Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 22.04.15, 20:26   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1486
Mesajlar: 7,578
Ettiği Teşekkür: 29810
Aldığı Teşekkür: 33278
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Bu Söze Dikkat "Asgari Ücreti 1500 Liraya Çıkarmak İşçiye Zulümdür"Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP ve HDP’nin asgari ücreti artırmaya yönelik vaatlerine ilişkin "Siz 'asgari ücreti 1.500 liraya çıkarttım' derseniz, devlette asgari ücretli çalışan yok, işçiye en büyük zulmü yaparsınız” dedi.


CHP’nin seçim vaatlerini karşılayabilecek bir kaynak bulunmadığını savunan Şimşek, “Hayal, içi boş. 100 günde kayıt dışını nasıl azaltacaksınız? Popülizmin dozu o kadar kaçmış ki oturup, zahmet edip kaynakların yüzde 10'unu dahi ortaya koymamışlar" ifadelerini kullandı.

Şimşek, Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin "Fotoğraflarla Parlamentonun 95 Yılı" sergisini, eşi Esra Şimşek ile gezdi. Şimşek, daha sonra CHP'nin seçim bildirgesindeki ekonomik vaatlere ilişkin sorularını yanıtladı.

Evde bütçeyi eşim yönetiyor

Şimşek, daha sonra eşi Esra Şimşek ile 2014 bütçe görüşmelerinde TBMM Genel Kurulu'nda sunum yaparken kendisi ve eşinin bulunduğu fotoğrafın önünde gazetecilere poz verdi.
Mehmet Şimşek, burada da gazetecilerin soruları üzerine, "Evde bütçeyi eşim yönetiyor. Benim zamanım olmadığı için yükü o üstleniyor" dedi.

CHP'nin şu ana kadar hiçbir kaynağı ortaya koyamadığını söyleyen Şimşek, "Son 13 yılda bütçeleştirdiğimiz kaynağı, 'kaynak' diye sunuyorlar. O para zaten personele, eğitime, sağlığa, altyapıya giden kaynak. 'Onların hiçbirinde kısıntı yapacağız' demiyorlar. Biz baktık, en muhafazakar tahminlere göre 150 ila 180 milyar lira" diye konuştu.

Nasrettin Hoca fıkralarına benzetti

Şimşek, CHP'nin vaatlerini Nasrettin Hoca fıkrasına benzeterek, şunları kaydetti:

"Önce bütçe açığını patlatıp sonra Nasrettin Hoca'nın fıkrası gibi, burada tel örgü var, koyunlar geçer, oradan topladığı yünle... Belli ki seçim öncesi bol keseden atmışlar. Bütçede 21 milyarlık açığa 180 milyar ilave yaparsanız 200 milyar yapar. Bütçe açığını 10'a katlarsanız, ne kredibilite ne büyüme kalır, cari açık patlar, bütçe açığı patlar. Çıksınlar, bize afaki, hayali şeyler değil, hangi vergileri artıracaklarını, bu harcamaları finanse edecek kaynakları nereden bulacaklarını, hangi harcamaların yer değiştireceğini anlatsınlar. Bu kadar basit."

Kamudaki lüks araç söyleminin algı yönetimi olduğunu ifade eden Şimşek, kamunun araçları içinde ambulans, tank, zırhlı araç ve binek araçların olduğunu söyledi. Tüm kamu araçlarının alımı, bakımı ve yakıt masrafının 3,3 milyar lira olduğunun altını çizen Şimşek, "Örtülü ödeneğin tamamı, abartın 2 milyar lira olsun. Sonra? 1 yıl boyunca ambulans çıkartmayacaksınız, polis devriye gezmeyecek. Böyle bir mantık olabilir mi? Lüks araçların araç stoğu içindeki değeri 100 milyona bile ulaşmaz" diye konuştu.

Emekli maaşlarının 1.500 liraya çıkarılmasının maliyetinin 37 milyar, iki maaş ikramiyenin maliyetinin 32 milyar lira olduğunu anlatan Şimşek, 800 bin taşeron işçinin kadroya alınması halinde de 25 milyar liraya ihtiyaç olduğunu kaydetti. Şimşek, "En muhafazakar tahmin 150 milyar lira. Kendi söyledikleri rakamlar 3-5 milyar lirayı bulmuyor" dedi.

İşçiye zulüm yaparsınız

Asgari ücretin ülke imkanları içinde sürekli artırılması gerektiğini dile getiren Şimşek, AKP hükümetleri döneminde asgari ücretin hem reel olarak hem dolar hem de enflasyon bazında katlandığını söyledi. Şimşek, asgari ücretin ülke geliştikçe artacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Siz 'asgari ücreti 1.500 liraya çıkarttım' derseniz, devlette asgari ücretli çalışan yok, işçiye en büyük zulmü yaparsınız. Türkiye'nin henüz yüksek teknolojili, katma değeri yüksek ürünlerdeki payı düşüktür. Türkiye hala birçok geleneksel sektörde üretim, ihracat yapıyor. Bu anlamda asgari ücret, Avrupa'daki 10 ülkeden yüksek. Asya ile karşılaştırmıyorum. Siz bunu yüzde 50 daha artırırsınız. Bir de bunun brüt maliyeti var. Asgari ücretli kardeşimizin geçim şartlarını sürekli iyileştirmemiz lazım. Bu sene enflasyon öngörüsü taş çatlasa yüzde 6-7. Hükümet olarak yüzde 13'e yakın artırdık. Bu rasyonel bir şeydir. Milli gelirden enflasyonun üzerinde pay veriyorsunuz. Zaten onu CHP kendi cebinden vermeyecek. İşverenin kesesinden vereceksiniz. Böyle bir şey yapılırsa ki hayalidir, öyle bir şey yok, o zaman büyük olasılıkla işçiler ya kayıt dışı çalıştırılır ya da işlerini kaybeder."

Halk onlara gereken dersi verdi

CHP'nin vaatlerini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile tartışmaya hazır olduğunu açıkladığını anımsatan Şimşek, CHP'nin ekonomistlerinin muhatabı olmadığını söyledi. Şimşek, şunları kaydetti:

"Hala bize hangi harcamaları kısacaklarını, hangi vergileri artıracaklarını söylemediler. Bu sene bütçe hedef olarak 21 milyar lira açık verecek. 21 milyar lira açık veren bütçeyi kaynak olarak nasıl gösteriyorsunuz? Popülizm için kaynak yok. Biz emeklimize bu sene 159 milyar lira maaş vereceğiz. CHP, 'Biz bunu 200 küsur milyar liraya çıkartalım' diyor. 'Çıkartalım ama kaynağı nereden bulacaksınız, bunu anlatın' diyorum. Bu sene yatırımlarda sağlığı, eğitimi önceliklendirmişiz. Eğitime 90 milyar lira para aktaracağız. Eğitimden kısacaklarsa anlatsınlar. Sağlığa 81 milyar lira aktaracağız. Ondan kısacaklarsa anlatsınlar. Sosyal Güvenlik Kurumunu batırdıkları için ilave 80 milyar lira aktaracağız. Oradan kısacaklarsa onu anlatsınlar.
Biz 'kaynak yok' demiyoruz. Milletten topladığımız 100 liralık verginin 86 lirasını milletimize hizmet ve yatırım olarak sunuyoruz. Son koalisyon hükümeti döneminde 100 liralık verginin 86 lirası faize gidiyordu. Çünkü Özal'dan sonra 1991'den itibaren o popülist söylemler, büyük bütçe açıklarına, büyük bütçe açıkları borca, o da yüksek faize dönüştü. Türkiye 2001'de battı. Bankalar battı, Türkiye iflas etti. IMF geldi, muazzam kaynak sundu. Ona rağmen işin içinden çıkamadılar. Koalisyon hükümeti terk etti, seçime gittiler, halk onlara gereken dersi verdi. Tekrar 1990'lı yılların başına dönmüş durumdayız. Biz topladığımız kaynağı milletimize hizmet ve yatırım olarak zaten sunuyoruz. Bunun ötesinde bir taahhüt var. O taahhütleri nasıl finanse edeceklerini soruyorum. Hayal, içi boş. 100 günde kayıt dışını nasıl azaltacaksınız? Popülizmin dozu o kadar kaçmış ki oturup, zahmet edip kaynakların yüzde 10'unu dahi ortaya koymamışlar."
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.04.15, 21:47   #2
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,993
Ettiği Teşekkür: 73230
Aldığı Teşekkür: 67466
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Bu Söze Dikkat "Asgari ücreti 1500 liraya çıkarmak işçiye zulümdür"

Sizler yokmusunuz, dansözden bile çok iyi kıvırıyorsunuz...

İşinize gelmedi dimi CHP'nin bu vaadi...

Aklıma gelmişken her bakana özel uçak tahsis edilmesi yönündeki talebine nediyorsunuz...

Bak bu işinize gelir ama...

Teşekkürler Serseri..
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.04.15, 22:00   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1221
Mesajlar: 12,585
Ettiği Teşekkür: 52273
Aldığı Teşekkür: 45545
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bu Söze Dikkat "Asgari ücreti 1500 liraya çıkarmak işçiye zulümdür"

Bu leblebici olsa leblebisi alıp yenilmez maliye bakmayanı demegoji yapıyor da...

Geçen seçimlerde Kılıçdaroğlu yoksul ev kadınlarına her ay 600 lira maaş vaad etmişti ve kaynağını da açıklamıştı.

O seçimlerde de AKP' ye oy veren kadın seçmen sayısı, erkek AKP' lilerden daha fazlaydı. O meteleksiz ve yoksul kadınlar 50 kuruş ucuza alışveriş yapmak için kuyruklarda baklemeyi, kömüre, makarnaya ve bulgura muhtaç olmayı tercih ettiler...

Bu ülkenin en yoksul ve en eğitimsizleri AKP' li ve HDP' lilerdir ve bence yoksul olmayı, dünyaya aç gelip, aç gitmeyi de fazlasıyla hak etmişlerdir...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.04.15, 23:04   #4
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2635
Mesajlar: 30,903
Ettiği Teşekkür: 167135
Aldığı Teşekkür: 181993
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Bu Söze Dikkat "Asgari Ücreti 1500 Liraya Çıkarmak İşçiye Zulümdür"

Asrın proojesi diye lanse edilen, günlerce reklamı yapılan İstanbul kanalı projesi için soruyorlar; kaynak nereden?

Yanıt; kaynak, Türkiye, Türk insanı.

* * *

Etekleri zil çalıyor, biliyorlarki çok oy kaybedecekler. Karalama kampanyalarına başladılar.

Bir makam aracının yıllık kirası; 830 Milyar TL. Aynı aracın sıfır km. fiyatı, 910 Milyar TL. Hesabını yapmak için, maliye uzmanı olmak değil, toplama yapmayı bilmeye bile gerek yok.


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.04.15, 01:09   #5
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,548
Ettiği Teşekkür: 13616
Aldığı Teşekkür: 20917
Rep Derecesi : Tntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği varTntcool parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bu Söze Dikkat "Asgari Ücreti 1500 Liraya Çıkarmak İşçiye Zulümdür"

Adam haklı arkadaşlar, "ülkede satacak bir şey bırakmadık ki kaynağı nereden bulacaklar" diyor...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.04.15, 08:47   #6
goj
Tam Üye

goj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 2
Mesajlar: 312
Ettiği Teşekkür: 1648
Aldığı Teşekkür: 1533
Rep Derecesi : goj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Bu Söze Dikkat "Asgari ücreti 1500 liraya çıkarmak işçiye zulümdür"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu leblebici olsa leblebisi alıp yenilmez maliye bakmayanı demegoji yapıyor da...

Geçen seçimlerde Kılıçdaroğlu yoksul ev kadınlarına her ay 600 lira maaş vaad etmişti ve kaynağını da açıklamıştı.

O seçimlerde de AKP' ye oy veren kadın seçmen sayısı, erkek AKP' lilerden daha fazlaydı. O meteleksiz ve yoksul kadınlar 50 kuruş ucuza alışveriş yapmak için kuyruklarda baklemeyi, kömüre, makarnaya ve bulgura muhtaç olmayı tercih ettiler...

Bu ülkenin en yoksul ve en eğitimsizleri AKP' li ve HDP' lilerdir ve bence yoksul olmayı, dünyaya aç gelip, aç gitmeyi de fazlasıyla hak etmişlerdir...
Hay diline saglik
__________________


"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır,
yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar. G.B."
goj isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz goj'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.04.15, 10:26   #7
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 75
Konular: 544
Mesajlar: 2,821
Ettiği Teşekkür: 21809
Aldığı Teşekkür: 11434
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Bu Söze Dikkat "Asgari Ücreti 1500 Liraya Çıkarmak İşçiye Zulümdür"

İngiliz vatandaşı Maliye Bakanı buyuruyor.. Devlette asgari ücretle çalışan yok diyor. Ekonomik açıdan küçülen, küçüldükçe devleşen, özelinden geneline, resmisine her şeye maydanoz olan Akp yönetiminde devlet! Birde özel sektöre merdiven altı çalışanlara bir bakınız! Asgari ücret 950 ortalama bir işçi ve çoğunlukla İstanbul ve Türkiye dahil büyük çoğunluk asgari ücret, üzerinde alanlar 1000-1100 TL.

Çok nitelikli olanların ücreti ise pazarlığa tabi 2- ila 5.000 arasında değişiyor.

Birde Türkiye fukaralık ve açlık sınırına bakınız.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dikkat, söze


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.