Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.12.17, 11:51   #1
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 633
Mesajlar: 4,746
Ettiği Teşekkür: 14328
Aldığı Teşekkür: 16271
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!

ABD'nin Kudüs kararının ardından bölgede tansiyon yükselirken en en sert tepki Türkiye'den geldi. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde Şubat 2015'te İsrail'in başkentinin "Kudüs" olarak yazıldığı ortaya çıktı.
ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının ardından gözler yeniden Filistin’e çevrildi.

ABD’ye en sert tepki Türkiye’den geldi. Türkiye en üst perdeden ABD’nin kararına tepki gösterdi, “Kudüs kararını tanımıyoruz” dedi. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde Şubat 2015’te İsrail’in başkentinin “Kudüs” olarak yazıldığı ortaya çıktı.

ŞUBAT 2015: İSRAİL’İN BAŞKENTİ KUDÜS
Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde Şubat 2015’te “Ülke Künyesi” başlıklı bölümde İsrail’in başkentinin “Kudüs” olarak yazıldığı ortaya çıktı.

ABC Gazetesi
__________________
Sonsuz bir varlık kendisini sınırlayacak mekanda ve zamanda bulunamaz. Öyleyse hiç bir yerde değildir, hiç bir yerde olmayan şey de yok demektir.

Gorgias
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.17, 18:22   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1312
Mesajlar: 13,202
Ettiği Teşekkür: 54312
Aldığı Teşekkür: 47313
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!

Gitsin o muhterem şimdi maçası yiyorsa derhal Kudüs' de Türkiye büyükelçiliği açsın.

A-ÇA-MAZZZ!!!

Madem Doğu Kudüs Filistin' in başkenti, o zaman oraya elçilik açmayan namerttir.

Buyursun da açsın bakalım!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.17, 13:26   #3
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 197
Mesajlar: 454
Ettiği Teşekkür: 807
Aldığı Teşekkür: 1434
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!ABD’nin başkanı Trump, İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan eden kararını tanıyarak Ortadoğu’ya pimi çekilmiş bir bomba bıraktı.

Esasında bu, bir günde ortaya çıkan bir durum değil.

Her yıl küçülen bir Filistin ve nereye varmak istediğini en başından beri bilinen bir İsrail var.

İsrail, hedefine varmak için Filistin’deki işgali her yıl yeni yerleşim yerleri açarak biraz daha genişletiyor.

Filistin haritada, bir nokta kadar küçülmüş, açık hava hapishanesine dönüşmüş ve İsrail Kudüs’ün bütünüyle ele geçirmiş durumda.

Onlarca yıldır adım adım uygulanan bir politikanın neticesi bu.

Peki hal buyken Filistin’i, Kudüs’ü önemseyen Müslümanlar ne yaptılar? Ne yapıyorlar?

Bağırmak, kızmak, tehdit etmek.

Bir de dua ile bütün sorumluluğu Allah’a havale etmek.

60 yıldır “Allah’ım İsrail’i kahret” bedduasıyla sonuç alacağını düşünen milyonlarca Müslüman var.

Fakat bunca yıldır milyonlarca insanın dualarının niçin bir sonuç getirmediği üzerinde düşünmeden; bıkmadan usanmadan aynı yolu deniyorlar.

Hatta bunca duaya rağmen nasıl oluyor da İsrail her geçen gün daha fazla güçlenirken, İslam ülkelerinin ise her geçen gün daha da etkisiz hale geldiğini de sorgulamıyorlar.

Beddua, Müslümanlar için sorumluluktan kaçmak, tembelliğin sebep olduğu güçsüzlüğün ve çaresizliğin üzerini örtmekten başka bir anlam taşımıyor.

Yani haksızlık yapana karşı duracak bir güçleri olmadığı, o gücü elde edecek bir aklı ve enerjiyi oluşturamadıkları için meseleyi Allah’a havale etme kolaylığına kaçıyorlar.

Halbuki İslam bütün tedbirleri almayı, bütün sorumluluğu yerine getirmeyi ve sonucu Allah’tan beklemeyi vaaz ediyor.

Müslümanlar ise tam tersi, hiçbir şey yapmıyor ve slogan atarak sorumluluktan kaçıyorlar.

Bu da doğal olarak bir sonuç getirmiyor.

Peki Müslüman ülkeler niçin bu halde?

Neden güçsüzler? Neden dünyada bir varlık gösteremiyorlar? Nasıl oluyor da bir İsrail, 56 Müslüman ülkeyi hiçe sayarak böyle bir adım atabiliyor?..

Müslüman ülkelerinin tepkisini, tavrını kimse ciddiye almıyor. Çünkü dünya meselelerinde devletler gücü oranında söz sahibi olurlar. Yani haklı olmak yetmiyor, güçlü olmak gerekiyor.

Gücün yoksa, istediğin kadar bağır, tehdit et bir sonuç almak imkansız.

Kabul edelim ki 56 Müslüman ülkeden tek bir tanesi bile bu anlamda bir varlık gösteremiyor.

Teknolojide, bilimde, sanatta, edebiyatta, eğitimde… her alanda görülen korkunç bir geri kalmışlığın neden olduğu güçsüzlük var.

‘Düşmanla’ savaşmak için bile ‘düşmanın’ silahına, ekonomik, siyasi desteğine ihtiyaç duyan bir toplumdan kim niye korksun ki?

Müslüman ülkelerin geri kalmışlığının temelinde inancın bütün meseleleri çözeceğini sanan, buna göre yaşam kurmaya çalışan anlayış yatıyor.

Yani bu dünyada huzurlu, yaşanabilir hayatlar kurmayı değil, öldükten sonra cennete gitmeyi önceleyen anlayış bütün İslam dünyasını çürümeye mahkum etti.

İslam ne yazık ki; Müslüman ülkeler için ayıpları, yetersizlikleri, eksiklikleri, başarısızlıkları örtmek için istismar edilen bir değer olmaktan başka bir anlam taşımıyor.

Sorumluluktan kaçmanın, tembelliğin, yetersizliğin, cehaletin üzeri İslam’la örtülüyor.

Bir tarafta kifayetsiz, beceriksiz, kendi çıkarından başka hiçbir şey düşünmeyen siyasetçiler, diğer tarafta o siyasetçilerin yaptıkları inanç istismarına tav olup o siyasetçilerin yetersizliğini, cehaletini, tembelliğini, beceriksizliğini görmezden gelen Müslüman toplumlar var.

Bu birliktelikten sağlıklı bir sonuç beklemek pek gerçekçi değil.

Mesela bir ülkenin güçlü olabilmesi için iyi bir eğitim sistemine, daha iyinin, doğrunun bulunması için rekabet ortamına yani katılımcı özgür bir ortama, toplumsal barışı sağlamak için eşitlikçi anlayışa ve sağlıklı bir adalet sistemine yani güçlü kurumlara ihtiyaç var.

İyi bir eğitim sistemin yoksa, özgürlükçü bir ülke değilsen, hukuku tesis edememiş, tartışmayı, verimli rekabet ortamı kuramamış, fırsat eşitliğini sağlayamamış, kurumları tesis edememiş, bütün yetkiyi bir kişinin otoriter siyasi anlayışına terk etmişsen gelişemiyorsun, güçlenemiyorsun tam tersine zayıflıyorsun.

Bu esasında sadece Müslümanların sorunu değil. İnancı veyahut ideolojiyi toplumsal meselelerde norm yapan baskıcı, otoriter anlayışa sahip bütün ülkeler benzer durumda.

Ne yazık ki Müslümanların da her derde devam gördükleri din yorumları, tüm bu değerlerin oluşmasının önünde en büyük engel olarak duruyor.

Bu tıkanıklığa, geri kalmışlığa neden olan anlayışı sorgulamadan sadece bağırarak, kızarak, dua, beddua ederek sorunların üstesinden geleceğini sanmak cehaletten başka bir şey değil.

Bu anlayıştan kurtulamadığı, sahici bir güce ulaşamadıkları için Müslüman ülkeler her meselede olduğu gibi Filistin meselesinde de hep kaybeden taraf oldu.

İktidarlarını korumak, sürdürmek için ABD’nin İsrail’in desteğine ihtiyaç duyan kifayetsiz siyasetçiler, toplum önünde Filistin meselesinde en sert sözleri söylemekten geri durmadılar. Toplumun duygularını sömürdüler. Hiçbir şey yapmadan sadece bağırdılar, kınadılar.

Birkaç dinî söyleme, duygu kabartıcı söze tav olan toplumlar da bu istismara çanak tuttular.

Mesela Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Numan Kurtulmuş gibi kimi AK Partili siyasetçiler “İktidarı bize verin Gazze özgür olsun”, “Cumhurbaşkanlığını verin Gazze özgür olsun”, “Başkanlık sistemine ‘Evet’ deyin Gazze özgür olsun” cümleleriyle girdikleri her seçimde bu konuyu istismar ettiler.

Her seferinde istediklerini elde etmelerine rağmen Gazze konusunda tek bir adım atmadı ya da atamadılar. Çünkü ülkeyi büyük adımlar atabilecek, büyük bir ülke haline getirmek gibi bir dertleri yoktu. Sadece iktidarı istiyorlardı. Nitekim hiçbir şey yapmadılar.

Özgürlüğü, eşitliği, hukuku, toplumsal barışı yok eden politikaları, yaklaşımı, siyaset anlayışı sebebiyle bu siyasetçiler güçlü ülke olmanın önündeki en büyük engel.

Bu ikiyüzlülük, bu tiyatro oyunu sadece Türkiye siyasetçilere has değil.

Bütün Müslüman ülkelerdeki siyasetçiler benzer bir hamasetle Filistin sorununu istismar ettiler.

Ve ne yazık ki bugünlerde “Kudüs bizimdir!” diye meydanlara akan insanlar da bu zavallılığa alet oluyorlar.

İslam ülkelerinde korkunç bir sahtelik sürüp gidiyor. Hepsi numara, hepsi oyun. Gerçekçi, sahici, sonuç alıcı bir çaba içine girmeden bir şey yapıyormuş gibi görünme oyunu bu.

En acı olan ise oyunun figüranlığını o ülke halkları yapıyor.

Bütün bunların üzerinde düşünmeden meydanlara akmak, mitingler yapmak, İsrail’e ve ABD’ye lanetler okumak, sabah akşam beddua etmek kendimizi kandırmaktan başka bir şey değil.

Ülkemizi, topraklarımızı, değerlerimizi, geleceğimizi ve tabii ki inancın önem atfettiği değerleri korumak için güce ihtiyacımız var.

Bilim, teknoloji, felsefe, sanat, eğitim, tarım… her alanda varlık göstermeye ihtiyacımız var.

Hesap veren bir siyaset anlayışına ihtiyaç var. İşini iyi yapamayan siyasetçinin, en dindarı da olsa, alaşağı edildiği bir siyasi anlayışa ihtiyaç var.

Kudüs, dindarlık taslayarak kurtarılamaz.

Dine daha sıkı sarılarak, İsrail durdurulamaz.

ABD gibi güçlü devletlerin haksızlıklarıyla da bu kafayla baş edilemez.

Güçsüzlüğümüze sebep olan anlayışı görmezden gelip en havalı sözlerle Kudüs’e sahip çıkmak, İsrail’e meydan okumak, bağırmak, tehditler savurmak ikiyüzlülükten, yalancılıktan, sahtekarlıktan başka bir şey değil.

Bu anlayış terk edilmezse korkarım sadece Kudüs’ü değil her şeyimizi kaybedeceğiz.
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.17, 14:34   #4
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 633
Mesajlar: 4,746
Ettiği Teşekkür: 14328
Aldığı Teşekkür: 16271
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Gitsin o muhterem şimdi maçası yiyorsa derhal Kudüs' de Türkiye büyükelçiliği açsın.

A-ÇA-MAZZZ!!!

Madem Doğu Kudüs Filistin' in başkenti, o zaman oraya elçilik açmayan namerttir.

Buyursun da açsın bakalım!

Bugün haberlerde doğu Kudüs'e büyükelçilik açacağız diyordu hazret!..
Ben de diyorum ki eğer açarsa ortada İsrail ile Tayyip'ten bir kahraman yaratmaya yönelik işbirliği, bir danışıklı dövüş var demektir, tıpkı ''one minute'' meselesi gibi.
Bilen biliyor, Kudüs'de bir büyükelçilik açabilmesi için önce İsrail'den izin alması gerek, burada soru şu; İsrail buna izin verir mi?
Gerilim gerçekse mantıken vermez, vermemesi gerekir, ama eğer yukarıda söylediğim cinsten bir işbirliği varsa kesinlikle verecektir, bu aynı zamanda İsrail'in Tayyip için övgüyle söz ettiği ''Düşman-Dost'' tanımlamasını da açıklar.
Yani bizim her zaman söylediğimiz gibi; Kamera önünde düşman, kamera arkasında dost.
Fazla söze ne gerek!
__________________
Sonsuz bir varlık kendisini sınırlayacak mekanda ve zamanda bulunamaz. Öyleyse hiç bir yerde değildir, hiç bir yerde olmayan şey de yok demektir.

Gorgias
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.17, 20:03   #5
Ne Mutlu Türküm Diyene

NaNaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2016
Yaş: 51
Konular: 1260
Mesajlar: 8,209
Ettiği Teşekkür: 27359
Aldığı Teşekkür: 24263
Rep Derecesi : NaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kaygili
Standart Cevap: İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!

Benim kendi fikrimdir.
Şimdi bu Zarrab işi patlak verince Tayyip ne yapıcam diye düşündü,Tramp'a kapalı kapılar ardında bu iş kötüye gidiyor ne yapsam bana acil yardım dedi Trap dur şimdi ben ortalığı bir karıştırıyım bak nasıl gündem deyişip Zarrap olayı rafa kalkıcak dedi.

Ve sonuç şekil A da görüldüğü gibi.

Ülkemin yemedik yetim hakkı kalmamış Türkiyeyi yiye yiye bitirememişler kimsenin umurunda değil.

Bir Kudus bombası atıldı herkes ayaklandı.

Olaylar unutulunca Tramp la Tayyip boy boy resimlerle tokalışırken görünce bu yazdıklarımı hatırlarsınız.

Çok tıpa tıp olmasada ana tema budur bence.
__________________

NaNaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.12.17, 20:40   #6
Ahirim Sensin

Umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2017
Konular: 576
Mesajlar: 2,076
Ettiği Teşekkür: 14679
Aldığı Teşekkür: 5950
Rep Derecesi : Umut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!

Gecenlerde konunun birinde videosunuda ekledik. Bizde bu millet varken zarrab olayida kapanir gider. Ne kadar bu adamlari simdi kuyrugundan yakaladik derseniz deyin, bunlarin kuyrugu yagli elinizden siyrilir giderler. Bunlar menfaatlari ugruna vatanida milletide bedavaya verirler.
__________________
Umut Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Umut'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.12.17, 22:43   #7
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 633
Mesajlar: 4,746
Ettiği Teşekkür: 14328
Aldığı Teşekkür: 16271
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!

Evet bu adamlar kuyruğundan yakalanamaz çünkü 17-25 aralıktan Reza Zarrab'a, 15 Temmuz'dan Kudüs olayına kadar bu ülkede her ne gündem oluyorsa hiçbiri spontane, kendiliğinden olaylar değil de ondan... Sebepler ve sonuçlar bütünüyle uluslararası bir kurgu.
Şeytanın bile aklına gelmeyen şeyi yani kendilerine ait ne kadar pislik varsa onları da ortaya sererek oynuyorlar oyunlarını, herkesin gözünün önünde oluyor herşey.
Misal 17-25 aralık ve 15 temmuz olmasaydı kimseyi fetöcü diye içeri tıkamaz, hiçbir kurumu hallaç pamuğu gibi atıp demokrasiyi KHK'lar ile katledemezlerdi, reklâmın iyisi kötüsü olmaz misali onlara malzeme lâzım, iyi yada kötü, gerçek ya da değil.
Yıkımlarını yapabilmek için kendi pisliklerini dahi ortaya sermekten çekinmeyen fütursuzca ilerleyen bir kanser var karşımızda.
Ve halâ kimse bu hastalığa bir çare üretebilmiş değil, ABD ve İsrail RTE vasıtasıyla, kedinin yavrusunu ensesinden tutup sürüklediği gibi sürüklüyor ülkeyi.
__________________
Sonsuz bir varlık kendisini sınırlayacak mekanda ve zamanda bulunamaz. Öyleyse hiç bir yerde değildir, hiç bir yerde olmayan şey de yok demektir.

Gorgias
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.17, 15:38   #8
Ahirim Sensin

Umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2017
Konular: 576
Mesajlar: 2,076
Ettiği Teşekkür: 14679
Aldığı Teşekkür: 5950
Rep Derecesi : Umut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İsrail'e Esip Gürleyen AKP'nin 'Kudüs' Rezaleti!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Evet bu adamlar kuyruğundan yakalanamaz çünkü 17-25 aralıktan Reza Zarrab'a, 15 Temmuz'dan Kudüs olayına kadar bu ülkede her ne gündem oluyorsa hiçbiri spontane, kendiliğinden olaylar değil de ondan... Sebepler ve sonuçlar bütünüyle uluslararası bir kurgu.
Şeytanın bile aklına gelmeyen şeyi yani kendilerine ait ne kadar pislik varsa onları da ortaya sererek oynuyorlar oyunlarını, herkesin gözünün önünde oluyor herşey.
Misal 17-25 aralık ve 15 temmuz olmasaydı kimseyi fetöcü diye içeri tıkamaz, hiçbir kurumu hallaç pamuğu gibi atıp demokrasiyi KHK'lar ile katledemezlerdi, reklâmın iyisi kötüsü olmaz misali onlara malzeme lâzım, iyi yada kötü, gerçek ya da değil.
Yıkımlarını yapabilmek için kendi pisliklerini dahi ortaya sermekten çekinmeyen fütursuzca ilerleyen bir kanser var karşımızda.
Ve halâ kimse bu hastalığa bir çare üretebilmiş değil, ABD ve İsrail RTE vasıtasıyla, kedinin yavrusunu ensesinden tutup sürüklediği gibi sürüklüyor ülkeyi.

Haklisin Zarrab olayida tüm olaylar hazirlanmis birer senaryo ve suanda tikir tikir lehine isleyip gidiyor. Ve bununda kaymagini ABD ve Israil yiyiyorlar. Bizim ülkeyede bulasiklarini yikayip yalamak kaliyor.
__________________
Umut Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Umut'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akpnin, esip, gürleyen, israile, kudüs, rezaleti, İsraile


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.