Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 01.05.15, 11:22   #31
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yine mi Türban?

@Aristo

Anarşistler senin bildiğin gibi değil.. Bizler olaya tek yönden belli bir pencereden bakmıyoruz. Devlet otoritesine düşmanız, devlet otoritesinde halkın birliğine zaten inanmıyoruz para babalarının garantisidir devlet.. O koltuklarda onlar otururlar halk oturmaz.. Komünizmdede bu geçerlidir.

Kaldı ki bir anarşist'in düşüncesi diğerini desteklemeyebilir. Çünkü belli bir sınır yoktur Anarşizm'de mesela tamam ben oy vermiyorum. Oy vererekde bir sistemin kötüleşeceğine yada iyi olacağına hiçbir zaman inanmıyorum.

Ama başka bir anarşist oy sistemine inanabilir ve bunu söyleyen bir anarşist varsa inanın oy kullanmaması daha iyidir. Verebileceği bir parti varsa oda AKP olur çünkü Sistemin çöküşünü, kaosun başlangıcını görmek ister.

Her şekilde yollar farklı olsada çıkış aynı olur. Bilinçlenmiş her konuda donanmış bir halk ancak bir "arınma" sürecinden sonra doğabilir ve bu süreç bir kaostan başlayacak.

Dibi görmek lazım azizim..

Türban meselesinde anarşistlerin yada kısaca genel olarak konuşursak solcuların tutumuna gelince. Zamanında türbanlı kadınlar için verilen destekden el çekilemezdi. Bir statüko yada belli bir gücün yanında yer alamazdık. Ha diyeceksin ki ama karşı dinci güçlerde var onları desteklediniz bir bakıma..

Türbanlıların arkasında olan dinci statükonun varlığınıda biliyoruz. Onlar o günün mağduriyetini taa bugüne taşıyorsa bu kemalist rejim demeyeyimde kemalist statükonun eseridir. Sistematik baskılar olmasaydı bu mağduriyet zaten olmazdı.. İnan bana o zamanlar tek tük olan tarikatların zayıf varlığı bugünkü türbanlı mağduriyeti ile iyice zirveye ulaştı.

Kürtlerede destek verdik. Solcularada destek verdik. Resmi otoritenin karşısında sokakta olan taraf neyse işte anarşizm ordadır. Sokaklarımızda hak aramaya çıkan kimse onun arkasında oluruz olmakta zorundayız..

Atatürk ayrıca özellikle türban'ı yasaklamadı çarşaf ve peçeyi yasakladı.Bize göre buda saçmalıktır. Çünkü çarşaf fes veya peçe yasaklanarak zaten bir yere varılamaz. Yasak adı üstüne ve yasaklarla kesinlikle bir yere varılamıyor. Yasaklayacağına olmasını istemediğin şeyin altyapısını oluşturacaksın bu konuda eğitimler vereceksin politikalar geliştireceksin işte o zaman yasaklamak istediğin şeyi yasaklamak zorunda bile kalmazsın. Çünkü halk eğitimin almıştır ve kimseyede sen şunu takmak zorundasın demezsin..
Beyinler kapalı ama giysiler açıktır. Beyini açmak önemlidir. Gerçi Atatürk bunu sonradan anlamaya başladı ki özellikle eğitim alanında ve din alanındaki atılımları halk tabanında cevap vermeye başlamıştı. Biraz daha süresi olsaydı bugün zaten başörtüsü meselesi duymayacaktık. Çünkü gerçek müslümanlığın ve büyük olasılık reformist islamın doğduğu bir Türkiye var olacaktı. Tıpkı selçuklu zamanında islami düşünür ve filozof ve matematikçilerin yaşadığı altın çağın doğuşu gibi..

Ama..

Bugünkü iktidar "mağdurumda mağdurum" zihniyetinden öte bugün kendi kitlesine ne aşıladı? hiç düşündün mü? "Bunlaaaarrr camileri ahır yaptılarrr, Ezanları susturdularrrr bunlar solcu bunlar ateist bunlar terörist"

Bu sloganın arkasında ne vardı? basit birşey değildi, kendi kapsamına aldıkları eğitim ve öğretim yoluyla, yeni tarikatların yaratılması ve çeşitli fetvaların gün boyu zirvede olması halk tarafından takip edilmesi, din ve muhafazakar değerler üzerine yapılan medya oyunları.. AKP gitsede bu yozlaştırılmış çoğunluk hep kalacak. Buyrun işte bölündünüz..

Ulusalcıların Tek Türkiye özlemine bugün gülüyorsam sebebide budur zaten..

Kısacası..

Başörtü yasağı zaten yoktu. 1990'lara kadar türban diye bir örtü zaten yoktu. Yazma vardı bilmemne vardı.. Başörtüsü yasağı Atatürk'ün eseri zaten değil, Atatürk'e tapanların eseri, bak tapan diyorum düşüncesini anlayan demiyorum. 1930'lardan kalmış beyinlerin eseridir.

Yenilikçi değildir. Rasyonel çözümler tarafındada değildir bu beyinler ve pozitif düşünemezler. Maalesef cumhuriyet tarihinin arka planında hep bu kişiler var olmuştur. Atatürk'ün resmini görünce bayılan, 10 kasımda ağlama törenleri düzenleyen, (ahh 10 kasımda izletilen filmlerden çocukların yarısı ağlamaya başlardı ben mi hah o gün atari salonuna kaçardım zira bu ağlamalar tanrım..) dahada saymak istemiyorum. Bursa nutkunu kompozisyonuma yazdım diye "sen anarşik misin lan?" diye azarlayan müdürün sözleri halen aklımda.. (Anarşik lafınıda o zaman duymuştum zaten ve tabi hakaretten çok hoşuma gitmişti kelimenin içeriği)

Yarın başı açıklarda okula gidemezse onlarıda desteklerim ki iş zaten oraya gidiyor farkındayım. İslamcı iktidar artık son demlerini yaşıyor. Kemalist iktidar dönemi günümüzde nasıl son bulmuşsa, İslamcı iktidarda aynı sonu paylaşacak. Burnumuz sürte sürte anlayacağız başka çıkar yolu yok.

Saygılar.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 19:01   #32
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44372
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yine mi Türban?

@SerseriGezgin

Yazdıklarına var ya... Hani bilinçliyi bırak da, biraz eğitimli bir toplum olsaydık karşı çıkmazdım. Ama yazdıkların eğitim seviyesi ortalaması ilkokul 4' ten terk bir toplum için asla ileriye dönük bir reçete olamaz...

Cehaletin egemen olduğu toplumlarda o cehaleti aşacak bir irade gerekiyor. İşte tam da bu nedenle keskin bir Kemalist olmamama rağmen Atatürk' ün reformlarını sonuna kadar destekliyorum. Biz bugün en azından toplumun belli bir kesimi olarak belli bir seviyede tartışabiliyor ve toplumun ilerleyebilmesi için öneriler getirebiliyorsak bu aslında Atatürk reformlarıyla mümkün oldu. O reformlar olmasa belki sen ve ben şu anda bir caminin avlusunda kafamızda takke, elimizde tesbih ile namazı bekliyor da olabilirdik...

Şayet Atatürk devrimleri olmasaydı?

Evet bu reformlar olmasaydı sen ve ben takkeli, cübbeli, forumun bayan üyeleri de kara çarşaflı bir hayatı yaşamaya mahkum edilmiş olacaktı...

Anarşizm tuhaf bir kendiliğindeci içeriğe sahiptir. Siz... Hani sizin ideolojinize göre tuhaf olacak ama tesadüfen iktidara gelip, otoriteleri kaldırsanız ne olur biliyor musun? Bu toplumda o boşluğu iki güç doldurur! Birincisi din bezirganları, ikicisi ise mafya... O toplumda bunlardan başka da bir güç söz konusu olmaz.

İnsanları bu din bezirganları ve mafyacıların egemen bırakıldığı bir toplumda kendilerini geliştirme şansı kalmaz. Toplumlar ilerici ve otoriter hamlelerle gelişip ilerler. İşte bu yüzden toplum otoritelerden yoksun ve kendi başına bırakılamaz. Ha siz anarşistler toplumu kendi başına bırakırsınız ama yukarıda da dediğim gibi toplum sandığınız gibi otoritesiz kalmaz... Devreye yenden din bezirganları ve mafya girer... İşte tam da bu yüzden anarşizm toplumsal sorunlara çözüm getirecek ve toplumu ilerletecek bir ideoloji değil, tersine toplumu ileriye dönük reform ve devrimleri yapacak iradeden/otoriteden mahrum bırakacak ve netice olarak toplum düşmanı çıkarcıların ekmeğine yağ sürecek bir ideolojidir.

Tam da bu nedenden dolayı sosyalizm ilk evrede toplumu bir otorite ile eğitip, cehaleti ortadan kaldırmayı ve belli bir süreçten sonra da başta özel mülkiyet olmak üzere toplum düşmanı ne varsa toplumsal yaşamdan silmeyi hedefler...

Daha öncede demiştim... Anarşizm, bizim gibi toplumlarda otoritesizlik yaratarak aslında toplumu toplum düşmanı otoritelerin egemenliğine terk eder. Sonuç ise felakettir.

Bana kalsa... Ben sosyalist ideolojinin uzun bir süreci kapsayan toplumun eğitilmesi ve cehaletin ortadan kaldırılması fikrine falan da karşıyım...

İktidar benim olsa var ya... Döve döve... Kafalarına vura vura dinci ve mafyacı egemenliği ortadan kaldırır, yine döve döve ve kafalarına da vura vura bu ülkede tek bir kara çarşaflı, türbanlı, cübbeli, takkeli bırakmazdım...

Ne dedim?

Döve döve ve kafalarına vura vura...

Aksi halde anarşizmin yarattığı otorite boşluğunu da toplum düşmanlarının otoritesi doldurur...

İşte zaten Türkiye' de tam bunları yaşıyor... Sadece bir farkla! Bunların sebebi anarşistler değil!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 21:11   #33
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yine mi Türban?

@Aristo

Hayalci olduğumu sanma. Bende biliyorum tepeden inme bir anarşizm'in bu topluma yararlı olmayacağı hatta bu konuda kesin bir hayal içersinde bile değilim. Bırak bizi hedeflediğimiz dünya arzusuna şu an yeryüzünde hiçbir ülke zaten başlatamaz. Bunun oluşması için insanların aklında milliyet ve din bilincinin tamamen silinmesi şart ve bu şartların oluşması çok uzun bir süreç, insanlığın evrimi çok yavaş ilerliyor.

Anarşistlerin şu an bulunduğu taraf tamamen bireysel özgürlüklerdedir. Nede olsa bireye önem veririz.

Bunun dışında evet Türk toplumu şu an cahil ama cahilliği yok edecek ters etkilerde yaşanıyor şu an ülkede.. Batı toplumunun şu an bulunduğu durumu ele alırsak onlarda cahildi ve bir zamanlar kilisenin en ağır baskıları altında ezildiler ama sonra paris devrimiyle başlayan süreç oldu. Rönesansla şahlandı.

Çok iyimser bir tahmin olacak ama ben aynı şeyin Türkiyede'de yaşanacağını düşünüyorum. Batı toplumunda İtalya'dan çıkan rönesans hareketi nasıl dünyaya yayılmışsa, aynı hareketin bir benzerini Türkiye'de zamanla yaşayacak ve Türkiye'den başlayan ikinci yenilik hareketi tüm islam dünyasına yayılacaktır.

Tabi bu süreç güle oynaya gelmeyecek, yaşanacak yıkımlar verilecek bedeller olacak.

İslamın reformist yapıya kavuşmasının tek anahtarı bu. ve buda bizim tek gayemiz olmalı.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 21:26   #34
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44372
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yine mi Türban?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

Hayalci olduğumu sanma. Bende biliyorum tepeden inme bir anarşizm'in bu topluma yararlı olmayacağı hatta bu konuda kesin bir hayal içersinde bile değilim. Bırak bizi hedeflediğimiz dünya arzusuna şu an yeryüzünde hiçbir ülke zaten başlatamaz. Bunun oluşması için insanların aklında milliyet ve din bilincinin tamamen silinmesi şart ve bu şartların oluşması çok uzun bir süreç, insanlığın evrimi çok yavaş ilerliyor.

Anarşistlerin şu an bulunduğu taraf tamamen bireysel özgürlüklerdedir. Nede olsa bireye önem veririz.

Bunun dışında evet Türk toplumu şu an cahil ama cahilliği yok edecek ters etkilerde yaşanıyor şu an ülkede.. Batı toplumunun şu an bulunduğu durumu ele alırsak onlarda cahildi ve bir zamanlar kilisenin en ağır baskıları altında ezildiler ama sonra paris devrimiyle başlayan süreç oldu. Rönesansla şahlandı.

Çok iyimser bir tahmin olacak ama ben aynı şeyin Türkiyede'de yaşanacağını düşünüyorum. Batı toplumunda İtalya'dan çıkan rönesans hareketi nasıl dünyaya yayılmışsa, aynı hareketin bir benzerini Türkiye'de zamanla yaşayacak ve Türkiye'den başlayan ikinci yenilik hareketi tüm islam dünyasına yayılacaktır.

Tabi bu süreç güle oynaya gelmeyecek, yaşanacak yıkımlar verilecek bedeller olacak.

İslamın reformist yapıya kavuşmasının tek anahtarı bu. ve buda bizim tek gayemiz olmalı.

Valla açık söyleyim benim ''kişisel özgürlükler'' adına beyinsizler türban, karaçarşaf, tesbih, takke, cübbe falan gibi ''özgürlükleri'' savunurken ve yaşarken kendimi daha fazla onların özgürlükleri (!) altında ezdirmeye ve kendi özgürlüklerimden taviz vermeye niyetim yok! Cehaletin egemen olduğu her toplumda ilerici otoriteler dizginleri ele almazsa toplum kesinlikle gericilerin tuzaklarına düşer.

Ben naif değilim. Ayrıca sosyalizmi de eskiden olduğu gibi ezilenler için değil, sadece kendim için istiyorum.

Sırf içinde yaşadığım toplum ve etrafımı çevreleyen insanlar insan gibi yaşamayı öğrensinler de, ben de fırsattan istifade (!) aralarında insan gibi yaşayım diye...

Yoksa adam Soma' da kendi katiline oy verip gebermiş, ya da türbana dolanmış da AKP il/ilçe başkanlığından kömür bekliyor... Aslında hepsinin cehennemin dibine kadar yolları var ama maalesef bu insanlarla beraber yaşamak durumundayız...

Ben onların değil sadece ve sadece kendi hatırım için bu sefil ve rezillerin Adam olmayı öğrenmelerini istiyorum...

Bana kalsa hepsini cehennemin dibine yollar sadece kendim gibilerle yaşamayı tercih ederim.

Yani anarşizm benim gibilere değil, aslında din bezirganları ve mafiozalara daha fazla hitab ediyor...

Ve öyle bir otorite olacak ki; bu rezil ve sefilleri, rezalet ve sefalet içinde yaşamaktan döve döve ve kafalarına vura vura kurtaracak... İşte o zaman biz de kurtulacağız...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 21:31   #35
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yine mi Türban?

@SerseriGezgin

Bu kadar yaıp çiziyorsun.Çoğunu okuyorum çoğunu okumuyor es geçiyorum.

Şimdi sen dersin es geçersen bir şey anlamazsın.Anlamak istemiyorum.

AKP sana ne verdi tuzun mu kuru senin.

Onlar yerken sen sindiriyor musun bu kadar şeyi.

Sindiriyor isen diyecek birşey yok.

Çok fazla açılıma gerek de yok.

Yaz geldi bende kadın olmama rağmen türbanlı slip donlu kadınları doya doya seyir edeceğim.

Hadi millet buyurun halil ibrahm sofrasına

Midene sağlık.
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 22:09   #36
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1511
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yine mi Türban?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Yoksa adam Soma' da kendi katiline oy verip gebermiş,
Sayfaları okudum. Yazılanlar güzeldi, doğruydu. Yalnız bu ifade düşündürücüydü. Çok parlak düşüncelere sahip olabilirsiniz. Ancak, öfkesinin esiri olmuş, öfkesi çığırından çıkmış insanlara güven olmaz. Öfkenizi kontrol edemiyorsanız, sizin başkalarına değil, başkalarının size öğreteceği şeyler var demektir.

Hiçbir siyasi, dini, ideolojik fikir, bir insandan daha değerli asla değildir.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Livan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 05.05.15, 22:19   #37
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yine mi Türban?

@Aristo

Bariz bir bencillik örneği. Fakat seni anlayabiliyorum. Herkes kendi görüşünde kendi düşüncesinde bir çevre ister bu günümüz koşullarında öngörülmesi gereken şeydir zaten.

@Çengelli İğne

Tuzum kuru felan değil de kaybedecek hiçbirşeyim yok diyeyim. Olacak olandan başıma gelebilecek herhangi bir kötü şeyden bu yüzden korkmuyorum.

Tek fark AKP'ye düşmansınız. Ben ise AKP'ye değil bu sisteme düşmanım. Bu yüzden beni veya benim gibileri bu sistem çerçevesinde temsil edecek birşey yok. Temsil olduğum düşüncemin bir iktidar özlemide yok. İktidarı yok etme özlemi var. Gücü yok etme özlemi var.. ve bunu göremeyecek olsamda bir gün buda gerçekleşecek. Krallıklar nasıl yok olduysa günü gelecek devletler de yönetimleride dibi boylayacak İnsanlar arasında sınır olmayacak.

İnan bana AKP muhaliflerden değil en çok bizden korkuyor.

Türbanlı slip donlu kadınların denize girmesi seni rahatsız edebilir elbette normaldir ben öyle hiçbir zaman görmedim. Ha bikinili yada üstsüz kadından da bir rahatsızlık duymadım. Zira ikiside aynı gibi gelir gözüme bir farklılıkları yok.

Beyni açık olup giysileri kapalı olanda var, beyni kapalı olup giysileri açık olanda.. Ben düşüncede açıklılığa bakarım giysilerde değil.. Benim için her başı kapalı kadın dinci değildir. Her başı açık kadında cumhuriyetçi değildir. Görünüş çok yanıltabilir..
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 22:28   #38
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44372
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yine mi Türban?

@SerseriGezgin

Şimdi 1 tane kendi kapalı ama beyni açık ama 99 tane hem kendi hem de beyni kapalı varken özelden bir genelleme yapılmamalı...

Aslında yazdıklarında ''siz haklısınız ama.... .... '' argümanı var.

Ha o yüzde bir mesela... Beyni açık ama kendi kapalı olanlar...

Karaçarşafa, türbana dolananların sınıflandırması yapılırken o marjinal kapalılara ''kendi kapalı ama beyni açık'' nitelemesi yapılamaz bence...

Beyinlari açık olsa, zaten din adına o saçma sapan kılığa girmezler...

Biz bunları en iyisi ''beyni ötekilerden biraz daha az kapalı'' diyelim.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 22:51   #39
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yine mi Türban?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

Bariz bir bencillik örneği. Fakat seni anlayabiliyorum. Herkes kendi görüşünde kendi düşüncesinde bir çevre ister bu günümüz koşullarında öngörülmesi gereken şeydir zaten.

@Çengelli İğne

Tuzum kuru felan değil de kaybedecek hiçbirşeyim yok diyeyim. Olacak olandan başıma gelebilecek herhangi bir kötü şeyden bu yüzden korkmuyorum.

Tek fark AKP'ye düşmansınız. Ben ise AKP'ye değil bu sisteme düşmanım. Bu yüzden beni veya benim gibileri bu sistem çerçevesinde temsil edecek birşey yok. Temsil olduğum düşüncemin bir iktidar özlemide yok. İktidarı yok etme özlemi var. Gücü yok etme özlemi var.. ve bunu göremeyecek olsamda bir gün buda gerçekleşecek. Krallıklar nasıl yok olduysa günü gelecek devletler de yönetimleride dibi boylayacak İnsanlar arasında sınır olmayacak.

İnan bana AKP muhaliflerden değil en çok bizden korkuyor.

Türbanlı slip donlu kadınların denize girmesi seni rahatsız edebilir elbette normaldir ben öyle hiçbir zaman görmedim. Ha bikinili yada üstsüz kadından da bir rahatsızlık duymadım. Zira ikiside aynı gibi gelir gözüme bir farklılıkları yok.

Beyni açık olup giysileri kapalı olanda var, beyni kapalı olup giysileri açık olanda.. Ben düşüncede açıklılığa bakarım giysilerde değil.. Benim için her başı kapalı kadın dinci değildir. Her başı açık kadında cumhuriyetçi değildir. Görünüş çok yanıltabilir..
Sana tek bir soru

BİKİNİLİ

Bayana bakarmı MISIN

evtet
dersen ki sana yakışmaz

Haaa benden uazak olsun dersen
boşlukları sen doldur
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.15, 22:56   #40
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44372
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yine mi Türban?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Çengelli İğne Mesajı göster
Sana tek bir soru

BİKİNİLİ

Bayana bakarmı MISIN

evtet
dersen ki sana yakışmaz

Haaa benden uazak olsun dersen
boşlukları sen doldur
Bu soruda SerseriGezgin' e bir şık daha ver...

O da;

''yan gözle de olsa bakar mısın?'' olsun?
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
türban, yine


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 15:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.