Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.04.15, 20:36   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart CHP, Seçim Bildirgesini Açıkladı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin seçim bildirgesini açıkladı. CHP iktidarında Cumhurbaşkanlığının yetkilerinin kısıtlanacağı belirtilen bildirgede, Başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin Kılıçdaroğlu, “200 yıllık parlamenter geleneği güçlendirerek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Kürt sorununun çözüm adresini Meclis olarak gösteren Kılıçdardoğlu, yüzde 10 seçim barajını kaldırma vaadinde bulundu. Bildirgede, Alevi örgütlerinin kapatılmasını talep ettiği Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ise yeniden şekillendirileceği belirtilirken, cemevlerine yasal statü sözü verildi.

CHP'nin 'Yaşanacak bir Türkiye için' başlıklı seçim bildirgesini bugün Ankara'da açıkladı. Ekonomik vaatlerin ön plana çıktığı konuşmasında, Kürt sorununa önceki seçim bildirgelerine göre daha geniş yer verilmesi dikkat çekti.

CHP'nin seçim bildirgesinde “Tarafsız Cumhurbaşkanı” başlığı altında “Partiler üstü, sembolik yetkilerle donatılmış, yürütme ve yasama üzerindeki etkisi sınırlandırılmış bir Cumhurbaşkanlığı modelini yeniden tesis edeceğiz. Cumhurbaşkanının yargı ve diğer üst düzey bürokrasi atamalarındaki yetkilerini kısıtlayacağız” denildi. Cumhurbaşkanlığının bütçesinin “mütevazi ve hesap verebilir” hale getirileceği ifade edilen bildirgede, örtülü ödeneğin keyfi kullanımı engelleyecek yasal düzenleme ve Cumhurbaşkanına hakaret suçunun halkı sindirme amacıyla kullanılmasını mümkün kılan yasaları kaldırma vaadinde bulundu.

'SEÇİM BARAJI KALKACAK'

Kılıçdaroğlu, konuşmasına “gömleğin ilk düğmesi” diye tanımladığı demokrasi ile başladı. “Makul şüpheyle insanlar hapislere atılırsa orada demokrasi yoktur” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz. Siyaset asla zenginleşme aracı olmayacak” diye konuştu. Yüzde 10 seçim barajını kaldıracaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Anayasamızda 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyor. Peki yüzde 10 seçim barajı ne? Egemenliğin üzerine vesayet düşürüyorlar” dedi.

Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, sıkıntının parlamenter sistemde olmadığını, parlamenter sistemin iktidarın arka bahçesine dönüştürülerek tıkandığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Kuvvetler ayrılığı ilkesini eksiksiz tam ortaya koyacağız. 200 yıllık parlamenter geleneği güçlendirerek devam edeceğiz” dedi.

'ÇÖZERSE CHP ÇÖZER'

Kürt sorunu konusunda “en yürekli ve en namuslu partinin” CHP olduğunu savunan Kılıçdaroğlu,şunları söyledi:

“Bu sorunu CHP dışında hiçbir irade sorunu çözemez. Sorunu çözmek için 4 koşulu milletin önüne koyduk. Bir, samimi ve dürüst olacaksın. İki, gizli kişisel ajandan olmayacak. Üç, angajmanlara girmeyeceksin. Dört TBMM'ye ve millete bilgi vereceksin. Bu sorunun çözüm adresi TBMM'dir. Hiçbirisini dinlemediler. Bu sorun çözülmek zorunda olan bir sorundur. Kanın akmadığı, herkesin barış türküleri söylediği, herkesin birbirini kucakladığı yaşanacak bir Türkiye'yi biz inşa edeceğiz.”

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM

Güçlendirilmiş bir parlamenter sistemden yana olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Meclis iç tüzüğünde değişiklik yaparak denetleme işlevini güçlendireceklerini ifade etti. Muhalefetin başkanlık edeceği Meclis Kesin Hesap komisyonu kuracaklarını söyleyen Kılıçdardoğlu, böylece bütçe harcamalarına ilişkin iktidarın muhalefete hesap vereceğini dile getirdi. Kılıçdaroğlu, yapacakları değişikliklerle milletvekilleri üzerindeki baskıları da kaldıracaklarını belirtti.

Ayrıca Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası, BDDK, Kamu İhale Kurumu'na iktidarın müdahale etmesini engelleyecekleri vaadinde bulundu.

KÜRT SORUNU İÇİN ADRES MECLİS

Bildirgede, AKP hükümetinin Kürt sorununda atılacak adımları başkanlık sistemi için pazarlık aracı olarak kullandığı yönündeki eleştirelere atfen, “CHP, haklar ve özgürlüklerin otoriter bir başkanlık sistemi için pazarlık konusu edilmesini izin vermeyecektir” denildi.

Farklı etnik kökene sahip yurttaşların dilini ve kültürünü öğrenmesinin kolaylaştırılacağı belirtildi. Kürt sorunu alt başlığı altında şunlar dillendirildi: “Her türlü şiddet ve baskıyı sona erdirerek, sorunu müzakere ve siyaset yoluyla çözeceğiz. Kürt sorununun çözüm yerinin TBMM olmasını sağlayacağız. TBMM'de temsil edilen tüm partileri çözüm için bir araya getirerek süreci geniş bir toplumsal uzlaşma ile yürüteceğiz. Sorunu çözmeye yönelik tüm girişimlerin şeffaf ve hukuka uygun olmasını temin edeceğiz. Diyarbakır Cezaevi'nde yaşananlar ve Uludere katliamı başta olmak üzere tüm faili meçhuller, işkenceler ve hak ihlallerini araştıracak bir meclis komisyonu kuracağız.”


DİYANET İŞLERİ'YLE YOLA DEVAM

CHP'nin seçim bildirgesinde, Alevi örgütlerinin kapatılmasını talep ettiği Diyanet İşleri Başkanlığı'nın korunacağı, ancak tüm inançlara eşit mesafede duracak şekilde yeniden yapılandırılacağı ifade edildi. Cemevlerine yasal statü vaadinin yer aldığı bildirgede, farklı din ve inançlara mensup yurttaşların ibadethane açmasının önündeki engellerin kaldırılacağı dile getirildi.

ASGARİ ÜCRET 1500 TL, MAZOT 1.5 TL

Kılıçdaroğlu CHP iktidarının ilk yüz günde şunları yapacağını söyledi:

- Emeklilere bayramlarda birer maaş ikrameyi
- Aile sigortası kanunu meclisten geçecek.
- Kamuda taşeron işçiliğe son vereceğiz. Kadrolu işçi olarak çalışmaya devam edecekler.
- Kredi kartı ve tüketici kredisi borcu olanların en az yüzde 80'inin çizeceğiz.
- Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız.
- TBMM'de kesin hesap komisyonunu kuracağız.
Kılıçdaroğlu ilk bir yılda da şunları hayata geçirmeyi vaat etti:
- Çiftçiye mazotu 1.5 TLden vereceğiz.
- Asgari ücret vergi kalkacak 1500 tl
- Siyasi partiler yasası değişecek, yüzde 10 barajını kaldıracağız.
- Bütün öğrenciler yurt imkanı
- Teşvik sistemi değişecek, katma değeri yüksek üreten sanayiye destek
- vergi ve sigorta prim borcu olmayan kobi ve esnafa bir yıl süreyle sıfır faizle kredi vergi prim kadar.

EVRENSEL Gazetesi
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.15, 21:02   #2
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: CHP, Seçim Bildirgesini Açıkladı.

__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.15, 21:12   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,729
Ettiği Teşekkür: 165950
Aldığı Teşekkür: 181271
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: CHP, Seçim Bildirgesini Açıkladı.

Çok güzel vaatler.

Hala buna rağmen seçim sonuçlarında pek bir değişiklik olmaz ise, daha da yapacak birşey yok
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.15, 22:46   #4
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2013
Yaş: 23
Konular: 109
Mesajlar: 730
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3104
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: CHP, Seçim Bildirgesini Açıkladı.

Vaatler çok güzel çok umut verici ancak Hdp'ye karşı tutumu hoşuma gitmiyor. Tam karar verirken yine acaba mı diyorum.

Mümkün olduğunca Hdp hakkında bu kadar sevgi dolu yorumlar yapmazsa benim gibi bir çok seçmen gönül rahatlığıyla oy verecek.

Açıkçası doktora için yurt dışı ve çift ikramiye olayı beni çok heyecanlandırıyor. Hayırlısı...
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Boray'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.04.15, 01:06   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,129
Ettiği Teşekkür: 50885
Aldığı Teşekkür: 44290
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: CHP, Seçim Bildirgesini Açıkladı.

Hemen bildirgede ABD ile ilgili neler var diye baktım.

CHP 2015 seçim bildirgesinden bazı notlar:

Alıntı:
ABD
• ABD’yle ilişkilerimizi karşılıklı saygı, güven ve süreklilik çerçevesinde en üst düzeye çıkaracağız.
Alıntı:
ABD ile Ekonomik İlişkiler
• ABD’yle stratejik ve askeri ilişkilerle sınırlı olmayan başta ekonomik, bilimsel ve kültürel etkileşime açık yeni bir ortaklık tesis edeceğiz.
• İş dünyamızı ABD ile daha kapsamlı ve derin ekonomik ilişkiler kurmaları için teşvik edeceğiz.
• İş dünyası için lojistik ve iletişim desteğini sağlayacağız.
Alıntı:
• Üyesi olduğumuz NATO'nun bir savunma ittifakı olarak görevlerini etkili bir şekilde yerine getirmesini destekleyeceğiz.
Böyle olmaz işte!

Bildirgene ''emperyalizme karşı kayıtsız şartsız milli çıkarları savunma ilkesi'' koymazsan olmaz...

ABD ve emperyalizme karşı bağımsızlık yok yani...

Meclis' e girmesi muhtemel dört parti var. AKP, CHP, MHP ve HDP.

Hepsinin bildirgelerinde Amerikan işbirlikçiliği var.

Hala ABD ile işbirliği yapılarak, ABD ile ortaklığa övgüler yağdırılarak ve ABD kuyrukçuluğu yapılarak bu ülkeye rahat, huzur ve refah gelmeyeceğini anlayamamışlar...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.04.15, 01:11   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,729
Ettiği Teşekkür: 165950
Aldığı Teşekkür: 181271
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: CHP, Seçim Bildirgesini Açıkladı.

Amerikasız bir Avrupa ülkesi yok ki, Türkiye olsun.

Ekonomik yönden, teknoloji ve ağır sanayi yönünden güçlü olunduğu taktirde Amerikasız bir ülke eh belki..

Bu gerçeği kabul etmek zorundayız.

Hee şu da bir gerçek; çocuk emeklemeden yürümez.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıkladı, bildirgesini, seçim


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Seçim Yaklaştıkça Sinirleri Bozuluyor | Emin Çölaşan Canan Emin Çölaşan 0 04.04.15 10:29
Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İli Ön Seçim Sonuçları Dilaver Ülkemiz ve Dünya Gündemi 0 29.03.15 23:15
Kemal Kılıçdaroğlu ve Seçim Stratejileri Dilaver Serbest Kürsü 22 29.03.15 22:07
Sıra, Seçim Hilelerinin İtirafında... | Bekir Coşkun Redwine Bekir Coşkun 0 27.03.15 12:45


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.