Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 18.10.15, 12:24   #1
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 362
Mesajlar: 12,248
Ettiği Teşekkür: 135042
Aldığı Teşekkür: 45256
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Vee Ermeni Diasporasi Tokadı Yedi

Neden bunu sakliyayim´ki`.

Avrupanin kanina sizmis Ermeni Diasporasi, son olarak Parasal sorunu olan Ispanyollara, Ermeni Soykirimini tanimasi icin Tuvalet kiyadini önüne koydu.

Sayet Utanc verici kiyadi imzalamazsa, Avrupa Zentral Bankasindanda, para alamayacagi aciklanmisti.

Burada bir Yüzyil Ermeni Soykirimi ve Ermeni Hazinesini Türkiye caldi diye Dünyaya haykiran Bas Hirsizlar: Almanya, Fransa ve Ingiltere olmak üzerine, Utanclarini bakalim nasil sakliyabilecekler.

Nede olsa, bu Üc Devletin söylemesine göre, Türkler sadece Ermenileri Gebertmediler, Almanlarin Yahudilerde yaptiklari gibi, Altin dislerini bile agizlarindan kopartarak, böyle bir Ermeni Hazinesi toplandigini bile anlatmaya kalkmisti.

Nasil olduysa sadece, Ikinci dünya Savasinda Ingiltere su Hirsizlardan, Berlinde bulunan Hitlerin Mahzeninden, Ermeni Hazinesini Yürütebilmeleri.

Görüyorsunuz´ki, Bizim Hirsizlardanda büyük Hirsizlar varmis.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu ******** Strazburg'da AİHM Büyük Daire'de görülen “Ermeni soykırımı" temyiz davasını kazandı. Kararla "Ermeni soykırımını iddiaları"nı reddetmek suç olmaktan çıktı. Karar, Avrupa'da "Ermeni soykırımı iddiaları"nı kesin olarak tanıyan ülkelere darbe oldu.

Büyük Dairenin kararı İsviçre basınında geniş yer aldı. Gazete manşetlerinden duyurulan haberlerde konu ile ilgili yasa değişikliğinin İsviçre’nin gündeminde olduğu vurgusu dikkat çekti.
İşte İsviçre basınında yer alan haberlerin özetleri:

TAGES-ANZEİGER
Soykırım inkarcısı, Strazburg’da İsviçre’ye karşı zafer kazandı.Kararın büyük önemi var, çünkü nihai. İsviçre’de hakimler bu karara bağlı kalmak zorundalar, tüm Avrupa’da hakimler bu kararı göz ardı edemeyecekler. Strazburg hakimleri diyorlar ki, “Holokostu inkar eden otomatikman ırkçı nefret güdüyor. Öte yandan diyorlar ki “Ermeni Soykırımı”nı inkar eden illa nefret ekme amacını taşımış olmuyor.


STRAZBURG’TAN AZAR

Strazburg’taki hakimlere göre Doğu ********, Ermenilere karşı bir nefret söyleminde bulunmadı. Onun en sert eleştirileri emperyalistlere ve onların kötü niyetli temsilcilerine yönelikti. Hakimlere göre Ermenilerin insanlık onurunun incitilmiş olduğu ispatlanmamıştır. ******** kamuyu ilgilendiren bir konuyu işlemiştir.

AİHM 2003 yılında verdiği kararı onaylamış oldu. Hakimler o zaman, 1915 olaylarının “Ermeni Soykırımı” olup olmadığı konusunda uluslararası bir görüş birliğinin olmadığını ifade etmişlerdi. En son Büyük Daire kararında da AİHM bu konuda görüş birliğinin hala var olmadığını savunuyor.
AİHM kararının İsviçre hukuku üzerinde etkileri olacak. Doğu ******** zamanında İsviçre mahkemelerinin kendisi aleyhine verdiği hüküm konusunda temyize gidebilir.

Tages-Anzeiger
Yeşiller Partisi Milletvekili Ueli Leuenberger: İsviçre toplumu “Ermeni Soykırımı” konusunda kuşku duymaya başlarsa, bu bir felaket olur.
Adalet Bakanlığı AİHM kararının hukuki sonuçları olacağından emin. Öncelikle AİHM kararını etraflıca inceleyecekler.


NEUE ZÜRCHER ZEİTUNG
********, kararı “tarihi” olarak tanımladı. İsviçre-Ermenistan (GSA) Toplumu karar sonrasında dehşete düşmüş ve şoka uğramış durumda.


Neue Zürcher Zeitung
DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜYLE DAYANIŞMA

İsviçre AİHM’de ağır bir yenilgi aldı. Karar bazı temel soruları ortaya attı: Devlet yurttaşlarına resmi bir tarih yazımına bağlı kalma konusunda zorunluluk getirebilir mi? Düşünce özgürlüğü hükümet makamlarının direktifleri karşısında ne dereceye kadar etkili olacak?

İsviçre katı bir çizgi izliyor. Özgür bir topluma böyle bir tasmanın yakışmadığı aşikar. Haklı olarak AİHM düşünce özgürlüğüne ağırlık tanıyor. Demokratik bir toplum bu gibi tartışmalara izin vermeli. Açık tartışmalara ihtiyaç var. Burada da yurttaşların muhakeme gücüne güvenmek lazım. Kamusal barış için ceza hakimlerine muhtaç değiliz.

Neue Zürcher Zeitung
GEREKSİZ CEZALANDIRMA STRAZBURG, SOYKIRIM İNKARCISINA YÖNELİK TAVRI KINIYOR

******** kamuyu ilgilendiren bir meseleyi ele aldı ve bunu yaparken şiddete ve nefrete başvurmadı. AİHM, ******** davası ile holokostu inkar konusunun birbiriyle kesinlikle karıştırılmaması gerektiğini düşünüyorlar.
130 sayfalık AİHM kararının İsviçre hukuku üzerinde oluşacak etkilerini şu anda Adalet Bakanlığı inceliyor. İsviçre mahkemelerinin bu konuyu yeniden ele alma ihtimalleri yüksek: ********’in temyiz hakkı oluştu ve ******** İsviçre mahkemelerinin kendisini cezalandıran kararlarını iptalini talep edebilir.

ERMENİLER “DEHŞETE DÜŞMÜŞ VE ŞOKA UĞRAMIŞ” DURUMDA

İsviçre-Ermenistan (GSA) Toplumu Onursal Başkanı Sarkis Shahinian: Doğu ******** “düşünce özgürlüğü kahramanı” haline geldi. İsviçre-Ermenistan Parlemento grubunda ise büyük hayal kırıklığı hakim. Yeşiller Partisi Milletvekili Ueli Leuenberger’in korkusu İsviçre toplumunun bir bölümünün bundan böyle “Ermeni Soykırımı”nın hiç gerçekleşmediğine inanacak olması.

Neue Zürcher Zeitung

YASAL DEĞİŞİKLİK İÇİN BAKANLIK İNCELEMESİ

Bakanlık AİHM kararını etraflıca inceleyecek. Çıkan sonuçlara göre “ırkçılıkla mücadele yasası”nda bir düzenlemeye veya hatta bir yasa değişikliğine gidilebilir. İsviçre en geç 6 ay içerisinde AİHM kararını nasıl uygulamaya koyacağını Avrupa Konseyi’nin Bakanlar Komitesi’ne rapor vermek zorunda. Yol açılan hasarların giderilmesi için ve yeniden benzer hasarlara neden olmamak için İsviçre’nin ne gibi tedbirler aldığını bu rapor göstermek zorunda.
İsviçre en azından alacağı tedbirleri içeren bir yol haritası ortaya koymak zorunda.

TAGBLATT
“Irkçılıkla Mücadele Yasası”nda değişiklik gerektirecek karar.

TagblattİSVİÇRE İÇİN ACI HABER : SOYKIRIM İNKARINA AKLAMA

Bakanlık “Irkçılıkla Mücadele Yasası”nı inceliyor. Yasada yer alan “Soykırımı ve insanlığa karşı diğer suçları inkar” ifadesinin değiştirilmesi düşünülebilir. Zaten başlangıçta federal hükümet yasayı “holokost ve gaz odaları”yla sınırlamak istemişti.

AARGAUER ZEİTUNG“IRKÇILIKLA MÜCADELE YASASI” MUHTEMELEN DEĞİŞECEK

SVP’nin liderlerinden, Eski Adalet Bakanı Christoph Blocher görevdeyken yasayı gevşetmek istiyordu. Şimdi AİHM hakimleri Blocher’e hak vermiş oldu.

Odatv.com
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++


Alıntı:
İSVİÇRE İÇİN ACI HABER : SOYKIRIM İNKARINA AKLAMA


Burada birde Isvicre acisindan tabiki bakabilmek gerek!.

Ikinci Dünya Savasinda, Nazilerin Yahudilerin Agzindan söktükleri disleri bile eritip, Naziler icin saklamis ülke, öbür taraftanda Ermeni Haziseni Ingilizlere kaptirmis Almanyayla tabiki Isbirliginde bulunmus olacak.

Nede olsa, Bir Yüzyildan beri, Yalanlarla Beslenmis!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.15, 23:09   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 362
Mesajlar: 12,248
Ettiği Teşekkür: 135042
Aldığı Teşekkür: 45256
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Vee Ermeni Diasporasi Tokadı Yedi
AİHM’nin ‘soykırım’ kararından sonra ilk başvuru yapıldıVatan Partisi Avrupa Temsilciliği, AİHM zaferinin ardından Alman Meclisi’nin 2005’ta aldığı ‘Ermeni Katliamı’ kararını geri alması istemiyle resmi başvuruda bulundu.
Erdem Güneş / Berlin


Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) ********-İsviçre davasında ********’i haklı bulan kararından sonra harekete geçen Vatan Partisi Avrupa Temsilciliği, 2005’te Alman Meclisi’nin aldığı “Dönemin Osmanlı Hükümeti’nin planlı, organize eylemleri sonucu Anadolu’daki Ermeni nüfusun tamamına yakınının imha edildiği” yönündeki kararın geri alınması için resmi başvuruda bulundu.


Başvuru sonrası Alman Meclisi önünde yapılan basın açıklamasında, AİHM’nin ******** kararı sonrası, sözde soykırımı tanıyan 30’a yakın parlamentonun kararlarının geri alınması için Almanya’dan ilk adımı atması istendi. Kararın geri alınması için hazırlanan 2 sayfalık dilekçe, Alman Meclisi Dilekçe Komisyonu, Meclis Başkanlığı, Almanya Başbakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, partilerin genel başkanlarına ve grup başkanlarına verildi.


Alman Meclisi önünde Türkçe, Almanca ve İngilizce açıklama yapan Vatan Partisi Avrupa Temsilcisi Beyhan Yıldırım, “Soykırım bir suç tanımıdır. Herhangi bir mahkeme kararı olmadan, ‘soykırım oldu’ ifadelerini kullanmak parlamentoların, milletvekillerinin görevi değildir” dedi.


Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti: “Parlamentolar mahkeme, vekiller hâkim değillerdir. Almanya, 2005 kararını mutlaka gözden geçirmeli, geri almalıdır. Soykırım bir suç tanımıdır. 1948 BM Soykırım Sözleşmesi geri doğru işlemez. Lahey Adalet Divanı’nın Sırbistan-Hırvatistan Savaşı ile ilgili aldığı karar ortada. Tehcir soykırım icin yeterli bir sebep degildir, imha kastı olması gerekiyor. Alman Meclisi 2005 kararında asılsız iddiaları dolaylı olarak kabul etmiştir.”


“Başvurumuz Türk-Ermeni dostluğuna hizmet ediyor. Parlamentoların aldığı soykırım kararı hukuka aykırı olduğu gibi, ülkeler arası dostluğa da hizmet etmiyor. Ermeni meselesi, Türkiye ile Ermenistan, Türkler ile Ermeniler arasında bir sorun değildir. Türkiyemizi parçalamayı, mahvetmeyi amaçlayan emperyalizm ile Türkiye arasında bir sorundur.”


Alman Meclisi Bundestag, 15.06.2005 tarihli kararında, “Dönemin Osmanlı Hükümeti’nin planlı, organize eylemleri sonucu Anadolu’daki Ermeni nüfusun tamamına yakınının imha edildiğini” iddia ederek asılsız iddiaları dolaylı olarak kabul etmişti. Kararın gerekçesinde, “Birçok bağımsız tarihçi ve parlamento, uluslararası kuruluş Ermenilerin imha edilmesini soykırım olarak tanımaktadır” ifadesine yer verilmişti. Almanya’da başta NRW eyaleti olmak üzere ders kitaplarında, “Türkler, Ermenilere soykırım yaptılar” denilmesi Alman Meclisi’nin 2005 kararına dayanıyor.

‘100. YIL’DA KARAR ALAMAMIŞTI

Alman Meclisi Bundestag, asılsız iddiaların 100. yılı nedeniyle 24 Nisan 2015’te gerçekleştirdiği özel oturumda karar alamamıştı. Vatan Partisi Avrupa Temsilciliği, Almanya’daki 630 milletvekilinin tamamına 2 sayfalık mektup göndererk, AİHM’de görülen ********-İsviçre Davası’nı görmezden gelinemeyeceğini vurgulamştı. Bundestag’da temsil edilen partiler, 24 Nisan’da yaptıkları açıklamada, önce kararın yaz aylarına ertelendiği açıkladılar. AİHM 15 Ekim 2015 Büyük Daire kararından sonra ise, Alman Meclisi’nin asılsız iddiaları resmen tanımasını süresiz olarak ertelendiği açıklamıştı.


************************************************** *********

Devamli gezdigim Alman Forum´unda, Ermeni soykirimi yok diye daha evvelde birseyler yazdigim icin, yeniden Almanlarin Kanayan Yarasina Tuzu bastim.

Tabiki biraz daha bekledikten sonra, Change.org´tada Alman Parlamenterlere karsi Kampanya baslatmayi düsünüyorum.
Bunu gerceklestirdinen, özellikle buradada Link´ini paylasmayi düsünüyorum.

Burada Özellikle sorgulamak istedigimde, nasil su Hirsiz Almanlarin, Ermeni Hazinesini Almanyaya getirebildiklerini!.

Nede olsa, hemen hemen bir Yüzyil, Türklerin Ermeni Soykirimi yaptigini savunup, Ermeni Hazinesinide Türklerin Caldigini hep yaymisti bu Hirsizlar!.

__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
diasporasi, ermeni, tokadi, yedi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 11:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.