Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 08.04.15, 16:47   #1
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34723
Aldığı Teşekkür: 14846
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Exclamation Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)MHP'NİN AÇMAZI
( MİLLİYETÇİLİK > ÜMMETÇİLİK )

Sağın, Milliyetçi Sağ ve Dinci Sağ olarak iki gruba ayrıldığını söyleyebiliriz.

Milliyetçi Sağın Türklüğe,
Dinci Sağın ise İslami Ümmetçiliğe önem verdiğini daha önceki yorumlarımda yazmıştım.

(Yurdumuzda Türkçülük Akımının başını çeken Nihal Atsız’ın izinden giden) Milliyetçi Sağ için,
Türklük (Milliyet) önemliyken,

Dinci sağ için;
Milliyet (Türklük) önemli olmayıp, (milliyetler farklı olsa bile) aynı dinden (İslam ümmetinden) olmak (Ümmetçilik) önemlidir.

Ülkemizde, bu iki sağ grubu bir araya getirmek isteyen kişiler ve çevreler, TÜRK-İSLAM SENTEZİ fikrini ortaya atmışlar ve Muhsin Yazıcıoğlu, (Türkçülüğün daha baskın olduğu MHP çizgisinden ayrılıp Dinin daha baskın olduğu) BBP partisini kurmuştur.

Böylece TÜRKLÜK ve İSLAM kültürü bir araya getirilmeye çalışılmıştır.

MHP de bu akımdan etkilenmiş ve Türklük Ülküsü'nün(Kızılelma) yanında İslami düşünceye de daha fazla ağırlık vermeye başlamıştır.

Fakat zamanla görülmüştür ki;
Milliyetçilik düşüncesi;
İslam’ı kutsal sayıp, değer verirken,


İslami Düşünce;
Milliyetçiliğin hiç önemli olmadığını, aynı dinden
(aynı ümmetten) olmanın önemli olduğunu (Ümmetçilik) savunur.
(Ümmetçilik düşüncesi ile Milliyetçilik düşüncesi ile taban tabana zıttır.) Ümmet düşüncesi, Milliyeti yok sayar, ortadan kaldırır. KAYNAK
Bu ümmetçilik düşüncesinin etkisinde kalan milliyetçi birey zaman (yıllar) geçtikçe milliyetçi duygularla kin ile baktıkları PKK ve HDP'ye aynı dinden olma (aynı ümmet) gözüyle bakmakta ve AKP'nin (Bölünmeye yol açacak) açılım politikalarını destekler duruma gelmektedir.

(özellikle) Genç Milliyetçi MHP sempatizanları, önceleri milliyetçilik duyguları ağır basarak milliyetçiliğe önem verirlerken,
Yıllarca yaptıkları ibadetleri esnasında aldıkları dini telkinlerle aynı ümmetten olmanın yeterli olduğuna ikna olmakta ve milliyetçilik çizgisinden uzaklaşarak ümmetçi görüşe yaklaşmaktadırlar.

Milliyetçi kesim, ülkemizde
(din eğitimi,türban veya İsrail gibi) dini konularda gerginlik yaratıldıkça ve yaşlandıkça, dini yönü daha ağır basmakta (MHP seçmeni) Milliyetçi çizgiden uzaklaşarak, Ümmetçi (İslami düşünce ve yaşam) çizgiye kaymaktadır.
.
AKP, bu durumu çok iyi bildiği için zaman zaman (din eğitimi,türban veya İsrail gibi konularında) dini konuları gündeme getirerek, MHP’yi dini ağırlıklı konulara çekmekte, MHP dini konuları destekler konuma geldikçe , MHP seçmeninin dini duyguları kabarmakta, böylece milliyetçi çizgiden uzaklaşarak, ümmetçiliğe kaymaktadır.

AKP
(zaman zaman) HDP ile işbirliği yapmaktan çekinmezken, bir çok iç ve dış politika konularında, AKP'ye karşı CHP ile birlikte hareket eden MHP’yi, dindar olmayan (dinsiz) sol ile birlikte hareket etmekle suçlamakta, dini kullanarak MHP’yi zorlamaktadır.
Bunun bilincinde olan MHP,
hiç bir protesto mitinginde sol gruplar birlikte olmamaya çalışmakta, bir taraftan AKP’yi eleştirirken, bir taraftan da protestoları yapan (sol) grupları eleştirerek (garip bir tutarsızlık) ikilem sergilemektedir.
MHP ve CHP tabanının birlikte hareket edememesi de AKP'nin ekmeğine yağ sürmekte ve sol ile yakınlaşması engellenen MHP tabanından , sürekli olarak AKP'ye oy kayması yaşanmaktadır.

********************

MHP oylarının AKP’ye kayışını görebilmek için geçmiş seçim sonuçlarına bir göz atmak yeterlidir.

1995 Genel Seçimi (Alpaslan Türkeş): MHP oyları: 2 300 000 Oranı:%8.1 Toplam seçmen sayısı: 34 243 milyon KAYNAK
1999 Genel Seçimi (Devlet Bahçeli): MHP oyları: 5 600 000 Oranı %17.97 Toplam seçmen sayısı: 37 500 milyon KAYNAK
2002 Genel Seçimi (Devlet Bahçeli): MHP oyları: 2 635 000 Oranı % 8.36 Toplam seçmen sayısı: 41. 291 milyon KAYNAK (AKP İktidarının başlangıcı, 1999 Seçimlerine göre, seçmen sayısı 4 milyon arttığı halde MHP oyları , 3 milyon azalmış,oylar kime gitti?)

2007 Genel Seçimi (Devlet Bahçeli): MHP oyları: 5 000 000 Oranı %14.27 seçmen sayısı 42 571 milyon KAYNAK (seçmen sayısı 5 yıl önceye göre 1,5 milyon artmış ama hala 99 seçiminde seçmen sayısı daha az olduğu halde ,MHP almış olduğu 5,600 000 seçmen oyunun 600 binini kaybetmiş, eğer yeni oy kullanan 1 500 000 seçmen içinden de MHP’ye de oy atıldığını varsayarsak, kayıp oylar hangi partiye gitmiştir?

2011 Genel Seçimi (Devlet Bahçeli) MHP oyları: 5 585 000 oy Oranı %13.1 Toplam seçmen sayısı: 52 806 milyon KAYNAK

(Öncelikle):
1995 genel seçimleri seçmen sayısı: 34 243 000
1999 genel seçimleri seçmen sayısı: 37 500 000
2002 genel seçimleri seçmen sayısı: 41 400 000
2007 genel seçimleri seçmen sayısı: 42 790 000 iken,
(Seçimden seçime ortalama 3-4 yılda 2-3 milyon gibi bir artış olurken,
2011 genel seçimleri seçmen sayısı: Sadece 4 yılda 50 237 000 gibi inanılmaz rakamlara ulaşmış (yaklaşık 7,5 milyon artmış) bu durum muhalefette seçim hilesi iddialarını gündeme getirmiş (sahte seçmen) ama dikkate alınmamıştır.)

Biz yine MHP’ye dönersek, 2011 seçimlerinde 5 585 000 seçmenin oyunu almıştır.
Bu seçmen sayısı 12 yıl önce 1999 seçimlerinde MHP’nin aldığı oydan 100 000 kadar azdır.

Şimdi soruya gelirsek,
eğer MHP 1999 seçimlerinde 5 600 000 oy almışsa ve 1999 seçimlerinden 2011 seçimlerine kadar 13 000 000’dan fazla seçmen artışı olmuşsa ,
(üstelik bu dönem PKK terörü nedeniyle milliyetçiliğin ön plana çıktığı, milliyetçilik akımının zirve yaptığı yıllardır.)
O zaman, niçin MHP seçmen sayısında artış olmamış, aksine düşüş olmuştur?

(Bence) Bu dönemde, MHP'nin (ilk defa oy kullanan genç seçmenlerden) müthiş bir seçmen kazanımı olmuş,(neredeyse gençlik kesiminin tamamı ) MHP yeni seçmenlerin gönlünü ve oyunu almış ama daha önceki seçimlerde kendisine oy vermiş eski ve yaşlı seçmenlerini , (milliyetçilikten > ümmetçiliğe) taban kayması nedeniyle AKP’ye kaptırmıştır.
Hala da, kaptırmaktadır.


Bu oy kaymasının en önemli nedenlerinin bir diğeri de; (MHP’nin, gerçek milliyetçinin savunması gereken)
*Ülkesinde yabancı asker istememe (Türkiye’deki Amerikan üsleri veya füze kalkanı gibi),
*Ordusunu başka ülke hizmetinde kullandırmama (NATO,Kore, Afganistan,Libya, Somali)
* Milliyetçilerin Türkiye’nin yabancı mal cenneti olmasına sessiz kalması, (Yerli malını savunması, kullanması gerekirken)
*Türkiye’nin yer altı ve yerüstü kaynaklarının (başta ezeli düşmanlarımız olan İsrail ve Yunanlılara ) satışına yeterli tepki göstermeme,
*Fabrikaların ve bankaların yabancılara satılması sonucu, Türk insanının yabancıların hizmetinde (açlık sınırı altındaki bir asgari ücretle) çalışır duruma gelmesine sessiz kalması,
gibi durumlarda karşı durması gereken MHP’nin ,Milliyetçi bir Parti davranışı göstermeyip,
*sadece PKK üzerinden milliyetçilik yapması,

Ayrıca, Milliyetçi gençlik (yıllar içinde şartlandırılmış) Sol grup ve kişilere düşman edilmiştir.

Günümüzde;
Türklük değerleri, Vatan toprakları haraç mezat paylaşılırken bile yeterli tepkiyi göstermeyen milliyetçi tabanda,
sol bir grubun yaptığı masum bir gösteri bile
(kendilerini ülkücü-milliyetçi olarak niteleyen kesimde) kırmızı pelerin görmüş boğa etkisi yaratmakta, sol grubun yaptığı gösteri kendi milliyetçi tezleriyle örtüşse bile (PKK bölücülüğüne karşı, Bağımsızlık, Amerika aleyhtarı, HES ve toprak satılamasın vb konulu gösteriler ) bu gösterilere katılmamakta, katılıp desteklemek şöyle dursun, gösteri yapan solculara saldırma gereksinimi hissetmektedirler.
Bunun temel nedeni de solcularla (sadece) dini konuda farklı düşünmeleridir. Bu saldırılarla bilerek veya bilmeyerek (şeriat heveslisi) dinciler saflarında yer almakta ve AKP'nin amacına hizmet etmektedirler.

Yakın Tarihimizde yapılan, Maraş, Malatya, Sivas gibi (din bahaneli) katliamlara da dinci sağ ile birlikte katılmışlardır.

Dışarıdan bakılınca MHP ile AKP arasında pek fazla bir fark olmadığı görülebilir.
Gözlenebilen tek fark, MHP’nin PKK’nın ülkemizi bölme emeline ve yaptığı katliamlara gösterdiği tepki vardır.

AKP (seçim zamanları yaklaşınca milliyetçi oyları alabilmek için) HDP’yi ve PKK’yi eleştirici nutuklar atmakta.

(Sanki Milliyetçi bir partiymiş havasına bürünerek) MHP ile AKP arasında fark yokmuş havası yaratarak MHP’nin tabanının AKP’ye kaymasını sağlamaktadır.

AKP tarafından bu sahte Milliyetçilik gösterisinin en büyüğü iktidara geldikleri ilk yıllarda yapılmış, (sanki çok milliyetçi bir partiymiş gibi davranarak) her şehrimizin veya ilçemizin en yüksek tepesine devasa (çok büyük,gösterişli) Türk Bayrağı serenleri (direk) yerleştirerek Milliyetçi seçmenin gözünü boyamış, daha sonra özelleştirme yasasını çıkararak, Türkiye’nin varını yoğunu (fabrika,liman,banka,maden,kurum,kuruluş, arazi, orman) başta yabancılar olmak üzere satmıştır ve (MHP'den) Milliyetçi kesimden önemli bir tepki almamıştır.

Bugün AKP’ye oy veren seçmenin büyük çoğunluğu geçmişte MHP’ye oy vermiş, Milliyetçi tabanlı kişilerdir.

Bu, oy kayması nedeniyle MHP’nin oy oranında bir türlü istenen yükselme olmamaktadır, olamaz da.
AKP’nin oy artışı MHP oylarında olan erime demektir.


Bazı yorumlarda MHP’nin oy artışının olmaması (lider yetersizliğine) Devlet Bahçeli’ye bağlanmakta, Oktay Vural veya bir başkası genel başkan olursa oy patlaması olacağı düşünülmektedir ki bu yanlıştır.
Devlet Bahçeli; (kişilik olarak) dürüst, güvenilir bir kişiliktir.

Oktay Vural elbette Devlet Bahçeli’den daha karizmatik ve sempatik bir kişidir, genel başkan olursa seçimlerde MHP’ye %1-2 puanlık bir artış sağlayabilir. Ama MHP’nin istediği oy patlamasını yapamaz.

MHP, AKP'nin olumsuz politikalarını sözlü veya yazılı tepki ile geçiştirmekte, olumsuz gidişi durdurabilecek hiç bir toplu eyleme destek vermemekte, tabanını bu gibi eylemlere katılmasını da engellemektedir.
Mesela (geçen yıllarda gündeme gelen) Yalova’da yapılmakta olan Dünya’nın en büyük kimyasal atık (zehir) deposuna yeterli tepki göstermemiştir. ALINTI


Hangi Milliyetçi şehitlerin kanıyla yoğrulmuş TÜRKİYE topraklarının, yabancı devletlerin fabrikalarının kimyasal (zehirli) artıklarına çöplük olmasına sessiz kalır?
Hangi ülkenin milliyetçisi, Ülkesinin topraklarında bir başka ülke
(Amerika) askeri üsleri bulunmasına, bu ülkenin füze rampalarının kendi ülkesinin topraklarına yerleştirilmesine yeterli tepki göstermez?

Bu nasıl milliyetçilik?


Bir milliyetçi, kahraman ordusunun Amerika’nın çıkarına; Afganistan’da, Libya’da,Somali'de, (geçmişte) Kore'de savaşmasına, binlerce şehit ve gazi (!) vermesine, Irak, Afganistan,Somali, Libya ve Suriye'de Amerika politikalarına destek vermesine, nasıl tepkisiz kalır?

Böyle milliyetçilik olur mu?

Bu nasıl milliyetçiliktir ki?
PKK’ya topraklarımızı vermemek, böldürmemek için canla başla çalışır mücadele eder de,
Yine aynı toprakların
(başta İsrail ve Yunanlılara) satılmasına neden yeteri kadar (hamasi nutuktan öte) ses çıkarmaz?

Savaşarak vermeyiz ama parası ödenirse, toprak verilebilir mi?
Vatan toprakları satılabilir mi?
Hangi ülkenin milliyetçisi (HES benzeri projelerle) ülkesinin akarsularının satılmasını görmezden gelir.
Hangi milliyetçi, vatan topraklarının (birtaraftan) bölünmekte olduğunu, diğer taraftan da (başta yabancılar olmak üzere) parsel parsel satıldığını, Milli (Türk) isminin ve değerlerinin teker teker silindiğini, (ayaklar altına alındığını) görür de,
laftan öte tepki göstermez.

Bu nasıl bir çelişkidir?
Böyle milliyetçilik mi olur?

Bu eleştirilerime tepki gösterecekler çıkabilir.
Benim ( MHP konusundaki) yorumumun içerisinde zerre kadar hakaret yoktur.
Ülkücü hareket ne yapmak istiyorsa (bence kendileri bile bilmiyor) engelleme, karalama gibi bir niyetim de yoktur.

Tek emelim, (Milliyetçi kardeşlerimin) TİTREYİP ATATÜRKÇÜ ÇİZGİYE DÖNMELERİ, (Başta Laiklik olmak üzere) ATATÜRK İLKELERİNE VE DEVRİMLERİNE SAHİP ÇIKANLARLA OMUZ OMUZA OLMALILARDIR.

Laiklik taraftarlarının unutmaması gerek konu da;
Önümüzdeki yıllarda, Laiklik temelinde saflaşma (ayrışma) olursa, MHP’yi (çoğunluğunu) Laiklerin safında saymak yanılgı olur.

Sonuç olarak,
MHP ancak, gerçek bir Milliyetçi Parti davranışları gösterirse oy oranlarında gerçekçi bir artış olabilir…
Yoksa, MHP tabanının, Ümmetçiliğe kayması nedeniyle, oy oranı mehteran yürüyüşünden farkı olmayacaktır.Mediter

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08.04.15, 19:41   #2
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2013
Yaş: 23
Konular: 109
Mesajlar: 730
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3104
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Tek kelimeyle mükemmel bir analiz olmuş. Yalnız şunu ilave etmek isterim ki yaşlı ülkücülerde genellikle milliyetçilik kendini maneviyatçılığa bırakır. Şöyle diyeyim Osmanlı tarihine saygı ya da devlet büyüklerine saygı seviyesine gelir. Buna karşı bir söylem geldiğinde reaksiyon gösterirler.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.15, 23:57   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1303
Mesajlar: 13,162
Ettiği Teşekkür: 54197
Aldığı Teşekkür: 47223
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Güzel bir analiz olmuş.

Söylemek istediğim şey şu: MHP, bir ABD projesi partisidir ve MHP her zaman ABD ile gizli bir şekilde kol kola olmuş ve kurulduğundan bu yana tek bir kere bile ABD' ye karşı açık tavır almamış; alan ülkücüleri de derhal parti veya Ülkü Ocakları' ndan atmışlardır. MHP, ABD yönlendirmeleriyle ''Türkiye' de milliyetçiler olacaksa, ABD kontrolünde olmalıdır'' prensibiyle kurulmuştur.

ABD' nin zamanın Sovyetler Birliği' ne karşı İslam ülkelerini ittifak olarak yanına almak maksadıyla ürettiği ''Yeşil Nesil'' projesi MHP' ye de aynı dönemde (1970' ler) ''Türk İslam Sentezi'' eğilimi olarak yansıtılmış, din ile etnisite iç içe geçirilerek MHP tabanı millyetçileştirilmekten ziyade, daha da dincileştirilerek Yeşil Nesil' e montajlanmıştır.

1970' li yıllarda Türkiye' de gelişen anti-Amerikancı gençlik hareketini ABD hesabına islamcılarla birlikte durdurma görevi verilen MHP, bu görevi gerçekten de hakkıyla yerine getirmiştir.

Ben çok küçüktüm ama ''abilerle'' yazıya çıkardık geceleri...

Duvarlara ''Bağımsız Türkiye'' yazardık. Bir kaç gün sonra MHP'liler o yazıları ''Milliyetçi Türkiye'' diye değiştirirlerdi...

Biz ''Kahrolsun ABD Emperyalizmi'' yazardık, bunlar ABD' yi siler üzerine ''Rus'' yazarlardı...

Çünkü ABD ile komünizm tehditine karşı ittifaktılar...

Bugün gözleri önünde Türk bayrakları yerlerde... PKK siyasi otorite olmuş... Ülke göz göre göre bölünmeye gidiyor... Dün komünist öldürmeyi, alevi katletmeyi ''erdem'' ve ''milliyetçilik'' varsayan MHP nerde?

Dikkat edin... MHP bölücülüğe karşı komünizme karşı (!) aldıkları tavrı almaz ama sadece lafla ülke bölünmeye giderken milliyetçilerin gazını alır...

MHP boynunda kurulduğu günden bugüne hep ABD tasması taşımıştır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.15, 00:08   #4
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2013
Yaş: 23
Konular: 109
Mesajlar: 730
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3104
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Şimdi objektif bakmaya çalışıyorum. Mhp'liler ne kadar Abd güdümüne girdiyse bir sürü uç sol örgüt de Rusya'dan destek gördü ve yardım aldı. Aslında bu bizim savaşımız değildi ama biz kardeş kavgasına tutuştuk, öldük, öldürüldük. Günümüzde ise yeniden bir araya geliyoruz.

Aristo'ya Mhp seçmeniyle ilgili dediği yeşil nesil projesine katılıyorum. Ancak genç nesil artık böyle değil. Yeni nesilin cidden daha milliyetçi bir damarının olduğuna inanıyorum. Çünkü günümüzde din elden gidiyor mantığından ziyade vatan bölünüyor mantığıyla yaklaşıyorlar olaylara.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.15, 00:28   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1303
Mesajlar: 13,162
Ettiği Teşekkür: 54197
Aldığı Teşekkür: 47223
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Boray Mesajı göster
Şimdi objektif bakmaya çalışıyorum. Mhp'liler ne kadar Abd güdümüne girdiyse bir sürü uç sol örgüt de Rusya'dan destek gördü ve yardım aldı. Aslında bu bizim savaşımız değildi ama biz kardeş kavgasına tutuştuk, öldük, öldürüldük. Günümüzde ise yeniden bir araya geliyoruz.

Aristo'ya Mhp seçmeniyle ilgili dediği yeşil nesil projesine katılıyorum. Ancak genç nesil artık böyle değil. Yeni nesilin cidden daha milliyetçi bir damarının olduğuna inanıyorum. Çünkü günümüzde din elden gidiyor mantığından ziyade vatan bölünüyor mantığıyla yaklaşıyorlar olaylara.
Evet; bazı sol organizasyonlar direk zamanın Sovyetler Birliği ile ilişki içindeydi ancak bu kesim solda etkin değildi. Mesela o zamanın TİP, TSİP, TKP gibi partileri...

Etkin olan sol ise, Sovyetler Birliği' ni tam bir sosyalist ülke olarak görmezdi... Ha bir de Çin yanlıları vardı ki, en uç kesimi Doğu ********' in liderliği altındaydı.

Elbette ABD nasıl ''Türkiye' de milliyetçiler olacaksa ABD kontrolünde olmalılar'' diye düşündüyse, solda da ''madem komünistler var, biz de bu örgütlere sızmalıyız'' diye düşündü... Dinci örgütler ise tamamen ABD kontrolündedir...

Neyse... Sol' a gelince...

Bir sol örgütün liderlerinden biri mesela... Hatta isim de vereyim: Dev-Yol liderlerinden Taner Akçam.

1979' da yakalandı ve her nasılsa hapisten kaçtı. Almanya' ya gtti ve Cunta koşullarında Dev-Yol' u bölmeye çalıştı. Arkasından her nasılsa ABD' ye gitti ha! Halbuki ABD, bu tip insanlara asla vize vermez. Bu Adam ABD' de bir de profesör oldu ve ermeni davasının en ateşli savunucularından biri oldu çıktı...

Keza Dev-Sol liderlerinden Dursun Karataş. O da kaçmanın imkansız olduğu bir hapishaneden kaçtı ve her nasılsa Almanya' da ortaya çıktı. Dev-Sol'u parça parça edip, örgüt içi çatışmalarda en tutarlı militanları yok etti... Ve işte karşımızda Yeni DHKP/C.

ABD eski Ortadoğu İstasyon şefi açıkça söylemişti: ''Bz Türkiye' de her yerde varız'' diye...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.15, 00:41   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2647
Mesajlar: 31,119
Ettiği Teşekkür: 168824
Aldığı Teşekkür: 183325
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Önümüzde bir akp gerçeği var. 12 yıl önce bu parti yoktu.

Şimdi ise hemen hemen seçmenlerin yarı oyunu alıyor. Peki bu oyları hangi kesimden alıyor.

Siyaseti biraz bilenler, ilgilenenler bu soruya doğru yanıt verebilirler..

Yanıt gelir ise, yazıma devam ederim.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.15, 00:52   #7
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1303
Mesajlar: 13,162
Ettiği Teşekkür: 54197
Aldığı Teşekkür: 47223
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Önümüzde bir akp gerçeği var. 12 yıl önce bu parti yoktu.

Şimdi ise hemen hemen seçmenlerin yarı oyunu alıyor. Peki bu oyları hangi kesimden alıyor.

Siyaseti biraz bilenler, ilgilenenler bu soruya doğru yanıt verebilirler..

Yanıt gelir ise, yazıma devam ederim.
AKP, Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılsaydı mesela?..

Ya da Demokrat Parti' nin başına gelenler... Arkasından AP, MHP, ANAP, DYP gibi ortaya çıkan sağ partiler...

Hepsinin ortak yönü, kapitalizme, özel mülkiyet ve özelleştirmeye tapınmalarıdır. Hepsi gericidir ve hepsi de dini kullanırlardı.

Yani bu memlekette kendi çıkarlarına çelişik davranmak durumunda bırakılan dev bir kitle var. Bu kitlenin ortak özelliği dindar ve cahil olmaları... Bunların dindar ve cahil kalmalarını ise global güçler istiyor ki, oylarıyla ABD yandaşlarını yani sağcıları iktidara getirsinler...

Son genel seçimlerde CHP tüm ev kadınlarına 600 lira civarında maaş vereceğini deklare etmiş ve bunun kaynağını da göstermişti... Buna rağmen AKP farkla seçimi kazndı ve AKP' ye oy veren kadın oranı erkeklerden daha fazla... Beyinsizler her ay 600 lirayı cebe indirmeyi seçimler zamanında gelen kömüre, bakliyata ve makarnaya tercih ettiler ha!..

Yani bugün AKP kapansa da ona benzer bir BKP kurulsa çantada her durumda % 50' ye yakın oy potansiyeli var ve hep de böyle oldu!..
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.15, 01:21   #8
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2647
Mesajlar: 31,119
Ettiği Teşekkür: 168824
Aldığı Teşekkür: 183325
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Yani bugün AKP kapansa da ona benzer bir BKP kurulsa çantada her durumda % 50' ye yakın oy potansiyeli var ve hep de böyle oldu!..
Bu kadar net ve basit.

Türkiye seçmenin çoğunluğudu sağcıdır. Solcuların payı yüzde 35 civarındadır.

Sol düşmanlığı, 1960 lı yıllarından beri süregelen bir olgudur. "Afedersiniz" Ermeni derken, üstü örteli Ermenilere hakaret edildiği gibi, açık açık pis kominist, allahsız kominist denilerek, solcular sürekli aşağılanmış hiçbir şeyden haberi olmayan, fikirsiz kişiler bile soldan korkar hale gelmiştir.

Tabi bunun en büyük etkeni de cehalettir.

Varsayalım; kominizm algılara yerleşen ve çoğu kişinin bildiği gibi 2 veya daha çok evi olan kişinin evlerine el konulacağı ve bu evlerin evsizlere ev dağıtılacağı gibi olsun.

Hayatında hiç evi olmamış, gidişata göre de ev sahibi olması mümkün olmayan kişiler bile, kominizm deyince "hadi be, inşallah gelmez" demelerini anlamak mümkün mü?

Akp oylarını sağ görüşlü seçmenlerden alıyor. Bildiğim, bizzat tanıdığım MHP lilerin büyük bir çoğunluğu ölesiye akp li oldu.

* * *

Analiz falan hikaye.

* * *

Cumhuriyet kurulurken çok rahat ve herkesin onayı alınarak kurulmadı.. Ayak diretenler, direnenler bayağı fazlaydı. O ayak diretenler, direnenler işte bunlar.__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.15, 01:31   #9
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1303
Mesajlar: 13,162
Ettiği Teşekkür: 54197
Aldığı Teşekkür: 47223
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

@ReaL

Dinden dini bilmeden etkilenmiş ve cehalet içinde yüzen bir kesim için;
Komünizm=Allahsızlık/dinsizlik.

Ve siyasetçiler dinin cahil toplumlarda ne büyük bir prim yaptığını da çok iyi biliyorlar.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.15, 02:16   #10
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2647
Mesajlar: 31,119
Ettiği Teşekkür: 168824
Aldığı Teşekkür: 183325
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
@ReaL

Dinden dini bilmeden etkilenmiş ve cehalet içinde yüzen bir kesim için;
Komünizm=Allahsızlık/dinsizlik.

Ve siyasetçiler dinin cahil toplumlarda ne büyük bir prim yaptığını da çok iyi biliyorlar.
Evet din de var. Hatta en önemli ayağı Din.

İmam hatipler yetmedi, camilerde propaganda yapıldı, yetmedi, merdiven altı diye tabir edilen kaçak Kur'an kurslarında yuvalandılar, küçük yaşta beyinler yıkandı.

Adamakıllı müslüman görmedim ben. Çoğu desinler diye ibadetlerini yapıyorlar. Bu sitede bile rastladım. Ramazan ayında, iftardan bahsedip susuzluğa nasıl dayandığı vs. vs bahsederek, oruç tuttuğunu ima edilen mesajlara rastladım.


Cemaatler hep bu sağ partilere çalıştı, çalışıyorda..

Atatürk'e hala saldırı var, yetmiyor, İnönü'ye saldırılıyor.. Bunlar boşuna değil.

Kendini biraz sağa yakın hisseden, yakın arkadaşı sağcı olup da etkilenen, bir iki satır saldırı babında yazıyı okuyup, o yazıyı referans alarak, yanlış bilgileri doğru sanıp perçinleştiriyor. Ne acı ki, bu kişilerin arasında MHP liyim diye geçinen kişiler de var.

Herşeyin başı doğru bilgilerle, doğru eğitim.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açmazı, doğru3, mhpnin, milliyetçilik, seçime, Ümmetçilik


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Çenenizi Doğru Kullanın Abartmatozu Sağlığımız İçin Püf Noktaları 5 03.03.14 01:16
Motosiklet Bilgileri- Sürüş Teknikleri | Dönüş Teknikleri Kartal Motor Sporları | Motorsiklet Dünyası 0 31.01.09 03:18
Motosiklet Bilgileri - Sürüş Teknikleri Yol Dışı ( Off Road) Teknikleri Kartal Motor Sporları | Motorsiklet Dünyası 0 31.01.09 02:29
Güzellik Sırları ve Pratik Bilgiler Kartal Saç, Cilt ve Vücut Bakımı 15 28.01.09 20:28
Emniyet Kemeri Ve Önlenen Riskler - Emniyet Kemerinin Doğru Kullanımı Kartal Bilgi ve Sorun Merkezi 0 26.01.09 02:24


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.