Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.10.13, 04:50   #1
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1420
Mesajlar: 5,734
Ettiği Teşekkür: 18115
Aldığı Teşekkür: 24863
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Naber Çapulcu Büşra, Bu Tweet’leri Neden Sildin?

Yazdıklarım birilerinin zoruna gitmiş olacak ki, kendilerince beni karalama, ifşa etme çabası içine girmişler. 2010 ya da 2011 tarihli olduğunu tahmin ettiğim tweet’lerimi bulup yayınlamışlar.
Anlayacağınız, kıskıvrak ifşa olundum, maskem düştü, foyam ortaya çıktı… Ya da ne diyorsanız işte.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiğim, alay ettiğim, başbakanı savunduğum, seçimi kazandığına sevindiğim (ki o zamanlarda da tapmıyormuşum kendisine) tweet’ler bunlar.

“Bugünkü aklım olsa” diye başlamayacağım söze, zira kendimi tanıyorum. Şartlar aynı olsa tavrım bugün de aynı olabilirdi.

Seçim döneminde 16-17 yaşlarında olduğumu ve yine başörtülü olduğumu düşünürsek ve bunlara çevre faktörünü de katarsak, benim o günkü AK Parti sempatizanlığım yadırganmamalı.

Başımı örtmeye 15 yaşımda başladım ve bunu –tabiri caizse– İslâm’ın “nirvana”sına ulaştığım veya makam atladığım için değil, sadece istediğim için yaptım.
Liseye başladığımda sınıftaki tek başörtülü bendim. Dokuzuncu sınıfı Nihat Hatipoğlu’yla soru-cevap tadında geçirmem bu yüzden olsa gerek. “Bilmem ne yapsak caiz midir?”, “Dövmeden abdest geçer mi?”, “Sevgilim elimi tutsa günah mı?” gibi saçma sapan şeyler soranlar, hatta rüya tabir ettirmek isteyenler bile vardı. Gece karabasan gören sabah soluğu benim yanımda alıyordu adeta. (Okumamı, üflememi, tükürmemi mi bekliyorlardı, hâlâ emin değilim.) Belki bunları yaparken onlar da farkında değildi, ama yaptıkları, söyledikleri her şey kendimi onlardan farklı, hatta anormal hissetmeme sebep oluyordu. Neyse ki, bu o kadar da rahatsız edici bir durum değildi. Asıl rahatsız eden ve sürekli sinirlerimi bozansa, insanların kafamdakine bakıp beni “yobaz, örümcek kafalı” diyerek yaftalamasıydı.

Okula girerken kafanı aç, çıkarken kapa, okula bir işini halletmek için bile girsen o kafa açılacak, kapıda emreden bir ses tonu “Bu kılıkta giremezsin” diyor. Bunlara bile alışıyor insan da, etiketlenmek çok koyuyor. “Kim bu adam, nereden tanıyor da beni böyle konuşabiliyor?” diyorsunuz. Ben bunları “başörtünün laikliği zedeleyen, çağdaşlığı engelleyen bir obje” olarak görüldüğü dönemin sonlarına doğru yaşadım. Üniversitede yaşadığı haksızlıkları anlatan insanlar vardı çevremde, hatta biri erkek kardeşinin eylemlerde tutuklandıktan sonra, Metris’te öldürüldüğünü bile söylemişti. Tekrar söylüyorum: 15 yaşındaydım. Çevrem çoğunlukla AKP’lilerden oluşuyordu. Ailem siyasetle pek ilgili değil, ama onlar da AKP’ye oy veriyor. Üstelik evdeki din-tasavvuf kitaplarını okuyarak büyüdüm ben. Bunları göz önüne alıp benim hangi partiye sempati duyacağımı az çok tahmin edebilirsiniz herhalde.

Sanırım Deniz Baykal’ın CHP’den istifa ettiği, Kemal Kılıçdaroğlu’nun piyasaya çıktığı dönemlerdi. Baykal’ın çarşaflı kadınlara rozet takmasına “din istismarı” dediğimi hatırlıyorum. (O günlerde olabilecek en büyük din istismarına malzeme edildiğimizin henüz farkında değildim.) Bugün biraz değişmeye başladığını görsem de, çoğu CHP’linin başörtüsüne karşı tavrı nettir aslında: “Başörtüsü laikliği zedeler.” Ben laikliğe hiçbir zaman karşı çıkmadım, hatta hep destekledim. Ama açık konuşayım, CHP’nin laikliği, Atatürkçülüğü saptırdığını da düşündüm her zaman.

Bir de tüm Kürtleri terörist ilan eden Ülkücüler vardı etrafımda o zamanlar. Irkçılıkta sınır tanımadıkları zamanlardı: “En iyi Kürt ölü Kürt”,“Ya sev ya terk et” hatırladığım sloganlarıydı. Hani “Açtı ağzını, yumdu gözünü” deriz ya, aynen öyle gözlerini sıkı sıkı yumarak bağırıyorlardı bu cümleleri. Birazcık aralasalar o gözlerini, Kürtlerin çektiği acıları görebileceklerdi belki, ama aralamıyorlardı. Kürtlerin Türk milliyetçisi olması gerektiğini savunacak kadar ileri gidiyorlardı. Kürt değilim, ama dediğim gibi, çektikleri acıları biliyorum. Çok sevdiğim, güvendiğim Kürt arkadaşlarım var. Sözün kısası, hayatımın şimdiye kadarki her evresinde AKP’ye muhalif değildim belki, ama hiçbir evresinde de ırkçı olmadım. Yani, MHP bir alternatif olarak CHP’den bile uzak bana.

“Ulan 15 yaşındasın, neyin partizanlığı bu?!” diyorsunuz, duyar gibiyim. Aynı şeyi ben de diyorum. Bugün pişmanlık duyduğum, hatta biraz da utandığım tek konu bu: Düşünmek yerine parti arayışına girmek, dolayısıyla körü körüne inanmaya hazır olmak. Oysa belki de “Yahu bu adamların benim örtümle alıp veremediği ne?” diye sormalıydım kendime.

Neyse ki, çok geçmeden aklıma düştü bu soru. Sonra dönüp 28 Şubat sürecini araştırdım biraz. Başörtüsü eylemlerinde tutuklanan, dayak yiyen kızların videolarını izledim, öfke duydum (Gezi’de dayak yiyenlerin videolarını izlediğimde duyduğum gibi bir öfkeydi bu). Gördüm ki, 28 Şubat’ta başörtülülere uygulanan zulümle Gezi’de uygulanan zulüm arasında bir benzerlik var. Her ikisinde de zulmün günahkârları insanların hassasiyetlerine dokunup ötekileştirme çabasına giriyorlar. Kendilerine oy vermeyenleri kâh “gerici”, kâh “dinsiz” ilan ediyorlar.

28 Şubat’la ilgili yazılar okurken farkında olmadan Necmettin Erbakan’la Tayyip Erdoğan’ı kıyasladığımı fark ettim. Ortak paydalarının sadece “din” olduğunu sanıyoruz ya, yanlış. Çok fazla ortak noktaları var: Rant, ötekileştirme, halkı ayrıştırma… Bunlar çoğaltılabilir. Evet, Tayyip Erdoğan’dan uzaklaşmam onu Necmettin Erbakan’la mukayese etmemle başladı, ama Roboski’de içinde çocukların da bulunduğu 35 sivilin öldürülmesi, bu ölümlere kılıf uydurmak için o kadar çaba sarfedilmesi, “kaçakçıydılar” denilerek ölümlerin meşru kılınmaya çalışılmasından sonra, AKP’nin benim gözümde düştüğü noktadan geri dönmesi imkânsız bir hal aldı. Bütün bunlara devam eden hukuksuzluk, adaletsizlik, adam kayırma gibi halleri de ekleyince gördüklerim beni bugünkü “ben” yaptı diyebilirim.

15 yaşımdan bu yana siyasette yolumu kendi başıma bulmaya çalışıyorum. Bugün 20 yaşımdayım ve artık 15 yaşımdaki gibi düşünmüyorum. Nasıl ve neden değiştiğimi dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Yadırgamak, kınamak, “dönek” demek, küfretmek, karaktersiz ilan etmek ya da anlayışla karşılamak size kalmış. Ama beni münafık ilan edenlere şu kadarını söyleyeyim: Ben, mensubu olduğum dine, yani İslâm’a aykırı bir şey yapmıyorum. Ortada yanlış giden şeyler var ve bunu elimle düzeltmeye gücüm yetmiyor, dilimle düzeltmeye gayret ediyorum. Bir gün sesim kesilebilir tabii, ama emin olun, o gün de gördüğüm yanlışlara en azından buğz edeceğim.
Peygamberimizin öğütlediği de bu değil miydi zaten?

Büşra Cebeci
Kaynak

Kaynağı ciddiye almayanlar olabilir, aynı bayanın bu blogda başka bir yazısıda var.
Ayrıca gerçekmi diye araştırdım, malum çok fake haberlerde dolaşıyor, tongaya düşmeyelim ve bu Twetter adresinide buldum


Kartal Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.13, 05:03   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50917
Aldığı Teşekkür: 44322
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Naber Çapulcu Büşra, bu tweet’leri neden sildin?

Büşra kardeş ile empati kurmak zor değil ama o hala biraz da onu kapatan çevre ile fazlaca empati kurmakta...

Eşyanın tabiatı gereğidir bu.

O empatiyi kurmaya kendini zorunlu hiddedecektir. Çünkü onun bireysel ve ''ilimsel/bilimsel'' tercihi değildir ki kapanmak...

O Büşralar kendilerinin seçmedikleri bir giyim tarzına mahkum edilmişler bir kere...
Kendileri de farkındalar...

Elbette bizden empati bekleyecekler ki haklarıdır da...

Çünkü onların bir yanı onları kapanmaya zorlayanlarda, bir yanları bizde...

Ama Büşralar bilecek ki....

Bizi yok ettikleri anda, artık Büşra olmak hiç bir şey ifade etmeyecek...

Biziz o Büşralar' ın insanca yaşam garantisi...

Büşralar' da artık, kendilerini zorla kapatan bu ataerkil dinci düzene isyan edecek!

Yoksa bizden empati beklemekle hiç bir şey düzelmez Büşralar için...

Helva kavrulacaksa...

Yağ ve un varsa...

Şeker eksikse...

O şekeri de Büşralar getirmeli...

Yok öyle kavur helvayı da önlerine koy yesinler...

O helvada onların da bir şeyleri ille de olacak...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.13, 13:19   #3
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,397
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Naber Çapulcu Büşra, bu tweet’leri neden sildin?

Büşra'yı tebrik ediyorum.
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.13, 16:11   #4
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 5,212
Ettiği Teşekkür: 18507
Aldığı Teşekkür: 27332
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Naber Çapulcu Büşra, Bu Tweet’leri Neden Sildin?

Bu ülkede güç kimdeyse, kendinden olmayanı ezdi geçti. Bugün olanlar da bundan ibaret. Ama bugün olanlar daha başka acıtıyor insanı. Çünkü din alet ediliyor. Çünkü ülkem üzerinde oyunlar oynanıyor. Çünkü masum binlerce kişiye zulüm yapılıyor. Can Dündar dünkü yazısında "böylesi durumlar, 12 Eylül darbesinde bile yaşanmadı" yazmış. Erkin yanında olanlar, demokratik hakkımız diyerek her türlü ahlaksız söylemde bulunuyor. Aksi taraftakiler ağzını açsa, öldürülmeye kadar gidiyor. Elbet güneş doğar güzel ülkemin üstüne...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.13, 16:14   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50917
Aldığı Teşekkür: 44322
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Naber Çapulcu Büşra, Bu Tweet’leri Neden Sildin?

Alıntı:
Elbet güneş doğar güzel ülkemin üstüne...
Ve bu çıkardıkları kanunların da bunlar gittiğinde yerine gelenler tarafından değiştirilmemesi ve çıkaranlara karşı aynı şekilde kullanılması dileğiyle...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bile, büşra, çapulcu, naber, neden, sildin, tweet’leri, tweet’leri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tırnaklarınız Sağlığınız Hakkında Ne Söylüyor | Tırnak Hastalıkları Canan İnsan Sağlığı ve Hastalıklar 13 03.01.14 16:14
Öksürük Çeşitleri Nelerdir ? | Hangi Hasta Neden Öksürür ? OkyanusunKalbi İç Hastalıkları 7 16.03.12 00:31
Biz Neden Böyleyiz....(Neden Tutamıyorum Elini) nur@n Resimli, Resimsiz Şiirler 2 15.10.09 10:04
Sizce siz neden Varsınız? Hiç düşündünüz mü? amandagelo Vitrindeki Kitaplar 0 30.01.09 17:12


WEZ Format +3. Şuan Saat: 16:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.