Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.06.16, 14:58   #31
Üye

Jelibon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2016
Yaş: 28
Konular: 2
Mesajlar: 30
Ettiği Teşekkür: 10
Aldığı Teşekkür: 128
Rep Derecesi : Jelibon Karimasını arttırmak için doğru yerdeJelibon Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Islam hukuku var...
Dınden donenı oldurun namaz kılmayanı vurun dıye ne hosgorusu bu mu hosgoru dın adamları savunuyor yaa
__________________
Jelibon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Jelibon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.06.16, 16:15   #32
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 28
Konular: 122
Mesajlar: 2,713
Ettiği Teşekkür: 14068
Aldığı Teşekkür: 8538
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Jelibon Mesajı göster
Islam hukuku var...
Dınden donenı oldurun namaz kılmayanı vurun dıye ne hosgorusu bu mu hosgoru dın adamları savunuyor yaa
Kuranda dinden döneni öldürün namaz kılmayanı vurun diye bi hüküm yok.

Alıntı:
(Yûnus, 10/99) "Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi mutlaka inanırdı, o halde sen mi insanları inanmaları için zorlayacaksın?"

(Bakara, 2/256)."Dinde zorlama yoktur. Artık hak batıldan seçilip belli olmuştur. Kim tağutu inkâr edip Allah'a iman ederse, şüphesiz ki o, kopmayan sağlam bir kulpa sarılmıştır Allah her şeyi işiten ve her şeyi bilendir"

kaf-45 –Biz onların aykırı iddialarını pek iyi biliyoruz, ama sen onları kuvvet kullanarak imana getirecek bir zorba değilsin. Sen sadece uyaran bir elçisin.Senin yapacağın iş, sadece tehdidimden endişe edecek kimseleri Kur’ân ile irşad etmektir.

Gasiye-21 – İşte böyle... Sen insanları irşada devam et. Zaten senin görevin sadece irşad edip düşündürmektir.22 – Yoksa sen kimseyi zorlayacak değilsin.

İman sahibi olduktan sonra İslâm'ı terkedenlerin ahirette karşılaşacakları tehlikeleri haber veren pek çok âyet vardır:

(el-Bakara, 2/217) "Sizden, kim dininden döner ve kâfir olarak ölürse, işte onların dünya ve ahirette amelleri boşa gitmiştir. İşte cehennemlikler onlardır Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır"

(Âlu İmrân, 3/86-91)"İman ettikten, Peygamber'in hak olduğuna şahitlik ettikten ve kendilerine açık deliller geldikten sonra inkâr eden bir kavmi, Allah nasıl hidâyete erdirir? Allah zalim kavmi hidayete erdirmez İste bunların cezası, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lânetinin üzerlerine olmasıdır O lânet içinde ebedî olarak kalacaklardır Onlardan azap hafifletilmez ve kendilerine rahmet nazarıyla bakılmaz Ancak bundan sonra tevbe edip ıslâh olanlar müstesnadır. Çünkü Allah, "Gafûr'dur, Rahîm'dir" Çok affedici ve çok merhametlidir Şüphesiz ki iman ettikten sonra inkâr eden sonra da inkârda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir Onlar için can yakıcı bir azap vardır Onların bir yardımcıları da yoktur"

(Alu İmrân, 3/106)."O gün nice yüzler ağarır, nice yüzler kararır. O zaman yüzleri kara olanlara; mümin olduktan sonra dinden çıktınız ha! O halde inkâr ettiğinizden dolayı tadın azabı, denir"

(en-Nisâ, 4/1 37)."Doğrusu inanıp, sonra küfredenler, sonra inanıp tekrar küfredenler, sonra da küfürleri artmış olanları Allah bağışlamayacaktır. Onları doğru yola da eriştirmeyecektir"

(en-Nisâ, 4/115)."Kim, kendisine doğru yol apaçık belli olduktan sonra Peygamber'e karşı gelir, müminlerin yolundan başkasına uyup giderse, onu döndüğü yolda bırakırız. Kendisini cehenneme koyarız. Ne kötü dönüş yeridir orası"

(el-Mâide, 5/54)."Ey iman edenler, sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah onların yerine, kendisinin onları, onların da kendisini sevdiği, müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı ise güçlü ve şerefli olan, Allah yolunda cihat eden ve kınayanın kınamasından korkmayan bir kavim getirir. İşte bu, Allah'ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir. Her şeyi çok iyi bilendir"

(en-Nahl, 16/106)."Kalbi imanla dolu olduğu halde, inkâra zorlanan hâriç, kim iman ettikten sonra, Allah'ı inkâr eder, kalbini inkâra açık tutarsa, Allah'ın gazabı onların üzerindedir. Bunlara büyük bir azap da vardır"

nisa-137- İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir.
Dinden dönenlerin cezası ahirette verileceği ayetlerde belirtilmiştir.

Cahiliye zamanı mürted diye öldürülenler; Vatan haini, isyancı ve düşmanlardır.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.06.16, 18:18   #33
Tam Üye

Arsenik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2014
Yaş: 38
Konular: 0
Mesajlar: 258
Ettiği Teşekkür: 227
Aldığı Teşekkür: 818
Rep Derecesi : Arsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

TRT'nin bu sene ramazan programlarında seçmece gerzekler yarışması başlattı herhalde.

Acaba çöpe atmazsak puan kırarlar mı?
Güzel bir linç kültürü bakalım nereye varacak sonu,Cahiliye dönemi ne gerimi dönüyoruz 1400 yıl sonra
__________________
Tanrıyı güldürmek istiyorsan, ona planlarını anlat.
Arsenik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Arsenik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.06.16, 21:45   #34
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1411
Mesajlar: 13,519
Ettiği Teşekkür: 56601
Aldığı Teşekkür: 48724
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Kuranda dinden döneni öldürün namaz kılmayanı vurun diye bi hüküm yok.Dinden dönenlerin cezası ahirette verileceği ayetlerde belirtilmiştir.

Cahiliye zamanı mürted diye öldürülenler; Vatan haini, isyancı ve düşmanlardır.
E zaten kitabında namaz kılmayanın, dinden dönenin sonsuza kadar cehennemde canlı canlı yanacağı yazıyorsa, bazı aklıevvellerin de Allah'a yardımcı olmak için (!) bu işi bu dünyada yapmalarından daha doğal ne var?

...

Konunun geneline gelince; yobazlar her zaman tüm toplumu ellerinde olan tüm mekanizmaları harekete geçirerek dine bağlamak ve din üzerinden kendilerine itaate zorlamak amacındadır.

Bu rezil demeçleri bundan 10 sene önce vermeye kimse cesaret edemezdi...

Daha bunlar iyi günlerimiz...

Sırada daha çok rezalet var...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.16, 00:46   #35
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 722
Mesajlar: 5,890
Ettiği Teşekkür: 17496
Aldığı Teşekkür: 20123
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
E zaten kitabında namaz kılmayanın, dinden dönenin sonsuza kadar cehennemde canlı canlı yanacağı yazıyorsa, bazı aklıevvellerin de Allah'a yardımcı olmak için (!) bu işi bu dünyada yapmalarından daha doğal ne var?

...
Güzel bir noktaya değinmişsin @Aristo,
Kur'an'da şiddet, hakaret ve aşağılama içeren pek çok ayet olmakla birlikte sorun bununla da bitmez.
Bu ayetleri yok saysak dahi Kur'an'a bir bütün olarak baktığınızda verdiği subliminal mesaj yine hep aynıdır: ötekileştirme ve ayrımcılık...
Hani bir söz vardır; bir dediğini iki etmek diye...Bu egoizm, kibir, ya bizdensiniz ya onlardan anlayışı ve iman yolunda vaad edilen ödüller, doğal olarak birtakım aklıevvel insanları Kuran'ın bir dediğini iki etmeye sürüklüyor, sonuç olarak domuz taşlamaya, oruç tutmayan insanların gözünü çıkarma isteğine, hakarete, kafa kesmeye, idama, recme, kine nefrete varıyor, her zaman sözünü ettiğim; Kur'an'ın ahlâki, vicdani yetersizliğinden kastım da bu zaten.
Hiçbir sistem tüm bireylerin mükemmel ahlâki ve vicdani değerlere sahip olmasını elbette sağlayamaz ama kadir-i mutlak, yüce bir Tanrı'nın dininin, insanlara sağladığı ahlâki, vicdani performans böylesine rezil sonuçlara ulaşmamalıydı, ulaşabiliyorsa eğer, suiistimal edilebilirliğinin sebeplerini biraz da Kur'an'da aramak gerekir.
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.16, 02:08   #36
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 69
Konular: 706
Mesajlar: 3,693
Ettiği Teşekkür: 58120
Aldığı Teşekkür: 8818
Rep Derecesi : nurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisi
Ruh Halim: Cap Canli
Thumbs up Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

İsraf haramdır......Bunlar için fark etmez...helaldir.
Çocuklara tecavüz .." " " " ..... normaldir...vs..
__________________
En büyük zenginlik,
Sıhhat ve afiyette olmaktır...


İstanbul - 0RH pozitif -1949

Balıkçı Reisi: Nuri Deniz
(Kimya ve İşletme müh.)
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.16, 02:40   #37
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1411
Mesajlar: 13,519
Ettiği Teşekkür: 56601
Aldığı Teşekkür: 48724
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Güzel bir noktaya değinmişsin @Aristo,
Kur'an'da şiddet, hakaret ve aşağılama içeren pek çok ayet olmakla birlikte sorun bununla da bitmez.
Bu ayetleri yok saysak dahi Kur'an'a bir bütün olarak baktığınızda verdiği subliminal mesaj yine hep aynıdır: ötekileştirme ve ayrımcılık...
Hani bir söz vardır; bir dediğini iki etmek diye...Bu egoizm, kibir, ya bizdensiniz ya onlardan anlayışı ve iman yolunda vaad edilen ödüller, doğal olarak birtakım aklıevvel insanları Kuran'ın bir dediğini iki etmeye sürüklüyor, sonuç olarak domuz taşlamaya, oruç tutmayan insanların gözünü çıkarma isteğine, hakarete, kafa kesmeye, idama, recme, kine nefrete varıyor, her zaman sözünü ettiğim; Kur'an'ın ahlâki, vicdani yetersizliğinden kastım da bu zaten.
Hiçbir sistem tüm bireylerin mükemmel ahlâki ve vicdani değerlere sahip olmasını elbette sağlayamaz ama kadir-i mutlak, yüce bir Tanrı'nın dininin, insanlara sağladığı ahlâki, vicdani performans böylesine rezil sonuçlara ulaşmamalıydı, ulaşabiliyorsa eğer, suiistimal edilebilirliğinin sebeplerini biraz da Kur'an'da aramak gerekir.
İnsanlar salak mı akıllı mı, cahil mi zeki mi; eğer onlar ile karşı karşıya değilsek bilemeyiz.

Ancak, kendi payıma derim ki...

Ben burda devamlı o güya inançlı (!) insanların önüne Kuran' ı koydum. ''Yalanım varsa yüzüme vurun'' dedim... Ve o süper müslüman (!) arkadaşlara da devamlı Kuranı okuyun diye öneride bulundum.

Netice itibarı ile...

Adam kalkıp ben ona dinini gösterdiğim, yalanım varsa yüzüme vurmasını söylediğim ve dahası da kitabını defalarca okumasını önerdiğim halde bunları yapmak yerine kalkıp ''din düşmanı'' diyorsa orda söz bitmiştir artık.

Hani şu İslam alemi var ya...

Kendi alemlerini 1.400 yıldır yaşanacak bir alem yapamamışlar!

Müslümanlar, müslüman ülkelerden kaçıyor.

Kurtuluşu kafir ülkelerinde arıyor...

Ama kafa olacak insanda ve içinde de yarım kilo solcan değil beyin olacak!

...

Kuran' da iman esastır. Sormadan, sorgulamadani araştırmadan inanacaksın!

Sorarsan, sorgularsan; ve hatta kıyaslarsan cehennemde cayır cayır yanarsın!

...

Bir ülkenin laiklerinin çoğunluğu bile böyle ise...

''NEDEN iSLAM ÜLKELERİ BU HALDE?'' diye sormanın da bir anlamı yok.

Ne demişti AKbakan?

''Biz müslüman ülkesiyiz, bizden bilim adamı çıkmaz!!''

...

Çünkü sormayan, sorgulamayan, araştırmayan ve bilmeden biat eden insanlarla bir ülke kalkınmaz...

...

Bir ülkenin laikleri bile böyle ise, yobazlarınını hor görme hakkımız var mı?

Ve açıkçası ben yobazların sabrını, hedefe kitlenmişliklerini gerçekten takdir ediyorum.

Helal olsun yobazlara...

...

Laiklerin haline bakın...

Utanıp, o rezil yüzleri kızaracaklarına bizle uğraşıyorlar hala...

...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.16, 05:07   #38
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 1,972
Ettiği Teşekkür: 4609
Aldığı Teşekkür: 7030
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Kuranda dinden döneni öldürün namaz kılmayanı vurun diye bi hüküm yok.Dinden dönenlerin cezası ahirette verileceği ayetlerde belirtilmiştir.

Cahiliye zamanı mürted diye öldürülenler; Vatan haini, isyancı ve düşmanlardır.
Bakalım MUSHAFTA neler var;

Bakara Suresi 191 Onları yakaladığınız yerde öldürün; onların sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın.

Nisa Suresi 89 Onlarla eşitlenesiniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı.

Tevbe Suresi 5 O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr’dur, Rahîm’dir.

Nisa Suresi 91 Diğer bazılarını da bulacaksınız ki, hem sizden emin olmak hem de kendi toplumlarından emin olmak isterler. Ama fitneyle yüz yüze getirildiklerinde başaşağı içine dalarlar. Bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barışa gitmezler ve ellerini sizden çekmezlerse onları yakalayın, tuttuğunuz yerde öldürün. İşte böylelerinin üstüne gitmeniz için size açık bir izin ve kuvvet verilmiştir.

Tevbe Suresi 12 Eğer verdikleri ahitten sonra yeminlerini bozar, dininize saldırırlarsa, o zaman küfrün elebaşlarını öldürün. Çünkü onların yeminleri yoktur. Böyle yaparsanız hal ve gidişlerine son verebilirler.

Mâide Sûresi, 5:51 Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez."

E kardeşim buyur buradan yak.... Ne anlıyorsun bunlardan.... Şu mushaf evrensel değil mi? Bu günde de mi sorgulayanı, muhalefet edeni, inanmayanı öldüreceğiz? Bunun adı ne demokrasi olur ne de İnsanlık...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.16, 13:30   #39
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 28
Konular: 122
Mesajlar: 2,713
Ettiği Teşekkür: 14068
Aldığı Teşekkür: 8538
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

@alkanaga aynı şeyleri tekrar mı yazalım. O kadar konu açıldı bununla ilgili hiç mi okumadın. Bazı ayetleri inen zamana ve yaşanan olaylara karşı indiğini kaç kez söyleyelim..

Kuran öldürün diyormuş Filistinde Suriyede Afganistanda Dünyanın her yerinde ölenler Müslüman öldürülenler Hrıstiyan ve Museviler. Kuran öldürün diyor müşrikler öldürüyor bu nasıl iş ?
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.16, 14:11   #40
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 1,972
Ettiği Teşekkür: 4609
Aldığı Teşekkür: 7030
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@alkanaga aynı şeyleri tekrar mı yazalım. O kadar konu açıldı bununla ilgili hiç mi okumadın. Bazı ayetleri inen zamana ve yaşanan olaylara karşı indiğini kaç kez söyleyelim..

Kuran öldürün diyormuş Filistinde Suriyede Afganistanda Dünyanın her yerinde ölenler Müslüman öldürülenler Hrıstiyan ve Museviler. Kuran öldürün diyor müşrikler öldürüyor bu nasıl iş ?
Sayın Slowercım. Dinen günlük olayların Bir kutsiyet addetmesi saçma olur. Ozaman mushafta bunlar niye var??? Ayrıca Kuran'ın tek hecesine bile nice anlamlar yükleyen hocalarımız var. Şu ayetler günümüzün bu adetler o zamanın gibi ayırt ettiğin zaman önce islam dini içerisindeki bir çok seçkinden zılgıt yersin.
Öldürme öldürülme konusuna gelince; dinlerin birbirinden bir farkı yoktur. Fırsatını bulunca hepsi birbirinden gaddar oluveriyor. Yeter ki boş alan bulsunlar...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atılır, çöpe, edilir, idam, kılmayan, namaz, programcısı, trtde


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 20:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.