Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 27.10.15, 14:00   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,757
Ettiği Teşekkür: 166104
Aldığı Teşekkür: 181370
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Bir Norveç atasözü der ki "Eğer zorda kalırsan, içinden çıkılmayacak durumdaysan Atatürk gibi düşün.
Ülkemizin durumunu düşününce gerçekten Atatürk gibi düşünmek fikrinin zamanının geldiğini ve gelip geçtiğini bile söyleyebilirim. Bakmayın siz Akplilerin bu ülkenin durumunun iyi olduğu yalanlarına. Sadece insanları kandırıyorlar. Gün geçtikçe ülkemiz bir Ortadoğu ülkesine dönüyor, döndü de. Kimse kimseyi aldatmasın. Gerçekleri net bir şekilde ortaya koymakta yarar var. Ülkenin her yerini canlı bombalarla donattılar. Çarşaflı kadınlara bile yaklaşamaz olduk. Korkar olduk acaba canlı bomba mı diye.

7 Haziran seçimlerinden bu yana tam 721 canımız gitmiş. Ne uğruna, kimin uğruna? Bir diktatörün başkanlık hevesi için. Daha kaç can kaybedeceğiz bir diktatör için. Yazık değil mi bu insanlara , kimsin nesin sen? Ne hakkın var buna? Ülkeyi ne hale getirdiğinin farkında değil misin? Yoksa bunu kasıtlı mı yapıyorsun ? Ülkeyi iç savaşa getirdiğinin farkında değil misin? Bu savaşı kazanacağını mı düşünüyorsun? Ne farkın var Kaddafi’den, Saddam'dan onların sonunu hiç mi düşünmessin? Bu kadar mı öngörüden yoksunsun?

Ya partiler onların hiç mi sorumluluğu yok ülkenin bu hale gelmesinde? Akp'nin bu hale gelmesinde ;muhalefetin hiç mi suçu yok? İçlerinde biraz vatan bilinci olsa ülke bu hale gelir mi? Asla...

O yüzden ben diyorum ki hepimiz Mustafa Kemal olmalıyız. Yoksa ülke olarak , bu gemide hepimiz batacağız. Bizi hiç kimse kurtaramaz. Sorun artık parti meselesini de aştı. Umarım 1 Kasım seçimlerinde yanılmış olurum. Ama görev biz Kemalistlere düşüyor. Nasıl bu ülkeyi 1919'da Samsun'a çıkıp kurtardı isek, ülkeyi bu işgalcilerden temizlemek gerekiyor.

Çözüm yolu ise tek Atatürk gibi düşünmek ve O'nun yolunda gitmek. Ülke olarak sorunlarımızın temelinde bu yok mu? O'nun yolundan çıktığımız için bu halde değil miyiz? 1938'de Atatürk öldükten sonra izlenen politikalar buna sebep değil mi? O'nun ilkelerinden, O'nun devrimlerinden verilen tavizler adım adım ülkeyi bu hale getirmedi mi? Kendine Atatürkçüyüm diyenler Atatürk'ü sömürenler, O'nun yolundan sapanlar yüzünden ülke bu hale gelmedi mi? Ya ordu? Onun hiç mi suçu yok? Neden bu ülkede Kemalizmi ya da Atatürkçülüğü kurumsal hale getirmediler? Darbe yapa yapa ülkeyi bitirdiler? Ne oldu acaba darbe yaptılarda?


Olan hep bu ülkenin vatanseverlerine oldu. Acaba Atatürk olsa bu askerleri ne yapardı? Kendilerine nasıl Atatürkçü diyebiliyorlar? Asla demesinler değillerde. Kenan Evren mi Atatürkçü? Ya da daha önce darbe yapanlar mı? Bu ülkeye en büyük zararı verdiler. Yüzbinlerce genç yok oldu gitti? Ülkenin aydınlık insanları gelecekleri darbeciler yüzünden yok olup gittiler. Ülkenin geleceğini mahvettiler.

Sağa, siyasal islamcılığa yol verdiler. Türk -İslam sentezcileri,Bopçuları iktidara taşıdılar. İrticayı yok edeceğiz deyip ılımlı islamcıları devlette kadrolaştırdılar. Ülkenin en stratejik noktalarına siyasal islamcıları yerleştirdiler. Adım adım bu ülke Ortadoğu ülkesi oldu. Siyasilerin ve ordunun bu olanlarda hiç mi sorumluluğu yok? Birazcık bunları da sorgulamamız gerekmiyor mu?

Sorgulamadığımız için bu halde değil miyiz? Köy enstitüleri gibi Cumhuriyetin aydınlık projesi, Kemalizmin en önemli projesi olan bir yol acaba kaç kişi tarafından bilinir İsmet İnönü'nün ya da Chp'nin içindeki ağababaların kapatmak istediğini? Çünkü sorgulamayız. Bİze sunulanları olduğu gibi kabul ederiz. Kabul etmeyelim bize sunulanları.

Okuyalım, araştıralım. Atatürk'e ancak bu şekilde layık olabiliriz. İnanıyorum ki Atatürk gibi düşünsek bunları asla kabul etmeyiz. Atatürk bu ülkeyi kurtarırken yokluklar içinde nerede ise sıfırdan bu ülkeyi yarattı. Çünkü O asla yoklukları bahane etmedi. Bunların arkasına sığınmadı. Biz ise önümüzde bütün imkanlar olmasına rağmen başaramıyoruz neden acaba?

Bu ülkenin aydınlık insanları, ordusu, aydını bilinçli kesimi maalesef başarılı olamıyor? 92 yıllık Laik Cumhuriyetin devrimleri, ilkeleri 13 yılda Akp gibi dinci, faşist bir hükümet tarafından yok ediliyor.


Hatırlatmak isterim sizlere Atatürk'ün Bursa nutkunu.

"Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, ‘Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.’ demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, ‘Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir.’ diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, ‘Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.’ diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, ‘Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.’

İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!”

Atatürk'ün anladığı ve istediği gençlik budur. Ailemiz vardır,çocuğumuz vardır demeyeceğiz. Yok olan bir ülkede ne aile kalır, ne de çocuk. Vatansız bir ülkede çocuğumuzu yaşatmaktansa hiç yaşatmayalım daha iyi. Yazık değil mi bu çocuklara? İleride bize hesap sormazlar mı? Ne yaptınız siz bu ülkeye, ne hale getirdiniz demezler mi? Ülkemizi bu halde mi teslim edeceğiz çocuklarımıza.

Yapacağımız o kadar çok şey var ki. Sadece çevremizdeki insanları bilinçlendirip, aydınlatmak onlara doğru yolu göstermek çok büyük fayda sağlayacaktır. İnsanlara Akp'nin bu ülkeye getirdiği noktayı göstermek aydınlatmak ve bilinçlendirmek. Kimseye kızmadan ,kavga etmeden sabırla anlatmalıyız. İnanıyorum ki bu ülkede bunları anlayacak çok insan vardır.

"Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla yorulmazlar." Atatürk'ün bu sözünü unutmayın ,yılmadan ,korkmadan mücadele edin. Akp gibi faşist,dinci zihniyetli partilerden ancak böyle kurtuluruz. Yoksa güzel ülkemizi, bir Arap ülkesi olmasından kurtaramayız. Çare bizde,çare Atatürk gibi düşünmekte.

Çare Kemalizmde.

Kaynak: İsmail YILDIRIM
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.10.15, 14:25   #2
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33015
Aldığı Teşekkür: 32076
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi DüşünmekBu yazıyı yobazlar okusalar ne olur ki.

Ne kadar güzel bir yazı ben inanıyorum Atatürk gibi düşünen bu ülkede o kadar çok ki.

Bir silkinin artık.

Ya herro ya merro deme zamanı.

Bunlara 1 Kasımda haddini bildirin.

Çoluk çocuğunun geleceğini garanti altına almak her anne babanın görevi ancak Türk Halkı'nın cebinden çalarak değil.

Ey Türk Gençliğii,
Ey Türk Halkı,
Ey Türkiye'yi sevenler...

1 Kasım'da bu yobazlara haddini bildirin.

Geç kalmış sayılmazsınız..

Saltanatlığa son verinnnnnnnn
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.10.15, 14:28   #3
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6010
Mesajlar: 25,869
Ettiği Teşekkür: 100791
Aldığı Teşekkür: 141694
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek


''Bir Norveç atasözü der ki "Eğer zorda kalırsan, içinden çıkılmayacak durumdaysan Atatürk gibi düşün.''


Atatürk'ün değerini, aydın düşünür biri olduğunu başka ülkeler biliyor da, ne yazık ki bizim içimizdekiler, ortadan adını ve bıraktığı eserleri yok etmeye çalışıyorlar.

Geçmişten günümüze kadar, ''Atatürkçüyüm'' deyip aslı başka olan devlet adamlarının ülkemize yararı değil, hep zararı olmuştur.

Güzel bir yazı. Teşekkürler ReaL.


__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.10.15, 20:43   #4
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1402
Mesajlar: 8,140
Ettiği Teşekkür: 49500
Aldığı Teşekkür: 30489
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Teşekkürler. @ReaL
__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.10.15, 20:57   #5
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,397
Ettiği Teşekkür: 85351
Aldığı Teşekkür: 82865
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Tek kurtuluş yolunu herkes bliyor ama çıkarlar tatlı geldiği için üç maymun olunuyor.
__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve sıçtığı bok olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.10.15, 21:01   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1172
Mesajlar: 12,189
Ettiği Teşekkür: 51028
Aldığı Teşekkür: 44475
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Şimdi bir noktaya parmak basmakta fayda var.

Atatürk 57 yaşında öldü. Şayet 10-15 sene daha yaşasaydı, biz bugün Atatürk' ün düşüncelerini onun icraatlerine bakarak çok daha farklı algılayacaktık.

Bu bir gerçektir. Atatürk' ün ömrü maalesef asıl hedeflerinden biri olan feodal yapı ve feodal kültürü tasfiye etmeye yetmediği gibi din bezirfanlarını ve onların o güya felsefelerini yok etmeye de yetmedi.

Atatürk' ün düşüncelerini yaşamında söyledikleri ve yaptıklarıyla sınırlamamak gerekir.

Ve en önemlisi de Atatürkçü olmak onun vizyonunu kavrayabilmektir.

Atatürk yaptıklarından ve söylediklerinden çok daha ileri bir liderdi.

Ancak Osmanlı' dan miras aldığı o geri, cahil ve dinle afyonlanmış toplumun gelişim seviyesinin çok çok öününde ama ona yine de bir şekilde uygun davrandı.

Kemalizm aslında Atatürk' ün Türkiye hakkında sahip olduğu vizyonu ve asıl hedeflerini görebilmek ve o yönde mücadele edebilmektir.

Kemalizmi Atatürk' ün yaşarken yaptığı icraatler ve dışa yansıttığı fikirlerle sınırlamak aslında gericiliktir.

Kemalizm asla bitmeyecek bir devrimdir!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.10.15, 21:15   #7
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Kemalizm aslında Atatürk' ün Türkiye hakkında sahip olduğu vizyonu ve asıl hedeflerini görebilmek ve o yönde mücadele edebilmektir.

Kemalizmi Atatürk' ün yaşarken yaptığı icraatler ve dışa yansıttığı fikirlerle sınırlamak aslında gericiliktir.

Kemalizm asla bitmeyecek bir devrimdir!
Yüreğine sağlık @Aristo,

Bazıları, Atatürk'ün yaşadığı zaman ve şartlarda, taraftar toplamak veya (yaptığı veya yapacağı devrimlere karşı) tepki oluşmasını önlemek adına bir çok söz söylemiştir.
Atatürk'ü anlayabilmek için, Atatürk'ün, yaşamına ve devrimlerinin yönüne bakmak gerekir.

Dikkatlice incelernir ve özümsenirse görülecektir ki,

Atatürkçülük durağan değil, daima ileriye, iyiye, güzele ,bağımsızlığa ve özgürlüğe doğru süreklilik isteyen bir devrimdir.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.10.15, 01:14   #8
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,724
Ettiği Teşekkür: 15569
Aldığı Teşekkür: 21919
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Herkes okusun bu yazıyı da kendine gelsin .

Seninde emeklerine sağlık @ReaL

Arkadaşlar yorumlarınız çok güzel yüreklerinize sağlık


__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.10.15, 23:40   #9
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Sn. Aristo,

Size katılıyorum. Atatürk bir çok öngörüsünü, yapmak istediklerinin bir bölümünü maalesef hayata geçirememiş, Türkiye 1938 yılı itibarı Atatürk sağlığında Cumhuriyet ve ilkeleri için ne kadar mazarrat adam varsa iç düşmanlarımız olarak varlıklarını sürdürmüş, şecere olarak torunları düşmanlık tohumlarını eke eke günümüze kadar gelmişlerdir.

Sn. Mediter,

Size de yürekten katılıyorum. Atatürk Cumhuriyeti ilkelerinden bir tanesi de devrimciliktir. Devrimcilik sitatik değil dinamiktir. Cumhuriyetin özüne ve kazanımlarına zarar vermeden muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için yapılacakların tümü, devrimcilik olarak addedilmelidir.

Sn. Real'a sn. paylaşımcılara, yorumları ile renk katan arkadaşlara teşekkürler..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.10.15, 00:11   #10
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Tek Kurtuluş Yolu; Atatürk Gibi Düşünmek

Atatürk'ün düsünceleri cogu sakal ve cübbe arkasina saklananlari rahatsiz ettigi icin. Atatürk'e ait ne varsa yok etmek istiyorlar ki torunlari geldiginde dede siz ne diye dünyanin bile benimsediklerini sormasinlar diye
"Eskiden yedikleri hurmalar tirmalamasin diye". Ellerinize saglik ReaL ve diger arkadaslar..
Mobil Sürüm ile Gönderildi
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atatürk, düşünmek, gibi, kurtuluş, yolu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.