Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.02.18, 04:01   #1
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1367
Mesajlar: 12,898
Ettiği Teşekkür: 53962
Aldığı Teşekkür: 46811
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli

SOL MEMENİN ALTINDAKİ CEVAHİR SÖNMEYECEK!

İZLE VE ANLA.

UMUT OLMADAN İNSAN GİBİ YAŞANMAZ!

__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.18, 21:15   #2
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 197
Mesajlar: 416
Ettiği Teşekkür: 794
Aldığı Teşekkür: 1365
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli
Safları Sıklaştıralım…

Yıllardır ülkemizi yönetenlerin bilimsellikten ve uzak görüşlülükten yoksun olmaları sonucunda, her geçen gün daha kötü bir gidişe doğru yol almaktayız.

Ülkemizde laik ve bilimsel eğitim bitirilmiştir. Bunun sonucunda tarikat ve cemaatler her kurumda boy göstermeye başlamıştır. Yoksulluk, işsizlik ve yolsuzluk büyük boyutlara ulaşmış, terör bitirilememiş, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan şaibeli halk oylaması ile rejim değiştirilmiştir. Sivil darbe yapılan güzel ülkemiz böyle bir yönetime layık değildir.

Ege’de adalarımız Yunanistan tarafından işgal edilmişken, Suriye’de operasyonlar devam ederken AKP Genel Başkanı ve TBMM Başkanı, Atatürk’e hakaret eden, akıl sağlığının yerinde olmadığı anlaşılan Kadir Mısıroğlu’nu hastanede ziyaret etmiştir. Ülkemizde Atatürk’e ve laik cumhuriyete hakaret edenler hep baş tacı edilmektedir.

“Lozan Zafer mi Hezimet mi?” adlı iki ciltlik kitap yazan Kadir Mısıroğlu denen kişi kimdir?

“Kurtuluş Savaşı’nda Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı, ne şeriat yıkılırdı”, “Yunanı 500 sene idare ettik, yendik diye bayram yapmak abesle iştigaldir”, “10 Kasım’da saat 09.05’te kenefe gidin”, “Buradan ilan ediyorum, 80’ime giriyorum, Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin, bu dünyada da ahirette de alakam olmaz, kabul etmiyorum, vasiyetimdir” diyen Kadir Mısıroğlu eleştirilerin hedefi oldu. Ancak bir takım odaklardan aldığı destekle daha da ileri giderek “Heykellerinin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” sözleri nedeniyle Atatürk’e hakaret suçlamasıyla hakkında soruşturma yürütülen bu kişiyi hastanede ziyaret etmek ne anlama gelmektedir?

kadir mısırlıoglu İsmail kahraman.

Bunun anlamı Atatürk’e ve laik cumhuriyete açıkça karşı olmaktır, başkaldırmaktır. Üstelik bu ziyarete, kapatılan Refah Partisi’nin Rize eski milletvekili “Biz ata, ite, puta tapanlardan değiliz, o yüzden Atatürk anıtına çelenk koymadım” diyen Şevki Yılmaz ile birlikte gidilmiştir.

Cumhuriyetle hesaplaşma öyle bir aşamaya getirilmiştir ki, 1-3 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ‘11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu’nun ardından, Said Nursi Hatıra Pulu bastırılmıştır. Said Nursi Atatürk’e, kimilerince ahir zamanda ortaya çıkacağına inanılan fitne ve fesadın başı olan kişi anlamına gelen ve şeytanı temsil eden ‘deccal’ sıfatını yakıştırmıştır. Böyle kişiler adına pul bastırılması büyük saygısızlık olduğu kadar, ihanete de ortak olmaktır.

Saflar yıllardır netleşmektedir ve çok açıktır ama henüz bunları göremeyenler ya da çıkarları için görmek istemeyenlerin olduğu toplum, ortaçağ karanlığına doğru hızla sürüklenmektedir. Atatürk’e ve laik cumhuriyete sahip olan tüm demokratik güçlerin bir araya gelerek tepki vermesi gereken günleri yaşamaktayız. Çağdaşlığı savunanların, karanlığı savunanlar kadar cesur olması gereken günlerden geçmekteyiz. Topluma yön veremeyen, çözüm üretemeyen muhalefet partilerinin bir an önce durumlarını gözden geçirerek, karşılaşacağımız tehlikeyi görmeleri büyük bir zorunluluktur. Yoksa bu ağır yükün altında hepimizin onarılması güç bir travma yaşayacağının bilinmesi gerekir. Faşizme karşı, dinciliğe karşı safları sıklaştıralım..

Suay KARAMAN – 26 Şubat 2018

dunya48 | Kemalist Devrimci Siyasi Site. - Suay KARAMAN
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.18, 21:42   #3
Son perdenin son adamı

Umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2017
Konular: 659
Mesajlar: 2,347
Ettiği Teşekkür: 17515
Aldığı Teşekkür: 6838
Rep Derecesi : Umut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli

Umutsuz yasanmiyor, yalniz umut'unuda bosa cikardilar mi! Yasayasin gelmiyor. Tesekkürler @Aristo ve @Kel ali
__________________
Umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Umut'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.18, 23:31   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1367
Mesajlar: 12,898
Ettiği Teşekkür: 53962
Aldığı Teşekkür: 46811
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli

Kamber' siz dfüğün olmaz derler ya...

Eyyyy @Rosebud nerdesin?
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.03.18, 01:34   #5
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 678
Mesajlar: 5,299
Ettiği Teşekkür: 15562
Aldığı Teşekkür: 17910
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli

Sevgili @Aristo sen kardeşini hiç anlamıyorsun.
Bir insanın umutlu olabilmesi için bir takım veriye sahip olması lâzım, eğer elimdeki veriler bana en ufak bir ışık göstermiyorsa tünelin ucunda, umutlu olmak sana göre devrimcilikse bana göre de kendini kandırmaktır.
Ben gerçekçi bir insanım daha doğru ifade etmek gerekirse sırılsıklam materyalist bir insanım, önümü görebilmemi sağlayacak bir veriyi bütün çırpınmalarıma rağmen elde edemiyorsam, bu bağlamda hiçbir veri beni tatmin etmiyorsa umutlu olamam.
Ha umutlu olmamam vezgeçtim anlamına mı geliyor!
Elbette hayır.
Gezi benzeri bir başkaldırış düzenlense yine sokağa çıkarım, seçimleri protesto ediyoruz haydi deseler ben yine sokaktayım...
Seninle aramızdaki fark sadece olaylara verdiğimiz tepkide, hepsi bu kadar, merak etme senin kadar devrimciyim, ama yapım bu, bu yaştan sonra değişemem; eğer herhangi bir konuda ışık görmüyorsam, kendi kendimi kandırmış sayıyorum ve bu benim için doğal olarak bir itici güç oluşturmuyor.
Kaldı ki Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermemizi sağlayan da aynı sistemin bir süreciydi, Meral Akşener'e oy vermemizi sağlayacak olan da aynı süreç.
İnan, böyle yaparsak kazanma şansımız var dediğimiz her eylem birilerinin bizi sürüklediği yol, zaten böyle dediğimiz her konuda kaybetmedik mi!
Çünkü hep bir bilgisayar programı gibi kurgulanmış süreçlere itiliyoruz, ben yine söylüyorum Meral Akşener'e oy vermem, kendi umudumu kendime kırdırmam.
Ne Deniz Gezmiş'ler ne de Mustafa Kemal'ler düşmanın kurguladığı oyunlara dahil oldular, bence direnişse söz konusu, bu oyunlara dahil olmamaktır asıl olan.
Geçmişte çok büyük siyasi hatalar yaptım şimdi burada söylemek istemiyorum bunu ama belki de bu tavrım bir çeşit günah çıkarmaktır, kim bilir!
Zülfü Livaneli'nin söylediklerine gelince...
Hoş konuşuyor ama kurtuluşla umudu ilişkilendirerek kavram kargaşasına düşüyor; Kurtuluş bir refleksti, can havliydi ,zorda kalan her canlı bunu yapar ama umut kurtuluşun katalizörü değil, Livaneli kendisi de söylüyor zaten Kurtuluş'un gücü yok oluştan geliyordu diye...
O nedenle yok olan bir canlı kurtuluş için bir reflekste bulunur umutlu olduğu için yapmaz bunu.
İşte ben o yok oluşu gördüğüm için eyleme geçmek istiyorum Tıpkı Deniz'ler, Tıpkı Kemal'ler gibi, daha geç olmadan.
Benim sana öyle düşünüyorsun diye kızdığımı zannetme sakın ama bunları söylemek zorundayım aksi takdirde ortaya dişe dokunan birşey çıkmaz, herkes fikrini söyleyecek ki birşeyler doğru birikecek, bu bir tercih meselesidir benim için, herkes istediği gibi düşünmekte özgür çünkü düşüncedir zaten insanı özgür kılan ve kurtaran.
__________________
Hiç kimse, bir çocuğa yardım etmek için eğildiğindeki kadar uzun boylu duramaz.

Abraham LİNCOLN

Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.03.18, 01:49   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1367
Mesajlar: 12,898
Ettiği Teşekkür: 53962
Aldığı Teşekkür: 46811
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli

@Rosebud

Alıntı:
çünkü düşüncedir zaten insanı özgür kılan ve kurtaran
Demek ki umut var.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.03.18, 01:59   #7
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 678
Mesajlar: 5,299
Ettiği Teşekkür: 15562
Aldığı Teşekkür: 17910
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli

Ahahahahahaaa!..
Yahu @Aristo, ne yaptın ettin yine umuda getirdin sözü ya, bravo.
O zaman Müzeyyen Senar'ın ağzıyla söyleyeyim:
Var ülen kerh..eci.
__________________
Hiç kimse, bir çocuğa yardım etmek için eğildiğindeki kadar uzun boylu duramaz.

Abraham LİNCOLN

Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.03.18, 03:21   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1367
Mesajlar: 12,898
Ettiği Teşekkür: 53962
Aldığı Teşekkür: 46811
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Umudun Yarattığı Kurtuluş | Zülfü Livaneli

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Ahahahahahaaa!..
Yahu @Aristo, ne yaptın ettin yine umuda getirdin sözü ya, bravo.
O zaman Müzeyyen Senar'ın ağzıyla söyleyeyim:
Var ülen kerh..eci.
Eee biz de o on yıllarca süren mücadele de öğrendik ki, sözü karşından alıp, yine karşına çok güzel bir şekilde devredebiliyorsun...

Yani ne demişler?

''Ceketin iki kolu var, her şeyin bir yolu var...''
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kurtuluş, livaneli, umudun, yarattığı, zülfü


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 14:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.