Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.06.18, 13:12   #1
Gerçek Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 282
Mesajlar: 594
Ettiği Teşekkür: 1031
Aldığı Teşekkür: 1803
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Bu millet Evet, her şeye rağmen ve her şeyden önce biz hala bir milletiz


Bu millet

Evet, her şeye rağmen ve her şeyden önce biz hala bir milletiz… Ve hatta iyi bir milletiz… Elbette ki her millet gibi bazı kusurlarımız olabilir… Armudun sapına, üzümün çöpüne, gülün dikenine, gözbebeğimize girmiş merteğe takılmazsak, “K kadarı kadı kızında da olur” vecizesini bilhakkın vird edinip, içinden geldiğimize olan imanımızı aşkla tazeler ve sonra da şevkle “hakikaten hakikatli bir milletiz” der geçeriz…

Aslında iyi bir milletiz, ama sanki biraz fazla palavracıyız. “Gemisini yürüten kaptan” deyip palavranın dibini bulanlar her millette olmaz mı zaten? Yine de kabul edelim ki yaktığı her yalan mumu yatsıyı göremeden sönmüş, gerçeğe mugayyir her sözü Washington’dan Ouagadougou’ya bütün başkentlerde yalanlanma şerefine nail olmuş bir zevatın kendilerine ölümüne inanacak on milyonlar bulabilmesi kolay kolay her millete nasip olabilecek bir haslet değildir. Nadir bulunan bu ender-i nadirattan haslet, kıymetini bilene, bilmekle kalmayıp bildiğiyle amel edene eşşiz bir güzelliktir.
Hª… SÜMME HÂŞÂ!

Bu millet cahil midir, cühela mıdır? Hâşâ… Bu millet alık mıdır, saf mıdır? Hâşâ… Bu millet aptal mıdır? Hâşâ… Bu millet dangalak mıdır? Hâşâ, sümme hâşâ!

Önce bir güzel bataklığa çevirdikleri, sonra o bataklığın türlü çirkefini alıp bizim tertemiz milletimizin gül gibi yüzüne gözüne sürdükleri bir bölge için “Oranın sahibi biziz”, “Orada düzen kurucuyuz”, “Orada bizden habersiz yaprak kıpırdamaz” diyenlere, tüm dünyanın alay konusu olan itibarsızlıklarına aldırmadan “büyük dünya gücüyüz”, “dünya lideriyiz”, “tüm dünya bizi kıskanıyor” palavralarına bugün hala avuçları patlarcasına alkış tutuyorsa şayet, bu, milletin cahilliğinden, saflığından, aptallığından ya da dangalaklığından ötürü değil. Tam tersine bu aziz ve necip milletin su katılmamış insaniyetinden ötürüdür. Hiçbir günahlarından utanmayan, hiçbir kepazeliklerinden arlanmayan, hiçbir hatalarından pişmanlık duymayan ülkenin başındaki malum tıynettekileri bir de kendilerinin rezil rüsvağ, mahçup ve kepaze etmeme hassasiyetindendir.

Yoksa bu millet, yerine göre boyun damarlarını şişirip yüzlerini kızartarak “Eyy ABD…, Eyy Rusya…, Eyy İsrail…, Eyy Avrupa…, Eyy Almanya…, Eyy İran…. Eyy….” diyenlerin, “eyy!..” diye hitap ettiklerinin her birinin önünde üç gün sonra ayrı ayrı nasıl yaltaklanıp diz çöktüklerini göremeyecek kadar ne kör, ne akılsız, ne ahmak, ne de aptaldır. Kör, akılsız, ahmak, aptal değil ama iyi bir millettir bu millet. Cebindeki üç kuruş para iyice pula dönerken, gözlerinin önünde sofrasındaki ekmekten her gün birkaç dilim azalırken, ekonomi gümbürtülü bir çatırtıyla çökerken bile moralini yüksek tutup üç vakte kadar Türkiye’nin dünyanın en güçlü 10 ekonomisi arasında yer alacağına olan inancını yitirmeyecek kadar da civanmerttir bu millet.
BULUNMAZ HİNT KUMAŞI

Hele bu eşsiz milletin izzetine, haysiyetine, namusuna, şerefine, ahlakına diyecek yoktur. Namus, şeref, ahlak konusunda adeta bulunmaz Hint kumaşıdır bu millet. Asıl bu konuda eşi menendi yoktur cihanda. Hırsızlığı, yolsuzluğu, rüşvetçiliği, gaspçılığı, haramiliği ayyuka çıkmış birilerini alıp göklere çıkarıyor, baştacı ediyorsa şayet bu millet, kendi gözleriyle ayan beyan gördüklerine rağmen baştacı ettiklerini en az kendisi gibi saf ve temiz bildiğindendir. Yoksa mevzu namus, izzet, şeref, haysiyet, ahlak olduğunda mangaldaki külün lafı şöyle dursun, alimallah, bütün her şey teferruattır bu millet için.

Bu millet, hem öyle göründüğü gibi kolay kolay kül yutacak bir millet de değildir ha! Tamam, belki tamamen duygusal sebeplerden ötürü sevdiğine toz kondurmaz bu millet. Tamam, bu millet bırakın balçığı çamuru; gerektiğinde azıcık tozu toprağı bile görmemek için toz pembe gözlükleri nerede kuşanıp nerede kuşanmayacağını da çok iyi bilir. Yine de koca koca para kasalarına, avro-dolarla dolu ayakkabı kutularına, banyolarda lifler arasına sıkıştırılmış banknotlara; villalarda istiflenen milyonlarca dolar ve avronun kaderine dair “sıfırla oğlum”, “sıfırlayayım bıbıcım” veya “alma oğlum alma, nasıl olsa kucağımıza düşecekler” tapelerine ve benzeri binbir rezilliklere ses çıkarmaması bu milletin ********, haysiyetsiz, namussuz, ahlaksız olduğunu göstermez. Bunlar sadece bu aziz milletimizin yeri geldiğinde dünya malına, özellikle elin elindeki elin kirine (malumunuz büyüklerimiz parayı “elin kiri” olarak görür) ne kadar kayıtsız olabileceğini ve tabii ki gerektiğinde gerektiği kadarını sergilediği eşsiz ve engin kalenderliğini gösterir. Bu necip milletimiz hakkında başka türlüsünü düşünmek de imkansızdır zaten.
CÜNUN HALİYLE NEYİ NEREYE KOYACAĞINI ŞAŞIRMAK…

Ne mutlu ki bize, milletimiz izzetsiz, haysiyetsiz, namussuz, ******** ve ahlaksız bir millet değil. Bakmayın siz, pek belli etmez ama, bu millet haddizatında çok alicenap bir millettir de. Bu millet, millet ve ümmet için gerektiğinde adeta bir tekke sufisinin yolunu yol eyleyip egosunu, enesini, benliğini aşarak ardan namustan sıyrılacak kadar pür-ü pak bir millettir. Yoksa, aksi olsa bu millet, “Bu milletin … na koyacağız” diyen işadamını tüm milletin gözdesi haline getirir miydi hiç? Bu millet, duyduğu (la)ilahi aşkı sinesinde kaynatıp, kaynar ateşin narına yanıp millete somut sevgiye dönüştürerek tecrübe ettiği o her kula nasip olmayacak cünun haliyle neyi nereye koyacağını şaşıracak kadar kendisinden geçmiş bu tür müstesna işadamlarını mevcut değerlendirme şeklinden farklı değerlendirmiş olsa, o güzel isimlerini birer şeref ve namus payesi olarak en trendy, en güzide camilere, milletin mevcut haline en layık o ilahiyat fakültelerine isim olarak verir miydi hiç? “Bu milletin … na koyacağız” sözüne, şayet bazı kötü niyetlilerin niyetiyle yaklaşmış olsa idi, bunları yapacak kadar haysiyetsiz olabilir miydi ki bu millet? Ne münasebet!..

Bu millet bazı başka yoz milletler gibi apaçık haksızlıklara, kanırtan hukuksuzluklara göz yumacak, hadsiz zulümleri görmezden gelecek, zalimleri hoş görecek, zalimin hedefe koyduklarını hedefe koyacak, onun vur dediğini mazoşist zevkler alarak öldürecek, önlerine delilsiz kanıtsız düşman ve hain diye sürülenleri linç etmek için şuursuz sürülermiş gibi linç tugaylarına dönüşecek, haramiliklere alkış tutacak, gasplardan kendisine de belki bir pay düşebileceğini umacak kadar ne haysiyetsiz, ne ********, ne alçak ve ne de ahlaksız bir millettir. Kabul edelim ki bu millet, iyi bir milletir. Hoş bir millettir.
BAŞKA TÜRLÜ OLAMAZ, AMA…

İyi bilin ki bu millet haksızlıklara, hukuksuzluklara, adaletsizliklere destek olacak kadar haysiyetsiz olamaz. En alçak haramiler gibi ahlaksızca harama el uzatamaz. Utanmaz ********ler gibi yalana, iftiraya alkış tutamaz. Yezidleri bile utandıracak şekilde, yeni doğmuş bebeklere kadar uzanan insanlık dışı zulümler karşısında dilsiz şeytanlara dönüşüp insanlığından çıkamaz. Haramilerin ahlakıyla ahlaklanıp, dinini-imanını şarlatan dinbazların dinine satamaz.

Bu millet iyi millettir. Hoş milletir. Hakperesttir, adildir. Azizdir, neciptir, mümtazdır. Başka türlü olamaz. Başka türlüsünü de yapamaz. Bir millet şayet bunları yapar hale gelmişse zaten her türlü belaya, musibete ve en beterinden ilahi gazablara da fazlasıyla müstahak olmuş demektir.

Milletimiz iyi bir millettir. Hoş bir millettir. Endişe ettiğimiz bir hale gelmekten Allah milleti muhafaza etsin. Ama şayet zaten o hale gelmişse, ne diyelim, tez elden Allah müstahakını versin!


https://medium.com/tr724/i%CC%87yi-b...a-b190c5acecb2
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.06.18, 13:18   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 569
Mesajlar: 2,639
Ettiği Teşekkür: 21346
Aldığı Teşekkür: 11413
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Bu millet Evet, her şeye rağmen ve her şeyden önce biz hala bir mil

Elbette keder de, kıvanç da, tasada, bayramda, matemde, bir ve birlik olma da dirsek temasına gelip, safları sıklaştırırsak biliniz ki ulus olmaya, Atatürk deyimi ile her halükâr da TÜRK ULUSU olmaya yakınız demektir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.06.18, 23:52   #3
Gerçek Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 282
Mesajlar: 594
Ettiği Teşekkür: 1031
Aldığı Teşekkür: 1803
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bu millet Evet, her şeye rağmen ve her şeyden önce biz hala bir mil

yapılan bir raştırma sonuçlarına göre Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2010’da Türkiye nüfusu olarak açıklanan 73 milyon 722 bin 988 kişiden Türkiye’de “Türk’üm’’ diyenlerin sayısı 57 milyon 89 bin 942 kişi. “Kürt’üm” diyenlerin sayısı ise 8 milyon 693 bin 293. Üçüncü sırada da Lazlar yer alıyor. Araştırmaya göre Türkiye’deki Lazların sayısı 1 milyon 656 bin 412 kişi.
İstanbul’un yüzde 82’si Türk,

Türkler ağırlıklı İç Anadolu’da, Kürtler Güneydoğu’da yaşıyor.

**

Buna göre Türkiyede yaşayanların % 80 i Türk.

Bu durumda Türk düşmanlarının hiç bir şekilde iktidara gelememesi lazım, oysa ki bunlar 16 senedir iktidarda, üstelik seçimlerde Türklerin yoğun olarak yaşadığı İç Anadolu Bölgesinde tulum çıkartıyorlar, bu durum nasıl açıklanabilir, Aziz Nesin'in "Türk halkının %60'ı aptaldır" sözüne hak veriyor musunuz?
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 03.01.19, 18:25   #4
Üye

Aquila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Yaş: 44
Konular: 36
Mesajlar: 124
Ettiği Teşekkür: 235
Aldığı Teşekkür: 372
Rep Derecesi : Aquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bu millet Evet, her şeye rağmen ve her şeyden önce biz hala bir mil

Bu millete müstahak.
İflas eden yahudi eski defterleri karıştırırmış, tahsil edilmemiş alacak falan varmı, diye, sata, sata bir şey bırakmadılar, şimdi de son çare olarak askeri fabrikaları satılığa çıkarttılar, peki bu ne zamana kadar böyle devam edecek, değirmenin suyu kurudu, korkarım seçimden sonra emeklilere maaş da vermeyecekler, fakirlere verdikleri erzak ve kömürlerin parasını da geri isteyecekler.

Rusya parçalandı millet evinde bulunan eşyalarını İstanbula, Trabzona getirip satmaya başladı, satacak bir şey kalmayınca kendilerini satmaya başladılar, (Nataşa devrini bilirsiniz)

Suriyede iç savaş çıkınca topyekun Suriye halkı teröristlerle savaşıp ülkelerini kurtarmaya çalışacakları yerde Türkiye sınırına yığıldılar, bizim merhametli, yardımsever ve dindar milletimiz de onları bağrına bastı, yedirdiler, içirdiler, karınları doyunca da baktılar ki ekmek elden su gölden, Türkiyede Suriyedekinde daha rahat bir yaşam alanı var Suriyeye geri dönmmemek üzere ülkemize yerleştiler, doğum kuntrol hapı kullanmayarak Türkiye bütçesine katkıda bulundular, 3 milyon geldiler kısa zamanda 5 milyon oldular.

Bizim böyle bir krizde satacak bir şeyimiz de yok, kaçacak, sığınacak hiçbir yerimiz de yok, hiç bir millet bizi ülkesine kabul etmez.

Türkler için yasak olan Taksim meydanında Suriye ve Afgan bayrakları açarak yılbaşını kutladılar.

Eskiden taksim'de tacize uğrayan yabancı turistleri izleyip üzülürdük. artık "suriya! suriya!" diye bağıran sözüm ona mültecileri izleyip üzüleceğiz demek ki.

Vatan toprakları işgal altında.

Erdoğan ise bu konuda: "Suriyeli mülteciler içinde kalifiye, kariyer sahibi insanlar var. Biz almayalım da İngiltere'ye, Kanada'ya mı gitsin. Buyurun Ukrayna'dan Ahıska Türklerini aldık, Erzincan'a, Üzümlü'ye yerleştirdik. Yine gelsin yine alacağız." diyor.

Erdoğan'a sormak lazım.

İngilterede ve Kanadada hilesiz bir seçimle ve gerçek halkın oyu ile seçilmiş gerçek yöneticiler var, gönder bakalım Suriyelileri alacaklar mı?

Ukraynadan,Ahıskadan gelenlerin gerçekten Türk ve müslüman oldulklarına inanıyormusunuz, yoksa onlar da mı seni kandırdı. yarın Üzümlünün üzümlerini yiyip bitirdikten sonra İstanbul Taksimde Ukrayna bayrağı açıp yılbaşı kutlaması yapmayacaklarından eminmisin.
__________________
Aquila isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aquila'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 04.01.19, 01:18   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 14,439
Ettiği Teşekkür: 146231
Aldığı Teşekkür: 49815
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bu millet Evet, her şeye rağmen ve her şeyden önce biz hala bir mil

Alıntı:
Vatan toprakları işgal altında.

Erdoğan ise bu konuda: "Suriyeli mülteciler içinde kalifiye, kariyer sahibi insanlar var. Biz almayalım da İngiltere'ye, Kanada'ya mı gitsin. Buyurun Ukrayna'dan Ahıska Türklerini aldık, Erzincan'a, Üzümlü'ye yerleştirdik. Yine gelsin yine alacağız." diyor.

Onlarla ne isin var´ki?.


2011 Senesinde, Kahpe Amerikayla Gece yarisinda Kahpe Talibani ülkeye getirip, onlardan Isid´i dogurttunuz!.


Daha düne kadar, göya onlar sizin Öfkeli Cocuklarinizdi!.


2002´den bu güne kadar, bulabildigin her Vatan hainlerinle isbirligi yaptin!.


2015 Senesi Ermeni acilimi yaparken, ayni onlarin hanlara tikip, Türkleri yaktiklari gibi, Soma Köylüsünü muhtaca düsürüp, Kömür Madenlerinde yaktin!.


Gaze derken, PKK ile intifaka girip, Yahudiler Gazede Kardeslerimizi Öldürürken, PKK Petrolünü Yahudilere tasidin!.


Böylelikle PKK Kahpelerine gelir saylayip, Kahpe Silah satan Amerikanlarla, Türkiye Topraklari üzerinden Cocuklarimizi öldürebilmeleri icin, Silah Nakliyatina müsade verip isbirligi yaptiniz!.
Elhamdulillah Müslümanim derken, Copcuklarimizi Kuran Kurslarina yollarken, direk size yakinliginla bilinen Hoca Kilikli Cocuk Tecavüzcüleriniz, Cocuklarimizin Ahlakina göz dikmekte.


Suc üstü yakalanan Adana Müftüsü/Hocasi bile, size yakinligi yüzünden Yargi önüne cikartilamiyor!.


Böylelikle, AKP Hortumlari keserek geldik derken, "Takke düsüp" Keli göründü!.


Gercek yüzünü, Cocuklarimiz bile aci olarak gördü!.


Bu kadar AHIN altinda bogulacaksiniz!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
evet, hala, millet, milletiz, önce, rağmen, şeyden, şeye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 15:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.