Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Serbest Kürsü (http://www.forumgercek.com/serbest-kursu/)
-   -   Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde! (http://www.forumgercek.com/serbest-kursu/123939-erdogan-diktatorun-ulkesinde.html)

Canan 04.02.16 13:18

Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Erdoğan ‘diktatörün’ ülkesinde!


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güney Amerika ziyaretindeki üçüncü durağı olan Ekvator'daki mevkiidaşının "öz geçmişi" tam bir 'diktatör' hikayesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ziyaretinin üçüncü durağı olan Ekvator’a gitti. Erdoğan’ı Ekvator’da ağırlayan Devlet Başkanı Rafael Correa, anti-demokratik uygulamaları ile uluslararası alanda büyük eleştiri topluyor.
“Diktatör” olarak nitelendiren Correa’nın son dönemde eleştiri alan uygulamaları şöyle;

YANDAŞ MEDYA “MEDYA İMPARATORLUĞU” HALİNE GELDİ –
Correa 2007′de Devlet Başkanı olarak göreve başladıktan sonra ilk iş medyaya el attı. Ekvator’da “devlet kontrolündeki” medya Correa’nın yönetiminde çok genişledi. Ekvator’daki iktidar kontrolündeki medyadan uluslararası alanda “medya imparatorluğu” olarak bahsediliyor. Correa devlet başkanı seçildiğinde sadece tek bir medya grubu iktidar kontrolündeyken, şimdi 12 medya grubu “yandaş” hale geldi.

BAĞIMSIZ gazeteCİLER İSTİFA ETTİ:
Ekvator’da devlet medyası büyürken, bağımsız medya ise küçüldü. Bağımsız gazete ve televizyon yöneticileri “iktidar baskısını” öne sürerek, birbiri ardında görevlerinden istifa etti.

GAZETECİLER “CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET” SUÇUNDAN CEZALANDIRILDI:
Ekvator’da bağımsız kalan medyada görev yapan pekçok gazeteci, Cumhurbaşkanı Correa’ya “hakaret etmek” suçlamasıyla yargılandı, hapis cezasına çarptırıldı. Kimi gazete ve gazeteciler milyonlarca dolarlık tazminat ödemeye mahkum edildi. En çok öne çıkan örnek, ülkede büyük saygı duyulan El Universo gazetesi oldu. Yazdığı haberler nedeniyle gazete aleyhinde dava açan Correa, 42 milyon dolar tazminat kazandı. Ayrıca El Universo’da görev yapan bazı gazeteciler haklarında açılan dava sonunda, 3′er yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

KONUŞMALARINDA HEP BASINI SUÇLUYOR:
Correa, haftalık olarak yaptığı radyo ve televizyon konuşmalarında da, halka doğrudan hitabettiğinde de, en çok basını suçluyor. Basını “taraflı davranmakla” suçlayan Correa sık sık da gazetecilerin “profesyonelliğini” ve “yeteneklerini” sorguluyor.

SEÇİM SÜRECİ HAKKINDA YAZMAK YASAKLANDI:
Correa’nın en çok tartışılan yasaklarından biri de, seçim süreci konusunda haber yapılmasını engellemesi oldu. Seçim usulsüzlükleri hakkında haber yapan gazeteciler hakkında da dava açılıyor.

SEÇİM SÜRECİNDE DEVLET İMKANLARINI KULLANDI:
Correa, 2007′den beri girdiği tüm seçimleri kazandı. Ancak seçimler sırasında hep “devlet imkanlarını kullanmakla”, hem ülkesinde, hem de uluslararası camia tarafından eleştirildi.

ÇEVRECİLER HAPSE ATILDI: Correa’nın yürürlüğe koyduğu yeni maden projeleri, ülkedeki çevrecileri harekete geçirdi. Madenlerin çevreye verdiği zararı protesto eden gazetecilere polis müdahale etti. Çevreci göstericiler önce gözaltına alındı, sonra tutuklandı.

VERGİLERİ PROTESTO EDENLER “DARBECİ” İLAN EDİLDİ
2015′te Correa’nın “ekonomik reform”adı altında yeni koyduğu vergileri protesto eden binlerce kişi sokağa çıktı. Correa’nın buna tepkisi çok sert oldu. Devlet Başkanı, göstericileri “yönetimi devirmeye çalışmakla” suçladı.

DEVLET BAŞKANI, GÖSTERİLER BÜYÜYÜNCE, KENDİSİNE OY VERENLERİ SOKAĞA ÇAĞIRDI:
Correa, sokak gösterilerinin büyümesi ve göstericilerin greve başlaması üzerine, kendisine oy verenleri, “sokağa çıkmaya” çalıştı. Yoğun polis müdahalesinin ardından, muhalif göstericiler gözaltına alındı.GÜL İLE GÖRÜŞMEYE “GÜLLERLE” GELİP, MUZ PAZARLIĞI YAPMIŞTI


Türkiye ile Ekvator arasındaki ticaret hacmi sadece 100 milyon dolar civarında.
Ekvator’dan muz ithal ediyoruz. Ancak Türkiye’nin ithal muza koyduğu verdi, iki ülke arasındaki en büyük sorun.
Correa, 2012′de Ankara’ya yaptığı ziyarette, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşmesinde bu konuyu gündeme getirmişti. Correa, muzun Ekvator’un en büyük ihraç kalemlerinden olduğunu vurgulayarak, “ancak Türkiye muza tüm dünyada en yüksek vergiyi uygulayan ülke. Bunu değiştirmek istiyorum” demişti.
Correa’nın 2012′deki ziyaretinde dikkat çeken bir başka unsur ise, o zaman kendisine evsahipliği yapan dönemin Cumhurbaşkanı Gül’e, 2 bin tane gül getirmesi olmuştu.
Kaynak

Mustafa Akten 04.02.16 13:23

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş derler.. şimdi birbirlerinden eksik kalan yanları, iyi susturucu olmanın yollarını öğreneceklerdir.

Aristo 04.02.16 15:22

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Şimdi bu Rafael Correa neden Erdoğan' ı ülkesine sokmuş, anlamak zor.

Rafael Correa aslında Hugo Chavez ekolünden ve özellikle de ülkesindeki geniş millileştirme/kamulaştırma/sosyalizasyon politikalarıyla tanınıyor.

Şimdi özelleştirme ve ABD yanlılarının Ekvator' da baskı gördükleri doğrudur. Ki emperyalizmin işbirlikçisi ve ülkesini satmaya hazır küçük bir azınlığa karşı uygulanan milli politikaları ''diktatoryal'' görmek ve Rafael Correa ile Erdoğan' ı aynı kefeye koymak büyük bir hatadır ve bunu da Sözcü gazetesi gibi güya muhalif bir yayın organı yapıyor.

Şimdi düşünün...

İktidara geldiniz ve 14 yıllık rezaletin hesabını soruyorsunuz. Doğal olarak bu rezaletleri yapanları, bu rezaletlere çanak tutanları ve savunanları tasfiye edecek, medyayı bu uşaklardan temizleyecek, BOP uşaklarının gayrı-milli politikalarını uyguluyanların yakalarına yapışacaksınız...

Ve ''diktatör'' damgası yiyeceksiniz.

Sözcü yine saçmalamış...

Bu kafa yarın AKP' den hesap soracakları da bu günden ''diktatör'' ilan etmek olacağı gibi iş en nihayetinde Atatürk' e bile ''diktatör'' demeye varır.

Sami 04.02.16 15:33

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Yalnız bu ülkenin adı Ekvator değil, Ekvador.

Bu berbat hatadan sonrasını okumadım zaten :)

ReaL 04.02.16 18:45

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Sami (Mesaj 830056)
Yalnız bu ülkenin adı Ekvator değil, Ekvador.

Bu berbat hatadan sonrasını okumadım zaten :)

:)) Hiç gülesim yoktu. (Zaten ekvator diye de ülke yok)

Ülkenin adını, nasıl yönetildiğini boşverin. Zırhlı makam araçlarının Şili'ye uçak ile götürülmesine ne denilir? Yapılan hesaba göre 600 bin ABD Doları maliyeti varmış.. Meğer ne kadar zenginmişiz de haberim yok.


alkanaga 05.02.16 17:07

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Başkanlık sistemini İnceliyorlar... :)

Mustafa Akten 05.02.16 17:09

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Sanırım aralarında bir nüans farkı var birisi millileştirmeye giderken vurguncu, diğeri milli ve millici değil özelleştirmeye giderken vurguncu, rantcı, komisyoncu!

SerseriGezgin 05.02.16 18:09

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Orada bile protesto edilmiş.. siz ne diyorsunuz.. Benim cumhurbaşkanımı protesto etmek suretiyle ashjdhhfghk))) neyse ben gülmekten yazamayacağım galiba..


Forum Gerçek Flash DosyasıTntcool 05.02.16 21:14

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
ABD'ye yamuk yapabiliyorsa diktatörlüğüne diyeceğim yok.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aristo 06.02.16 00:32

Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin (Mesaj 830290)
Orada bile protesto edilmiş.. siz ne diyorsunuz.. Benim cumhurbaşkanımı protesto etmek suretiyle ashjdhhfghk))) neyse ben gülmekten yazamayacağım galiba..


http://www.youtube.com/v/BT6_Bz4x-cY?version=3" title="View this flash file directly" target="_blank">Forum Gerçek Flash Dosyası
http://www.youtube.com/v/BT6_Bz4x-cY?version=3"> http://www.youtube.com/v/BT6_Bz4x-cY?version=3" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="480">
Ama eylem PKK ve kürtler lehine yapılmış. Burası beni ilgilendirmiyor ama bizim Padişah Türkiye Kürdistanı, İran Kürdistanı vs. falan derken ekvadorluların başına da şimdi bir Ekvador Kürdistanı belası çıkarmasın da... :kiki:


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker