Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.05.15, 20:51   #1
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Post Sömürü Düzeninin Yem Borusu ve Kuşa BakmakRivayet edilir ki;
Bir kale düşmanlar tarafından kuşatılır. Kuşatma aylarca sürer ve kale içindekilerin ne bir lokma yiyecekleri, ne de içecek bir damla suları kalmış.
Çaresiz ya teslim olacaklardır veya açlık ve susuzluktan öleceklerdir.

Kale komutanı:
‘’Bize teslim olmak yakışmaz, atları eyerleyin, kaleden çıkıp kuşatmayı yarıp geçmeye çalışacağız gerekirse bu yolda şehit olacağız!’’ demiş.

Seyisler:
‘’Komutanım, kaç haftadır atlara ne yiyecek, ne de su veremedik, hepsi de yerlere serilmiş, ölmek üzere, değil sırtlarına binip kuşatmayı yarma, yerlerinden bile kalkamazlar.’’ Demişler.

Komutan:
‘’Kalkar onlar,siz tez eyerleyin!’’ emrini vermiş.

Çaresiz yerde yatmakta olan atları eyerleyip beklemeye başlamışlar.
Komutan gelmiş ve emri vermiş:
‘’Yem borusu çaaaaallllll!’’

Atlara her yem ve su verilişinde yem borusu çalınırmış. Yem borusun çalındığını duyan atlar; ‘’yem var!’’ hayaliyle dikip kulakları ,ayağa sıçramışlar.
Komutan ikinci emri vermiş;
‘’At bin! Hücuuuuuuum!’’

Büyük ümitle ileri atılan atlar, yemin olmadığını görünce birer birer çökmüşler, komutan emri tekrarlamış:
‘’Yem borusu çal! Hücuuuuuuuuuuuuum!

Sonrası meçhul, kuşatmayı yarmışlar mı? Yoksa bu yolda şehit mi olmuşlar, bilinmez.
Ama bilinen o dur ki, açlıktan ve susuzluktan ölmekte olan atlar; ‘’Yem borusu’’ ile (dolduruşa) getirilerek üzerlerine binilmeye devam edilmiş.

************************************************** **
Adı ‘’Serbest Piyasa konomisi’’ denilerek kamulfle edilen kapitalist düzende;

Az sayıdaki azınlık;
Çoğunluğun emeklerini, haklarını ve geleceklerini sömürerek, ülkelerinin değerli kaynaklarını kendi servetlerine katar, katlarda, yatlarda sevk_ü sefa içinde yaşarlarken,

Sömürülen, karın tokluğuna, olumsuz şartlarda , insanca yaşamdan uzak çoğunluk;
(patronun bitmez tükenmez para hırsı nedeniyle) sürekli daha fazla fakirleşir, gittikçe daha az paraya, daha uzun sürelerde ve olumsuz şartlarda çalıştırılır.
Bu derece batağa batmış ve çaresiz kalmış birey ve toplum çıkış yollarını, batışının nedenlerini araştırmaya başlar.
Kendisinin bu halde olmasının, kapitalist sistem ve onun uygulayıcısı iktidarlar olduğunu çok geçmeden anlar ve kendisini ezen sistemi ortadan kaldırmak veya en azından düzeltmek amacıyla muhalif olur, muhalif hareketlere katılır, destek verir.

Bunu çok iyi bilen Kapitalist düzenin kaymağını yiyen güçler ve iktidarları ve yandaş medyalarınca;
(Ezilen, sömürülen kesim, çaresizliğini farkedip,muhalif hareketlere katılıp, tekerimize çomak sokmasın, hala ümitlenmeye devam etsin düşüncesiyle) SÜREKLİ YEM BORUSU ÇALINIR.

Kimi zaman, bilmem kaç tirilyon dağıtacak Milli piyango, Toto, Loto gibi şans oyunlarını her an kazanabilecekmiş havası yaratılarak,
diğer taraftan TV’ler , kazanmak için her türlü yolun mubah olduğu yarışmalarla doldurularak yarışanların kazanabilmek için, neleri feda edebileceği,ne kadar medya çerezi olacağı, keyifle izlenir ve izletilirken,
öbür taraftan, ekran da kazanan
(kazandığı öne sürülen) kişilerin mutluluğu ile ekran karşısındaki milyonlara (sanki kendisi kazanmışcasına) hayaller dağıtılır.

Kimi zaman, Zakkum ile kansere çare bulunurken,
Kimi zaman da, su ile çalışan araba icat edilir.
Bazen, dağdan ,taştan, denizden petrol fışkırdığı balonları uçurulurken,
Arada, Avrupa Birliğine girdik ha, giriyoruz havaları yaratılarak, havai fişekler patlatılır.
Çoğunlukla da, (açlık sınırının altındaki) üç kuruşluk asgari ücretle bilmem kaç bin kişinin (kadrosuz, sözleşmesiz, iş yeri güvencesiz) işe alınacağı işsiz milyonlara müjdelenir.
Sıkça da; Maaşlara üç-beş kuruş zam yapılacağı, ballandıra ballandıra anlatılır.

Yem borularına aldanan, kapılan, uyuyan,ümitlenen topluluklar arttıkça da, Kapitalist sömürü vampirleştikçe vampirleşir.
Eğer yem borularını yutmayan,etkilenmeyenler olursa da:
Yine kendilerinin bitmez tükenmez, sömürme iştahları nedeniyle, aç kalmış vatandaşların ve ülkelerin resimleri isyan edenlere gösterilerek, korkutulur ve ''ŞÜKÜR'' etmesi sağlanır.
Daha da etkili olması için de;
‘’Bu dünyanın gelip geçici, olduğu, bir sınavda olduğu, ölümden sonra ödüllendireceği ‘’ gibi dini telkinler, her yoldan empoze edilerek, onların günümüzün olumsuz şartlarını kabüllenmeleri, ahirette kazanacakları mevkiyi hayallemeleri empoze edilerek, hak aramaktan vazgeçmeleri, pasifize olmaları kapitalist sömürü düzeninin, selameti ve devamı sağlanır.

KUŞA BAKMAK


Ama ( bu yem boruları ve ahiret telkinleri ile) yine de yetinmezler.
Sömürü düzenini farkedenlerinin dikkatini başka konulara çekmek için:
Sünnetçilerin,çocuğun parçasını kesmek üzereyken , onun dikkatini başka alana kaydırabilmek için söyledikleri:
‘’Kuşa bak kuşa!’’ sözüne benzer, sansasyon konuları ortaya sürerek dikkatleri kendi, sömürü düzenleri üzerlerinden uzaklaştırarak, toplumu istedikleri yöne baktırırlar.


''Fenerbahçe'nin bilmem kaçıncı şampiyonluğu,
Galatasaray'ın armasındaki yıldız sayısının kaç olacağı,
sporcuların ve yapımcıların yatak odalarında starlaştırılmış sanatçıların (!) günü birlik aşkları ve sayıları belli olmayan kocaları'' gibi konularda kuşlar uçurulur.
Gerilen sinirlerin, yumuşatılması için de, Kemal Sunal'ın (sosyal içerikli olmayan) filmleri, yüz bininci kez izletilir.


Bütün bunca (uyutma faaliyetlerine) rağmen hala (afyonlanmamış) uyumamakta ısrar eden, sömürü düzeninin farkında olanlar, her türlü yasal ve ekonomik baskı altına alınır, en demokratik hakları yasaklanır. Bu grubun uyuyan çoğunluğu uyandırması için yapabileceği hiçbir etkinliğe izin verilmez, yasaklanır. (böylece yasadışı ilan edilir)
Uyuyanları, uyarmak, uyandırmak için yaptıkları her eylem (panel,toplantı, yürüyüş, miting) yasadışı ilan edildiği için de, joplanırlar, ıslatılırlar, gazlanırlar.
Üstüne üstlük ''Çapulcu'' ilan edilir.
Yandaş medyanın da yardımı alınarak, gösteri içerisindeki (pravakosyon) taşkınlıkları ısrarla sergilenir, grup karalanır, grubun sempati kazanması engellenerek, uyuyan halk çoğunluğunun gözünden düşmesi sağlanır.
Bu vahşi çark böylece yıllarca döner, döndükçe de, en garibanları ezer, öğütür.

Dikkatlice dinleyin dostlar,
Yem boruları çalınıyor mu?
Açılışından bir ay sonra hayvan otlağı olan hava alanı, otomobil üreticilerinin ağzının suyunu akıtan oto yolları, Suriye’nin savaş suçları,
İsrail’in Filistin katliamı,
Mısır'ın darbesi, Aziz Yıldırım’ın şike cezası, Fenerbahçe veya Galatasaray'ın 4. yıldızı
gibi binbir konuda kuşlar uçuruluyor mu?

Sahi siz de;

Kuşa bakıyor musunuz, kuşa?

Mediter
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.15, 21:10   #2
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1511
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sömürü Düzeninin Yem Borusu ve Kuşa Bakmak

Dalavere dalavere kürt memet çobanlığa. Sağolasın Mediter.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.15, 21:17   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Sömürü Düzeninin Yem Borusu ve Kuşa Bakmak

Haline şükret beterin beteri var ile aldatma oyalama, futbol afyonu ile de politizasyon sağlama, sosyal adaletsizlik, gelir dağılımındaki hakkaniyetsizlik, azıcık politik olup, kuşa bakmadan, cambaza bakmadan realitenin yanında olanlara cop, gaz, yetmez ve kesmez devletin ali ricaline hakaret var sayma, kişilik haklarına taarruz var sayma ile muhalif hareketleri bastırma, demokrasi havariliği gösterisi ile faşizan baskılar uygulama, kamudan çalınanların bir kısmının İsviçre bankalarına havalesi, oda dolusu dövizlerin kıymetli mahdumlar tarafından sıfırlanması ile ortaya çıkan hırsızlığa, HIRSIZ var demek suç, soyanı çalanı taltif etme, milletin bilmem neresine koyanları ihaleler, ballı kaymaklı işler ile taltif etme yukarıda çok veciz izahı yapılan yazı içeriğinde vuzuha kavuşmaktadır. Güzel anlatım, güzel derleme. Paylaşım için çok teşekkürler Sn. MEDİTER.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.05.15, 00:39   #4
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sömürü Düzeninin Yem Borusu ve Kuşa Bakmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi livan Mesajı göster
Dalavere dalavere kürt memet çobanlığa. Sağolasın Mediter.
Evet @livan, Alavere, dalevere (Kürt-Türk Farketmiyor) gariban Memet hep nöbete..
Beğenin için ben teşekkür ederim.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Haline şükret beterin beteri var ile aldatma oyalama, futbol afyonu ile de politizasyon sağlama, sosyal adaletsizlik, gelir dağılımındaki hakkaniyetsizlik, azıcık politik olup, kuşa bakmadan, cambaza bakmadan realitenin yanında olanlara cop, gaz, yetmez ve kesmez devletin ali ricaline hakaret var sayma, kişilik haklarına taarruz var sayma ile muhalif hareketleri bastırma, demokrasi havariliği gösterisi ile faşizan baskılar uygulama, kamudan çalınanların bir kısmının İsviçre bankalarına havalesi, oda dolusu dövizlerin kıymetli mahdumlar tarafından sıfırlanması ile ortaya çıkan hırsızlığa, HIRSIZ var demek suç, soyanı çalanı taltif etme, milletin bilmem neresine koyanları ihaleler, ballı kaymaklı işler ile taltif etme yukarıda çok veciz izahı yapılan yazı içeriğinde vuzuha kavuşmaktadır. Güzel anlatım, güzel derleme. Paylaşım için çok teşekkürler Sn. MEDİTER.
Beğeniniz için ben teşekkür ederim Mustafa Bey, @Mustafa Akten
ne yazık ki halkın bir kısmı, ''bu bozuk düzenin tekerine çomak sokup'' bu sömürüyü durdurmaya çalıştıkça,
Bu sömürüden en fazla ezilen kısım da (gafletle) sömürü düzeninin sürmesi için (oylarıyla) yardımcı oluyor.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.05.15, 00:54   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44399
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Sömürü Düzeninin Yem Borusu ve Kuşa Bakmak

Budur işte...

Halbuki bu dünyada adil bir paylaşım sistemi olsa kapitalistler bugün yaşadıklarından daha kötü yaşamazlar ama yoksullar insan gibi yaşamaya başlar...

Ama o özel mülkiyet hırsı var ya!..

Ben yine TEKYOLDEVRİM diyorum.

Harika bir yazıydı @Mediter
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.05.15, 19:48   #6
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sömürü Düzeninin Yem Borusu ve Kuşa Bakmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Budur işte...

Halbuki bu dünyada adil bir paylaşım sistemi olsa kapitalistler bugün yaşadıklarından daha kötü yaşamazlar ama yoksullar insan gibi yaşamaya başlar...

Ama o özel mülkiyet hırsı var ya!..
Ben yine TEKYOLDEVRİM diyorum.
Harika bir yazıydı @Mediter
Beğenin için ben teşekkür ederim @Aristo,
''Evet dostum, o özel mülkiyet hırsı (egosu) var ya!
Gözleri ne diğer insanları, ne hayvanları, ne de doğayı görüyor.
Tek gördükleri mal ve para hırsı Dünya'yı çekilmez, yaşanmaz hale getiriyorlar.
Şimdilik kendilerini, ulaşılmaz semtlerde, sur duvarlı sitelerde , zırhlı araçlarında güvene aldıklarını sanıyorlar.
Bu, önlemleriniz, sömürdüğünüz insanlara, katlettiğiniz hayvanlara karşı sizi (belki) koruyabilir ama yaşanmaz hale getirdiğiniz doğanın intikamından sizler de kaçamazsınız ÇEVRE, DOĞA VE AĞAÇ DÜŞMANLARI!
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bakmak, borusu, düzeninin, kuşa, sömürü


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 04:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.