Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 12.10.16, 19:51   #1
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3682
Mesajlar: 17,891
Ettiği Teşekkür: 72832
Aldığı Teşekkür: 67079
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Eğer O Değişiklik Olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti...

Eğer o değişiklik olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bitirme planı resmen tamamlanır.

Emperyalizm Sevr'i 1990'larda, Sovyet Blok'unun yıkılmasıya raftan indirdi. 2000'li yıllardan itibaren ise Türkiye'nin önüne koymaya başladı. Sevr'de ne varsa, hatta daha fazlasını istiyorlardı.

1 Mart tezkeresi ve Türk askerine “çuval”dan sonra alenen harekete geçtiler. Türkiye'ye BOP eşbaşkanlığı görevini vermekle kalmayıp, iki maşayı kullanıma soktular. Bir yandan PKK terörü, öte yandan FETÖ'nün Ergenekon-Balyoz kumpaslarıyla hem devletin kurumlarını, hem milleti kurbağa gibi haşladılar.

Ve Türkiye'ye 15 Temmuz darbesini yaşattılar.

Hatırlarsınız; Balyoz kumpasında bir de “AKP ve Gülen'i Bitirme” planı vardı. Güya “darbeci askerler” kumpaslar kurup, AKP ve Gülen'i bitirecekti. Bu sözde plandan hareketle, ülkenin milli güçleri silindir gibi ezilip, “FET֔nün her türlü pervasızlığının önü açıldı.

Şimdi bir de darbeden sonra alınan “tedbirlere”, devletin temel sütunlarındaki yıkıma bakın. İş, FETÖ ve PKK'yla mücdeleden çıkıp, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'yle mücadeleye dönüşmüş gibi. Ne var, ne yok ya dağıtılıyor ya kapatılıyor ya, aklıma Erdoğan'ın Külliye yapımına dair gerekçesi geldi. Şunları söylemişti:

“Şu bina, şu külliye, benim şahsıma mı ait? Burası Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığı makamı. Çankaya'da şu an Başbakanlık makamı... İnanır mısınız ben göreve geldiğimde -malum Sayın Ecevit bizden önce başbakanlık yaptı- yani lavabo, böyle ıslak zemin diye bir şey yoktu. Muşambalar vardı, -teeddüb (utanma) ederim ama söyleyeceğim- karafatmalar dolaşıyordu. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanlığı'na böyle bir makam yaraşır mı? Yani siz bir misafiriniz gelse, 'elimi yıkayacağım' dese onu oraya mı sokacaksınız? Oraya soktuğunuz zaman, o karafatmaların dolaştığını görse, bunu dünyaya reklam ederse, bunun bedelini, faturasını acaba millet olarak biz nasıl ödeyeceğiz?”

Sahi ne oldu Çankaya Köşkü'ndeki karafatmalara?.. Karafatmalarla mücadele için Çankaya Köşkü mü yıkıldı?

ABD DE DARBE İÇİN “LÜTUF” DEDİ

Erdoğan daha darbe gecesi “Bu hareket Allah'ın büyük bir lütfu. TSK'nın temizlenmesine vesile olacak bir harekettir” demişti.

Bugün anladık ki, darbe ABD için de “lütuf”muş.
Suriye'ye gidip, PKK'lılardan plaket alan ve Erdoğan'ı bir hayli kızdıran Obama'nın IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'u tanıyorsunuz. Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış'ın bugün McGurk'la ilgili müthiş bir haberi var.

“Türkiye, 15 Temmuz’dan sonra farklı bir ülke” diyen McGurk Suriye'de IŞİD'le mücadelemiz konusunda özetle şunları anlatmış:

“Türkiye’nin DEAŞ’a karşı bir şey yapmadığını çok duyuyorum. Size söyleyeceğim, şu anda yaptıkları, Türkiye şu anda bu teröristlere karşı savaşıyor, kayıp veriyor ve biz de sahada onların yanındayız. Bu belirgin bir gelişme. Uzun süredir onları bu konuda teşvik ediyorduk. Sonunda oradalar ve birlikte yapıyoruz. Bunun devam ettirmeliyiz.”
Darbeden önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun defalarca, “ABD, Suriye'ye girmemizi istiyor. Ancak müttefikler birlikte hareket ederse, olur” şeklinde açıklama yaptığını;

Ya da ABD eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'nin darbeden bir ay sonra, “Erdoğan’ın da ötesinde Washington’da genel olarak Türklerden hoşlanmama durumu da var. Türk Ordusu çok zor, selam çakıp IŞİD’le savaşmaya gitmiyorlar, aylar süren müzakereler oluyor” dediğini hatırlıyorsunuz değil mi?

Bakmayın şimdi iktidar mensupları ve yandaşların,“Suriye'ye girmemizi FETÖ'cü askerler engelledi” iddiasına.

ABD 2011'den beri hem Suriye'nin üçe-dörde bölünmesini, hem Türk Ordusu'nun IŞİD'le mücadele için Suriye'ye girmesini istiyordu. TSK'nın PYD-YPG konusundaki“müzakerelerinden” bıkmıştı.

İşte darbenin ABD için ilk “lütfu”; TSK, Suriye'ye girdi. Sırada IŞİD'e karşı PYD-YPG'yle “omuz omuza” savaşması, ABD'nin buradaki “İsrail koridorunun” hamisi olmasının kabulü ve Türkiye'nin Suudi Arabistan'la birlikte “Halep Sünni devletçiğinin” garantörü yapılması, yani Suriye'nin bölünmesi var.

Obama'nın Özel Temsilcisi McGurk'un “Kürdistan”la ilgili açıklamaları da önemli. 15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye’nin bölge politikalarına yaklaşımını değiştirdiğini ve Kürtlerin önünde birlik için tarihi bir fırsat olduğunu belirten McGurk, şunları söylemiş:

“DEAŞ’ın Kobani’ye yönelik saldırısı sırasında, tüm güçler ortak hareket etti. Kürt birliği için olağanüstü bir andı. Herkes birlikte çalışıyordu. O günden beri, DEAŞ tehdidi biraz geriledikçe, Irak’taki üç Kürt partisinin birbirleriyle ihtilaf içinde girdiklerini gördük. Erbil’de Kürdistan’da bir yıldır toplanamayan bir Meclis var. Çünkü Meclis Başkanı dışarı atıldı. Devam eden bir ihtilaf.”

Obama'nın temsilcisinin açık açık “Büyük Kürdistanı” savunmasını geçip, “Türkiye’nin bölge politikalarına yaklaşımının değişmesi” meselesine bakalım.

Barzani Kerkük'e el koyarken seyreden Türkiye, Musul'u IŞİD'den kurtarmak için savaşa hazırlanıyor. Masada olmalıymışız.

Masada olma konusundan başlayayım; Geçtim Kıbrıs'ı elimizden almaya çalışmalarını, Fırat-Dicle sularının uluslararası yönetime devrini istemelerini, ülkemizdeki tüm kaynak ve zenginliklere “özelleştirme-küreselleşme” kisvesiyle el koyanlar bize Musul'dan pay verecek, öyle mi?

Erdoğan'ın Lozan'ı küçümsemesi, Bakanlar Kurulu toplantısında, “Türkiye artık bu noktada kalamaz. Statüko bir şekilde değişecek. Ya ileri hamlelerle atılım yapıp kazanacağız. Ya da küçülmeye mahkûm olacağız. Ben kendi adıma ileri hamleler yapmaya kararlıyım” demesinin açılımı; “Barzani bölgesi bize bağlanacak ve Türkiye büyüyecek”tir. Yahu ABD'nin Irak'ı işgâlini öngören 1 Mart tezkeresinde Türkiye'nin önüne Musul-Kerkük havucu konduğunda,“Bölgeyi Türk askerine mezar ederiz” diyen bu Barzanı değil miydi?

Kusura bakmayın, Musul rüyalarının da, ABD'nin 11 Eylül için Suudi Arabistan'ı suçlayan yasasının da, Musul'daki Başika kampı konusunda Türkiye-Irak- ABD arasındaki “söz düellosunun” da hem birbirine bağlı projeler, hem de “cambaza bak” olduğunu düşünüyorum.

O yasa yüzünden Suudi Arabistan-ABD ile düşman olacak... İki ülke yanlarına Katar'ı da alıp, ittifak kuracak... Türk ordusu, daha geçen yıl İsrail'le “Kürdistan'ı kurma ve Türkiye'yi bölme”planları yapan Suudi Arabistan'ın öncülüğündeki “İslâm Ordusu”nun emrine girip, Halep'i ve Musul'u kurtaracak... Bu hengamede bir de İsrail ve Suudi Arabistan'ın ezeli düşmanı İran'la karşı karşı karşıya gelinir, yani ABD'nin “Sünni dolunayı ile Şii hilâli” çarpıştırma projesi hayata geçerse, tamamdır!..

BAHÇELİ DE BAŞKAN YARDIMCISI OLUR ARTIK

İçeride-dışarıda bıçak kemiğimizi böyle kesmeye başlamışken, MHP Lideri Bahçeli'den“Başkanlık” atağı geldi. İktidar da iştahla sahiplendi, Bahçeli'ye teşekkürler yağdı.

7 Temmuz 2002'de Kocayayla Türkmen Kurultayı'nda erken seçim çağrısı yapıp, Kasım seçimlerinde AKP iktidarının önünü açması gibi büyük bir sürpriz. 14 yıl önce iktidar, şimdi de başkanlık...

Erdoğan zaten başkan... Değişecek olan ne; Türkiye'nin sistemi... “Başkanlık” derken, federasyon istendiğini, böyle bir referandumun bunu tetikleyeceğini bilmiyor mu Bahçeli?

Olası bir referandumda “Başkanlığa hayır” dedirtecek gücü var mı; Takdirlerinize sunulur.

Hele bir de bu referanduma, “Başkomutan”ın Halep ve Musul'u fethiyle gidilirse!..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bitirme planı resmen tamamlanır, “Anadolu İslâm Federe Cumhuriyeti” kurulur.

İşsiz kalacak olan Sayın Bahçeli'ye de bu yeni devlette Türklere ayrılacak bölümden sorumlu Başkan Yardımcılığı verilse? Ne dersiniz?!.

Müyesser Yıldız

Odatv.com

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.16, 22:34   #2
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 68
Konular: 661
Mesajlar: 3,596
Ettiği Teşekkür: 58111
Aldığı Teşekkür: 8443
Rep Derecesi : nurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisi
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Eğer O Değişiklik Olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti...

Bahçeli ve muz çocuğu zaten kucağa oturmaya alıştı..ona yaşı itibariyle ninni söylerler herhalde..Ağzına emzikte verirler...
__________________
En büyük zenginlik,
Sıhhat ve afiyette olmaktır...


İstanbul - 0RH pozitif -1949

Balıkçı Reisi: Nuri Deniz
(Kimya ve İşletme müh.)
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.16, 22:40   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1134
Mesajlar: 11,818
Ettiği Teşekkür: 50037
Aldığı Teşekkür: 43353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eğer O Değişiklik Olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti...

Burda bir kaç defa yazmıştım: ''Bu Bahçeli, Erdoğan' ı padişah/başkan yapmadan MHP2 nin başından ve siyasetten ayrılmaz. Mümkün değil!

Güya bu MHP milliyetçi ve türkçü!!!

HDP' ye karşılar ama Türkiye ve türklükle en ufak bir alakası olmayan Erdoğan ve AKP' nin krikosu olmaya devam ediyorlar.

MHP, gürcü Tayyip, yahudi Davutoğlu, kürt Bülent Arınç, yine kürt Binali' nin partisini ta başından beri desteklemiş bir CIA partisidir.

Yani açıkçası MHP''madem Türkiye' de milliyetçiler olacak o halde bizim adamlarımız milliyetçilik oynasın ve Türkiye' nin yok oluşuna türkleri de milliyetçilik adına alet etsin'' diye CIA' nın kurdurduğu en rezil partidir. Bu partiyi kuran Türkeş' de ABD' de eğitilmiş bir CIA kuklasıydı.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.16, 23:21   #4
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 105
Mesajlar: 1,780
Ettiği Teşekkür: 4379
Aldığı Teşekkür: 6449
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eğer O Değişiklik Olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti...

Bahçelinin ne yaptığı belli. Aynı AKP bastonu gibi çalışıyor. Böyle muhalefet ne Türkiye ne de dünya tarihinde hiç bir hükumete nasip olmaz. Aslında MHP yi kurduran da ABD'dir. Bu özellikle 1969 kongresinden sonra daha da belirginleşmiştir. Amerikanın yeşil kuşak projesinin bir mamulü olan bu parti günümüzde ise vizyonunu tamamlamıştır. Hükumet bastonluğu yapan milliyetçi partimiz, arada AKP den kaçan sağ oyları toparlayarak ayakta kalmaya çalışmaktadır. Son seçimlerde aldığı oy ise faciadır...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.16, 00:00   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1134
Mesajlar: 11,818
Ettiği Teşekkür: 50037
Aldığı Teşekkür: 43353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eğer O Değişiklik Olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Bahçelinin ne yaptığı belli. Aynı AKP bastonu gibi çalışıyor. Böyle muhalefet ne Türkiye ne de dünya tarihinde hiç bir hükumete nasip olmaz. Aslında MHP yi kurduran da ABD'dir. Bu özellikle 1969 kongresinden sonra daha da belirginleşmiştir. Amerikanın yeşil kuşak projesinin bir mamulü olan bu parti günümüzde ise vizyonunu tamamlamıştır. Hükumet bastonluğu yapan milliyetçi partimiz, arada AKP den kaçan sağ oyları toparlayarak ayakta kalmaya çalışmaktadır. Son seçimlerde aldığı oy ise faciadır...
Aynen.

Yeşil kuşak projesini öyle uyanık ama öyle rezil bir şekilde uyguladılar ki, milliyetçi görünümlü bu parti, CIA ürünü ''Türk-İslam sentezi'' ile türk etnisitesi ve türk milliyetçiliğine dini bulaştırarak milliyetçiliği bile dincileştirdi.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.16, 00:06   #6
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 105
Mesajlar: 1,780
Ettiği Teşekkür: 4379
Aldığı Teşekkür: 6449
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eğer O Değişiklik Olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti...

Valla @Aristo daha neler görücez bielmiyorum. Bu kadar bağnazlığın ve cehaletin prim yaptığı ülkede olmaz dediğimiz şeyler oluveriyor.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cumhuriyeti, değişiklik, devleti, eğer, olursa, türkiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 09:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2017 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.