Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 25.06.15, 00:32   #1
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14667
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Exclamation Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Demokrasiyi benimsemiş, tüm insanların temel haklarına saygılı olmayı ilke haline getirmiş, laik, çağdaş bir insan, (yeterli gücü bulunca kendi çağdaş yaşamına, hatta hatta canına kastedecek) gerici düşüncelerin yayılma isteklerine, demokratik hak gözüyle bakıp, hoşgörü göstermeli midir?

Çok zor bir soru.
Öncelikle hoşgörü konusunda, Büyük Önderimiz Atatürk’ün bu konudaki görüşüne göz atmak gerek.


Görülüyor ki Atatürk; “Gericilere hoşgörü göstermek yüce bir terbiye göstergesi değil, bir milletin mutluluğuna, şerefine ve namusuna göz dikenlere hoşgörüdür ki, hiçbir zaman, hiçbir kişi buna izin veremez!” diyerek,milletin mutluluğuna göz dikenlere hoş görü gösterilmemesini öğütlemektedir.

Din kuralları kesin emirlerdir ve dini kurallarla yönetilen ülkelerde (İran, Afganistan, Suudi Arabistan,Somali vb) diğer insanların yaşamlarına da müdahale edilmekte, dini kurallara tüm herkesin uyması istenmektedir.Uymayanlar en şiddetli şekilde cezalandırılmaktadır.
Ülkemizin geçmiş tarihinde yapılmış gerici saldırıların (katliamların) yeni yetişen gençlerden saklanması sonucu gençler İslam’da hoş görü vardır, sanmakta,
Türkiye’de gittikçe artan dindar-kindar nesil yetiştirme faaliyetlerinin veya getirilebilecek dine dayalı bir yönetimin, diğer inançlara veya inançsızlara hoş görü göstereceğini ve baskı yapmayacağı, yanılgısına düşmekte ve Türkiye’de Arap ülkeleri gibi (dini kurallara uyma,çarşaf, peçe baskısı ve kırbaç cezası gibi) olmaz’’ sanmaktadırlar.


Oysa bu baskının olabileceğini, ramazan ayında (Konya, Urfa, Erzurum gibi) dinci kesimlerin çoğunlukta ve güçlü illerde,küçük ilçelerde veya mahallelerde (her kesin görebileceği şekilde) sigara veya her hangi bir içecek içerek oruç tutmadığının belli edilmesi veya mini etek, şort,askılı tişörtle dolaşılması durumunda, yapılacak sözlü ve fiili saldırılar, dindar kesimin ne kadar hoş görüsüz olabileceğinin göstergeleridir ve yurdumuzda geçmişte ve günümüzde bu tür binlerce saldırılar olmuş olmaktadır, bu tür gerici saldırılarda bir çok can kaybedilmiştir.

Hani ''Bizde olmaz!'' denilen dini ayaklanmalar ve katliamlar ,Osmanlı dönemin de de olmuş, aralıklarla Cumhuriyet döneminde de olmuştur.

31 MART VAKASI 1909: KAYNAK
Şeyh Sait İsyanı 1925: KAYNAK

Menemen olayı 1930: KAYNAK
Malatya Katliamı 1975:
KAYNAK
Maraş Katliamı 1978:
KAYNAK
Çorum Katliamı 1980:KAYNAK

Sivas katliamı 1993: KAYNAK
(Bu olaylar, bir şehrin yakılıp-yıkıldığı iç savaş provası gibi olaylardır, oruç tutmama veya açık kıyafet bahanesi ile binlerce saldırı olmayaa devam ettiği bilinmektedir.)

Katliamlarda görüldüğü gibi gerici gruplar’’Din elden gidiyor’’ feryadı atınca, Dini duyguları kışkırtılan (sözde) milliyetçi güruh ta , ‘’Allahüekber!’’ sesleriyle katliamlara katılmışlardır.

Dini kişi ve gruplarda hiçbir zaman hoş görü yoktur
. Çünkü dini inançlara hoş görü gösterilmesi laikliktir ki, dini gruplar laikliğe düşmandır.
Günümüzde de (çeşitli yollar kullanarak) kendileri gibi düşünmeyen, Atatürkçü, laik çağdaş yaşam taraftarlarına baskılar uygulamakta, onların yaşam tarzlarına ve tercihlerine yasaklar getirmektedirler.
Facebook, Twiter ve benzeri sitelere uygulanan yasaklar ve kapatmalar, yerli yabancı, kitap, film ve kliplere uygulanan sansürler, yetişkin bireylerin, ifade ve tercih özgürlüklerine yapılan ''gerici'' saldırılardan bazılarıdır.

***** yayınları engelleme bahanesi ile 5000 'e yakın site yasaklıdır. Bu sitelerin çoğunluğu soysal içerikli sitelerdir.. Üstelik ***** sitesi olsa dahi demokratik ülkelerde İnternet sansürü hoş gösterilemez.


Darbe yapacaklardı, iftiralarıyla özgürlükleri, hatta hayatları elinden alınan, Aydınlar, gazeteciler, subaylar kimlerdir? Darbe iddiaları inandırıcı değil, komiktir.

(Onların iftiralarına göre) Sayılamayacak kadar çok general ve üst rütbeli subay 2000 li yıllardan başlayarak günümüze kadar ,sayısı belli olamayacak kadar darbe planı yapmış. Darbe planı yapmaktan, bir türlü darbe yapmaya fırsatları olmamıştır.

Darbe iddialarıyla maskelenen, bu kişilerin tümünün, Atatürkçü ve Laik, bağımsız Türkiye taraftarı olmalarıdır.
Yani AKP görüşünün tersinde kişilerdir. Sizce AKP Hoş görü gösteriyor mu onlara? İstanbul’un Dünya’ca ünlü Sulukulesi’si neden dağıtıldı?
Beyoğlu’ndaki sokak meyhanelerinin masa sandalyeleri neden zabıtalarca toplanır durur?
Sigara yasağı üzerinde niçin ısrarla durulur? (Sigara yasağının asıl hedefi içkidir. Çünkü sigara (genellikle) içki ile birlikte içilir. Kapalı alanlarda sigara yasaklanınca, kapalı alanlarda içki içenlere ‘’sigara içme!’’ anlamı taşır. Hedef alınan topluca maç izlenen, bira içilen birahanelerdi ve hemen hemen tümünün kapanması sağlandı.
Kapalı alanda sigara-içki içemeyenler, açık alanlarda , taşıtlarında içmeye başladılar, fakat geçen yıllarda ,Afyon’da açık alanda içki içmekte yasaklandı. KAYNAK

21 yaşındakilere her türlü silah satımı serbestken, içki satışı niçin 24 yaşa çıkarılır? KAYNAK

Eğer bahane insan sağlığıysa, baz istasyonları zararsız mıdır ki, hatta bina tepesinde hatta minarelerin şerefelerinden kanser yaymaya devam ederken (dince sakıncası yok diye) ses çıkarılmaz.
Sonuç olarak; çağdaş yaşamlıların yaşam şekillerine ve tercihlerine baskılar yapılacağı, zorlamaları olacağı kesindir.

Bakmayın bazılarının, biz Arap ülkeleri gibi değiliz ‘’Bize bir şey olmaz.’’ Demelerine, Bizim milli sözümüzdür. ‘’Bize bir şey olmaz!’’
Emniyet kemeri takmayız, laf hazır ‘’Bize bir şey olmaz.’’
Kilitli kapı için çilingir çağırmaz, çocuğumuzu balkondan sarkıtırız,
açıkta satılan gıdaları tüketiriz, her türlü tehlikeyi hiçe sayarız, çünkü ‘’Bize bir şey olmaz.’’

Hatta bu huyumuzu belgelemek için (gizli kamera ile); 1990’lı yıllarda Uğur Dündar, bir bayanı gece kaldırımda müşteri beklermiş gibi koydu, yoldan geçen otomobiller hayat kadını sandıkları bayanın yanında durup, pazarlık ettikten sonra, bayan ‘’Okey ama ben AİDS’liyim!’’ dediğinde bile, erkeklerin hemen hepsi ‘’Olsun, fark etmez, Bize bir şey olmaz!.’’ demişlerdi.


Biz böyleyizdir, her türlü belanın başımıza geleceği %100 kesin olduğu halde bize bir şey olmaz sanırız.
Çağdaş yaşamak, özgür olmak istiyorsak , ‘’Bize bir şeyler olur Arkadaşlar!’’

Ama bu kadar iç ve dış destek varken ve bu destekle çağdaş yaşamın tüm kaleleri, Atatürk’ün eserlerine, Laikliğe acımasızca saldırılar yapılırken ‘’Bize bir şey olmaz.’’ Sanan sessiz çoğunluğun uyanmasından (onları uyandırmaktan) başka çıkar yolumuz yoktur.

Mediter

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.15, 00:38   #2
Uzman Üye

İklim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 11
Mesajlar: 2,115
Ettiği Teşekkür: 10051
Aldığı Teşekkür: 10736
Rep Derecesi : İklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardırİklim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Görülüyor ki Atatürk; “Gericilere hoşgörü göstermek yüce bir terbiye göstergesi değil, bir milletin mutluluğuna, şerefine ve namusuna göz dikenlere hoşgörüdür ki, hiçbir zaman, hiçbir kişi buna izin veremez!” diyerek,milletin mutluluğuna göz dikenlere hoş görü gösterilmemesini öğütlemektedir.Emeğinize,yüreğinize,düşünceleriniz e sağlık.
__________________
Bazen önemli olmamalı gidecek olan ya da gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden.
Nazım Hikmet Ran.
İklim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz İklim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.15, 00:40   #3
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,217
Ettiği Teşekkür: 32637
Aldığı Teşekkür: 31451
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Mükemmel bir yazı idi.

Kalemine,parmaklarına,klavyene sağlık.
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.15, 02:35   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1550
Mesajlar: 14,984
Ettiği Teşekkür: 61787
Aldığı Teşekkür: 52428
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Gericilik asla taviz verilmemesi gereken bir hastalıktır.

Bana kalırsa, gericiliği tasfiye etmek için her yol da mübahtır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.15, 02:39   #5
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,703
Ettiği Teşekkür: 15539
Aldığı Teşekkür: 22146
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Aristo , ya katılmamak elde değil ...

Teşekkürler Mediter ...
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.15, 23:45   #6
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14667
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İklim Mesajı göster
Görülüyor ki Atatürk; “Gericilere hoşgörü göstermek yüce bir terbiye göstergesi değil, bir milletin mutluluğuna, şerefine ve namusuna göz dikenlere hoşgörüdür ki, hiçbir zaman, hiçbir kişi buna izin veremez!” diyerek,milletin mutluluğuna göz dikenlere hoş görü gösterilmemesini öğütlemektedir.Emeğinize,yüreğinize,düşünceleriniz e sağlık.
Sevgili @İklim, Beğeniniz için ben teşekkür ederim.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Çengelli İğne Mesajı göster
Mükemmel bir yazı idi.
Kalemine,parmaklarına,klavyene sağlık.
Beğenin ve iltifatın için teşekkürler @Çengelli İğne

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Gericilik asla taviz verilmemesi gereken bir hastalıktır.
Bana kalırsa, gericiliği tasfiye etmek için her yol da mübahtır.
Sevgili @Aristo,
Bir çok konuda, aynı fikirde olduğumuz gibi, bu konuda da aynı fikirdeyiz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Suzim Mesajı göster
Aristo , ya katılmamak elde değil ...
Teşekkürler Mediter ...
Sevgili @Suzim,
Beğeniniz ve ilginiz için ben teşekkür ederim.

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.06.15, 11:29   #7
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 569
Mesajlar: 2,634
Ettiği Teşekkür: 21291
Aldığı Teşekkür: 11389
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Sn. Mediter,

Çok teşekkürler değerli yazı ve paylaşımlarınız için. Saniyen düşüncemi bir cümle ile ifade edeyim. Kanımca Gericilik=Yobazlık doğuştan kazanılmış bir insan hakkı değildir, hoş görülemez, görüldüğü yerde başının ezilmesi gerekir niçin? Anlayışıma göre Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milletinin içerdeki en büyük düşmanı, gericilik softalık, mollalık şeyhliktir. Gericilerin ve yobazların ülkemiz idaresine hakim oldukları dönemde ve son 13 yıldır yaşananları da göz ardı etmezsek, gericiliğin ve yobazlığın ülkemize neye mal olduğu sanırım daha iyi anlaşılır.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.06.15, 15:03   #8
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14667
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sn. Mediter,

Çok teşekkürler değerli yazı ve paylaşımlarınız için. Saniyen düşüncemi bir cümle ile ifade edeyim. Kanımca Gericilik=Yobazlık doğuştan kazanılmış bir insan hakkı değildir, hoş görülemez, görüldüğü yerde başının ezilmesi gerekir niçin? Anlayışıma göre Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milletinin içerdeki en büyük düşmanı, gericilik softalık, mollalık şeyhliktir. Gericilerin ve yobazların ülkemiz idaresine hakim oldukları dönemde ve son 13 yıldır yaşananları da göz ardı etmezsek, gericiliğin ve yobazlığın ülkemize neye mal olduğu sanırım daha iyi anlaşılır.
Beğeniniz için teşekkür ederim Mustafa Bey,

Ne yazık ki, gericiliğin ve yobazlığın ülkemize neye mal olduğu ve (gerici akım önlenemez ve laik sistem tekrar inşa edilemezse) yakın gelecekte nelere mal olacağını hala (çağdaş yaşamlı) bir çok vatandaşımız görememektedir.

Bence, Türkiye'yi yakın gelecekte bekleyen en büyük tehlike (laiklikten uzaklaştıkça);
DİNDAR ve KİNDAR yetiştirilen nesilin, kolkola verecekleri dinci örgütlerin, din devleti hevesleriyle (iç savaşa kadar gidebilecek) kanlı saldırılar, olaylar yapmalarıdır.
(Yine tahminime göre) Dinci örgütlerin saldırıları öncelikle , (Irak, Suriye' açık açık, Güneydoğu'da ise alttan alta çatıştığı) HDP ve PKK'ye karşı yapılacak ve böylece PKK (antipatisi) düşmanı olan (milliyetçi) kesimler de, (kendileri bile farkında olmadan) GERİCİ-YOBAZ saflara çekileceklerdir.
Çatışmalar zaman içinde batıya ve tüm yurda yayılacaktır.
Bunları tahmin edebilmek için falcı olmaya gerek yoktur.

Bu nedenle ülkemizin yakın geleceğinden kaygı duyuyorum.
Çünkü en büyük tehlike laik yapının zarar görmesiyken, koalisyon görüşmelerinde hiç bir parti tarafından dile getirilmemektedir.
Oysa, laik sistemin tekrar inşası, Özerklik, yolsuzluk, AKP'den ve Tayyip Erdoğan'dan hesap sorulması, Kaçak Saray gibi konuların tümünden daha acil ve önemlidir.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.08.15, 23:49   #9
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1550
Mesajlar: 14,984
Ettiği Teşekkür: 61787
Aldığı Teşekkür: 52428
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Beğeniniz için teşekkür ederim Mustafa Bey,Ne yazık ki, gericiliğin ve yobazlığın ülkemize neye mal olduğu ve (gerici akım önlenemez ve laik sistem tekrar inşa edilemezse) yakın gelecekte nelere mal olacağını hala (çağdaş yaşamlı) bir çok vatandaşımız görememektedir.

Bence, Türkiye'yi yakın gelecekte bekleyen en büyük tehlike (laiklikten uzaklaştıkça);
DİNDAR ve KİNDAR yetiştirilen nesilin, kolkola verecekleri dinci örgütlerin, din devleti hevesleriyle (iç savaşa kadar gidebilecek) kanlı saldırılar, olaylar yapmalarıdır.
(Yine tahminime göre) Dinci örgütlerin saldırıları öncelikle , (Irak, Suriye' açık açık, Güneydoğu'da ise alttan alta çatıştığı) HDP ve PKK'ye karşı yapılacak ve böylece PKK (antipatisi) düşmanı olan (milliyetçi) kesimler de, (kendileri bile farkında olmadan) GERİCİ-YOBAZ saflara çekileceklerdir.
Çatışmalar zaman içinde batıya ve tüm yurda yayılacaktır.
Bunları tahmin edebilmek için falcı olmaya gerek yoktur.

Bu nedenle ülkemizin yakın geleceğinden kaygı duyuyorum.
Çünkü en büyük tehlike laik yapının zarar görmesiyken, koalisyon görüşmelerinde hiç bir parti tarafından dile getirilmemektedir.
Oysa, laik sistemin tekrar inşası, Özerklik, yolsuzluk, AKP'den ve Tayyip Erdoğan'dan hesap sorulması, Kaçak

Saray gibi konuların tümünden daha acil ve önemlidir.
Yazıya katılıyorum ancak kırmızı ile işaretlediğim yerler bu işin bir yönünü öne çıkarıyor. Ancak bir diğer tehlikeli yön daha var.

O da, yobaz kasapların hemen sınırlarımızın dibinde kürtlerle girdikleri çatışmalar ve kürtlere karşı giriştikleri katliamlardır. IŞİD' in kürtlere saldırıları milliyetçileri yobazların yedeği haline getirirken senaryonun bir diğer yanı daha var gibime geliyor... Laik kesimlerde de yobazların saldırılarına maruz kalan kürt bölücülere karşı (kürtlere demiyorum) HDP' ye yedeklenme belirtileri görülüyor.

Yani ülkemizde bölücü kürt hareketleri ve yobaz teröre karşı toplumun değişik kesimlerinde suni empatiler yaratılıyor. Fotoşoplanarak (!) halka sunulan fotoğrafta kürtler ile müslümanlar karşı karşıya gibi gösteriliyor. bu suni durum milliyetçi ve muhafazakar kesimleri kürt düşmanlığı nedeniyle AKP politikalarına kanalize ederken bir diğer yandan da ilerici ve laik kesimlerin yobazlığa karşı düşmanlığı onları HDP' ye biraz daha yakınlaştırıyor. Dediğim gibi senaryosu CIA karargahlarında ve Pentagon' da yazılan oyun ülkemizdeki kutuplaştırmayı suni yöntemlerle daha da artırıyor. İki kutup hem kafa sayısı itibarıyla genişlerken, karşılıklı saflaşma da yeni bir muhtevaya bürünüyor.

Hem bölücü kürtlerin hem de yobaz yamyamların ABD piçleri oldukları düşünülürse, bu oyun boşuna oynanmıyor.

Halk IŞİD ve PKK üzerinden yeniden saflaştırılıyor. Amaç halkın daha geniş kesimlerini AKP' nin ve HDP/PKK' nin peşine takmak. Yani rezalete meşruiyet kazndırmak... Hem de halkı veba ile kolera arasında seçim yapmaya zorlayarak...

Netice itibarı ile, BOP denen pis proje, yobazlar ve bölücülerin figüranlığı ile ilerlemeye devam ediyor.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.08.15, 01:01   #10
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,365
Ettiği Teşekkür: 14189
Aldığı Teşekkür: 10136
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Biraz paronayaklık var (bendede var )

Mesala sigara yasağını çok doğru buluyorum. Bu yasak Almanyada hatta daha sıkı uygulanıyor. Son seyahatimde havaalanında sigara içmeyiniz diye türkçe anons yapıldığına şahit oldum
ve üzüldüm. Demekki en çok ihlali bizim millet yapıyor.

Her şeyi gericiliğe bağlamak doğru değil.

Tesbitlerinizin çoğuna katıldığımı söylemek isterim. Teşekkürler
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
demokratik, gericilik, gösterilmeli, hoşgörü, midir, mıdır


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 01:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.