harekete geçer. Obsidyen bu özellikleri nedeniyle kendinizi gergin hissetmenize neden olabilir. Fakat, ancak içinize korkusuzca bakabildiğinizde olumlu değişikliklere adım atabileceğiniz için, herkesin ihtiyacı olan bir taştır. Obsidyen, içinizdeki ışığı farketmenizi sağlar. Kızgınlık ve öfke duygularını yokeder. Akıl ve sevgi ile bağlarımızdan kopmamayı simgeler. Depresyona ve karamsarlığa iyi gelir. Kaygıyı azaltır ve bilinçaltındaki negatif duyguları temizler. Terapi yönü çoktur. Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır. Zihinde oluşan heyecan duygularını engeller, zihin ve duyguyu birleştirir. Fiziksel zeminde espri gücünü arttırır. Maskülen enerji verir, negatif unsurları yok eder. Kaygıyı azaltır, bilinçaltındaki blokajları temizler.Oniks

Cinsel dürtüleri azaltır. Konsantrasyonu sağlar. Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. Duyulan kaygılara karşı etkilidir. Gelecek kaygısını yok eder. Kontrol ve denge unsurudur. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardım eder. Nazara karşı etkilidir. Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler. Çeşitli renkleri olan Oniks, kişinin hangi konuda enerji desteğine ihtiyacı varsa onu sağlayan bir taş olarak da bilinir. Gelecek kaygılarını yok ettiği gibi kişilerde bir şeylerin farkında olmayı da sağlar.
Opal


Eklem iltihabına iyi gelir. Kalbi koruyor. Görme sorunlarına çok iyi gelir. Sevgi ve şevkat simgesi olup, koşulsuz sevgi verme özelliğine sahip olanlar kullanabilir. Yoksa tarihteki gibi uğursuz taş olma özelliği ortaya çıkabilir. İnsancıl duyguları güçlendirir. Güven veren ve negatif duyguları emen bir taştır. Negatif duyguları emdiğine ve duygusal dengeleyici olduğuna da inanılır. Şefkat ve sevgi simgesi, derdini anlatma isteğini vurgular. Ruh temizliğini korur, umudu güçlendirir. Yüksek başarı taşıdır. Görme duyularını güçlendirip, sezgi arttırıcı etkisi vardır. Üst bene ulaşmak için kullanılabilir.
Peridot
(Zebercet)


Kalp, pankreas, dalak ve cigerler üzerinde olumlu etkileri vardır. Doku bozulmalarını önleyici özelliklere sahiptir. Beden-zihin dengesini sağlar. Neşe ve sevinç hissi verir. Böylece diğer insanlara da sevgiyle bakılmasını sağlar. Kişinin yaşam enerjisini, canlılığını korumasını sağlar. Kişiyi verici olmaya yönlendirir. İyimserlik verir ve küçük gelişmelerden sevinç duyulmasını sağlar. Nedensiz duyulan korkulara karşı iyi gelir. Kaygıyı azaltır. Kişinin iç dünyasını farketmesini sağlayarak kişisel gelişimi hızlandırır. Çevreyle iletişimi mükemmelleştirir. Kıskançlık, egoistlik ve duygusal soğuklukları yok eder.Rodonit


Vücudun sağlıklı gelişmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını dengeler.Kişiyi geçmişe bağımlılıktan ve geçmişe duyulan özlemden kurtarır. Günlük yaşamda başarılı olmaya yardımcı olur. Geçmişe takılıp güncel yaşamdan uzaklaştığınız anlarda bu taşı kullanmalısınız. Kişinin içinde bulunduğu ana ilgisini canlı tutar. Psikolojik olumsuzluklardan kurtarıcı ve cesaret arttırıcıdır.


LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.12.09, 17:13   #4
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,135
Ettiği Teşekkür: 85085
Aldığı Teşekkür: 125073
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri
Safir

Kalp ve böbrekleri kuvvetlendirir. Hücrelerin büyümesine yardımcı oluyor. Tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliğe sahiptir. Bilinç ve gerçekliği simgeler. İnancı güçlendirerek kişiye güven verir. Kuşkuların yoke dilerek ruhsal gelişime açık hale gelinmesine yardımcı olur. Kişiye şefkat duygusu vererek ruhsal duyarlılığını artırır. Özgürlük hissi verir. Psişik yetenekleri artırır ve sezgi gücünü güçlendirir. Bundan dolayı yaratıcı ifadenin gelişmesinde büyük rol oynar. Karışıklığın ortadan kalkmasına neden olup kozmik farkındalığı arttırır. Sinirleri sakinleştirir ve konsantrasyonu artırır. Aşkta sadakati sağlar, yanlış davranışları engeller.
Sitrin


Sarıdan açık kahveye doğru giden bir renk yelpazesi oluşturan sitrin, birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Böbrek, kolon, ciğerler, safrakesesi, hazım organları ve kalp için yararlıdır. Görme bozukluklarına iyi gelir. Enerji vermek ve canlandırmak için kullanılır. Vücudumuzun tüm dokularıyla etkileşerek güçlendirir. Toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Cilde serinlik ve sadelik sunar. Cilt hastalıklarına karşı koruyucudur. Sitrin masaj yağlarını etkinleştirmek için de kullanılır. Bu taş yağa enerji vererek, dolaşımı hızlandırır ve deriye daha iyi nüfuz etmesini sağlar. İçimizdeki gücün sembolüdür. İnsanın kendine zarar verici eğilimlerini yok eder. Tedavi edici enerjinin meydana çıkmasını sağlar. Kendine güveni güçlendirir, insanın kendine zarar verici eğilimlerini yok eder. Sitrini ucu aşağı gelecek şekilde boynunuzda taşımanız gerekmektedir. Bu size güven ve evrensel güç sağlar. Bir diğer adı da Tüccar Taşı olan Sitrini, bazı inanan kişiler kasalarına koyarlar. Bunun nedeni onların parasal güçlerini arttırdıklarına inancıdır.
Sodalit

Sakinleştirici bir taştır ve baş ağrılarına iyi gelir. Troid metabolizmasının dengesini sağlar. Yolcukluk sırasında mide bulantısı çekenlere iyi gelir. Sezgileri arttırıcı ve ilham verici etkisi vardır. Nazardan ve negatif düşüncelerden koruduğuna inanılır. Güven sağlayarak hata riskini azaltır. Zihin açıklığı ve sakinlik verir. Zihninizdeki gereksiz sesleri susturarak, gereksinim duyduğunuz konuya yoğunlaşmanıza yardım eder. Böylece asıl düşüncelerinizin farkına vararak amaçlarınızı belirleyebilirsiniz. Konsantrasyonu artırmak amacıyla kullanılabilir. Kişiyi hem bu dünyanın gerçeklerinde tutar, hem de ruhuyla güçlü bir bağ kurmasını sağlar. Depresyona giren kişilerin, uyuşturucu madde kullanan kişilerin normal hallerine dönmesine yardım eder. Duygularını ve düşündüklerini kolayca ifade edemeyen kişilerin bu taşı boyun bölgelerinde kullanmaları onları rahatlatır. Böylece gerginlikleri kaybolur ve kelimeler rahatça ağızlarından dökülür. Bu iyileşme, kademeli bir süreç olarak işler ve ancak düzenli olarak kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edilir. Eger çekingen birisiyseniz, bu taşı kalbinize yakın olarak taşıyın.
Topaz

Zihin karışıklığı ya da kan dolaşımı bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan uykusuzluk problemlerinde, boyun bölgesinde kullanılan topaz; zihni sakinleştirir, bedeni gevşetir ve böylece onu kullanan kişinin gün sonunda dinlendirici bir uykuyla uyuyabilmesini sağlar. Eski zamanların en kudretli taşlarından biri olan Topaz’ın, göz hastalıklarını ve veba gibi salgın hastalıkları ortadan kaldırdığı söylenir. Mavi topaz diş ve boyun ağrılarında tesirli, lenf sistemini güçlendirir. Altın renkli topaz kalbi güçlendirip, kan dolaşımı bozukluğuna iyi gelir. Yanıp tutuşan aşk ve güzel düşler simgesidir. Bu taşın sağlıksız insanları sağlığına kavuşturduğu, onları korkaklıktan ve ahlaksızlıklardan koruduğu bilinir. Telepati yeteneğini arttırır. Neşe ve hoşnutluğu uyaran bir taştır. Turuncu renkteki topazlar; cesaret, neşe ve hoşnutluk duygularını kuvvetlendirir. Şeffaf topaz, ruhsal bakımdan gelişmeye yardımcı olur. Bilinmeyene karşı kişiyi yüreklendirir. Mavi topaz düşünme yeteneğini geliştiriyor. Düşüncede konsantrasyonu sağlıyor. Altın renkli topaz sinirleri yatıştırır, strese iyi gelir. Konsantrasyonu sağlıyor.

Turmalin


Gut hastalığına ve şiddetli nöraljik ağrılara iyi geliyor. Beden-zihin ikilisini kuvvetlendirici özelliğinin yanı sıra duyarlılık ve anlayışı da arttırır. Korkuyu ve deprasyonu geçiriyor. Vücudu ve zihni güçlendirir. Negatif şartları ve korkuyu uzaklaştırır. Çok güçlü bir koruyucu özelliği vardır. İlham verici ve konsantrasyon sağlayıcıdır. Konsantrasyon ve sezgisel güçleri arttırdığı gibi, koruyucu etkileri de bulunur. Aslan, terazi ve oğlak burçları bu taşı kullanabilirler.
Unakite


Kalbi ve dolaşım sistemini uyarır. Kadınlar üzerinde özellikle hamilelik dönemlerinde faydalı etkileri vardır. Dengeleyici özelliklere sahip bir taştır. Üzerimizdeki duygusal, zihinsel ve ruhsal etkileri birleyerek kendimizi merkezde bulmamıza yardım eder. Bu özelliğinden dolayı huzur ve mutluluk arayan kişiler için harika bir taştır. Duygusal, zihinsel, ruhani ve fiziksel sorunların kaynağını farketmemizi sağlayarak bunları iç huzurunuza tehdit olmadan önce çözebilme imkanını sağlar. Kişiyi geçmişte yaşamaktan kurtaran, şimdiki anı yaşamanızı sağlayan bir taştır. Gelişmemize engel olan, kendimizden kaynaklanan, zihinsel engellerimizden kurtulmamıza yardımcı olur. Unakitin enerjisi kendimizi sevmemize yardımcı olur.


Yakut


Kan dolaşımına pozitif yönde canlandırıcı etkisi vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Cinsel iktidarı güçlendirir, cinsel aşırılıklara karşı iyi gelir. Kişinin gerçek doğasını, kişiliğini özgürce ifade edebilmesine yardımcı olur. Koşulsuz sevmeyi sağlar. Diğer insanlara karşı duyulan anlayış ve hoşgörü duygularını artırır. Kişinin özgüvenini ve cesaretini kuvvetlendirir. Kişiyi kendisi hakkında hissettiği olumsuz duygulardan kurtarır. Kendisini talıyan kişiyi dürüst olmaya yönlendirir. Sezgileri kuvvetlendirerek, kötülüklerden uzak durulmasını sağlar. Gizlilik ve sahtekar dostlardan korur. Kişiyi kendi sınırlamalarından kurtarır, ruhsal gelişim ve mutluluk duygularını artırır. Cesaret, ruhsal gelişme, liderlik, mutluluk duygularını arttırır.Yeşim

Pisliklerin bedenden atılmasını sağlar. Böbrek rahatsızlığından kaynaklanan ateşi düşürür. Adaleleri kuvvetlendiriyor, tansiyon hareketlerini düzenliyor. Alt karın bölgesi rahatsızlıklarına iyi gelir. Toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Yeşim taşının akıl hastalıklarına, dahili hastalıklara, göz bozukluğuna ve kadınların adet ve doğum sancılarına iyi geldiğine inanılmaktadır. Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır. Akıl, vefa, iyi ilişkiler ve dostluk simgesidir. Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir. Denge ve şifa verici etkileri bilinmektedir. Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler. Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur. İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır. Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir. Kendisini taşıyan kişilere akıl, cesaret ve adalet duyguları verir. Kazanılan başarının sonucunda insanın içinde doğabilecek olan kibir duygusunu engeller. Günlük kullanım için çok uygun bir taştır. Dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir. Mücevher olarak özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.


Zümrüt


Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir. Kadında ve erkekte üretkenliği arttırıyor. Ümit ve ileri görüşlülüğü belirtir. Başarı ve doyum duygularını belirginleştirir. Yetersizlik duygusundan kurtarır ve yaşama karşı duyulan minnet duygusunu güçlendirir. Kişiye sevgi duygusu verir. Yaşama sevincini artırır. Arkadaşlık, evlilik ve aile bağlarını güçlendirir. Beden-ruh-zihin için tonik vazifesi görür ve kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir. Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır unsurlarını içerir. Zümrüt’e kimi yerlerde “Koşulsuz Aşk Taşı” da denmektedir. Sevgililerin birbirlerine verebilecekleri en iyi armağan olarak görülür.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.12.09, 19:00   #5
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1565
Mesajlar: 13,757
Ettiği Teşekkür: 37101
Aldığı Teşekkür: 55123
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Acimasiz
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri

Fazla zamanım olmadıgından şöyle bir göz gezdirdim..Hepsinin sağlığımıza bir takım faydaları varmış...

Taşlı takıları severim, ama sadece görselliğine dikkat ederek alırım...Şimdi bilgi edinmiş oldum.

Eline sağlık canım,güzel bir konu hazırlamışsın...
__________________
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.12.09, 00:38   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2676
Mesajlar: 31,142
Ettiği Teşekkür: 167470
Aldığı Teşekkür: 186559
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri

Çok kapsamlı bir konu oluşturmuşsun...

Teşekkürler, ellerine sağlık LaLe...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.12.09, 00:47   #7
Uzman Üye

Minerva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 276
Mesajlar: 1,180
Ettiği Teşekkür: 623
Aldığı Teşekkür: 2284
Rep Derecesi : Minerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmedeMinerva muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri

Taşlar benim özel ilgi alanım ve hepsinin bir anlamı ve yararı olduğuna inanıyorum .Teşekkürler paylaşım için Lale ... Özellikle Pembe Kuvars favorim. Bilekliğimi hiç çıkarmıyorum bileğimden ...Pembe Kuvarsın
Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri  • Alkolikler için özellikle tavsiye edilen bir taştır.
  • Kişinin endişelerinden kurtulup yaşama sevinci duyması için güç verir. Çevresindeki güzelliklere karşı duyarlılığını artırarak ümitsizlik ve kötümserlik duygularını yokeder.
  • Kişinin kendisiyle barışık olmasını ve kendisini kabullenmesini sağlar.
  • Özgüven duygusunu güçlendirir.
  • Tüm sevgi duygularını güçlendirir. Kişinin kendine karşı duyduğu sevgi, ailesine karşı duyduğu sevgi, doğaya karşı duyduğu sevgi, romantik duygularla hissettiği sevgi...
  • Yatıştırıcı etkisi ile kalbi rahatlatır ve duygusal acıların çabuk geçmesini sağlar.
Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömerek negatif enerjilerden temizleyin ve ondan sonra kullanmaya başlayın. Kristaller, onun enerjisine alışkın olmayanlarda ilk başlarda başağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda kristalinizi çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınızda sürekli olarak kristal takabilirsiniz. Temizlediğiniz bir kristale başka insanların dokunmalarına izin vermeyin.
__________________
İzlerimi Takip Et
...........................................

2 Saat Mutlu Olmak istiyorsan Alışverişe çık...
2 Gün Mutlu Olmak istiyorsan Saçını Boyat.
2 Ay Mutlu Olmak istiyorsan Evlen .
Ömür Boyu Mutlu Olmak İstiyorsan
Bekar Kal


.......
Yüz Verip Adam Ettiysem
Sıfırla Çarpar Yok Ederim

....

Minerva isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Minerva'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.12.09, 00:50   #8
Uzman Üye

Seyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 57
Mesajlar: 1,086
Ettiği Teşekkür: 1454
Aldığı Teşekkür: 3175
Rep Derecesi : Seyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri

kuvarsım vardı benimde şekilsiz garip bişeydi.
kadıköyde bi pasajdan almıştım. uzunca zaman cebimden hiç çıkarmadım. sürekli elimdeydi. ama bişeyin farkına vardım hep uğursuzluk getiriyordu...
sonrada kayboldu gitti. bende ters tepki yarattı

teşekkürler paylaşım için...
__________________
"Ben de sizden biriyim" demiyen sizden biriyim işte bende!!!!
Seyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Seyyah'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.12.09, 01:08   #9
Yeni Üye

LADS_LADS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2009
Konular: 6
Mesajlar: 17
Ettiği Teşekkür: 15
Aldığı Teşekkür: 42
Rep Derecesi : LADS_LADS Karimasını arttırmak için doğru yerdeLADS_LADS Karimasını arttırmak için doğru yerdeLADS_LADS Karimasını arttırmak için doğru yerdeLADS_LADS Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri

taşların sağlığımıza etkileri bir yana doğanın muhteşemliğine hayran kalmamak elde değil paylaşım için teşekkürler
__________________
Forum Gerçek Türkiyeli'nin Resmi Forumu
LADS_LADS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LADS_LADS'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.12.09, 01:13   #10
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,135
Ettiği Teşekkür: 85085
Aldığı Teşekkür: 125073
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Taşların Sağlığımızda Etkileri

Pembe kuvars bende de var Minerva. Arada yıkamak gerekiyormuş bildiğim kadarı ile.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
taşlarımızın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aşırı Zayıflamanın Etkileri Kartal Sağlığımız İçin Püf Noktaları 2 14.07.10 19:56
Aydınlanma Düşüncesinin Tanzimata Etkileri: Cevdet Paşa ve Şinasi oneyouu Sosyal Bilimler 1 12.02.09 20:42
Uyuşturucunun Etkileri KaLiNKa Uyuşturucu Maddeler ile Mücadele 0 02.02.09 18:38
Klasik Masajın Etkileri | Masajın Vücut Sistemleri Üzerindeki Etkileri Kartal Sağlığımız İçin Püf Noktaları 0 27.01.09 08:15
Endüstri Devriminin Toplumsal Etkileri oneyouu Dünya Tarihi 0 25.01.09 05:14


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.