Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 18.05.16, 11:33   #1
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Şeriatçı Ülkücüler

Alıntı:
hulusi beyi eleştirenler vicdansız öyle mi?VicdansızAhlaksız
Rezil
Vatan haini
Millet düşmanı
Kalleş
Tecavüzcü
Pespaye
Kepaze

*
Tiksiniyorum

*

İğrenç, katil, cani, suç şebekesi, ahmak, kafatasçı, namussuz, zalim, lekeli, utanmaz, ikiyüzlü, onursuz, çürümüş, sefil, palavracı, köle tüccarı, çarpık, yamuk, sakat, kanunsuz, zihinleri travmatik, lanetli, haddini bilmez, terbiyesiz, din sömürücüsü, beyinsiz, korkak, yüreksiz, salak, kendilerini padişah sanıyorlar, mezhep kışkırtıcısı, iftiracı, komik, kaypak, kirli dolaplar çeviren kafa, pişkin, suratsız, suçlu, bunlar orada oturduğu sürece rahat uyuyamayız, sahtekar, mafya, çete, kirli tertip, şaşı, kör, bombadan tehlikeli, gırtlağına kadar çamura batmış tipler, iyi ki bunlarla savaşa girmemişiz.

*
Dinsiz

*

Kalender Orduevi'nin bahçesinde yemek yiyenleri izledim. Çok tuhaftı. Hepsinin yüzünde sert, snob, hizaya sokmaya hazır ifade vardı. Kaş kavisleri, dudak çizgileri, hep o üstten, ayrıcalıklı, kıymeti, kudreti, kerameti kendinden menkul hali vurguluyordu. Sanki vazife başındaydılar, hazıroldaydılar. Hemen diplerinden denize atlayan gençlerden de, kaldırımda sevgilisiyle el ele yürüyen pardösülü kızdan da tiksiniyorlardı herhalde… Olsa bir sopa ellerinde, hepsini nasıl da hizaya sokarlardı. O ifadeler masum değil. Orduevi misafirleri, akrabası bulunanlar bile yukarda görüyor kendini bizden ha? Vay be!

*
Utanılan meslek

*
Türkiye bağırsaklarını temizliyor, Onuncu Yıl Marşı'ndan nefret ediyorum, Patagonya ordusunun zavallı generalleri, Yunan ordusu gibi, Sırp katillerinden farksız, Allah'ın evini bombalayacaklar, millete ateş açacaklar, lağvedilsin, muz cumhuriyeti paşası.

*
Nedir bunlar?

*
Balyoz, Ergenekon, Casusluk iftiraları döneminde Akp yandaşı gazetelerin TSK aleyhinde yazdığı manşetler, başlıklar, yorumlar.

*

Bunlar yazılırken…TSK sanık, PKK şahitti.

*
Bunlar yazılırken, hulusi bey genelkurmay ikinci başkanıydı, kuvvet komutanıydı. Bunlar yazılırken, Genelkurmay'dan gık çıkmadı.

*
Gel zaman git zaman… Sekiz şehidimiz toprağa verilirken, hulusi bey koşturdu, nikah şahidi oldu. Eleştirildi. Vay sen misin eleştiren… Genelkurmay şırrak diye resmi açıklama yaptı, hulusi beyi eleştirenlerin “vicdansız” olduğunu, “insanlıktan uzak” olduğunu, “bölücü” olduğunu, “terörle mücadeleye zarar verdiğini” söyledi.

*
Yani?

*

Şahitler ölmez vatan bölünmez gari

Yılmaz Özdil.
***

Yılmaz Özdil'in yazısına konu olan şahıs gibi,Ordu içinde yabancılaşmış, menfaat düşkünü insanlar olabilir.
Fakat mesele artık istisnaların genelleştirilmesidir. Böylece zamanında bir politikacının "İyi ki bu orduyla..." diye başlayan hakareti topluma kabul ettirilmeye başlanmıştır. Maalesef milliyetçiler, özellikle ülkücüler bu hakaretleri sahiplenmeye başlamıştır.

Türk Ordusu, vatanın birliğinin hiçe sayıldığı bir dönemde alenen tahkir ediliyor.

Milliyetçi camianın da içinde bulunduğu "dindar" kesimlerin ağzından, 28 Şubat dönemi kötülükleri ve 12 Eylül işkenceleri düşmüyor.

Türk askerlerinin tartışmalı delillerle ve iddialarla hapsedilmesinin aslında ne kadar haklı olduğuna dair gayrı resmi kanaat, bütün dindarların asgari müştereki haline getirilmek isteniyor.

Aslında bu ciddi bir zihniyet dönüşümünün göstergesi. Bu, Türk askeri üzerinden Türk medenileşme projesine karşı haklı bir halk tepkisi gibi gösterilmeye çalışılsa da bunun aslı Türk Ordusu üzerinden Türk adının son kalesine saldırmaktır.

Bunu yaparken kullanılan metot, "Fırsat bu fırsat!" diyerek ordunun milletine nasıl yabancılaşmış bir yapı olduğunu kanıtlamak... Meselâ, Nazlı ILICAK'ın Gölcük depremini, yabancılaşmış, "günahkâr" askerlere bağlarken yaptığı budur. Buna karşılık meselâ 12 Eylül'de ordunun kendilerini ezerek dincilerin yolunu iddia eden bir kısım ülkücüler de içten içe "kendilerine ait olmayan bir ordu" algısına sarılıyorlar.

Ülkücüler belki fark etmiyor ama Türk Ordusu hakkındaki yargılama histerisinin temelinde, onu din dışı bir millî ordu olarak görmek kabulü yatıyor. Türk adını dinin düşmanı, anti tezi olarak gören ümmetçi Arap özentilerine göre Türk Ordusu ülkenin Araplaşmasına ve dincileşmesine engel olan en büyük gerçek güç. Bu güç ortadan kaldırıldığı takdirde, milletin zihnî dönüşümünü tamamlayarak onu Türklükten vazgeçirmek hiç de zor olmayacak.

Ülkücüler "Nasıl bir Türklük" tasarlamaları gerektiğini düşünüp dururlarken bir yandan Türk vatanını Türksüzleştirmek projesinin zımnî destekçileri olduklarını fark edemiyorlar bile.

Memleketi, Türk etiketli bir şeriat devleti haline getirmeyi, dinin icabı sayan ülkücüler arasında 12 Eylül'ü bir tür "cihat" gibi kabul ederek Türk Ordusu'nu işgalci bir güç gibi görmek telâkkisi son dönemde iyice yaygınlaştı.

12 Eylül şüphesiz tarikatlerin ve cemaatlerin önünü açmıştır. Fakat ülkücüler bu duruma karşı çıkmamıştır. Aksine bir kısım ülkücü yeni oluşan dinci güç odaklarına yamanarak kendilerine eziyet eden askerlerden intikam almak ve menfaat temin edebilmek derdine düşmüştür.

Kalan ülkücüler, Türk uygarlaşması, lâik devlet gibi ideallere soğuk bakmaya devam ederek Türk adından ziyade Emevî Arapçılığını ve ezber dinciliğini önceleyip buna "ülkü" diyerek siyaset yapmayı seçti.

Dincilerin, sanıldığı gibi gerçek bir sivil liberal demokratik hukuk devletinden yana olmadıkları, demokrasiyi basit bir araç olarak gördükleri ve iletişimde, yönetimde hiç bir ahlâkî ve hukukî sınır tanımadıkları ortaya çıktı. En önemlisi düşman oldukları en büyük değerin Türklük olduğu ortaya çıktı.
Ülkücülerin, cemaatlerle, tarikatlerle paylaştığı tek şey, Emevici din yorumudur.

Türk Ordusu ise hakkında yürütülen bütün çirkin *****grafik iftira kampanyalarına rağmen Türk Milleti'nin ordusudur. Dinsiz olmadığını her savaşta göstermiştir.

Ülkücüler şunu anlamalıdır ki Türk Ordusu yalnızca basit bir adlî yargılamadan geçmemekte, ikiyüzlü bir itibarsızlaştırma kampanyasıyla lekelenmeye çalışılmaktadır. Yalnızca dinci basının Türk Ordusu hakkındaki bitmek tükenmek bilmeyen kini bile Müslümanlığı önceleyen ülkücüler için ibret olmalıdır.

Türk vatanı din sömürüsüyle Türksüzleştirilmekte, etnik ırkçılıkça bölünmektedir. Bunun karşısına çıkabilecek tek organize güç de Türk Ordusudur. Türk Ordusu'nun bir zihnî sembol olmasına karşılık onu basit dedikodularla ve iki yüzlü bir Emevici ahlâkla kafalarda yargılanmasına izin vermek Türk adına ve varlığına asla fayda getirmez. Ülkücülüğün, Türk'ün milliyetçiliği değil de şeriatçılığın fanatizmi haline geldiği fark edilmedikçe durulacak yeri tespit etmek de mümkün olmayacaktır. Durulması gereken yer herkesi Müslüman etiketiyle şeriat devletine mecbur etmek değildir. Durulacak yer, dünyaya Türk'e göre bakan, adalet ve barışı Türk gücüyle ve Türk bilinciyle koruyan lâik, özgürlükçü bir toplumsal düzen telâkkisidir.

Ülkücüler hâlâ milliyetçilik iddiasında iseler memleketi, her ne pahasına olursa olsun, İran benzeri bir din çılgınlığına sürüklemeye çalışanlarla herhangi bir asgari müştereklerinin olmamasına asıl şimdi dikkat etmelidirler.

Yıllardır, kendilerine ülkücü diyen bu çapulcu güruhunun milliyetçi olmadığını, milliyetçilik kisvesine bürünüp şeriat amacı güttüklerini yazıp, çizdik. Bu yüzden de bize şüphe ile bakanlar oldu; dış güçlerin maşası olduğumuz söylendi. Buyrun belgesini. Bunlar yine sitelerinde cahilce gerçek yüzlerini belli etmişler. Peki ya elebaşları?

Tanrı vermezse, bunların belasını Türkçüler verecektir.

Bu ve benzeri beyinleri arap işgalindeki şeriatçı ülkücüler sayesinde değilmi ki kırolar Türk askeri vururken hala kırolara karşı hiçbir hareket yok.
Bunlar sayesinde değilmiki Türk kıro kardeştir ayrım yapan kalleştir sloganları dillerde pelesenk
Bu yobaz ********ler sayesinde değilmiki kırolar hala bu ülkede Türk genlerini kirletebilmekte
Bunların sözde başbuğları kızını kıroya vermedimi
Bunlar değilmiki kıroyu ocaklarına başkan yapan
Bunlar değilmiki abd_ullahı cumhurbaşkanı yapan
Bunlar değilmiki ahmetkıronun elini sırıtarak sıkan ve her gördükleri kıroya din gardaşım diye yallanan
Bunlar ve sapık ideolojileri yok olmadan TÜRKçü fikriyatın Türk ırkına egemen olması hemen hemen imkansızdır bu yüzden sentez saçmalıkları görüldüğü yerde ezilmelidir.
Şeriatçı yobazlar kaybetmeye mahkum..

Milliyetçilik bu ülküsüz çapulcuların ne haddine ! Bunlarda ne vatan sevgisi nede millet sevgisi vardır. Eğer içlerinde birazcık Türklük olsaydı bunları yazmazlardı.Yerden yere vurdukları kurum, bugün Türklerin dünyaya karşı başına dik tutturan kurumdur. Ülküsüzlerin anansının babasının kim olduğu, evlerinde huzur içinde yatması sağlayan, o numarandan sevdikleri vatanlarının bayraklarını göklerde dalgalandıran Yüce TSK dır. Sizler k.rtlerden kat kat aşşalıksınız. Türkün safında görünüpte Türkün kutsallarına dil uzatacak kadar da hainsiniz.K.rtleri aklayıp kardeşim diyen onlara karşı en büyük mücadeleyi veren TSK ya da hakaretlerini esirgemeyen bu mahlukatların neresi milliyetçidir. Bırakın artık bu güzelim vatanın adını kullanmayı, çıkarın artık yüzünüzdeki maskeleri.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ülkücüler, şeriatçı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.