Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.06.15, 11:25   #1
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Yüzyılın Fırsatı

Türkiye 7 Haziran seçimlerinden sonra tarihi bir fırsat yakalamıştır,şimdi bütün sorumluluk Millet tarafından kendilerine görev verilen CHP-MHP-HDP partilerindedir ya bu fırsatı heba edip Türkiye'yi tarih sayfasından silecek bir süreci başlatacaklar ya da Türk-Kürt bütün halkların ebediyen Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında mutlu yaşamalarını sağlayacaklardır.

Kumpas kurup Türk Ordusunun şerefli mensuplarını hapse atanların,suikast yalanı ile TSK'nın kozmik odasına girip Türk ordusunu çökerten ve etkisiz hale getirenler,bağımsız olması gereken hukuk sistemini AKP'ye bağımlı hale getirip,yandaş hakim ve savcıların dışında kalan bütün tarafsız ve namuslu hakim ve savcılara hayat hakkı tanımayanların,Türkiyedeki bütün okulları İmam Hatip Okulu statüsüne getirip,ileride kurulacak şeriat devletine zemin hazırlayan din tüccarlarının,Atatürk'ü ve inkılaplarını milletin hafızasından silmeye ,vatan haini Osmanlıları ve Arapları ön plana çıkartmaya çalışanların,Devletin Valisi,Kaymakamı,Milli eğitim Müdürü,Belediye Başkanı olması gerekirken AKP'nin bir üyesi gibi hareket eden bütün bürokratların,Durup dururken Suriyede iç savaş çıkartıp yüzbinlerce kişinin ölmesine,milyonlarca kişinin göç etmesine sebep olanların,Libyadaki,Mısırdaki,Suriyedeki teröristlere silah ve para yardımı yaparak lojistik destek verenlerin,Açılım safsatası ile bitmiş olan PKK terörünü tekrar canlandırıp bu gün resmen olmasa bile fiilen Türkiyeden ayrılmış bir doğu ve güneydoğu bölgesi ortaya çıkartanları.
Bağımsız mahkemelerce yargılanarak cezalandırılmaları.
HDP ve Kürt sorunu hakkında artık yapacak bir şey kalmamıştır,zaten bu gün doğu ve güneydoğu anadolu bölgesi resmen olmasa da fiilen Türkiyeden ayrılmış durumdadır.Kurulacak ilk hükümet tarafındant Kürt nüfusun etkin olduğu bölgelere resmen özerklik verilip,ateşkes sağlanmalı ve PKK lağvedilmelidir, Kürtlerin desteklenerek Türkiye'de bir Kürdistan devleti kurmak suretiyle ülkemizi bölüp parçalayarak küçük lokmalar haline getirmeyi ve sonrasında da yutup tarihten silmeyi planlayan düşmanların hevesinin kursaklarında kalmasının sağlanması lazımdır.
Evet MHP ne derse desin iddia ediyorum şu aşamada en doğru çözüm Kürtlere özerklik verililerek bölünmenin,parçalanmanın,bir iç savaş çıkmasının önünü tıkamalı,asırlardır iki kardeş gibi yaşamış biribiri ile akraba olmuş Türk ve Kürt vatandaşların bundan sonra da birlikte yaşamaları ancak bu şekilde sağlanabilir.Esasen Kürtler'de Türkiye'den ayrılıp bağımsız bir devlet kurmanı her iki halkın da yok olması anlamını taşıdığının bilincide oluo,bağımsızlık istememektedirler,istedikleri tek şey kendi halklarını kendilerinin idare edip Türklerle aynı devlet çatısı altında kardeşçe barış içerisinde yaşamaktır.

Bunun için bir CHP-MHP-HDP koalisyonu kurulmalıdır,bu olmadığı taktirde bir CHP-MHP koalisyonu kurulup HDP tarafından desteklenmelidir,bu da olmadığı takdirde br CHP azınlık hükümeti kurulup MHP ve HDP tarafından dışarıdan desteklenmelidir.

AKP'nin ayak oyunlarını ve tuzaklarını seyredip vakit kaybedersek,her gün:


DU BAKALİM N’OLCEK…( AzizNESiN )

Dersek:

Sonunda AKP yandaşı inşaatçılıktan Türkiyenin en zenginleri arasına giren Mehmet Cengiz'in dediği olacak.


__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.06.15, 12:00   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Yüzyılın fırsatı

Güzel sıralama olmuş gerçekleri görmeyenler için! Bakmak yetmiyor önemli olan gerçek manada görmek! Bakar kör olanlarda bakıyor ama görmüyor! Şimdi sıra görmesini bilenlerde, basiretleri ile millet için çığır açacakların uygulamalarında bekleniyor.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.06.15, 17:33   #3
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Yüzyılın Fırsatı

Başta laiklik, Atatürk’ün tüm çağdaş devrim ve kazanımlarını bir bir yok ettiler. Demokrasi ve hukuk devletini katletti, Türkiye’yi soyup, soğana çevirdiler. Orduyu, yargıyı çökertti, adalet Allah’a havale edildi, devleti imamlaştırdı, milli eğitimi mollalaştırdılar.
Bunların binde biri başka bir ülkede yaşansa yer yerinden oynar, halk gök kubbeyi başlarına indirirdi.
Kılıçdaroğlu 12 milyon emekliye yılda 2 ikramiye, asgari ücreti 1500 lira, çiftçiye mazotu 1,5 liradan vereceğine ilişkin noter tasdikli beyanlarda bulundu. 2 milyon taşeron işçiye kadro vereceği, 6 milyonu aşkın işsizliği 4 yıl içinde sıfırlayacağına namus sözü verdi.
Tüm bunlara karşın seçimlerde milyonlarca vatandaştan CHP’ye yansıyan bir oy akımı olmadı. Aksine 2011’deki % 26’lık oy oranı % 25’e indi.
Soma’da adeta cinayet sayılacak dünyada eşi görülmemiş bir işçi kazası katliamı yaşanıyor. Tayyip Erdoğan taziye için gittiği Soma’da sokakta acılı bir vatandaşı tokatlıyor.
7 Haziran seçiminde Ak Parti Soma’da yine birinci parti olarak çıkıyor.
Anamızı ağlattın diyen çiftçiye “al ananı defol git” diyor, kırsal kesimde yine en fazla oyu AKP alıyor. “Bakara-makara” diye Kur’an ayetleriyle alay ediyorlar. Dindar halkımız yine oyunu bunlara veriyor.
2 milyon Suriyeli özellikle Güneydoğu’da sosyal, kültürel, ekonomik hayatı felce uğratıyor.
Kılıçdaroğlu Ortadoğu’da barışı sağlayıp, hepsini ülkelerine göndereceğini söylüyor.
Seçimde Suriyelilerden en fazla zarar gören Hatay, Urfa, Antep’te CHP’den çok AKP’ye oy çıkıyor.
Bülent Arınç, Melih Gökçek’in Ankara’yı parsel parsel sattığını açıklıyor. Gürsel Tekin’de İstanbul’da sit ve yeşil alanlarda yapılan imar yolsuzluklarıyla “100 milyar doların hortumlandığını” belgeleriyle açıklıyor. AKP yine de Ankara ve İstanbul’da açık arayla birinci parti oluyor.
Tüm bunlara rağmen AKP % 41 oy alıyorsa, bunlar AKP iktidarının yargıyı, medyayı kapı kulu haline getirmesi, tüm devlet imkanları ve kurumları, YSK, RTÜK, TRT ve Valileri seferber ettirerek yasa dışı baskı, korku, hile ve desiseyle alınmış helal olmayan oylardır.

TÜRKİYE’NİN KURTULUŞU
AKP’li bir koalisyon Erdoğan’ı kurtarma formülüdür. Bu nedenle yandaşlar, liboşlar, bir AKP-CHP koalisyonu için Erdoğan’a amigoluk yapıyorlar.
Bunlara sormak lazım; Eğer Davutoğlu, “kimsenin yaptığının yanına kâr kalmasını biz de istemeyiz. Kim olursa olsun 17-25 Aralık eşi görülmemiş devlet soyguncuları, yüz milyarlarca dolarlık enerji, imar ve ihale vurguncularını Yüce Divan’a gönderebiliriz” diyorsa amenna. Aksi halde bu oyuna kimse gelmez. Böyle bir koalisyon AKP’nin tüm suçlarına ortaklık ya da “yılanla aynı çuvala girmek” olur.
Bu durumda Türkiye’nin kurtulması için bir CHP, MHP, HDP koalisyonu lazımı gayrı müfarik (vazgeçilmez) oluyor.
Bu koalisyonla “Türkiye’yi talan edenlerin Yüce Divan’a sevki”, “faşizan yasaların iptali”, “demokrasi ve hukuk devletinin ihyası”, “Ortadoğu’ya barış, yargıya bağımsızlık, basına özgürlük”, “% 10 barajının indirilmesi” gibi temel sorunların hallinden sonra koalisyonun görevi biter, erken seçime gidilir.
Bu gerçekleşmezse HDP destekli bir CHP-MHP koalisyonu olur.
CHP başkanlığında bu koalisyon hükümeti programında her üç partiyi rahatsız edecek bir konu yer almaz. Özellikle temel sorunlara ilişkin asgari müştereklere yer verilir.
Böyle bir oluşumdan Bahçeli’nin rahatsız olup, karşı çıkmasının nedeni anlaşılamıyor.
Bu durum 2002’de Bahçeli’nin erken seçim istemesi, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı’nı sağlaması gibi sürekli AKP’ye payanda olma geleneklerini anımsatıyor.
Son çare AKP dışı MHP ve HDP destekli bir CHP azınlık hükümetidir. Türkiye’nin beklemeye tahammülü yoktur.
Böyle bir hükümet de rejimi rayına oturtacak, Türkiye’yi bu rezil bataktan kurtaracak tüm yasal düzenlemeler ve önlemleri aldıktan sonra (zaten AKP dağılır) en geç bir yıl sonra da erken seçime gider.
Eğer bunlar yapılmazsa pusuda bekleyen Erdoğan 45 gün içinde hükümet kurulmadığı gerekçesiyle parlamentoyu fesheder, Türkiye’yi köy-kasaba dolaşarak “kardeşlerim, ben Türkiye’de istikrar ve güçlü bir hükümet olsun istedim, bunu yapmadınız. Dediğim oldu. Türkiye hükümetsiz kaldı. Artık tekrar aynı hatayı yapmayın” der, yine mağduru oynayarak AKP’yi tekrar tek başına iktidar yapmaya çalışır.
Bu durumda AKP’den MHP’ye, CHP’den HDP’ye giden emanet oylar (aldatıldık diye) asıllarına rücu edip, geri dönebilir.
Bu da Bahçeli ve Demirtaş’ı tarihe gömer. Hem kendileri, hem partileri, hem Türkiye’ye yazık etmiş olurlar.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.06.15, 23:33   #4
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yüzyılın Fırsatı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster
Türkiye 7 Haziran seçimlerinden sonra tarihi bir fırsat yakalamıştır,şimdi bütün sorumluluk Millet tarafından kendilerine görev verilen CHP-MHP-HDP partilerindedir,
ya bu fırsatı heba edip Türkiye'yi tarih sayfasından silecek bir süreci başlatacaklar,
ya da Türk-Kürt bütün halkların ebediyen Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında mutlu yaşamalarını sağlayacaklardır.

Evet MHP ne derse desin, iddia ediyorum şu aşamada en doğru çözüm Kürtlere özerklik verilerek bölünmenin,parçalanmanın,bir iç savaş çıkmasının önünü tıkamalı,asırlardır iki kardeş gibi yaşamış biribiri ile akraba olmuş Türk ve Kürt vatandaşların bundan sonra da birlikte yaşamaları ancak bu şekilde sağlanabilir.
Esasen Kürtler'de Türkiye'den ayrılıp bağımsız bir devlet kurmanı her iki halkın da yok olması anlamını taşıdığının bilincide olup,bağımsızlık istememektedirler,istedikleri tek şey kendi halklarını kendilerinin idare edip Türklerle aynı devlet çatısı altında kardeşçe barış içerisinde yaşamaktır.


Bunun için bir CHP-MHP-HDP koalisyonu kurulmalıdır,
bu olmadığı taktirde bir CHP-MHP koalisyonu kurulup HDP tarafından desteklenmelidir,
bu da olmadığı takdirde br CHP azınlık hükümeti kurulup MHP ve HDP tarafından dışarıdan desteklenmelidir.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster

Son çare AKP dışı MHP ve HDP destekli bir CHP azınlık hükümetidir. Türkiye’nin beklemeye tahammülü yoktur.
Böyle bir hükümet de rejimi rayına oturtacak,
Türkiye’yi bu rezil bataktan kurtaracak tüm yasal düzenlemeler ve önlemleri aldıktan sonra (zaten AKP dağılır) en geç bir yıl sonra da erken seçime gider.
Eğer bunlar yapılmazsa pusuda bekleyen Erdoğan 45 gün içinde hükümet kurulmadığı gerekçesiyle parlamentoyu fesheder, Türkiye’yi köy-kasaba dolaşarak “kardeşlerim, ben Türkiye’de istikrar ve güçlü bir hükümet olsun istedim, bunu yapmadınız. Dediğim oldu. Türkiye hükümetsiz kaldı. Artık tekrar aynı hatayı yapmayın” der,
yine mağduru oynayarak AKP’yi tekrar tek başına iktidar yapmaya çalışır.
Bu durumda AKP’den MHP’ye, CHP’den HDP’ye giden emanet oylar (aldatıldık diye) asıllarına rücu edip, geri dönebilir.
Bu da Bahçeli ve Demirtaş’ı tarihe gömer.
Hem kendileri, hem partileri, hem Türkiye’ye yazık etmiş olurlar.
Sevgili @alamancı,
Gözlem ve saptamalarınıza ben de katılıyorum.
Bu konuda yazdığım
HDP Mecliste, HDP'yi Barajı Aştıran Oylar AKP'den başlıklı yorumum da;

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Peki CHP seçmeni (CHP'nin milletvekili çıkaramayacağının kesin olduğu illerde, ''AKP kazanmasın da HDP kazansın'' düşüncesiyle oy vermesi doğru mudur?
Yani AKP, HDP'den daha mı tehlikelidir?
(Bu konu başka bir başlıkta tartışılmalıdır ama) Evet bence AKP,Türk devleti ve milletine, toprağına, barışına, bütünlüğüne , HDP'den daha fazla zarar vermektedir, HDP'den daha tehlikelidir.
Çünkü, (en basit anlatımla) HDP' Türkiye'nin bir bölümünün bölünmesine yol açıp, diğer bireylerin yaşam tercih ve seçimlerine müdahalede bulunmazken,
AKP' hedeflediği çağdışı rejime ulaşabilmek için bir taraftan (kardeşi-kardeşe düşman edip) Türkiye'yi il il, mahalle mahalle,aile aile, market market, dernek dernek, hastahane hastahene , sonunda iç savaşa yol açacak (binbir parçaya) bölmektedir.
Bu anlamda (bence) AKP, HDP'den kat ve kat daha tehlikelidir.
Hükümet kurulumunda ''AKP'nin dışarıda bırakılması'' fikrine ben de katılıyorum ama kısa süre içerisinde belgeleriyle AKP'nin kirli çamaşırları ortaya dökülmeli, AKP'ye oy vermiş vatandaşlarımıza AKP'nin AK olmayıp ne kadar kirli olduğu gösterilmelidir.
Aynı koalisyon içerisinde yer alacak MHP ve HDP , (barışçı yollardan) kardeş kavgasına dönüşmeden ve bölünmeye yol açmadan bu günkü kara tablodan en zararsız nasıl çıkılacağının yolları aranmalıdır.
Yazmıştım.

Koalisyon Seçenekleri ve CHP'nin Tutumu Ne Olmalıdır?
Başlıklı konumda da,
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

1-CHP + MHP + HDP KOALİSYONU (AKP'yi iktidar dışında bırakabilecek tek koalisyon modeli)

13 Yıldır iktidarda olan AKP ve Tayyip Erdoğan'dan kurtulabilmek için kurulabilecek tek koalisyon modelinde en büyük zorluk MHP ile HDP'nin aynı koalisyon içerisinde olması.
Böylesi bir koalisyonun olmaması için (Başta AKP yandaşları olmak üzere) milliyetçi tabandan (MHP'ye) ''Bölücü teröristlerle kol kola oldukları'' ve ''solcularla birlikte hareket ettikleri'' suçlamaları yapılacak, MHP sıkıştırılacaktır.


Bence mutlaka kurulması gereken koalisyon bu olmalıdır ama MHP'nin ''HDP ile birlikte olma'' eleştirilerini göğüsleyebileceğini sanmıyorum ve bu koalisyon modelini (Ne yazık ki, ''imkansız'' denecek kadar uzak görüyorum.)
Oysa böyle bir koalisyonda, yıllardır kanayan yaramız olan Güneydoğu'daki açmaza , olayın karşılıklı taraflarında yer alan MHP ve HDP barış içinde çözüm arayarak, birbirleri ile iletişime geçip, empati yapabilirlerdi.
Belki de uzun yıllardır özlediğimi anlaşı ve barış ortamı sağlanabilirdi.(yaklaşık) %60-65 SAĞ,
(yaklaşık) %30-35 SOL seçmen vardır.

Madem ki, bu ülkenin büyük çoğunluğu %60-65'i sağ seçmendir.
O zaman sağ iki parti olan AKP + MHP koalisyonu yapılmalıdır.

Yapılmalıdır ki, sağın gerçek anlamda ne olduğunu Türk halkı da görsün ve SAĞ - SOL arasındaki ayrımın farkına varabilsin.

Ülkemizde, yıllardan beridir aynı oyun sergilenmektedir.
Şöyle ki:

Bir sağ parti iktidardayken (AP-MSP-ANAP-MHP-DYP-AKP)
diğer bir sağ parti muhalefette olur (MSP-DYP-ANAP-MHP) iktidardaki sağ partinin yanlış seçim olduğunu gören seçmen (muhalefetteki sağ partinin aslında aynı olduğunu bilmez) tekrar başka bir sağ partiyi iktidara getirir.
Bir süre sonra iktidardaki sağ partinin yanlış seçim olduğu fark edilince tekrar muhalefette bekleyen sağ parti iktidara taşınır.


Öyle ki, 1950'den günümüze; 65 yılın (yaklaşık) 58 yılını (DP-AP-MSP-MHP-ANAP-RP-DYP-AKP) sağ partiler yönetmiş üstelik bunlardan,
10 yıl kadar Menderes, (SAĞ)
10 yıldan fazla Turgut Özal ve ANAP, (SAĞ)
15 yıl kadar da, Tayyip Erdoğan ve AKP (SAĞ)
35 yılını (ezici bir milletvekili çoğunluğuyla) yönetmişlerdir.(!) (Yönetmeyip batırmışlardır).

Sol ya kısa süreler içinde , az bir milletvekili çoğunluğu ile (1980 öncesi CHP) veyahut da bir sağ parti kısa süreli koalisyonlarda bulunmuşlar (CHP-MSP, DYP-SHP,DSP-ANAP-MHP) Sağ bir ortak ile koalisyon kurdukları içinde ,istedikleri değişiklikleri yapamamışlar ve yıpranmışlardır.
Bu nedenle sol bir parti (CHP) sağ partiler ile koalisyondan kaçınmalıdır ki,
iki sağ parti (AKP + MHP) iktidarında aralarında pek fazla fark olmadığını Türk seçmeni görebilsin.


''Çünkü Türk Halkı sola yatkındır'' ama bunu kendisi dahi bilmez ,farketmez.
Mesela;
(Sağa oy verir ama) Sol görüşlüymüş (hatta komünistmiş) gibi;
(Sağa oy verir ama) Sağlık ve eğitimin ücretsiz olmasını ister.
(Sağa oy verir ama) Deprem, sel gibi felaketlerde, zararının devletçe karşılanmasını ister.
(Sağa oy verir ama) Herkesin, dini inancında veya inançsızlığında özgür olmasını ister.
(Sağa oy verir ama) Fakirlerin ve kimsesizlerin korunup kollanmasını ister.
Eğer bu seçmene, yedekte bekleyenin de sağ parti olduğu, iktidardakinden (büyük bir) farkı olmadığı anlatılabilirse, solun tek seçenek olduğunun farkedilebilmesi olasıdır.

(MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Konusunda da yazdığım gibi;

Yazmıştım.
Sonuç olarak;
AKP ile MHP arasında çok büyük bir fark yoktur. Bu farkın olmadığını seçmen de görmelidir.

Bu nedenle ( MHP, CHP ve HDP ile aynı koalisyon içerisinde olmak istemezse) AKP + MHP koalisyonu kurulmalıdır.
Kurulmalıdır ki, yıllardır değişik isimlerle kendisine kurtarıcı gibi tanıtılan (sağ) partilerin birbirinden farkları olmadığını seçmen görebilsin.

Mediter

Yazmıştım.
(MHP ve HDP'nin aynı koalisyon içinde olması) Ne kadar olanaksız gibi görünse de;
AKP'den hesap sorabilecek,
rejim değişikliği ile arap şeyhliklerine dönüşmesini engelleyebilecek,
Türkiye'yi bölünmekten ve (laik, dinci, milliyetçi, Kürtçü kutuplu çok kanlı) iç savaştan kurtarabilecek tek çözüm AKP'yi dışarıda bıracak bir iktidardır.
Bu iktidar: CHP+MHP+HDP olmalıdır.
MHP ve HDP bir araya gelme, sağ duyusunu, fedakarlığını, öngörüsünü gösteremiyorsa,
CHP'nin tek başına kuracağı hükümeti dışarıdan desteklemelilerdir.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 19.06.15, 11:37   #5
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Yüzyılın Fırsatı

Yüzyılın fırsatı heba edildi,bundan sonra Türkiye ve Türk milletinin gelecekte karanlık günler beklemektedir.
MHP destekli AKP hükümetinin kurulup kaldığı yerden devam edeceği kesinleşmiş bulunmaktadır.

MHP Genel Başkanı :

Yüzde 60'lık bloktan bahsediliyor. Bu bize göre boş laftır. Oranların toplamıyla hükümet kurulacaksa, ne ilkeye, ne ahlaka, ne de haysiyete ihtiyaç vardır" diyen Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "Kundaktaki bebekleri kurşunlayan, Mehmetçikleri, polisleri ve masum binlerce vatandaşımızı acımasızca katleden bir terör örgütünün siyasi kuryesiyle aynı blokta nasıl bulunuruz? Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast eden mihraklarla işimiz ve münasebetimiz katiyen olmaz. CHP Genel Başkanı hadiseye çok yanlış taraftan bakmaktadır. CHP sözcüleri ezbere konuşmakta ve havanda su dövmektedir. Bizim HDP konusunda ikna edilmemiz olmayacak bir şeydir. CHP bu çerçevede fazlaca emek sarfetmesin.

Diyerek CHP-MHP-HDP iktidarının mümkün olmayacağı hususunda son noktayı koymuştur.
Bunun dışında tek bir ihtimal bulunmakrta bu da :MHP destekli AKP azınlık hükümetinin kurulmasıdır ki MHP her türlü AKP karşıtı söylemlerine rağmen devamlı olarak AKP'ye payanda olmuştur.

Bu açıkça bir riyakarlıktır ve iki yüzlülüktür.

Her iki parti de din tüccarlığı ile halkı kandırıp iktidarı ele geçirmeyi benimsemişlerdir.

Al birini vur ötekine.

Zaten :
Numan Kurtulmuş, özel bir TV kanalında, "İlk turda koalisyon çıkabilir. Erken seçim hesabımız yok. Oy artması değil milletimiz önemli bizim için." dedi.DEmek ki bir bildiği var....!!!


Fakat yine de henüz zaman tükenmeden bir uyarı yapmak istiyorum:


Üç muhalif parti rasyonel düşünerek ortak paydaları belirlemeli.

Koalisyona karşı çıkmak halkın beklentisine terstir. Seçim sonuçlarını iyi okursak görürüz ki halk yüzde 60 ile uzlaşma kültürünün canlandırılmasını istedi.

Şimdi acilen hükümeti kurarak, AKP’nin tek başına tarumar ettiği sistemi ayağa kaldırmak CHP-MHP ve HDP’nin görevidir.

Her partinin önceliği farklı olabilir.

Bu kadar kokuşmuş bir siyasi aktör yeni bir filmde figüran olmamalı.

AKP’ye payanda olmak MHP’ye bugüne kadar yaramadı.

AKP ile birlik olan bir sonraki seçimde cezasını çeker.

CHP-MHP-HDP bir araya gelerek ülkeyi bu darboğazdan çıkarmaz ise iki cihanda lekelenir.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 24.06.15, 12:17   #6
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Yüzyılın Fırsatı

Bahçeliye "Sana Başbakanlık koltuğu verelim, otur ülkeyi yönet" denildi

Devlet Bahçeli "Koltuğa sen otur" denilince çok kızdı…

Peki neden böyle kızdı?..

Çünkü : bahçeli koltuğa oturacak kapasiteye sahip değildir,hasbelkadar MHP genel başkanlığı koltuğuna oturduğuna bakmayın,onu oraya emrinde olduğu,Türkiyenin ne zaman önü açılması için bir fırsat çıksa önünün kapatılmasını,ülkede kaos ve çatışma çıkartılmasını geri kalmışlığa devam etmesinini ve sonunda bölünüp parçalanmasını isteyen güçlerin desteği ve zoru ile oturdu.

Çünkü MHP, AKP ile anlaşacak nasılsa…

Şimdiye kadar her çıkmaza girdiğinde AKP iktidarına yetişip kurtaran MHP, AKP'nin koalisyon ortağıdır…
4+4+4, ilkokulda türban, bir milyon imam gibi konularda dinci partilere yanaşan… Ulusal varlıkların satılması, milli değerlerin tekmelenmesi, PKK ile uzlaşı konularında milliyetçilikten uzaklaşan… Tam 27 kez AKP'yi yalnızlıktan kurtaran MHP için bu sürpriz olmaz…

Tüm muhalefet partilerinin önüne düşüp bu kirli dönemi bitirecek gücü olan MHP'nin, koltuk tarafından taciz edilmesi ve koltuktan kaçması budur…

Pekiiii…
Millet sana koltuğa otur diye mi oy verdi,yoksa,koltuktan kaç diye mi?…
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 01.07.15, 14:01   #7
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Yüzyılın Fırsatı

Alıntı:
DEVLET BAHÇELİ BİLMECESİ..!

BAHÇELİ: AK PARTİ'NİN ALTERNATİFİ YOK...!

Peki, bu sözleri söyleyen Bahçeli, kime çalışıyor, kimin değirmenine su taşıyor dersiniz..?

DEVLET BAHÇELİ'DEN İTİRAF NİTELİĞİNDE MÜTHİŞ BİR AÇIKLAMA:

"AK PARTİ'NİN ALTERNATİFİ YOK. AKP'Yİ DESTEKLEMEK BİR VATAN GÖREVİDİR, MİLLİYETÇİLİKTİR..!"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, inciler döktürmeye devam ediyor.. O günlerde, yaptığı bir konuşmada bakın neler söylüyor:


ALTERNATİF HÜKÜMET ZOR..
"Türkiye'nin bu kadar iç ve dış sorunlar yoğunluğunun arttığı bir dönemde 326 ile tek başına iktidar olmuş bir partideki kargaşa, o partiden ziyade ülkeye büyük zarar verir. Çünkü böyle bir kaos, alternatif hükümetler kurulmasını bu aşamada mümkün kılmıyor. Hal böyle olunca Suriye'yle gerginliğin, İran tehdidinin, Ortadoğu'da yeniden düzenlenmenin, bölücü terörle ilgili faaliyetlerin, operasyonların yoğun olduğu bir ortamda bir siyasal krizi, iktidar partisinin çatlamasıyla yaratması Türkiye'ye büyük zarar verir. Çünkü istikrarı tekrar kurabilecek bir hükümet çıkartmak kısa dönemde mümkün gözükmüyor."

İşte, o haberi okuyabileceğiniz linkler:
KAYNAKLAR:

*http://www.cnnturk.com/2011/guncel/12/13/bahceli.akp.de.kaos.ulkeye.zarar.verir/640286.0/index.html

AKP'de

AKP

Bah

http://www.mynet.com/haber/politika/...verir-606526-1
http://www.kanalturk.com.tr/haber-de...ma-haberi.aspx

BAHÇELİ: "AMAN, AKP YÖNETİMİNDEKİ İSTİKRAR BOZULMASIN, ÜLKEDE KAOS OLUR.. BÖYLE İSTİKRARLI BİR HÜKÜMETİ BİR DAHA KURAMAYIZ.."


"Aman, AKP'deki istikrar bozulmasın, ülkede kaos olur. Bir daha böyle istikrarlı bir hükümet bulamayız ve kuramayız" diyerek AKP'nin değirmenine su taşıyan, destek veren Devlet Bahçeli'nin kendisidir.

"Türkiye’nin bu kadar iç ve dış sorunlarının arttığı bir dönemde, tek başına iktidar olmuş bir partinin kaosa girmesi o partiden ziyade Türkiye’ye zarar verir. Çünkü alternatif hükümetler kurulması bu Meclis yapısıyla mümkün görünmüyor..." diyen Bahçeli'den başkası değildir.


Yalan mı..?
Açıklamalar, herşey ortada değil mi..?

Önümüzdeki günlerde, MHP lideri Bahçeli, "Allah, Recep Tayyip Erdoğan'ı başımızdan hiç eksik etmesin" derse hiç şaşırmayalım.


Anladığımız ve gördüğümüz o ki, MHP 'nin başında Devlet Bahçeli, CHP'nin de başında Kemal Kılıçdaroğlu gibi yetersiz ve beceriksiz Genel Başkanlar olduğu sürece AKP hep iktidarda kalacaktır.
Devlet Bahçeli'nin beklentisi de bu yöndedir zaten..

Aman istikrar bozulmasın..
Aman, bu iktidara bir halel gelmesin..
Aman, Sayın Erdoğan'ın sağlığından bile kimse söz etmesin..
Niye..?
Haberimizi ve verdiğimiz linkleri iyi okursanız, bunun cevabını zaten Sayın Bahçeli'nin kendisi veriyor.


Çünkü, istikrar bozulur..
Çünkü, Ak Parti'nin alternatifi yok..
.............................


O zaman adama sormazlar mı ki...?
Sen ne işe yararsın ey Bahçeli..
Sen ne iş yaparsın...
Niye siyaset yapıyorsun..?
Madem ki, insanlara güven vermiyorsun..
Madem ki, iktidara talip değilsin..
Madem ki, alternatif çözüm önerileri ortaya koyamıyorsun.
AKP şöyle yaptı..
AKP böyle yaptı..
Hep şikayet, hep eleştiri..

Bu halk, bu insanlar seni taşımaya mecbur mu Sayın Bahçeli..?

Neyse,
Sayın Bahçeli'nin bu açıklamalarının perde arkasındaki gizli şifreler siyaset kulislerinde, daha çok konuşulacaktır..


MHP lideri Bahçeli'nin yada Kılıçdaroğlu'nun iktidara talip olmak gibi bir niyetleri olmadığı gibi, gayretleri de yok.


Ama, "GÖREV"lerini iyi yapıyorlar..
Sayelerinde, hem MHP, hem de CHP kontrol altında..

Hülasa, "Bizim Çocuklar" görevlerini iyi yapıyorlar..

Daha ne olsun..?
.......................................
***
Her şey apaçık ortada,MHP, AKP'nin payandasıdır.Ancak bu gidişle sırf MHP'nin yüzünden AKP tekrar iktidarda kalırsa ve bir sonraki seçime kadar ortada bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti kalırsa CHP dimdik yerinde durur fakak MHP diye bir parti kalmaz.

Alıntı:
Beşir Atalay: Tabanımız MHP ile Koalisyon Yapmamızı İstiyor

29 Haziran 2015 Pazartesi 18:34
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, koalisyon ile ilgili konuşarak "Tabanımız MHP ile koalisyon yapmamızı istiyor." dedi.

Vay vay vay Mübarek el Beşir sanki parti tabanına referandum yapmış,onların ne istediğini öğrenmiş gibi onları namına konuşuyor.
İşte tipik bir AKP zihniyeti,halkı millet olarak değil ümmet olarak görüyorlar,kendilerinden başka kimseye söz hakkı tanımıyorlar.
Ne diyelim AKP-MHP evliliği hayırlı olsun,bakalım çocukları nasıl olacak.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
fırsatı, yüzyılın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 23:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.