Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.12.14, 00:56   #31
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50911
Aldığı Teşekkür: 44299
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Kuran ve İslam konusunda yazılanların çoğu bence doğru. Bunu kafadan söylemiyorum! Kendi çapımda (!) araştırmalarımın sonucu olarak söylüyoyorum.

Kuran' ı defalarca ama defalarca çeşitli mealleriyle ve ayet karşılaştırmalarıyla birlikte okudum ve epeydir de Kuran hakkında ahkam kesmek (!) konusunda hakkım olduğunu düşünüyorum.

İslam alemi, Kuran' ın hiç ama hiç değişmediğini iddia eder. Bunu da yine Kuran' daki bir ayete bağlarlar... Şu anda Kuran' a falan bakmadığım gibi, gogılcılık da yapmıyorum. Aklımdan yazıyorum ama Kuran' a ilişkin yazdıklarım Kuran' da ayet olarak kesinlikle vardır.

Kuran; ''Kuran' ın kefili ve koruyucusu Allah' tır'' diye yazar.

Çoğu insan da Kuran' ın taa o zamanlar Peygamber ya da katipi olarak bilinen zat tarafından kağıtlara sayfa sayfa yazıldığına inanır. Halbuki Kuran, hayvan derilerine, develerin kürek kemiklerine vs. yazılmıştır. Çünkü o dönemde araplar kağıdı bilmezdi. Ayetler hayvan deri ve kemiklerine yazılır, Peygamber' de bunları sırasıyla evinin bir odasında ipe asardı. 6 bin küsür ayetin yazılı olduğu maddeler (deri/kemik vs.) de göz önüne alınırsa bunun bir arap evinin odasına sığmayacağı açıktır... Neyse; biz bunu doğru sayalım.

Asıl mesele bu deri ve kemiklere yazılı ayetlerin bugün nerde olduğudur. Çünkü ilk ve tek orjinal Kuran budur. Ama bugün kağıda yazılı olmayan tek bir Kuran yok ve kimse de çıkıp bunların orjinal yani ilk Kuran olduğunu idddia edemez. Binlerce yıllık Orhun yazıtları olduğu gibi dururken 1400 yıllık Kuran ayetlerinin yazılı olduğu deri ve kemikler nerde? Ve hani Kuran' a göre Kuran' ın tek kefili ve koruyucusu Allah' tı?

Demek ki bir şeyler; bazı durumlar oldu...

Şayet ilk ve orjinal Kuran bulunmuş olsaydı, ki bu zaten Kuran' a göre Allah' ı koruması altındadır; o halde Allah neden korumadı kendi indirdiği Kuran' ı?

Ve o bulunamayan Kuran nasıl toparlandı ve bu haline getirildi?

Özellikle Osman ve diğer Halifeler Kuran' ı toparlayabilmek için uzun yıllar çaba harcadılar. Ayet kopyalarını arayıp buldular; Süre ezbercilerini arayıp buldular... Ayetleri ezbere bildiği iddia edilenlere adamlar yollayıp ayet ayet yazdırdılar...

Şu anda elimizde olan Kuran işte bu şekilde ortaya çıktı! Ama maalesef, Kuran' ın Allah' ın kefaleti ve koruması altında olduğu Kuran' da yazdığı halde Kuran korunmamış, halifeler yıllarca Kuran' ı toparlamak için çaba sarfetmişlerdir ve şu an önümüzede bulunan Kuran işte bu sonradan toparlanan Kuran' dır... Evet bu sonradan toparlanan Kuran değişmemiştir ama Peygamber' in evinin odasına astığı Kuran ayetleri nerdedir? Akibeti nedir? Neden onlar yok olmuş ve Kuran halifelerin çabalarıyla ordan burdan toplanıp, ayet ezbercilerine güvenilerek yeniden toparlanmak zorunda kalmıştır?

İslam alimlerine göre Kuran' da 6236 ila 6666 arasında ayet vardır. Hangisi doğru? Dikkat ederseniz Kuran' daki ayet sayısı bile tartışma konusudur. Belki 6326 ayet var mesela... Belki 6665 ayet var... Nasıl eksildi, nasıl çoğaldı bilen ve cevap veren yok! Ama elimizdeki Kuran' ın gerçek Kuran olduğu söyleniyor... Bu tam kuyruklu bir yalandır! Peki Kuran' da ''Kuran' ın kefili ve koruyucusu Allah'tır'' diye yazarken Kuran neden Allah tarafından korunmamıştır? Bir din alimi çıksın cevap versin...

6000 küsür ayet ortada yok ve halifeler Kuran' ı toparlamak için ayet ezbercilerine gidiyor. Oralara, buralara adamlar yollayıp Kuran ayetlerini bilenlerden (!) yardım istiyor... Ve bu çabalar sonucu şu an mevcut olan Kuran ortaya çıkıyor.

Orjinal mi / ilk Kuran' mı bu? Kesinlikle değil... Toparlama Kuran' dır elimizde bulunan...

Yani Allah' ın kefil ve koruyucusu olduğu Kuran' da yazan asıl Kuran ortada yoktur!

Bir diğer ilginçlik ise, Halifelerin bile Kuran' ı bilmemesi, oraya-buraya adamlar yollayarak bildiği sanılanlardan yardım istemesidir. Yani Peygamber' in en yakınları bile Kuran' ı tam bilmiyor...

Ve başka ilginç bir diğer nokta...

4 halifeden 3 tanesi öldürülüyor ha! O 3 tanesinden 2 tanesi de namaz kılarken öldürülüyor!

Öldürenler yahudi mi?
Hıristiyan mı?
Putperest mi?

Değil!

Halifelerin 3 tanesini; ve 2 tanesini de namaz kılarken öldürenler Peygamber' in ümmetinden...

Yani kimse gelip ''Kuran değişmemiştir'' diye saçmalamasın!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 00:59   #32
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 791
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 29088
Aldığı Teşekkür: 34483
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Bence orda bir yanlışlık yok
Hazret sözcüğünün kelime anlamını araştırdım şöyle bir yazı alıntıladım;

"Hazret sözlükte ne anlama gelmektedir?
1- Yüce kabul edilen kimselerin adlarının başına saygı, övme, yüceltme amacıyla getirilen ünvan.
2- Söylenmeyen bir kimseden söz edilirken kullanılan bir söz.
3- Genellikle erkekler arasında senli benli konuşmada kullanılan bir seslenme sözü.


Kaynak: http://hazreti.nedir.com/#ixzz3KmgoKJk9"

1. Maddeye bakarsak sizlere göre "gayrimüslim" bir kişi zaten o kişinin (değişebilir kim olduğu) getirdiği yasaya inanmadığı için onu övme ve yüceltme ihtiyacı hissetmez. Saygı duymak zorundadır ama yüceltmek zorunda değildir bu sebeple ismiyle hitap etmesin bir problem göremedim ben
Alıntı:
1- Yüce kabul edilen kimselerin adlarının başına saygı, övme, yüceltme amacıyla getirilen ünvan.
Tamam işte ilk madde gayet açık. Yüce kabul edilen diyor.

"Ay işte sana göre yüce şuna, buna, ona göre yüce değil" gibi çıkmaz sokaklı yorumlar istemiyorum. Yukarda Hintli arkadaşımla yaptığım saygı konulu sohbette bunu açıkladım. Tekrar olmasın.
+

Sen bir problem görmemiş olabilirsin. Ben Hazreti Muhammed'e ve İslam dinine inanan biri olarak inancıma ve inandığım insana saygı isterim. Bu da benim en doğal hakkım.

Rte bile Mustafa Kemal Atatürk demekten sakındığı için sinirleniyorken, inandığım peygambere saygı gösterilmediği zaman da aynı tepkiyi veririm. Kimsenin diğerinin inancına saygı göstermemek ya da iğneliyici şekilde küçük görmek gibi bir hakkı yok, olamazda.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 01:02   #33
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,921
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7224
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster
Tamam işte ilk madde gayet açık. Yüce kabul edilen diyor.

"Ay işte sana göre yüce şuna, buna, ona göre yüce değil" gibi çıkmaz sokaklı yorumlar istemiyorum. Yukarda Hintli arkadaşımla yaptığım saygı konulu sohbette bunu açıkladım. Tekrar olmasın.
+

Sen bir problem görmemiş olabilirsin. Ben Hazreti Muhammed'e ve İslam dinine inanan biri olarak inancıma ve inandığım insana saygı isterim. Bu da benim en doğal hakkım.

Rte bile Mustafa Kemal dediği Atatürk demediği için sinirleniyorken, inandığım peygambere saygı gösterilmediği zaman da aynı tepkiyi veririm. Kimsenin diğerinin inancına saygı göstermemek ya da iğneliyici şekilde küçük görmek gibi bir hakkı yok, olamazda.

Evet saygı duyulması zorunluluğundan bende bahsettim.
Elbette saygı duyacağız...
Fakat yüceltmek zorunda değiliz o sizin kutsal inancınız
Dolayısıyla onu siz yücelteceksiniz biz değil..
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 01:04   #34
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 791
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 29088
Aldığı Teşekkür: 34483
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Evet saygı duyulması zorunluluğundan bende bahsettim.
Elbette saygı duyacağız...
Fakat yüceltmek zorunda değiliz o sizin kutsal inancınız
Dolayısıyla onu siz yücelteceksiniz biz değil..

Saygı duymak derken; ne denmeliydi? Bay Muhammed veya Muhammed Bey veya Muhammed Efendi ya da Mr. Muhammed.

Herneyse.

Teşekkürler değerli yorumun için.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 01:05   #35
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,921
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7224
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster

Saygı duymak derken; ne denmeliydi? Bay Muhammed veya Muhammed Bey veya Muhammed Efendi ya da Mr. Muhammed.

Herneyse.

Teşekkürler değerli yorumun için.
Mantıklı neden olmasın ?

Rica ederim ben teşekkür ederim
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 01:16   #36
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,733
Ettiği Teşekkür: 165972
Aldığı Teşekkür: 181287
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster

Velhâsıl kelam; iddialarının hiç birine inanmadığım gibi o kişinin de benim inanmamamın umrunda olduğunu sanmıyorum.
Turan Dursun hayatta değil, köktendinciler tarafından 1990 yılında evinin önünde uğradığı suikast sonucunda yaşamını yitirmiştir.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 01:17   #37
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 791
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 29088
Aldığı Teşekkür: 34483
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Turan Dursun hayatta değil, köktendinciler tarafından 1990'da evinin önünde uğradığı suikast sonucunda yaşamını yitirmiştir.
Allah rahmet eylesin.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 01:34   #38
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 219
Mesajlar: 2,121
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Kuran ve İslam konusunda yazılanların çoğu bence doğru. Bunu kafadan söylemiyorum! Kendi çapımda (!) araştırmalarımın sonucu olarak söylüyoyorum.

Kuran' ı defalarca ama defalarca çeşitli mealleriyle ve ayet karşılaştırmalarıyla birlikte okudum ve epeydir de Kuran hakkında ahkam kesmek (!) konusunda hakkım olduğunu düşünüyorum.

İslam alemi, Kuran' ın hiç ama hiç değişmediğini iddia eder. Bunu da yine Kuran' daki bir ayete bağlarlar... Şu anda Kuran' a falan bakmadığım gibi, gogılcılık da yapmıyorum. Aklımdan yazıyorum ama Kuran' a ilişkin yazdıklarım Kuran' da ayet olarak kesinlikle vardır.

Kuran; ''Kuran' ın kefili ve koruyucusu Allah' tır'' diye yazar.

Çoğu insan da Kuran' ın taa o zamanlar Peygamber ya da katipi olarak bilinen zat tarafından kağıtlara sayfa sayfa yazıldığına inanır. Halbuki Kuran, hayvan derilerine, develerin kürek kemiklerine vs. yazılmıştır. Çünkü o dönemde araplar kağıdı bilmezdi. Ayetler hayvan deri ve kemiklerine yazılır, Peygamber' de bunları sırasıyla evinin bir odasında ipe asardı. 6 bin küsür ayetin yazılı olduğu maddeler (deri/kemik vs.) de göz önüne alınırsa bunun bir arap evinin odasına sığmayacağı açıktır... Neyse; biz bunu doğru sayalım.

Asıl mesele bu deri ve kemiklere yazılı ayetlerin bugün nerde olduğudur. Çünkü ilk ve tek orjinal Kuran budur. Ama bugün kağıda yazılı olmayan tek bir Kuran yok ve kimse de çıkıp bunların orjinal yani ilk Kuran olduğunu idddia edemez. Binlerce yıllık Orhun yazıtları olduğu gibi dururken 1400 yıllık Kuran ayetlerinin yazılı olduğu deri ve kemikler nerde? Ve hani Kuran' a göre Kuran' ın tek kefili ve koruyucusu Allah' tı?

Demek ki bir şeyler; bazı durumlar oldu...

Şayet ilk ve orjinal Kuran bulunmuş olsaydı, ki bu zaten Kuran' a göre Allah' ı koruması altındadır; o halde Allah neden korumadı kendi indirdiği Kuran' ı?

Ve o bulunamayan Kuran nasıl toparlandı ve bu haline getirildi?

Özellikle Osman ve diğer Halifeler Kuran' ı toparlayabilmek için uzun yıllar çaba harcadılar. Ayet kopyalarını arayıp buldular; Süre ezbercilerini arayıp buldular... Ayetleri ezbere bildiği iddia edilenlere adamlar yollayıp ayet ayet yazdırdılar...

Şu anda elimizde olan Kuran işte bu şekilde ortaya çıktı! Ama maalesef, Kuran' ın Allah' ın kefaleti ve koruması altında olduğu Kuran' da yazdığı halde Kuran korunmamış, halifeler yıllarca Kuran' ı toparlamak için çaba sarfetmişlerdir ve şu an önümüzede bulunan Kuran işte bu sonradan toparlanan Kuran' dır... Evet bu sonradan toparlanan Kuran değişmemiştir ama Peygamber' in evinin odasına astığı Kuran ayetleri nerdedir? Akibeti nedir? Neden onlar yok olmuş ve Kuran halifelerin çabalarıyla ordan burdan toplanıp, ayet ezbercilerine güvenilerek yeniden toparlanmak zorunda kalmıştır?

İslam alimlerine göre Kuran' da 6236 ila 6666 arasında ayet vardır. Hangisi doğru? Dikkat ederseniz Kuran' daki ayet sayısı bile tartışma konusudur. Belki 6326 ayet var mesela... Belki 6665 ayet var... Nasıl eksildi, nasıl çoğaldı bilen ve cevap veren yok! Ama elimizdeki Kuran' ın gerçek Kuran olduğu söyleniyor... Bu tam kuyruklu bir yalandır! Peki Kuran' da ''Kuran' ın kefili ve koruyucusu Allah'tır'' diye yazarken Kuran neden Allah tarafından korunmamıştır? Bir din alimi çıksın cevap versin...

6000 küsür ayet ortada yok ve halifeler Kuran' ı toparlamak için ayet ezbercilerine gidiyor. Oralara, buralara adamlar yollayıp Kuran ayetlerini bilenlerden (!) yardım istiyor... Ve bu çabalar sonucu şu an mevcut olan Kuran ortaya çıkıyor.

Orjinal mi / ilk Kuran' mı bu? Kesinlikle değil... Toparlama Kuran' dır elimizde bulunan...

Yani Allah' ın kefil ve koruyucusu olduğu Kuran' da yazan asıl Kuran ortada yoktur!

Bir diğer ilginçlik ise, Halifelerin bile Kuran' ı bilmemesi, oraya-buraya adamlar yollayarak bildiği sanılanlardan yardım istemesidir. Yani Peygamber' in en yakınları bile Kuran' ı tam bilmiyor...

Ve başka ilginç bir diğer nokta...

4 halifeden 3 tanesi öldürülüyor ha! O 3 tanesinden 2 tanesi de namaz kılarken öldürülüyor!

Öldürenler yahudi mi?
Hıristiyan mı?
Putperest mi?

Değil!

Halifelerin 3 tanesini; ve 2 tanesini de namaz kılarken öldürenler Peygamber' in ümmetinden...

Yani kimse gelip ''Kuran değişmemiştir'' diye saçmalamasın!
Evrensel olduğu söylenir ve bilime ters birçok ayet tartışılıyor hala.
Bazı ayetleri keçi yemiş, Allah'ın koruduğu kutsal kitabı keçi nasıl yiyebilir?
Buda kafalarda soru işaretleri yaratıyor. Senin gibi bir çok kez meailini okudum ve bir Yaratıcının göndereceği ayet olacağına kanaat getiremediğim ayetler var. Yaratan niye peygamberin evine gelen misafiri uyarı amaçlı ayet indirsin ki? Yada neden sürekli okunan bir sûrede peygamberin ölmüş amcasına hal beddua ettirsin?
Mesela Sevan Nişanyan ile ilgili paylaştığım videoda çok farklı bilgiler var, izlediyseniz eğer.
__________________

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK
Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 02:13   #39
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50911
Aldığı Teşekkür: 44299
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Evrensel olduğu söylenir ve bilime ters birçok ayet tartışılıyor hala.
Bazı ayetleri keçi yemiş, Allah'ın koruduğu kutsal kitabı keçi nasıl yiyebilir?
Buda kafalarda soru işaretleri yaratıyor. Senin gibi bir çok kez meailini okudum ve bir Yaratıcının göndereceği ayet olacağına kanaat getiremediğim ayetler var. Yaratan niye peygamberin evine gelen misafiri uyarı amaçlı ayet indirsin ki? Yada neden sürekli okunan bir sûrede peygamberin ölmüş amcasına hal beddua ettirsin?
Mesela Sevan Nişanyan ile ilgili paylaştığım videoda çok farklı bilgiler var, izlediyseniz eğer.
Şimdi bir de şu var: Kuran' ın Allah kelamı olduğu zaten Kuran' da yazar ama bir çok ayet vardır ki Peygamber tarafından yazıldığı ya da yazdırıldığı açıktır. Bunları burda tek tek örnekleyebilirim... Hatta bizim din alimleri denen satılmışlar Peygamber' in yazdığı kesin belli olan ayetlerin başına ''de ki;'' diye aslında Kuran' da olmayan bir ek yapmış, o sözleri Allah üzerinden Peygamber' e söyleniyormuş haline de getirmişlerdir. Ama tek bir örnek vereceksem...

Mesela Hud Süresi, Ayet 2: ''Kuran Allah' a kulluk etmenizi emreder. Şüphe yok ki ben onun tarafından sizi korkutmak ve size müjde vermek için gelmişim'' Bu sözler Allah' ın olabilir mi?

Benzer başka ayetler de var... Her kelamı Allah' ın olan bir Kuran' da bunlar olmasa gerektir...

Ki Kuran' ın yarısı Tevrat, yarısına yakını da İncil' den ibarettir. Kuran' dan Tevrat ve İncil' i çıkarın geriye Peygamber' in içinde yaşadığı toplum ve o toplum ile ilişkileri kalır.

Bu toplum ise bildiğimiz ilkel bir arap toplumudur. Onun dışında da hiç bir ama hiç bir şey bulunmaz...

Mesela hurma...

Hurma araplar için çok değerli bir gıdadır...

Cenette hurma vaad edilir mesela...

Ama arap aleminin dışında başka meyve yoktur... Çilek, şeftali, kivi falan yoktur...

Mesela saat; mesela oruç, iftar sahur vakitleri... Kuran' da dünyanın Güney ve Kuzey kutbu olduğu, yeryüzünün bazı coğraflarında 6 ay gece 6 ay gündüz olduğu yoktur. Bu insanların ibadetlerini neye göre yapacağı da yazmaz...

Kuran' da, Kuran' ın Peygamber kavmine indiği de yazar, bazı yerlerde evrensel olduğu da...

Ama bir eskimo İslam dinine geçse en normal ibadetlerini yapabilmek için feleğini şaşıracaktır... Sabah namazı mesela... Akşam namazı... Ve adamın yaşadığı yerde 6 ay gece, 6 ay gündüz... Nasıl oruç tutacak bu adam? Ne zaman oruç açacak, ne zaman sahura kalkacak...

Yani Kuran' da arap diyarından başka bir dünya ve o diyarın dışında yaşayan insanlar yok; hesaba katılmamış her nedense...

Nasıl evrensel olacak o zaman?

Bu dünyada içki haram...

Cenette ise istediğin kadar iç... İçki serbest ha! Ödül hem de...

Ama bu dünyada istediği kadar ve kadeh kadeh içme özgürlüğü olan insanlar için Kuran' ın cennet vaad etmesi ne kadar çekici olabilir? Adamlar Kuran' da ödül olanı zaten bu dünyada yaşıyor...

Ve bunlar ibadetin ödülü...

Huriler... Hep bakire olan huriler! Müslümalların kızlık bozma güdülerini (!) tatmin edecek sapıkça bir ödül... Cenette ne zaman huriyle yatsan hepsi bakire... Memeleri yeni tomurcuklanmış (!) falan hem de... Bu suç yahu! Bu dünyada kız çocuğuyla seks yapmak suç! Cenette ise ödül... Tam arap erkeklerinin o sözümona erkekliklerine hitap eden ama bizim sapıklık olarak gördüğümüz ödüller...

Yazacak çok şey var...

Mesela şarap akan dereler, ağaç gölgeleri falan...

Yahu arap çöllerinde yaşayanlara bunlar cazip gelir de, hani bırakalım Borneo Ormanları' nı, Avrupa' da yaşayan insana ağaç gölgesi, dere falan cazip gelir mi? Adamların elinin altında hepsi...

Yani nereden bakarsak bakalım Kuran' da arap alemi dışında bir alem yok...

Ve en kötüsü de, bu dünyanın önemli bir bölümü Kuran' ın cenette vaad ettiklerini bu dünyada yaşıyorsa, bu dinin arap alemi dışında başkalarına cazip gelmesi de mümkün değildir ve zaten olmuyor da...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.14, 07:43   #40
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 219
Mesajlar: 2,121
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Bunlar çok fazla ve insanlar sorguluyor, bir ayetinde de diyor ki sorgulama.
Yüce yaratan gücün indirdiği kusursuz kitabında niye sorgulama desin.
Diyorlar ki işte o anlamda söylenmemiş, meal yanlış. Bir çok mealde kelimenin farklı anlamlarıyla Çeviri yapılmış ve hepsinde yakın anlamlar. Değişmiyor ki anlamlar. Senin anlayamacağın farklı bir dili var diyorlar bu sefer. Peki benim anlamayacağım bir kitabı niye bana indiriyor? Açık ve anlaşılır olması gerekmez mi?
Dini sorgulamaya başlayan insanları inceledim ve hepsi Kuran'ı hem Arapça hem Türkçe bir çok kez okuyan insanlar. Koşulsuz yol gibi, okudukça ya bu ne alaka diyorsun? Anlamadan sadece Arapça okuyan ve hiç dinini araştırmayanlar koşulsuz biat ediyor ve diğer insanları aşağılıyorlar. Kardeşim bende senin kadar senden fazla okudum, arapçasını da türkçesini de. Senden fazla namaz kıldım ama yaptığım ibadetlerin amacını, oluşumunu sorguladım. Bunu kabul etmiyorlar.

Orada yazan maddelerden bazıları da Osmanlı torunlarının kabul etmediği maddeler mesela. Arap seviciliği bu ülkede o kadar akıl almaz boyutlarda ki özümüzü, varlığımızı, köklerimizi inkar eder olmuşuz.
Ben bunları sorguluyorum. Atalarımız diye bildiklerimiz kimmiş, asıl atalarımız kimmiş, Atatürk hitabede son cümlede ne demek istemiş, onun kadar bilgili bir lider boş konuşmaz her söylediği cümleden dolu dolu anlamlar çıkıyor.
Artık bu ülkede birilerinin her söylediğine biat edip, koşulsuz ardında giden güruha nasıl tepkimiz varsa o güruha karşı bilinçlenmek bizim vazifemiz.
Araştırmak, birilerinin bizim için bizim adımıza yaptığı araştırmalara hazırdan konmayarak kendimiz araştırmalıyız.
Adamlar Çin'de Taklamalakan Çölü'nde bizim geçmişimizi araştırıyor ve ülkemizde kimse haberdar edilmiyor. Sebebi belli özümüzü, atalarımızı bilmememiz ve Arap seviciliğinde devam etmemiz. Biraz gözlerimizi açmamız, yerimizde doğrulup algılamamız gerek dünyayı bence.
__________________

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK
Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
biliyor, bunlari, bunları, muydunuz, olduğunu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Zayıflamak İstiyorsanız Bunları Yapmayın Basakca Diyabet | Metabolizma 8 14.10.12 21:55
Hamile Kalmadan Önce Bunları Mutlaka Yapın! Juliet Sağlığımız İçin Püf Noktaları 1 08.02.12 13:44
Ben Bunları Yazarken Sen Yine Uyuyordun - Bedirhan Gökçe TÜRKçe Vitrindeki Kitaplar 1 16.12.10 01:49


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.