Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.10.13, 07:30   #1
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Türkiye, İşgal Altındadır

Devlet birimleri genel olarak yasama, yürütme ve yargıdan oluşur.

"hükümet" yalnızca yürütme birimini ifade eder.

Bu üç birimin birbirinden tamamen bağımsız olması gerekir.

Bu gün Türkiye'de Yasama-Yürütme ve yargı bağımsızlığından bahsedilemez.

Hükümet Amerika'ya bağımlı,yasama ve yargı da Hükümete bağımlıdır.

Devletin bütün kurumları ile görsel ve yazılı basın Hükümet tarafından ele geçirilmiş,tek yanlı yayın yapmaktadır.

AKP hareketi Türkiye tarihinin gördüğü ilk faşist harekettir, üstelik de bu faşizmi topluma benimsetecek güçlü araçlara sahiptir. Şimdiye kadar aldığı başarılar “daha fazla ileri gidemezler” diye algılanmamalıdır, tersine toplumu birdenbire tümden ele geçirme potansiyeline sahiptirler.

Ama çok daha tehlikelisi, bu gelişmenin nihai bir faşist diktatörlükle sonuçlanması hiç de ihtimal dışı değildir.

Ülkenin 90 yıllık kurumları yıkılmış, milli birlik tehlikeye düşmüş, bölünmez bütünlük tehdit altına germiştir. İçeride ve dışarıda bu ülkeyle, bu milletle meselesi olan her kim varsa payına düşeni alabilmek için sıraya girmiş ve mesafe almıştır.

BOP Eşbaşkanlığı görevi her şeyin önüne geçmiş, Türkiye bu kanlı projeye göre vaziyet almak zorunda bırakılmıştır. Bütün komşularımızla savaşın eşiğine gelmiş durumdayız. Son Mısır darbesi sonrasında bir defa daha görüldü ki, saygınlığı ve itibarı yerlerde sürünen, iddia ve önceliklerini kaybetmiş, her türlü etkiye ve tehlikeye açık bir ülke durumundayız. Türkiye'nin varlığına ve birliğine silahlı bir kalkışmayla kast eden PKK, AKP'nin ortağı haline gelmiştir. Hem de her dediğini yaptıran, büyük ortak konumundadır. İmralı'daki cani istediği gibi hareket etmekte, talimatlar vermekte ve sonuç almaktadır. Kandil katilleri bile Türk siyasetine yön verecek ve AKP'ye yol haritası gönderecek kadar küstahlaşmışlardır.

"Türkiye üzerinde emperyalizmin çok büyük bir organizasyonu var. Şu anda her yerde bu oyunu empoze etmeye çalıyorlar. Büyük orduda AKP, küçük orduda BDP-PKK pek çok yere sızmaya çalıyorlar. Oyun o kadar büyük ki koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmayı hedeflemişler. Bizlerde ona karşı mücadele eden yurtsever, ulusalcı insanlar olarak onların karşısında dimdik duruyoruz. Artık bundan sonra bu mücadeleyi yaparken ölümü göze almamız lazım".

Bugün bahsedilen barış sürecinin Atatürk devrimleriyle bir hesaplaşma süreci. "Onlar zannediyorlar ki bizler böyle Atatürk'e saldırdığımız sürece milletin içindeki Atatürk sevgisini, devrimciliğini bitiririz. Ama bilmiyorlar ki bu milletin azim ve kararlığının altında kalacaklardır. Bu bölücü, gerici anayasa düzenin bölündüğünün son aşamasıdır. Artık terörist başı Abdullah Öcalan mektuplarını yayınlıyorlar. Öcalan, tüm Türkiye'ye sesleniyor. 2012 ve 2013 yılları Türk Devrim tarihi açısından önemliydi. Artık sistemin barikatlarını yıkma dönemindeyiz. Sistemin kurduğu sembol yıkılırsa iktidarda yıkılır. Şu anda onun telaşı yaşanıyor".

Ak Parti'nin bugünlere halkı aldatarak, yalan söyleyerek geldi. "Bir dönemin ünlü Brezilya dizisi olan Yalan Rüzgarı şimdi Türkiye'de oynanıyor. Günümüzde işgaller artık tankla, topla, tüfekle, askerle olmuyor. Bu işgaller çok daha sinsi bir vaziyette zihinlerde yapılıyor. Tek bir kurşun dahi atmadan o ülke işgal ediliyor. Nasıl mı? O ülkenin kimyası, genleri, genetiği ile oynanarak, birtakım kavramların içi boşaltılarak gerçekleştiriliyor. Bunlar kurdun üzerine örtülen kuzu postu gibi işlev görüyorlar ve bu şekilde ülkeler işgal ediliyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa Nutkunda söylediği durum bugün gerçekleşmiştir. Ülkemizin tüm kaleleri zapt edilmiş ve tersanelerine girilmiştir.

“Neme lazımcılığı” bir kenara bırakıp tavır almazsanız, Atatürk Cumhuriyetinden yana taraf olmazsanız, yarın çok geç olacak ve çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakabileceğiniz Tam Bağımsız, Aydınlık, Çağdaş ve Özgür bir Türkiye artık olmayacaktır!

Değerli yurtsever, tüm bunlar yaşanırken, yandaş ve işbirlikçi medya üzerinden halk üzerinde bir “ALGI MANİPÜLASYONU” YAPILIYOR, gerçekte ak olan kara, kara olan ise ak olarak gösteriliyor, halkımız işbirlikçi basın yayın kanalıyla aldatılıyor.__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.10.13, 08:27   #2
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye, işgal, altındadır

Dün topları, tüfekleriyle geldiler,asla unutamayacakları bir tokat yediler, Türk Milleti neymiş gördüler…Bugünse ekonomimizi,kültürümüzü, en kötüsü beyinlerimizi işgal ettiler, bizi bize yabancılaştırdılar,…Nereye baksak “Yenildik, bittik, mahvolduk,bizden adam olmaz” diyenler.

Bugünün işgalcilerine “Geldikleri gibi giderler” diyemiyorsak…, binlerce kefensiz yatan şehidimizin bize canlarıyla, kanlarıyla armağan ettikleri bu vatan topraklarının işgalcilere peş keş çekilmesine, sivil anayasa aldatmacasıyla “SEVR Antlaşması”nın gerçekleştirilmesine “dur” diyemiyorsak…kimse nutuk atmasın,

Ve hala daha içinde bulunduğumuz imkan ve şeraiti düşünüyor “vazifeye atılmak için içinde bulunduğunuz imkan ve şeraiti düşünmeyeceksin” diyen Gençliğe Hitabeyi görmezden, duymazdan geliyorsak….

Çanakkale savaşları süresince mevcudunun tamamı şehit düşerek tarihe ‘Şehitler Alayı‘ olarak geçen 57. Alay‘ı…, taarruz etmeyi değil,ölmeyi emreden büyük komutanı… unuttuysak.

Muharrem İnce'nin dediği gibi “Parlamenter demokrasi fiilen sona ermiştir. Bu iş bitmiştir.

Bu durumun tek bir açıklaması var:

“Bütün su başları işgal edilmiştir!!.”

İdareyi ele almadıkça, bütün kuklaları kukla sahiplerinin suratına çarpmadıkça, kendi öz yurdunda aşağılanmaya, horlanmaya, köle olmaya mahkumsun!!.

AKP’nin tartışma götürmeyen faşist zihniyeti,ve bunu layıkıyla yerine getirebilecek sayısal çoğunluğu karşısında hala daha mecliste muhalefet yapılabileceğini sanmak en hafif deyimle “Gaflet” tir…

Türk olmak suç haline geldi. Kanıyla, canıyla kurduğu, anasının ak sütü gibi helal olan vatanında ötekileştiriliyor. Devletinden adı bile çıkarılmaya çalışılıyor. Ülkeyi yönetenlerce katil, soykırımcı ilan ediliyor. Kurtuluşu için yaptığı savaş bile inkar ediliyor.

Türkiye Cumhuriyeti büyük bir kuşatma altındadır bugün. Amerika’sı, Avrupa’sı, yobazı, PKK’lısı candan, sıkı bir işbirliği içerisinde, dört koldan saldırıya geçmiş, tüm güçleri ile yüklenmektedirler.

Savaş alanı cumhuriyettir; Cumhuriyet ideolojisidir, Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Başta ulus-devlet ve bağımsız Türkiye olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kazanımlarını ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.

Çünkü onların hedefinde şanlı 1923 devrimi vardır. Lozan vardır. Sevr yasalarını yeniden yürürlüğe sokup, Türkiye’yi parçalamak vardır. Mustafa Kemal Atatürk vardır.

Bu bir “öç alma harekâtıdır.

Ancak.

Hiç kimse, hiçbir çete, hiçbir zalim bu kadar kan ve gözyaşı, bu kadar ihanet üzerinde oturamaz!!.

Tarih bunun örnekleri ile doludur.

Bu zulmü alkışlayanlar, geride kalan yıkımı gördüğünde kaçacak delik arayacaktır.

Kimse karga sürülerinin çokluğundan umutsuzluğa kapılmasın. Bir çakaralmaz patlama sesi bile bütün karga sürülerini dağıtmaya yeter. Değil mi ki ülkemin bütün yaraları dışarı kustu… Değil mi ki bütün ihanet su yüzüne çıktı… Bu demektir ki, ihanetin temizlenme zamanı da gelmiştir. Bu demek ki dışarı kusan yaralarımız tedavi olacaktır. Bu demektir ki, uyanma vaktidir....!!
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altındadır, artık, büyük, işgal, türkiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
II. Dünya Savaşı | Savaşın Türkiye'ye Siyasi ve Ekonomik Etkileri OkyanusunKalbi Dünya Tarihi 9 07.03.16 12:31
İlk'lerle Galatasaray.. denise Galatasaray 31 18.05.13 22:49
Türkiye Cumhuriyeti Devleti Mustafa Akten Mustafa Akten 0 28.03.13 10:22
Fenerbahçe-Galatasaray Derbisi Basakca Fenerbahçe 3 15.12.12 23:24


WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.