Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 12.10.14, 22:34   #1
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,453
Ettiği Teşekkür: 13991
Aldığı Teşekkür: 10057
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Peki Şimdi Ne Olacak

Biz hukukun, hukukun üstünlüğü ilkesinin galebe çalmasını isterdik.
Ancak 10 yılda sağlanan önemli yargıç ve savcı birikimleriyle HSYK yarışı (seçimleri) cemaat ile iktidar yanlısı listeler arasında geçti.
Bu kez Yargıda Birlik Platformu listesinin bir çok yerde eksiksiz, blok olarak kullanıldığını gördük. Daha önce cemaat yanlıları blok oy kullanma becerisini göstermişti.
Geldiğimiz noktada iktidar 22 kişilik HSYK’da önemli sayıda üyeye sahip oldu.


12 hatta 15 hedefi kolayca aşıldı.
Herkesin ortak sorusu şu; peki şimdi ne olacak?

YARGITAY'DA CEMAAT TASFİYESİ BAŞLAYACAK

Önce HSYK’da seçilen üyeler dairelere ayrılacak.
Sonra Yargıtay’ın bazı dairelerini kale gibi kullanan cemaat yanlılarının tasfiyesine başlanacak.

Yargıtay’da ayrı Hukuk ve Ceza Daireleri kurulması ve kurulan bu dairelerin yeniden görev bölüşümü yapması olanağı kuvvetli. Örneğin 9. Ceza Dairesi tamamen değişebileceği gibi yeni kurulacak bir ceza dairesine örgütlü davaların temyiz incelemesi yetki ve görevi de verilebilir.

ZEKERİYA ÖZ VE DİĞELERİNİN RAHATLARI KAÇTI

Mehmet Karababa, Zekeriya Öz, Hüsnü Çalmuk, Hasan Hüseyin Özese gibi yargıçların rahatları şimdiden kaçmış durumda.
Çünkü bu isimler militan gibi davranmak yanında koca bir soruşturma ve yargılama döneminde tutum ve davranışları ile, savunma hakkı ihlalleri ile avukatların sesini kısma çabaları öne çıkmış isimlerdi.
Bunlardan özellikle Karababa ve Zekeriya Öz başlarına geleceği bildikleri için biraz daha atak görünmüş doğrudan iktidara ve başbakana kafa tutan bir tutum sergilemişlerdi.


Bu duruşa biz aslında cesaret ya da dik duruş da diyemiyoruz. Çünkü cesaretin ya da dik duruşun arkasında bir doğruluk ve haklılık vardır. Tabanı dürüstlük ve haklılık olan bir duruş dik duruştur, aksi taktirde ceberut duruştan söz edilebilir.

ÖÇ ALMAK KÜÇÜK İNSANLARIN İŞİDİR

Geldiğimiz aşamada HSYK, bazı yargıçlar ve savcılar hakkında soruşturma yapılması konusunda izin verecek ve disiplin kovuşturması yanında adli kovuşturmalara da geçilecektir. Önce disiplin kovuşturmaları ile bir kısım yargıçların birinci sınıf hakimlik sıfatını yitirmeleri sağlanacak ve Silivri yargısına benzer bir yargılamanın konusu olmalarının önü açılacaktır.
Peki biz bu durumdan hoşnut muyuz... Ergenekon, Balyoz, Odatv, Poyrazköy, Askeri Casusluk gibi davalarda bu yargıçların haksızlığını ve hukuka, savunma hakkına aykırı hoyratça davranışlarını, hukuku eğip büken hodbehot uygulamalarını gördüğümüzde bugünlerin gelmesini özlememiş değildik. Ancak biz hukukçuyuz ve herkese hukuk, hak ve adalet diliyoruz. Ancak bu gün temelinde hukuk olmayan bir sistem içinde kim yargılanırsa yargılansın bundan bizim sevinç duymamız mümkün değil. Öç almak küçük insanların işidir. Yürek soğutarak da bir kazancımız olamaz. Bizim tek kazancımız hukukun eşit ve adil bir biçimde uygulanması olur.
Bunlar eşit ve adil bir yargılanma yaptı mı diye sorarsanız. Hayır.


"ATIN BU AVUKATI DIŞARI" SÖZÜ HALA KULAKLARIMDA ÇINLIYOR

Başta bu satırların yazarı olmak üzere bir çok avukatı kutsal savunma hakkını kullanıyor diye duruşma salonlarından dışarı attılar. Robokoplarla üzerlerine saldırdılar, darp ettiler. Birlikte savunma görevi yaptığımız genç meslektaşlarım darp edildi, yumruklandı. Mahkeme kürsüsünden askerlere; “Atın bu avukatı dışarı” sözü hala kulaklarda çınlamaya devam ediyor.
Cesaret ile haksızlığa karşı çıkan meslektaşlarım hakkında onlarca suç duyurusunda bulunuldu, haksız ve hukuksuz olarak yargılanmaları sağlandı. Adına Silivri yargılanmaları denilen bir süreçte hak ve hukuk ve de insanlık askıya alındı.


Hükümet, bazı bakanlar ve çocukları hakkında gözaltı ve arama kararlarının çıkartıldığı 17 ve 25 Aralık soruşturması sonrası HSYK'nın yapısını değiştirmek için düğmeye basmış ve mülki idare amirlerinin ve bakanların operasyondan haberdar edilmemesi nedeniyle önce HSYK'nın 2010 referandumunda kabul edilen yapısının değiştirilmesi için yasa teklifi hazırlamış daha sonra HSYK Genel Kurulu'nun 15 Ocak 2014'teki ilk toplantısında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından hâkim ve savcıların atamalarıyla ilgili kararların alındığı Birinci Daire'nin üye yapısını değiştirilerek bazı üyeler 3. Daire'ye kaydırılmıştı.
Adalet Bakanı Bozdağ bu konuları görüşmek ve kritik kararlar almak üzere HSYK Genel Kurulu'nu 10 Şubat 2014'te olağanüstü toplantıya çağırmış fakat karar almak için 22 üyeden 15'nin hazır bulunması gerekirken sadece 14 üyenin toplantıya katılmış olması nedeniyle hiçbir karar alınmadan toplantı bitirilmek zorunda kalınmıştı.
Bu gelişme üzerine bir kısım değişiklikler Adalet Bakanı'nın yetkilerinin genişletilmesi ile sağlanmış ancak bütün sorunlar yeni HSYK seçimleri sonrasına ertelenmişti.
Şimdi o gün geldi. Ertelenmiş sorunların çözüm sürecini izleyeceğiz.
Yaşayarak göreceğiz.
Bu konunun da tanığı olacağız.
Av. Celal Ülgen

Odatv.com
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.14, 22:39   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1172
Mesajlar: 12,197
Ettiği Teşekkür: 51042
Aldığı Teşekkür: 44488
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Peki Şimdi Ne Olacak

Türkiye zaten özellikle Anayasa referandumundan sonra Türkiye olmaktan çıkıp, tam bir Saçmasapanistan' a dönmüştü. Hala ordayız maalesef!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.14, 23:14   #3
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,538
Ettiği Teşekkür: 13585
Aldığı Teşekkür: 20870
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Peki Şimdi Ne Olacak

Adalet mülkün temelidir diye boşuna söylenmemiştir. Temel maalesef çürüdü, bu ülkeyi çok kötü günler bekliyor...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.14, 23:25   #4
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 458
Mesajlar: 2,987
Ettiği Teşekkür: 4165
Aldığı Teşekkür: 9734
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Peki Şimdi Ne Olacak

Yaşayarak göreceğiz fakat tanıklık konusunda gönüllü olduğum söylenemez
__________________
"Ama gerçek, aziz dostum, can sıkıcıdır."

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.14, 15:19   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Peki Şimdi Ne Olacak

Sn. Ülgen önemli davaların önde gelen Avukatlarından biri idi. Görevleri basamak gözetmeksizin, daire ve bölümler gözetmeksizin Adalet dağıtmak olanların, Akp zihniyeti ile nasıl darmadağın edildiğini, neler olduğunu, neler olması gerektiğini ve neler olacağını iyi bir hukuk adamı olarak irdelemiş anlatmış. Bilgilendik, biliyorduk ama bir kez daha kulağımıza süfle edilmesinden anladık ki, artık paralel devlet, paralel yargı, paralel iş adamı, paralel basın, paralel bürokrat, paralel sanayici, paralel sanatçı, paralel proflar, rektörler, sözde eğitimciler ve paralel millet! Artık Akp güdümünde şekillenmiştir. diğer paraleller ise askıya alınmıştır. Bu askı mecazi filistin askısıdır, ve falaka başlayacaktır.. Hayırlara vesile olsun. Millet dedik tabi millet derken biz hazret Erdoğan'ın milletinden söz ediyoruz. Millet Arapça bir kelime ırk ve din birliğini ifade ediyor.

Biz ULUS diyoruz. Atatürk milliyetçiliğinde din, dil, ırk ayrımı yoktur. Onun için ULUS! Erdoğan ise milletim ve millet diyor. Aramızdaki fark bu!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.10.14, 14:42   #6
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15644
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Peki Şimdi Ne Olacak

Şu bir gerçek AKP hükümeti kısa bir süre sonra bu seferde ulusalcı diye şikayet eder gibi geliyor bana..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gibi, hsyk, olacak, peki, Şimdi, şimdi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.