Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 18.03.18, 21:42   #1
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 590
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1796
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Namaz Kılanların Hepsinin Dindar Olduğunu mu Zannediyorsunuz?
Namaz kılanların hepsinin dindar olduğunu mu zannediyorsunuz?

Bu gün 6 yaşından başlayarak, beyinleri yıkanmaya başlayan çocuklar büyüdükleri zaman kendilerine anlatılanlar dışında bambaşka bir dünya ile karşılaştıklarında, kendilerini bu yolda yetiştirenlerin gerçek yüzlerini gördüklerinde hala namaz kılmaya devam edeceklerine inanıyormusunuz?

Bu konuda MAK Danışmanlık’ın yaptığı “Dine ve Dini Değerlere Bakış Araştırması” ile Türkiye’nin İslam dininin temel umdeleri konusunda çok ciddi manevi erozyona uğradığı görülüyor.

Araştırmaya göre: Herhangi bir dine inanan % 75, İnanmayan % 15 deist % 6, ateist % 4

2006'dan bu yana namaz kılan ve oruç tutuan sayısı azalmış.

Araştırmayı hükümete yakın bir vakıf yapmış.

2006'da yüzde 18 olan oruç oranı 2012'de yüzde 10 olmuş.

Camilerin,İmam hatip okulları ile kuran kurslarının sayısı katlanarak artarken namaz kılanların ve oruç tutanların sayısı neden azalmış acaba?

**

Bu konuda ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk,dinin camilere hapsedildiğini, belirterek "Kur'an ve Peygamber'in asla onaylamayacağı yeni bir 'cami dini' oluşturdular. Bu yapay dini kullanarak camiyi 'hayatın yön verici mekânı' haline getirip kitleleri oradan istedikleri yönde sevk ve idare ettiler" "Vardığım sonuç şu: Cami, insanı dinden-imandan çıkarır; İslam'dan uzaklaştırır."

Bugünkü "dincilik zihniyetinin prototipi"nin Emeviler'den kalma olduğunu söyleyen Öztürk, şöyle devam etti:

"Emeviler dinin ruhunu çürüttükçe cami sayısını ve camide kalma süresini artırdılar. Saltanat dinciliğinin despotları, cami ve tekkeleri bir tür gardiyansız hapishane' olarak kullanmakta, kitlenin dinsel tatminini bu mekânlarda sağlayıp hayatın diğer alanlarında kendi despotizmlerinin atını koşturmayı esas almaktalar.

Haçlılarca kotarılan bugünkü Ilımlı İslam dönemi de İslam ülkelerinde camilerin artışıyla belirginleşen bir dönem oldu. Ilımlı İslam uydurma dininin bir tür kurucuları olan Hıristiyan süper güçler, bu cami artışına destek vermekte, daha çok insanın bu camilere dolmasını teşvik etmekteler.

https://odatv.com/cami-insani-dinden...001161200.html

**

Muhtemelen AKP yetkilileri kuran kurslarının, İmam hatip okullarının çoğalması, okullarda din eğitimi verilmesinin İslâmî alanda işlerin iyiye gideceğini zannediyorlar. Fakat dört bir köşesi muhafazakârlık motifleriyle bezeli gettomuzdaki sosyolojik vakumdan çıkıp etrafa şöyle bir göz attığımızda, bilhassa genç kuşakların İslâmî-ahlâkî değerler sistemine karşı ilgisiz, hatta mesafeli bir dünya görüşüne meylettikleri gerçeğiyle karşılaşırız. Tabiat boşluk kaldırmadığına göre İslâmî değerler sisteminin sahneden çekilmesiyle oluşacak boşluğu mutlaka başka bir şeyler dolduracaktır, Ateizm, nihilizm ve deizm gibi.

Namaz kılanların daha dindar olduğunu mu zannediyorsunuz, Yoksa… Güç ve iktidar karşısında sahip olduğu mevkiyi korumak isteyenler, bir tür pozisyon alma ihtiyacı hissettiği için mi namaz kılıyor, oruç tutuyor, sakal-bıyık bırakıyor?

Türkiye’de yaşayan Müslümanların yarıdan fazlasının İslam dininin temel şartları ile ilgili itikadi problemi yok. Ama azımsanmayacak miktarda insan, dinin temel düsturlarını bilmiyor. İslam’ın özüne vakıf olmaktan uzak bir Kültür Müslümanlığı gelişiyor.Allah’ın varlığı, ahiret, kaza ve kader konusunda inanç problemi yaşayan insan sayısı ciddi bir yekün tutuyor.

Türkiye’de yaşayan Müslümanların çoğu, çocuklarına ve kendilerine İslam dini hakkında manevi hizmet veriyor diye Cemaat’i sevmemiş. Çocuğu daha iyi eğitim aldığı, daha iyi makamlara geldiği, iş güç sahibi olduğu, para ve itibar kazandığı için Cemaat’i sevmiş. Yurt içi ve dışında elde ettiği, edeceği muhtemel menfaat için Cemaat’in kurumlarına maddi-manevi destek olmuş. Burada ibretlik bir durum daha var. Yaklaşık 4 yıldır devlet, Erdoğan eliyle Cemaat’i linç ediyor. Düne kadar Cemaat’e sahip çıkanların, çocuğunu Hizmet Hareketi’nin okuluna, yurduna, evine gönderenlerin çoğu bugün yüzbinlerce insanın linç edilmesini sessizce izliyor. Erdoğan’a tek laf etmiyor.

Cemaat’e ise hakaret ediyor, ağzına geleni söylüyor.

Neden? Çünkü dün Cemaat’e destek verirken elde ettiği makam, mevki, para, mal, mülk ve itibarı kaybetmekten korkuyor. Yarın Erdoğan iktidardan düşünce yapacağı ilk iş, çıkarını devam ettirebilmek için yeni güç odağı kim olursa ona selam durmak olacaktır.

Şimdi başta Cemaat olmak üzere diğer dini grupların ve laik kesimin “bu zihniyete sahip Müslümanlarla birlikte nasıl yaşanır” sorusuna cevap araması gerekiyor.

AKP yöneticisi Mehmet Akif Kum, “Üniversite yıllarımdan beri din konusunda yaptığım araştırmalar neticesinde bir tercih yapıp Hristiyan oldum. Bunda ne var? Ateistler kadar kötü değil ya, onlar hiçbir şeye inanmıyor. Tanıdığım ateist insanlar var, ateist olduklarını bile söyleyemiyorlar! Bunları söylemek cesaret ister. Ben artık Hz. İsa’ya inanıyorum” dedi.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.03.18, 00:27   #2
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,392
Ettiği Teşekkür: 18501
Aldığı Teşekkür: 26323
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Namaz kılanların hepsinin dindar olduğunu mu zannediyorsunuz?

Din sadece siyasi bir araç başka bir şey değil, onu kullananlar dahi dinin gereklerini yerine getirmiyorlar varsa yoksa 600 sayfalık kitaptan anladıkları islâmın 5 şartı, gerisini kendileri bile takmıyor ki o 5 şart da göstermelik zaten.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.03.18, 01:42   #3
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,392
Ettiği Teşekkür: 18501
Aldığı Teşekkür: 26323
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Namaz Kılanların Hepsinin Dindar Olduğunu mu Zannediyorsunuz?

Tayyip Erdoğan Ramazan aylarında bol bol iftar sofralarında boy gösteriyor, bir beyin fırtınası yapalım bakalım acaba oruç tutuyor mu!
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.03.18, 09:17   #4
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 227
Mesajlar: 2,206
Ettiği Teşekkür: 11729
Aldığı Teşekkür: 8216
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Namaz Kılanların Hepsinin Dindar Olduğunu mu Zannediyorsunuz?

Merhaba,

Namaz Kur'an'da SALAT olarak verilmiştir ve salat ile namazın alakası yoktur.Salat başka bir şey, namaz başka birşeydir.Kur'an salata vurgu yapmıştır.

Namaz tarzı ritüeller zerdüşt inancının ritüellerinden olup buna benzer ritüeller farklı inanç sistemlerinde de vardır zaten, hatta incelenirse belki de paganizm de dahi bu tarz ritüellere rastlamak mümkündür.

5 vakit kavramı Kur'an'da yoktur.5 vakit kavramı Buhari'nin Kütüb-i Sitte'sinde rivayet olarak vardır ve " Masal " gibidir...

Emevi saltanatı döneminde salat devre dışı bırakılmış olup, geriye sadece bedeni tapınılma şekli olan namaz ritüeli kalmıştır.

Toplumun bilgisizliği okumaması, araştırmaması ve cahilliği bir çok kavramın da ya bilinmemesine veya yanlış bilinmesine neden olmaktadır....Örneğin " SECDE " alnı yere koymak veya yere kapanmak değildir...Secde " teslim olmaktır "...Hücce kelimesini başa getirirseniz yani Hücceden Secde derseniz " yere kapanarak teslim olmak kelimesi çıkar ortaya...Kısaca Hücceden kelimesi yere kapanmaktır secde değil...!

Buna benzer olarak bir çok örnek ile meallerde inanç, tevillere göre anlatılarak, toplumun yönlendirilmesi, şekillendirilmesi sağlanır.

*Ayette orijinalinde TAİFİN (onlar) yazar, mealde TAVAF (gezmek, dolaşmak...) yazar...

*Ayetler tüm insanlığın Nefs-i Vahide'den meydana geldiğini/oluştuğunu yazar, mealler Adem ile Havva'ya zorla vurgu yapar...

*Mekki ayetler YUMUŞAKTIR (çünkü bir nevi tutsaktır o dönem Mekke'de, pek sesi çıkmaz), Medeni ayetler SADIRGANDIR (çünkü o dönem Medine'de rahattır, savunması kuvvetlidir)

*Miraç Kur'an'da olan bir hadise değildir, İsra suresinde sadece " uzak mescide gece yürüyüşüdür sadece (7-8 km lik bir yürüyüş, Mescid-i Haram'ın dışındaki küçük, eski dönemlerden kalma bir mescide yürüyüştür).

*Sadece "Oruç " dahi bu inancın o bölge insanına has olduğunu gösterir....Oruç " ramazan " ayında tutulur, ramazan = en sıcak demektir...Kutuplardakiler donar, donar...

*İslamın Şartları diye belirlenmiş veya sayılmış kabuller silsilesi yoktur Kur'an'da...Mollaların, ulemanın kendi kafalarından belirledikleri esaslar silsilesidir sadece bunlar...

*Safa ve Merve için Kur'an'da " Allah'ın ŞİARLARINDANDIR " der, mealler NİŞANELERİNDENDİR der ve o yüzden Hacılar iki tepe arasında koşuşturur dururlar...Oysa ki o iki kelime " sahiplenmek ve cömertlik " demektir, ayrıca ŞİAR = ÖZELLİK demektir...

*Arap'lar yüzerce binlerce yıldır DİNDEN kazanç sağlayan bir topululuktur.

*Tevrat ve İncil'i ise hiç kurcalamayalım...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.18, 11:11   #5
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 227
Mesajlar: 2,206
Ettiği Teşekkür: 11729
Aldığı Teşekkür: 8216
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Namaz Kılanların Hepsinin Dindar Olduğunu mu Zannediyorsunuz?

Alıntı:
Gerçekten Kuran' da kaç vakit namaz kılınır, her vakit kaç rekattır falan diye bir izahat yok.

Tam bu noktada mezhepler devreye giriyor.

Her mezhebin bu konuda kendine göre bir yorumu var. Çünkü her mezhep Peygamberin amellerini yani sünnetini farklı değerlendiriyor, bir de bunun üzerine bu konuda binlerce dandik hadis var...

Kuran' daki meallerde namaza ilişkin çok farklılıklar da mevcut.

Namazın farz oldupu yazılıdır ancak kaç vakit ve kaç rekat olduğu belirli değildir.

Dolayısıyla da her mezhep kendi inancına göre namaz kılıyor.
Merhaba,

Sevgili dostum, Kur'an bedenen bir ritüele işaret etmediği için namaz şöyle kılınır şeklinde ayetler bulunmaz...Eğer bedenen bir ritüel aranacak ise Kur'an'da o kelime " Tazarru " kelimesidir ve bildiğim kadarıyla Kur'an'da bir tek ayette geçer..." Alçala alçala " anlamına gelen bir kelimedir ve ne vakit vardır, ne rekat vardır, hiçbirşey yoktur...Sadece bedenin aşağılara inerek tapınmasına ait bir detaydır o kadar...

Salat'a ilişkin ise iki ayette önemli detaylar vardır...

HUD Suresi
114-Ve ekımis salâte tarafeyin nehâri ve zulefen minel leyl(leyli), innel hasenâti yuzh****s seyyiât(seyyiâti), zâlike zikrâ liz zâkirîn(zâkirîne).
114-Gündüzün iki ucunda, gecenin de ilk saatlerinde namaz kıl. Çünkü iyilikler kötülükleri (günahları) giderir. Bu, öğüt almak isteyenlere bir hatırlatmadır.

İSRA
78-Ekımis salâte li dulûkiş şemsi ilâ gasakıl leyli ve kur’ânel fecri, inne kur’ânel fecri kâne meşhûdâ(meşhûden).
78-Güneşin kaymasından/aşağı sarkmasından, gecenin kararmasına kadar namazı kıl. Sabah Kur'an'ını da gözet. Çünkü sabah Kur'an'ı tanıklarca izlenmektedir.

BAKARA
238-Hâfizû alâs salavâti ves salâtil vustâ ve kûmû lillâhi kânitîn(kânitîne).
238-Namazlara ve orta namaza devam edin. Allah'a saygı ve bağlılık içinde namaz kılın.

TAHA
130-Fasbir alâ mâ yekûlûne ve sebbih bi hamdi rabbike kable tulûış şemsi ve kable gurûbihâ, ve min ânâil leyli fe sebbih ve etrâfen nehâri lealleke terdâ.
130-(Resûlüm!) Sen, onların söylediklerine sabret. Güneşin doğmasından önce de batmasından önce de Rabbini övgü ile tesbih et; gecenin bir kısım saatleri ile gündüzün etrafında (iki ucunda) da tesbih et ki, hoşnutluğa eresin.

Bu ayetler DİYANET sitesinde de 5 vakti " SÖZÜM ONA " ispatlayan ayetler, ancak...:
1-Ayetlerden Hud, İsra, Bakara SALAT derken, Taha suresi SEBBİH demektedir ki SEBBİH=Tesbih etmektir, yani bir nevi ANMAK anlamına gelir...Salat veya bedeni ritüel namaz ile uzaktan yakından alakası yoktur...

2-Ayetlerden Hud ve İsra da geçen kelimeler " EKIMIS SALAT " tır ki bu da İKAME EDİLMİŞ SALAT anlamındadır.Yani ÖDENECEK/MECBURİ SALAT tır...(Dilimize geçmiş bir kelimedir ikame...İka Amiri = Ödeme amiri)

Hud :
Günün İKİ YARISI ve tüm gece...

İsra :
Günün ikinci yarısında akşama kadar ki süre...

Bakara:
Ekimis kelimesi YOKTUR...

Taha..:
Ekimis kelimesi yoktur, sadece anmak vardır...

Bu sure ve ayetlerde, 5 vakte konu olabilecek ayetler sadece ve sadece HUD ve İSRA surelerine ait ayetlerdir...Ve en detaylısı HUD suresi 114 ayetidir..Bu ayette geçen vakit 3 tür...

Konunun en can alıcı noktası ise SALAT Nedir, NAMAZ nedir kısmında kilitlenir...

SALAT : Uyluklamak, destek olmak, anlamlarına gelir, fikren, madden, manen...Bir nevi sırtlamak gibi...Bedeni bir RİTÜEL yoktur.

NAMAZ : Persçe bir kelimedir ve Namaste den gelir...Ahura Mazda'da Zerdüşt dininde bedeni bir ritüeldir ve 5 vakittir ve namaste öncesi ABDEST alınır...Ayrıca " Sırat Köprüsü " kavramı da Zerdüşt dini inancıdır ve İslam'dan yaklaşık 1.500 yıl önceki bir PERS inancıdır...Yani İRAN menşeili bir inançtır...

Bu sorunlar hep kelimelerin anlamı ve içeriğine bakmamaktan çıkan sorunlardır...

Örneğin...:
*HAC = Tartışmak demektir...Yoksa gidip oralara dönüp durmak değil...
*TAVAF = Ziyaret etmek, dolaşmak, kolaçan etmek demektir ( eskiden gece bekçilerinin adı Tavaf Zabiti idi).Kabe etrafında dönmek ile alakası ilgisi yoktur...
*NEFS-İ VAHİDE = Özel isim değildir ( Adem-Havva gibi)....Hayat bulan can demektir...Detaylı bakıldığında MAYA, HAMMADDE demektir...Bu konu Bakara 30 ayeti ile şekillenir...Ayet iki türlü meallendirilir...
-Birincisi bu zamana dek hepimize enjekte edilmeye çalışılan düşünceyi yansıtır.
-Diğeri ise çok farklıdır...Ancak yine kelime oyunu yapılır o ayette CAİLUN kelimesi Yaratmak olarak anlamlandırılır, oysaki CAİLUN = Atamaktır/Seçmektir...! Cailun kelimesini kendi gerçek anlamında kullanırsanız Adem ilk yaratılan değil, ATANAN olur...Seçenekler arasından seçilerek ATANAN...!
*ZEKAT = İslamın şartlarından diye belirtildiği halde ne olduğuna ait bir sayısal detay yoktur...Yani 1/40 cimri Arab'ın dediği gibi değildir...ZE+KAT = 1/12 dri ve Sanskritçe bir kelimedir...Kelime etimolojisi açısından Sanskritçedir...
*Kur'an'da Cennet hem yeryüzündeki BAHÇE anlamındadır hem ölümden sonraki yer anlamındadır.Farklı ayetlerde farklı şekilde söylenmiştir...
*Kur'an'da HAVVA ismi geçmez,
*Kur'an'da HIZIR ismi geçmez,
*Kur'an'da Adem'in çocukları diye bilinen Habil ve Kabil ismi geçmez,
*Kur'an'da Adem'in çocuklarının KURBAN diye sunduklarının ne olduğu yazmaz,
*Kur'an'da fiili anlamda SÜNNET OLMAK yoktur,
*Kur'an'da MİRAÇ yoktur...,
*Kur'an'da RECM yoktur...,
*Kur'an'da Maide 38 deki " Hırsızın elini kesmek " yoktur...Dışlamak, ortamdan soyutlamak...v.b. vardır...,
*ZİNA Kavramı 3 farklı örnekle anlatılır, ve hiçbirinde RECM yoktur...,
*Kur'an'da yapılmayan ibadetlere ilişkin CEZA-İ MÜEYYİDE yoktur, o tarafta ne bu tarafta...
*KURBAN = Yakınlaşmak demektir Hayvan Kesmek veya Kan akıtmak değil...! Hac suresinde dahi hayvan kesmek HEDYE dir, kurban değil...
Kevser Suresindeki VENHAR kelimesi de Kurban Kesmek anlamına gelmez, " zorluklara göğüs geröek " anlamındadır.Çünkü Venhar kelimesinin anlamlarından hiçbirinde hayvan kesmek yoktur...Sadece özel bir terim olan " deveyi göğsünden bıçakla yarmak " anlamı vardır, bu da kurban etmeyle ilişkilendirilir...Ancak net ve yalın anlamlarından biri " zorluklara göğüs germek " tir...Hz.İbrahim-Hz.İsmail olayı daha detaylıdır ayrı bir zamanda bakarız...Ancak orada da Kurban Etmek yoktur FİDYE vardır...
*MA MELEKET EYMANÜKÜM = Cariye demek değildir.Muhammed 14, savaşta dahi köleliği/cariyeliği YASAKLAR...! Cariye kelimesi Kur'an'da vardır, ancak parantez içerisinde cariye yazan ayetlerde değil.
TEVBE 128-129 Ayetlerinde dil ile oynanmıştır...Ayetlerde " A'rab " yazar...Çevirilerinde BEDEVİ yazar...
Savunu şudur...:
Arab= Medeni/Şehirli/yerleşik Arap
A'rab = Bedevi...!

Oysa ki Kur'anda Bedevi kelimesi Arapça olarak BADİYE dir...! Bu ayetler Kur'an ile OYNANMIŞ olduğunun en büyük göstergesidir...

Kur'an aynı zamanda FAZLA KARILMIŞ İSKAMBİL DESTESİ gibidir...Ve aralara serpiştirilenler vardır, harf çıkarılanlar, harf ilaveleri vardır...Vahiylerin dili konuşma lehçeleriyle birlikte 38 harfli NEBATİ ARAPÇA dır, oysa ki Kur'an 29 harfli bir alfabeyle yazılmıştır...38 harfli bir dil ile 29 harfli alfabe kullanarak nasıl anlatırsınız...O yüzden Kur'an'ın ORİJİNALİ YOKTUR...! Elimizdekilerin hepsi silinip üzerine tekrar, tekrar değişikliklerle yazılmış nüshalardır (Polimpeptus tekniği bize bunu söyler, ayrıca kullanılan malzemeler açısından 800-900 . yüzyıllarıdr yazıldığı tarihler)...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.18, 13:46   #6
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,392
Ettiği Teşekkür: 18501
Aldığı Teşekkür: 26323
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Namaz Kılanların Hepsinin Dindar Olduğunu mu Zannediyorsunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Kesinlikle ben oruç tuttuğuna inanıyorum.
Tutuyormuş gibi yapıp da tutmadığı ortaya çıkarsa yemin ederim iktidardan düşer.

Oruca katlanmak zorunda.

Başka çaresi yok.
Ben inanmıyorum çünkü adam şeker hastası, zaman zaman sara krizleri geçiriyor tutması mümkün değil.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dindar, hepsinin, kılanların, namaz, olduğunu, zannediyorsunuz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.