Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.02.16, 13:47   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'ın Türkiye'deki üslerde keşif çalışması yaptığını belirterek, Suudi uçaklarının İncirlik’e geleceğini açıkladı. “Türkiye ve Suudi Arabistan’la Suriye’de kara operasyonuna girebiliriz” diyen Çavuşoğlu, “Kaç uçak gelecek sayısı belli değil” diye konuştu.
PYD'yi terör örgütü olarak görmediğini açıklayan ABD'ye de "Tercihini yap, ortağın kim?" diye soran Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Terör örgütüyle mi yola devam edeceksin Türkiye ile mi? " dedi. Suudi Arabistan'la Suriye’de aynı düşündüklerini belirten Çavuşoğlu, "Suudi Arabistan şimdi Türkiye’ye uçak gönderiyor. Geldiler, üslerde keşif çalışması da yaptılar. “Gerekirse asker de gönderebilirim” dedi. Bu Suudi Arabistan’ın Suriye’deki terörle mücadele konusundaki kararlılığının bir göstergesi" diye konuştu.

Uluslararası Suriye Destek Grubu’nun “ateşkes kararı” toplantısı için Almanya’nın Münih kentine giden Çavuşoğlu’nun yolda Milliyet’ten Abdullah Karakuş’un sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

“Kırmızı başlıklı kızdaki kurttan daha beter”

“PYD’nin bir terör örgütü olduğunu başından beri Amerika’ya söylüyoruz. Suriye’de PYD ve YPG dışındaki Kürtlere bakışımız belli. PYD, YPG, PKK aynı. İçinde kilit noktalarda çok sayıda Kandil’den gelen terörist var. Biz bunu belgeleriyle raporlarıyla Biden’a verdik. Bu kadar anlatmamıza rağmen DAEŞ ile mücadelede bir terör örgütünü ortak gibi görmek büyük bir yanılgı. Terör örgütleriyle birlikte olmak suya düşen yılana sarılır derler ya onun da ötesinde. Hatta kırmızı başlıklı kız masalındaki kurttan daha beter bir durummuş.

“Tercihini yap, ortağın kim?”

Son günlerde PYD Rusların da desteğiyle muhalefete saldırıyor. Peki muhalefet kim? Amerika’yla desteklediğimiz muhalefet. Birlikte eğit-donat yaptığımız muhalefet. Bizim de doğal olarak bu soruyu sormaya hakkımız var: Tercihini yap. Ortağın kim? Terör örgütüyle mi yola devam edeceksin Türkiye ile mi? Desteklediğiniz PYD desteklediğiniz muhalefete saldırıyor. Peki hangisini tercih edeceksiniz? Artık Amerika’nın bir karar vermesi lazım. ABD 5 sene önceki tespitlerimizi dinlemeyerek büyük bir yanılgı içine düştü. Şimdi bize hak vermeye başladılar.

Suudi Arabistan şimdi Türkiye’ye uçak gönderiyor. Geldiler, üslerde keşif çalışması da yaptılar. “Gerekirse asker de gönderebilirim” dedi. Bu Suudi Arabistan’ın Suriye’deki terörle mücadele konusundaki kararlılığının bir göstergesi. Buradaki terör örgütlerinin arkasına sığınacağımıza 65 ülke havadan karadan DEAŞ terör örgütünü temizlememiz lazım. Böyle olursa Rusya’nın DEAŞ mı Esad mı gibi “daha iyi şeytanı seçin” deme durumuna da gelinmez. Askerlerin Türkiye üzerinden geçmesi bir temenni, planlanmış bir şey değil. Nasıl Suudi Arabistan uçak gönderiyor, “gerektiği zaman kara operasyonu için asker de gönderebilirim” diyor. Bu uçaklar İncirlik’e gelecek. Kaç uçak gelecek sayısı belli değil.

“Suudi Arabistan’la kara operasyonuna girebiliriz”

Suudi Arabistan ile askeri ve savunma sanayi alanında çok ciddi işbirliğimiz var. Suriye’de aynı düşünüyoruz. Suudi Arabistan’ın teklif ettiği teröre karşı koalisyonun, teröre karşı askeri birliğin güç oluşturma inisiyatifine destek verdik. Bunun içinde istihbarat olacak, asker olacak, diğer unsurlar olacak. Eğer uygulanabilirse faydalı olabileceğini düşünüyoruz ve destek verdik. Katar’la da ilişkilerimiz bu seviyede. Birleşik Arap Emirlikleri ile Mısır’dan dolayı ilişkilerimizde bir soğuma olmuştu. Şimdi ilişkilerimizi iyiye getirmek konusunda karşılıklı adımlarımız devam ediyor. Resmi davet de geldi. Abu Dabi’ye gideceğim.

Körfez ülkeleriyle işbirliğimizi iyi tutmamız bölgenin faydasına. Bu işbirliği, bölgenin güvenliği ve istikrarı için önemli. Suriye, DEAŞ ile mücadele konusunda Türkiye ve Suudi Arabistan başından beri kara operasyonundan yana. Tüm koalisyon toplantılarında biz “DEAŞ ile mücadele edeceksek böyle kapsamlı bir strateji, sonuç odaklı strateji olması lazım” diyoruz. Kara operasyonu da olması lazım. “Türkiye ve Suudi Arabistan biz hepimiz kara operasyonuna girebiliriz” dedik.

“Amerika Rusya çizgisine çok yanaştı”

Suriye’de güvenli bölge teklif ederken ciddiye almadılar, Avrupalılar da. Merkel başta olmak üzere Avrupalılar da şimdi bu konuyu düşünmeye başladı. Ama neden? “Mülteci akınını durdurabilir mi bu” diye. Biz güvenli bölgeyi kendimiz için değil, buradaki Suriyeliler için istedik. Uçuşa yasak bölgeyi de güvenliğini sağlamak için. Şimdi Rusya bombalıyor, ne anlamı var? Amerika, Rusya çizgisine çok yanaştı. Ruslarla birlikte bu siyasi çözümü gerçekleştirebileceklerine inananlar var. Bu nedenle Amerika yönetimi de eleştirilmeye başlandı. Biz son derece objektif tespit ve öneriler yapıyoruz. PYD içinde PKK’lılar var mı, Amerikalılar buna yanıt versin. Biz belgelerini verdik, gerekirse bir daha veririz.

Bir terör örgütü ile mücadele ederken başka bir terör örgütüne sığınmak, 65 ülkenin içinde bulunduğu bu koalisyon için bir acziyet. “Biz yapamıyoruz, terör örgütü yapsın” der gibi. Bunlara silah vermek çok tehlikeli. Bunlara verilen silahların piyasada satıldığını görüyoruz. Bu tür silahlar genelde terör örgütlerinin eline geçer.

“Peşmergeye Kuzey Irak’ta eğitim verdik”

Biz Suriye’de de Irak’ta da her iki ülkenin toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını savunuyoruz. Bu duruşumuzu Barzani de biliyor. Peşmergeye askeri destek de veriyoruz. 2 bin 500 civarında Peşmergeyi Kuzey Irak’taki kamplarda eğittik. Başika’daki kampta da eğitiyoruz. Sünni Araplar, Yezidiler, Türkmenler, Kürtler var. Biz Kürtlere niye eğitim veriyoruz, DEAŞ’a karşı mücadele etmeleri için. Irak bu sayede kaybettiği toprakları alsın. Yoksa Kuzey Irak’ın bağımsızlığı için vermiyoruz.

“İsrail AKP gidiyor diye yanaşmak istemedi”

İsrail ile Türkiye’nin iki şartı konusunda görüşmeler devam ediyor. İki sene önce geldiğimiz noktayla şuan geldiğimiz nokta arasında bir fark yok. Şartlar aynı, katedilen mesafe de aynı. Önemli olan prensip anlaşmalarının uygulaması. Bunun neden geciktiğini izah ettik. İsrail yanaşmak istemedi. Gezi olayları, 17-25 Aralık, seçimler, Ak Parti gidiyor, gerek kalmayacak diye bakıyordu. 1 Kasım’dan sonra işin ciddiyetini yeniden anladılar. Yani hemen hemen aynı yerdeyiz. İsrail ve Amerika’nın Hamas’a karşı tutumunda değişiklik var. Bir çözüm olacaksa, Hamas’ın da masada olması gerektiğini düşünüyorlar. Şu an bizim Hamas’la olan temasımızın İsrail’e faydası var.

“Rusya’yı kim durduracak?”

Rusya YPG ve PYD’ye destek veriyor, şubesini Moskova’da açtılar, haritayı da görüyorsunuz. Kuzeyden Akdeniz’e inen bir koridor. Amerika bunu destekliyor mu, desteklemiyor mu? Bunu da söylemeli. Amerika Rusya ile beraber mi hareket ediyor, etmiyor mu? Spekülasyonlar var. Amerika bizim müttefikimiz. DEAŞ’a karşı koalisyonun içindeyiz. Üslerimizi açtık. Biz de aktif katılım sağlıyoruz. Ama arazideki boşluğu Rusya doldurdu. Rusya’ya karşı hiç kimsenin sesi çıktığı yok.

En güçlü itirazı Türkiye yapıyor, diğerleri cılız. Havadan saldırıyor ve kararlara uymuyor. Yüzde 12 DEAŞ’a, yüzde 88 muhaliflere saldırıyor. Biz ne istiyoruz, siyasi çözüm. Bunun için ateşkes, Rus saldırılarının durması, kuşatmaların kalkması, insani yardımların ulaştırılması lazım. Kuşatma altındaki insanları açlıktan ölüme terkediyorlar. Bu bir suç. Şu andaki tablo Esad rejimine hizmet ediyor. Asıl soru şu: Rusya’yı kim durduracak? BM mi, NATO mu, Amerika mı ikna edecek?
PYD’nin amacı Suriye’de kendisine bir devlet oluşturmak. PYD ile Kuzey Irak’taki Kürtlerin duruşu aynı değil, hedefleri de aynı değil. Zamanında Kobani’ye peşmergelerin gelmemesini istemelerinin nedeni bu.

Oradaki Kürtler buradaki gibi bölgede bir bütün halinde değil. Ne ideolojisini, ne yaşam biçimini, ne zulmünü asla paylaşmazlar. Kürtlerin hepsi bu terör örgütlerinin arkasında, doğru değil bu. Suriye’de de sadece YPG veya PYD değil muhalefetin içinde de çok ciddi Kürt gruplar var. Ve bunlar da kesinlikle PYD yönetiminin altında yaşamak istemiyor.

T24
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 14:42   #2
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1420
Mesajlar: 5,735
Ettiği Teşekkür: 18126
Aldığı Teşekkür: 24869
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Tabi ya!!
Öyle çok kolay kara harekatı yapmak, sen 3-5 bin terörist ile başa çıkamadın, şimdi tam donanımlı arkasında Rusya desteği olan, hava gücü ve uzun menzilli füze gücü olan ülke toprağına gireceksin.!!!

Suudi askerleri paralı, senin askerlerin ise vatan evladı. Vatanın ne olduğunu bilirmisin sen. Biliyorsan ne topraklarını, ne de evlatlarını egolarınız için riske atamazsınız.

Alooo;
oraya en ön safta gönüllü olarak kendi çocuklarınızı yollayın o zaman..
Eyyy Amerikadan izin aldınızmı, önce ondan haber verin!
Kartal Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 15:34   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,747
Ettiği Teşekkür: 166031
Aldığı Teşekkür: 181334
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

İnanın Rusya böyle birşey bekliyor, emekli komutanın dediğiene göre de tüm hazırlıkları tamam. Çok da mutlu olurlar.

* * *

Stratejik ortağa bak, Suudi Arabistan. Halkının yüzde 78'i Işid'i destekleyen garip bir halk. Ne hale getirdiler bizi...


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 15:46   #4
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1420
Mesajlar: 5,735
Ettiği Teşekkür: 18126
Aldığı Teşekkür: 24869
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
İnanın Rusya böyle birşey bekliyor, emekli komutanın dediğiene göre de tüm hazırlıkları tamam. Çok da mutlu olurlar.

* * *

Stratejik ortağa bak, Suudi Arabistan. Halkının yüzde 78'i Işid'i destekleyen garip bir halk. Ne hale getirdiler bizi...


Suudilerin amacı petrol fiyatları.
Suudilerin %22 si suud sülalesi, zaten ülke adınıda buradan almakta, bu elit kısım tüm petrol gelirlerini paylaşmakta, diğer zavallılar ise bu asalaklara kölelik etmekte. Hani kitabımız yazar ya!
'Kula Kulluk yoktur veya komşun açsa sen toksan benim nazarımda makbul değilsin' diye işte öyle birşey.

Real'in yazdığı gibi %78 i işte bu yüzden işidi desteklemekte.
Unutuyoruz !!!! Usame Bin Ladin nereliydi? Şimdi bu örgüt ne oldu?
Eyyy Amerika yaratır, Eyyy Amerika yok eder bu kadar basit. Arada piyonlarda harcanır gider, hiç değilse bir Kale veya at olabilsek eskiden bunu başarabiliyorduk.
Kartal Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 18:36   #5
Düz Adam

Sami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 8
Mesajlar: 954
Ettiği Teşekkür: 903
Aldığı Teşekkür: 3234
Rep Derecesi : Sami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

100. yılı göremeyeceğiz galiba bu gidişle.
Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 19:18   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44375
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Suudi Arabistan' ın F-15 savaş uçakları Adana' ya inmiş. Hatta bölgede tatbikat bile yapmışlar.

Şimdi suud askerlerin Türkiye' ye konuşlandırılması söz konusu. Ki Meclis' ten çıkan tezkere bunu da mümkün kılıyor.

...

Bir halk şeriatı durduramazsa, bedelini de öder.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 19:29   #7
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,535
Ettiği Teşekkür: 13576
Aldığı Teşekkür: 20862
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Yahu 1'inci dünya savaşında bile müttefik olarak Almanya'yı seçmiştik.
Şimdi Suudi Arabistan'la mı müttefik olacağız.
Bu nasıl bir ileri görüşlülüktür Yarabbim...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 19:54   #8
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,747
Ettiği Teşekkür: 166031
Aldığı Teşekkür: 181334
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Yahu 1'inci dünya savaşında bile müttefik olarak Almanya'yı seçmiştik.
Şimdi Suudi Arabistan'la mı müttefik olacağız.
Bu nasıl bir ileri görüşlülüktür Yarabbim...

Sen anlamazsın bu işlerden Tnt, sus...

Stepne olarak Katar'da var...

Suudiler yandı, kime yanaşsak sonunda cingar çıkıyor...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.16, 20:05   #9
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,535
Ettiği Teşekkür: 13576
Aldığı Teşekkür: 20862
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Sen anlamazsın bu işlerden Tnt, sus...

Stepne olarak Katar'da var...

Suudiler yandı, kime yanaşsak sonunda cingar çıkıyor...
Katar deyip geçme abi, Katar bize çok şey katar...


LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.16, 23:58   #10
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 569
Mesajlar: 3,908
Ettiği Teşekkür: 11901
Aldığı Teşekkür: 13710
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: "Suudiler'le Birlikte Suriye'ye Kara Operasyonu Yapabiliriz"

Dünyanın en fakir en düşkün ülkelerinden birisidir Yemen, Suudilerin yıllarca bombalamasına rağmen bir şehrine bile giremediler, hatta birbirlerini vurdular...
Askeri bakımdan bu kadar çapsız, savaşma kabiliyetinden yoksun Suudi'lerle Suriye'ye kara operasyonu beni ancak kahkahayla güldürüyor yahu Suudiler önce altlarına don giymeyi öğrensinler...
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.