Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 28.04.17, 15:11   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9684
Mesajlar: 32,723
Ettiği Teşekkür: 107668
Aldığı Teşekkür: 166983
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Ülkücüler Artık Yeni Bir Partiyi Tartışıyor

Ülkücüler Artık Yeni Bir Partiyi Tartışıyor


MHP’den Başkan adayı olduktan sonra partiden ihraç edilen Meral Akşener’in yeni parti kuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Meral Akşener yeni parti iddialarını yalanlasa da ülkücüler arasında yeni parti tartışmaları devam ediyor..

MHP’den Başkan adayı olduktan sonra partiden ihraç edilen Meral Akşener’in yeni parti kuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Meral Akşener yeni parti iddialarını yalanlasa da ülkücüler arasında yeni parti tartışmaları devam ediyor.

16 Nisan Başkanlık referandumunda AKP ile saf tutan MHP yönetimi tabanından beklenen desteği bulamadı. MHP’den birçok önde gelen ismi “Hayır” çalışmalarına destek verdi ve MHP’nin tabanının yüzde 80’e yakınının “Hayır” oyu verdiği söylendi. MHP’nin referandumda eridiği yönündeki ifadeler, yeni parti tartışmasını da alevlendirdi. Odatv'nin edindiği bilgiye göre Meral Akşener de İstanbul'dan başlayarak referandum sürecinde "hayır" için çalışan ülkücülerle toplantı yapıyor. Onların siyasi haritaya ilişkin görüşlerini alıyor.

İşte Odatv'nin ülkücü medyadan derlediği parti görüşleri...

“YENİ PARTİ ARAYIŞINDA OLAN ARKADAŞLARIN…”


Ülkü Ocakları eski Başkanı Suat Başaran, ülkücülerin sitesi gazete2023 adlı sitede, “Soru iki türlü sorulabilir: Türkiye’nin yeni bir partiye ihtiyacı var mıdır? Aynı ihtiyaç ülkücü-milliyetçiler için de geçerli midir? İlk sorunun cevabı açık şekilde ‘evet’tir… Merkez sağda kurulacak bir parti, ülkenin normalleşmesi ve demokrasinin geleceği açısından elzemdir…” diye yazdı. Başaran ikinci soruya ise, “İkinci sorunun cevabı ise ‘hayır’dır… Elbette bu ‘hayır’, fikir ve kadro karakteri ülkücü-milliyetçi olacak şekilde tasarlanmış parti içindir… MHP’den daha iyi milliyetçi ve daha iyi ülkücü olma iddiasıyla kurulacak bir parti, sadece MHP’ye zarar verir… MHP’nin oylarını böler… Ayrıca, daha evvelki örneklerde olduğu gibi, mevcut yapıdaki aksaklıkların yeni yapıya taşınmasından başka bir işlev görmez...” şeklinde yanıt verdi.

Başaran yazısının son bölümünde, “Yeni parti arayışında olan arkadaşların -gömlek çıkaracak karaktere sahip olmadıklarından- dört eğilimi birleştirecek, eski ANAP tarzı yapılanmada şansları olabilir…” diye yazdı.

“MHP'NİN TERK EDİLEMEYECEĞİ GİBİ BİR FİKİR İLE ATALAR YURT TERK ETMESEYDİ, CİHANGİR İMPARATORLUKLAR DOĞMAYACAKTI”

Ülkücülerin önde gelen ismi Mehmet Fatih Doğrucan ise, aynı siteden Suat Başaran’a tanıt verdi. Başaran’ın merkez sağ parti olur, MHP gibi milliyetçi ikinci bir parti olmaz şeklindeki yorumuna Doğrucan şöyle yanıt verdi:

“AĞABEY... Ağabey...Atalarımız GÖÇ ehlidir... GÖÇ kurarken de ÇADIR yıkar, arkada BARINAK bırakmaz... Sen farkında değilsin ama millet GEMİ yaktı, neyle döneceksin? Asıl yuva DAVA birlikteliğidir. AMAÇ inşaasıdır. MHP'nin terk edilemeyeceği gibi bir fikir ile atalar YURT terk etmeseydi, CİHANGİR imparatorluklar doğmayacaktı... Tıkamayın TARİH'in önünü, bırakın TARİH sel olsun AKSIN... Son sözümüz mealen MERAL AKŞENER'i yedirmeyeceğiz...”

“MERKEZ PARTİ KURUN DEMESİNİN…”


“Kod Adı: Bozkurt” kitabının yazarı Cüneyt Öztürk de Suat Başaran’ın yeni parti ve MHP’ye ilişkin açıklamalarını eleştirerek, “Suat abinin siyasi yol haritasına zerrece katılmıyorum ve onlara MHP içindeki mücadelelerinde başarılar diliyorum. Ancak diğer taraftan, kuracaksanız merkez parti kurun demesinin de eleştiri konusu yapılmasını anlamıyorum” diye yazdı.

“MİLLİYETÇİ SİYASETİN ÖNÜNDE İKİ YOL VAR”


Yeniçağ gazetesi yazarı, eski Ülkü Ocakları Başkanı Servet Avcı da, referandum sonrasında yeni parti tartışmasına girdi. Meclis’deki vekil sayısının artık eskisi kadar önemli olmadığına dikkat çeken Servet Avcı, yeni siyasi hareketin nasıl olması gerektiği konusunda şöyle yazdı:

“Kestirmeden söyleyelim: Milliyetçi siyasetin önünde iki yol var... Ya yüzde 50+1'i hedeflemiş bir kimlik, donanım ve potansiyele bürünecek... Yönetenleri kim olursa olsunlar hedefini bu şekilde açıklayacak ve hedef kitlesini ikna edecek... Ya da bu iddiadaki diğer siyasî hareketler içinde varlığını veya iş birliğini kuvvetlendirerek bu yöntemle ülkeye hizmet etmeyi deneyecek...Bir de sivil toplum kuruluşları üzerinden lobicilik kalıyor tabii... Yeni anayasa bunların dışında başka yöntem bırakmıyor... Ya yüzde 50+1 sizin olacak... Ya da bir nevi koalisyon hâlindeki yüzde 50+1'in içindeki en güçlü/en etkili kesim siz olacaksınız... Eski alışkanlıklarla, sloganlarla, soğuk savaş kalıplarıyla siyasette ısrar edenler, yeni dönemin getirdiklerini kavramakta zorlananlar veya mevcut hâlden çıkarı olanlar yakın geleceğin kaybedenleri olacaklar... Milliyetçi siyasetin bu kritik aşamayı çok iyi tahlil etmesi ve geleceği doğru kurgulaması gerekiyor...”

MHP MİLLİYETÇİLERİN KONTROLÜNDEN ÇIKTI


Yeniçağ gazetesinin bir başka yazarı Batuhan Çolak ise bugünkü köşesinde, 16 Nisan referandumu sonrasında ülkücülerin yeni bir parti ile yola devam etmeleri gerektiğine dikkat çekerek şöyle yazdı:

“Ülkücüler için, 16 Nisan seçimlerinden çıkan sonuç ne olursa olsun teşkilatlanma gerekliliği açıktı. Ancak son günlerde yeni parti ile ilgili Milliyetçi camiada kısır tartışmalar baş gösterdi. 'Davayı bölmeyin, acele hareket etmeyin, bizim MHP'den başka gideceğimiz yerimiz yok' gibi ifadeler kullanılarak, heyecan dalgası bastırılıyor. Burada unutulan en önemli nokta MHP'nin milliyetçilerin kontrolünden çıkmış olduğu gerçeğidir. Hukukun katledildiği, gayrihukuki kararların yıldırım hızıyla çıkarıldığı bir ortamda, AKP'nin kanatları altına girmiş MHP'de bir değişim mümkün olabilir mi?..İşte bu gerçekten yola çıkılarak; milliyetçilerin sürükleyici güç olduğu, farklı siyasi görüşlerden kişilerin de içinde yer alacağı, Türkiye'nin tamamına hitap eden siyasi bir hareketin acilen başlatılması gerekiyor.Tartışmaların "MHP'de kalarak bu işi çözelim, 2018'de kongrede seçime gideceğiz" gibi enerji tüketen, hamaset kokan ve sürekli aynı şahıs isimlerinin kullanıldığı cümlelerin ötesine taşınması gerekiyor.”

EVET ADLI BİR VELED-İ ZİNA


Meral Akşener'e yakın isimlerden ve ekibinde aktif görev alan Avukat Tolga Akalın ise MHP'nin artık bir parti olarak varolmadığını şöyle anlattı:

"Yeni Parti tartışmalarını yapan arkadaşlarımız işin özünde MHP'nin bir siyasi parti olduğu varsayımına dayanıyorlar. Oysa MHP yönetimi 19 Haziran 2016 tarihinde salt çoğunluğu aşan delegesinin oyu ile hukuken ve 16 Nisan 2017 tarihli referandumda tabanının %80 ile bu sonucu tasdik edecek şekilde tercihte bulunması ile siyaseten tasfiye edilmiş bir yönetimin temsil ettiği yapıdır. Dolayısıyla MHP artık bir siyasi parti değil bir siyasi cemaattir. Nitekim MHP yönetimi kendi tabanından kendini korumak üzere şeyhinin vaziyet alması ile AKP ile her türlü ahlaksız temastan kaçınmamış ve bu ahlaksız teması karşılığı parti tüzüğüne aykırı olarak 'EVET' adlı bir veled-i zina peydahlamıştır.

Siyasi partiler hukuk üzerinden, siyasi parti üyeleri de tüzük üzerinden var olurlar. Emeğin otorite karşısında korunduğu düzene hukuk devleti, siyasi yapıya da parti denir. Oysa MHP şeyhe olan sadakat mertebesinde inananlarını kategorize eden ve bu kapsamda hukuku şekil farzeden bir cemaattir.
Sonuç olarak Türk Milliyetçilerinin artık bir partisi yoktur. Şimdi Türk Milliyetçileri bir parti kurup kurmamayı ve bu partinin hedeflerini ve hedeflerine ulaşmak için kullanması gereken yöntem, edinmesi gereken ilkeleri 5n 1k prensibi ile tartışmalıdır..."

Odatv.com

__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Canan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
artä±k, artık, ãœlkã¼cã¼ler, partiyi, tartä±åŸä±yor, tartışıyor, ülkücüler, yeni


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 20:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.