Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.10.16, 11:02   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6077
Mesajlar: 26,043
Ettiği Teşekkür: 101195
Aldığı Teşekkür: 142245
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan ile İlgili Kaynağı Kim?

M. Ayhan Kara yazdı... Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan ile ilgili kaynağı kim

Erdoğan’ın Lozan’la ilgili beslenme kaynağının da Mısırlıoğlu’nun bu iki ciltlik kitabı olduğundan kuşkum yok.

Beşer, şaşar şaşmasına da bu kadar da olmaz! Odatv sıcak sıcak haberleştirdi; Cumhurbaşkanı Erdoğan daha geçen 24 Temmuz’da Lozan’ın yıldönümünde Lozan’a ve Lozan’ı imzalayan heyete övgüler yağdırmıştı. Şu ifadeler yer alıyordu söz konusu mesajda:

İKİ AYDA İKİ AYRI ERDOĞAN

-“Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği zafer, Lozan Antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanına taşınarak tescil edilmiştir. Bu anlaşma, yeni kurulan devletimizin tapusu niteliğindedir.

-“Bu düşüncelerle, Lozan Barış Antlaşması’nın 93. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, anlaşmanın mimarı olan tüm devlet adamlarımızı rahmetle anıyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında ise iki ayı biraz geçen bir zaman önce söylediklerini inkar edercesine konuştu ne düşündüyse! Beşer şaştı ve aynen şöyle dedi:

“1920’de bize Sevr-i gösterdiler. 1923’te bizi Lozan’a razı ettiler. Birileri de bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı.”

Hızını alamayan Erdoğan adını anmadan Lozan Anlaşması’nın mimarı İsmet İnönü’yü de hedef alarak “O anlaşmada masaya oturanlar o anlaşmanın hakkını veremediler. Veremedikleri için sıkıntısını biz yaşıyoruz.” sözlerini sarf etti!

HANGİ ERDOĞAN’A İNANACAĞIZ?

Peki biz şimdi Lozan’a yaklaşımda hangi Erdoğan’ı kaale alacağız? İki ay önceki Erdoğan’ı mı, şimdiki Erdoğan’ı mı? Bu yaman çelişki nereden kaynaklanıyor diye de insan merak etmiyor değil doğrusu. Protokolör bir mesajda (ki, bunu büyük olasılıkla danışmanları hazırlayıp önüne getiriyor) adam gibi ifadeler… Muhtarlara ajitasyon çekerken ağzından çıkanı kulağın duymadığı ifadeler…

Bana öyle geliyor ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan’a ilişkin samimi yaklaşımı muhtarlara yaptığı konuşmada kendisi gösteriyor. Çünkü bu yaklaşım Erdoğan’ın beslenme kaynaklarıyla uyumlu.

ATATÜRK’E HAKARETTEN MAHKUM OLAN KILAVUZUN OLURSA…

Nasıl mı diyeceksiniz? Atatürk’e hakaretten mahkumiyeti de olan Kadir Mısırlıoğlu isimli İslamcı kalemşoru bilenler vardır. Onun “LOZAN Zafer mi Hezimet mi?” adlı iki ciltlik bir kitabı vardır. Elimdeki 1. Cildin 2. Baskısı 1971 tarihli, 2. Cilt ise 1979 tarihli 5. Basım. Lozan’a şaşı bakanların beslendiği kaynak budur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan’la ilgili beslenme kaynağının da Mısırlıoğlu’nun bu iki ciltlik kitabı olduğundan kuşkum yok. Kitap, Lozan’ı bir zafer değil ‘hezimet’ olarak lanse ediyor ve meselenin aslını faslını bilmeyenlere yıllardır yutturmaya çalışıyor.

HEM ATATÜRK DÜŞMANI HEM HİLAFETÇİ

Şunun altını kalın çizgilerle çizelim; Mısırlıoğlu kitabın önsözünde açıkça hilafeti de Lozan’ın yol açtığı manevi bir kayıp olarak değerlendiriyor.

Kitap hakkında bir fikir verir diye kime ithaf edildiğini de ekleyelim; Atatürk karşıtı mebus Ali Şükrü!

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beslenme kaynağı bu zat-ı muhterem!

‘ÇEKİRDEK KADRO’DAN BAKAN EROĞLU DA SAHNEDE

Şimdi sıkı dur ey okur! 1979 tarihli 2. Cildin 5. Basımına Evren Karadayı ile birlikte ortak imzayla bakın kim “takdim” yazısı kaleme almış? 10.4.1973 tarihli bu takdim yazısına İnşaat Yüksek Mühendisi Veysel Eroğlu da imza atmış! Bu zat-ı muhterem sakın şimdiki bir sayın bakan olmasın?!

Bendeniz araştırmadım ama bu kadar rastlantı olmaz diyorum! Bakın; Cumhurbaşkanımızın beslenme kaynağı Mısırlıoğlu; onun kitabına takdim yazısı yazan da Cumhurbaşkanımızın belediye döneminden bu yana devlet-hükümet kademesinden eksik etmediği bir bakan! ne güzel değil mi?!

Atatürk’e hakaretten soruşturmaya uğrayıp mahkum olan Mısırlıoğlu için bakın neler döktürüyor “takdim”de Veysel Eroğlu:

“(…) Zira üzerinde söz söylemeyi fuzuli addettiğimiz bu kıymetli eserin yazarı aziz ağabeyimiz Kadir Mısırlıoğlu, onun basımının ikmal edildiğini göremeden ikinci defa olarak ‘Eskişehir Askeri Cezaevi’ne tıkılmış bulunmaktadır. Hakikaten 23 Mart 1973 Cuma günü ‘Eskişehir Örfi İdare Mahkemesi’nce, yıllarca evvel verdiği iddia edilen bir konferans dolayısıyla yedi yıl hapis, on altı ay sürgün ve dört sene amme haklarından memnu’iyet cezalarına çarptırılmış ve hükmün tefhimiyle birlikte yeniden tevkif ve hapsedilmiştir. Muhakkak ki; mahkemelerin kararları üzerinde fikir beyanına mezun değiliz. Yegane tesellimizi, üstadımızın o bitip tükenmek bilmeyen engin sabır ve metanetinde buluyor ve bu kararı Askeri Temyiz Mahkemesi’nin mutlaka bozacağına bütün kalbimizle inanıyoruz. (…)

Vecd ve iman gençliğine birçok değerli mücadele eseri kazandıran üstad Kadir Mısırlıoğlu’nun şahsiyet ve fikirleri üzerinde durmayı zaid addediyoruz. Ancak şu kadarını söyleyelm ki; o sahip olduğu hudutsuz ilim, ahlak ve cesaretle devrimizin –gençliğine rağmen- ‘Şeyhhülmuharrin’i sayılmayı çoktan hak etmiş bir büyük insandır. (…)”


M. Ayhan Kara - Odatv.comKaydet
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.16, 14:54   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2632
Mesajlar: 30,796
Ettiği Teşekkür: 166434
Aldığı Teşekkür: 181585
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan ile ilgili Kaynağı Kim

Böyle basit konularda kaynağa gerek mi var.

Amaçları belli.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.16, 22:51   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1191
Mesajlar: 12,336
Ettiği Teşekkür: 51528
Aldığı Teşekkür: 44900
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan ile İlgili Kaynağı Kim?

Bu adam yahudilerden üstün hizmet ödülü alırken de bu memleketin yarısı onu destekliyordu, eski bir yahudibaşına ''van minıts'' dediğinde de...

BOP eşbaşkanı olduğunda da, ABD ile ilişkileri bozduğunda da...

Kürt açılımı yaparken de, açılım yaptıklarını terörist ilan ederken de...

şimdi tüm çelişkilerini sıralarsam sayfalar sürer...

Ama bu adamın DP, AP, ANAP, DYP ve MSP/REFAH tabanından oluşan cahil ve gayrımilli bir tabanı var.

Adam mitinglerde devasa gaflar yapıyor ve kitleler alkışlıyor.

Dün A dese alkışlayanlar, bugün B dese alkışlayacak yarın Z dese yine alkışlayacak.

Sağ ve islmaik cenahta zeka sorunu var yani...

...

Kendisi mi?

Mesela one minute >> van minıt olur ama;

one mınutes (s çoğulu) ile bir dakika söylenmez.

Yahu adam Akdeniz' e ''vayt se / white sea'' diyor ama gülen yok ha!!

Tepeden tırnağa cehalet yani...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.16, 23:09   #4
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 109
Mesajlar: 1,898
Ettiği Teşekkür: 4483
Aldığı Teşekkür: 6737
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan ile İlgili Kaynağı Kim?

Bence bu konuda maksat ilgiyi dağıtmak, yeni gündemle beraber birşeylerin üstünü örtmek ..
12 Adayı 1912 uşi Anlaşmasıyla geçici olarak italyanlara bıraktık. Balkan savaşı'nın Ardından Londra antlaşması ile de 1913 yılında 12 Adaları kaybettik... Kısaca ortaokul tarih bilgisi ne diyeyim...

__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cumhurbaşkanı, erdoğan’ın, ilgili, kaynağı, lozan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 02:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.