Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.01.16, 12:53   #1
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Atatürk Devrimleri Saldırı Altında.


Laik Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk devrimleri saldırı altında.

Atatürk Kuvayi milliye ruhu ve cumhuriyet devrimlerinin ismidir. Cumhuriyetin temel taşıdır. Bir fikrin ideolojinin kaynağıdır. Atatürk saltanatın ve hilafetin kaldırılmasıdır. Atatürk Cumhuriyet'in ilanıdır. Atatürk şapka devrimidir, medeni kanundur, harf devrimidir.

Zekânın, zihnin ve aklın görevini yapamaması sonucu meydana gelen hastalığa yakalanan kimse,dokuların özelliğini kaybetmesi sonucu bu hastalar bazen deli, bazen akıllı gibi hareket ederler,yaşlılıkta bunaklık olabilir, bu herkes tarafından mazur görülür bunların hiç kimseye bir zararı olmaz,ancak genç yaşta bunayıp,zekasını ve aklını yitirenler toplum içerisinde tehlikeli oldukları için tımarhaneye kapatılırlar.Ne yazık ki Devleti idare eden deliler her gün karşımızda,sağımızda,solumuzda bize dillerini çıkartarak ve ellerindeki sopalarını göstererek dolaşıyorlar fakat kimse onlara dokunamıyor,dokunulmazlıkları var,millet “beladan” kaçmayı yiğitlik" olarak görüyor.

Deniz feneri davasının sanıklarının Başbakan ve hükümetle olan yakınlıkları ve yakın ilişkileri,
Yandaş medyanın bu konuda gösterdiği refleks,
Adalet bakanlığı ve HSYK nın davanın savcılarına iftira atacak kadar gözlerini karartmaları,
Almanyada kesinleşmiş bir yargı kararı olmasına ve sanıkların itirafına rağmen hükümetin ve yandaşlarının Alman savcı ve yargıçlarını başka amaçla bu kuruluş ve kişileri suçladıkları iddiasında bulunmaları,
Sanıkların açıkça hükümet tarafından kollanmaları korunmaları,
Sanıkların kendilerinin korunmaması halinde açıklamada bulunacakları tehdidi taşıyan açıklama söylentilerinin yoğunluğu, göstermektedir ki bu davanın konusu sanılandan çok daha geniş çevreleri içine alan organize bir iştir. Ayrıca davanın uzanabileceği kişilerin sıradan kimseler olmadığı siyaseten çok önemli kişilerinde bu organize şebekenin bir parçası olduğu kanaatini oluşturmaktadır.
Yolsuzluk olaylarının üzerini örtmek için 18 Aralıktan beri ona buna çamur atarak paralel, eşkenar, üçgen dönme dolap ne varsa hain ilan eden bir zihniyetin kendisini aklamak için gösterdiği adrese dikkat edin;
Halkın oyları ile seçilmek o kişiye mutlak meşruiyet vermez, halkı bölmek,parçalamak,esir etmek,vatana,millete ihanet etmek,hırsızlıkla,yolsuzlukla ailesini,akrabalarını,yandaşlarını zengin etmek hakkını vermez.
Bir ülkede bağımsız yargı kararları hükümetin atadığı atanmış insanlar tarafından uygulanmıyorsa, adalete ve yargıya hodri meydan çekiliyorsa, Meydanlarda hak aramaya çıkanlar terörist ilan ediliyorsa, tencere tava çalanlar ihbar edilip Komşularımızla düşman kılınmak isteniyorsa.

O Ülkede demokrasiden söz edilemez.

Konfüçyüs,"adalet kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan herşey onun etrafında döner."demiştir
Bu gün AKP bunu tersine çevirmiş,AKP kutup yıldızı gibi olmuş,geri kalan herşey onun etrafında döner olmuştur.

Bir ülkenin başkanı ülkesinin kurucusunu terörist ile eş tutyorsa, meşru bir başkan değildir.

Hüsnü Mübarek %87 ile Devlet Başkanı seçilmişti. Kaddafi, Esad, Saddam hepsiaynı, Er.doğan Demokrasi amaç değil araçtır diyerek geldiği noktayı kendisi anlatmıştır. Aziz Nesinin dediği gibi bu ülkenin %60'ı aptal mı acaba ?

AKP'nin büyük kurnazlığı, Millete saygı duymakla cehalete saygı duymayı aynı anlamda kullanmasıdır. Böylece cahillerin aşağılık kompleksini önemli ölçüde manüple etmiş oldu. ''MİLLETE YUKARDAN BAKIYORSUNUZ'' suçlamalarının temelinde millete saygı değil cahillerin gönlünü ve oylarını almak var. Cahillerin küstahlaşması hükümetin bu kesimi pohpohlaması ve adam yerine koyuyormuş gibi davranması neticesinde oluşmuştur. AKP ye göre Avukatlar, hakimler, öğretmenler, akademisyenler, subaylar, doktorlar velhasıl meslek sahibi eğitimli olanlar milletten değil sadece cahil, işsiz, güçsüz, mesleksiz olanlar milletten sayılıyor ve diğer herkes bunlara saygı duymak zorunda. AKP bu politikasının karşılığını görmüş ve memlekette nekadar cahil varsa hepsinin oyunu almayı başarmıştır. Cahillerde gizli bile olsa bir okumuş düşmanlığı aşağılık komplekslerinin gereği olarak vardır. AKP bu kompleksi oya dönüştürmeyi becermiş cahili bol memlekette de bu oylar onun iktidar olmasına yetmiştir.

AKP nin 11 yıldır tek parti olarak iktidar olmasının ardında maalesef bizim halkımızın büyük bir çoğunluğunun cahil,şuursuz, adam sendeci ve egoist olmasının büyük payı var.Başka bir ülkede böyle bir parti değil tek başına,herhangi bir muhalefet oluşumunun içinde bile kendisine yer bulamaz.Diğer müslüman ülkeler hariç.Halkın dini duygularını istismar ederek,kendisine oy vermeyenleri düşman görerek,yalanlarla,talanla,vurgunla milyarderler yaratarak nereye kadar gidebilirsiniz?Gitseniz gitseniz bizim gibi ülkelerde gidersiniz.Sayın Kılıçdaroğlu nun dediği gibi ''BEN SİYASETE YIRTIK AYAKKABIYLA GİRDİM'' diyen ve şu an dünyanın en zengin başbakanlarından biri olan bir parti lideri ancak bizim ülkemizdeki gibi bir millet sayesinde iktidar olabilir.Göreceksiniz önümüzdeki seçimlerde de büyük bir mucize olmazsa yine iktidarı alacaklar.Çünkü insan portföyümüz bu,bu tür bir halktan çok fazla şeyler beklememek lazım.Boşuna dememişler ''İNSANLAR LAYIK OLDUKLARI ŞEKİLDE YÖNETİLİRLER ''diye.Bu millet maalesef böylesine müstehak.Haa arada bunu hak etmeyenler yok mu,elbette var ama o kadar azınlıktalar ki,yapacak bir şey yok.Bu millet kirlendi,
Son seçimlerde gördük ki bu kişiler ve belki daha fazlası bu ülkenin %50'sini oluşturuyor. bu dünyada her zaman iyiler kazanmaz. Bazen kötüler kazanır ve yaptığı kötülükler yanına kar kalır. Geçmişte oldu ve korkarım ki yine olacaktır.

İslam ülkeleri içerisinde insani gelişmişlik düzeyi itibarıyla ilk 75 ülke içerisine giren bir tek ülke yok. İlk yüze giren ise iki tane. Son sıraların kahir çoğunluğu ise İslam ülkeleri tarafından oluşturuluyor.
İnsanlığa umut, medeniyet, refah, adalet, ilim ve saadet vaat eden İslamiyet bunların ancak tam tersini gerçekleştirdi.
Neredeyse bütün islam ülkelerinde Müslümanlar birbirini boğazlıyorlar Allah adına yaptıklarını söyledikleri cihatta yine Müslüman öldürüp kalbini yiyebiliyorlar, Allahuekber diyerek insanların boğazını kesip, tekbir getirerek çoluk çocuk demeden bombalayabiliyorlar.
Hiç biri demokrasi ile yönetilmiyor hepsi emirler, krallar, şeyhler, diktatörler ülkesi.
Kadınların yaşama hakkı yok ancak kocasının veya ailedeki bireylerin hizmetinde olduğu kadar kendisinden söz ediliyor ve muhatap alınıyor, bütün muhataplık ilişkisi emir kipinde cümlelerden oluşuyor. Kimisinde yanında erkek olmadan sokağa çıkamıyor, kiminde araba kullanamıyor, kiminde pazardan muz alamıyor. Kendi kişiliğini ifade edebileceği giysi kendine yasak dışardan baktığınızda bir kişi değil bezlerin arkasına saklanmış bir yaratık görüyorsunuz. Kocanın ya da ailenin erkeklerinin izni olmadan hiç bir şey yapması mümkün değil.
Bu ülkelerde eğitimden, bilimden, teknolojiden, sanattan, edebiyattan hiç bahsetmeyeceğim bunlar zaten yok.
Sağlıktan, güvenlikten de bahsetmeyeceğim her gün yüzlerce insan öldürülüyor, yaşayanlar bu durumu kanıksamış 100 kişinin bombayla öldürüldüğü 1000 kişinin yaralanıp sakat kaldığı pazar yerinde bombadan bir saat sonra hiç bir şey olmamış gibi yaşam normale dönüyor.
ABD askerleri gelip insanları öldürüp kadınlara tecavüz ediyor, bizim Müslüman başbakanımızda ABD askerlerine belinize kuvvet duası ediyor. El kaide, Nusra gelip insanları öldürüyor ve kadınlara tecavüz ediyor. Bölge kadınlarının kendilerine helal olduğu fetvasını veren katillere bizim başbakanımız yiyecek veriyor, elbise veriyor, silah veriyor, barınmalarını sağlıyor para veriyor.
Yani yabancılar, Müslümanlar gelip diğer Müslümanları öldürüp kadınlara tecavüz ediyor bir başka Müslümanda yabancılara hayır duası edip Müslüman katil ve tecavüzcülere de her türlü yardımı yapıyor.
Koskoca (8 bakanlığın bütçesi kadar bütçesi olan) diyanet işleri başkanlığının bu konularda diyecek bir şeyi yok mu? Müslümanları öldürüp Müslüman kadınlara tecavüz eden Amerikan askerlerine hayır duası yapan birisine DİNEN denecek bir tek cümle yok mu bu dinin içerisinde.
Zulme sessiz kalan sessiz dilsiz şeytanmış zalime dua edene ne diyeceğiz? Dilli şeytan mı? Bu din onun için bir şey söylemiyor mu. Bu din ''Amerikan askerleri Müslümanları dilediklerinde öldürebilirler, kadınlarına dilediklerinde tecavüz edebilirler size düşen onlara hayır duası etmektir mi diyor?
Diyorsa bu nasıl din?demiyorsa siz nasıl bu Müslümanlık pazarlayanların peşine takıldınız?
Ya bu dinle adam gibi yüzleşin, ya da kendinizle, bunu yapmadan bize ne dininizden bahsedin ne de adamlığınızdan.
Bu yaşam biçimine rengini veren zihniyetten hangi insani refleksi bekliyoruz, bu mümkün mü?

Malesef 13 yıldır Türkiyede laiklikden söz edemeyiz,ülkeyi 13 yıldır imam hatip mezunu bir imam idare ediyor.

Bu hali eskidende vardı ne olacak diye açıklayanlar işi normalleştirme derdinde olanlardır, bir tür ''suç AKP nin değil '' demek istiyorlar akılları sıra. Hırsızı savunmanın yolunu herkes hırsız'' demekte bulan bu zeka yoksunu yalakalar akılları sıra kitabın ortasından konuşuyormuş tadındalar.

AKP den öncede hukuksuz işlemler vardı ama şimdi toptan hukuk yok.
AKP den öncede yolsuzluk vardı ama şimdi yolsuz olmayan hiç bir işlem yok.
AKP den öncede adam kayırma, kadrolaşma vardı ama şimdi %100 kadrolaşma var.
AKP den öncede hırsızlık vardı ama hiç değilse yakalananlar yargılanıyorlardı şimdi yakalayanlar yargılanıyor.

Esad ne diyor!" “El Kaide militanları, Müslüman kardeşler ve radikal gruplar, Türkiye sınırından Suriye’ye geçti ve destekleniyor. Biz bunlarla savaşıyoruz. Bu grupların ileride Türkiye’nin ulusal güvenliğini de tehlikeye düşüreceğini düşünüyorum. İstenilen, buradaki laik yapıyı kaldırmak. Biz laiklik savaşı veriyoruz”

Düne kadar can ciğer kuzu sarması olduğunuz "kardeşim" Esad, Kaddafi, Mübarek o zaman diktatör değiller miydi? Katar, Suudi Arabistan, Bahreyn'i neden görmüyorsunuz? El Beşir diktatör değil mi? Neden ona kucak açıyorsunuz?
RTE, Irak'da milyonları katleden, kadınların ırzını namusunu kirleten ABD askerlerine "kahraman" diyerek dualar etmedi mi?
Libya'ya bombalar yağmasına ön ayak olmadı mı? Libya'dan kaçmaya çalışan 600 insanın kurtarılmasına izin vermeyip göz göre göre boğulup ölmesine sebep olmadı mı?

Büyük çoğunluğun görmezden geldiği, Rusyanın Suriyede bulunmasının Suriyenin yardım talebiyle gerçekleşmiş olması ve Suriyede bulunan tek yabancı meşru gücün Rusya olduğudur. Devletlerin aralarında anlaşarak bir koalisyon oluşturup herhangi bir ülkeye asker göndermeleri veya orada çatışan gruplardan herhangi birini desteklemelerinin hiç bir meşruiyeti yoktur. Bunun için ya çatışan ülke meşru devletinin sizden yardım talep etmesi gerekir ya da açık bir birleşmiş milletler kararı bulunması gerekir.
Suriyede süregelen rejimin veya yönetimin beğenilmemesi bu tür bir müdahaleye meşruiyet sağlamaz.

Türkiyede PKK ile devlet güçleri çatışıyor gerekçesiyle 10-15 ülke aralarında anlaşarak PKK yı destekleme kararı alsalar ve PKK ya askeri yardım ve savaşçı gönderseler ne kadar haklı olacaklarsa koalisyon güçleride şimdi o kadar haklılar. Üstelik bu koalisyon güçleri Suriye devletini tanımama kararı almış değiller halen bir çoğunun diplomatik ilişkisi devam ediyor. Hoş tanımama kararı alsalarda bu onlara Suriye'ye müdahale hakkı vermez. Koalisyon devletleri ahmakça ve gayrımeşru müdahaleleri sebebiyle Rusyanın Suriyede meşru olarak askeri güç bulundurmasına zemin hazırladılar. Türkiye şimdi Musulda asker bulundurmasını neyle açıklıyor? ''Biz Irak'ın talebi üzerine oraya asker gönderdik'' diyor. Peki dediğini doğru kabul edelim bu durumda, Irak senden yardım istediğinde Irak'a asker göndermen meşru oluyorda, Suriye istediğinde Rusyanın oraya asker göndermesi neden meşru olmuyor?
Türkiye'yi abuk sabuk davranışlara iten teşvik eden ülkelerin hiç biri bu ateş çemberinin içerisinde değil, hepsi istediği an bu kavgadan vaz geçmek olanaklarına sahip içlerinde bir tek Türkiye bu pislikten, bu bataklıktan kendisini kurtaracak durumda değil. Yarın Türkiye bu sebepsiz ve anlamsız savaşın içerisinde yapayalnız bırakılacaktır. Bu noktada savaş çıkmaz demek noktasını çoktan geçtik. Evet savaş çıkmayabilir ama çıkabilirde.
Türkiye abuk sabuk bir savaşın ortasında kalma riskini üslenerek bu belaya bulaşmıştır ve hiç bir gerçek sebebi yoktur. Diğer ülkeler ise yarın gemilerini geri çağırdıklarında bu işle hiç ilgileri yokmuş gibi davranabilirler ve Türkiye ye sende haddini aştın birader biz sana aklına eseni yap mı dedik diyebilirler, yani Türkiyeyi üstüne üslük bir de her şeyi yüzüne gözüne bulaştırmakla suçlayabilirler. Şimdi kahramanlık taslayanları, çocukları şehit olmaya başladığında, şehirlere bombalar düşmeye başladığında göreceğiz. Irak,Libya gözümüzün önünde yok oldu, Suriye gözümüzün önünde yok ediliyor bunların hepsine DEMOKRASİ GETİRECEKLERDİ hemde en ilerisinden. Arabistan ve Katar zaten çok ileri demokrasiye sahip oldukları için onlara demokrasi getirmiyorlar.
Türkiye bu ahmaklıktan ve buna sebep olan yönetimden bir an önce kurtulmanın yolunu bulmalıdır.
Türkiye'nin, Suriye'nin işlerine burnunu sokması yukarda anlatılanlardan farklı değil ve daha geçerli bir sebebe sahip değil.
İşin aslına dönersek bizim padişahlık heveslisi imam hatip kökenli aklı evvelimiz güya yakındoğu ve Kuzey Afrikayı da içine alan sünni bir egemenlik alanı kurup kendisinide halife padişah yapacaktı ve Suriye bu birlikteliğe engeldi öyleyse Suriye devletini yıkıp yerine Sünni ve Tayyip'in kontrolünde bir devletçik kurmak gerekiyordu. Yoksa Suriyelilerin ölmesi Suriyenin yıkılması onların umuru bile değil. Lakin Dünyada ki güçler dengesini hayalleri ve vehimleri üzerinden okuyanların hesabı daha birinci durakta fiyasko ile sonuçlandı. Rusya da gelip bu fiyasko hesabın üzerini çizdi. İşte size uçak düşürme olayının asıl sebebi.
Yanlış hesapla ve stratejik derin kepazelikle başlayan halife olmak macerası, bütün dünyaca şizofrenik davranış olarak yorumlanan uçak düşürme olayıyla, hesap edilemeyen bir kepazeliğin, dangalaklığında kapısını açmış oldu. Şimdi AKP bu dangalaklığın eleştirilmesini vatan hainliği olarak yaftalıyor MHP de ne yapsın komşu gayreti içinde etiket yapıştırmaya gayret ediyor.
Yani sizin anlayacağınız, biz komşu ülkeden geçtik, AKP politikaları neticesinde, mahalledeki komşumuzla savaşmadan birbirimizi kesmeden yaşayabilirsek kendimizi şanslı sayacağız.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.16, 15:45   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44420
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Atatürk Devrimleri Saldırı Altında.

İslam bir topluma egemen olduğunda ilk ham yapacağı şey demokrasidir zaten.

Aklıma bu süreci başlatan o Menderes, Demirel, Erbakan, Özal gibi reziller geldi... Ve bu şeriatçı iktidar aslında onların eseridir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.16, 20:59   #3
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Atatürk Devrimleri Saldırı Altında.


Dünyanın Atatürk'le İlgili Söylediği SözlerAtatürk, uluslar arası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur.


  • UNESCO’nun Atatürk tanımı
1. John F. KENNEDY (ABD başkanı)
Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır... Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye'nin doğması yeni Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, Atatürk'ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.


2. Franklin ROOSEVELT (ABD başkanı)Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.


3. Chicago Tribune Gazetesi, ABD
Dünya sahnesinden tarihin en dikkat çekici adamlarından biri geçti.


4. Aristide Briand,Fransız Başbakanı, 1921

Yeni Türk Devleti ile Ankara Andlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap: "Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir andlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum."


5. Vladimir İliç Lenin, Rus İhtilali Lideri, 1921


Mustafa Kemal sosyalist değildi. Fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici, iyi düşünceli ve akıllı bir önderdir. O, soygunculara karşı bir kurtuluş savaşı yapıyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultanı da yaranıyla birlikte alt edeceğine inanıyorum.

6. Roozwelt (Franklen D.) 1928, ABD Başkanı


Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa'nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa'nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.


7. New York Times
Savaş sonrası döneminin en yetenekli liderlerinden biri.


8. Sir Charles Townshend, İngiliz Generali, 1922
Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.


9. Eleftherios Venizelos, Yunanistan Başbakanı, 1933
Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.


10. Winston Churchill, İngiltere Başbakanı, 1938Savaşta Türkiye'yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu'nu yeniden dirilten Atatürk'ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye'nin Ata'sına layık bir tezahürden başka birşey değildir.


11. Prof.Walter L.WRIHT Jr., Alman prof.O, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandı.


12. Noelle Gazetesi
İnsanlığın bütün belirtileri O'nda kendini hemen gösteriyor.

13. Spectator, 1938Avrupa, savaştan sonra belirmiş az sayıdaki yapıcı devlet adamlarından birini kaybetti.

14. Emanullah HAN, Afgan KralıO büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

15. Neue Freie Presse, ViyanaBüyük düşüncelerin adamı...bir devlet mimarıydı.


16. Avusturyalı Heykelci KRIPPELAtatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.


17. Libre Belgique gazetesi, BelçikaMilletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk'tür.


18. Ma Shao-Cheng(Yazar), Çin
Mustafa Kemal yeni Türkiye'nin kalbidir. Eski, yıpranmış bir toplumdan yepyeni, güçlü bir millet yaratmış, eşsiz kişiliğiyle kendini herkese saydırmış, enerjisiyle herkesi kendine inandırmıştır.


19. Gladys Baker(Gazeteci), ABD
İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır. O, tetiktir, hazır cevaptır, dikkati çekecek kadar zekidir.


20. Alman Volkischer Beobachter Gazetesi
Atatürk Türkiye'yi tek düşmanı kalmaksızın bırakmıştır. Bu zamanımızın hiçbir devlet şefinin başaramadığıdır.


21. Profesör Herbert MELZIG(Tarihci)

Istırap çeken dünyada barış ve esenliği yeniden kurmak ve insanlığın yalnız maddi değil, manevi gelişmesini sağlamak isteyenler Atatürk'ün iman verici ve yön göstericiliğinden örnek ve kuvvet alsınlar.


22. Illustrierte Dergisi, Almanya

Kendisinin tarihi büyüklüğü, eseri olan yeni Türkiye'ye bakılarak bu günden ölçülebilir. Çelik gibi azim ve gayreti, uzağı gören akıl ve hikmetle birleşmiş olan bu gerçek halk önderi ve devlet adamı; Anadolu dağlarının en uzak ve ıssız köşesindeki köylere bile başka bir ruh aşılamıştır.

23. Profesör Herbert MELZIG(Tarihci)
O, kendi milleti ve beşeriyet alemi için beslediği muhabbetle, bir dahinin neler yarattığına dair, cihana fevkalade heyecanlı bir sahne seyrettirmektedir.


24. Maurice BAUMANT(Profesör), Fransa
Eski Osmanlı imparatorluğu bir hayal gibi ortadan silinirken, milli bir Türk Devleti'nin kuruluşu, bu cağın en şaşırtıcı başarılarından birisidir. Mustafa Kemal, yüce bir eser ortaya koymuştur.Atatürk'ün parlak başarısı bütün sömürgeler için bir örnek olmuştur.

25. Le Jour-Echo de ParisDünyanın, çağdaş, en büyük kişilerinden biri.

26. Claude Farrer(Yazar), Fransa


Karşımdaki bu büyük adamda, keşfettiğim bu büyük meçhulde maharet ve karakter o kadar iyi işlenmişti ki, sözlerinde hiçbir şüphe aranamazdı.


27. Pierre Dominique(Gazeteci), Fransa


Bu günün Türkleri, yüzyıllar önce Avrupa'yı titreten canlı millet durumuna erişmiştir. Ve bu aksam O büyük ölünün başında bekleyen Türkiye, güçlü ve dipdiri Türkiye'dir.


28. Fransa, Paris BasınıAsırları aşan adam !..


29. Albert LEBRUN, Fransa Cumhurbaşkanı


Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.


30. George BENNES, Vu Gazetesi-1938
Kemal Atatürk'ün karakterinin bir cephesini göstermek itibariyle bir noktayı hatırlatmak isterim. Bize savaşlarından birini anlatıyordu. Birdenbire durdu: Görüyorsunuz ya, dedi: birçok zaferler kazandım. Fakat bunların en büyüğünden sonra bile her akşam, savaş alanlarında ölen bütün askerleri düşünerek içimde derin bir keder duyuyorum. Cesaret ve zekasından başka yüreği bu kadar yüce olan böyle bir Şef'in, yurdu için mucizeler yaratmış olmasına şaşılabilir mi?...


31. Raymond CARTIER, Le Nouvelliste GazetesiDevrin yüksek şahsiyetleri kitaplarda, konferanslarda Türkiye'nin asla değişmeyeceğini ve değişmeden öleceğini ilan etmişlerdi. Halbuki ölmeden değişti. Hem de kökünden ve baştan aşağı değişti. İnançlar, gelenekler, yöntemler yıkıldı. Son döküntülerini de yabancı zırhlıları ve kapitülasyonlar gibi memleketten sürüp attılar. Türkiye, ruhunu değiştirmişti. Tamamen ve tasavvur edilmesi mümkün olduğu kadar...

32. Observer, İngiltere


Çağımızda hiçbir isim Atatürk'ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.

33. Sundey Times, İngiltere


İngiltere önce, cesur ve asıl bir düşman, sonra da sadık bir dost olarak tanıdığı büyük adamı selamlamaktadır.


34. Times Gazetesi, İngiltereO, Türkiye'nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasip olmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladı. Başarıları, Türkiye'nin Avrupa devleti olmasını sağladı, yakın doğunun tarihini değiştirdi.

35. Alan Moorehead(Yazar),İngiltere
O genç ve dahi Türk Şefi'nin o esnada Çanakkale'de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir.

36. Herbert Sideabotham(yazar), İngiltereAtatürk, eskimiş bilimlerle boş yere kafasını yormamış olduğundan daha taze ve cesur düşünen bir önderdir. Kendisi için, bugünkü Avrupa'nın en güçlü Devlet Adamıdır diyebileceğimiz Atatürk, hiç şüphesiz devlet adamlarının en cesur ve orijinalidir.


37. National Tidence Gazetesi, Danimarka
Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, O, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.


38. Bayan Sucheta KRIPALANI, Hint Parlamento Heyeti Başkanı
Atatürk, yalnız Türk Milleti'nin değil, özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O'nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.


39. Palestine Post, İsrailDünya, çağımızın en dikkat çekici adamlarından birini kaybetti.


40. Ben Gurion, İsrail Başbakanı (1963)
Mustafa Kemal Atatürk, kuşkusuz 20. yüzyılda dünya savaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri, hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük bir inkılapçı olmuştur.


41. Nya Dagligt, İsveçO, olmasaydı modern Türkiye olmazdı. O'nun sayesinde Türkler, O'nun olağanüstü eserini izleyebilecekler ve zaten dünyaca pek yüksek olan onurlarını daha fazla yükseltebileceklerdir


42. Profesör MORRF, İsviçreTürkiye'yi yaratan, tarihimizin bu en büyük adamını başımı en derin hürmetle eğerek selamlarım.

43. C.C.SFORZA, İtalya


Hayatının sonuna kadar milleti'nin mutlak güveni ile kurduğu devletin başında muzaffer kumandanının kişiliği, eşi görülmemiş bir karakter örneğidir.

44. F.Perrone Di San Martino, İtalya
Üstün iradesi, tükenmez cesareti ve eşsiz seziş ile hasımlarını dize getirdi. Fazilet ve ciddiyeti, üç yılda memleketine yalnız askeri, aynı zamanda tam ve doyurucu bir siyasi zafer kazandırdı.


45. Japon Times, Japonya
Şaşırtıcı ve çekici bir kişi. Asker olarak büyük, fakat devlet adamı olarak daha büyük.


46. Egyptian Gazete, MısırÇağının, belki de tüm tarihin en olağanüstü kişilerinden biri.


47. Ikbal(Sair), Şair


Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken, O'nun bakışı ile cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik.


48. Gazeta Polska, Polonya
O'nun yaratıcı ruhunun ve ateşli yurtseverliğinin harekete geçmemiş olduğu hiçbir alan yoktur...


49. Sovyet Başbakanı Kalinin, Rusya
Şöhreti bütün cihana yayılmış olan tecrübeli başkanın yönetimi herkesin sevgi ve saygısını çeken büyük Türk Milleti'nin milli bağımsızlığını devamlı bir başarı ile kuvvetlendirmiş ve yeni milli yapısını yaratmıştır.

Dünyanın Atatürk'le İlgili Söylediği 49 Gurur Verici Söz - onedio.com
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.16, 21:04   #4
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Atatürk Devrimleri Saldırı Altında.

AKP'liler bu gün her taraftan kuşatılmış,çıkış yolları kalmamıştır,tam anlamı ile köşeye sıkışmış durumdalar,onları bu durumdan kurtaracak tek yol Atatürk ilke ve ınkılaplarına sıkı sıkıya sarılmaktır,Atatürk bu gün Türkiye Cumhuriyeti için ikinci bir can simididir,tabii ortaçağ saplantılarından kurtulabilenler için.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.01.16, 01:00   #5
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk Devrimleri Saldırı Altında.

Kalemine, yüreğine sağlık @alamancı,
harika yorum ve harika belgeler,
teşekkürler.

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altında, atatürk, devrimleri, saldırı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 15:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.