Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.02.16, 13:18   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6702
Mesajlar: 26,572
Ettiği Teşekkür: 102394
Aldığı Teşekkür: 146111
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Erdoğan ‘diktatörün’ ülkesinde!


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güney Amerika ziyaretindeki üçüncü durağı olan Ekvator'daki mevkiidaşının "öz geçmişi" tam bir 'diktatör' hikayesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ziyaretinin üçüncü durağı olan Ekvator’a gitti. Erdoğan’ı Ekvator’da ağırlayan Devlet Başkanı Rafael Correa, anti-demokratik uygulamaları ile uluslararası alanda büyük eleştiri topluyor.
“Diktatör” olarak nitelendiren Correa’nın son dönemde eleştiri alan uygulamaları şöyle;

YANDAŞ MEDYA “MEDYA İMPARATORLUĞU” HALİNE GELDİ –
Correa 2007′de Devlet Başkanı olarak göreve başladıktan sonra ilk iş medyaya el attı. Ekvator’da “devlet kontrolündeki” medya Correa’nın yönetiminde çok genişledi. Ekvator’daki iktidar kontrolündeki medyadan uluslararası alanda “medya imparatorluğu” olarak bahsediliyor. Correa devlet başkanı seçildiğinde sadece tek bir medya grubu iktidar kontrolündeyken, şimdi 12 medya grubu “yandaş” hale geldi.

BAĞIMSIZ gazeteCİLER İSTİFA ETTİ:
Ekvator’da devlet medyası büyürken, bağımsız medya ise küçüldü. Bağımsız gazete ve televizyon yöneticileri “iktidar baskısını” öne sürerek, birbiri ardında görevlerinden istifa etti.

GAZETECİLER “CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET” SUÇUNDAN CEZALANDIRILDI:
Ekvator’da bağımsız kalan medyada görev yapan pekçok gazeteci, Cumhurbaşkanı Correa’ya “hakaret etmek” suçlamasıyla yargılandı, hapis cezasına çarptırıldı. Kimi gazete ve gazeteciler milyonlarca dolarlık tazminat ödemeye mahkum edildi. En çok öne çıkan örnek, ülkede büyük saygı duyulan El Universo gazetesi oldu. Yazdığı haberler nedeniyle gazete aleyhinde dava açan Correa, 42 milyon dolar tazminat kazandı. Ayrıca El Universo’da görev yapan bazı gazeteciler haklarında açılan dava sonunda, 3′er yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

KONUŞMALARINDA HEP BASINI SUÇLUYOR:
Correa, haftalık olarak yaptığı radyo ve televizyon konuşmalarında da, halka doğrudan hitabettiğinde de, en çok basını suçluyor. Basını “taraflı davranmakla” suçlayan Correa sık sık da gazetecilerin “profesyonelliğini” ve “yeteneklerini” sorguluyor.

SEÇİM SÜRECİ HAKKINDA YAZMAK YASAKLANDI:
Correa’nın en çok tartışılan yasaklarından biri de, seçim süreci konusunda haber yapılmasını engellemesi oldu. Seçim usulsüzlükleri hakkında haber yapan gazeteciler hakkında da dava açılıyor.

SEÇİM SÜRECİNDE DEVLET İMKANLARINI KULLANDI:
Correa, 2007′den beri girdiği tüm seçimleri kazandı. Ancak seçimler sırasında hep “devlet imkanlarını kullanmakla”, hem ülkesinde, hem de uluslararası camia tarafından eleştirildi.

ÇEVRECİLER HAPSE ATILDI: Correa’nın yürürlüğe koyduğu yeni maden projeleri, ülkedeki çevrecileri harekete geçirdi. Madenlerin çevreye verdiği zararı protesto eden gazetecilere polis müdahale etti. Çevreci göstericiler önce gözaltına alındı, sonra tutuklandı.

VERGİLERİ PROTESTO EDENLER “DARBECİ” İLAN EDİLDİ
2015′te Correa’nın “ekonomik reform”adı altında yeni koyduğu vergileri protesto eden binlerce kişi sokağa çıktı. Correa’nın buna tepkisi çok sert oldu. Devlet Başkanı, göstericileri “yönetimi devirmeye çalışmakla” suçladı.

DEVLET BAŞKANI, GÖSTERİLER BÜYÜYÜNCE, KENDİSİNE OY VERENLERİ SOKAĞA ÇAĞIRDI:
Correa, sokak gösterilerinin büyümesi ve göstericilerin greve başlaması üzerine, kendisine oy verenleri, “sokağa çıkmaya” çalıştı. Yoğun polis müdahalesinin ardından, muhalif göstericiler gözaltına alındı.GÜL İLE GÖRÜŞMEYE “GÜLLERLE” GELİP, MUZ PAZARLIĞI YAPMIŞTI


Türkiye ile Ekvator arasındaki ticaret hacmi sadece 100 milyon dolar civarında.
Ekvator’dan muz ithal ediyoruz. Ancak Türkiye’nin ithal muza koyduğu verdi, iki ülke arasındaki en büyük sorun.
Correa, 2012′de Ankara’ya yaptığı ziyarette, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşmesinde bu konuyu gündeme getirmişti. Correa, muzun Ekvator’un en büyük ihraç kalemlerinden olduğunu vurgulayarak, “ancak Türkiye muza tüm dünyada en yüksek vergiyi uygulayan ülke. Bunu değiştirmek istiyorum” demişti.
Correa’nın 2012′deki ziyaretinde dikkat çeken bir başka unsur ise, o zaman kendisine evsahipliği yapan dönemin Cumhurbaşkanı Gül’e, 2 bin tane gül getirmesi olmuştu.
Kaynak
__________________

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.02.16, 13:23   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 75
Konular: 549
Mesajlar: 2,510
Ettiği Teşekkür: 20185
Aldığı Teşekkür: 10888
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş derler.. şimdi birbirlerinden eksik kalan yanları, iyi susturucu olmanın yollarını öğreneceklerdir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.02.16, 15:22   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1349
Mesajlar: 12,661
Ettiği Teşekkür: 53054
Aldığı Teşekkür: 46076
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Şimdi bu Rafael Correa neden Erdoğan' ı ülkesine sokmuş, anlamak zor.

Rafael Correa aslında Hugo Chavez ekolünden ve özellikle de ülkesindeki geniş millileştirme/kamulaştırma/sosyalizasyon politikalarıyla tanınıyor.

Şimdi özelleştirme ve ABD yanlılarının Ekvator' da baskı gördükleri doğrudur. Ki emperyalizmin işbirlikçisi ve ülkesini satmaya hazır küçük bir azınlığa karşı uygulanan milli politikaları ''diktatoryal'' görmek ve Rafael Correa ile Erdoğan' ı aynı kefeye koymak büyük bir hatadır ve bunu da Sözcü gazetesi gibi güya muhalif bir yayın organı yapıyor.

Şimdi düşünün...

İktidara geldiniz ve 14 yıllık rezaletin hesabını soruyorsunuz. Doğal olarak bu rezaletleri yapanları, bu rezaletlere çanak tutanları ve savunanları tasfiye edecek, medyayı bu uşaklardan temizleyecek, BOP uşaklarının gayrı-milli politikalarını uyguluyanların yakalarına yapışacaksınız...

Ve ''diktatör'' damgası yiyeceksiniz.

Sözcü yine saçmalamış...

Bu kafa yarın AKP' den hesap soracakları da bu günden ''diktatör'' ilan etmek olacağı gibi iş en nihayetinde Atatürk' e bile ''diktatör'' demeye varır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.02.16, 15:33   #4
Düz Adam

Sami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 8
Mesajlar: 894
Ettiği Teşekkür: 858
Aldığı Teşekkür: 3081
Rep Derecesi : Sami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Yalnız bu ülkenin adı Ekvator değil, Ekvador.

Bu berbat hatadan sonrasını okumadım zaten
Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.02.16, 18:45   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2651
Mesajlar: 30,729
Ettiği Teşekkür: 167810
Aldığı Teşekkür: 182210
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sami Mesajı göster
Yalnız bu ülkenin adı Ekvator değil, Ekvador.

Bu berbat hatadan sonrasını okumadım zaten
Hiç gülesim yoktu. (Zaten ekvator diye de ülke yok)

Ülkenin adını, nasıl yönetildiğini boşverin. Zırhlı makam araçlarının Şili'ye uçak ile götürülmesine ne denilir? Yapılan hesaba göre 600 bin ABD Doları maliyeti varmış.. Meğer ne kadar zenginmişiz de haberim yok.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.02.16, 17:07   #6
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 110
Mesajlar: 1,942
Ettiği Teşekkür: 4548
Aldığı Teşekkür: 6893
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Başkanlık sistemini İnceliyorlar...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.02.16, 17:09   #7
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 75
Konular: 549
Mesajlar: 2,510
Ettiği Teşekkür: 20185
Aldığı Teşekkür: 10888
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Sanırım aralarında bir nüans farkı var birisi millileştirmeye giderken vurguncu, diğeri milli ve millici değil özelleştirmeye giderken vurguncu, rantcı, komisyoncu!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.02.16, 18:09   #8
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 34
Konular: 1514
Mesajlar: 7,510
Ettiği Teşekkür: 29143
Aldığı Teşekkür: 33142
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Orada bile protesto edilmiş.. siz ne diyorsunuz.. Benim cumhurbaşkanımı protesto etmek suretiyle ashjdhhfghk neyse ben gülmekten yazamayacağım galiba..


Forum Gerçek Flash Dosyası


__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.02.16, 21:14   #9
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 102
Mesajlar: 4,179
Ettiği Teşekkür: 13275
Aldığı Teşekkür: 20608
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

ABD'ye yamuk yapabiliyorsa diktatörlüğüne diyeceğim yok.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.16, 00:32   #10
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1349
Mesajlar: 12,661
Ettiği Teşekkür: 53054
Aldığı Teşekkür: 46076
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erdoğan ‘Diktatörün’ Ülkesinde!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Orada bile protesto edilmiş.. siz ne diyorsunuz.. Benim cumhurbaşkanımı protesto etmek suretiyle ashjdhhfghk neyse ben gülmekten yazamayacağım galiba..


http://www.youtube.com/v/BT6_Bz4x-cY?version=3" title="View this flash file directly" target="_blank">Forum Gerçek Flash Dosyası
http://www.youtube.com/v/BT6_Bz4x-cY?version=3"> http://www.youtube.com/v/BT6_Bz4x-cY?version=3" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="480">Ama eylem PKK ve kürtler lehine yapılmış. Burası beni ilgilendirmiyor ama bizim Padişah Türkiye Kürdistanı, İran Kürdistanı vs. falan derken ekvadorluların başına da şimdi bir Ekvador Kürdistanı belası çıkarmasın da...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
erdoğan, ülkesinde, ‘diktatörün’


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 12:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.