Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 18.05.16, 12:39   #11
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 831
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Türk düşmanı Yobazlar
Yıl 1921, aylardan Şubat...

Yüzbaşı Sinan Bey komutasındaki 15-20 atlı, İzmir"in 40 kilometre kuzeyinde bulunan Sarıca Köyü"ne vardıklarında şafak söküyordu. Günlerdir yoldaydılar, ne mideleri sıcak yemek, ne sırtları yumuşak döşek görmüştü. Yorgundular, içlerinden bazıları yaralıydı, atlarının nalları düşmüş, tırnakları yarılmıştı.

Sinan Bey köy meydanında atından indi ve kendilerine yanaşan birkaç köylüye, köyün muhtarıyla görüşmek istediğini söyledi. Karınlarını bir parça doyurup atlarının bakımını yaptıktan sonra tekrar yola çıkacaklardı. Muhtarın yardımcı olabileceğini düşünmüştü.

Kısa bir bekleyişten sonra köy birden hareketlendi ve haykırışlar duyulmaya başladı. Köyün imamı Feyzullah Efendi, arkasında kalabalık bir grupla köy meydanına doğru ilerliyor, bir yandan da avazı çıktığı kadar "Din elden gidiyor ey ahâli! Bu küffarları köyümüzden kovalım. Muhammed aşkına vurun!" diye bağırıyordu. Peşinden gelen sarıklı-cüppeli topluluğun ellerinde taşlar ve sopalar, gözlerinde ise kin dolu bakışlar vardı.

Çanakkale"de Mustafa Kemal"in emrinde savaşarak Gazilik mertebesine erişen, Yunanlıların İzmir"i işgalinden sonra da padişahın ordusundan ayrılarak Kuvay-ı Milliye"ye katılan "Dadaş Sinan" lakaplı Yüzbaşı Sinan Bey yüzünde acı bir gülümsemeyle üzerlerine doğru yürüyen kalabalığa baktı. Son aylarda Anadolu"nun birçok yerinde meydana gelen bu durumun sebebini biliyordu. Askerlerine döndü ve:

"Sivil halka silah çekecek halimiz yok. Gün gelir, vatana ihanet edenlerden hesap sorulur elbet. Atlarınıza binin, gidiyoruz." dedi.

Aradan yıllar geçti... Türkiye Cumhuriyeti"ni bizlere armağan eden nice kahramandan biri olan Tuğgeneral Sinan Türkyiğit çocuklarına şerefli bir isim miras bırakarak bu dünyadan göçerken, İmam Feyzullah"ın çocukları ise Yunanlılarla işbirliği yaptığı için İstiklâl Mahkemeleri"nde "vatana ihanet" suçuyla yargılanarak idam edilen babalarının utancını omuzlarında taşıyorlardı. ("Kurtuluş Savaşı"nın Kahraman Erzurumluları", Yunus Demirdöven, Sayfa: 58-59)

Yukarıdaki kısa alıntı, ağzı salyalı yobaz takımının tarih boyunca Türk Milleti"ne nasıl köstek olduğunu gösteren binlerce örnekten sadece bir tanesidir. Türk"ün, dünyanın en büyük kahramanlık destanını yazdığı Milli Mücadele yıllarında bu vatanın evlatları her türlü yokluk ve sıkıntıya rağmen kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden Gazi Mustafa Kemal Paşa"nın önderliğinde, kendilerinden kat kat güçlü işgal kuvvetleriyle savaşırken; Anadolu"ya kağnılarla cephane taşıyan analar, düşmanı telef ederek vatanı kurtaracak olan top mermilerinin ıslanmaması için kundaktaki bebeğinin üstündeki örtüyü alıp cephanenin üstüne örterken; bir millet düşmana karşı tek yürek, tek bilek halinde kanının son damlasına kadar mücadele ederken; sarıklı-cüppeli yobaz sürüsü de Türk"ün bağımsızlığını baltalamaya çalışıyordu. Yunanlılara "gavur" derlerdi fakat o "gavur"lardan aldıkları altınlar karşılığında Anadolu"da vatan uğruna savaşan Kuvay-ı Milliye"nin Bozkurtlarına, yani kendi din kardeşlerine kahpece saldırdılar. Saldırmaya yüreklerinin yetmediği yerlerde ve zamanlarda ise halkı Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Kuvay-ı Milliye aleyhine kışkırtmaya çalıştılar.

Bunlar güya müslümandı ve "din elden gitmesin" diye uğraşıyorlardı. İşgal ettikleri tüm ülkelerde müslümanlığı yasaklayarak halkı hıristiyanlık dinine inanmaya zorlayan sömürgeci devletlere uşaklık, bağımsızlığı için savaşan müslüman Türklere ise düşmanlık eden bu vatan haini yobazların büyük bir çoğunluğu İstiklâl Mahkemeleri"nde yargılanarak asıldı.

Yıl 2003... Boynunda yağlı urganla telef olan bu alçakların tohumları işbaşında... Devir değişmiş, taşların ve sopaların yerini kalemlerle klavyeler almış fakat kafa aynı kafa, ihanet aynı ihanet.

Ağzından salyalar akıtarak Türk Silahlı Kuvvetleri"ne kin ve nefret kusan irticacıların son bahanesi, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç"ın 15 Nisan tarihinde, Türkiye"nin Brüksel Büyükelçiliği"nde gerçekleştirilen bir toplantı esnasında taşkınlıkta bulunan "milli görüşçü" yobaz takımını azarlaması... Kılınç Paşa gayet iyi yapmış, ağzına sağlık. Toplantıya çöl bedevisi kıyafetleri içinde, suratlarında bir karışlık çember sakal, ellerinde 99"luk tesbihlerle katılan provakatör yobazlar başka türlü bir muameleyi hak etmezlerdi.

Gelelim Kılınç Paşa"yı eleştirenlere... Öncelikle belirtmek isteriz ki, Türk Silahlı Kuvvetleri"ne düşman gözüyle bakan bu yobazların hiçbirisi ırken Türk değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilirler, Türkçe de konuşabilirler fakat etnik kökenleri incelendiği taktirde aslen başka millet veya topluluklara mensup oldukları görülecektir. Osmanlı Devleti zamanında devşirilen gayrı Türklerin torunlarıdır bunlar, bir damla Türk kanı taşımazlar. Bu etnik özürlülerin Türk Milleti ile tek ortak noktaları islamiyet olduğu için tüm söylemlerini müslümanlık maskesi ardına saklanarak gerçekleştirirler. Başka çareleri yoktur.

Kapılarının önünde miyavlayan yavru bir kediyi bile "Kes sesini siyonist kedi!" diye bağırarak susturacak kadar yahudi paranoyasına kapılmış bu şahısların başlıca özelliği, kendileriyle aynı fikirleri paylaşmayan herkesi "yahudi, sabetaycı, mason" ilan etmeleridir. Nitekim Kılınç Paşa da bu iftiralardan nasibini almış ve kendi etnik özürlerini görmemezlikten gelen bu soysuzlar, Kılınç Paşa"ya "siyonist" diye çamur atmışlar. "Din düşmanı" sıfatını eklemeyi de unutmamışlar tabii...

Bir Türk, kendi milletinin ordusuna kesinlikle düşman olmaz. Böyle bir durum Türk tarihinde görülmemiştir. Türk Ordusu, her Türk evladı için kutsal bir kavramdır. Fakat Türk kanı taşımayan kişiler bir Türk gibi düşünmedikleri için Türk Silahlı Kuvvetleri"ni akıllarısıra yıpratmayı marifet sayarlar. En ufak bir bahanede, ağızlarından salyalar akıtarak saldırırlar Türk Silahlı Kuvvetleri"ne... Çünkü "Kemal"in Askerleri", Laik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürk İlke ve İnkilapları"nın koruyucusudur. Devşirme yobazlar ise Laik rejimin, Başbuğ Atatürk"ün ve Türklüğün düşmanlarıdır.

Kılınç Paşa gibi değerli Türk evlatları var olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti İran"a dönmeyecektir, yani irticacı yobazların hayalini kurdukları şeriat düzeni hiçbir zaman var olmayacaktır. Bu Türk düşmanı devşirmelerin Türk Ordusu"ndan rahatsızlık duymalarının sebebi budur.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk"ün zor zamanda güvenebileceği tek kurumdur. Başbuğ Atatürk"ün emaneti Laik Cumhuriyet"i onlar koruyacak, günün birinde emperyalist devletlerin namluları Türkiye"nin üzerine çevrilecek olursa da vatanımızı savunmak için savaşacaklardır. Ağzı salyalı devşirme yobaz takımından ise Türk"e ve Türklüğe fayda geldiği tarih boyunca hiç görülmemiştir, bundan sonra da görülmeyecektir. İmam Feyzullahların tohumlarından zarardan başka birşey gelmez.

Sonuç olarak, "it ürür, kervan yürür"... Kılınç Paşa Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri"dir ve tüm ağırlığıyla görevinin başındadır. O"na saldıran devşirme yobazlar ise Türkiye"den çok uzaklarda, "gavur" diye adlandırdıklarının ülkelerine sığınmış bir şekilde yaşayan ve "gavurların" verdikleri sadaka (işsizlik sigortası, vs...) sayesinde "sanal kahramanlık" yapan zavallılardır. Bunları gerçek hayatta göremezsiniz zaten.

Türk evlatları... Sözde müslümanlığı savunmak adına birisi Türk Silahlı Kuvvetleri"ne ve komutanlarına hakaret ediyorsa, biliniz ki bu kişi ırken Türk değildir ve Türklüğün düşmanıdır.

Atatürk"ün dediği gibi;

"Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harabeden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir."
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.16, 12:00   #12
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 831
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

“Allah AKP’ye zeval vermesin”

AKP’nin 2002’de iktidara geçmesinden bu yana bu ulus nice zulümler gördü, haksızlığa uğradı, yoksullaştı aç kaldık, sefil olduk...” Şehit verdik.
Halkımız, sadaka ekonomisiyle uyutulmaya, uyuşturulmaya çalışıldı. Emeği ile, alın teri ile kazanıp vergi ödeyen vatandaşların birikiminden kesilen paralarla halkın bir kesimi maaşa bağlandı. Memnun edildi. Yandaşlara kıyak yapıldı. O vatandaşlarımız, kavuştukları bugünkü durumu rüyalarında görseler inanmazlardı.
“Allah AKP’ye zeval vermesin” diyen bu aç, açık kalmış, yeni maaşlı takım AKP’nin şimdiki oy deposudur. AKP şakşakçılığı yapmaktadır. Bazı CHP yöneticileri, neoliberal düşünceler peşinde koşup, PKK’lıların cenaze törenlerine gideceklerine işte bu oluşumu araştırsınlar bir bakalım. Bu uygulamanın yasal olup olmadığını incelesinler. Kimlere, nereden, ne kadar veriliyor? Ne çapanoğlu çıkacak altından görecekler, daha bunun gibi ne oyunlarla karşılaşacaklar…
Ne yazık ki bu sistem hâlâ işliyor ve AKP’yi bugün ayakta tutan da havadan maaş alan ya da sadaka ekonomisine bağımlı hale getirilen bu kesimdir. Onların giderlerine halktan toplanan vergiler yetmeyince bu kez, özelleştirme adı altında ülkenin fabrikaları, sanayi kuruluşları, zenginlikleri, toprakları, kamu malları satıldı. Yandaşlara, yabancılara peşkeş çekildi. Kendi ülkemizde yabancı olduk. Kiracı olduk. Sürgün olduk…
Devlet çarkı üretimle, sanayi ile dışsatımla değil, satılan ülke malları ile döndürülmeye çalışıldı; Türkiye yağmalandı. Talan edildi. Bitirildi. Şimdi sıra ordunun elindeki arsaların satımına geldi…
Biz sadece seyrettik. Baktık. Hem de şaşkın şaşkın baktık.
Koca koca bakanlar hayali ihracat yaptılar. İhaleye fesat karıştırdılar. Ormanları yağmaladılar. Çoluğunu, çocuğunu, damadını, kızını kısrağını, yakınını uzağını, yedi göbek sülalesini zengin ettiler.
Biz sadece seyrettik. Baktık. Hem de aptal aptal baktık.
Her gün onlarca kınalı yiğit PKK saldırısı ile can verirken, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” haykırışları ile sonsuzluğa uğurlanırken, bazı yetkililer bebek katilleri ile kapı arkalarında görüşmeler yapıyor, uzlaşma sağlamaya çalışıyorlardı. Ülkeyi parçalanmanın eşiğine getirmişlerdi. Şimdi sıra bebek katilinin ev hapsine geldi.Biz, sadece seyrettik. Baktık. Hem de sessiz sessiz baktık.

Yine kimseden ses çıkmadı.
Türkiye’nin en değerli köşe yazarları haksız ve hukuksuz, AKP baskısı ile sokağa atıldı. Zulme, yasa dışı uygulamalara, yağmaya, talana karşı çıkan, sesini yükselten televizyonlar, gazeteler nefessiz bırakıldı. Soluğu kesildi.
O gazetelerin okurları, köşe yazarlarına sahip çıkmak için en azından gazete alımını boykot edip, patronlarına bir ders veremezler miydi? Vermediler…
Şeriatçı takım milli eğitimi, emniyeti, yargıyı teslim almış, orduyu da bertaraf etmişti.
Koca koca generaller, sendikacılar, yazarlar çizerler, parti başkanları, gazeteciler, bilim adamları enselerinden tutulup zindanlara atıldılar.
Biz sadece seyrettik. Baktık. Hem de korka korka baktık.
“Ya sıra bize de gelirse” dedik.
“Ya bizi de alıp götürürlerse. Ne yaparız o zaman? Evde çoluk çocuk ekmek bekliyor. En iyisi, bana dokunmayan yılan bin yaşasın…” dedik.

Bütün bunlar olup biterken sendikalar, dernekler, sivil toplum kuruluşları hepsinden önemlisi siyasal partiler de sadece seyretti. Baktı. Toplantı salonlarında yaptıkları üç beş konuşma, birkaç demeçle yetindiler. Yığınlarla bütünleşmediler. Bütünleşemediler. Bunun için bir çaba da göstermediler. Yalnızca “Sen dedin, ben dedim”, ağız dalaşı yaptılar.
Alan memnun, satan memnundu. İktidar memnun, muhalefet memnundu. Yüksek rakamlı, bol sıfırlı maaşlar işliyordu nasıl olsa. Silivri, Hasdal zindanlarında belgesiz kanıtsız, suçsuz günahsız yatanlar kendileri değildi.
Bugün ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en bunalımlı günlerini yaşamaktadır.
Türkiye, dünyada gelir dağılımı bozuk ülkeler arasında ön sıralarda yer almaktadır.
Eğitim, sağlık paralı hale getirilerek, fırsat eşitliği zedelenmiştir. Sosyal devlet anlayışı ortadan kaldırılmış, yoksulların durumu daha da kötüleşmiştir. Bundan böyle parası olan sağlığını koruyabilecek, parası olan çocuğunu okutabilecektir.
Bağımsız yargı ve özerk üniversitenin yapısı bozularak, iktidarın yan kuruluşları durumuna sokulmuştur.
Korku imparatorluğu kurulmuştur. Herkes birbirinden çekinmekte, başına bir felaket geleceğinden korkmaktadır.
Haksızlıkların, hukuksuzlukların ucu ta gökyüzüne ulaşmıştır.
Ama kuzuların sessizliği devam etmektedir. Kuzular, kuzu gibi bakmakta, seyretmektedir.
Montesquieu, “Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yönelmiş bir tehdittir” der.
Bir kişiye yapılan haksızlığı toplumun bireyleri, kendilerine yapılmış gibi düşünmelidirler. Kendilerini onların yerine koyup, “Ya bu kötü davranışla ben karşılaşsaydım, ya benim başıma gelseydi” demelidirler. “Adam sende”ciliği bırakıp, kendi hakkını korur gibi, başkalarının hakkını savunmayı da kendilerine görev edinmelidirler.
Bu koruma, savunma bilinci bir topluma yerleşmediği sürece haksızlıkların, adaletsizliklerin önüne geçmek, ülkeyi eşkıyalardan, soygunculardan temizlemek çok güçtür.
Faşizm hiçbir ülkeye birden bire, ansızın gökten zembille inmemiştir. Haber vere vere, “ben geliyorum” diye diye gelmiştir. Önlem alınmadığı, karşı çıkılmadığı için ülkelerin üzerine kara bulutlar gibi çökmüştür.
Sadece bakmakla, susmakla, konuşmamakla hiçbir sorunu çözemeyiz. Demokratik, uygar bir ulus da olamayız. Kimse boşuna sızlanmasın. Geçim sıkıntısından, baskıdan söz etmesin. Önce haksızlıklara karşı koymasını, hakkımızı almasını öğrenelim.
Çünkü kimse kimseye babasının hayrına hak vermez. Hak verilmez, alınır. Hem de söke söke alınır.
Ölümden öte köy var mıdır?
Sorumluluk taşıyalım. Cesur olalım. Çünkü cesarettir, insanı zafere götüren…
Unutmayalım ki cesurlar bir kez, korkaklar bin kez ölür…
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.16, 14:47   #13
Tam Üye

Taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 61
Mesajlar: 417
Ettiği Teşekkür: 1098
Aldığı Teşekkür: 1697
Rep Derecesi : Taner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster

Türkiye'yi İslamcı faşist diktatörlüğe doğru götürmeye çalışıyorlar.

Ancak bu güne kadar yedikleri herzeler boylarını aştı.

PKK açılımı bitti.

PKK-PYD Ortadoğuda ABD'nin can damarı.

Geçmiş tecrübe diyor ki: Hayır.
Çünkü PKK,PYD ABD’ye lazım bir örgüt.
Onu tek kalemde harcayamaz.

Bunun yerine Erdoğan'ı harcar.

Nitekin son durum onu gösteriyor ki,BD Erdoğan'ın ipini çekti.

Rusya Erdoğan'ı düşman ilan etti.

Erdoğan'ın Ortadoğu’ya ilişkin politikası tamamen çöktü. Son olarak Katar da, İhvan-ı Müslimin’i dışlayıp Mısır lideri Abdülfettah Sisi ile yakınlaşma kararı alınca, Ortadoğu’da tamamen yalnız kaldı.

Bence Erdoğan gibi bir işbirlikçi bir daha bulamaz pyd pkk abd abd bir tarafa Erdoğan abd bir tarafa gibi gösterilmeye çalışılsa da İşin gerçeği bunlar halen iş ve çıkar birliği içindeler. Ben bunlardan kurtulma işinin bu kadar kolay olamadığını kolay olamayacağını söylüyorum. Erdoğan abd fetö ile savaş halinde olduğu imajı o kadar inandırıcı geliyor ki sizlere hemen kandırılıyorsunuz. Abd evet kullanır atar ama bu gün akp den daha iyisini bulamayacağını biliyor. Sizin iyimserliğiniz abd den umut beklemek noktasına gidiyor farkında mısınız
__________________
Gerçekçi ol İmkansızı iste.
Taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Taner'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.05.16, 15:13   #14
Tam Üye

Taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 61
Mesajlar: 417
Ettiği Teşekkür: 1098
Aldığı Teşekkür: 1697
Rep Derecesi : Taner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu durum AKP öncesinde de geçerliydi. Yani AKP öncesinde çalışırken, AKP iktidara gelince işlerini bırakıp, yan gelip yatan milyonlar söz konusu değil.

Tersine AKP sosyal güvenlik yasalarını radikal bir şekilde değiştirerek emeklilik yaşını bile yükseltti.

Bu işin arkasında başka sosyolojik izahlar olmalı...

Mesela ne gibi mi?

Soma cinayetinden sonra ki iki seçimde de Soma' da hala en yüksek oyu hem de % 40-50 arasında bir oranla AKP' nin alması.

Yani Soma' da halk söz konusu olduğunda, yan gelip yatan ve cebi dolan bir AK kesim yok. Ölen ama oylarını hala AKP' den esirgemeyen bir çoğunluk var.
İktidarın dağıttığı yiyecek ve benzeri yardımlar bağlanan maaşlar evet esas oy deposu bunlardır ama bu kalemler devlete ciddi bir yük gibi gösterilmeye çalışılması yanında esas gerçek belirli bir kesimin aldığı aslan payıdır. yüzlerce idt kit satıldı Ben bunlardan sadece Gemlikte yaşanan gerçekten bahsedeceğim. Azot diye tabir edilen Gemlik Gübre satış fiyatı içindeki hurda bile değil. Silolardaki gübre stoku satılan paranın üç misli idi. Arsalar binalar teçhizat vs. Chp nasıl bir muhalefet yaptı gemlik özelinde demiyorum chp nin genel politikası: Gemlik gübrenin yanında en büyük ortak olan iş bankasının elinden çocuğun elinden şeker alındığı gibi kos koca Gemport limanı alındı. Chp neredeydi. Yaklaşık bir ay önce gemlik gübrede aşırı kar nedeniyle alınan risklerden dolayı küçük bir sızıntı oldu Yüzde yirmi beşlik bir yoğunluktaki amonyak sızıntısı iki kişinin ölümüne ve onlarca kişi yoğun bakıma kaldırıldı. Bölgedeki mks ve azottta olacak ciddi bir sıkıntı Gemlik, Orhangazi ve mudanyayı yerle bir edebilecek şiddette olacak. Devletin elinde kar etmiyor diye satılan peşkeş çekilen bu yerlerin listesi. 2015 tarihli bir kaynaktan alıntı:


Okuyacağınız liste, 12 yıllık iktidarı döneminde AKP Hükümetinin satıp savurduğu cumhuriyetin birikimleridir.
12 yıllık ihanetin listesidir bu.
Sözü bırakıp, satılanları aklınıza ve vicdanınıza sunuyorum.

Cam ve çimento sanayi
Ünye Çimento A.Ş.
Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş
Trakya Cam
Anadolu Cam
Soda Sanayi

Metal Sanayi
ERDEMİR
İSDEMİR
ÇELBOR
TAKSAN
Oymapınar Barajı
Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş
ETİ Alüminyum AŞ’ye ait Antalya Limanı
Eti Alüminyum’a ait 4 Taşınmaz
GERKONSAN (Gerede Çelik Konstrüksiyon Ve Teçhizat Fabrikaları San. Ve Tic. A.Ş.)
DİTAŞ (Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.)
TÜMOSAN
ORTADOĞU TEKNOPARK A.Ş.

Tarımsal Sanayi
T.Z.D A.Ş. Sakarya Traktör İşletmesi
SÜTAŞ Malatya İşletmesi,
HEKTAŞ A.Ş. (Veteriner İlaçları ve Halk Sağlığı İlaçları)

Türkiye Gübre Sanayi AŞ (TÜGSAŞ)
TÜGSAŞ A.Ş.
Gemlik Gübre Sanayi A.Ş.
Samsun Gübre San. A.Ş.
İstanbul Gübre Sanayi A.Ş.
Kütahya Gübre A.Ş.
İstanbul Satın Alma Müdürlüğü Binası
Şanlıurfa depoları arazisi
Tekirdağ Depoları
Fatsa Depoları

TEKEL
Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Adana Sigara Fabrikası
Tokat Sigara Fabrikası
Bitlis Sigara Fabrikası
İstanbul Sigara Fabrikası
Malatya Sigara Fabrikası
Samsun-Ballıca Sigara Fabrikası
Ambalaj Fabrikası Müdürlüğü
Ankara Başmüdürlük Binası (İkiz Kuleler)
Bodrum Tesisleri ve Taşınmazları
Gemlik Suni İplik Müessesesi Taşınmazları
İnegöl Kibrit Fabrikası Taşınmazları
İstanbul Tütün Mamulleri San. ve Tic. A.Ş,
Kastamonu Jüt İpliği Fabrikası Makine ve Teçhizatı
Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi Ltd. Şti.
TEKA ile Sigara San. İşletmesi A.Ş.'ye ait puro marka ve varlıklar
İzmir Yaprak Tütün İşletmesi Makine-Teçhizatı
Çamaltı Tuz İşletmesi Müdürlüğü
Ayvalık Tuz İşletmesi Müdürlüğü
Çankırı Kaya Tuzlası
Tuzluca Tuzlası
Yavşan Tuzlası
Kağızman Tuzlası
Kaldırım Tuzlası
Kayacık Tuzlası
Kristal Tuz Rafine
Sekili Tuzlası

SÜMER HOLDİNG
Adıyaman İşletmesi
Bakırköy İşletmesi
Diyarbakır İşletmesi
Malatya İşletmesi
Sarıkamış İşletmesi
TÜMOSAN İşletmesi
Sarıkamış Ayakkabı İşletmesi,
Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş.
Beykoz Deri ve Kundura İşletmesi
Çanakkale Sentetik Deri İşletmesi
Yeşilova Halı Yün İplik ve Battaniye Fabrikası T. A.Ş.
Akdeniz İşletmesinin Makine ve teçhizatları,
ASELSAN Hisseleri
BUMAS
ERYAĞ
İstanbul İmar Ltd. Şti.
Mazıdağı Fosfat Tesisleri
Merinos İşletmesinin Makine ve teçhizatları,
Merinos Halı Markası
Ortadoğu Tekonpark A.Ş. (%15.00 hisse)
SÜTAŞ hissesi
Tercan İşletmesi Makine ve Teçhizatları

Şeker Fabrikaları
Adapazarı Şeker Fabrikası
Amasya Şeker Fabrikası
Kütahya Şeker Fabrikası

Et ve Balık Üretim AŞ (EBÜAŞ)
Manisa Et Ve Tavuk Kombinası
Samsun Soğuk Hava Deposu
Mersin Soğuk Hava Depoları
Çeşitli illerde 11 Mağaza, 23 büro

Enerji Sektörü
PETKİM
TÜPRAŞ
BURSAGAZ
ESGAZ
Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.

Elektrik Üretim AŞ(EÜAŞ)

Akarsu Santralleri
Ahlat Akarsu Santrali
Akyazı Akarsu Santrali
Anamur Akarsu Santrali
Bayburt Akarsu Santrali
Berdan Akarsu Santrali
Besni Akarsu Santrali
Bozkır Akarsu Santrali
Bozüyük Akarsu Santrali
Bozyazı Akarsu Santrali
Bünyan Akarsu Santrali
Büyükkızoğlu Akarsu Santrali
Cerrah Akarsu Santrali
Çağ Akarsu Santrali
Çamardı Akarsu Santrali
Çemişgezek Akarsu Santrali
Değirmendere Akarsu Santrali
Dere Akarsu Santrali
Dereköy Akarsu Santral
Derinçay Akarsu Santrali
Derme Akarsu Santrali
Durucasu Akarsu Santrali
Engil Akarsu Santrali
Erciş Akarsu Santrali
Erkenek Akarsu Santrali
Ermenek Akarsu Santrali
Esendal Akarsu Santrali
Finike Akarsu Santrali
Girlevik Akarsu Santralleri
Göksu Akarsu Santrali
Hamitabat Elektrik Üretim Ve Tic. A.Ş.
Hendek Akarsu Santrali
Hoşap Akarsu Santralleri
İvriz Akarsu Santralleri
Karaçay Akarsu Santrali
Karaköy Akarsu Santrali
Kayadibi Akarsu Santrali
Kayaköy Akarsu Santrali
Kernek Akarsu Santrali
Kısık Akarsu Santrali
Kiti Akarsu Santrali
Koçköprü Hidroelektrik Santrali
Kovada I Akarsu Santrali
Kovada II Akarsu Santrali
Koyulhisar Akarsu Santrali
Kuzuculu Akarsu Santrali
Malazgirt Akarsu Santrali
Otluca Akarsu Santrali
Pınarbaşı Akarsu Santrali
Sızır Akarsu Santrali
Silifke Akarsu Santrali
Sönmez Akarsu Santrali
Suuçtu Akarsu Santrali
Telek Akarsu Santrali
Uludere Akarsu Santrali
Visera (Işıklar) Akarsu Santrali
Zeyne Akarsu Santrali

Termik Santraller
Çatalağzı Termik Santrali
Kangal Termik Santrali
Kemerköy Termik Santrali
Kemerköy Liman Sahası
Orhaneli Termik Santrali
Seyitömer Termik Santrali
Soma Termik Santrali
Tunçbilek Termik Santrali
Yatağan Termik Santrali
Yeniköy Termik Santrali

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ)
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.
ARAS Elektrik Dağıtım A.Ş.
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.
Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.
Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.
Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş.
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.
Meram Elektrik Dağıtım A.Ş
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.
Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.
Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.

Bankacılık
OYAKBANK
T. Sınai Kalkınma Bankası
Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş.
İş Bankası Hisseleri
T. Halk Bankası Hisseleri

Madencilik
Mazıdağ Fosfat Tesisleri
Divriği Demir Madeni
Hekimhan Demir Madeni
Alümina Madeni
Güney Ege Linyitleri İşletmesi
Bursa Linyitleri İşletmesi
TKİ’ye ait 79528 ve 73021 no.lu maden ruhsatları

ETİ Holding
ETİ Bakır AŞ
ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
ETİ Gümüş A.Ş.
ETİ Krom A.Ş.
Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş.

Karadeniz Bakır İşletmesi (KBİ)
Samsun İşletmesi
Murgul İşletmesi
Giresun'da 2 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir
Murgul İşletmesi Hidroelektrik Santrali Samsun'da varlıklar
Sinop'da 1 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir

Sigorta Sektörü
Ray Sigorta A.Ş.
Başak Sigorta A.Ş. Ve Başak Emeklilik A.Ş.

SEKA
Taşucu Tersane Alanı
Afyon İşletmesi
Aksu İşletmesi
Balıkesir İşletmesi
Kastamonu İşletmesi
Akkuş İşletmesi
Çaycuma İşletmesi
Karacasu İşletmesi
Ank. Alım Satım Müdürlüğü Binası
Ardanuç İşletmesi Varlıkları
YİBİTAŞ KRAFT Torba İşletmesi,

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)
İskenderun Limanı
Derince Limanı
Mersin Limanı
Taşucu Limanı Tersane Alanı,
İskenderun İSDEMİR Limanı
Ereğli ERDEMİR Limanı

Türkiye Denizcilik İşletmesi (TDİ)
Çanakkale’ye ait 9 Gemi,
Çeşme Limanı
Deniz Nakliyatı T.A.Ş. 3 Tanker
Dikili Limanı
Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı
Kuşadası Limanı
M/F Ankara Feribotu
M/F Samsun Feribotu
M/S Karadeniz Gemisi
Nakliyat İnşaat Turizm İhracat Pazarlama A.Ş.
Salıpazarı Liman Sahası (GALATAPORT)
Şehir Hatları Çanakkale Hizmetleri ve 9 Gemi
Trabzon Limanı
Turan Emeksiz Yolcu Gemisi
Yakıt II Gemisi

Türk Hava Yolları (THY)
Sabiha Gökçen Havaalanı
THY – USAŞ Hisseleri
THY- Lojman
TÜPRAŞ USAŞ Hissesi

Turizm ve dinlenme tesisleri
Erciyes Sosyal Tesisi (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı)
Erciyes Sosyal Tesisi (DSİ)
Erciyes Sosyal Tesisi (Karayolları Genel Müdürlüğü)
Ataköy Otelcilik A.Ş.
Ataköy Marina Ve Yat İşletmesi A.Ş
Kuşadası Tatil Köyü
Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm Ve Tic. A.Ş. (% 26 hisse)

Emekli Sandığı
Büyük Ankara Oteli
Büyük Efes Oteli
Büyük Tarabya Oteli
Kızılay Emek İşhanı
Kuşadası Tatil Köyü
İstanbul Hilton Oteli
Çelik Palas Oteli

İletişim
T.TELEKOM
AyCell

Çeşitli kurumlar
OYAK İNŞAAT A.Ş. (%25 Hisse)
Araç Muayene İstasyonu I. Bölge
Araç Muayene İstasyonu II. Bölge
MEYBUZ A.Ş.
ARÇELİK Hisseleri
ASELSAN Elektrik San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri
ASPİLSAN Askeri Pil San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri
HAVELSAN A.Ş. Hisseleri
İstanbul İmar Ltd. Şti,
KOÇ HOLDİNG A.Ş. Hisseleri
KTHY Kıbrıs Türk Hava Yolları Ltd. Şti Hisseleri
TOFAŞ Hisseleri

AKP döneminde kapatılan kurum ve işletmeler
SSK Eczaneleri (Tasfiye Edildi)
Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Tasfiye Edilerek İl Özel İdarelerine Devredildi)
REYTEK
Adana, Adıyaman, Besni, Kahta, Malatya, Akçaabat, Akhisar, Aydın, Muğla, Milas, Bafra, Batman, Bekirhan, Beşiri, Kozluk, Kurtalan, Sason, Bitlis, Bursa, İnegöl, Hamdibey, Denizli, Acıpayam, Güney, Tavas, Buldan, Kale, Diyarbakır, Silvan, Bismil, Hatay, İskenderun, Yayladağ, Altınözü, İstanbul, İzmir, Cumaovası, Kemalpaşa, Tuzla, Yazıbaşı, Manisa, Kula, Salihli, Sarıgöl, Selendi, Osmancalı, Saruhanlı, Muş, Samsun, Tokat, Erbaa, Gümüşhacıköy, Taşova Yaprak Tütün İşletme Müdürlükleri ve Diyarbakır Yaprak Tütün İşletme Fabrikası Müdürlüğü

Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak Pazarlama ve Dağıtım Başmüdürlükleri
__________________
Gerçekçi ol İmkansızı iste.
Taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Taner'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.16, 16:05   #15
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 69
Konular: 676
Mesajlar: 3,657
Ettiği Teşekkür: 58143
Aldığı Teşekkür: 8701
Rep Derecesi : nurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisi
Ruh Halim: Cap Canli
Thumbs up Cevap: Türkiye İşgal Altında

Evet Alamancı arkadaşım...İşgal altında...Bok sineklerinin işgali altında...
Az kaldı....
__________________
En büyük zenginlik,
Sıhhat ve afiyette olmaktır...


İstanbul - 0RH pozitif -1949

Balıkçı Reisi: Nuri Deniz
(Kimya ve İşletme müh.)
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.16, 22:58   #16
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1353
Mesajlar: 12,691
Ettiği Teşekkür: 53171
Aldığı Teşekkür: 46155
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

BÜYÜK HARFLERİ KASITLI KULLANIYORUM. ÇÜNKÜ YUKARIDAKİ YAZIDAN YAPACAĞIM ALINTI BENİM BURDA DEFALARCA VURGULADIĞIM BİR GERÇEKTİR:

Alıntı:
Öncelikle belirtmek isteriz ki, Türk Silahlı Kuvvetleri"ne düşman gözüyle bakan bu yobazların hiçbirisi ırken Türk değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilirler, Türkçe de konuşabilirler fakat etnik kökenleri incelendiği taktirde aslen başka millet veya topluluklara mensup oldukları görülecektir. Osmanlı Devleti zamanında devşirilen gayrı Türklerin torunlarıdır bunlar, bir damla Türk kanı taşımazlar. Bu etnik özürlülerin Türk Milleti ile tek ortak noktaları islamiyet olduğu için tüm söylemlerini müslümanlık maskesi ardına saklanarak gerçekleştirirler. Başka çareleri yoktur.
Yaşadığımız rezaletlerin en önemli nedenlerinden biri Türkiye' nin ulusal devlet olma sürecinin Atatürk' ün ölümüyle birlikte kesintiye uğraması ve zamanla ulus zihniyetinin yerini ümmet zihniyetinin almasıdır.

Irkçı hiç olamam zaten.

Milliyetçilik de benden uzak olsun.

Hatta kökenleri Selanik' de olan biriyim.

Ama kendimi Türk hissediyorum.

...

alamacı' nın yazdıkları gerçektir.

Bugün bu ülkede Kafkaslar' dan, Balkanlar' a kadar ordan-burdan kaçıp gelen toplama bir insan yığını var.

Zoru görünce kendi ülkelerinden kaçıp bizim topraklarımıza geldiler.

Ama Rusun, yunanın, sırbın vs vs zulüme karşı savaşmak ve vatanlarını savunmak yerine, dedelerini, ninelerini bırakıp kaçtılar...

Bu vatana geldiler!

...

Bunlar geldikleri ülkelerde de vatansever değil, zora gelince vatanını satan hainlerdi.

Kendi öz vatanını satan hainler sonradan geldikleri Türkiye' yi haydi haydi satarlar.

...

Tabi bunlar üzerinden genelleme yaparak hepsinin hain olduğunu da iddia edemeyiz.

Atatürk' de netice itibarı ile muhacirdi.

...

Ama sonradan gelmelerden ve sonradan görmelerden korkacaksın.

...

Dün kendi anavatanını savunmak yerine kaçıp Türkiye' ye (ya da Osmanlı' ya) kapağı atanlar, kendi ülkelerinde vatanseverlik görevlerini yapamamışlarsa, sonradan geldikleri Türkiye' de hiç yapamazlar.

Gerçek budur.

Şu yobazların etnik kökenleri ortaya çıkarılsın, görülecektir ki, devasa bir çoğunluğu etnik olarak Türk değildir. Sonradan gelmelerdir bunlar... Vatanlarını satıp, buraya kapağı atmışlardır.

Ve bugün Türkiye' yi elimizden almaya çalışıyorlar.

...

Ama Türkler hiç bir koşulda, ninelerini, dedelerini bırakıp Anadolu' dan kaçmamışlardır.

...

Bu sonradan gelmeleri atalım, Türkiye kurtulur.

CB, gürcü, karısı arap.

Eski BB ve karısı Kırım yahudileri (Davidson)

Yeni BB ve karısı Erzincan' a sonradan gelme kürtler. (Binali)

Arınç, Gül ve daha niceleri...

Türkiye' nin içine edenlerin hiç biri etnik olarak Türk değildir...

Bunların seçmenlerinin devasa çoğunluğu da Türk değildir.
...

Ve mesele de burdadır aslında!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.07.16, 20:35   #17
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 831
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı gösterŞimdi Atatürk’e sövüp, sayanlar, Türkiye’yi içine düşürdükleri bu beladan kurtulmak için son çare olarak Atatürk’ün ilke ve ınkılaplarına sarılacaklardır,fakat iş işten geçmiş olacak.

Türkiye bir daha gerici yobazların kumpasına düşmeyecek,bunların 14 senede yaptıkları tahribatı tamir edip,Dünya üzerinde çağdaş,laik,gelişmiş saygın bir hukuk devleti olarak yerini alacaktır.
**
Yıllardır Atatürk'ün ismini ve resmini her yerden silmeye çalışan AKP, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırının ardından saldırının olduğu yere Atatürk posteri ve Türk bayrağı astırdı.

Darbe girişimi sonrasında geç te olsa akılları başlarına gelenlerin Atatürk ilke ve ınkılaplarından bir milimetre dahi sapmanın başlarına neler getireceğini umarım anlamışlardır.

Bu bir başlangıç olabilir,yıllarca Atatürk'ü ve Türk milletini dışlayanlar,bu forumlardaki eleştirilerimizi göz ardı edenler,bu gün hayatlarını Atatürk'e ve onun birbirine kenetlediği Türk milletine borçludurlar.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.11.17, 21:20   #18
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 197
Mesajlar: 416
Ettiği Teşekkür: 794
Aldığı Teşekkür: 1358
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster
Türkiye işgal altında.

Türkiye'nin Birinci Dünya Savaşı'ndaki gibi işgal edildi, bu eskisi gibi silahla değil,Orduçökertilerek,yasama,yürütme ve yargı bağımsızlığı yok edilip bütün devlet kurumlarının işgal edilmesi ile, Ülkenin genleriyle, değerleriyle oynarak, Toplumsal benliğine format atılarak, tek bir mermi atılmadan işgal edilmiştir.

Yüz yıllık bir hesaplaşmayı yaşıyoruz,"1923'ten beri bu planlar yapılmıştı. Türkiye şu an bir kırılma noktasındadır.

İktidarın ellerinden gitmesinden ve bu hırsızlıklarının ortaya çıkmasından korktukları için de hukuku kenara ittiler, yargı bağımsızlığını yok ettiler ve bir baskı rejimi kurdular.

Türkiye'yi İslamcı faşist diktatörlüğe doğru götürmeye çalışıyorlar.

Ancak bu güne kadar yedikleri herzeler boylarını aştı.

PKK açılımı bitti.

PKK-PYD Ortadoğuda ABD'nin can damarı.

Geçmiş tecrübe diyor ki: Hayır.
Çünkü PKK,PYD ABD’ye lazım bir örgüt.
Onu tek kalemde harcayamaz.

Bunun yerine Erdoğan'ı harcar.

Nitekin son durum onu gösteriyor ki,BD Erdoğan'ın ipini çekti.

Rusya Erdoğan'ı düşman ilan etti.

Erdoğan'ın Ortadoğu’ya ilişkin politikası tamamen çöktü. Son olarak Katar da, İhvan-ı Müslimin’i dışlayıp Mısır lideri Abdülfettah Sisi ile yakınlaşma kararı alınca, Ortadoğu’da tamamen yalnız kaldı.

Panik başladı.

Planları iflas etti,başarılı olamayacakları bir noktaya geldiler.

Köşeye sıkıştılar.

Türkiye bu faşist dinci işgalden kurtulacaktır.

Doğal bir şekilde yönetimden tasfiye edileceği, muhalefete geçeceği bir evreye ulaştı.

Demokratik ülkelerde AKP türü bir parti iktidardan düşer, muhalefete geçer, orada kendini yeniler ve yeniden iktidar olmak için mücadele eder.

Ama bu AKP için mümkün değildir.

AKP, bugünkü kadrolarıyla muhalefete geçemez, kendini muhalefette tazelemeyi göze alamaz.

Çünkü gayrimeşru yöntemlerden güçlendirmeye çalıştığı iktidarını bıraktığı anda muhalefete değil doğrudan yargıya gitmek, sanık sandalyesine oturmak zorundadır.

AKP Hükümeti‘vatana ihanet’ suçuyla yargılanmaktan kurtulamayacaktır.

***

Türkiye birinci dünya savaşındaki işgalden nasıl kurtuldu ise bu gün de aynı güce sahiptir.

Türk halkı 7000 yıllık tarihinde işgal altında yaşamamıştır ve bu gün de bu işgali kırıp bağımsızlığına ve hürriyetine kavuşacaktır.

Şimdi Atatürk’e sövüp, sayanlar, Türkiye’yi içine düşürdükleri bu beladan kurtulmak için son çare olarak Atatürk’ün ilke ve ınkılaplarına sarılacaklardır,fakat iş işten geçmiş olacak.

Türkiye bir daha gerici yobazların kumpasına düşmeyecek,bunların 14 senede yaptıkları tahribatı tamir edip,Dünya üzerinde çağdaş,laik,gelişmiş saygın bir hukuk devleti olarak yerini alacaktır.
Bu yazı 24 nisan 2016 da yazılmış.

Alıntı:
Şimdi Atatürk’e sövüp, sayanlar, Türkiye’yi içine düşürdükleri bu beladan kurtulmak için son çare olarak Atatürk’ün ilke ve ınkılaplarına sarılacaklardır,fakat iş işten geçmiş olacak.
Erdoğan'ın şimdi Atatürkçülük adımı isabetli bir adım.

Bu adımın, önceki açılımlar gibi olup olmadığını yaşayarak göreceğiz.

Atatürkçülük lafla olmaz eğer Erdoğan gerçekten Atatürkçü olduysa Atatürk ilke ve ınkılaplarına aykırı kanunları ortadan kaldırıp, ülkedeki bütün kanun ve yönetmelikleri Atatürk ilke ve ınkılapları doğrultusunda yeniden yapılandırması lazımdır.
Bu yönde atılacak ilk adımın İmam Hatip okullarının kapatılması ve türbanın yasaklanması olmalıdır.

Türkiye'nin elini kolunu bağlayıp, Erdoğan’ın adımlarından sonuç bekleme lüksü yok.

Erdoğan, Atatürkçülüğü kavrayadursun tüm yurtseverlerin, Atatürkçülerin, Atatürk sevgilisini yüreğinde hep taptaze tutan milyonların bir araya gelip, Türkiye'nin geleceğini deneme yanılmalara bırakmamasının zamanıdır.
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.11.17, 21:46   #19
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 197
Mesajlar: 416
Ettiği Teşekkür: 794
Aldığı Teşekkür: 1358
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster
Ülke yönetimini elinde bulunduranlar, tüm bunlara karşı çıkmıyor, aksine sevinçle seyrediyor ve teşvik ediyorlarsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçerideki Hainler tarafından işgal edilmiş demektir.


Atatürk düşmanının ismi okula verildi!
Tokat’ta yeni açılan bir Anadolu imam hatip lisesine, Milli Mücadele ve Atatürk devrimlerine karşı duruşuyla bilinen Damat Ferit döneminin Şeyhülislamı olan Mustafa Sabri’nin adı verildi.

Mustafa Sabri'nin adının daha önce Tokat'ta kurulan vakfa verildiği ve emekli öğretmen Hami Karslı'nın açtığı davanın ardından vakfın isminin değiştirildiği ortaya çıktı.

Mustafa Sabri, Osmanlı’nın son döneminde Damat Ferit'in şeyhülislamı olarak görev yaptı. Atatürk için ölüm fermanı hazırladı.

Mustafa Sabri İngiliz Muhipleri Cemiyeti'ne mensup bir kişidir. İstanbul hükümetinin, Anadolu'daki milli mücadele hareketine karşı yumuşak davrandığını savunmuş, Sevr Antlaşması'nın kabulünü ısrarla istemiş Milli Mücadele'ye karşı daima olumsuz tutum ve davranışlar içerisinde yer alan Mustafa Sabri, yeni kurulan Türk devletini ve rejimini daima eleştiren, tüm inkılaplara karşı çıkan, Cumhuriyete ve Atatürk'e karşı devamlı kin ve nefret kusan bir kişi olmuştur. Bu kişi Milli Mücadele'nin kazanılmasından sonra önce Yunanistan'a kaçmış ardından Mısır'a geçerek burada ölmüştür.

İngilizlerle bir olup, İngiliz uçaklarından atılan bildirilerde ‘Kuva-i Milliye ye yardım etmeyin, bunların katli vaciptir' diye fetvalar veren bir Şeyhülislam bu. Bir liseye bu kişinin isminin verilmesi kesinlikle tesadüf değildir, bilinçli bir eylemdir. Şeyhülislam Mustafa Efendi bugün birileri Atatürk maskesini takmaya çalışsa da Atatürk karşıtlarının rol modelidir ve bu geleneği, bu karşıtlığı yaşatmak isteyenlerin bir çabasıdır.

Bunu yapanlar hala koltuklarında oturuyorsa mevcut iktidar da bu suça ortaktır.
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 15.11.17, 22:16   #20
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1353
Mesajlar: 12,691
Ettiği Teşekkür: 53171
Aldığı Teşekkür: 46155
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kel ali Mesajı göster


Atatürk düşmanının ismi okula verildi!
Tokat’ta yeni açılan bir Anadolu imam hatip lisesine, Milli Mücadele ve Atatürk devrimlerine karşı duruşuyla bilinen Damat Ferit döneminin Şeyhülislamı olan Mustafa Sabri’nin adı verildi.

Mustafa Sabri'nin adının daha önce Tokat'ta kurulan vakfa verildiği ve emekli öğretmen Hami Karslı'nın açtığı davanın ardından vakfın isminin değiştirildiği ortaya çıktı.

Mustafa Sabri, Osmanlı’nın son döneminde Damat Ferit'in şeyhülislamı olarak görev yaptı. Atatürk için ölüm fermanı hazırladı.

Mustafa Sabri İngiliz Muhipleri Cemiyeti'ne mensup bir kişidir. İstanbul hükümetinin, Anadolu'daki milli mücadele hareketine karşı yumuşak davrandığını savunmuş, Sevr Antlaşması'nın kabulünü ısrarla istemiş Milli Mücadele'ye karşı daima olumsuz tutum ve davranışlar içerisinde yer alan Mustafa Sabri, yeni kurulan Türk devletini ve rejimini daima eleştiren, tüm inkılaplara karşı çıkan, Cumhuriyete ve Atatürk'e karşı devamlı kin ve nefret kusan bir kişi olmuştur. Bu kişi Milli Mücadele'nin kazanılmasından sonra önce Yunanistan'a kaçmış ardından Mısır'a geçerek burada ölmüştür.

İngilizlerle bir olup, İngiliz uçaklarından atılan bildirilerde ‘Kuva-i Milliye ye yardım etmeyin, bunların katli vaciptir' diye fetvalar veren bir Şeyhülislam bu. Bir liseye bu kişinin isminin verilmesi kesinlikle tesadüf değildir, bilinçli bir eylemdir. Şeyhülislam Mustafa Efendi bugün birileri Atatürk maskesini takmaya çalışsa da Atatürk karşıtlarının rol modelidir ve bu geleneği, bu karşıtlığı yaşatmak isteyenlerin bir çabasıdır.

Bunu yapanlar hala koltuklarında oturuyorsa mevcut iktidar da bu suça ortaktır.
Tepkiyi görünce okulun adını değiştirdiler ve okula bir şehidin adını verdiler.

Biz istersek bunlarıa feslerini ters giydiririz.

2023' de Cumhuriyet' i yıkıp, şeriat düzeni getirmenin hayalini kuruyorlardı.

Ama bu rezalet güruhu 2023' de cezaevlerinde olacak.

Şimdilerde bo bol cezaevi yapıyorlar ve ben bunların cezaevi yapmalarına hiç karşı çıkmadım.

Hani kendi mezarlarını kazan salaklar gibi...

Şimdiden kendi cezaevlerini yapıyorlar.

Yarın orda kendileri yatacak.

Bence daha fazla cezaevi yapsınlar.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altında, işgal, türkiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 11:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.