Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.01.18, 16:56   #1
Üye

akin5060 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2017
Konular: 20
Mesajlar: 20
Ettiği Teşekkür: 7
Aldığı Teşekkür: 57
Rep Derecesi : akin5060 Karimasını arttırmak için doğru yerdeakin5060 Karimasını arttırmak için doğru yerdeakin5060 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Merakli
Standart Üst Akıl Kim Peki? Bir Analiz.

Kudüs Haçlıların eline geçtiğinde, burada bir krallık kurdular. Bu krallığın çeşitli bölgelerindeki asayişin sağlanması için de, her bölgede bir tarikat görevlendirildi. Zaten Haçlı Ordusu, çeşitli Hristiyan tarikatlarının birleşimiydi. Yani aslında homojen bir ordu yoktu. Belli dünyevi ve manevi menfaatlerin peşinde koşan, savaşçı keşişlerden ve rahiplerden meydana gelen milis güçleri birlikte hareket ediyordu.

Mescid-i Aksa’nın bulunduğu bölge ise, kendine “Mesih’in ve Kudüs’teki Süleyman Tapınağı’nın Yoksul Şövalyeleri” adını veren Tapınak Şövalyeleri’ne teslim edilmişti (Tapınakçı adı buradan geliyor). Onlar buranın emniyetinden sorumluydu. Gel zaman git zaman, tapınağın dehlizlerinde ve bilinmeyen derinlerinde birtakım şeyler keşfettikleri söyleniyor. Verilen bilgilere göre bu şeyler, onların Hristiyanlık inancından sapıp eski paganist Kabala öğretilerini benimsemelerine yol açmış. Bu sebeple Kudüs’ün Hristiyan kralıyla ters düştükleri ve gerisin geriye Avrupa’ya gönderildikleri aktarılıyor.

Burada da Vatikan onları rahat bırakmıyor ve uzun yıllar boyunca onlara baskı, zulüm ve katliamlarla muamele ediyor. Bu sebeple izlerini kaybettiriyor ve yeraltına iniyorlar. Örneğin meslek loncaları şeklinde örgütleniyorlar (duvarcılar = masonlar). İnançları gerçekten de Hristiyanlıkla çelişiyor. Semavi dinlere inanmıyorlar. Evrenin ulu mimarı dedikleri bir gücün varlığına inanıyor ve paganist ayinler yapıyorlar. Kendi hiyerarşilerini oluşturuyor ve tam bir gizlilik içinde hareket ediyorlar. Zira Vatikan çeşitli örgütleriyle onlara nefes aldırmıyor. Nerede bulursa onları yok ediyor ve mallarına el koyuyor. Mal varlıkları hatırı sayılır boyutlarda bulunuyor keza. Zira Kudüs’ten gelirken oradan hazineler getirdikleri söyleniyor. Bunlarla Avrupa’nın tamamında önemli servetler ediniyorlar. Paranın gücüyle önce aristokrasiye, sonra da burjuvaziye sızıyorlar. İlk önce İrlanda kraliyet ailesini ele geçiriyorlar. Sonra oradan İngiltere sarayına adım atıyorlar. Fransız İhtilali ile Fransa’nın yönetimini kazanıyorlar. Waterloo Savaşı’nda her iki tarafı da finanse ediyor ve manipülasyon yoluyla Londra borsasının tamamını ele geçiriyorlar. Zaten bu, o zamanki dünyanın tamamı demek oluyor. Burjuvazi ve para tamamen ellerine geçiyor. Bir sonraki adım, yeni kıta oluyor. Amerika Birleşik Devletleri’ni kuruyorlar. 19. Yüzyılın ikinci yarısında, gelecekte çıkaracakları 3 adet dünya savaşını planlıyorlar.

Birinci savaş imparatorlukları yok edip ulus devletlere çevirdi. İkinci savaş ulus devletleri köleleştirdi. Üçüncü savaş ulus devletleri yok edecek. Buna paralel olarak sanayi devrimini gerçekleştirdiler. Şimdiye kadar 3 sanayi devrimi yaşandı: birincisi buhar makinesi, ikincisi elektrik, üçüncüsü bilgisayar. Bugün artık dördüncü sanayi devriminin eşiğine geldik: hayatın dijitalleşmesi (robotlar). Her sanayi devrimi, plandaki bir aşamaya hizmet etti. Dördüncü aşamada insanlığa tüm önemli pozisyonlardan, askerlikten, ulaşımdan, tıptan vb. ve hatta kuryelik gibi basit işçiliklerden (örneğin dronlarla teslimatlar getirilerek) el çektirilecek.

İnsan evine kapatılacak. Doğayla irtibatı kesildi zaten. Ulus devletlerin yıkılması için de, insanlarla kendi devletleri arasındaki ilişki yok edilecek. Bu ilişkiyi ayakta tutan en önemli unsur paradır. Hangi ülkede yaşıyorsan, o ülkenin parasıyla hareket edersin. Ancak Bitcoin gibi sanal paralar kullandığında, hangi ülkede yaşadığının önemi kalmıyor. Onların vatandaşı oluyorsun. Hatta şimdiden sanal vatandaşlıklar bile çıktı. Bu sanal vatandaşlıkların ayakta tutulabilmesi için, bireylerin kontrol altında tutulması gerekiyor. Bunu en iyi şekilde, insanlara çip yerleştirerek yaparsın. Daha şimdiden Avustralya’da, “size çip yerleştirelim, tıbbi statünüzü hep kontrol edelim, sorun yaşarsanız hemen yardım edebiliriz” ayağıyla insanlara tekliflerde bulunuyorlar. Bir sonraki aşamada bu, zorunlu olacak. Kimin ne zaman nerede ne yaptığı hep izlenecek. Mahremiyet ve dolayısıyla muhalefet ortadan kalkacak. Adına kölelik mi dersiniz, 1984 mi dersiniz ya da Matrix mi dersiniz, ne derseniz deyin… Maksat, tüm insanlığı denetim altına almak.

Bunu sağlamanın bir yolu da, insan sayısını azaltmaktır. Tapınakçıların (Masonların)planlarında bir de, 8-9 milyar düzeyindeki insan sayısını 500 milyona düşürmek yer alıyor. Bunu açıklamaktan da korkmuyorlar. Örneğin söylendiğine göre, Georgia eyaletindeki “Guidestone” adını verilen anıtsal taşlara bunu yazmışlar. Fakat bu kadar insanı bir çırpıda öldürmek kolay değil. Akla nükleer silahlar geliyor. Fakat o zaman dünya da harap olacak. Başka bir şey lazım. Mesela bir hastalık olabilir. Küresel bir salgın düşüncesi, Hollywood’u yıllardır meşgul ediyor zaten (Hollywood, masonların en önemli medyasıdır). Dolayısıyla insanlığın bir virüs ile yok olmanın kıyısına geleceği fikrine pek kayıtsız kalamıyoruz. Rivayette Müslümanların kıyameti görmeyeceği, onların yaşamının önceden nezle benzeri bir hastalıkla son bulacağı anlatılmamış mıydı bu arada?

Bu noktada bir ayrıma işaret etmek gerekiyor: Üst aklı sanıldığı gibi Yahudiler teşkil etmiyor. Hani global kapital finans denildiği zaman dikkat çekilen, bir düzine Yahudi ailesi var. Rothschild’ler veya Rockefeller’ler gibi. Bu aileler dünyanın tüm maddi servetine sahiptir desek, çok fazla yanılmış olmayız. Burası doğru. Ama hepsi bu kadar. Bu aileler üst aklı oluşturmuyor. Üst aklın “maliyesini” meydana getiriyor. Yönetim ise, masonlarda. Ve masonlar (başta denildiği gibi) semavi dinlere inanmıyor. Yani Yahudilere ne olmuş, Müslümanlara ne olmuş, pek takmıyorlar. Onlar, gezegeni komple istiyorlar. Bu arada da Yahudilerden, Evanjelik Hristiyanlardan, düşmanlıkla muamele ettikleri Vatikan’dan, Müslümanlardan yararlanıyorlar. Önce Müslümanları, sonra Yahudileri, ardından Hristiyanları yok etmeyi amaçlıyorlar. En nihayetinde, evrenin ulu mimarına hizmet ediyorlar...
__________________
akin5060 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz akin5060'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.18, 20:02   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1393
Mesajlar: 13,274
Ettiği Teşekkür: 55629
Aldığı Teşekkür: 47985
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Üst Akıl Kim Peki? Bir Analiz.

Masonluk bu yazıda çok abartılı bir şekilde ele alınmış.

Masonluk ekonomi ve siyaset ve sosyal alanlarda son derece marjinal ve etkisiz bir güçtür.

Masonları Hitler' de sevmezdi, Stalin' de sevmezdi. Aslında hiç bir devlet masonları sevmez. Bunun nedeni gizli örgütlenme biçimleridir ve her gizlilik yönetici sınıflar tarafından kendisine yönelik bir tehdit olarak görülür.

Bizim gibi ülkelerde ''mason'' ya da ''masonluk'' denince bir çok kişi bunların organize bir ''üst akıl'' oluşturduğunu ve her yerde etkin olduklarını sanıyor.

Kesinlikle böyle değil...

Mason' un ingilizce karşılığı duvarcı demektir.

Asıl gelişimi de duvarcı ustalarının Avrupa krallıklarına karşı dayanışma hareketi oluşturmalarıyla olmuştur. Duvar ustaları (aslında inşaat ustaları) işsizlik, iş kazaları ve hastalıklar karşısında kendi aralarında bir dayanışma teşkilatı kurmuş, baskılar nedeniyle bu ''sendikal'' örgütlenmeyi gizli olarak yapmışlardır.

Bir de bunların adını sadece masonlar yani duvar ustaları olarak ele almak eksiktir.
Aslı ''Free Mason'' dur yani ''hür/özgür duvarcı.''

Daha sonra bu örgütlenme içinde kimi zengin ve siyasi itibar sahibi kişilerde yer almıştır ama masonluk aslında üst bir akıl değil, kendine göre tuhaf ritüelleri olan muhalif bir küçük akıldır.

Masonluğu ülkemizde bir korku faktörü olarak bol bol kullanırlar. Masonluk = öcü!

Yabancı ülkelerde ise kimse bunları gale falan almaz.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.18, 02:19   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 370
Mesajlar: 12,591
Ettiği Teşekkür: 137135
Aldığı Teşekkür: 46074
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Üst Akıl Kim Peki? Bir Analiz.

Masonluk üzerine bilgiler buradada bulunuyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Masonluk
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.18, 03:09   #4
Tam Üye

KülRenkliYele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2017
Yaş: 25
Konular: 9
Mesajlar: 296
Ettiği Teşekkür: 422
Aldığı Teşekkür: 1218
Rep Derecesi : KülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Üst Akıl Kim Peki? Bir Analiz.

Aristo'ya katılıyorum. Masonluk daha çok Lovecraft'ın 'bilinmeyene duyulan korku' sözüyle açıklanabilir. Sadece kendi aralarında etkileşimde bulunmaları, haklarında insanların sağdan soldan duyduklarından dolayı oluşturduklarıyla ilgili efsaneler vs. Benimde pek bilgim yok nitekim hiç merakımı cezbeden bir şey olmadı.

Tapınak Şövalyeleri ise Pagan ritüelleri gibi şeyleri benimsediği, Papa tarafından sapkınlar olarak adlandırıldığı için değil zengin oldukları için hedef seçildi. Nitekim gerçekten Kudüs'e gittikten sonra bir müddet ortadan kayboluyorlar daha doğrusu izlerine rastlanmıyor. Daha sonra ortaya çıkışlarında ise bu fakir şövalyeler zenginlikler saçıyor etrafa. Zaten bankacılık ve faiz gibi şeyleri ilk olarak onların başlattığı biliniyor. O dönem zenginlikleriyle beraber krallara hatta Papa'ya bile borç para vermeye başlıyorlar. Daha sonra oluşan borçlar ve ellerindeki zenginliklerin cazibesiyle Papa ve şuanda hatırlayamadığım bir kral onları alt etmek için sapkınlık fikrini ortaya atıyor. Eşcinsel olmalarını paraların üstüne basılan bir atın üstündeki iki adam figürüne bağlıyorlar ancak ilk dönem kendilerine fakir şövalye denmesinin sebebi gerçekten fakir olmaları. Öyle ki bir ata iki şövalye biniyor. Baphomet figürü vs. üstlerine atılan bir iftiradan ibaret kalıyor. Kısacası Hristiyanlar daha doğrusu Katolikler zamanında Gnostiklere yaptıklarını yaparak onları yer altına itiyor ancak şövalyelerin paralarını asla bulamıyorlar ve her şey bir hiç için oluyor. Tabii bu Tapınakçıların acımasız Hristiyanlar oldukları gerçeğini değiştirmez.

Kitlesel bir dünya savaşının şuanda kimseye bir faydası yok. Ne bunlara ne üst akla. Birinci ve ikinci dünya savaşının izleri hala devam ederken çıkacak bir başka savaş 3. Dünya Savaşı değil insanlığın yok olduğu savaş olarak tarihe geçer. Bu denkli nükleer ve biyolojik silahların en zenginden en fakir ülkelere kadar az çok herkeste olduğunu düşünürsek bu hepimizin sonu olur. Tamam belki ortaya Mad Max filmindeki gibi kıyamet sonrası dünya çıkmaz ama öylesine bir yıkımdan sonra çöken teknolojik ve ekonomik sistemle elinizdeki katrilyon dolarlar ancak tutuşturucu görevi görür.
__________________
Akıl bir hapishanedir.
KülRenkliYele isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz KülRenkliYele'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akıl, analiz, peki


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 08:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.