Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.04.16, 20:52   #1
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 833
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Türkiye İşgal Altında

Türkiye işgal altında.

Türkiye'nin Birinci Dünya Savaşı'ndaki gibi işgal edildi, bu eskisi gibi silahla değil,Orduçökertilerek,yasama,yürütme ve yargı bağımsızlığı yok edilip bütün devlet kurumlarının işgal edilmesi ile, Ülkenin genleriyle, değerleriyle oynarak, Toplumsal benliğine format atılarak, tek bir mermi atılmadan işgal edilmiştir.

Yüz yıllık bir hesaplaşmayı yaşıyoruz,"1923'ten beri bu planlar yapılmıştı. Türkiye şu an bir kırılma noktasındadır.

İktidarın ellerinden gitmesinden ve bu hırsızlıklarının ortaya çıkmasından korktukları için de hukuku kenara ittiler, yargı bağımsızlığını yok ettiler ve bir baskı rejimi kurdular.

Türkiye'yi İslamcı faşist diktatörlüğe doğru götürmeye çalışıyorlar.

Ancak bu güne kadar yedikleri herzeler boylarını aştı.

PKK açılımı bitti.

PKK-PYD Ortadoğuda ABD'nin can damarı.

Geçmiş tecrübe diyor ki: Hayır.
Çünkü PKK,PYD ABD’ye lazım bir örgüt.
Onu tek kalemde harcayamaz.

Bunun yerine Erdoğan'ı harcar.

Nitekin son durum onu gösteriyor ki,BD Erdoğan'ın ipini çekti.

Rusya Erdoğan'ı düşman ilan etti.

Erdoğan'ın Ortadoğu’ya ilişkin politikası tamamen çöktü. Son olarak Katar da, İhvan-ı Müslimin’i dışlayıp Mısır lideri Abdülfettah Sisi ile yakınlaşma kararı alınca, Ortadoğu’da tamamen yalnız kaldı.

Panik başladı.

Planları iflas etti,başarılı olamayacakları bir noktaya geldiler.

Köşeye sıkıştılar.

Türkiye bu faşist dinci işgalden kurtulacaktır.

Doğal bir şekilde yönetimden tasfiye edileceği, muhalefete geçeceği bir evreye ulaştı.

Demokratik ülkelerde AKP türü bir parti iktidardan düşer, muhalefete geçer, orada kendini yeniler ve yeniden iktidar olmak için mücadele eder.

Ama bu AKP için mümkün değildir.

AKP, bugünkü kadrolarıyla muhalefete geçemez, kendini muhalefette tazelemeyi göze alamaz.

Çünkü gayrimeşru yöntemlerden güçlendirmeye çalıştığı iktidarını bıraktığı anda muhalefete değil doğrudan yargıya gitmek, sanık sandalyesine oturmak zorundadır.

AKP Hükümeti‘vatana ihanet’ suçuyla yargılanmaktan kurtulamayacaktır.

***

Türkiye birinci dünya savaşındaki işgalden nasıl kurtuldu ise bu gün de aynı güce sahiptir.

Türk halkı 7000 yıllık tarihinde işgal altında yaşamamıştır ve bu gün de bu işgali kırıp bağımsızlığına ve hürriyetine kavuşacaktır.

Şimdi Atatürk’e sövüp, sayanlar, Türkiye’yi içine düşürdükleri bu beladan kurtulmak için son çare olarak Atatürk’ün ilke ve ınkılaplarına sarılacaklardır,fakat iş işten geçmiş olacak.

Türkiye bir daha gerici yobazların kumpasına düşmeyecek,bunların 14 senede yaptıkları tahribatı tamir edip,Dünya üzerinde çağdaş,laik,gelişmiş saygın bir hukuk devleti olarak yerini alacaktır.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.05.16, 02:29   #2
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 833
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında


Olayları tetkik eder ve geçmişle mukayeseye kalkarsak Osmanlı Devleti’nin son dönemlerini çağrıştıran bir hummalı bölme, yıkma faaliyeti ile karşı karşıya bulunduğumuz anlaşılacaktır.

Dünyayı ‘kimlerin yönettiği’ sorusuna ABD’nin eski dışişleri Bakanı H. Kissinger, kendisinin de içinde bulunduğu oniki kişinin (hepsi yahudi) yönettiği cevabını vermiştir.

Devlet ne kadar güçlü imiş ki bunca soygun, talan, hırsızlık, vurgun ve tavizlere rağmen hâlâ ayakta duruyor. Vergiler uçup gitmiş, yeni vergilerle halkın beli biraz daha bükülmüş, soyanların vurgunları yanına kâr kalmıştır.

Şu yapılan operasyonlara bir bakınız, ardı arkası kesilmiyor. Adamlar toplanıyor, lüks otel odalarını andıran yerlerde yaşıyorlar.

Otoriter rejimle yol aldığımız bir geçiş dönemi yaşıyoruz hiç şüpheniz olmasın, bir sürü laf cambazlıkları, ayak oyunları ile hedeflenen, anayasa değişikliğini yapıp kritik eşiği aşarak totaliter bir düzenin inşasını gerçekleştirmeye çalışıyorlar, Mevcut anayasanın değişmesi gerekiyordu, ama amaç askerlerin kurguladığı otoriter yapıyı yıkmak, yerine demokratik bir anayasa kurgulamaktı. Şu anda, söz konusu olan bu değil, şu anda söz konusu olan İslamcı,şeriatçı, devletçi militer bir totaliter rejimin kurumsallaşmasını tanımlayan bir anayasa çalışması.
Öncelikle, şu anda yeni bir toplumsal sözleşmenin ifadesi olan yeni bir anayasa yapmanın imkânı yok. Çünkü toplumsal sözleşme metni kurgulamak için özgür bir toplumsal ve siyasal hayata ihtiyaç var. Özgürlüklerin bunca kısıtlandığı bir ortamda, neyi nasıl tartışacağız.

İkide bir “dillerinin sürçmesi”, dillerinin altındakinin zaman zaman dillerine dolanmasından başka bir şey değil. Diğer taraftan, bekçisiz köy bulmuş olmanın pervasızlığı, lafın ucunun nereye gittiğini hesap edemeyecek ölçekte bir cahilliğin nobranlığı. Aslında kimsenin kuvvetler ayrımı imiş, yargının bağımsızlığı imiş, kavradığı da aldırdığı da yok, laikliği anayasadan çıkarmak istediklerini açıkça söylüyorlar.

Olan biten karşısında hâlâ tüm bu olanlar normalmiş gibi, “Cumhurbaşkanı’nın kafasında şu var”, “önce şu olacak, sonra bu olacak” diye yorum yapanlara hayret etmemek elde değil. Tevil edilecek yanı yok, bu bir “saray darbesi”. Başka bir izahı olabilir mi? Ne oldu da, Davutoğlu’nun başbakan olarak devam etmesi imkânsız hale geldi?

AK Parti= Erdoğan veya Türkiye=Erdoğan, o halde o ne derse hayırlı olan odur” diye düşünen olabilir, ama bunun adı tek bir liderin yönetime tümüyle el koymasıdır.

Siyasi kriz göze alınarak pekiştirilmeye çalışılan “tek adam rejimi” projesi karanlık bir gelecek vaadinden başka bir şey değil. Ve nihayet, beğenelim beğenmeyelim, Davutoğlu’nun siyaset anlayışı, artık kırıntısı kalmış olsa da, demokrasi ile son bağımızdı.

Davutoğlu, Erdoğan'ı yalanladı: Tercih değil, zaruret
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, genel merkezde veda konuşması yaptı. "Pazarlık esasına dayalı makam kabul etmem" diyen Davutoğlu, "Başbakan'ın kendi kararı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalanlanlayarak "4 yıl görev yapmamak benim tercihim değil, bir zaruretin sonucu" diye konuştu.

Bu gün Başbakanlığa kimin getirileceği tartışılıyor,bunu tartışmanın hiçbir anlamı yoktur,kim gelirse gelsin davul kendi boynunda, tokmak ise Erdoğan’ın avucunda olacak, yani bütün sorumluluklar kendi sırtında ama kahramanlık Erdoğan’da olacak.

Şimdiye kadar bu çeşit gözlemlere ve karamsar değerlendirmelere ‘Sevr Sendromu’ adı verilir, uluslararası kuruluşların ve Batılı büyük devletlerin Türkiye üzerindeki oyunlarında bölünme ve içten çökertilme tehlikelerinden söz etmek aşırı vehim, hatta bir çeşit ruh hastalığı sayılarak alaya alınırdı.

Bunları ve diğer yoğun meseleleri birlikte değerlendirin ve siz de kendi kendinize sorun bakalım. Türkiye böyle giderse bağımsızlığını koruyabilecek mi? Bağımsızlığını pazara çıkarmamış mı? Bunların müsebbipleri olanlar yakasını nasıl kurtaracaklar? Bunları siyaset sahnesine getiren millet bu vebalin asıl mesulü değil mi?

Türkiye kendi imkânlarıyla, kendi kaynaklarıyla, adam gibi düşünen, yaşayan ve inanan kimseler tarafından üç-beş sene idare edilebilse inanınız ki bütün bu sıkıntılar bitebilecek, dünyanın efendisi olabilecektir.

Her şey ortada, Türkiye’de artık bırakın hukuk, kanun hakimiyetinin zerresi yok. Tersine zor ya da gücün egemenliği var.

-Anayasa tarafından emredilen görevleri Türk Vatanını korumak olan GÜVENLİK GÜÇLERİ, öküzün trene baktığı gibi seyrediyorsa.

Diyarbakırspor adı, Amedspor olarak değiştiriliyor ve Vali denen memur seyrediyorsa.

IŞİD denen terör örgütünün İstanbul irtibat bürosunun bulunduğu yerin, Erdoğan ve Davutoğlu’nun kurucusu oldukları vakıf ile aynı adreste olduğu resmi belgelerle ortaya çıkıyor ve Cumhuriyet Başsavcıları seyrediyorsa.

Etyiyen Mahçupyan denen Türk Düşmanı, Davutoğlu’nun Baş Danışmanı oluyor ve “Kürtler ve başkaları için bundan daha iyi hükümet bulamazsınız” diyorsa!
Ülke borç içindeyken, Diktatör Çavuşesku’nun sarayından daha büyük saraylar yaptırılıyor ve TBMM uyumaya devam ediyorsa!
Ülke yönetimini elinde bulunduranlar, tüm bunlara karşı çıkmıyor, aksine sevinçle seyrediyor ve teşvik ediyorlarsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçerideki Hainler tarafından işgal edilmiş demektir.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.05.16, 02:54   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1370
Mesajlar: 12,931
Ettiği Teşekkür: 54122
Aldığı Teşekkür: 46904
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Yazı çöyle bitiyor:

Alıntı:
Ülke yönetimini elinde bulunduranlar, tüm bunlara karşı çıkmıyor, aksine sevinçle seyrediyor ve teşvik ediyorlarsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçerideki Hainler tarafından işgal edilmiş demektir.
Hiç mavra falan yapmayalım...

Bunlar her adımlarını laik ve Atatürkçü kesimin tepkilerini deneyerek attılar.

Baktılar ki bu kesimden pek muhalefet gelmiyor, hemen duruma göre yasaları bir bir geçirdiler Meclis' ten...

...

Ve yobazlar anları...

Bu ülkede Kemalist ve laik geçinenlerin önemli bir kesimi dansözdür.

...

Hala da bu dansözler gerçeklerden kaçmak ve gelecek nesillerin geleceğini yok etmek adına kıvırmaya devam ediyor.

Bu günü de karınları tok geçirsinler yeter onlara...

O kadar sahte ki çoğu, yobaz diktası altında da yaşarlar uyum sağlayarak...

...

Hadi birileri bana ''hayır'', biz lafta değil, eylemle direniyoruz desin...


.

Yazıklar olsun size...

Şu yobazlar kadar davanıza bağlı kalamadınız.
Alıntı:
Akrep gibisiniz kardeşim!...
Sadece kendinizi değil, çocuklarınızın ve torunlarınızın geleceğini de sokuyorsunuz!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.05.16, 11:26   #4
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 833
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Türkiye' nin nasıl bir süreçten geçtiğinin sanırım tekrar tekrar altını çizmeye gerek yok. Olay gayet net ve basit: Ülkenin iradesi, iktidarı kontrolü dış mihrakların elinde olan vatan haini maşalarca ele geçirilmiş,kuşatılmış Ve maalesef bu kuşatmanın son bulması için birileri kelle koltukta mücadele ederken, birileri de bu kuşatmanın kalkanı, koruyucusu olmuş durumda.
Asıl korkumuz, yıllardır bir karınca sabrıyla hareket eden bu yapılanmanın, artık kendilerine engel gördükleri Başbakan'ı uygun bir yöntemle pasifize ederek bitirici vuruşu yapmasıdır. Çünkü bu yaşandığında TC devleti artık bir Cemaat devleti haline dönüşecektir.

Toplumun büyük çoğunluğu gözü dönmüş bu yapılanmanın gerçek niyetini hala görememekte veya görmezlikten gelmekte,"Bana dokunmayan yılan,bin yaşasın" mantığı ile hareket etmektedir.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.05.16, 16:53   #5
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,666
Ettiği Teşekkür: 79526
Aldığı Teşekkür: 37433
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Yazı çöyle bitiyor:Hiç mavra falan yapmayalım...

Bunlar her adımlarını laik ve Atatürkçü kesimin tepkilerini deneyerek attılar.

Baktılar ki bu kesimden pek muhalefet gelmiyor, hemen duruma göre yasaları bir bir geçirdiler Meclis' ten...

...

Ve yobazlar anları...

Bu ülkede Kemalist ve laik geçinenlerin önemli bir kesimi dansözdür.

...

Hala da bu dansözler gerçeklerden kaçmak ve gelecek nesillerin geleceğini yok etmek adına kıvırmaya devam ediyor.

Bu günü de karınları tok geçirsinler yeter onlara...

O kadar sahte ki çoğu, yobaz diktası altında da yaşarlar uyum sağlayarak...

...

Hadi birileri bana ''hayır'', biz lafta değil, eylemle direniyoruz desin...


.

Yazıklar olsun size...

Şu yobazlar kadar davanıza bağlı kalamadınız.


Sadece kendinizi değil, çocuklarınızın ve torunlarınızın geleceğini de sokuyorsunuz!

Dogru, bakiyorlar gür ve yüksek sesli itirazlar olursa, vazgeciyorlar. Eger ciliz ve üc bes kisiden ses cikiyorsa islerine geldigi gibi kanunuda kuralida degistiriyorlar.
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.16, 00:11   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1370
Mesajlar: 12,931
Ettiği Teşekkür: 54122
Aldığı Teşekkür: 46904
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster
Türkiye' nin nasıl bir süreçten geçtiğinin sanırım tekrar tekrar altını çizmeye gerek yok. Olay gayet net ve basit: Ülkenin iradesi, iktidarı kontrolü dış mihrakların elinde olan vatan haini maşalarca ele geçirilmiş,kuşatılmış Ve maalesef bu kuşatmanın son bulması için birileri kelle koltukta mücadele ederken, birileri de bu kuşatmanın kalkanı, koruyucusu olmuş durumda.
Asıl korkumuz, yıllardır bir karınca sabrıyla hareket eden bu yapılanmanın, artık kendilerine engel gördükleri Başbakan'ı uygun bir yöntemle pasifize ederek bitirici vuruşu yapmasıdır. Çünkü bu yaşandığında TC devleti artık bir Cemaat devleti haline dönüşecektir.

Toplumun büyük çoğunluğu gözü dönmüş bu yapılanmanın gerçek niyetini hala görememekte veya görmezlikten gelmekte,"Bana dokunmayan yılan,bin yaşasın" mantığı ile hareket etmektedir.

Mesele budur!

Hem Cumhuriyetçi, laik ve Kemalist olduğunu iddia edeceksin ve hala ''bugünü de kurtaralım, yarın Allah' a havale'' hesabı yaşayacaksın!..

Olmaz!

Yılan artık sana ve çocuklarına da dokunuyor...
...

İlle de sokulmayı mı bekliyorsunuz?

...

''Susma sustukça sıra sana gelecek'' diye bir slogan vardı...

...

Sırada sen ve çocukların var şimdi!..
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.16, 01:06   #7
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 833
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

AKP'yi halk seçmedi.


Kamuda 2 milyon 489 bin 668'i memur, 278 bin 88'i işçi ve 571 bin 330'u diğer statülerde olmak üzere toplam 3 milyon 339 bin kişi istihdam ediliyor.

Emekli Sayısı 9 milyon 850 bin.

İşçi sayosı 12 milyon 180 bin 945

Bağ-Kur’lu esnaf sayısı, 2 milyon 935 bin.

Bu durumda emekliler ile çalışanların toplamı: 28.254.000 kişi

Türkiye nüfusu: 78 milyon 741 bin 53

Türkiyede çocuk nüfusun sayısı:22.692.000

Türkiyede seçmen sayısı: 52 milyon 695 bin 831

Çalışması gerektiği halde çalışmayan nüfus sayısı: 27 milyon 795 bin kişi.

**

İşte size AKP gerçeği.

Türkiye'deki seçmenin yüzde 49.3'ü 1 Kasım seçimlerinde oyunu AKP'den yana kullandı.

Peki Amerikadan nefret eden,her fırsatta ona söven bir halk,"Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum." diyen Erdoğan'a nasıl oy verir?

Böyle bir halk olabilir mi?

Türkiye'de seçmenlerin yarıdan fazlası hiç çalışmadan geçinenlerden oluşuyor,bu ne demektir,demek ki AKP tarafından toplam seçmen sayısının yüzde elliden fazlasının aç karnı AKP tarafından doyurulmaktadır ve AKP tarafından beslenen bu güruh verdikleri oylarla AKP'yi iktidarda tutmaktadır.

AKP de gerine gerine bizi halk seçti demektedir.

Bu çalışmadan,memlekete en ufak bir faydaları olmadan hatta çalışan insanların hakkını yiyerek geçinen güruh bu memleketin halkı olabilir mi.

Buradan AKP'nin halk tarafından seçilmediği ortaya çıkmış oluyor.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.16, 01:22   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1370
Mesajlar: 12,931
Ettiği Teşekkür: 54122
Aldığı Teşekkür: 46904
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster
AKP'yi halk seçmedi.


Kamuda 2 milyon 489 bin 668'i memur, 278 bin 88'i işçi ve 571 bin 330'u diğer statülerde olmak üzere toplam 3 milyon 339 bin kişi istihdam ediliyor.

Emekli Sayısı 9 milyon 850 bin.

İşçi sayosı 12 milyon 180 bin 945

Bağ-Kur’lu esnaf sayısı, 2 milyon 935 bin.

Bu durumda emekliler ile çalışanların toplamı: 28.254.000 kişi

Türkiye nüfusu: 78 milyon 741 bin 53

Türkiyede çocuk nüfusun sayısı:22.692.000

Türkiyede seçmen sayısı: 52 milyon 695 bin 831

Çalışması gerektiği halde çalışmayan nüfus sayısı: 27 milyon 795 bin kişi.

**

İşte size AKP gerçeği.

Türkiye'deki seçmenin yüzde 49.3'ü 1 Kasım seçimlerinde oyunu AKP'den yana kullandı.

Peki Amerikadan nefret eden,her fırsatta ona söven bir halk,"Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum." diyen Erdoğan'a nasıl oy verir?

Böyle bir halk olabilir mi?

Türkiye'de seçmenlerin yarıdan fazlası hiç çalışmadan geçinenlerden oluşuyor,bu ne demektir,demek ki AKP tarafından toplam seçmen sayısının yüzde elliden fazlasının aç karnı AKP tarafından doyurulmaktadır ve AKP tarafından beslenen bu güruh verdikleri oylarla AKP'yi iktidarda tutmaktadır.

AKP de gerine gerine bizi halk seçti demektedir.

Bu çalışmadan,memlekete en ufak bir faydaları olmadan hatta çalışan insanların hakkını yiyerek geçinen güruh bu memleketin halkı olabilir mi.

Buradan AKP'nin halk tarafından seçilmediği ortaya çıkmış oluyor.

Bu durum AKP öncesinde de geçerliydi. Yani AKP öncesinde çalışırken, AKP iktidara gelince işlerini bırakıp, yan gelip yatan milyonlar söz konusu değil.

Tersine AKP sosyal güvenlik yasalarını radikal bir şekilde değiştirerek emeklilik yaşını bile yükseltti.

Bu işin arkasında başka sosyolojik izahlar olmalı...

Mesela ne gibi mi?

Soma cinayetinden sonra ki iki seçimde de Soma' da hala en yüksek oyu hem de % 40-50 arasında bir oranla AKP' nin alması.

Yani Soma' da halk söz konusu olduğunda, yan gelip yatan ve cebi dolan bir AK kesim yok. Ölen ama oylarını hala AKP' den esirgemeyen bir çoğunluk var.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.16, 02:41   #9
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 69
Konular: 680
Mesajlar: 3,664
Ettiği Teşekkür: 58155
Aldığı Teşekkür: 8729
Rep Derecesi : nurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisi
Ruh Halim: Cap Canli
Thumbs up Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alamancı...Paylaşım için teşekkürler...
__________________
En büyük zenginlik,
Sıhhat ve afiyette olmaktır...


İstanbul - 0RH pozitif -1949

Balıkçı Reisi: Nuri Deniz
(Kimya ve İşletme müh.)
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.16, 10:53   #10
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 231
Ettiği Teşekkür: 223
Aldığı Teşekkür: 833
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türkiye İşgal Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu durum AKP öncesinde de geçerliydi. Yani AKP öncesinde çalışırken, AKP iktidara gelince işlerini bırakıp, yan gelip yatan milyonlar söz konusu değil.

Tersine AKP sosyal güvenlik yasalarını radikal bir şekilde değiştirerek emeklilik yaşını bile yükseltti.

Bu işin arkasında başka sosyolojik izahlar olmalı...

Mesela ne gibi mi?

Soma cinayetinden sonra ki iki seçimde de Soma' da hala en yüksek oyu hem de % 40-50 arasında bir oranla AKP' nin alması.

Yani Soma' da halk söz konusu olduğunda, yan gelip yatan ve cebi dolan bir AK kesim yok. Ölen ama oylarını hala AKP' den esirgemeyen bir çoğunluk var.
Evet Soma olayı da AKP'nin kimlerden oy alarak iktidara geldiğinin bir göstergesidir.
Soma halkı olaydan sonra AKP nin yaptığı yardımlar ve bağlanan maaşlar ile o güne kadar görmediği bir refah seviyesine erişti ve bir anda ölenlerini unutup yakınlarının ölümüne sebep olanlara oy vermekte bir mahsur görmedi,belki de CHP gelirse maaşlarımızı keser diye düşünmüşlerdir,onlar için çocuklarının ve Türkiye'nin geleceği hiç önemli değildir,bu gün karınları doyuyorsa yarın kıyamet kopacak olsa umurlarında değildir.
İşte AKP'nin oy aldığı kesim böyle çarpıp zihniyetli insanlardan oluşmaktadır.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altında, işgal, türkiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 05:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.