Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 31.10.14, 00:27   #1
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 28
Konular: 197
Mesajlar: 821
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4394
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

SOMA`DAN DERS ALMADIK.

İŞ CİNAYETLERİ DEVAM EDİYOR.


28 Ekim 2014 Salı günü saat 12:15 sıralarında özel sektöre ait Karaman/Ermenek‘te IR : 617-1260 ruhsat nolu sahada takriben 778 kotunda yapılan çalışmalar sırasında sahanın mücavirinde bulunan ve daha önce çalışılmış, eski imalatlara yaklaşılması nedeniyle, eski imalatta bulunan tahminen 10.000 metreküp suyun aniden ocak içerisindeki çalışma alanlarına dolması sonucu ocakta bulunan 18 maden emekçisi su altında kalmıştır.

Odamız uzman heyeti tarafından sahada gerçekleştirilen incelemeler sonucu yapılan tespitler aşağıda belirtilmektedir;

-Olayın meydana geldiği ocakta, özel sektör tarafından rodövans yöntemi ile üretim yapılmaktadır.

-Ocakta 3 vardiya halinde çalışma yapılmakta olup, kaza anında ocakta bulunan 26 işçiden 8 işçi kendi imkânları ile dışarı çıkmış olup, ocak içerisinde 18 işçi mahsur kalmıştır.

-Ocakta çalışan işçiler genellikle çevre köylerden sağlanmakta, sendikasız ve düşük ücretlerle çalıştırılmaktadır.

-Kaza, 778 kotunda yapılan çalışmalar sırasında 08.00 - 16.00 vardiyasında saat 12.15 civarında meydana gelmiştir.

-Kazanın meydana geldiği sahada, 3 ayrı firma tarafından aynı anda rodövans yöntemi ile üretim yapılmaktadır.

-Geçmiş yıllarda ocağın mücavir alanında üretim yapılmış ve eski imalat olarak adlandırılan bu üretim alanlarında biriken sular ocak içerisine deşarj olmuştur.

-Şu andaki su seviyesi ocakta mahsur kalan işçilerin bulunduğu seviyenin üzerindedir.

Odamız tarafından yapılan tespitler göstermektedir ki;

• Havza madenciliği yapılmadığı için, ocaklarda yapılan üretimle mücavir alanlarda daha önceki yıllarda yapılan imalatların birbirini nasıl etkileyebileceği bilinmeden planlama ve üretim gerçekleştirilmektedir. Ermenek‘te meydana gelen kaza da havza madenciliği yapılmamasının bir sonucudur. Havza madenciliği, bir havzada bulunan madenlerin, bütüncül bakış açısı ile planlanması ve üretilmesi anlamına gelmektedir. Aynı havzada farklı firmaların, değişik ya da aynı zamanda yaptıkları planlama ve üretimi birbirlerinden bağımsız, habersiz, birbirlerini olumsuz etkileyebilecek şekilde yerine getirilmesi politikası sürdükçe Soma‘da, Elbistan‘da ve son olarak Ermenek‘te yaşanan facialar gelecekte de yaşanabilecektir.

• Madencilik faaliyetlerine ilişkin tüm bilgiler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB)/Maden İşleri Genel Müdürlüğünde (MİGEM) toplanmakta ve tüm izinler MİGEM tarafından verilmektedir. MİGEM ruhsat verirken havza madenciliğini göz önünde bulundurmamakta, bu da planlama ve işletmede parçalı durum doğurmaktadır. Bunun sonucunda aynı sahadaki işletmelerden kaynaklanacak gaz ve su baskınları gibi tehlikeler bilinememekte, önlem alamamaktadır. Bu kazanın en önemli nedenini bu durum oluşturmaktadır. Sektörde uygulanan rodövans ve taşeronlaştırma uygulamaları da parçalı üretim mantığı ile yürütüldüğü için kazanın başka bir diğer önemli nedenidir. Dolayısı ile kazanın ve kaybedilen canların en büyük sorumluluğu MİGEM‘e aittir.

• Ülkemiz, iş kazalarında dünyada üst sıralarda yer almaktadır. Maden kazaları son yıllarda belirgin olarak artmaktadır. Odamız kayıtlarına göre; 2008 yılında 43 maden çalışanı iş kazası sonucu yaşamını yitirmişken, 2009 yılında bu sayı 92‘ye çıkmıştır. 2010 yılında 105 işçi, 2011 yılında 77 işçi, 2012 yılında 61 işçi maden kazalarında yaşamını yitirmiştir. 2014 yılında maden sektöründe iş kazaları sonucu 400 civarında insan hayatını kaybetmiştir.

• Ülkemizde her yıl, 1.500 emekçinin can kaybına yol açan iş kazaları yaşanmaktadır. Madencilik sektörü de dahil, işçi sağlığı iş güvenliğine ilişkin kararlar tek başına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından alınmaktadır. ÇSGB, İSG‘ye ilişkin kararların alınmasında, üniversiteler, sendikalar, kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinin (TTB, TMMOB) görüşlerine başvurmamakta, iletilen görüşleri de dikkate almamaktadır. Tüm kuralları tek başına belirleyen, uygulamasını izleyen ÇSGB yıllardır artan iş kazalarının ve can kayıplarının diğer sorumlusudur.

Bu değerlendirmeler ışığında görüş ve önerilerimiz aşağıda sunulmuştur:

• Rodövans ve taşeronlaşma uygulamaları acilen iptal edilmelidir.

• Madenlerimiz; kamu yararı öncelikli olarak, mühendislik bilim ve tekniğine, ölçek ekonomisine ve havza madenciliğine uygun olarak planlanmalı ve işletilmelidir.

• Ucuz işgücüne dayalı ve örgütlenmeyi engelleyen çalışma anlayışı terk edilmelidir.

• İSG‘ye ilişkin kararların alınmasında, üniversiteler, sendikalar, kamu kurumu niteliğindeki meslek odalarının (TTB, TMMOB) görüşlerini alınmalı, ulusal düzeyde karar alma mekanizmasında çoğunluğu emek örgütlerinin oluşturduğu bir yapı oluşturulmalıdır.

• Bundan önce olduğu gibi "gerekenler yapılacaktır" gerekçesinin arkasına sığınılmadan gerçek sorumlular belirlenmeli, maden mühendisleri, teknik nezaretçi ve diğer çalışanlar günah keçisi olarak seçilmemelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TMMOB

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

YÖNETİM KURULU

29 Ekim 2014, Ermenek
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 00:49   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,722
Ettiği Teşekkür: 165921
Aldığı Teşekkür: 181247
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı yarın güzel bir fırça yesin de aklı başına gelsin.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 00:54   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,122
Ettiği Teşekkür: 50871
Aldığı Teşekkür: 44268
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Bu millet olamamış ve Ortaçağ' dan kalma ümmet Soma' da son belediye seçimlerinde AKP' ye % 49,5 oy vermiş. Ermenek' te ise % 43.

Açık söyleyim ben ölenler içindeki AKPlilere Soma' da da acımamıştım, Ermenek' te de acımıyorum. Ama onların oyları yüzünden AKP dayatmalarını kabul etmeyen ve haklarını arayan işçilerin de ölmesine acıyorum.

O ölen işçilerin katilleri arasında, aynı iş cinayetinde ölen AKP' li meslektaşları da vardır. Oylarıyla hem kendilerini hem de kendi haklarını savunan onca insanın da kanına giriyorlar.

Artık AKPli ise bir işçi ile de empati kuramıyorum. Bitti!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 01:03   #4
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 28
Konular: 197
Mesajlar: 821
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4394
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı yarın güzel bir fırça yesin de aklı başına gelsin.
Odaya yıllardır baskı yapılıyor. En son 2011 seçimlerinden önce çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile bazı odaların yetkileri alındı.
Geçen yıl çıkarılan Torba Yasa ile de mali denetim gibi bazı yönlerden bakanlığa bağlandı. Ancak TMMOB gücünü örgütlülüğünden aldığı için hükümet tamamiyle ele geçiremedi.

Oda, bugüne kadar emekten yana tavır gösterdi. Bu yüzden hep hedef tahtasında.
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 01:17   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 339
Mesajlar: 12,154
Ettiği Teşekkür: 136069
Aldığı Teşekkür: 45110
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Baslikta Is Cinayeti denilmis.
Burada Is Cinayetinden acaba ne kadar bahsedilebilinir´ki?.

2012 Senesinde, yeni Maden Yasalarinin cikacagindan haberim vardi.
O zamanlar aklimdan birsey geciyordu.
Cevremde söyle bakindigimda, sadece Hava Parasi olarak 50.000€ gerektigini, bu durumu Ankarada Takip eden Ceteler oldugunun kanisina varmistim.

Cetelere Para yedirecegime, Hayat Kadinlarinla Paralari yemege karar verdim.
Tarih ne kadar Hakli oldugumu gösteriyor.

Burada Is Katliamlari degil, Soy Kirimindan bahsetmek lazim!.
Ceteler tarafindan köylülerin Topraklarini Gasp edip, bunlari Madenlere tikip, Erzurumdaki 1918/9 Ermenilerin Katliamlari gibi, Madenlerde Türkler Katledilmekte!.

Bu Son Katliamda bile, Orada yatan Su birikintilerinden haberleri vardi.
Yeniden buna karsilik önlem alinmadan, Katliam yapildi.

Burada Gezi Parki olaylarinda yaralanip, Komada yatan Kardesimiz simdi aklima geldi.

Sonunda artik elektronik Cihazlari, Cocugun 14 ila 16 Kiloya Düsmesinden sonra kapatildiginda, AKP´liler, Oylari Manipüle amacli O tarihte Cocugu öldürdüklerini, Cihazlari kapattiklarini ortaya atmislardi.

Iste bu söze karsi simdide, Cumhuriyet Eglencelerini Sabote etme amacli, Bu Katliami yaptiklarini "Ben" öne sürüyorum.

Zira bilinen Tehlikeye önlem alinmaksizin, Madencilerin Ölmesini bile gözler önüne alan AKP´liler Ankarada dolasip, Maden Ruhsatlarini aralarinda Paylasmis durumda.

Burada tabiki 23 Nisanda 1915 diye haykirip, 1Mayista Ermeni Papazinin AKARADA Karsilanmasi,
2Mayista, Zamaninin Cumhurbaskani, Soma Madenini Ziyaret ederek, ne kadar Emniyetli oldugunu yeniden Gündeme getirdikten sonra, Rekor katliam görülmesi.

Ayakkabi Kutularini doldurup, Is emniyetini sifirlayan AKP´lilerin hep Is alanlarinda, Ermeni Papazinla görüsüp, Ermeni acilimini baslattiktan sonra, Is kazalarinin Cogalmasi, O kadarda Tesadüf olmasa?.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-


Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 01:20   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,722
Ettiği Teşekkür: 165921
Aldığı Teşekkür: 181247
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Yetkilerinin alındığını biliyorum.

Bazı projelerde Mühendisler Odasının onayından geçmiyor artık. O zamanlar feryat - figan edildi, sonra sindirildi. Neler sindirilmedi ki..
Bu devede tüy gibi kalıyor.


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 01:47   #7
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 28
Konular: 197
Mesajlar: 821
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4394
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu millet olamamış ve Ortaçağ' dan kalma ümmet Soma' da son belediye seçimlerinde AKP' ye % 49,5 oy vermiş. Ermenek' te ise % 43.

Açık söyleyim ben ölenler içindeki AKPlilere Soma' da da acımamıştım, Ermenek' te de acımıyorum. Ama onların oyları yüzünden AKP dayatmalarını kabul etmeyen ve haklarını arayan işçilerin de ölmesine acıyorum.

O ölen işçilerin katilleri arasında, aynı iş cinayetinde ölen AKP' li meslektaşları da vardır. Oylarıyla hem kendilerini hem de kendi haklarını savunan onca insanın da kanına giriyorlar.

Artık AKPli ise bir işçi ile de empati kuramıyorum. Bitti!
Ölü seçicilik yapmak yerine o insanların neden AKP'ye oy verdiğine eğilseydiniz daha iyi bir iş yapmış olurdunuz.

Kime oy vereceklerdi? CHP'ye mi?

Siyasetsizliğinizin suçunu, alternatif olamayışınızın suçunu ölen işçilerde aramayın. Ben de aramıyorum. Kimse de aramamalı.
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 01:59   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,122
Ettiği Teşekkür: 50871
Aldığı Teşekkür: 44268
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi No Pasaran Mesajı göster
Ölü seçicilik yapmak yerine o insanların neden AKP'ye oy verdiğine eğilseydiniz daha iyi bir iş yapmış olurdunuz.

Kime oy vereceklerdi? CHP'ye mi?

Siyasetsizliğinizin suçunu, alternatif olamayışınızın suçunu ölen işçilerde aramayın. Ben de aramıyorum. Kimse de aramamalı.
Bu ölü seçiciliği değil!

Milletin bilinçlenmemesinin kabahatini bile kendinde bir eksiklik olduğu ile izah eden naif devrimcilerden değilim artık. Yıllarca ''halkı bilinçlendiremediysek, halkın suçu yoktur da kabahat kesin bizdedir'' diye popülizm yaparak halk tapınmacı olmam artık. Bitti o devir.

Orda direnen yürekli işçi de o işçiyi satan işçi de aynı eğitim seviyesinde, aynı maaşla çalışıyor ve ailesi de aynı koşullarda yaşıyor. Bunların ikisini bir tutmak devrimcilik değildir.

Hain haindir.

Bir örgütte yoldaşlarını satana, düzenle uzlaşana hain denir. Biz bu ayrımı kendi sol örgütlerimizde yağacağız da, işçiler arasında yapmayacağız mı?

Devrimcilik popülizm ve naiflik değildir. Hain yoldaş ise de, işçi ise de ihanetini suratına şap diye acımadan vuracaksın.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 02:04   #9
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,722
Ettiği Teşekkür: 165921
Aldığı Teşekkür: 181247
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

No Pasaran; iki sorum olacak..

1- CHP nin nesi varmış? (Yaşın itibariyle CHP nin hükümette yer aldığı yılları pek hatırlamıyorsundur da)

2- Çöp toplayarak karnını anca yarım yamalak doyuran bir gariban, hala akp ye oy veriyorsa, bu insanlara ne denilse boş. Bir başkası çıkıyor; rte kolumu istesin, kolumu veririm diyor. Bu gibi insanlara, neyi nasıl anlatacaksın?


* * *

Topluma bu düşünceler iyice yerleştirilde. İnsan yemediği bir yiyecek hakkında tadı ile ilgili yorum yapabilir mi? Bu aynen buna benziyor.

İnsanların algılarıyla oynandı. CHP denilince insanların bir çoğu irkiliyor.

RTÜK de bugün kavga çıkmış. Yandaş bir tv de Cumhuriyet kutlamaları ile ilgili programda konuşan bir insan (İnsan kelimesini yazarken hicap duyuyorum) CHP li yılları kast ederek (Dikkat edin Cumhuriyet Bayramı ile ilgili program) bunlar allahsız, dinsiz, kitapsız....... diye devam eden cümleleri sarfediyor. İlgili tv ye ceza verilmek isteniyor, akp li RTÜK üyeleri karşı çıkıyor vs. vs.

Milletin beynine bunu soktular. Bu izlenimi yıkmak için kara çarşaflıya bile Atatürk rozeti takıldı.. Ramazan aylarında benim inancım tam, demeye başlanıldı..

Oysa kime ne?

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.14, 02:19   #10
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,122
Ettiği Teşekkür: 50871
Aldığı Teşekkür: 44268
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Real ne yazdıysa aynen katılıyorum.

Öyle mesleğini bilimsel olarak yapmak isteyen bir profesör ve yandaşlıkla rektör olmak isteyen satılmış bir profesör... Biri bilime bağlı, öteki iktidara... Bunların arasında ayırım yapmayacak mıyız?

Bak o savunduğun AKPli işçiler, kendilerini daha iyi koşullar, daha iyi bir maaş ve daha iyi bir yaşam için sendikalaştırmaya çalışan yürekli işçileri bile yağcılık olsun diye işverene gambazlıyor... Ayırım yapmayacak mıyız? İkisini de aynı kefeye mi koyacağız?

Ve o yürekli işçi ve hain işçi aynı iş cinayetinde ölüyor. O yürekli işçinin katili sadece iktidar ve patron (düzen) değildir; aynı zamanda hain ve satılmış işçilerdir.

Ben hainin profesörüne de, işçisine de, emeklisine de, öğrencisine de taviz vermem. Hain ile hakkını savunanı aynı kefeye koymam. O eskidendi!..
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cinayetleri, devam, ediyor, maden, mühendisleri, odası


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
6552 Sayılı Torba Yasa Resmi Gazete’de Yayınlandı Mislina Serbest Kürsü 8 18.09.14 13:17
2014 Yılı İçin Burcunuz Neler Söylüyor... Canan Forum Gerçek Arşivi 15 13.01.14 20:23
TMM Komisyonda Bulunan Tasarı ve Teklifler Mislina Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 2 04.09.13 13:22
Soda ile maden suyunu karıştırmayın... **EMEL** Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 11 03.06.10 18:50


WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.