Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 28.01.15, 11:55   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,533
Ettiği Teşekkür: 29737
Aldığı Teşekkür: 33088
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

Soğuk, çok soğuk bir akşam, 11 Ocak Pazar akşamı ulaştım Musul yakınındaki Baadre köyüne. Baadre en büyük Ezidi köylerinden biri. Köyün hemen arkasında da 20 bin kişilik bir Ezidi kampı var. İŞİD saldırılarının başlamasıyla 1700 hanelik köy boşalıyor. Son iki aydır geri dönüşler var. Boş evlere Şengalli aileler yerleştirilmiş durumda. İŞİD’in (DAİŞ) elinden kurtulan bazı kadınlar da bu köydeler. Benim Baadre’ye gidiş amacım bu kadınlara ulaşmak…

Ezidilerin Miri, Mir Amer bizi evinde konuk ediyor. Akşam karanlığında Mir Amer ile birlikte boş evlere yerleştirilen ailelerden birinin yanına gidiyoruz.Girdiğimiz evde tüm aile koca salonda. Yerde sadece bir kilim, bir de gaz sobası var. Şengalli bu ailenin 27 üyesi kayıp, bir kısmı IŞİD’in elinde, bir kısmı hayatta mı bilinmiyor. Ailenin hayatta kalan tek erkeği, eşi, hasta bebekleri ve henüz 20 gün önce İŞİD’in elinden kurtulan kız kardeş İrvin yerdeki kilimin üzerinde oturuyorlar.

Akşamın bu karanlığında, bu dondurucu soğukta onları rahatsız etmenin utancıyla içeri giriyorum. İrvin uzun boylu, esmer bir genç kız. 18 yaşlarında. Uzun siyah kareli bir etek ve siyah bir hırka var üzerinde. Daha önce görüştüğüm İŞİD’in elinde kalan kadınlardan farklı. Özgüveni oldukça yüksek bir genç kız. “Hiç çekinme, sor” diyor, “sor, anlatayım, bütün dünya bilsin, bize ne yaptılar bütün dünya bilsin.”

İrvin sürekli bunu tekrarlıyor.

İrvin’e, seslerini elimden geldiğince duyurmaya söz verdim. Bu röportaj o sözün bir parçası…

'Hepinizin dini Müslüman olacak, 3 gün süreniz var'

Önce İrvin’in hayatta kalan tek yakını, abisi başlarından geçeni anlatıyor:

“Sınırın Tıl Nibad ve Tıl Kasab merkezlerine DAİŞ saldırmıştı ve sürekli, eli kulağında bize de saldıracaklar bilgisi geliyordu. Şengal’in düşeceği gece stratejik bir saldırı planladılar. Bu yerlere saldırı başlayınca Şengal de düştü. Rojava kısmından girdiler. Tıl Nibad ve Tıl Kasab peşmergenin elindeydi. Gece 3’te saldırı başladı. Sabah 4’e doğru Tıl Kasab’a saldırı başladı. Saat 9’da Cemil Harbi köyü DAİŞ’in eline geçti. Sonra Tıl Kasab ve diğerleri geçti.

Biz onların 21 kilometre altındaydık. Bizim Şengal düşmeyecek inancımız vardı, o nedenle yerimizden kıpırdamadık. Katliam haberleri gelmeye başladı. Etrafımız hep Arap’tı. Biz henüz Şengal’in düştüğünü bilmiyorduk, ama aslında o sırada Şengal düşmüş. Şengal düştüğü gibi etrafımızdaki tüm Araplar DAİŞ oldu…

Bize dediler, eşyalarınızı silahlarınızı teslim ederseniz DAİŞ size bir şey yapmayacak. Yandaki Arap köyünün muhtarları eldeki tüm silahları DAİŞ’e teslim etti. DAİŞ geldi, dedi ki, ‘Bundan sonra hepinizin dini Müslüman olacak, size kabul etmeniz için 3 gün müddet veriyoruz.’

Akşam toplandık, nasıl kaçarız diye tartışmaya başladık, ama tüm yollar artık kapanmıştı. 3 gün içerisinde nasıl kurtulacağımızı tartışıyorduk. Eşim ve çocuklarım babamın köyü Hatmide’ydi. Eşim aradı, ‘Bu gece bizi almaya geliyorsan gel yoksa dağa tırmanacağız…’ dedi.

Ben gittim babamın köyüne ve çocuklarımı kurtardım. Gece 1’e kadar DAİŞ’in istihbaratı sürekli köye girip çıkıyordu. Saat gece 4’te komşularıma gittim, ‘Arabanızı kiralayayım beni buradan götürün' dedim, dediler ‘Olmaz’. Ben de traktörle gitmeye karar verdim. Traktöre süt koydum, yola çıkmaya karar verdim, durdurulursam diyeceğim çocuğuma süt götürüyorum. Böylece karımın olduğu köye gittim.


Hafif hava ışıyınca kendimizi dağa vurup kaçtık. 15 kilometre yürüdük. Gece 3’te yola çıkmıştık. Saat 12’ye doğru dağa ulaştık. Biz dağa çıktıktan hemen sonra DAİŞ köyün etrafını sarıyor.


‘Siz bu köy, hepiniz üzerinizde ne varsa bırakıp dağa gidiyorsunuz’ demişler. ‘Eğer Müslüman olursanız evinizde kalacaksınız’ demişler. Onlar “Biz dinimizden vazgeçmeyiz, tüm malımız mülkümüz sizin olsun, biz Ermeniler gibi buraları terk edeceğiz” diye cevaplamış. Saat 12’de DAİŞ’in başındaki kişi köylüleri medreseye çağırmış. Herkes arabaları ve eşyaları ile gitmiş. ‘Kadın ve çocuklar üst kata gitsinler, erkekler alt katta kalsın’ demiş. Herkesin telefon paralarını ve altınlarını almışlar. ‘Üzerinizde altın falan görürsek sizi öldüreceğiz’ demişler.

Herkese sormuşlar ‘Müslüman olmak istiyor musunuz?’ Herkes topluca ‘Hayır’ demiş. Arabaları getirip erkekleri yükleyip bir mezraya götürmüşler. Her arabada 40-45 insan varmış, sırayla götürüp mezrada öldürüyorlar, öldürdüklerini de kayda almışlar, öldürülen gruptan biri sağ kalmış, taramışlar, onu da öldü sanmışlar. 2-3 kişi kurtulmuş."

'Köle fiyatları 30 ile bin dolar arası, güzellik ve beyazlık fiyatı artırıyor'

"Sonra da köyün kadınlarını götürdüler. Ailemi de götürmüşler. Şengal’deki medreseye götürdüler, yaşlı olanları ve kızları ayırmışlar. Kızları Musul’a götürdüler. Kadınları ve hamileleri Tel Alfar’a götürdüler. Hâlâ ailemden 27 kişiden haber alamdık. Kızların bir kısmını da Suriye’ye yolladılar. Kız kardeşim bana telefon açtı. Rakka’da olduklarını söyledi. Böylece onlara ulaşıp 6 kızı kurtardık, para vererek kızları satın aldık.

Kadınların çoğu Rakka’da tutuluyor, bir kardeşim, kardeşimin 2 kızı ve eşi de oradalar. Ne oldular bilmiyoruz, öldüler mi, kaldılar mı, sağlarsa bile haberimiz yok.

Küçük çocukları evlere köle olarak verdiler. 7 yaşındaki çocuk Müslüman'ın yanında köle olarak çalışıyor, Ezidi çocuklar köle olarak Müslüman evlere satılıyor. 40 bin dinara 25 bin dinara bile sattıkları oluyor. 30-35-40 dolara bazen 1000 dolara kadar çıkıyor. Güzellik ve beyazlık fiyatı arttırıyor. Gittikleri yerlerde de yeni işkenceler başlıyor, şiddet görüyorlar, zorla evlendiriliyorlar."

İnsan pazarları nerede?


"Ana insan pazarları Suriye, Rakka, Aseyba'da var, Irak’ta Ambar’a yakın oralarda. Kadınların ve çocukların satıldıkları merkezler çoğunlukla Rakka, Musul, Tel Alfar, Aseyba… Kayıp kadınlar daha çok buralardalar.

Hayatta kalan erkeklerin de Musul’da hapiste olduğu söyleniyor.”

İrvin’in abisi aileden diğer kayıp kadınların yerini biliyor, “Yerleri belli DAİŞ’ten satın alınabilirler” diyor. Bir defter çıkarıyor, defterde bir harita çizmiş, harita üzerinde epey çalışıyoruz. Sonra bana “Siz gidip onları alabilir misiniz” diye soruyor. Haritayı bu kadınları bulmaya çalışan kurumlara vereceğimi söylüyorum, haritaları fotoğraflıyoruz, üzerinde biraz daha çalışıp mıntıkayı tam çıkarmaya uğraşıyoruz*. Adamın diğer kız kardeşleri bu evlerden birinde tutuluyor. 2 ev yan yana, 2 tanesi beyaz, biri kırmızı, önünde zeytin ağaçları var, futbol sahası var, ve bir su deposu, mıntıkayı çıkardık sayılır…

'Satışımız Viranşehir'de yapıldı'

Saat gece 22:00. Demli çaylar geliyor, sık sık elektrik kesiliyor, ev daha da soğuyor.

O sırada İrvin ve diğer kızları Rakka’da tutuldukları evden satın alan ailenin uzaktan akrabası olan genç geliyor. 30 yaşlarındaki genç İŞİD ile pazarlığı anlatıyor:

“Kızları DAİŞ’ten satın almaya gittim. Dediler ki Türk sınırına gel. Türkiye sınırına gittim, pazarlığı sınırda yaptım DAİŞ’le.”

Adam DAİŞ’le yaptığı pazarlığın sesini telefona kaydetmiş. Bana dinletiyor. DAİŞ’li ‘Ben bu kızları 1500 dolara aldım, her birine 7 bin 500 dolar isterim’ diyor. Adam ‘Sana nasıl güveneceğiz, kızlarımızı vereceğini nerden bileceğiz’ diyor. ‘Kızları Türk sınırına getir parayı verip kızları alacağım’ diyor. DAİŞ’li, ‘kızları Türkiye’de teslim ederiz’ diye cevaplıyor.

O ana kadar bizi dinleyen İrvin söze giriyor. İrvin 2 ay 16 gün DAİŞ’in elinde kalmış, ve daha sonra DAİŞ’ten satın alınmış. İrvin o süreci anlatıyor:

“Türk hududu çok yakın. DAİŞ’in Türkiye ile ilişkisi var. Biz sabah yedi buçukta çıktık tutulduğumuz evden, 11’de Türkiye hududuna ulaştık.

Türkiye ve DAİŞ birlikte hareket ediyor, Türkiye’nin yardımıyla yapıyorlardı. DAİŞ satışımızı Türkiye’de yaptı. Viranşehir’de. Orda DAİŞ’e çalışan çok. Bizi Rakka’dan Viranşehir’e getirdiler. 7 kızdık, sınırdan kimliksiz geçirdiler. 4 saate yakın yürüdük. Viranşehir’de bir eve getirdiler bizi. Sonra yakınımız geldi Viranşehir’e, parayı verdi, bizi aldı, ama son anda DAİŞ bir kızı satmaktan vazgeçti (Burada 7 kız birlikte kaldıkları evde çektikleri bir fotoğrafı ve arkada bıraktıkları, DAİŞ’in satmaktan son anda vazgeçtiği kızın fotoğrafını gösteriyor) O Viranşehir’de DAİŞ’in elinde kaldı.

Türkiye DAİŞ’e yardım ediyor, DAİŞ’in elindeyken, DAİŞ bize sürekli 'Gücümüzü Türkiye’den alıyoruz' diyordu. ‘Herkese bir kadın satın, ama gelen Türk ise 3 kadına kadar satabilirsiniz’ diyordu. Türkiye yardım etmese başımıza bunlar gelmezdi. Sınırımız Türkiye ye yakın, Türkiye bize yardım etse bu halde olmazdık. 3 yaşından 15 yaşına kadar kızlar var DAİŞ’in elinde.

'3 kişi birden tecavüz ediyordu!'

Devam ediyor İrvin:

"2 ay 16 gün DAİŞ’in elinde kaldım. Yemeğimiz de, uykumuz da hep korku içindeydi. Yaşadıklarımız ölümden beterdi, ölmek kurtuluştu. Çok dayaklar yedik, 3 kişi birden tecavüz ediyordu…”

Burada susuyoruz, bir müddet devam edemiyoruz. İrvin sürekli bağdaş kurduğu kollarıyla karnını bastırıyor.

“Ben evin resimlerini çektim, bilgileri abime ulaştırdım. Rakka’da bizi DAİŞ’e hizmet eden bir ailenin yanına koydular. DAİŞ bize her şeyi yaptı."

Peki ya bundan sonrası diye soruyorum İrvin’e:

Babam yok, kardeşlerim yok, annem yok, sadece bu abim var artık. Benim için hayat yok artık. Döndüm diyorlar ya, ama ben hangi eve döndüm. Benim evim yok artık.

Ben neyi hayal edeyim, artık kimsem yok. 27 kişi ailemden yok,yok.
Bize yardım edin, bizi bu insanların elinden kurtarın. Biz sadece burada değiliz, Suudi Arabistan’dan Afganistan’a, Suriye’de, Pakistan’a kadar bizi dağıttılar. Eğer İŞİD’in elindeki bu kadınlara kısa zamanda ulaşılmazsa artık dünyanın dört bir yanına iyice dağıtılmış olacaklar. Ne yapacaksanız çabuk yapın!”

'Türkiye isterse DAİŞ çocuklarımızı bırakır'

Abi devam ediyor:

“Türkiye isterse DAİŞ elindeki kızlarımızı, çocuklarımızı bırakır. DAİŞ’in üzerinde Türkiye’nin etkisi çok büyük, DAİŞ tüm yaralılarını Türkiye’de tedavi ettiriyor.

Kızları, çocukları evlere dağıttılar. Çocuklar, çok küçükler kaçmayı bile bilmiyorlar. Şiddet görüyorlar bu evlerde ve bu evlerde kendi dinleriyle ilgili beyinlerini yıkıyorlar.

Bunun önü alınmazsa bu şiddetin daha beteri gelecek.”

'Beni mahkemeye çıkarın, anlatayım ki dünya utansın'

İrvin söze giriyor:

“Almanya’ya gitmek istiyorum. Orada insan hakları mahkemesine başvurmak istiyorum. Çok şey söylemek istiyorum. Kendimi öldürmek istedim, gelip elimden silahı aldılar ve daha çok eziyet ettiler.

Ben yerlerimizi bildirdim, 6 kızı da kurtardım. İstiyorum diğer kadınları da kurtaralım. Sesimi duyurun. Beni bir mahkemeye çıkarın. Hangi mahkeme olursa olsun konuşmak istiyorum Anlatayım bize ne kötülük yaptılar, anlatayım anlatayım ki dünya utansın.”

Duymak isteyen için, İrvin’in duyurmaya çalıştığı sesi burada…
_____________________________________

* Rakka’da kadınların tutulduğu evin haritalarını 2 gün sonra Kürdistan Bölgesel Yönetimi İnsan Hakları Komisyonu'na veriyorum ve Baadre köyüne bir ekip yollanmasını sağlıyorum.

Kaynak - T24 - Nurcan Baysal
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.15, 13:17   #2
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

Alıntı:
'3 kişi birden tecavüz ediyordu!'

Devam ediyor İrvin:

"2 ay 16 gün DAİŞ’in elinde kaldım. Yemeğimiz de, uykumuz da hep korku içindeydi. Yaşadıklarımız ölümden beterdi, ölmek kurtuluştu. Çok dayaklar yedik, 3 kişi birden tecavüz ediyordu…”

'Türkiye isterse DAİŞ çocuklarımızı bırakır'

Abi devam ediyor:

“Türkiye isterse DAİŞ elindeki kızlarımızı, çocuklarımızı bırakır. DAİŞ’in üzerinde Türkiye’nin etkisi çok büyük, DAİŞ tüm yaralılarını Türkiye’de tedavi ettiriyor.

Kaynak - T24 - Nurcan Baysal


***
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Ala’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde,

Örgütün İstanbul Ömerli’de cihad çağrısı yaptığı pikniğe

IŞİD’in en büyük finansörlerinden birinin Suudi kökenli Yasin el-Kadı olduğu ve Türkiye’de de çok sayıda STK kurup, bunları finanse ettiğini, daha vahimi El Kadı’nın bunları yaparken Başbakan’la olan ilişkisini kullandığı,bildirilmektedir.
IŞİD''i AKP kurdurdu, MİT eğitti, hükümet fonladı, THY uçak verdi, Anadolu Ajansı ekipman verdi, TSK sınırdan geçirdi.

IŞİD komutanları Türkiye hastanelerinde tedavi oldu.

Erdoğan, IŞİD komutanını alnından öptü.


'Erdoğan'ın emri ile IŞİD'e silah gönderildi'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ocak ayında Suriye'ye gönderilen ve insani malzeme taşıdığı belirtilen TIR'larla Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne füze ve füze rampaları ile ağır silahların gönderildiğini ileri sürdü.


Bu silahların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla gönderildiğini iddia eden Tanrıkulu, "Başbakan bir gün mutlaka Türkiye'de rüşvet ve sahtekarlıktan, uluslararası ceza mahkemesinde de Roboski katliamı ve Suriye'deki savaş suçundan yargılanacaktır. Bu yüzden ona uzun ömürler dilerim" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Millevekili Sezgin Tanrıkulu, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında 19 Ocak'ta Adana'da içerisinde insani yardım malzemesi olduğu iddia edilen 3 TIR'ın durdurulmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ellerinde belge ve tutanaklar olduğunu söyledi. Yargılama dosyasına yansıyan belge ve tutanaklarda, Suriye'ye gönderildiği iddia edilen yardım malzemesi olmadığını belirten Tanrıkulu, "19 Ocak 2014 tarihinde Adana'da durdurulan MİT'in TIR'ları ile ilgili yargılama dosyasına yansıyan belge ve tutanaklarda, TIR'larla füze, füze atar, füze rampası gibi ağır silahlar taşındığı ortaya çıktı. Bu savaş araçlarının insani yardımla ne ilgisi olduğunu sayın Başbakan açıklamak zorundadır. TIR şoförlerinin beyanlarına göre de tümü Esenboğa'ya inen yabancı uyruklu bir uçaktan TIR'lara yüklenmiş ve ihbar üzerine Adana'da durdurulmuş, yapılan arama yarım bırakılmış. Yarım bırakılan arama tutanaklarına göre de füzeler, füze rampalar, ağır bomba atar ve ağır bombalar var. Şimdi bunları sayın Başbakan Esat veya kendi deyimiyle Esed kardeşine göndermediğine göre kime gönderdi? Başbakan açıklamak zorunda" dedi.

"BAŞBAKAN, İNSANLIK SUÇU İŞLEMİŞ VE BİR GÜN MUTLAKA YARGILANACAKTIR"

‘Erdoğan’ın emri ile IŞİD’e silah gönderildi’ | RAST HABER

Alıntı:
Yaşadıklarımız ölümden beterdi, ölmek kurtuluştu. Çok dayaklar yedik, 3 kişi birden tecavüz ediyordu…”
Umarım ki bu gidişle bir gün sıra bize gelmesin....!!!
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.15, 14:27   #3
-VaveyLa-

Merve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2015
Konular: 13
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 1188
Aldığı Teşekkür: 1557
Rep Derecesi : Merve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerdeMerve Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

Dehşet içinde okudum siyaset boyutunu geçtim .. Allah belalarını versin .. Yazık günah bu kadar kadına kıza çoluk çocuğa .. Yazıkk ! Başka da birşey demiyorum ..
__________________
~ Bir Sevdadır ``Ankara ! ~
Merve isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Merve'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.15, 15:25   #4
Yeni Üye

Lirkuşu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2015
Konular: 2
Mesajlar: 18
Ettiği Teşekkür: 30
Aldığı Teşekkür: 86
Rep Derecesi : Lirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerdeLirkuşu Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

Çok şükür ki Kobane'den defolup gidiyorlar.

Olan bölge halklarına oldu. Onca zulmü, acıyı yaşamak zorunda kaldılar.
__________________
Lirkuşu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Lirkuşu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.15, 15:45   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44411
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

Maalesef özellikle bu coğrafyada yapılan savaşlarda en çok kadınlar zulüm görür. Ve işin kötüsü çoğu da ''namus meselesi'' anlatmazlar. Herkes olanları bilir ama kimse kimseyle bunları konuşmaz. Bildiklerimiz sadece buz dağının görnen kısmıdır.

Bu IŞİD' i besleyip, silahlandırıp, eğitip bu hale getirenler tüm bunları hepimizden iyi biliyor ve hala desteklemeye devam ediyorlar.

Mümkün olsa ben bu IŞİD ve ona destekleyenlerin boğazlarını aynı onlar gibi kör bıçakla keserim... Hepsinin hem de...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.15, 16:00   #6
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,717
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14586
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

Konunun daha net anlaşılması için ışid'in elinde olan bölgelerin haritası."Bir söylentiye göre dönemin ABD başkanı George W. Bush Filistinli bir görevliye Tanrı'nın kendisine Saddam'ı devirerek Irak'ı baskıdan kurtaracağına yönelik ilham verdiğini söylemiştir."

Kaynak

Artık istesekte istemesekte bizde kanlı coğrafyanın içindeyiz. Ve bu kan hepimize sıçradı. Yukarıda okuduklarımız yüzyıllardır her coğrafyada yaşananlardan farklı değil aslında.

İnsan hiç bir zaman insan olmayı başaramadı.
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.15, 16:10   #7
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11418
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

"Beni mahkemeye çıkarın her şeyi anlatacağım tüm dünya duysun ve utansın diyor" Yaşananlar zaten tüm dünyanın gözleri önünde cereyan ediyor. Bu olaylara sebep olan Türkiye idarecileri dahil, şimdilerde bazı bölgelere göstermelik bomba yağdıran güya insan hakları savunucusu, dünya Jandarmalığına soyunmuş emperyalistler utansın. Irak'ta 1,5 milyon insanı katledenler, binlerce Iraklı kadın ve kıza tecavüz edenler, onların sağ salim ailelerine dönmesi için dua edenler utandımı ki, şimdi utansınlar.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.15, 16:11   #8
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15644
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "3 IŞİD'li Birden Tecavüz Ediyordu"

Çeteye kimler destek verdi,Amerika ve avurpa kürtler ve şii gruplar dün hain dediklerini bugün meşru kabul edip dün kahraman saydıklarını bugün yobaz diye lanetliyorsun.İşid denilen yapı 7-10 bin kişilik bir grup gerisi sadamın eski baas partisinin subayları şimdi allah adına cihat yapıyormuş vahşi katiller ırz düşman hepsi bunları yakaladığın yerde asacaksın ki dünyaya ibret olsun..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
birden, bizi, daiş, daiş’in, ediyordu, irvin, tecavüz, türkiye, ışidli


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sarhoş Kadın ve Tecavüz Sorunsalı SerseriGezgin Serbest Kürsü 1 28.08.14 11:03
Tecavüz ve Zina Mustafa Akten Mustafa Akten 9 29.07.13 00:56
Tecavüz Önleyici İç Çamaşırı Canan Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 5 08.04.13 11:15
Tecavüz ve Cinsel Taciz Canan Psikoloji 5 11.12.11 14:55
Yeni Nesil Tecavüz!! PaPaTyA Fıkra ve Gülmece Yazıları 9 29.10.10 00:59


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.