Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Saygı Öztürk


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.12.16, 09:27   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2628
Mesajlar: 30,605
Ettiği Teşekkür: 165245
Aldığı Teşekkür: 180650
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

ABD'nin Rakka operasyonunu ertelemesi üzerine, bu kentte bulunan IŞİD militanları ağır silahlarıyla birlikte El Bab'a geldi. Teröristler, Kuzey Suriye'de bulunan en önemli kalenin düşmemesi için direniyor, “canlı bomba”lar askerimize saldırıyor. El Bab'a hakim tepede bulunan örgütün karargahının düşmesi halinde kentte tutunamayacaklarını bilen teröristler 16 askerimizi canlı bomba eylemleriyle şehit etti. Suriye'den gelen şehit sayımız 37 oldu. Şehitler geldikçe “Türkiye'nin Suriye'de işi neydi?” sorusu da daha çok soruluyor.

Son 18 ayda 568 askerimiz, 303 polisimiz, 63 korucumuz şehit edildi. Vatandaşlarımızla birlikte aynı dönemde hayatını kaybedenlerin sayısı bin 700'ü geçti. Bundan 86 yıl önce de “Şeriat isteriz” diye bağıran grup Asteğmen Kubilay'ı Menemen'de şehit etmişti. Hem de kafasını vücudundan ayırarak…

Kubilay'ın Ölüm Raporu
23 Aralık 1930 tarihinde Alay Başhekimi Yüzbaşı H.Suat, Menemen Hükümet Tabibi 43. Alay Doktoru Necati Bey'in düzenlediği ölüm raporunu okuyorum:

“Menemen Hükümet Konağı önünde 6 silahlı asi şahsın yakalanması için görevlendirilen Kubilay Efendi, çıkan arbedede asilerden herhangi birisi tarafından vurulmuştur. Sağ koltuk altından vurulan Kubilay Efendi 30 metre ilerisindeki camiye kaçmıştır. Orada baş cismi derekinin üst kenarından arka ve yukarıya doğru boyundan tamamen ayrılmıştır. Kesilme, keskin ağızlı bir tarafı küt, oluklu ve takriben 25 santimetrelik bir bıçakla yapılmıştır.”

Genelkurmay Raporundaki İfadeler
O dönemde “Erkanı Harp” adını taşıyan Genelkurmay Başkanlığı'nın, 26 Aralık 1930 tarih ve 6747 numaralı tezkeresinde Kubilay'ın şehit edilişi şu cümlelerle anlatılıyor:

“Kendisine mehdi süsü veren kişi arkasından koşup zabiti tutuyor ve caminin binek taşı tarafına doğru sürükleyerek ve belinden bıçağını çekerek binek taşı üstünde zabitin başını bir koyun gibi kesiyor. Başı, elinde taşıdığı bayrağın ucuna takıp taşıyor ve yine nutkuna başlıyor. Kubilay'ın boğazı kesilirken ahali bu hali alkışlarla karşılıyor. Bu vaziyet karşısında 10 adım kadar geride bulunan bölük, başlarındaki çavuşların kansızlığı yüzünden hiçbir hareket ve canlılık göstermiyor ve alçakçasına firar ediyor. 4 askerle hükümet konağı içine giren Jandarma kumandanı da bu hale kadın gibi seyirci kalıyor.

Alaydan telefonla kuvvet talep eden Jandarma komutanı ve bu kuvvetin ne için, ne maksatla ve ne gibi bir vazife karşısında talep edildiği hakkında alayı bilgilendirmemiştir. Jandarma kumandanının noksan olarak verdiği bilgi yüzünden, alayca gönderilen ilk bölük cephanesiz olarak yola çıkarılmıştır.”

Atatürk, Emri Edirne'den Verdi
Atatürk, Edirne Belediye Meclis salonunda toplantı yaparken Menemen'de yaşanan olayları öğreniyor. Emekli öğretmen Ayhan Tunca “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Edirne'de” kitabında o günü açıklıyor:

“Edirne Belediye Meclis Salonunda tatlı bir sohbet vardı. İçişleri Bakanı Şükrü Kaya, eniştesi olan Vali Emin Bey ile ilgili bir şaka yapmak için ağzını açmıştı ki, bir subay elinde telgrafla içeriye girdi ve Atatürk'e uzattı. Atatürk telgrafı aldı, okudu; ama yüz hatları değişmiş, rengi sararmıştı. Salonda tüm nefesler tutulmuştu. Atatürk birden elini masaya vurdu, ayağa kalktı ve hiddetle şunları söyledi:

‘Arkadaşlar! Menemen'de mürteci Nakşibendiler, benim Kubilay adlı subayımı katletmişler. Şehit etmişler. Başını, gövdesinden ayırmışlar. Suçlular hemen bulunsun, Menemen haritadan silinsin.”

Kestikleri Yerde Asıldılar
Kubilay'ın şehit edilmesinden sonra Derviş Mehmet ve iki adamı öldürüldü. Menemen, Balıkesir ve Manisa'da sıkıyönetim ilan edildi. General Mustafa Muğlalı başkanlığında kurulan askeri mahkemede 2 bin 200 sanık yargılandı. 29 kişi Kubilay'ın şehit edildiği yerde asıldı.

Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi içinde bulunan Devrim Tarihi Müzesi'ni ziyaret edin, Kubilay'ın kanlı şapkasını, mürtecilerin onu neyle kestiklerini, başını hangi sancağa taktıklarını da bir görün… Kubilay'ı ve tüm şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.

Saygı Öztürk
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.16, 10:11   #2
Tam Üye

Tuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2016
Konular: 136
Mesajlar: 401
Ettiği Teşekkür: 279
Aldığı Teşekkür: 1327
Rep Derecesi : Tuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu
Bülent Arınç,TOBB konferansında Bolu’da yapılan toplantı sonrası, özel bir tv.programında (BDP li bir kadın milletvekiline çok kızıyordum artık kızmıyorum.Diyarbakır ceza evinde yapılan işkenceler aklıma gelse bende dağa çıkardım) demiş.O kadın şimdi TBMM de.

**
İşte bo Arınç'ın dedesi Kubilay'ın başını kör testere ile kesen Giritli Derviş Mehmettir.

Menemen isyanını Giritli Hüsnü, Türk Milletine ve Cumhuriyete karşı düşmanlığı sonucu Yunanistan?a gittikten sonra buradan idare etti, Olayların tertipleyicileri; hilafet komitesi ve İngiliz casusu Lavrens ile bağlantılı Nakşibendi tarikatı lideri Erbilli Şeyh Esat, işgal döneminin Manisa Valisi Giritli hüsnü (Manisayı Yunana satıp,1922 de Yunanistan?a kaçtı ve Hristiyan oldu, Hüsnüyadis adını aldı) ve onun Giritteki kamplarda İngiliz ve Yunan subayları tarafından eğitilen kardeş çocuğu Derviş Mehmet'tir. Kubilay'ın başını bağ testeresi ile kesen,Menemen isyancısı babadan Girit Rum'u, anadan Mısırlı Arap olan Giritli Derviş Mehmet denen bu mürteci zat,Bülent Arınç'ın dedesidir. Arınç(Menemen- Sümbüller Köyü) ikinci eşinden torunudur.Arınç'ın dedesi sözde mehdi Giritli Derviş Mehmet, Yüzbaşı Fahri'ye,Ben mehdiyim, şeriatı ilan ediyorum. Bana kimse mukavemet edemez, demişti.

İşte bu gün bunlar yönetiyor Türkiye'yi,maalesef Türk milleti azınlıkta kalmıştır.


Tuco isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Tuco'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.16, 18:37   #3
-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 338
Mesajlar: 12,056
Ettiği Teşekkür: 135587
Aldığı Teşekkür: 44945
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

Menemen´in bulundugu yer.:

Simdilik, CHP Hakimiyetinde.
__________________


Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.16, 20:41   #4
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 68
Konular: 661
Mesajlar: 3,596
Ettiği Teşekkür: 58111
Aldığı Teşekkür: 8443
Rep Derecesi : nurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisi
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

Mekanı cennet olsun..
__________________
En büyük zenginlik,
Sıhhat ve afiyette olmaktır...


İstanbul - 0RH pozitif -1949

Balıkçı Reisi: Nuri Deniz
(Kimya ve İşletme müh.)
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.16, 21:28   #5
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 105
Mesajlar: 1,782
Ettiği Teşekkür: 4379
Aldığı Teşekkür: 6452
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu


23 Aralık 1930 'da Yobaz bir grup. Asteğmen Kubilayı , Hasan ve Şevki isimli iki bekçiyi Şehit etti.
Atatürk'ün 1925 yılında şapka devrimini, 1927 yılında ise Tekke ve zaviyeleri kapatmasıyla zıvanadan çıkan yobaz ve gerici gruplar, "Şeriat isteriz, din elden gidiyor" sloganlarıyla Menemende ayaklandılar, Şeriat ilan etmek istediler.

Yıl 2017 arefesinde yobazlık ve gericilik görüntülerine yeniden rastlayabiliyoruz maalesef...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.12.16, 01:52   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1134
Mesajlar: 11,821
Ettiği Teşekkür: 50057
Aldığı Teşekkür: 43360
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

Alıntı:
Atatürk birden elini masaya vurdu, ayağa kalktı ve hiddetle şunları söyledi:

‘Arkadaşlar! Menemen'de mürteci Nakşibendiler, benim Kubilay adlı subayımı katletmişler. Şehit etmişler. Başını, gövdesinden ayırmışlar. Suçlular hemen bulunsun, Menemen haritadan silinsin.
Haritadan silinsin!

Mesele budur!

Yobazlarla bir arada yaşanmaz. Yaşamaya çalışırsanız, sizi yaşatmazlar...

O halde neymiş?

Haritadan silmekmiş mesele!..
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.12.16, 09:13   #7
Tam Üye

Tuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2016
Konular: 136
Mesajlar: 401
Ettiği Teşekkür: 279
Aldığı Teşekkür: 1327
Rep Derecesi : Tuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

Atatürk çok doğru söylemiş,yobaz mürtecilerin yaşadığı bir yeri haritadan silmek lazımdır,ancak Atatürk'e rağmen Menemen haritadan silinememiş,aksine Menemendeki irtica bütün memlekete yayılarak ayrık otu gibi kök salmıştır,bu gün öyle menemenler vardır ki hepsini haritadan silsen dahi temizleyemezsin.

Vakit çok geç.

RİNDLERİN AKŞAMI


Dönülmez akşamın ufkundayız.Vakit çok geç;
Bu son fasıldır ey ömrüm nasıl geçersen geç!
Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle.
Geniş kanatları boşlukta simsiyah açılan
Ve arkasında güneş doğmayan büyük kapıdan Geçince başlayacak bitmeyen sükunlu gece.
Guruba karşı bu son bahçelerde, keyfince,
Ya şevk içinde harab ol, ya aşk içinde gönül!
Ya lale açmalıdır göğsümüzde yahud gül.

Yahya Kemal BEYATLI
Tuco isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tuco'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.12.16, 02:59   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1134
Mesajlar: 11,821
Ettiği Teşekkür: 50057
Aldığı Teşekkür: 43360
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tuco Mesajı göster
Atatürk çok doğru söylemiş,yobaz mürtecilerin yaşadığı bir yeri haritadan silmek lazımdır,ancak Atatürk'e rağmen Menemen haritadan silinememiş,aksine Menemendeki irtica bütün memlekete yayılarak ayrık otu gibi kök salmıştır,bu gün öyle menemenler vardır ki hepsini haritadan silsen dahi temizleyemezsin.

Vakit çok geç.

RİNDLERİN AKŞAMI


Dönülmez akşamın ufkundayız.Vakit çok geç;
Bu son fasıldır ey ömrüm nasıl geçersen geç!
Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle.
Geniş kanatları boşlukta simsiyah açılan
Ve arkasında güneş doğmayan büyük kapıdan Geçince başlayacak bitmeyen sükunlu gece.
Guruba karşı bu son bahçelerde, keyfince,
Ya şevk içinde harab ol, ya aşk içinde gönül!
Ya lale açmalıdır göğsümüzde yahud gül.

Yahya Kemal BEYATLI
Güzel bir hicivleme.

Ama hiç bir akşamın dönülmez ufku yoktur...

''Yeter ki solmasın sol memenin altındaki cevahir''
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.12.16, 00:54   #9
Yeni Üye

Selin34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2016
Yaş: 28
Konular: 9
Mesajlar: 13
Ettiği Teşekkür: 5
Aldığı Teşekkür: 38
Rep Derecesi : Selin34 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSelin34 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kubilay Kesilirken Ahali Alkışlıyordu

Cumhuriyetimizin Gururlarından Kubilay'ın İsmini Bir Yerde Duysam Gözüm Doluyor. Atatürk Nasıl Cevap Olarak Canilere Menemende Taş Üsten Taş Bırakmadıysa.
İŞİD Canilerinede Askerimize Yaptığı Saldırılara Karşılık Misliyle Cevap Vermeliyiz.!!!
Tıpkı Atamız Gibi..
__________________
Selin34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Selin34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ahali, alkışlıyordu, kesilirken, kubilay


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2017 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.