Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.04.16, 12:48   #31
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 833
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?

ABD'nin B planı devreye sokuldu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ise, ateşkesin işe yaramaması durumunda bir B planlarının olduğunu ve Suriye'nin bölünebileceğini öne sürerek “Birkaç ay içinde siyasi geçiş sürecine geçilmemesi durumunda B Planı'na yöneleceklerini” söyledi.Diplomatik kaynaklara göre ABD'nin B Planı olarak ilk sinyallerini verdiği durum, Suriye'nin yönetilebilir bir şekilde bölünmesini anlatıyor.


12 Eylül 2012'de Libya'daki ABD Büyükelçisi Christopher Stevens'in saldırıda öldürülmesinin ardından Suriye'deki politikasını köklü bir şekilde değiştiren ABD, Beşşar Esed sonrası Suriye yönetimine ABD ve İsrail karşıtı grupların hakim olmasından korkuyor. O süreçte ABD Başkanı Obama'nın eski Danışmanı olan Philip Gordon'un hazırladığı “Deescalation and Decentralization” planı Beyaz Saray tarafından kabul gördü.

Gordon'un 2 yıl önce hazırladığı ve “Çatışmayı bitirmek ve adem-i merkeziyetçiliği güçlendirmek” konulu plan ABD tarafından devreye sokuldu ve ana politikalardan biri olarak uygulanmaya başlandı.

Rusya onayladı

Bu plan çerçevesinde PKK'nın Suriye'deki yapılanması PYD'ye askeri destek veren ABD, uluslararası bir askeri müdahale olmaksızın ülkedeki savaşı bitirmek ve Suriye'nin yönetilebilir bir biçimde bölünmesini sağlamak için harekete geçti.

Türkiye ile bütün bağlar kesilecek.

Uluslararası kaynaklara göre, Gordon Planı'nın sonunda Suriye, kuzeyde PYD güdümlü bir Kürt devleti, Hama, Humus, Halep ve Şam'ı da kapsayan Esed devleti olarak ikiye bölünecek.Bu plan sadece Suriye'yi bölmüş olmayacak aynı zamanda Türkiye'nin Arap coğrafyasıyla da bağını kesmiş olacak.

***

Bu plana karşı Türkiye'nin bir planı varmı?

Evet gidişata ve yapılan hazırlıklara bakıldığında Türkiyenin de bir B planı var.

Savaş Türkiye'ye geldi. Biz savaşa girmedik. Ama öyle bir politika izledik ki. O politika, savaşı Türkiye'ye çekmeye başladı.

"Mezhep çatışmasının bir parçası haline geliyoruz. Sıfır sorun ile yola çıktık.şimdi tüm dünya ile kavga eder haldeyiz. Türkiye uluslararası güçlerin Suriye'de hazırladığı tuzağı görememiş tuzağın tam ortasına düşmüştür. Maraş olayları, Sivas olayları gibi olaylarlı unutmamalıyız,Türkiye bu gün bir kıvılcım ile iç savaşa sürüklenebilecek durumdadır.

Amerika ve Rusya'nın antlaşması sonunda Suriyeyi terk etmesi gereken İŞİD ve EL NUSRA teröristleri nereye gidecek?

Bu sorunun cevabı bellidir,elbetteki Türkiye'de bulunan din kardeşlerinin yanına gelecekler,başka hiçbir devlet bunları kabul etmez,nitekim Avrupa Birliği ile Türkiye arasında maddi yardım karşılığında bu teröristlerin Avrupa'ya gönderilmemeleri antlaşması imzalanmadı mı?

Zaten bunun için hazırlıklar başladı Kahramanmaraşta 20 tane alevi köyünün merasına sığınmacı kampı adı altında işid karargahı kurulmaya başlandı,bu teröristlerin en büyük hedefi sünni olmayanların yok edilip sadece sünnilerden oluşan bir şeriat devleti kurmaktır,bu bakımdan Aleviler en büyük hedef halindedir.

İstanbuldaki üçüncü köprünün adını boşuna mı Yavuz Sultan Selim köprüsü koydular.

Hilafeti Osmanlıya Getiren Yavuz Sultan Selimdir.


Peki bütün bu planlar adım adım uygulanırken Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin gerçek sahipleri ve Türkiye'yi emanet ettiği Türk gençliği ne yapıyor?

Hala uyuyor....!

Güneydoğuyu Kürdistan yaptılar.

Milli Orduyu çökerttiler.

Adaleti ve yargıyı öldürdüler.

Türk kimliğinive TC'yi ortadan kaldırdılar.

Atatürk ile ilgili herşeyi yasakladılar.

Güneydoğu sınırlarımızı El-kaide ve PKK terör örgütlerine teslim ettiler.

Türkiyeyi rüşvet ve yolsuzluklar ülkesi yaptılar.

Bana ve oğluma dokunan bütün polis teşkilatını berhava eder,savcıların ve hakimlerin hayatlarını söndürür,yargıyı Adalet Bakanının emrine verir,benim iznim olmadan kimse hakkında soruşturma açtırmam diyen bir yönetim yarattılar.

Bunların bir tanesi bile başka bir ülkede olsa yer yerinden oynardı,ancak Türk Milleti hala derin uykusundan uyanamadı,bu gidişle ve çok yakında bir mucize olup bu miller uyanmassa ebedi bir uykuya dalıp bir daha hiç uyanamayacaktır.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.10.17, 00:26   #32
Tam Üye

Tuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2016
Konular: 136
Mesajlar: 401
Ettiği Teşekkür: 279
Aldığı Teşekkür: 1318
Rep Derecesi : Tuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyorTuco artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?


Avrupalı olamayınca
Ortadoğu ülkesi olduk.

En çok cinayet nerede işleniyor, katliam nerede yapılıyor?

Ortadoğu’da…

İslam ülkelerinde…

Mezhepçiliğin, tarikatçılığın, ırkçılığın, cehaletin egemen olduğu bölgelerde…

10-12 yaşındaki çocuklar, meczuplar tarafından çeşitli vaatlerle kandırılıp, gövdesine bombalar bağlanarak, kendisi gibi küçük çocukların, bebelerin arasına salıveriliyor… Patlatılıyor…

Cennet yolculuğuna çıkarılıyor…

Sonra…

Geride paramparça vücutlar, kollar, bacaklar, dağılmış beyinler, gözü yaşlı aileler…

Boşu boşuna telef edilen suçsuz, günahsız insanlar…

Sizin tarikatınız, mezhebiniz, cemaatiniz, ırkınız batsın…

Bin tarikat şeyhi; bin cemaat imamı, hocası, hacısı bir araya gelse, kolu bacağı kopmuş bir yavruyu; ilkbaharını, baharını, yazını – kışını yaşamamış, yaşayamamış bir bebeği, bir çocuğu, genci geri getirebilir mi?

Sonra siz kimsiniz, nesiniz ki kendinizde ilahi bir kudret görüp, insan canı almaya kalkıyorsunuz? Siz kimsiniz ki insanlarla tanrı arasına girip, onlara yön vermeye kalkıyorsunuz?

Bu yetkiyi size kim verdi? Kimden aldınız?

İlkokul diploması bile olmayan bir insandan ulema olur mu?

İki paralık aklınız size yetmezken, bu cahil beyninizle bir toplumu kan gölüne çeviriyorsunuz?

Maraş katliamları, Sivas katliamları sizin yüzünüzden oldu. Sayenizde “Alevi öldürerek cennete gitmeye” hazırlanan binlerce insan türedi…

Hukuk, adalet tanımayan binlerce insan, “Tekbiiirrr, “Ya Allah, Bismillah, Allah-ü Ekber!” naralarıyla öz vatandaşlarına saldırıyor…

Son 15 yılda boşanmalar yüzde 37, kadına şiddet olayları yüzde 1400, intihar olayları yüzde 33, uyuşturucu bağımlılığı yüzde 68, esrar kullanımı yüzde 140, kokain kullanımı yüzde 532, suç olayları yüzde 437, fuhuş olayları yüzde 734, cinayetler yüzde 261, cinsel suçlar yüzde 449, çocuklara cinsel istismar yüzde 434 arttı…

AKP'nin Avrupa birliğine girmek gibi bir düşüncesi yoktur.

Yiğit Bulut'un 19 Temmuz 2013'te Star gazetesinde yazdığı satırlar AKP'nin seçtiği yeni yolun habercisidir : "Türkiye için yeni Batı artık tek başına Amerika ! Avrupa'ya ve üstümüze külfet olabilecek maddi-manevi uzantılarına ihtiyacımız yok. Yeni düzen içinde yer alacak 3 güç içinde Avrupa zaten yok ve olmayacak".

AB bizi neden almıyor sorusunu soracak halde değiliz. AB nin bizi kabul etmemesinede sanki kendi taahhütlerimizi yerine getirmiş gibi pişkince itiraz etmenin bir manası yok. Bu bizi sadece gülünç hale getirir.

AKP iktidarı ile birlikte Türkiye'nin dış politikası, Cumhuriyet ilkelerinden bir sapma göstererek Ortadoğu ülkelerinin ortaçağdan kalma yaşam tarzlarına doğru bir eksen kayması dönemine girdi.

Zaten AKP yöneticileri tarafından Avrupa birliği bir "Hıristiyan kulübü" olarak görülmekte ve Türkiye gibi Müslüman bir ülkenin bu kulüpte işi olmadığı düşünülmektedir.

Şimdi bütün çalışmaları Avrupa birliğinin kesin olarak kapıları kapatmasını sağlamaya yöneliktir, bu suretle dünyaya ve Türk milletine karşı "biz Avrupa birliğine girmek için elimizden gelen her şeyi yaptık, fakat Avrupa birliği bize kapıları kapattı" diyebilmek yönündedir.
Tuco isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tuco'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 03.10.17, 00:53   #33
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 982
Mesajlar: 10,450
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tuco Mesajı göster

Avrupalı olamayınca
Ortadoğu ülkesi olduk.

En çok cinayet nerede işleniyor, katliam nerede yapılıyor?

Ortadoğu’da…

İslam ülkelerinde…

Mezhepçiliğin, tarikatçılığın, ırkçılığın, cehaletin egemen olduğu bölgelerde…

10-12 yaşındaki çocuklar, meczuplar tarafından çeşitli vaatlerle kandırılıp, gövdesine bombalar bağlanarak, kendisi gibi küçük çocukların, bebelerin arasına salıveriliyor… Patlatılıyor…

Cennet yolculuğuna çıkarılıyor…

Sonra…

Geride paramparça vücutlar, kollar, bacaklar, dağılmış beyinler, gözü yaşlı aileler…

Boşu boşuna telef edilen suçsuz, günahsız insanlar…

Sizin tarikatınız, mezhebiniz, cemaatiniz, ırkınız batsın…

Bin tarikat şeyhi; bin cemaat imamı, hocası, hacısı bir araya gelse, kolu bacağı kopmuş bir yavruyu; ilkbaharını, baharını, yazını – kışını yaşamamış, yaşayamamış bir bebeği, bir çocuğu, genci geri getirebilir mi?

Sonra siz kimsiniz, nesiniz ki kendinizde ilahi bir kudret görüp, insan canı almaya kalkıyorsunuz? Siz kimsiniz ki insanlarla tanrı arasına girip, onlara yön vermeye kalkıyorsunuz?

Bu yetkiyi size kim verdi? Kimden aldınız?

İlkokul diploması bile olmayan bir insandan ulema olur mu?

İki paralık aklınız size yetmezken, bu cahil beyninizle bir toplumu kan gölüne çeviriyorsunuz?

Maraş katliamları, Sivas katliamları sizin yüzünüzden oldu. Sayenizde “Alevi öldürerek cennete gitmeye” hazırlanan binlerce insan türedi…

Hukuk, adalet tanımayan binlerce insan, “Tekbiiirrr, “Ya Allah, Bismillah, Allah-ü Ekber!” naralarıyla öz vatandaşlarına saldırıyor…

Son 15 yılda boşanmalar yüzde 37, kadına şiddet olayları yüzde 1400, intihar olayları yüzde 33, uyuşturucu bağımlılığı yüzde 68, esrar kullanımı yüzde 140, kokain kullanımı yüzde 532, suç olayları yüzde 437, fuhuş olayları yüzde 734, cinayetler yüzde 261, cinsel suçlar yüzde 449, çocuklara cinsel istismar yüzde 434 arttı…

AKP'nin Avrupa birliğine girmek gibi bir düşüncesi yoktur.

Yiğit Bulut'un 19 Temmuz 2013'te Star gazetesinde yazdığı satırlar AKP'nin seçtiği yeni yolun habercisidir : "Türkiye için yeni Batı artık tek başına Amerika ! Avrupa'ya ve üstümüze külfet olabilecek maddi-manevi uzantılarına ihtiyacımız yok. Yeni düzen içinde yer alacak 3 güç içinde Avrupa zaten yok ve olmayacak".

AB bizi neden almıyor sorusunu soracak halde değiliz. AB nin bizi kabul etmemesinede sanki kendi taahhütlerimizi yerine getirmiş gibi pişkince itiraz etmenin bir manası yok. Bu bizi sadece gülünç hale getirir.

AKP iktidarı ile birlikte Türkiye'nin dış politikası, Cumhuriyet ilkelerinden bir sapma göstererek Ortadoğu ülkelerinin ortaçağdan kalma yaşam tarzlarına doğru bir eksen kayması dönemine girdi.

Zaten AKP yöneticileri tarafından Avrupa birliği bir "Hıristiyan kulübü" olarak görülmekte ve Türkiye gibi Müslüman bir ülkenin bu kulüpte işi olmadığı düşünülmektedir.

Şimdi bütün çalışmaları Avrupa birliğinin kesin olarak kapıları kapatmasını sağlamaya yöneliktir, bu suretle dünyaya ve Türk milletine karşı "biz Avrupa birliğine girmek için elimizden gelen her şeyi yaptık, fakat Avrupa birliği bize kapıları kapattı" diyebilmek yönündedir.
Çok güzel bir değerlendirme.

İslamik siyasi partiler ile ancak müslümalların uluslararası (!) örgütlerine girilinir ki zaten hepsine girmişler...

Bana İslam ile halkını refaha ve huzura kavuşturan tek bir ülke gösterenin 40 yıl kölesi olacağım ama yok böyle bir ülke.

İslam olsa olsa müslüman olmayandan ganimet almayı vacip sayan ve üretmeyip çalarak yaşayanların düzenidir.

Bu, budur! Başka izahı da yoktur.

Ya da bana 1400 yıldır üreterek ve emeğe saygı duyarak yücelen tek bir islam ülkesi göstereceksiniz...

Gösteremezsiniz!

İslam üretenlerden çalmak üzere kurgulanmış bir düzendir... Asla ama asla bir din de değildir.

Bu dinin kitabının yüzde 70' i İncil ve Tevrat' tan çalınma, geri kalan yüzde 30 ise Muhammed ve zamanın egemenlerinin çıkarlarını savunmaya kurgulanmış din bezirganlığından ibaret.

Şimdi bir sürü Kuran ayeti koymayacağım ama bir tanesi de sanırım yeterli...

Kuran yazıyor: ''Ganimet Allah' ın müminlere armağanıdır'' diye...

Alın size Kuran' dan ganimeti kutsayan sefil ayetler:

Bakın taraf falan yok.. Kuran' a dandik saldırılar yok...

Sadece Kuran söz konusu...

İşte Kuran ve Kuran' dan ganimeti kutsayan ayetler...

Bu Kuran Allah' ın kitabı olabilir mi?

Kuran' a inanmak Allah' ı inkar etmektir.

Alıntı:
Kuranda ganimetler
Güzel Kurani kerimimizde geçen ganimetler ile ilgili ayetler. Kuranda geçen ganimetler ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.
Kuranda ganimetler ile alakali tahmini 9 ayet geçiyor
8:1 - Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin.

8:41 - Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir. O da peygambere ve ona yakınlığı olanlara, yetimlere, miskinlere ve yolda kalmışlara aittir. Eğer siz Allah'a iman etmiş, hak ile batılın ayrıldığı o gün, iki ordunun karşı karşıya geldiği o (Bedir) günü kulumuza indirdiğimiz âyetlere iman getirmiş iseniz bunu böyle biliniz. Ve biliniz ki, Allah, herşeye kâdirdir.

8:69 - Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Muhakkak ki, Allah bağışlayıcıdır ve merhamet edicidir.

48:19 - Allah onları elde edecekleri birçok ganimetlerle de mükâfatlandırdı. Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

48:21 - Bundan başka sizin güç yetiremediğiniz, ama Allah'ın sizin için kuşattığı ganimetler de vardır. Allah herşeye kâdirdir.

59:6 - Allah'ın, onlardan peygamberine verdiği ganimetlere gelince siz onun üzerine ne at, ne de deve sürmediniz. Fakat Allah peygamberini, dilediği kimselerin üzerine salar. Allah her şeye kadirdir.

59:7 - Allah'ın o kent halkından, Resulüne verdiği ganimetler, Allah'a, Resul'e, ona akrabalığı bulunanlara, yetimlere, yoksullara, yolcuya aittir. Ta ki içinizden yalnız zenginler arasında dolaşan bir şey olmasın. Peygamber size ne verdiyse onu alın. Size neyi yasakladıysa ondan sakının ve Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı şiddetlidir.

59:8 - Bir de göç eden fakirlere aittir ki yurtlarından ve mallarından çıkarılmışlardır, Allah'ın lütuf ve rızasını ararlar; Allah'a ve Resulüne yardım ederler. İşte doğru olanlar onlardır.

60:11 - Eğer eşlerinizden biri, sizden kâfirlere kaçar da siz de savaşta galip durumda olursanız, eşleri gitmiş olanlara ganimetten, harcadıkları kadar verin. İnandığınız Allah'a karşı gelmekten sakının.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
geldi, hale, nasıl, ülkemiz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2017 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.